A1 g e m e e a Hieuws* ea Adverteatieblad voor 2eeuwsch«7Uaaderea, No. 4101. Dinsdap: 23 Juli 1901. 41e Jaargang. NATIONALE MILITIE. 0PEOIPIB6 van, VRBLOTBA8BXB8. i &IMBE1T1BA AD. 3 3 2 S3 !D 3a Engeland en de Z.-A. Republiek. ABONNEMENT: Per drie maanden binnen Ter Neuzen f 1,—. Iranco per post: Voor Nederland 1,10. Voor Belgie 1,40. Voor Amerika 1,32$. Men abonneert zich by alle Boekhandelaars, Postdirecteuren en Brieven- bushouders. ADVERT ENTXEN: Van 1 tot 4 regels 0,40. Voor elken regel meer f 0,10. Bij directe opgaaf van driemaal plaatsing derzelfde advertentie wordt de prjjs glecbts tveemaal berekend. Grootere letters worden naar plaatsroimte berekend. Inzending van advertentien v6or 3 uren op den dag der uitgave. FKUILLETQM 22) - - Nog eenmaal keek bij rond in de kamer, welke hij zoo vol hoop en heerlijke verwachting was binnengetreden de oogen werden hem vochtig. Weder was er iets dierbaars in zijn gemoed ge- dood, weder was het misleiding en oogenver- blinding geweest, wat hij voor het reinste en het vereereuswaardigste had aangezien Wederom had al ziju verlangen, beminnen en hopen op verkeerden grond gesteund De vorige maal hadden vele gebeurteuissen in zijn uitwendig leven hem geholpen om zijn leed te vergeten. De be- vrijding van zijn lichamelijk gebrek, het terugge- kregen gezicht, de stroom van het nieuwe, frissche levens alles vereenigde zich om zijn leed, zoo liiet geheel weg te baunen, dan toch de pijn er van te verdooven. In deze verschrikkelijke ure echter ontwaakte weder alles, wat hij reeds ver geten meende te zijn en bij het oude leed kwam nu nog de onuitsprekelijke bitterheid die hij op dit oogenblik gevoelde. Schuw sloeg hij het oog op naar de gordijn die haar portret verborgen hield. Welk een aandrang bespeurde hij, om nog een maal dat engelreine gelaat te aanschouwen. hij kon het maar niet begrijpen, dat zij voor eeuwig voor hem verloren moest zijn Reeds stond hij op den drempel. Krampachtig omklemden zijn vingers de dikke fluweelen portere, terwijl het in zijn binnensle klonk /,Er is een ding, dat ons scheidt voor eeuwig. Zaterdag werden met hetzelfde schip te Sou thampton verwacht Cecil Rhodes en generaal Baden-Powell, de held van het beleg van Mafeking. Rodes is echter Vrijdag reeds aangekomen met heel stille trom. Hij was in gezelschap van Jameson. Als Baden-Powell het vorige jaar terug was gekomen, zou hij een schitterende ontvangst ge- /Verlorenonherroepelijk verloren," mompelde hij. //Nu, ik zal een wereld tusschen ons stellen. Ik zal gaan z66 ver dat niemand mij om mijn harte leed kan bespotten." Met een ruk richtte hij zich in voile, forsche lengte op. Haastig trad hij terug. Daar zag hij naa-st den stoel, waarop Isolde had gezeten iets op den grond liggen, dat scherp afstak tegen het donkere rood van het tapijt. Onwillekeurig bukte hij, om het op te rapen Ah, het tele gram, waarvan Isolde daar straks gesproken had Werktuiglijk streek hij het verfrommelde papier glad. Het waren niet veel woorden, die daar te lezen stoflden maar toch stond hij als door het weerlicht getroffen. Eensklaps begreep Manfred het raadsel waarom hij in tegenwoordigheid dier schoone vrouw altijd zoo onverklaarbaar on- rustig was geweest. Strak staarde hij op het telegram dat luidde ,/Mejuffrouw Isolde Imhoff Veroni, Weenen, Reissnerstraat no. 2. Papa is zoo- even uit ziju aardsche lijden verlost. Zijn laatste woord schonk je vergiffenis. Kom spoedig bij je bedroefde zuster Davida." Het gemoed verscheurd door allerlei tegenstrijdige gevoelens en in het bewustzijn, dat een gapende klove hen voor immer scheidde, verliet graaf Reichau de villa Isolde," die