Gemeenteraad van Ter Neuzen. kapitalisten betrokken zijn bij het groote plan, welks uitvoering als het daartoe komt 500 millioen gulden zou kosten. Sinds twee weken werd te Lausanne ver- mist de Engelschman Henry Bowring. Toen nu verleden week een lid van de fotografische ver- eeuiging te Lausanne in het clublokaal gebruik wilde maken van de donkere kamer, die in den zomer zelden gebruikt wordt, vond hij Bowring dood op den grond liggen. Het lijk was reeds sterk aan 't ontbinden. Waarschijnlijk was Bow ring voor acht dagen door een beroerte getroffeu, toen hij in de donkere kamer was. Uit Elmore (Alabama) wordt gemeld, dat een zekere Georges Howard tot levenslange ge- vangenisstraf veroordeeld werd, daar hij zich schuldig gemaakt had aan het lynchen van een neger. Dit is de eerste maal in de geschiedems der Vereenigde Staten, dat een jury van blanken een dergelijke vonnis telt in een lynch-zaak. Tot heden toe keurde men het vermoorden van ne- gers door blanken goed. Het werd meer dan tijd om met deze barbaarscbe opvatting van ge- rechtigheid en menschelijkheid te breken. Een pas getrouwd jong paar uit Napels, deed Donderdag in de omstreken van Casavolturno een wandeling op een heuvel. Het jonge vrouwtje, bloemeu willende plukken, stortte van een steilte, maar bieef met hare rokken aan een boomtak hangen. De man, haar te hulp willende komen, viel= op zijne beurt, werd voor dood opgenomen en naar een hospitaal gebracht, waar hij spoedig den geest gaf. Zijne weduwe, ongedeerd gered, is krankzinnig geworden. Een man van gewicht is Edward VII van Engeland, die nu te Homburg het bronwate, drinkt om mager te worden. Over de balustrade van de fontein geleund, drinkt hij het bronwater, en tusschen twee glazen in laat de majesteit zich wegen. De bascule weegt hem met koninkliike stiptheid, zegt een berichtgever van de //Figaro die den Koning van de weegschaal zag komen en oogen- blikkelijk ging vragen hoeveel de vorst woog minder hoffelijk dan de pendule te Versailles, die het uur aanwees, //dat Z. M. behaagde, wijst de bascule het werkelijke gewicht van Edward aan #106 kilo." "Ik geloof niet, dat veel vorsten op zulk een aantal kilos kunnen wijzen," zei de correspondent. ,/Z. M. is inderdaad een der dikste klanten van de Elisabethbron," antwoordde de beambte, die de eer geniet, Z. M. te mogen wegen. Zijn broer, de hertog van Cambridge, die er in 1899 was, woog toen 98 kilo en de groothertog van Mecklenburg-Strelitz 87 kilo zij verloren bei- den ruim 2 kilo. In 1900 woog Edward VI], toen prins van Wales, den 18" Augustus 104, den 1" September 102 en den 9" September 101 kilo; maar als hij weg is wordt hij weer dikker, en elk jaar komt hij een paar kilo zwaarder terug. De Kaapsche briefschrijver van de Petit Bleu een Engelschman zegt, na gewezen te hebben op de slageu, die handel, industne en landbouw door den oorlog treffen, en ook de Jingo's steeds luider om vrede doen roepen, dat de boycott van Engelsche goederen door de Hol- landsche bevolking geen ijdel woord meer is. Om de zaak krachtig door te zetten hebben de Kaapsche boeren op verscheiden plekken langs cobperatieven weg Boerenwinkels" opgericht, waar slechts uit Nederland, Frankrijk, Duitschland, Belgie en de Ver. Staten afkomstige goederen worden verkocht. Lan»zamerhand verrijzen zelfs in de kleinste plaatseu zulke winkels. De Hollandsch sprekeude bevolking, die vooral ten plattelande, verre in de meerderheid is, koopt slechts daar, en in de grootere plaatseu alleen bij firma's die door Hollandsche advertentien in de Hollandsche bladen blijk geven de wenschen van de meerderheid te eerbiedigen. De Engelsche