Langjarige ziekte in eenige dagen genezen. BRANPWEER. Kennisgeving-. Aankondiging. Buitsngswons Ysrgadering Fanfarecorps „St. Cecilia," Telegrafische berichten. Herstemmingen Gemeenteraden. BtJRGERLTJKE STAND. Advertentien. Wat kan men verkrijgen door Vereeniging? Openbare Muziekuitvoering grooting der kosten van het provinciaal rijksbestuur voor 1902. Het totaal bedrag er van is 105,750. Aan de orde komt daarna de provinciale be- grooting voor 1902. Bij de artikelsgewijze behandeling maakt de heer Moerdijk, bij hoofdstuk II, afd. I, de op- merking, dat de uitgaven voor onderhoud der wegen verbazend hoog zijnin de laatste jaren was daarvoor ongeveer f 39,000 per K.M. uitge- geven hij wenschte dat naar meet zuinigbeid zou gestreefd worden. De heer Fokker vroeg bij art. 7 van afd. I, hoe men er toe gekomen is een zoo hooge som 15,431.te ramen voor den steiger. te Wol- phaartsdijk, waarvan zoo bitter weinig gebruik wordt gemaakt. Hij acht de ramingssom onge- wettigd en stelt voor den post met f 15,000 te verminderen. Dan blijft er over f 431,wat hij voldoende acht voor noodzakelijk geoordeelde onderhoudskosten. De heer De Casembroot betoogt, dat de ge- raamde som noodig is tenzij men den steiger aan zijn lot wil overlaten. De heer Siegers wil de zaak in de najaarszitting nader onder de oogen zien, wat de heer 1' okker onnoodig vindt. Het amendement van den heer Fokker wordt nu in stemming gebracht en verworpen met 21 tegen 12 stem men. Bij hoofdstuk VIII, art. 18 (subsidie aan de vereeniging tot bevordering van animale koepok- inenting te Middelburg 200) maakt de heer Dieleman bezwaar tegen deze uitgaaf. De waarde en het nut van de vaccine zijn twijfelachtig. Hij zal zich uiet verdiepen in de medische zijde van het viaagstuk. Daartoe is hij ook onbevoegd. Maar waar het nut en de waarde door steeds meerderen in twijfel wordt getrokken vindt hij de uitgaaf ongemotiveerd. Sinds 1885 wordt het subsidie gegeven. In genoemd jaar sprak men uitsiuitend van grensbelang en terecht, omdat toen nog al eens een verdacht gpval voorkwam bij lui, die uit Belgie kwamen. Op dien grond zullen toen wel termen bestaan hebben om het een groot be- lang te achten en dus te subsidieeren. Thans heeft hij evenwel bezwaar om verderen steun te verleenen en zal hij daarom tegen dit artikel stemmen. De post wordt evenwel behouden met 29 tegen 4 stemmen. Met algemeene stemmen wordt daarna de geheele begrootiug goedgekeurd. Aangenomen wordt voorts het voorslel tot heffing van resp. 28 en 36 opcenten op de hoofd- sommen der belasting op de gebouwde en op de ongebouwde eigendommeu en van 21 opcenten op de hoofdsom der personeele belasting voor 1902. Tenslotte wordt door de heeren Dieleman, De Veer en Hammacher het voorstel ingediend om aan Gedep. Staten op te dragen het ontwerpen van eene regeling om aan weduwen en weezen van andere Provinciale ambteuaren dan die van den Prov. Waterstaat pensioen te verleenen. De heer Dieleman licht het voorstel toe. Bij de quaestie betreffende pensionneering van de weduwe Quaars werd reeds debat gevoerd over het vraagstuk, dat zoo spoedig mogelijk dient te worden opgelcst. Ambtenaren, die een gezin heb ben, zijn geroepenomte zorgen voor hunne weduwen en weezen, maar het personeel in dienst der Provincie is over het algemeen daartoe niet in staat. Daarom is de provincie als overheid verplicht in dezen, zij het dan eenigszins, te voorzien en waar de provincie reeds een stap in de goede richting