hij een uur te voren betreden had met de hoop op het zoetst geluk. Een uur slechts geleden en nu was alles voorbij. Erbarmelijk is het lot van de menschen dezer wereld, die zich zoo groot, zoo machtig wanen Waartoe zijn voornemens, hoop en verwachting van nut Een windvlaag blaast het trotsche noten bebben. Ministers zouden aan het station rn opwachten, de menigte zou zijn paarden van zijn rijtuig spauneu en hij zou als de meest populaire man in het rijk zijn toegejuicht. Overal hing zijn portret en ontelbaar is het aantal medaljons, broches, zakdoeken enz. dat met zijn beeltenis is verkocht. Maar de tijden zijn veranderd. Niemand zal den verdediger van Mafeking feestelijk gaan in- halen, zegt de Londensche correspondent van de ,/Ind. Beige." Hij is heelemaal uit de gratie en zal Zuid-Afrika niet meer terugzien. Als hoofd van het politiekorps, dat hij moest organiseeren, is Baden-Powell niet geslaagd. Hij heeft niet weten te verhinderen, dat er tusschen de mannen, die hij onder zijn bevelen had en die der geregelde troepen ernstig misnoegen is ontstaan. Oorzaken daarvan waren vooreerst de minachting van de geregelde troepen voor de politie in 't al- gemeen eu in 't bijzonder waar die politie in hoofdzaak uit kolonialen bestond en voorts dat die politie-mannen 3 per dag kregen, terwijl de gewone Tommie zich met 60 cents moest behelpen. Voorts moet Kitchener Baden-Powell verant- woordelijk stellen voor de wondervolle ontsnapping van de Wet in April jl., toen deze volgens alle berekening gevangen moest worden, ingesloten als hij was tusschen de gerezen Oranjerivier en een overmacht van Engelsche troepen. Kitchener zegt, dat Baden-Powell zijn bevelen niet heeft nagevolgd en zoodoende het plan van Kitchener heeft doen mislukken. Baden-Powell vindt in Engeland broeders in den nood, die hem vertelleu kunnen hoe onaan- genaam zoo'n terugkomst is en hij zal de laatste nog wel niet zijn. De Engelsche bladen doen wel alsof ze uit de buitgemaakte correspondence van Stejn mogen besluiten dat het einde nadert, maar dan zouden we eerst die briefwisseling in haar geheel moeten lezen eu alle stukken moeten kennen. Trouwens, dat er 2 maanden na die ontmoediging nog zoo wordt gevnchten, bewijst wel, dat men op een enkelen wanhopigen brief niet moet afgaan. Wonderlijk is evenwel die hoop op Europeesche verwikkelingen. Als daarvan de onafhankelijkheid der republieken moet afhangen, vreezeu wij het ergste. Kitchener seint uit Pretoria Een kleine afdeeling Connaught Rangers, onder majoor Moore, werd, zonder succes, aangevallen door een overmacht onder Fouche bij Jamestown op den 14" dezer en den geheelen dag bestookt. gebouw der menschelijke berekeningen omver Waar men vol vertrouwen vast op rekent, blijkt later onzeker te zijn. Huiverend knoopte hij zijn mantel goed dicht, ofschoon het weder opgeklaart was en reeds aan de lente deed denken in zijn binnenste was het herfst geworden. sterven en vergaan Tot laat in den nacht liep hij rusteloos in zijn kamer heen en weer en schreef brief op brief, die hij echter alle weer verscheurde. Het eenige blij- veude voortbrengsel van zijn nachtelijk bedrijf was een telegram aan doctor Ebhardl, op het kasteel te Reichenau, waariu deze ten spoedigste naar Weenen werd geroepen. Twee dagen later waren zij op weg naar Meso potamia. IV. Het was Juli; de zuivere, onfcewolkte blauwe hemel spreidde zich uit over de rotsen. Als schitterende vlekken stak de overgebleven witte sueeuw hier en daar boven de sombere toppen uit. Fraaie wouden van naaldhout slingerden zich als een groene gordel om den voet van het gebergte en vormden een beschermenden achter- grond