BURGERL1JKE STAND. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Handelsberichten. "Uit de cellulaire gevaDgenis te Arnhem is Zaterdagnacht ontvlucht de 30jarige G. van Houten, te 's Gravenhage, wegens poging tot moord tot vier jaar gevangenisstraf veroordeeld. Naar men verneemt is hij kunnen ontsnappen door de tralien van zijn eel door te vijlen. Op de Heide bij Velsen zou Donderdag een paartje in den echt worden verbonden. 's Ochtends te 9 uur zou de plecbtigheid op het raadhuis geschieden en otn 9uur zou kerkelijke inzegening plaats hebben, en daarom waren dan ook te uur de getuigeu en de familie in de woning van de bruid bijeen. Te half negen kwam daar plotseling de ooievaar binnenstappen. De gemeente Velzen was in zielen- tal vermeerderd met een flinken dikken jongen. De ambtenaar van den burgerlijken stand en de pastoor hebben te vergeefs op het bruidspaar gewacht. In Seinpost te Scheveningen ontstond Donder- dagavond bij het optreden van een leeuwentemster, die daar reeds geruimen tijd elken avond voor stellingen geeft, een kleine paniek. Een der leeuwen greep haar plotseling vast en scheurde haar kleeren. Het verschrikte publiek werd intusschen spoedig gerust gesteld, want even na het gebeurde, trad M"e Marguerite weer op tot het uitvoeren van een serpentine-dans te midden van leeuwen. Het vijfjarige zoontje van den stalhouder Limbach te Santpoort werd door een mug gebeten, en krabde het puistje stuk. Dadelijk zwol het lichaamsdeel, en een tante streek er daarom een zalfje aan. Er ontstond bloedvergiftiging, en na een dag is de jongen, onder hevige pijnen, over- leden. Uit Amsterdam meldt men De dame, die dezer dagen bij een notaris aan de Stadhouderskade een bankbiljet van 60 ont- vreemdde, voorgevende gelden te willen beleggen, heeft dit ook te Haarlem beproefd, en is Zaterdag door de politie ter beschikking van de justitie gesteld. De sigarenhandelaar V. d. B. op het Vrouw- juttenland te Delft is de dupe geworden van een slnwen oplichter. J. B. werkman aldaar had eenige malen sigaren gekocht, waarbij hij een bon cadeau kreeg recht- gevende op 50, indien de hoogste prijs der trekkende klasse van de staatsloterij op het nummer der bon valt. B. tuk op de 50, heeft tweemaal de nummers der bons vervalscht en het geld in ontvangst genomen. Wegens oplichting en ver- valsching in arrest genomen, heeft hij bekend. In een van de buitenwijken van Enschede is de moeder uit een huisgezin erg verslaafd aan den drank, die dikwijls door haar kinderen moet worden gehaald. Voor eenige dagen kwam het voor, dat moeder de vrouw reeds //een heel eind weg was," maar desniettegenstaande wenschte, dat haar lljarig zoontje nog een potje (1 d.L. jenever haalde. De jongen ging met fleschje en geld op weg doch versnoepte het laatste en gooide daarna het eerste stuk. Moeder moet daarover dermate in woede zijn geraakt, dat zij den jongen, toeu zij hem in handen kreeg ophing. Dit hoorde gelukkig spoedig een buurvrouw, die het koord doorsneed en den jongen redde. Zoo althans luidt het verhaal, dat te Enschede de laatste dagen de ronde doet. Hoe gevaarlijk 'tis, te springen op een trein die reeds in beweging is, bleek Donderdag- avond weer aan het station Rotterdam D. P. Toen de trein reeds vertrok, sprong nog een dame op de treeplankzij struikelde echter en viel op zijde van den wagen en achterover op de buffers. Een postbeambte zag het, sprong ter hulp, trok met groote kracbtsinspanuing de dame uit haar gevaarlijke positie en wist haar in het rijtuig te brengen, waar zij bewusteloos neerviel. Dienzelfden avond beproefden aan het station Haarlem twee dames, nog in een coupe te komen, welke reeds overvol was, terwijl de trein al in beweging kwam. Door haar vreeselijke gillen opmerkzaamzaam gemaakt, vloog een stations- opzichter toe, vatte, zijn eigen gevaar vergetende, beiden aan, en sprong met haar behouden op het perron. Wie betaalt den Z.