Een Woonhuis, BOUWLAND 3 PAARDEN, Tentoonstelling van Landbouw en Veeteelt. Gemengde berichten. Advertentien. 66 area 84 centiaren VLAS, 89 12 GERST, 1 hectare 33 68 TARWE, 6 paarden van 6 tot 10 jaar 4 hectaren 5 aren 70 centiaren Openbare Verkoopimj. Openbare Verkooping. Openbare Verkooping. Openbare Verkooping. Openbare Verkooping. Openbare Verkooping. let vreemdelingenverkeer in den tuin van net Schuttersliof gegeven concert velen tot zich had getrokken. De tentoonslelling van Landbouw en Veeteelt werd Donderdag door duizenden bezockt. Uit alle deelen der provincie, uit Schouwen en Duive- land zoowel als Zeeuwsch-Vlaanderen, uit Zuid- zoowel als uit Noord-Beveland voerden booten en treinen steeds aan. Naar matige schatting bedroeg het aantal bezoekers minstens 10,000 Voor den ingang van de tentoonstelling was de toevloed tusschen 12 en 2 uur bijzonder groot. De drom groeide steeds aan en de toe-, tevens doorgang, verzwolg langen tijd minder dan de aanwas. Gelukkig kwamen er geen ongelukken voor, waar wel voor gevreesd was. Fen wenk voor de rege- lings-comuiissie van de volgende tentoonstelling om "voor meer dan een ingang te zorgen. Het terrein, een weide aan de Koepoortsingel, en toebehoorende aan mevrouw douairiere Van Willis, geboren StroobandJansen van Zoutelande, leende zich overigens uitstekend, ook wegens haren korten afstand van het centrum der stad. Ter opluistering deed het muziekkorps der d. d. schutterij van Middelburg zich van 2 tot 4 uur hooren. Alles wat op landbouw en veeteelt betrekking had was er vertegenwoordigd. Er waren behalve de 54 bekrooude paarden, 21 hengsteu, 49 merrie- paarden, 11 veulens, 6 spannen werkpaarden, 28 stieren (w. o. van 1100 kilo) 24 melkkoeien, 41 vaarzen, voorts schapen, geiten, varkens, allerlei pluimgedierte, konijnen, beuevens paardentuig en groote verzamelingen werktuigen. Daaronder waren werktuigen en benoodigheden voor zuivel- bereiding, oogstwerktuigen, werktuigen en be noodigheden voor de bereiding van veevoeder, machines en toestellen (sommige in voile werking), stalbenoodigheden, tuingereedschappen, ook eigen- handig gemaakt gereedschap. Voorts een groot aantal inzendingen buiten mededinging, zooals kuipwerk, rietwerk, aarden buizen, zaden en vloersteenen. Eindelijk waren ter opluistering nog vele dieren en voorwerpen op verschillend gebied aangebracht. De taak van verschillende commissien was grootendeels eerst ver in den namiddag afgeloopen. Prijzen werden o. a. toegekend door de commissie voor de keurtentoonstelling van bekroonde paarden aan Joh. de Feijter Pz. te Zaamslag de eerste prijs ad 250 voor hengsten drie jaar en ouder, terwijl de derde prijs ad 50 ten deel viel aan P. de Mnjnk te St. Kruis. Voor hengsten in hun derde jaar werd de eerste prijs van f 200 toegekend aan wed. Jos. Daelman te Westdorpe, en voor die in hun tweede jaar de derde prijs ad 25 aan Jan Dees te Zaamslag. Voor merrien van drie jaar en ouder met veulen viel de eerste prijs ad f 125 toe aan H. E. Aernoudts te Sluis en ook de tweede prijs ad f 75, terwijl voor merrien zonder veulen A. Blondeel te St. Kruis de eerste prijs ad f 100 behaalde, H. E. Aernoudts te Sluis de tweede prijs ad f 75 en Jan van Hoeve te Axel de derde prijs ad f 25. Voor merrien in haar