deed pensioenregeling voor de weduwen en weezen van de Prov. Waterstaatambtenaren, daar doe zij thans een tweede stap en zorge op dezelfde rechtsgronden ook voor de weduwen en weezen van de andere ambtenaren. De heer Hennequin wil verschaiving van deze aangelegenheid tot de najaarsvergadering, waartegen de heer Dieleman geen bezwaar heeft. Daarna wordt de zomervergadering door den Voorzitter in naam der Koningin gesloten. Schiedam, 19 Juli. Heden nacht is alhier afgebrand de groote spiritusfabriek van den heer Melchers, met naburige windkorenmolen. De brauderij was verzekerd voor f 175,000. Bij de gehouden herstemming den Raad was den uitslag Boschkapelle. voor een lid vai als volgt Getal kiezers 145, ingeleverde geldige biljetten 79, waarvan verkregen de heeren C. L. Stallaert (aftr. lid) 59 en D. Ferket 20 stemmen, zoodat de heer Stallaert is herkozen. INGEZONDEN STUKKEN. Gent, Juli 1901. Mijnheer de Iledacteur Mag ik zoo vrij zijn U voor het volgende een plaalsje in uw geacht blad te verzoeken. Wij hebben herhaalde malen uitstapjes gedaan naar Ter Neuzen, alsook naar Middelburg en Vlissingcn. Bij elke gelegenheid zijn wij door de Ter Neuzensche straatbevolking op zeer onheusche wijze behandeld geworden. Maandag is dit andermaal het geval geweest ter gelegenheid vau de reis der Hollandsche Kolonie in Gent, naar Vlissingen en Middelburg en hebben wij besloten door tusschenkomst van uw geacht blad onze klacht onder de oogen der bevoegde autoriteiten te brengen. Nauwelijks waren wij te Ter Neuzen uit den trein gestapt of onze reizigers werden door de werklieden die bezig waren buiten het station wagons te lossen, uitgelachen, nageschreeuwd en de dames op de liederlijkste scheldwoorden onthaald, terwijl wij door een eerewacht van straatjongens naar de Vlissingsche boot gebracht werden. De menschen die uit nieuwsgierigheid waar- schijnlijk uit hunne winkels waren gekomen, schepten blijkbaar veel vermaak in dit verheven schouwspel. 's Avonds toen wij uit Vlissingen teruggekomen zijn, was het hetzelfde, zoodat wij in plaats van in Ter Neuzen nog wat te gebruiken of eenige inkoopen te doen, zoo spoedig mogelijk naar het station geloopen zijn. Pol'tie was er noch 's morgens, noch 's avonds te zien, zoodat sommigen van ons zich afvraagden of er in Ter Neuzen wel politie was. Wij hopen ernstig, mijnheer de Redacteur, dat wij in het vervolg aan dergelijke bejegeningen niet meer zullen blootgesteld worden en wij in Ter Neuzen tenminste ongemoeid over straat zullen kunnen gaan. In de hoop dat dit schrijven daartoe zal bijge- dragen hebben, hebben wij de eer onder dankbe- tuiging te zijn, Namens de Hollandsche Kolonie, W. KOCH. Aan den heer R. van de Kamp, voorzitter der a. r. Kiesvereeniging te Axel. Naar aanleiding van uw schrijven kan ik u mededeelen, dat ik niet begrijp, dat een leeraar zich zaken aantrekt, die geheel buiten hem zijn. Zou het niet beter zijn,"dat gij bij uw kerk bleeft Ik vermeen ja, te meer, daar de advertentie niet op u zag, maar wel op den burgemeester, die toch zelf wel in staat is zich te verantwoorden. Wel is waar, dat de burgemeester geen voorzitter is van de a. r. kiesvereeniging te Axel, maar ik beschonw hem als hoofd der a. r. partij te Axel, en dat hij, hoewel geene vergaderingen bijwonende, wel degelijk op de hoogte was, wat daar zou gebeuren. Ook zegt u, dat de wijze van werken, door u en uwe partij, onnoodig is aan ieder bekend te zijn. Mag soms, hetgeen onder uw