-Afrik. oorlog Zoo vraagt prof. d'Aulnis de Bourouill in de Augustus- aflevering van //Onze Eeuw", en hij antwoordt »dat de kosten van den rampzaligen krijg thans betaald worden door Prankrijk, Duitschland en Oostenrijk, door Belgie en door Nederland". Oorzaak daarvan zijn de uitvoerpremien op de suiker. //Op het vaste land van Europa zijn op den uitvoer van suiker, het product der beetwortels, sedert jaren premien verleend. Maar de premien moesten uit eigen landskas worden betaald en deze vond daartoe de middelen enkel door steeds hoogere belasting van heteigen verbruik. Men h^eft de voortbrenging van suiker aange- wakkerd door in eigen land het verbruik te treffen met zwaren druk. Men heeft de voortbrenging geprikkeld, mits die door uitvoer werd gevolgd. Den vreemdeling heeft men bevoordeeld door hem het product van nationalen landbouw en nationale nijverheid goedkoop te leveren. Deze vreemdeling is de Engelschman". Het is, berekent prof. d'Aulnis, meer dan 3£ millioen pond sterling, welke thans door het vaste- land aan de Engelsche schatkist jaarlijks cadeau wordt gegeven en in deze som draagt, naar de verhoudingen van het jaar 1900, Nederland voor 4,805,000 francs of 2,400,000 gulden bij. Het Vad. betoogt naar aanleiding van het artikel des heeren d'Aulnis de Bourouill dat het eindelijk eens uit behoort te zijn met die be- voordeeling van Engelsche zoetekauwen door de Nederlandsche Regeering, ten koste der Neder- landsche belastingbetalers, die tevens stijviug is van de kas eener anti-Boerregeering uit de zakken van pro-Boers bij uitnemendheid. Dr. Kuyper is klaarblijkelijk niet van zins aan het Engelsch-Afrikaansche vuur door poging tot interventie zijn vingers te brandende vorige Regeering heet hem dat voorgoed onmogelijk te hebben gemaakt. Welnu, hier heeft hij een mooie gelegenheid ten deele goed te maken wat volgens hem door zijn voorgangers werd verzuimd. z/Hij grijpe haar aan met beide handen In de //Cape Times" verscheen voor eenigen tijd een schets van generaal De la Rey. Eerst beschrijft de inzender, 't voormalig hoofd van De la Rey's ambulance, hoe generaal De la Rey zijn gevangenen behandelt, hoe hij, toen hij drie Britsche officieren en 50 of 60 man losliet, zijne ambulancewagens ter beschikking stelde om de gevangenen zoover mogelijk het loopen te besparen, daar zij geen middelen van vervoer hadden, en zelfs aan de officieren de paarden teruggaf, die hij hun had ontnomen. Hij verhaall, hoe De la Rey zelf steeds naging of wel alle mogelijke zorg werd besteed aan de Britsche gewonden, die in zijn handen waren gevallen. Hij vroeg hun persoonlijk of ze tevreden warenhij sprak vriendelijk opbeurend tof hen en deelde hun van zijn tabak uit. Een gewonde soldaat van het Lincolnshire-regiment, dien hij had bezocht, was verbaasd, toen hij hoorde dat zijn bezoeker generaal De la Rey was hij meende dat een predikant aan zijn kribbe was gekomen. Na den slag bij Moselikatsenek gaf De la Rey den dokter last, de gesneuvelden te begraven, z/omdat hij de eenige was, die iets wist van den Engelschen lijkdienst." De dokter antwoordde, dat dij daarvan niet best op de hoogte"was, waarop De la Rey, hem teleurgesteld aanziende, opmerkte z/Dan moest ge u schamen. Ik