derde jaar kreeg P. J. Maeuhoul te Groede de tweede prijs ad f 75. Op de afdeelingstentoonstelling werden de volgende inzendingen uit Zeeuwsch-Vlaanderen bekroond Voor hengsten, geboren in 1899, eerste prijs f 30, waaraan door de afd. Zeeland van het Nederl. Paardenstamboek 25 wordt toegevoegd indien de hengst voorkomt in het veulenboek van het stamboek en het veulenbewijs kan worden vertoond, behaalde Ph. J. van Dixhoorn te Axel de prijs, terwijl de eerste prijs ad f 20 waaraan door genoemde afdeeling f 50 wordt toegevoegd onder de bovenbedoelde voorwaarde voor hengsten geboren in 1900 ten deel viel aan H. E. Aernoudt te Sluis ed de tweede prijs ad f 10 aan dewed. Jos. Daelman te Westdorpe. Des namiddags te half vier werden de bekroonde paarden, stieren, koeien en vaarzen ter bezichtiging rondgeleid in een ring. Na afloop der tentoonstelling verspreidden zich de honderden en brachten leveudigheid en drukte van belang in de straten. Men kon in de hoofd- straten over de hoofden loopen. Hedenavond te half elf besloot, na een concert in de Buitentuin op het Noordbolwerk, aangeboden door de Nijverheidsvereeniging en uitgevoerd door het muziekkorps der dienstdoende schutterij, een prachtig en uitstekend geslaagd vuurwerk de rij van feestelijkheden. Een tentoonstellinqr. Te Middelburg is thans een collectie voorwerpen tentoongesteld, welke wel eenig mag genoemd worden. 't Is in de Kegelbaan op de Markt waar waar van 3 tot 7 dezer (behalve Zaterdag) vanwege het bekende Middelburgsche Dames-comite zijn geexposeerd een groot aantal (ruim 1400) artikelen met de hand ge- en bewerkt door de Boeren- krijgsgevangenen in het Digatalarakamp op Ceylon. De opbrengst der eutree-gelden strekt ten bate dier beproefden. De expositie-zaal werd welwillend afgestaan, terwijl geheel belangeloos door de Ver- eeniging //Uit het Volkvoor het Volk" voor het aanbrengen der keurige decoratie werd gezorgd en de heer W. C. Noske de zaal met aantrekkelijk groen tooide. Daar zijn te vinden teekeningen en voorwerpen ook door Cronje vervaarJigd, photografieen, ook van het eenige dubbele huis, dat van den heer De Witt Hamer (op het eiland St. Helena), die den moed bij zijn mede-gevangenen er in weet te houden. De voorwerpen zijn rijk in verscheidenheid en gemaakt op kunstige wijze uit been, hout, noten enz. Men vindt er horlogekettingen van been, vorken, doosjes van ebbenhout, een handwerk van den 72jarigen gevangene Joubert, een ploeg, tafels, stoelen (alles in miniatuur), voorts ook puzzles. De aar.dacht trekken in het bijzonder de veer van een mauser //aan stuk geslagen toen hij in 's vijands handen viel" van een held uit Klerksdorp. Voorts een strijdwagen van hout met drie strijd- bare helden er op //met een knipmes en hoepelzaag gemaakt," dan een ossewagen of wel in het Afri- kaansch een //bakwagen." //Die waa gebruik ons in Afrika, (die dra omtrent 12000 pond gewig, 16 osse om te trek omtrent 80 voet laug 7 voet wijd)" zoo luidt het geschrevene er op. Voor werpen zeer primitief van aard en gedaante treft men aan. Ook de sjkmbok, het voorwerp, volgens de waarheidlievende Engelsche bladen zoo dikwerf door commandant en veldcornet gehanteerd. Der tentoonstelling valt een druk bezoek ten deel. Men meldt uit Den Haag De