vootzitterschap ge- beurt en over het algemeen de handelingen uwer partij bet daglicht niet zien Mij dunkt, dat is nogal kras. U, Mijnheer de Redacteur, dank zeggende voor de plaatsing, teeken ik mij met hoogachting, Uw dw. dn., P. KOSTER, Landbouwer te Axel. Sas van Gent, 18 Juli 1901. Mijnheer de Redacteur Beleefd verzoek ik UEd. een klein plaatsje in uw veel gelezen blad. Het betreft de verkiezings-campagne te Sas van Gent. Volgens mij, en zeer veel meer ontwikkelde menschen, moest onze vroeger zoo rustige gemeente niet steeds in opschudding worden gebracht door schotschriften, zelfs door ombellen, iets, waar geen fatsoenlijk mensch vat op heeft. Ik voor mij geloof, en meer anderen, dat reeds haat en nijd genoeg is gezaaid. Laat dit door alle weldenkenden eens goed overwogen worden. Wij leefden in Sas als vrienden en broeders. U dank zeggende voor de verleende plaatsruimte, heb ik de eer te zijn Uw dw. dienaar, POL. LAMMENS. Juffrouw J. C. Wesselink geboren Buiten, Wachtpost 16, te Neede, prov. Gelderiand, was sedert jaren lijdende aan hevige hartkloppingeu, hoofdpijn en voortdurende slapeloosheid, erge dikke voeten, pijnen in rug en zijde, zwaarmoedig- heid, ja het leven werd mij een last. Mijr, werk was mij te veel, zoo niet gansch onmogelijk ge worden. Alle aangewende middelen bleven zonder uitwerking. Bij de aanwending dezer wondervolle pillen bleek het dat het goede resultaat niet zou uitblijven, wat ook werkelijk het geval was. Sedert ik mijn toevlucht tot de Pink Pillen genomen heb, ben ik een geheel ander mensch geworden en verklaar u met het grootste genoegen dat die uitstekende pillen mij eene volkomene gezondheid met nieuwe krachten en nieuwe levens- lust hebben teruggegeven. De algeheele verarming van het bloed had zoo op de gezondheid van juffrouw Wesselink gewerkt dat slechts een versterkingsmiddel en heruieuwer van het bloed als de Pink Pillen een zoo onge- hoopte genezing hadden kunnen bewerkstelligen, wat andere middelen niet hadden kunnen ver- richten. Zij hebben op nieuw hunne wereldbe- roemdheid als de krachtigste hernieuwer van het bloed en versterkingsmiddel der zenuwen bewaar- heid. De Pink Pillen zijn evenzoo werkzaam bij bloed- armoede, bleekzucht, neurasthenie, zenuwziekten, algemeene zwakte toestanden tengevolge van over- spanning van allerlei aard, maag en ingewand- ziekten, rheumatiek en ischias. Prijs 1,75 de doos9,per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilie, Steiger, 27, Rotterdam, hoofd-depothouder voor Nederland en apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar voor Ter Neuzen en omstreken bij JOH. DE ROOS, K 157, Vlasmarkt, Middelburg. Wacht u evenwel voor de namaaksels, verschaft u de echte Pink Pillen alleen bij den heer Snabilie te Rotterdam of bij de depothouders die onder de attesten in de couranten zijn aangegeven. Alle andere personen verkoopen goedkoopere zoogenaam- de Pink Pillen, zulks is slechts om het publiek te bedriegen. Onze verslaggever vernam op ver- schillende plaatsen in Nederland hoe de personen er ingeloopen zijn en hoegenaamd niet de minste uitwerking dezer nagemaakte Pink Pillen onder- vonden hadden, onnoodig te zeggen dat deze personen spoedig met- het gebruik der echte Pink Pillen weder zijn begonnen. Het namaaksel der Pink Pillen heeft nog nooit iemand genezen. Op heden 19 Juli hopen door Gods goedheid ABRAHAM THOLENS CATHARINA VAN FRAEIJENHOVE, te Tie], hun 45jarige echtvereeniging te herdenken. Hun