vertrouw echter, dat ge er wel genoeg van zult weten, om een paar woorden te zeggen, die hun naastbestaanden goed zouden doen, als zij ze hoorden, en die hun een voldoening zullen zijn, als zij ze later ver- nemen. Ook kunt gij den Hemelschen Vader wel bidden om deze gevallen helden hun zonden te vergeven". Op zekeren dag werd in De la Rey's tent gesproken over de eer en de onderscheiding, die lord Roberts zich in dezen oorlog had verworven. De generaal liet de menschen wat praten en zei toen//Gij alien benijdt lord Roberts over wat hij gewonnen heeft, maar denkt gij wel aan wat hij heeft verloren Niemand uwer heeft een zoon in den oorlog verloren, maar hij en ik wel. Ik kan met hem gevoelen. En ik verzeker u, dat hij gaarne alle eerebewijzen, elken stuiver van zijn fortuin zou willen geven, dat hij zou willen terugkeeren tot de positie van een luitenant, ja van een gewoon soldaat, als hij daardoor zijn zoon kon terug krijgen. Zeker hij is veldmaarschalk, maar hij is ook vader. Ik heb denzelfden bitteren beker moeten drinken als hij, maar die was voor hem bitterder, want hij verloor zijn eenigen zoon en ik heb nog zoons over z/Gij ziet naar de teekeningen van zijn intocht, en gij denkt, dat het prettig geweest moet zijn, in zijn plaats te zijn, maar ik zeg u, dat al dien tijd zijn hart bloedde, en dat hij maar steeds een graf in dit land voor oogen had, en tot zichzelf zeidemijn zoon, mijn zoon, had God mij maar voor u laten sterven." En aan het slot van elk dier trekjes van dezen mensch, dien de schrijver noemt den Bayard onder de Boeren, stelt hij de vraag aan den redacteur van het Jingoblad //Denkt gij, dat zulk een man het dood schieten van gewonden zou kunnen goedkeuren Gemeenteraad van Hoek. F» O L I T I E. Aan het bureau van politie alhier zijn als ge- vonden gedeponeerd twee sleutels. Rechthebbenden vervoegen zich aldaar. Rotterdam/ 19 Augustus 1901. Binnenl. Granen. Ter markt waren heden eenige goede soorten van nieuwe Tarwe, Rogge en Wintergerst. Ook eenige mooie groene Erwten van het nieuwe gewas en bruine Boonen werden aangeboden. Men noteert Jarige Tarwe 5,a 7,25 puike nieuwe Tarwe 7,— 7,50Rogge jarige 4,25 a 4,90 Nieuwe /4,7b a 5,25 Wintergerst 4,25 it 4,50 en 6,70 i 7,35 per 100 kilo Haver 3,a 3,80 Paardenboonen 5,90 a 6,10 Bruine boonen 7,25 a 7,50 Kookerwten 9,— it /9,75; Koolzaad 9,— a 10,—Kanariezaad 5,50 k 7,— per hect. Buitenl. Granen. Tarwe per 2400 kilo 190 en per 100 kilo 7,40 k f 8,50 Rogge per 2100 kilo 130 a /134; Gerst Zwarte zee 119 a 120 Amerik. Mai's/" 130 a /134; La Plata /118 per 2000 kilo; Russische Haver 6,80 per 100 kilo. Mee!. Prima inlandsch /11,25 k /ll,75; l8 soort 10,25 a 10,75; prima Belgisch 11,50 k 12,50; 1" soort 10,25 11,— prima Fransch 10,75 a 11,1* soort 9,50 f 10,extra puik Hong. 13,25 a 14,l8 soort 12,50 it 13,prima Amerik. 11,25 k f 12,25; l8 soort 10, 10,75; 2e soort 8,75 k f 9,50Inl. Roggebloem 9,25 a 9,75; Duitsche 8,50 k f 9,50 per 100 kilo netto. Runderprijzen 52 a 62; Stieren 30 a 48Kalveren 65 tl 80Schapen 45 it 50 Varkens 46 a 48 cent per kilo. Melk- en Kalfkoeien 120 H 230; Stieren 80 a 170 Vaarzen 65 a 120 Pinken 40 a 80 Graskalveren 25 a 30 Fok- kalveren 17 it 20 nuchtere 6,a f 12,Biggen f 7,a 13,alles per stuk. Aardappelen. Brielsche /2,50 a /2,75; Geldersche Kralen 2,20 a 2,40 per mud. Boterprijzen in vaten gemiddeld 46 en stukken van een half kilo 55 a 60 cent. Zoetemelkschekaas 20,it 24, per 50 kilo. Zeeuwsche eieren 3,20 a 3,50 buitenlandsche 2,20 per 100. Vlas en Lijnzaad met een kleine aanvoer, van goede kwaliteit. Karwijzaad 10,it 10,25 per 50 kilo. Amerik. Petroleum in houten vaten per 100 kilo 10,— it 10,45 en 7 k 7± cent per kan. J a v a-k o f f i e in balen gewone soorten 32 cent en dito Santos 18 cent per half kilo. VEEHANDEL in BELGIE. £EET1JD1NGKN. Van 16 tot en met 18 Aug. Van 16 tot en met 18 Aug. werden langs de Oostsluizen alhier 25 binneuvaartuigen op- en 24 afgeschutdoor de Westsl. 