Mr.P.N.ENGELBERTS. L. Fabriek van Meubels, l. een Pakhuis en Erf s. een Woonhuisen Erf, ~AAKBESTED1W6. DRAINEERBUIZEN Nederlandsche Yerzekering-Maatschappij Gevestigd als Advocaat Gedurende Augustus adres „HoteI Centraal". Boogkabinetten. Een WOONHUISen ERYE, Verzekering-en tegen brandschade it letkiTistP1 Handelsberichten. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Advertentien. „L A BELLE VDE" aan besteed: Uit de hand te koop |A,U D E; CO LOME,, P A.F U i R I i E It der Naaml. Venn. ..SAPODOR", Amsterdam. ANTH. GELUK'S Landbouwkantoor, Tholen. Het Amerikaansche schip Louise Adelaide is op de reede van Stockholm in de lucht ge- sprongen. Het vaartuig had een lading van 4000 vaten petroleum. Dinsdag kwamen de douane- beambten aan boord. Nauwelijks waren de luiken van het ruim opengeslagen of een vreeselijke knal weerklonk. Het schip werd geheel verbrijzeld. De lucht werd vol dikke, stinkende walm. Vurige tongen lekten de oppervlakte van het water, want het eene vat petroleum sprong na het andere en goot zijn brandenden inhoud over den vloed uit. Slechts met de grootste moeite kon de brandweer verbiuderen, dat de zwemmende vlammen het land bereikten, waar groote voorraden hout en petroleum waren opgeslagen. De hitte, die de brand veroorzaakte, was verstikkend. De geheele bemanning van het schip en de drie Zweedsche douanen zijn omgekomen. Volgens ooggetuigen werden de lieden, die op het dek stonden, hooger dau de masttoppen opgeslingerd. GEMEENTERAAD VAN AXEL. INGEZONDEN 8TUKKEN. Mijnheer de Redaeteur De heer D. houdt er inderdaad eene zeer eigeH- aardige manier van polemiseeren op na. Laten we zijn stuk van 27 Juli wat nader ontleden. z/Op aanvallen tegen mijn persoon en karakter antwoord ik niet." Boem Men zou willen vragen Eilieve, waarde heer, waartoe dan uw antwoord van een halve kolom Daarna drukt de heer D. zich een kroon om de slapenhij verklaart met de hand op het hart, dat hij is ernstig, openhartig en eerlijk. Wij nemen nota van deze ernstige, openhartige en eerlijke verklariug. Maar nu de hoofdzaken. Het bevreemdt den heer D. te lezen, dat de heer Adriaanse zijn partijgenoot is. En hij motiveert die bevreemding in eenige duistere, vage zinnetjes, waaruit ik het volgende meen te lezen Mr. D. wist, toen hij zijn beruchte advertentie plaatste, niet, dat Adr. antirevolutionair was; hij had achter den naam van dezen heer wel eens V. P. gelezen en zag hem daarom aan voor een lid der (niet bestaande Volkspartij. Wanneer deze verdediging waar is, dan kunnen we daaruit alleen de conclusie trekken. dat Mr. D. hier schandelijk, lichtvaardig is te werk gegaan. Inderdaad, deze heer mag wel in het opeubaar verklaren een ernstig man te zijn De heer D. klaagt verder, dat men uit zijne advertentie andere dingeu heeft gelezen dan er in stonden. Ik zou willen vragen wiens schuld dat is En ook of deze klacht gemeend is De advertentie was zoo ingericht, dat het groote publiek er wel andere dingen uit moest lezen, dan er in stonden. Zeer zeker, er werd in die advertentie niet beweerd, dat de antirevolutionaire heer A. een socialist is, maar wel wordt het woord //socialistisch" met groote vette letters ge- druktIk neem geen woord terug van wat ik de vorige maal schreef en beschuldig Mr. Dieleman nogmaals openlijk, dat hij geschermd heeft met het roode spook om den heer Adriaanse uit de Staten te houden. En nu de Middelburgsche kwestie. De heer D. geeft nu feiielijk toe, wat ik daarover schreef. Daar hij het echter goed viudt aan het spreekwoord van klok en