toegenegen broeder, Cornelis Francois van Fraeijenhove, te Ter Neuzen, en Kinderen. Heden overleed tot mij en mijner kinderen diepe droefheid onze geliefde zoon en broeder ANDRIES VAN ITERSON, in den jeugdigen leeftijd van bijna 25 jaren. Ter Neuzen, 18 Juli 1901. JOH. VAN ITERSON en Kinderen. Heden overleed te 's Gravenpolder onze geliefde moeder, behuwd-, groot- en overgroot- moeder, ADRIANA VERCOUTEREN, Wed. Ds. D. Bakk ER, in den ouderdom van 80 jaar, 10 maanden en 6 dagen. Namens de familie, J. VAN DAMME. Ter Neuzen, 13 Juli 1901. Aan hen die hebben medegewerkt tot, aan de muziekgezelschappen //Apollo" en //de Vereenigde Werklieden" en aan hen die blijken van belangstelling gaven bij zijne herbe- noeming tot lid van den Raad, betuigt onder- geteekende zijnen dank. M. VAN DEN HOEK. Ter Neuzen, 19 Juli 1901. Voor de vele bewijzen van belang stelling ondervonden op onze 30jarige Echtvereeniging betuigen wij, ook namens onze kinderen, onzen hartelijken dank. Ter Neuzen, 19 Juli 1901. L. JOLTJT en Echtgenoote. De ondergeteekenden betuigen bij deze hunnen welgemeenden dank voor de vele bewijzen van belangstelling bij hun 25jarig huwelijk ondervonden. C. DE KUBBER en Echtgenoote. Ter Neuzen (Kerkhoflaan), 19 Juli 1901. Mijnen hartelijken dank aan alien, die blijken van belangstelling gaven bij mijne herbenoeming tot Lid van den Gemeenteraad. JAC® DE FEIJTER. Hoek, 19 Juli 1901. De ondergeteekende betuigt zijn hartelijken dank voor de vele be wijzen van belangstelling ontvangen bij zijne benoeming tot lid van den Raad. Zaamslag, Juli 1901. J. DE PUTTER Cz. Ondergeteekende acht het zich eene aangename plicht hartelijken dank te betuigen aan de Directie der Veeverzekering- Maatschappij te Almeloo, wegens de prompte uitbetaling bij het verlies van zijn paard. JOH® VALENT, Nieuw Namen, Prosperpolder. De Opperbrandmeester van TER NEUZEN maakt bekend, dat er eene oefening zal plaats hebben met het geheele personeel der brandweer der spuiteu A, B en C, op Woensdag 24 Juli 1901, des namiddags ten i1/^ ure. De Opperbrandmeester, S. VAN REES. De kapitein van het Duitsche stoomschip //ANNA PODEUS" geeft hiermede aan den ontvanger zijner lading kennis, dat hij gisteren van Nijbamm te Ter Neuzen is aangekomen en sedert tot lossen gereed is. Ter Neuzen, 19 Juli 1901. VAN CANTFORT KOCH. VERGADERING van Stembevoegde Ingelanden van den LIEVENSPOLDER, op Woensdag 31 Juli 1901, des namiddags 2 ure, in het Neder- landsch Logement te Ter Neuzen. Het Bestuur, JOZ. DE FEIJTER, Dijkgraaf. P. DREGMA.NS, WA Outv.-Griffier. op Zonilag 21 Juli a. s., 's namiddags 3 ure, van den Nederlandschen Bond /,De Post," Afdeeling Ter NeuzenHulst //Broederband," in het hotel van de Wed. Lauwens te Axel. Als spreker zal optreden de heer H. DU BOIS, 1st8 Penningmeester van het Hoofdbestuur //De Post", uit Middelburg, met het onderwerp De Vergadering is toegankehjk voor alle Post- en Telegraafambtenaren bij circulaires reeds omschreven. HET BESTUUR. STOPPELD1JK. te PAULUSPOLDER op Zondag 21 Juli a. s.» des namiddags 5 uren. Axel. Huwelijks-voltvekkingen. 4 Juli. Alfred Antho- nius Cornelia van den Berg (van Vlaardingen), oud 25 j jm en Maria Steppe, oud 24 j., jd. Abraham Naeije, oud 24 j. jm. en Clara van Oosten, oud 19 j., jd. 11 Juli. Pieter Hamelink, oud 24 j., jm, en Maria den Hamer, oud 21 j., jd Geboorten. 4 Ju'i. Pieter, z. van Jacobus Dominicus en van Krina Zandee. 8 Juli. Elisabeth, d van Cornells Over dulve en van Helena Bolleman. 