11 op- en 6 afgeschut. DAGEN. Voorm. Nam. Dinsdag 20 Augustus 5.10 5.27 Woensdag 21 5.47 6.8 Donderdag 22 6.30 6.57 Vrijdag 23 7.26 8.— Zaterdag 24 H 8.40 9.23 Zondag 25 10.4 10.44 Maandag 26 11.19 11.50 Vergadering van 17 Augustas 1901. Alle leden aanwezig behalve de heer J. Riemens. Voorzitter de heer A. Wolfert, burgemeester. 1. Opening der vergadering. 2. Voorlezing en goedkeuring der notulen van de vorige vergadering. 3. Vaststelling gemeenterekening. De commissie tot onderzoek der gemeentereking brengt bij monde van den heer M. de Regt verslag uit en adviseert tot goedkeuring daarvan hetgeen met algemeene stemmen gesehiedt. 4. Namens het Dag. Best, biedt de Voorzitter den leden de gemeentebegrooting aan voor het volgende jaar en verzoekt deze te doen eirculeeren. 5. Begrooting algemeen burgerlijk armbestuur. Deze wordt zonder veel discussie vastgesteld op 944,18 in ontvangst en ui'gaaf. Opmerking verdient, dat er door verschillende leden, voornamelijk echter door den heer W. Dieleman op gewezen wordt, dat het bedrag van somtnige bedeelingen vrij laag genoemd mag worden, waarop de voorzitter repliceert, dat dit wanneer de noodzakelijkheid daartoe blijkt, verhoogt zou kunnen worden, waarin de post van onvoorziene bedeelingen wel zal kunnen voorzien. 6. Ontslag aan den heer J. A. Nederhand als lid der commissie tot wering van schoolverzuim. Ingekomen was een verzoek van den heer J. A. Nederhand om als lid van bovengenoemde commissie ontslagen te worden. Het Dag. Best, stelt voor adressant eervol ontslag te verleenen onder dankbetuiging voor de bewezen diensten, wat met algemeene stemmen wordt aangenomen. De Voorzitter merkt op, dat het misschien niet zoo gemakke- lijk gaan zal in deze vacature te voorzien, en meent, dat het verzoek om ontslag niet ingediend zou zijn, wanneer de leden dier commissie vergoeding kregen voor hun tijd en moeite. (Hierna ontspon zich een niet zeer belangrijke discussie tusschen de heer Kaan en den Voorzitter over het al of niet nattig zijn van bovengenoemde commissie.) 7, 8 en 9. Vaststelling der instructieen van den gemeente- bouwkundige opzichter en den vuilnisman en van eene wijziging in de instructie van den doodgraver. (N.B. Volgens de nieuwe instructie zal de vuilnisman voor- taan in plaats van twee keer, driemaal per week rondgaan om vuilnis op te halen.) 10. Voorstel tot aankoop van grond. De Voorzitter deelt mede, dat er met de eigenaars van den Driedijk onderhandeU is over den koop van een gedeelte van dien dijk tot het maken van een overweg dat deze eigenaars zich bereid hebben verklaard het ge- vraagde af te staandat verder hunnen eisch is f 1per M2 aan den voorkant van den dijk en dat er verschil is tusschen het geen per M5 aan den achterkant gevraagd wordt de een eischt 1,de ander f 0,60. Het Dag. Best, stelt nu voor een gedeelte, lang 27 M. en breedt 1,5 M. aan te koopen tegen f 1,per MJ en vraagt machtiging met de eigenaars verder te onderhandelen om te zien eenheid in hunnen eisch te brengen. De heer De Regt stelt voor het Dag. Best, in deze zaak in alles te machtigen hetgeen met algemeene stemmen wordt aangenomen. 