klepel te herinneren, wil ik de zaak eenigszins uitvoeriger meedeelen. De antirevolutionaire heer De Kruyterantwoordde op de vragen der sociaal-democraten kort en krachtig//ik kan mij met uw program niet vereenigen, daar bij uitvoering daarvan uitsluitend een klasse van burgers zou worden gesteund ten koste van alle anderen." De antirevolutionaire heer Dieleman echter antwoordde, dat hij is voor arbeidsbeurzeu dat van overheidswege werkeloosheid moet worden voorkomendat hij is voor hoogere bezoldiging van lagere ambteuaren; voor bepalingen omtrent maximum-arbeid en minimum-loon, ook bij aan- bestedingeu en consessies voor pensioneering van gemeentewerklieden benevens hunne weduwen en weezenvoor instelling van een scheidsgerecht voor geschillen tusschen werklieden en hun chefs voor volkomen vrijheid van beweging in organisatie en politiek voor gemeente-werkliedenvoor kos- teloos onderwijs, van welken aard ook, aan onvermogendenvoor het van gemeeutewege open stellen van de gelegenheid voor onvermogenden voor hoogere studie, maar dan zoo onbekrom- pen, dat men geen onderscheid zie, tusschen onvermogenden en vermogendenvoor het ver- leeneu van subsidie ten bate van schoolvoeding en kleedingvoor het iustellen van een in- richting tot het verschaffen van gratis rechts- kundig advies de strekking der woningwet wordt toegejuicht; de gemeente moet regelend optreden om de arbeiders door bouwvereenigingen aan goede woningen te helpen; voor verbetering der armen- zorgdit is het best toe te vertrouwen aan menschen die zelf arbeider zijnbenoeming van burgemeester door gemeenteraad is ten geliefd principe verhooging der gemeentelijke autonomic; progressie in den hoofdelijken omslag. Me dunkt, hier behoeft niets te worden bijge- voegd. Ik spreek nogmaals met kracht en klem mijn beschuldiging uit, dat dezelfde heer D. die den heer A. bestrijdt, omdat hij te rood is, zich zelf een rood manteltje omhangt, als hij met be- hulp der socialisten in den Middelburgschen gemeenteraad moet. En ik houd die beschuldiging vol, tot de heer D. ze afdoende weerlegt, niet met gemaakte verontwaardiging, maar met argu- menten. A. Hoogachtend O. P O L I T 1 E. Aan het bureau van jolitie alhier is als ge- vonden gedeponeerd, een kinderschoentje. Rechthebbeuden vervoegen zich aldaar. Hulst, 29 Juli. KOERS YAN HET GELD. Belgisch per 100 fr. 47,82* h 47,87* Engelsch per 12,n 12,10 ZEETUDINGEN. Van 29 tot en met 30 Juli. o Van 29 tot en met 30 Juli werden langs de Oostsluizen alhier 27 binnenvaartuigen op- en 22 afgeschutdoor de Westsl. 4 op- en 3 afgeschut. D A G E N. Voorm. Nam. Donderdag Vrijdag Zaterdag Zondag Maandag Dinsdag Woensdag 1 Augustus 2 3 n 4 5 6 7 2.17 2.53 3.31 4.10 4.50 5.35 6.26 2.35 3.12 3.51 4.30 5.12 6.— 6.56 Zoo de Heere wil en zij leven hopen op Zaterdag a. s. onze geliefde ouders PIETER DE JONGE Pz. JACOMINA ROOSE, hunne 30jarige eclitvereeuiging te herdenken. Hunne dankbare kinderen en behuwdkinderen. Zaamslag, Margarethapolder, 31 Juli 1901. *x* Heden overleed, na tijdig voorzien le zijn geweest van de H. Sacramenten der ster- venden, onze geliefde echtgenoote, moederen dochter LUDOVICA ANTONIA KOOIJMAN, in den leeftijd van ruim 33 jaren. Ter Neuzen, 30 Juli 1901. P. P. GEERS en familie. Heden overleed na een kortstondig en smartelijk lijden, tijdig voorzien van de H. Sacramenten, onze geliefde moeder, behuwd- en grootmoeder ROSALIA DE CONINCK, weduwe J. de Wolf in den ouderdom van 70 jaren. Ondergeteekende, dankbaar voor het vertrouwen dat de overledece gedurende ongeveer 