zakkenrollers zijn in de laatste dagen in de treinen bezig hun slag te slaan. Bij de politie kwam een heer, tijdelijk verblijf houdende in een villa aan den Badhuisweg te Scheveniugen, aangeven, dat hem in den trein van Parijs naar Den Haag een portefeuille met frs. 1200 was ontrold. De heer N., wonende te Schevenir.gen, deed bij de politie alhier aangifte dat hem in den trein van Rotterdam naar's Gravenhage 2 bankbiljetten, elk van f 104 zijn ontfutseld. In de Jordensstraat te Haarlem viel een opzichter van een steiger. Hij bleef op de plaats dood. Te Hengeloo zijn door een hevigen wervel- wind drie hoopen hooi eerst huizenhoog opgevoerd en daarna tot op een afstand van tenminste 300 M. verspreid. Men meldt uit Vianen Te Goudriaan is weder brand gesticht in een houtstruik bij P. P., en in het dak van den landbouwer T. T. Naar aanleiding daarvau is, onder verzwarende omstandigheden, aangehouden de boerenzoon O. den O., die naar Dordrecht is getransporteerd. Men herinnert zich, dat in dezelfde gemeente reeds meer branden zijn geweest door vermoede- lijke brandstichting, nog kort geleden bij P. Maat, waar 40,000 halve kilo hooi in de asch werd ge- legd, en bij den landbouwer Van der Laan aldaar. Men schrijft uit Tilburg aan de Tijd In een bijzondere correspondentie van de Nieuwe Rotterdamsche Courant van Zaterdag jl. is melding gemaakt van een gerucht, dat aan den schilder Mutsaers door de Harmonie van de Koninklijke Eabriek van muziekinstrumenten, van den heer Kessels, een mizikale hulde zou worden gebracht. Uit de beste bron kunnen wij dit onzinnige gerucht tegenspreken. Wij hebben inlichting gevraagd aan den heer Kessels persoonlijk, die ons verzekerde, aan zulk eene onkieschheid zelfs niet te hebben gedacht. Ook al zou de onschuld van den man gebleken zijn, zonder den minstens twijfel over te laten, wat de heer K. geensins constateerde, dan nog zou ieis dergelijks niet in hem opkomen. Wij vernemen voorts uit goede bron, dat de officier van justitie te Breda van het vrijsprekend vonnis in hooger beroep komt. De heer Bonavenrura Naviglio, oud-burge- meester van Africa, is te Rome aangekomen om gratie te vragen voor den roover Musolino. Zijn verzoek om gratie wordt gesteund door een petitie der bewoners van zijn gemeente. In een bosch op het Duitsche Oostzee-eiland Riigen zijn de lijkjes gevonden van twee kinderen van 6 en 8 jaar, die verdwaald waren geraakt. Van het eene kind was de keel afgesneden, van het andere het hoofd afgehouwen. De moordenaar is nog niet bekend. In een woning in de Commandantenstrasse te Berlijn heeft men een 57jarigen fotograaf, een naaister en haar 3jarig zoontje dood gevonden. Allen waren door vergif om het leven gekomen. Een pachter uit Gross-Vernich, die van Keulen huiswaarts keerend, 's avonds langs een eenzameu weg liep, is bij Poulheins aangevallen en vermoord. Het lijk werd eenige dagen later in vergevorderden staat van ontbinding in een klaverveld gevonden met twee kogelwonden aan het hoofd en een verwonding aan het oog. De man had veel geld bij zich gehadop het lijk vond men nog slechts 100 mark. Te San Francisco zal een nicht van presi dent Kruger, haar medewerking verleenen bij een concert, georganiseerd ten voordeele van de weduwen en weezen der Boeren, door