11. Ingekomen stukken. a. Een schrijven van Mej. S. A de Vlieger, waarin deze mededee't hare benoeming tot onderwijzeres aan de openbare school aan te nemen. b. Een schrijven van den heer schoolopziener in het district Middelburg, waarin deze verklaart niet mede te kunnen gaan met de wijze waarop de regeling van het herhalings- omVerwijs voor meisjes is geregeld, vooral omdat het in strijd is met de wet op den leerplicht. Het Dag. Bestuur stelt nu voor een regeling te maken, zooals die door den heer schoolopziener is aangeraden en wel als volgt De gelegenheid tot het ontvangen van herhalings-onderwijs wordt opengesteld gedurende de maanden Maart, April, Mei, Juni, September en Octobei en wel 's Woensdags van 3J tot 5 en Zaterdags van 9 tot 11 J. Met algemeene stemmen wordt deze regeling aangenomen. 12. Rondvraag. De heer Kaan heeft den weg door de Braakman eens bezocht en gezien, dat deze nog niet in orde is. Het gestorte zand heeft niet veel nut gedaan en spoelt al weg. De Voorzitter belooft het eens met puin te willen probeeren. Niets meer te behandelen zijnde wordt de vergadering TerKeuzen. Huwelijks-aangiften. 16 Aug. Hubregt Anthon Marsilje, oud 21 j., jm. en Janna van de Wege, oud 20 j., jd. Geboorten. 4 Aug. Bertha Christina Maria, d. van Augnstns Dhanis en van Pelegie Goethals. 5 Aug. Jan Hendrik, z. van Francois Jacobus Faas en van Jacoba Reigel. 6 Aug. Zulma Amelia Hipolita, d. van Desiderius Johannes Augustus van den Eeckhout en van Elisabeth Sophia Buijsse. 12 Aug. Pieter Jacobus, z. van Krijn Dieleman en van Geertruij Donze. 13 Aug. Johan Adrianns, z. vah Angelas Albertus Weijnen en van Celina Ludwina de Pauw. Henriette Pieternella, d. van Willem Frederik Kaijser en van Tona Frederiksen. 16 Aug. Cornells Jan, z. van Joo3t 'Vieland en van Aaltje Cornelia Harte. 17 Aug. Janis Joos, z. van Jacob Henderik Notebaart en van Cornelia Maria de Zeeuw. Wilhelmina Margaretha, d. van Hermauus Reinoldus Jansen en van Anna Geertrui Vos. Maria Leentie. d. van Willem Loof en van Anna Janneke Harms. Overlijden. 11 Aug. Jacob Mechielsen, Ouu d., z. van Adriaan en van Alida Zegers. 12 Aug. JandeRitter, oud 84 j., weduwn. van Elisabeth de Visser. Jozina Stoffels, oud 61 j., d. van Pieter en van Sara den Exter, (beiden overl. 14 Aug. Jacobus van Doezelaar, oud 3 m., z. van Jacobus en van Janna Deij. Pieter Verbrngge, oud 4 m., z. van Egbert en van Dina Maria Faas. ■fillat. Geboorten. 5 Aug. Melania Maria, d. van Bruno Pieter de Wolf en van Cornelia de Wagter. Edumond Louis, z. van Petrus de Meijer en van Maria Hnherdina Pigmans. 6 Aug. Rosalia, d. van Johannes Willebrorders Warmer en van Christina Mahu. 11 Aug. Maria Justina, d. van Petrus van Waterschoot en van Rosalia de Schrijver. Overlijden. 2 Aug. Marinus de Bruijn, oud 1 m., z. van Paulina de Bruijn. 5 Aug. Johannes Hendrikus Beugels, oud 8 j., z. van Ludovicus Johannes en van Christina Hendrika van den Brande. 9 Aug. Rosalia Wamier, oud 3 d., d. van Johannes Willebrordus en van Christina Mahu. 10 Aug. Johannes de Zaegher, oud 75 j., echtg. van Sophi? Maria Verhoeven. Clinge. Hnwelijks-voltrekkingen. 6 Aug. Alphonsius Vlegels, oud 27 j., jm. en Elisa Maria Burm, oud 27 j., jd. Geboorten 1 Aug. Maria, d. van Martinus Piessens en van Maria Mathilda de Keijser. 3 Aug. Irma Stephania, d. van Petrus Francies van Broecke en van Clementia Goossens, Desiderius, z. van Josephus de Puijsseleijr en van Silphia van Dorsselaer. 6 Aug. Theodorus Petrus Cyrillus, z. van Carolus Ludovicus en van Maria Amelia Bouwens. 11 Aug. Eduardus, z. van Rumondus Franciscus van Hauten en van Angelina Ruijlofs. Overlijden. 