34 jaren in Ter Neuzen en omstreken heeft ondervonden, bericht bij deze zijnen geeerden begunstigers, dat hij de Fruit- eu Groentenzaak blijft voort- zetten en beveelt zich mitsdien minzaam aan. Hulst, den 26 Juli 1901. Namens de familie, CH. DE WOLF, Boomkweeker en Fruithandelaar. De ondergeteekenden betuigen bij deze ook namens wederzijdsche familien hunnen hartelijken dank voor de vele bewijzen van belangstelling bij hun huwelijk op den 16 dezer ondervonden. Westdorpe, den 27 Juli 1901. G. VAN WAESVAEL. Ondergeteekende, haar cafd „LA BELLE VUE" aan den heer J. SOHEPENS overgedaan hebbende, betuigt haren hartelijken dank voor de gunst, gedureDde tal van jaren zoo ruimschoots genoten, en beveelt haren opvolger minzaam aan. Wed. THEOD. ACKE—Mahu. Ter Neuzen, 81 Juli 1901. In aansluiting met bovenstaande advertentie, maakt ondergeteekende aan het geachte publiek van Ter Neuzen en omstreken bekend, dat door hem het van ouds bekende cafti met vergunning is overgenomen, en dat hij van af 1 Augustus in de zaak optreedt. Door eene nette en vlugge bediening en het leveren van goede consumptie, hoopt hij een ieders gunst te mogen verwerven. Tevens gevoelt hij zich gedrongen, bij zijn uit- tredsn uit de zaak Machinale Breierij //DE VLIJT" en aanverwanten winkel, zijne erkentelijkheid te betuigen, voor de gunst die hij gedurende zijn optreden, daarin in zoo ruime mate van velen mocht genieten. J. SCHEPENS—De Smidt. Ter Neuzen, 31 Juli 1901. gevestigtl te UTRECHT. Goedgekeurd bij Koninklijke Besluiten 4 Januari 1887 en 5, 12 December 1899. Verzekert tegen zeer concurreereude jaarlijksche, halfjaarlijksche, 3 maandelijksche, maandelijksche en wekelijksche premien, kapitalen betaalbaar zoowel bij leven als bij overlijden. Tarieven volgens de jongste statistieken berekend. Tegen gecot van hooge provisie worden ijverige Agenten gevraagd, terwijl bij gebleken geschiktheid eenig vast salaris wordt toegestaan. Brieven franco aan de Directie. te TER. NEUZEN, Langeviele, Middelburg. j Beursplein, Vlissingen. in alle stijle n. Inrichting tot levering van compleete Meuble- menten, Matrassen, Beddeu, Tapijteu en Karpetteu. Steeds groote voorraad, voordeelige prijzen. Ook voorradig eene sorteering zeld- zame fraaie De Notaris De Ridder, te Ter Neuzen, zal ten verzoeke van den heer M. J. VAN BREEN, koopman te Zaamslag, op Dinsdag 13 Augustus 1901, des namiddags om 2 ure, ten huize van den heer Visser, logementhouder te Zaamslag, in het openbaar veilen en verkoopen te Zaamslag (Dorp), kadastraal bekend sectie E deel van 1332 en 1333, ter grootte van pi. m. 2 aren 60 centiaren. waarin een groote KRUIDENIERSZAAK gevestigd is, benevens een handel in IJZER- WAREN en DRANKEN waaraan vergunning is verbonden te Zaamslag, kadastraal bekend onder sectie F, ter grootte van pi. m. 3 aren 19 centiaren. Om in het genot te komen 13 November 1901. Nadere inlichtingen geeft gemeiden notaris. Op Dinsdag 13 Augustus 1901, des na middags 4j/2 .uur, zal in de Consistoriekamer der Gereformeerde kerk door het Bestnur der Vereeniging voor Christelijk Onderwijs te Ter Neuzen, worden Het bijbouwen van vier schoollokalen aan de bestaande Bijzondere School te Ter Neuzen. Bestek en teekening zijn vanaf Vrijdag a. s. verkrijgbaar tegen betaling van f 1,bij den bouwkundige L. DE BRUIJNE te Ter Neuzen, door wien verdere inlichtingen worden verstrekt. Plaatselijke aanwijzing op Zaterdag 10 Augustus, des namiddags 1 uur. staande in de tweede straat der Kerkhoflaan te Ter Neuzen. Te bevragen aan het bureau van dit