12 Juli. Adam FranijoipJ z. van Cornelis Johannes Sehieman en van Tannetje Cappon. 13 Juli. Jacob, z. van Gilles Koekoek en van Cornelia de Bruijne. 14 Juli. Tanneke Neeltje, d. van Karel Wijna en van Geertruida Wilhelmina de Krijger. Johanna Cornelia Elisabeth, d. van Jacobus Johannes de Smet en van Anna Maria de Vijlder. 15 Juli. Janneke Jamia d. van Charel Cappon en van Jacoba Pietemella Sehieman. Overlijden. 5 Juli. Suzanna de Groote, oud 13 m., d. van Willem en van Maria Koekoek. 8 Juli Jacobus Wolfert, oud 57 j., echtg. van Catharina Johanna Hofman. 13 Juli. Gerridina van Bendegem, oud 7 j., d. van Pieter Cornelis en van Janna de Graaf. HengsldijU. Overlijden. 7 Juli Apolonia Pietro- nella de Voet, oud 73 j., echtg. van Jan Prancies de Meijer Hulst. Geboorten. 5 Juli. George Adolf, z. van Pieter George Schutz en van Virgonie Josiassen. 7 Juli. Johannes Cor nelis, z. van Charles Louis Blommaert en van Anna Catha rina Philomena Michilsen. 13 Juli. Petrus Dominicus Jose- phus, z. van Francies Rosier en vau Louisa Petronella Troupe. Overlijden. 2 Juli. Anna Catharina Baart, oud 4j., d, van Jocobus Francies en van Anna Catharina Jeannetta Bonte. 8 Juli. Jan Francies van dei Vlies, oud 70 j., echtg. van Melania Pieters. 10 Juli. Petrus Johannes de Bruijn, oud 4 m., z. van Johannes Franciscus en van Clarisse Weegen- hansen. 11 Juli. Mathilda de Waal, oud 26 j, echtg. van Franciscus Alphonsius Ferket. 13 Juli. Coleta Regina Lalemant, oud 81 j., wed. uit het eerste huwelijk van Livinus Wauters en het tweede van Joseph Aloisius van Heteren. Sas van Gent. Geboorten. 4 Juli. Rene Marinus, z. van Augnstinus Jacobus Vereecken en van Charlotte Paulina Deneve. Achille, z. van Fernand Ludovicus Scheffer en van Victorina Riteco. 8 Juli. Margaretha Johanna Jacoba, d. van Augustus Slock en van Emerentia Vanderhaegen. Overlijden. 11 Juli. Pieter Bernard Hamerlynck, oud 82 j., wedn. van Ida van den Abeele. 9 Juli. Carolina Maria Genetello, oud 3 m., d. van Petrus en van Maria Sophia Boekstael. Westdorpe. Overlijden. 7 Juli. Maria Broeckaert, oud 25 j., d. van Stephanie Broeckaert. Kamnslag. Huwelijks-voltrekkingen. 4 Juli. Jacob Dieleman, oud 18 j., jm. en Jacoba Cornelia Lourens, oud 19 j., jd. Geboorten. 1 Juli. Suzanna Janna en Janna Suzanna, dochters van Krijn Hamelink en van Janneke de Visser. 3 Juli. Jacobus Petrus, z. van Jan de Jonge en van Krina Dieleman. 7 Juli. Mechelina Paulina, d. van Cornelis de Jonge *en van Maria van de Velde. 9 Juli. Maria Pieter- nella, d. van Hermanus Verpoorte en van Adriana Dekker. 10 Juli. Aaltje, d. van Christiaan de Meester en van Aaltje de Krijger. Cornelis Jacobus z. van Jacobus van Sweeden en van Elizabeth Potters. Maria Charlotta Corlia, d. van Petrus van den Berge en van Maria Alberta Martens. 11 Juli. Poulina, d. van David Galle en van Jacoba Dingetje van Pienbroek. 12 Juli. Adriana, d. van Ferdinandus Dees en van Janna Dieleman. Overlijden. 4 Juli. Janna Suzanna en Suzanna Janna, oud 3 d., dochters van Krijn Hamelink en van Janneke de Visser. 9 Juli. Jnnneke van de Vrede, oud 77 j., wed. van Marinus Dieleman. 11 Juli. Een als levenloos aange- geven kind van het vr. geslacht van Pieter Bakker en van Mechelina Bareman. Xuiddorpe. Huwelijks-voltrekkingen. 10 Juli Aloy- sius van Vooren, oud 26 j., jm. en Victorina Cruijplandt, oud 20 j., jd. Juffrouw J. C. WESSELINK, volgens portret. EN

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1901 | | pagina 2