1 Aug. Rosalia van Herrewegen, oud 59 j., wed. van Bruno Mariman. 3 tug. Jan Baptist de Potter, oud 85 j., weduwn. van Augusta de Vos. 7 Aug. Desiderius de Puijsseleijr, oud 4 d., z. van Josephus en van Silvia van Dorsselaer. 10 Aug. Johannes Josephus Bonssen, oud 3 m., z. van Carolus Ludovicus en van Maria Angelina Provoost. Kontenisse. Huwelijks-aangiften. 2 Aug. Franciscus Vemimmen, oud 19 j., jm. en Coleta Mangnus, oud 27 j.. jd. 2 Aug. Aloijsius Neve, oud 25 j., jm. en Mathilde van Hulfel, oud 27 j., jd. Geboorten. 4 Aug. Christina, d. van Pieter Anthonij Fruijtier en van Louisa van Bastelaar, 7 Aug. Eduardus Franciscus, z. van Jan Baptist Weesepocl en van Rozalia Burm. 8 Aug. Jacobus, z. van Ludovicus Duvivier en van Christina Fruijtier. 12 Aug. Martha Maria, d. van Adriaan de Klerk en van Maria Louisa Buijs. 15 Aug. Rosalia Maria, d. van Johannes Franciscus de Maat en van Christina Fruijtier. Overlijden. 5 Aug. Jan Francies van Essen, oud 63 j., echtg. van Cornelia Serrarens. 8 Aug. Emma Philomena Bogaert, oud 5 m.. d. van Hendricus en van Apolonia de Dijcker, (overl.) llengstilijk. Huwelijks voltrekkingen. 2 Aug. Josephus de Koning, oud 33 j., wed. en Rosalia de Maagt, oud 20 j., jd. Overlijden. 13 Aug. Judocus Polfliet, oud 38 j., echtg. van Petronella Dobbelaar. Sas vail (went. Huwelijks-aangiften. 1 Aug. Petrus Anthonius Stofferis, oud 25 j., jm. en Julma Prudentia Willaert oud 25 j., jd. Geboorten, 3 Aug. Johan Henri, z van Petrus Johannes Paulus IJsebaert en van Valentina Livina de Leux. 11 Aug. Romania Louisa Johanna, d. van Ferdinandus Johannes Bosman en van Maria Rosalia Coleta Maes. 14 Aug. Laura Retina, d. van Eduardus Ludovicus Heijse en van Florencia Florentina Martens. Augusta Maria Rosalia, d. van Joannes Bernardus Neijt en van Rosalia van Walle. Stoppeldijk. Geboorten. 6 Aug. Maria Coleta, d. van Josephus Cabret en van Petronella Stevenvaal. 7 Aug. Caesar Theodoor, z. van Jacobus Desiderius de Schepper en van Charlotte Schillemans. 14 Aug. Leonia Isabella, d. van Ludovicus Polfliet en van Christina van de Velde'. Overlijden. 15 Aug. Richard Petrus Jansen, oud 3 m., z. van Pieter Francies en van Charlotta van Campen. Wesfdorpe. Hawelijks-aangiften. 10 Aug. Honore Cleemput, oud 27 j., jm. en Constantina Anthonetta van den Abeele, oud 27 j., jd. Hnwelijks-voltrekkingen. 6 Aug. Theophild Vernave, oud 28 j., jm. en Oranda de Groff, oud 27 j., jd. Geboorten. 4 Aug. Maurice Eugene, z. van Carolus Vincentius Dehulster en van Maria Gijzelman. 14 Aug. Maurice Adolphus, z. van Eduardus de Block en van Pharailda Mathilda Kalle, Magdalena, d. van Constantinus van Dam en van Maria Schelfhout. VLAG. NAAM. M*. Van en naar. Lading 18 16 18 Eng. s.s. Eng. s.s. idem Eng. s.s Eng. barge Zweed. s.s. Eng. s.s. idem idem idem Voor Ter leuzen Hailing I 2199 Londen Van Ter Neueni Golfer 1066 Londen Ann Webster 2241 idem Voor (went: Blaci: Swan Kate A,id Annie Nissan Sea BellS Hero Sea Serpent Derwent 18 17 Eng. bark Noor. bark Eng. s.s. idem idem idem Duits. s.s. 1165 227 1382 2152 2149 2553 2349 V au (went i 2221 Goole Pentowan Riga Londen Hull Londen Goole Antwerpen Kirkloch Gefion 1282 Drammen Sea Gull 2762 Londen Faraday 2525 New- Castle Frankfort 3268 Goole Truro 3366 Hull Franciskus Podeus| 4231 Methil Eng. s.s. Abbotsford 2979 Leith idem Black Swan 1165 Blyth Deens. s. s. Kamma 1 4285 idem stukg. macadam stukg. kolen pijpaarde hous stukg. idem idem idem zout ballast stukg. idem idem idem ledig stukg. ledig idem

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1901 | | pagina 3