handel zal in steeds ergere mate de gevolgen van den oorlogondervinden, meent de schrijver. Bij het station Nyack, in den Amerikaanscheu staat Montana, is een vreeselijk spoorwegougeluk gebeurd. Eeu ballasttrein ging bergopwaarts en reed over eeu wissel toen een wagen derail leerde, met het gevolg dat 18 wagens de helling afgleden. Ze kwamen met een ontzettende vaart tegen een persouentrein aan die westwaarts ging, en twee rijtuigen van dezen trein werden aan splinters geslagen. Achttien of twintig meuschen werden gedood, onder hen de heer Dows, de onderdirecteur van den Great Northern spoorweg. Een Zig-unersmeisje was, omdat ze geen vaste wooi plaats had, wegens landlooperij door het schepengericht te Alt-handsberg veroordeeld. Zij kwam in beroep bij het Landgericht en werd daar vrijgesproken. De rechter overwoog nl. dat de Zigeuners uitteraard een nomadenvolk zijn en dat hun rondtrekken niet valt onder het be- grip ,/landloopen" volgens de strafwet. Verleden week is er een ernstig ongeluk gebeurd in de voorst.ad van Bazel, Aeschen. Daar werd een hotel zum Biihren gebouwd, vijf ver- diepingen hoog een voorgebouw, een achterhuis en twee zijvleugels. Het werd opgetrokken volgens het systeem Hennebique, dat is van cement met ijzeren vlechtwerk, en met ijzerconstructies versterkt. Avonds om 6 uur stortte plotseling het voorhuis in, vkn de vorst van het dak tot in den 7 meter diepen kelder. Boven in bleven alleen enkele brokken muur hangen, die het reddingswerk zeer gevaarlijk maakten. Er waren vijftien werk- lieden onder het puin bedolven. Dadelijk rukten de brandweer en de reddingsbrigade ter hulp uit. Plotseling sprong een Ttaliaan, geheel bebloed, gillend onder de steenen uit, de straat op, waar hij meteen dood in elkaar zakte. Dien avond werden er nog acht gewonden onder de cement- massa uitgehaaldde toestand van de meesteu hunner is hopelooseen stierf er nog voor den nacht. Voorts werden er twee lijkeu gevonden. Den heelen nacht werd er doorgezocht, maar 't was haast onmogelijk in de kelders vol puin door te dringen, omdat de mannen telkens stuitten op het ijzeren vlechtwerk. Den volgeuden dag werden toen ook smeden aan 't werk gezet, nadat eerst de gevaarlijke hangende brokken boven weg- gestooten waren. Twee dagen later vond men nog een lijk, en eindelijk den nacht daarop nog drie lijken acht dooden in het geheel. Vijf dagen lang was alle verkeer in de straat, waar ook een tram rijdt, versperd. De aangrenzende huizen moesten ontruimd worden, omdat de muren ge- scheurd zijn. Een ingenieur, een professor en een kantonnale hoofdambtenaar zijn bezig een onderzoek in te stellen naar de oorzaken van deze ramp. Men vermoedt, dat de stutten zijn weg- genomen toen het cement nog niet droog was. De bladen wijzen op de ironie in het feit dat denzelfden dag van het onheil op een nijverheids- tentoonstelling in Bazel aan het systeem Hennebique de gouden medaille is toegekend. De tentoonstelling van 1900 heeft aan de stad Parijs een voordeel opgeleverd van vier millioen, waarbij dan nog komen de eigendoms- rechten der stad op de terreinen van het hamp le Mars en op het Kleine Paleis. De tentoon stelling van 1889 leverde der stad in specie anderhalf millioen meer op. Er zijn toiletartikelen, die duurder zijn dan beroemde kunstwerken. De Koningin van Italie heeft onlangs een kanten zakdoek laten taxeeren, die haar toebehoorde en meer dan 300 jaren oud is. De expert heeft na een nauwkeurig onderzoek van den zakdoek, zonder aarzeling verklaard, dat deze een waarde bezit van 50,000 francs en hij heeft aangeboden den doek te koopen, zoodra de Koningin zich daarvan weuschte