hlad. worden aangenomen ten kantore der H.H. A.. F\ HOMIIAC 11 te Hulst voor de Assuran tie Compagnie te Amsterdam °pgericht Matige premie, eenvoudige opname en spoedige uitbetaling der schade. Vraagt 1i j Uvvrn leverancier steeds levert m alle maten per schip franco elke haven, firma C. A. YERKOUTEItEN, Halsteren dir. J. KOOIMAN. Inlichtingen, prijsopgave, enz. geeft gaarne de Generaal-agent voor Nederland Agent voor Hontenisse en omstreken dhr. A. J. M. VAN DE HORST, Walzoorden. Vergadering van Dinsdag 30 Juli 1901. Tegenwoordig de heeren P. van Hoevc, C. N. Jensen van Rosendaal, P. Dregmans, L. Lamaitre, P. van Fraaijenhove, J. Smies, M. Wolfert, P. Dekker Fz., F. Dekker en D. J. Oggel, leden, en J A van Vessoin, sceretaris. Afwezig de heer P. Koster. Yoorzitter de heer D. J. Oggel. De notulen van de vorige vergadering worden gelezen en onveranderd goedgckeurd. 1. De geloofsbrieven van de verkozen leden van den gemeenteraad de heeren D. J. Oggel, P. van h raaijenhove en W. Dieleman Pz. worden onderzocht, in orde bevondeu en tot hunne toelating besloten. 2. Wordt overgelegd de gemeenterekening over 1900. De Voorzitter benoemt tot onderzoek daarvan eene com- missie bestaande nit de heeren P. van Fraaijenhove, P. Dekker en P. van Hoeve. 3. Wordt aangeboden de begrooting van het Alg. Burg. Armbestuur voor 1902. De Voorzitter benoemt tot onderzoek daarvan eene com- missie bestaande uit de heeren C. N. Jansen van Rosendaal, M. Wolfert en Fr. Dekker. 4. Z. h. s. wordt besloten tot intrekking der verordening op de heffiug van rechten wegens bestelloon voor het bestellen van telegrammen. 5. De voorwaarden van aanbesteding van petroleum voor school- en straatverlichting worden vastgesteld zooals die waren over het afgeloopen jaar. 6. Brief van Ged. Staten dezer provincie omtrent den aanleg van een stoomtramweg HontenisseSelzaete met ver- zoek te willen berichten of het verleenen van vergnnning daartoe in het algemeen belang wenschelijk is. Met algetneene stemmen wordt besloten te berichten dat de vergunning in het algemeen belang wenschelijk is. 7. Het vaststellen van het kohier der schoolgelden voor het 3e kwartaal, het suppl. kohier van den hoofdelijken omslag, alsmede eenige reclames in zake den hoofdelijken omslag wordt besloten te behandelen in eene beslotene .vergadering. Niets meer te behandelen zijnde wordt de openbare zitting gesloten en overgegaan tot het houden eener beslotene vergadering. Middenprijs per 100 kilo: Tarwe 7,75; Rogge 6,7o Wintergerst 7,25; Zomergerst Haver 7, Erwten f Paardenboonen fDuivenboonen f Wittebooncn Brnineboonen Boekweit Lijnzaad Aardappels 3,75 Koolzaad per zak van 106 liters 14,Boter per kilo 1,35 Eieren per 26 stuks /0,95. Er waren ter weekmarkt te koop gesteld 32 stuks hoorn- vee, 37 varkcns. Verkecht23 stuks boornvee, 29 varkens. p e 3 VLAG. NAAM. M'. Vanennaar Lading Vnnr Ter Veuic n s 29 Eng. sch. IlelenaTregenza 437 Vlissingen ledig Deens. s.s. Guldberg 4441 Christianstad hout Van Ter Meaien i 29 Eng barge Erik 240 Londen cement Deens. s s. E. M. Dalgas 4166 Grangemouth ledig Voor (went i 29 Noor. s.s. Advance 4007 Torno hout Eng. s.s. Derwent 2349 Goole stakg. idem Bittern 2493 Liverpool idem 30 idem Ousel 3633 Manchester idem Van (went i 29 Eng. sch. Mary 344 Londen phosph. Eng. s.s. Sea Belle 2152 idem stukg. 30 Duits. s.s. Prussia 1807 Leith ledig Eng. s.s. Ash ford 5403 New-Castle idem Voor Selzaete 30 Eng. sch. Coal tar 621 jAlgiers creosoot EN

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1901 | | pagina 3