voor de sierlijke villa's en chalets en de met stroo gedekte hutten der dorpen. Het maat- geluid van een troep Zigeuner muziekanten, het gedruisch van verwijderde watervallen, het luiden van de klokjes der kudden vee en de lange, klagende tonen, welke de herder aan zijn hoorn ontlokte, vereenigden zich tot een wonderlijk orkest. Op een groote open plek in het bosch, waar hier en daar een eukel stuk rundvee graasde, De Engelschen leden een verlies van 7 dooden; 3 officieren en 17 manschappen werden gewond. De verliezen van den vijand zijn onbekend. Hart rukte van Aliwal-Noord uit tot onder- steuning, maar zijn hulp was niet noodig. De verliezen, waarvan op den 17" dezer melding werd gemaakt, hebben op dit gevecht belrekking. Dit gevecht is al van tamelijk ouden datum en viel ongeveer samen met de verrassing van Campdeboo. Alleen de laatste werd dadelijk geseindde verliezen tegen Fouche worden eerst nu bekend. De botsing had plaats bij Zuurvlakte op den weg naar Jamestown. De drie gewonde officieren waren Conroy, Hutchinson en Pomerov, waarvan er een is overleden. Men verneemt te Kaapstad dat alle troepen van de Kaapkolonie terug zullen keeren binnen de grenzen van de kolonie. Zij zullen uitsluitend onder Kaapsche kommandanten staan en militaire bewegingen uitvoeren met het doel om de invallers te verdrijven en den opstand te ouderdrukken natuurlijk" zullen hunne krijgsverrichtingen verband houden met die van de Engelsche troepen aan gene zijde van de grenzen. Hleruit zou men opmaken, dat nu met alle kracht tegen de invallers in de Kaapkolonie zal worden opgetreden. Heel best gaan de zaken daar voor de Engelschen niet. Ook in de districten Maclear en Elliott is nu de krijgswet afgekoudigd. De Kaapsche bladen klagen erg over de groote vermeerdering van misdaden met gewelddadig karakter in Kaapstad en over de ongeschiktheid der politie. Een samenraapsel van mannen van gemeen uiterlijk en inborst is uit alle deelen van de wereld de klasse der misdadigers komen ver- meerderen. 'Uit het Kaapsche Middelburg wordt gemeld, dat Kitchener de doodstraf, die uitgesproken was over 34 gevangenen, veranderd heeft in levens- langen dwangarbeid in Bermuda. TER NEUZEN, 22 Juli 1901. In de op Donderdag a. s., des voormiddags 10 uren, te houden openbare vergadering van den gemeenteraad alhier, komen de volgende punten in behandeling Ingekomen stukken benoemen lid plaatselijke commissie van toezicht op het lager onderwijs (voorgedragen worden J. van der Veen en A. Jonkers)verzoek om eervol ontslag als gemeente- vroedvrouw mej. E. J. Karmeroodwijziging ver- stond een man stil, om te genieten van den schoonen aanblik, die de omgeving opleverde. Aan zijn voeten lag het bloeiende dal, waarin de witte huisjes, beschenen door de ten ondergang neigende zon, helder afstaken tusschen het blauw- achtige waas, dat over 't geheel gespreid lag. Tot diep in het dal strekte 't bergwoud zich uit als een donkere arm. De twee reusachtige bergen staken hun scherp getande koppen in de diepten met sneeuw gevuld ten hemel, en daartusschen lagen kleinere bergklompen, door- sneden van bruisende beekjes. De eeuzame man scheen zich niet te kunnen losrukken van den aanblik, dien het landschap hem opleverde. Hij was daarin zoo verdiept, dat hij opschrikte als een boosdoener, toen iemand hem op losse, vriendelijke manier bij zijn naarn riep. Hij wendde het grijzende hoofd om. en glim- lachte voorkomend den man toe, die puffend en blazend naderbij kwam. z/EbhardtFrits! Beste oude makker Wat een genoegen voor me, je hier te vinden Nu, gemakkelijk heb je mij dat niet gemaakt. Juist zoodra ik hier aangekomen ben, lees