te ontdoen. In 1888 werd te Londen eene oude koninginnen- japon tentoongesteld, afkomstig van deSandwich- eilanden. Deze was grootendeels gemaakt van roode, zwarte en gele veeren, die aan een vogel- soort toebehoorden, welke thans uitgestorven is. Er was meer dan anderhalve eeuw noodig geweest om het noodige aantal veeren te verzamelen, daar iedere vogel slechts drie of vier veeren leverde. Deze japon heeft een kooper gevonden voor den prijs van 100,000 pond sterling. Ook is bekend, dat vrouwen van arme Eskimovisschers bonten mantels bezitten, die bij ons duizenden francs waarde zouden hebben. Dit is eerst iets om onze lieve coquette snoesjes te doen watertanden. Victoria (Australie) voerde voor eenigen tijc. een stelsel van ouderdomsverzekering in, niet gegrond op een wetenschappelijke berekening, maar op eeu schatting. Nu blijkt de verzekering dubbel zooveel te zullen kosteu als begroot werd. De peusioenen, die in een opwelling van edelaardig- heid werden uitgereikt, hebben bovendien zeer onedelaardige gevolgen gehad. Vele gebrekkigen of zelfs half kindschen, inwoners van liefdadige gestichten, wisten een jaargeld machtig te worden van 5 tot 6 gulden per week, ,/kropen" uit die instel- lingen en zetten een eigen huishouden op, waarvan men zich de gevolgen kan voorstellen. Sommige ge- pensioneerden dronken zich dood. Anderenvonc men tot afschuw van iedereen levende onder om- standigheden, waarover zelfs de bosjesmannen zich zouden schamen. En weer anderen kwamen van koude en honger om. De slotsom van den schrijver is dat, zoo het stelsel van ouderdomsverzorging een maatschap- pelijk vraagstuk oplost, het ontwijfelbaar andere schept, die bijna even ernstig en moeilijk oplos baar zijn. Dat is z. i. ook het geval met de iabriekswet, die de loonen regelt. Het minimumloon bv. dreigt onvermijdelijk het maximum loon te worden, en zoo worden de loonen van de beste werklieden neer gehaald tot het pijl der middelmatige. Lang- zamer werklieden worden ontslagen, daar zij het wettelijk loon niet waard zijn en moeten bijzondere vergunmng hebben (of die tevergeefs vragen), om tegen minder dan het minimum te mogen arbeiden. Het minst is men ingenomen met de strenge bepaling in de wet tot beperking van het aantal leerlingen. Jongeusarbeid is een groot kwaad, maar het luieren van jongens niet minder. En nu is een gevolg van de wet geweest, dat heele bataljons van knapen werkeloos werden en geen vak konden leeren. In de dagbladen kon men een schrijven lezen van een ontsteld patroon, die meedeelde, dat in zijn eigen bedrijf ruim 150 jongens de straat op moesten worden gezouden een°school, waar men weiuig goeds leert. De Britsche consul te Nagisaki heeft belang- wekkende mededeelingen gedaan over den vooruit- gang van den scheepsbouw in Japan. De Mitsu Bishi-scheepstimmerwerven sparen, zegt de consul, geen kosten om de volmaaktheid nabij te komen en kunnen nu reeds worden ges.eld naast de groote scheepsbouwwerken aan de Clyde. In het afgeloo- oen jaar zijn tal van nieuwe werkplaatsen ingericht er zijn stoomhamers van zeven tot een halven ceute- naar vermogen opgesteld en om jonge lieden voor let werk aan de nieuwe machinerieen op te leiden is een technische school opgericht, waar 250 leerlin gen gevormd kunnen worden. In 1900 werden vier transatlantische schepen van 643 tot 2243 tons gebouwd, aan het eind van het jaar waren in aanbouw twee passagiersbooten van elk 6300, twee stoomschepen van 2740 tons elk en een rivierstoomboot, terwijl nog een aantal andere schepen op stapel stonden. Vergadering van Dinsdag 3 September 1901. Voorzitter de heer J. A. P. Geill, burgemeester.. Aanwezig