BIJ V OEGSEL Tor Neazensohs Dourant Doflderdag 4 Juli 4901. No. 4093. Engeland en de Z.-A. Republiek. Gemengde beriehten. BLTRGERLIJKE STAND. Handelsberiehten. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Chamberlain heeft in de laatste dagen een paar malen gelegenheid gehad, verklaringen af te leggen. Yooreerst bij het feestmaal ter herdenking van den Dominion Day van Canada, waar hij natuurlijk de hulp der kolonien hoogelijk heeft geprezen. tfDe eenheid van het rijk was nu be- zegeld met bloed." Joe had er wel eenig ver- moeden van, dat men in Europa niet erg gunstig over Engeland denkt, maar dat zou in de toekomst wel uitslijten. In elk geval hij hechtte meer waarde aan de opvattingeu van de kolonien, dan aan de ouverlichte meening van Europa, welke berust op leugens, die vijanden in het buitenland en verraders in het eigen land valschelijk ver- spreiden. De tweede gelegenheid was meer officieel. Chamberlain heeft in het Lagerhuis verklaard, dat wegens het verdaagd zijn van het Kaapsche Parlement de ministers der Kaapkolonie voor- nemens waren, den gouverneur aan te raden, //warrants" uit te geven (schnldbekentenissen van de schatkist aan degenen die recht hebben op uitbetaling) teneinde te voorzien in de uitgaven voor den publieken dienst. Mocht later blijken, dat dit onwettig was, dan zou hij er op rekenen, van het Kaapsche Parlement een //bill of indem nity" te verkrijgen. Onder de tegenwoordige om- standigheden is het bijeenkomen van dat Parlement onmogelijkmen hoopte, zeide Chamberlain, dat het in het begin van October bijeen zou kunnen komen. Voorts merkte Chamberlain op, dat de regee- ring nog geen definitief besluit genomen heeft ten aanzien van het dynamiet-monopolie in de toekomst, uoch ten aanzien van het juiste bedrag der be- lasting, welke geheven zal worden van de winsten, met de goudmijnen behaald. Misschien is het ook voorzichtiger, met deze regeling nog een tijdje te wachten. Onlangs verzekerde Brodrick met een stalen gezicht in het Lagerhuis, dat Kitchener zekere versterkingeu had geweigerd. De inkleediug van deze weigering deed al vermoeden, dat Kitchener volstrekt niet tegen versterking in 't algemeen was. De Londensche correspondent van de //Rhein. Westf. Ztg." bevestigt dit. Hij schrijft //Lord Kitchener heeft verzocht, voorloopig geen troepen meer te zenden, behalve de gewone aanvullingstroepen, aangezien het grootste deel der in het voorjaar uitgekomen vrij willigers, in weerwil van vijfvoudige soldij, thaus nog altijd niet geschikt is voor den velddienstze vorrnen slechts een hoop rekrulen, die den tijd van de officieren nutteloos in beslag neemt en de rnoei- lijkheden van voeding en verpleging vergroot." Uit de telegrammen blijkt, dat de oorlog overal weer met groote levendigheid gevoerd wordt. Eouch£ is met zijn kommando de oostelijke dis- tricten van Kaapkolonie binnen getrokken en heeft zich daar van paarden voorzien. Hij schijnt daarhij op kaffergebied geweest te zijn en de correspondent van de //Daily Mail" te Kaapstad waarschuwt al vast, dat de Boeren de gevolgen van die roekelooze daad tegenover kaffers, die tot dusver onzijdig gebleveu zijn zullen moeten dragen. M. a. w. de Engelschen zullen de onzijdigheid van deze kaffers wel opheffcn. Het is nog zeer de vraag, of werkelijk de Boeren de onzijdigheid der kaffers geschoudeu hebbenzij hebben meer dan een reden om de zwarte bevolking met rust te laten en vooral na den overval der Swazies op de grens van Swazie- land zullen ze wel voorzichtig zijn, hoezeer ook een opstand der kaffers in de Kaapkolonie in het voordeel van de Boeren zou zijn. Uit de Britsche verlieslijst blijkt nog het volgende