mevrouw S. H. de Wet, een nicht van den beroemden generaal. Mejuffrouw Fanny Kruger is in de Vereenigde Staten reeds lang bekend als een uitstekende zangeresreeds seuert verscheidene jaren behoort zij tot de Amerikaansche tooneelwereld. Een brievensorteerder van het hoofdpost- kantoor te Buda-Pest vond onder de in de brieven- bus geworpen stukken een couvert met de woorden //Monster zonder waarde," geadresseerd aan het handelshuis Rothschild te Turn-Magerele. Daar het couvert zeer hoog gefrankeerd was, hooger dan noodig, onderzocht de postbeambte den inhoud en vond er tot zijn verwondering niet minder dan 28000 mark aan banknoten in. Hij deelde zijn ontdekking aan deD postdirecteur mede, die door middel van een stempel van een bank te Buda-Pest op de enveloppe spoedig bevond, dat een Engelschman, die op deze wijze een handelsschuld wilde afdoen, de afzender van dit merkwaardige //monster zonder waarde" was. Het is aardig om op te merken hoe bij- geloovig de mensch is, vooral dan wanneer men gevoelt zich op mysterieus terrein te bevinden of wanneer men een daad verricht, waarbij men van het zoogenaamde #Fatum" afhangt. De //Magdeb. Ztg." geeft een aardig staaltje van bijgeloovigheid te Berlijn. Men kan daar voor het loterijlokaal vele menschen langen tijd zien wachten en dat niet omdat men //queue" moet maken om zijn briefje te halen, maar om een kleinen, liefst schamel gekleeden jongen te be- machtigen, die het briefje voor den belanghebbende moet koopen, waarvoor het kind 5 of 10 pfenningcn krijgt. Vele kleine, gladde baasjes ziet men dan ook op zulke dagen voor het loterijlokaal heen en weer loopen om hunne diensten aan te bieden. Andere gelukbeproevers kiezen van de hun toe- gestoken loten steeds het zevende lot van links naar rechts of zoeken een lot uit, waarop het meest het cijfer 7 voorkomt, want 7 blijft nog steeds het geliefde getal. Ook schijnt het geluk te letten op de wijze van betalen. Velen althans betalen b. v. voor een lot van 3,30 mark met een 3 markstuk en de rest enkel in koperen penningen, die of gevonden of gebedeld moeten zijn. Een meer acrobatische methode is wel deze, waarbij de kooper met de linkerhand over den linker- schouder met den rug naar den verkooper toe een lot uit diens hand trekt. Ook is het van invloed, zoo zeggen de ,/weters," met welken voet men het eerst het lokaal betreedt. Dit zou de rechtervoet moeten zijn. Hoe de mensch al niet het geluk zoekt Ondergeteekende betuigt hiermede zijnen dank aan alien die hebben medegewerkt aan zijne verkiezing tot lid van den Raad der gemeente Sas van Gent, en tevens ook aan hen die bij deze gelegenheid van hunne be- langstelling deden blijken. Sas van Gent, 5 Juli 1901. CH. P. A. PAUWELS. Aan alien die hunne stem uitbrachten op mij en die bij deze verkiezing blijken gaven van deelneming betuig ik bij dezen mijn harte- lijken dank. G. VERSLUIJS. Herkozen lid v/d Gemeenteraad. Sas van Gent, 5 Juli 1901. Aan alien, die medegewerkt hebben tot mijne benoeming als lid van den Raad betuig ik bij dezen mijnen hartelijken dank. Boschkapelle. JOS. TRUIJMAN. '.'