alle leden. Nadat de Voorzitter de vergadering heeft geopend, leggen de herkozen leden, de heeren P. Moes, M. van den Hoek, H. C. E. van IJsselsteijn en P. A. van de Velde, in zijne handen de vereischte ecden af. Vervolgens wordt overgegaan tot de benoeming van wet- houders, in de vacatnre's ontstaan door het afreden der heeren Moes en Van den Hoek als raadslid. Voor de vaeatnre-Moes (aftreding in 1902) wordt de heer Moes herbenoemd met 12 stemnien. Een brieffe was bianco. Voor de vacature-Van den Hoek (aftreding in 1905) wordt de heer Van den Hoek herbenoemd met 10 stemmcnde heer Wieland verkreeg 1 stem en twee briefjes waren bianco. De benoemden verklaren hunne herbenoeming aan te nemen, en hopen, onder dankbetniging voor het in lien gestelde ver- trouwen de belangen der gemeente, naar hun beste weten te behartigen. De Voorzitter wenscht hun met hnnne herbenoeming geluk en hoopt dat de samenwerking, die tot heden tusschen hein en het college heeft bestaan, zal blijven voortduren. Hierna komt aan de orde 1. Ingekomen stukken. a. Een schrijven van het bestuur van de Gercformeerde kerk te Ter Nenzen, ressorteerende onder Ds. L. Boone, geven uw college te kennen, dat zij niet op uw verzoek van den 20"len April kunnen ingaan, om de bid- en dankdagen op eenen anderen dag te houden, aangezien die dagen van ouds op dien datum gehouden zijn geworden. De besluiten zijn, dat zij op die dagen de bid- en dank dagen zullen blijven houden. De Voorzitter herinnert, dat vanwege den Raad aan de ver.-chillende kerkbesturen een verzoek is gericht, om. met het oog op het nadeel dat de ingezetenen hierdoor lijden, de dank- en biddagen niet op Woensdag, den marktdag van Ter Nenzen, te houden. Het meegedeelde schrijven is daarop een antwoord. De heer Visser meent dat toch hieruit niet blijkt dat alle kerkbesturen op het verzoek afwijzend beschikken. De VoorzitterVan de anderen in nog geen bericht inge komen. Ik stel voor het schrijven voor kennisgeving aan te nemen. Hiertoe wordt z. h. s. besloten. b. De Voorzitter herinnert dat indertijd is besloten om een strook grond, achter de Dijkstraat en Nieuwediepstraat, waaronder een gemecnteriool ligt, van het R. C. kerkbestuur over te nemen, welke strook grond dat kerkbestuur aan de gemeente wilde schenken, onder conditie o. m. dat de gemeente alsdan eene schutting zou plantsen. Dit was voor de gemeente van belang omdat zij dan de zekerheid bezit te alien tijde het riool te knnnen bereiken. Van de overdracht zou thans een akte worden op^emaakt, doeh daarvoor is de toestemming van Ged. Staten noodig, waarom eerst een geformuleerd raadsbesluit van de overnaine zal worden genomen. Spreker geeft lezing van een door het Dag. Best, opgemaakt concept-besluit, waarbij de gemeente Ter Nenzen van het R. C. parochiaal kerkbestuur alhier om niet overneemt eene strook grond te Ter Neuzen, loopende van de Korte Kerkstraat, langs de achterzijde der perceelen aan de Dijkstraat en vervolgens langs de achterzijde der perceelen aan de Donze-Visserstraai, benevens een strook grond loopende van af de Korte Kerkstraat langs de achter zijde der perceelen aan het Nionwediep tot aan het perceel kadaslraal bekend sectie C no. 1946, ter gezamenlijke grootte van ongeveer 1122,62 M2. Het concept bevat voorts de verschillende voorwaarden waaronder de ovemame zal geschieden. Dit voorstel wordt met algemeene stemmen gocdgekeurd. c. De Voorzitter doet mededeeling van een rapport der commissie van Pabri age, over de in hare handen gestelde adressen van W. Reinhoud en de wed. Prins, het advies strekt a. het verzoek van W Reinhoud, om een meter breedte