ik uw naarn op de lijst der logeergasten. Ik heb overal naar je gevraagd, totdat eindelijk iemand me hierheen verwees. Pff wat heb ik het warm!..., Maar je hebt hier ook een prachtig uitzicht. Kom, willen wij nu weer langzaam naar beneden klau- teren Ge moet weten, dat ik een rondreis maak ik moet dus mijn tijd zoo nuttig mogelijk besteden. Maar hoe kom je hier verzeild in dit stille dal? En waar ben je al die jaren geweest Je waart plotseling verdweuen, percies als een TER KElimSCHE COIIRMT. Uit blad .eriehijDl 5Iaan.i»«-, Woenartag- en VgiJ.lagaWn.1, nltSei"n,lerJ op Fee»f.lagen, bij de Firma P. J. ViW n» te Ter Me—en. Gele^Uof|CIeeneteaanschrijving van den Heer Commiaaaris der Koningin in Zeelandvan den 22 April 1901 A no. 1244GdaSfddehMeronder: genoemde verlofgangers der nationale militie om zich op den achter hnnne namen vermelden dag rechtstreeks naar hun korpa in de mede hieronder vermelde garmzoensplaats te begeven en aldaar voor 4 our snamid ags tegenwcmrdig "e zijn voorzien van hun voor gm~ geteekende verlofpas en van al de voorwerpen van k eedmgeuu.trust.ng, door hen bij hun vertrek met groot verlof medegenomen, ten etnde in werkelijken dienst te worden gesteld. t„mpn En vestiut er liunne aandacht op dat zij, die in gebreke blijven op den bepaalden dag onder de wapenen te komen, bij huune latere opkomst, zooveel langer in dienst znllen worden gehouden, en dat zy, met aan de oproeptng voldoende, als deserteur zullen worden behandeld. X A M E N EN VOORNAMEN. GEMEENTEi WAAKVOOB ZU ZIJN OP GETREDEN. P O S I T I E. KOBPS WAARTOE ZIJ BEHOOREN. GARNIZOENS- PLAATS. I DAG VAN OPKOMST. van Dixhoom Com. Joh. Jac van Dale Jannis Abraham de Smidt Jan Mattheus 't Gilde Jan Oostdijk Arie Johannes Bakker Frederik Loof Minikus Molhoek Dirk Cornells} de Leege Pieter Riemens Cornells Harte Hendrik Anthonie de Blaaij Cornells Abrahamse Pieter Florussen Adriaan Romeijnsen Izaak Overdulve Jacob Rcmerij Bernardus Franciscus de Vos Johannes Arnoldus Lammens Petrus Maximilianus van Tatenhove Marinus Cora. Will George Jacob Kooman Nioolaas de Feijler Marinus Schelfaut Florimondus van de Winckel Leonardus Vroegop Johannia Paulus van Dixhoorn Dirk 1897 id. id. id. 1898 id. id. id. id. id. id. id. id. 1897 id. id. id. id. id. id. id. id. 1898 id. id. id. id. Ter Neuzen id. id. id. id. id. id. id. id. id. id. id. id. Axel Zaamslag Axel Rilland-Bath Boschkapelle Sas van Gent Hoek Middelburg Vlissingen Kats Westdorpe Middelburg Sluis Axel loteling id. id. id. id. id. id. id. id. id. id. id. id. id. id. id. nummerverwisselaar loteling id. id. id. id. nummerverwisselaar loteling plaatsvervanger loteling id. 38 reg. Infanterie id. id. id. Torpedisten 3« reg. Infanterie id. id. id. id. id. id. id. id. id. id. id. id. id. id. id. id. id. id. id. Torpedisten 3* reg. Infanterie Bergen op Zoom Vlissingen id. id. Ford de Ruijter Bergen op Zoom id. id. Vlissingen Bergen op Zoom id. id. Vlissingen id. id. id. Bergen op Zoom Vlissingen id. Bergen op Zoom Middelburg Vlissingen Middelburg Vlissingen Middelburg Fort de Ruijter Bergen op Zoom 29 Augustus 1901 id. id. id. 6 Augustus 1901 29 Augustus 1901 id. id. id. id. id. id. id. id. id. id. id. id. id. id. id. id. id. id. id. 6 Augustus 1901 29 Augustus 1901 Ter Neuzen, 22 Juli 1901. De Burgemeester voornoemd, J. A. P. GEILL. De Burgemeester der gemeente TER NEUZEN maakt bekend, dat Openbare V e r g a d e r i n g van den Gemeenteraad is belegd tegen Uonderdag den -•» Juli lSIOl, des voormiddags te 10 ure. Ter Neuzen, den 22 Juli 1901. De Burgemeester voornoemd, J. A. P. GEILL.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1901 | | pagina 1