/w De Gemeente-Ontvanger Van TER NEUZEN verzoekt de belastingschuldigen, de verschenen termijnen van den Hoofclelijiten Omslag en het Schools-eld over IDOl, te willen voldoen vodr den 17> Juli a. >s. De Ontvanger voornoemd, J. A. KLAASSEN. Ter Neuzen, 1 Juli 1901. De Notarissen P. Dregnians, te Axel, en Ph. Steegers, te Assenede, zullen ten verzoeke van den heer L. ROEGIERS te Sas van Gent, op Vrijdag den 12 Juli 1901, des namiddags 2 ure, verkoopen 2 hectaren ROGGE, 3 GERST, 3 ERWTEN, (geschikt voor zaaigraan), alles wassende op landen bij den verkooper nog in gebruik in den Sint Albertpolder, gemeente Sas van Gent. Verdeeld in koopen. Te vergaderen op de hofstede nog door den verkooper bewoond. De Notaris P. Dregmans, te Axel, zal ten verzoeke van ALPH. GIJSEL, laatst te Zuiddorpe, thans te Capellen bij Antwerpen, op Dinsdag den 9 Juli 1901, des namiddags 2 ure, verkoopen te velde, wassende op eene partij BOUW- LAND, in den Canisvlietpolder, gemeente Zuiddorpe, verdeeld in koopen. Deurwaarder Adriaanse te Hnlst, zal op Maandag 8 Juli 1901, des middags 12 uur, tea verzoeke van de heer A. v. d. L1NDE, te Rotterdam, publiek verkoopen bij de wed. Boel, buiten de Gentsche poort te Hulst geschikt voor boerenwerk. 2 II it.ton en 25 Kalveren van 3 maanden. Mr. J. G. vau Deinse, Advocaat en Notaris te Hulst, zal ten verzoeke van den heer J. C. BRIOEN, winkelier te Hulst, in het openbaar presenteeren te verkoopen waarin WINKELZAAK wordt uitgeoefend, met PAKHUIS, AANHOORIGHEDEN en ERE, groot 2 aren 14 centiaren, te Hulst, in de Steenstraat, sectie A n°. 122. Grondlasten 14,21. Om in gebruik te komen 1 November 1901. INSTEL op Maandag 8 Juli 1901, VERBLIJF op Maandag 22 Juli 1901, telkens des namiddags om 2 uur, in het logement z/het bonte Hert" bij den heer F. M. Brand te Hulst. PREMIE VAN INSTEL pet. GELAG 1JjS pet. IN.13. Inmiddels uit de hand te hoop; te bevragen bij den eigenaar. De Notarissen Mr. Van Deinse, te Hulst, en Dumoleyn, te Hontenisse, zullen ten verzoeke van JOOS SMIT en de erven vau de Wed. HIEL, landbouwers te Hontenisse, in het openbaar presen teeren te verkoopen (oude maat 9 gem. 31 roeden) gelegen te Ossenisse, Nijspolder, kadastraal bekend sectie L n°. 271. INGESTELD op /3530,-. In mondelinge pacht bij Fr. Pachoud te Ossenisse voor 225,'s jaarslasten voor eigenaars rekening. VERBLIJF op Dinsdag 9 Juli 1901, des namiddags om 2 uur, ten herberge van de erven Kroon, te Groenendijk, gemeente Hontenisse. De Notarissen Dumoleyn, te Hontenisse en steegers, te Assenede, zullen ten verzoeke van den heer LEO GOETHALS, te Sas van Gent, op Maandag 15 Juli 1901, des namiddags 2 uur, in het openbaar verkoopen 8 hectareu GERST, 2 ROGGE, 2 TARWE, lVs HAVER, wassende in den St. Albertpolder, Ve.dronken- polder en Vergaertpolder, gemeente Sas van Gent. Te vergaderen op de hofstede door verkooper bewoond geweest. De Notaris jEJ. Ji. Dumoleynte Honte nisse, zal ten verzoeke van den heer ANGELUS AERNAUDTS, landbouwer op de alsuog door hem bewoonde hofstede, in het openbaar verkoopen op Woensdag 17 Juli 1901des namid dags 2 uur, alseen Looppaard en een 3jarig Ruinpaard, 1 Koe, 2 Run- ders, Kippen, goede Tilbury voor 4 personen, Karn, Kuipen, Melkteelen, Schaaf- bank, droge Mutsaard, groene Kodden, Plan- ken, Palen, eenig MEUBILAIR en wat verder zal worden gepresenteerd. Koopen tot en met 3,— contant.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1901 | | pagina 2