van den naast zijne woning gelegen gang, in te mogen nemen niet toe te staan met het oog op het vele verkeer dat langs dien gang plaats heeft, en in dezen eene afwaehtende bonding aan te nemenen b. op het adres van de weduwe A. Prins tot het leggen van gemeentewege van een hooidriool in een gedeelte der Gren daan afwijzend te beschikken, aangezien eene uitgaaf uit de gemeentekas daarvoor niet te rechtvaardigen zoude zijn, op grond dat adressante zeer goed voor hare woning eene andere uitwatering kan vinden, door b. v. bij de riolee- ring van een harer buren aan te sluiten, terwijl bij het Ije- palen der koopsom van het gebouw, wel rekening zal zijn gehouden met dezen toestand. De Voorzitter deelt mede dat het Dag. Best, nogmaals deze zaken heeft overwogen en dat het niet kan meegaan met het advies der commissie van Fabricage, om het ver zoek van Reinhond af te wijzen. Spreker acht hetgeen adressant verlangt volstrekt niet onbillijk. De gang naast zijn huis behoort hem reehtens toe. Op de Jtadastrale kaar' is van een gang, trap pf straat tusschen het hnis van adressant en hot terrein waarop de molen staat niets te bespeuren, maar staat het aangegeven als te behooren bij het huis van adressant. De grond behoort wel aan de gemeente, maar is voor 100 jaar in erfpacht uitgegevenwanneer het dus tot een proees moest komen zou adressant hoogstwaarschijnlijk in het gelijk worden gesteld. Spreker herhaalt dat deze redelijk handeit hij wil de gang niet geheel afsluiten, maar zegt»geef mij wat en houdt jnllie ook wat". Het Dag. Best, stelt dus, in afwijking van het advies der Commissie van Fabricage voor het verzoek van Reinhond in te willigen. De heer Dees vraagt of er vroeger niei een railing heeft plaats gehad. Hij heeft gehoord dat de vroegere eigenaar van het hnis, de heer M. de Jonge, aan de gemeente zijne rechten op den gang had afgestaan, in ruil voor het recht om een gang achter zijne tegenwoordige woning af to schutten De Voorzitter deeit mede, dat van een zoodanige overeen komst geen be9cheiden bestaan. In die afgesloten gang staat een duiker van de rioleering. De siadsarbeiders moeten daar van tijd tot tijd komen waartegen nimmer bezwaar is gemaakt. Spreker ziet niet in dat er iets tegen kan zijn om het verzoek van Reinhoud niet in te willigende gang blijft toch zoo breed, dat de diksie voetganger er passeeren kan en dat is toch voldoende. De heer Dees is van meening dat, als er met dien gang een ruil is aangegaan tusschen de gemeente en den vorigen eigenaar, dat de gemeente er alsdan recht op heeft en den gang niet bchoeft af te staan, wat het drukke verkeer dat daar langs plaats heeft, zou bemoeilijken. De Voorzitter merkt op, dat de heer M. de Jonge, de vorige eigenaar, in de zaal aanwezig is, en misschien de leden wel van inlichtingen zal willen dienen, waartoe hij het verzoek doet. De heer M. de Jonge deelt thans mede, dat hij het be- wuste perceel destijds kocht in den siaat waarin het zich nu nog bevindt, doch, dat hij tot de ontdekking was gekomen, dat de gang naast het huis hem toebehoorde. Later, toen hij in de Noordstraat woonde, bracht hij deze ontdekking bij het Dag. Best, ter sprake, en werd toen mondeling overeen- gekomen, dat hij de gang met trap naast het huis in de Lange Kerkstraat ter beschikking van de gemeente zou laten, doch in mil daarvoor vergunning verkreeg, om den toegangs- weg naar het door den Voorzitter zooeven besproken duikertje, loopende langs het erf van zijn huis in de Noordstraat, aan het eind van dat erf van den openbaren weg af te schutten en over het terrein te beschikken. De Voorzitter zegt, dat hieruit blijkt, dat een mondeling accoord is ge'roffen, er is evenwel geen enkel officieel stuk van te vinden. In de koopacte van Reinhoud is niet vermeld, dat die gang naast het huis van de gemeente is afgestaan en hij zegt, dat hij bij het koopen daaromtrent niet is ingelicht. De heer M. de Jonge zegt dat Reinhond ook niet wist dat de gang wel bij het huis behoorde, doch later door hem spreker daarmee in kennis gesteld isvoor die mededeeling had hij zijn redenen. De Voorzitter dankt voor de gegeven inlichtingen. De heer Van den Hoek merkt op dat Reinhoud, als zijn verzoek niet wordt ingewilligd er wel zon kunnen toe overgaan om zijn geheele eigendom in bezit te nemen en den gang afsluiten voor het publiek. De heer Visser betoogt dat Reinhoud het hnis heeft ge- kocht in den toestand zooals het nu is. Hij heeft geweten dat er een pnblicke gang, met trap en bestrating naast lag. Hem is later gezegd dat de gang er bij behoorde en nu gelooft spreker dat het toch ook zoo maar niet gaan zou, om die publieke weg af te sluiten. Als er een meter breedte afgaat, blijft er maar 0,90 M. a 1,M. over en dat wordt een ongewenschte toestand. Het is met het oog op de drukke passage een moeilijke zaak om te beslissenals het dan niet anders kan zon spreker willen dat er getracht werd met Reinhoud een accoord te krijgen over algeheelen afstand van den gang aan de gemeente. En naar hetgeen de vorige eigenaar zooeven heeft meegedeeld, heeft Reinhond geen recht op den grond. De Voorzitter herhaalt, dat van de bewuste ruiling geen enkel officieel bewijs bestaat. Hij zou dan ook, om later van moeielijkhcden verschoont te blijven, thans een contract van de te sluiten overeenkomst willen laten maken. Daar Reinhoud het gevraagdc deel van den gang wil benulten voor het bergen van steigerpalen enz., materialen, die hij voor de uitoefening van zijn bedrijf noodig heeft en nergens anders op zijn erf bergen kan, zal hij van zijn recht geen afstand doen. Nog eenige bespreking wordt gehouden, waarbij wordt opgemerkt, dat de erfpacht van den naastliggenden molenberg in 1903 eindigt, en dat dus dan gelegenheid zou bestaan om den gang weer op twee meters breedte te brengen, als men nu aan Reinhoud een meter toestaat. Ook wordt het idee geopperd dat wellicht reeds dadelijk over een strook van den molenberg zou kunnen beschikt worden daar deze toch niet gebruikt wordt, en de erfpachter daarom misschien niet onge- negen zou bevonden worden een meter breedte aan de gemeente af te staan. De heer Van IJsselsteijn stelt voor met 't oog op vorcn staande, de zaak nog eens aan te houden, opdat Bnrg. en Weth. dan in die richting onderhandeliDgen kunnen aan- knoopen. De heer De Jonge merkt op dat dit adres al zoo dikwijls is aangehouden en hij meent, dat het niet aangaat adressant nog langer op sleeptouw te houden, daar men nu toch vol doende met den toestand bekend is. De heer Van den Hoek deelt mede, dat Reinhoud er volstrekt geen haast mede heeft en hem zeide, dat het er niet op aankwam, als "t dit jaar maar klaar kan komen. Het voorstel van den heer Van IJsselsteijn, om eene beslissing alsnog aan te houden en Burg, en Weth. op te dragen een nader onderzoek in te stellen, in verband met het gesprokene aangaande den molenberg, wordt aangenomen met 12 tegen 1 stem, die van den heer De Jonge. Alsnu komt aan de orde het adres van dc wed. Prins inzake rioleering aan de Grenulaan. De heer Van IJsselsteijn vraagt of zij aan andere perceelen kan aansluiten. De Voorzitter: Zij zegt van niet. En nu is het misschien wel mogelijk, dat er gelegenheid bestaat om met een riool aan d it van een der buren aan te sluiten, maar ik vraag wie wil er een anders vuil ontvangen Rioleeringen, op dergelijke wijze daargesteld, geven steeds aanleiding tot buurkwestie's. Dit lieb ik hier al dikwijls ondervonden, daar menigmaal mijne tusschenkomst en die der politie daarvoor werd ingeroepen. Het is m.i. niet gewenscht, dat zulke loe- standen bestaan en ik moet dus ook hier adviseeren n et in te gaan op het afwijzend advies der Commissie van Fabricage. De heer Moes wil toestemmen dat het beter was dat er langs den voorkant der hnizen een riool werd gemaakt, rnaar vraagt hij wie zal dat betalen Als adressante, voor wie 't gedaan zou moeten worden, f 70 geeft, dan kost het der gemeente nog f 140. De Voorzitter Volkomen waar, maar als de gemeente dat werk uitvoert, komt de Grenulaan in een betere toestand. Het pad aan den heer Durt, dat vooral bij gladheid levens- gevaarlijk is, zou dan ook veranderd worden. Misschien wil echter de voorzitter der Commissie van Fabricage wel de verdere motieven mededcelcn waarop ze tot haar afwijzend advies kwam. De heer Van den Hoek herinnert dat het Dag. Best, in deze zaak geheel homogeen was. Hij heeft dus in de ver gadering der commissie de beslissing meer aan do 4 leden overgelaten en zou daarom liefst zien dat deze zelf hunne opinie nader toelichten. De heer Visser zegt dat de commissie overwoog, dat de uitgaaf van f 140 aileen voor adressante zou moeten ge schieden en dat zij zulks niet gerechtvaardigd acht. Toen de wed. Prins het huis kocht, wist zij dat er geen afvoer- riool was en dat zal op den koopprijs invloed gehad hebben, want er deelde iemand aan spreker mede, dat hij gaarne dat perceel op de publieke veiling zou hebben gekocht, maar het niet dnrfde juist met "t oog op het ontbreken eener ge legenheid voor watcrafvoer. De Voorzitter betoogt, dat het in zake de rioleering aan de Grenulaan een onzuivere toestand is en hij raadt aan om het voorstel van het Dag. Best, tot rioleering aan te nemen, en daardour de menschen te helpen Als het riool et ligt zullen meerderen er bij aansluiten. Het is trouwens te ver- wachten dat door het bouwen achter de Grenulaan, ook op andere plaatsen zulke toestanden zullen ontstaan en hij voor- ziet, dat men ten laatste tot algeheele rioleering der Grenulaan zal moeten besluiten, wegens te verwachten klaebten. De heer Van don Hoek merkt op dat op het thans besproken deel der Grenulaan drie perceelen nitioozing hebben door goedgnnstigheid van D. Herrebout, maar als deze zijn ver gunning intrekt. kunnen ze ook geen weg met hun water. De heer Van IJsselsteijn vindt toch een uitgaaf van 140 voor een hnis niet gewettigd buitendien zullen er dan meerdere verzoeken van dien aard kunnen komen en waar is dan het eind De VoorzitterDe vraag die eerst beantwoord dient te worden is moet de gemeente er voor zorgen, en ik geloof dat het antwoord bevesligend moet luiden. Na nog enkele opmerkingen wordt het voorstel der Com missie van Fabricage om op het verzoek afwijzend le be schikken, aangenomen met algemeene stemmen op den na, die van den heer Van den Hoek. S. Aanbieding gemeente-begrooting voor het dienstjaar 1902- Door Burg, en Weth. wordt deze begrooting aangeboden op een eindcijfer van 62003,21, met een post voor onvoor- ziene uilgaven van 459,17. De hoofdelijke omslag is uitgetrokken op f 22 000. •I. Begrooting Burger/ijk Armbestuur voor het dienstjaar 1902. De Voorzitter deelt mede dat genoemde begrooting door dat college is ingezonden op een eindeijler van J 5084. Als snbsidie van wege de gemeente is uilgetrokken f 5000, zijnde f 500 hoogcr dan voor het loopende jaar.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1901 | | pagina 2