Den 25" Juni zijn een luitenant gesneuveld en een gemeen soldaat licht gewond bij Wilgenhouts- drift; twee yeomen zijn den 17" op het station Modderrivier vermist; op dezelfdeu dag zijn bij Paardenberg twee man licht gewondden 27" zijn bij Rhenoster twee artilleristen zwaar en een licht gewond. In een te Zierikzee gehouden vergadering van de daar bestaande afdeeling van de Maatschappi' van Landbouw en Veeteelt in Zeeland is besloten den prijs der eieren voortaan niet meer per 100 stuks maar bij het gewicht te bepalen en daartoe te rekenen 25 eieren op l1^ kilo gewicht. fiewoonlijk werden de groote eieren opgekocht en naar Holland gezonden en de kleine waren goed genoeg voor de Zierikzeeenaars. Snuggere kiezers Bij een der stembureaux in den omtrek van Leiden kwam zoowel op 14 als op 27 Juni jl. een stembiljet uit de bus, waarop de candidatuur van den heer Van Wassenaar van Catwijck was aaugewezen door de 0 van mr. 0. J. E. zwart te maken. De heer K. Ter Laan, hoofd eener open- bare lagere school te Delft, tevens hoofd van den gemeentelijken handelscursus, heeft het voornemen om aan Burg, en Weth. telkens en voor zoover de waameming van het Kamerlidmaatschap dit noodig maakt, verlof te verzoeken, onder voor- waarde dat hij zorge voor een alleszins bekwaam en bevoegd plaatsvervanger tot waameming zijner function. Waar de wet in een geval als dit niet door een bijzonderen maatregel voorziet, berust een beslissing in dezen aan Burg, en Weth. Te Zutfen is bij de herstemming, op aan- gifte van eenige kiezers, proces-verbaal opgemaakt tegen eenige mannen, die met borden bij de stembureelen stonden waarop gedrukt was //Ter voorkoming van waardelooze stembriefjes moet uw biljet er zoo uitzien." Daaronder stond een stembiljet, waarvan het vakje voor den naam van Tutein Nolthenius was zwart gemaakt. Te Zuidland geraakte een 4jarig meisje in een wetering. Het kind werd gelukkig door Ds. Van Andel, die zich onmiddellijk in het vrij diepe water begaf, van een wissen dood gered. Zondag heeft te Hagenstein de 17jarige C. d. H., toen hij in een kersenboomgaard op spreeuwen schoot, twee kinderen van vijf en zeven jaar getroffen het eene kind in bet gezicht, het andere in de zijde. Dit kind heeft de voile laag gekregen, maar toch is de toestand niet hopeloos. Zondag had te Geldermalsen een ougeluk plaats in een kersenboomgaard aan het Laageind. De 15jarige kersenkeerder v. Z. had het geweer geladen en een pen er op gedaan. Het geweer ging af en trof een jongen van 12 jaar, die vlak bij hem stond, in het bovenste gedeelte van het dijbeen. De kleeren van den getroffene geraakten in brand en de pen ging dwars door het been. Uit Amsterdam meldt men Eene week geleden, in den nacht van Zaterdag op Zondag, werden op de Keizersgracht bij de Leidsche straat twee vechtende knapen door een voorbijganger gescheiden. Een der jongens is den man nageloopen en gaf hem op de brug, naar hij meende, een stomp in den rug. Later bleek echter dat die stomp een steek was geweest met een mes en dat de wond niet zonder gevaar was. De politie tracht thans den jeugdigen deuguiet op te sporen. De dienstbode van den cafehouder M., te Rijswijk, heeft het ongeluk gehad met haar kleeren in aanraking te komen met een brandend petroleumtoestel, tengevolge waarvan zij zoo hevige brandwonden aan gelaat, armen en beenen bekwam, dat zij naar het ziekenhuis moest worden vervoerd. Men schrijft uit Woudrichem aan het Dbl. van Nbr. Een jeugdig visscher, M., werd gisteren door den onbezoldigden rijksveldwachter, V. op de Maas bekeurd, wegens visschen in verboden water. De onbez. rijksveldwachter, meenende dat M. een verkeerden naam had opgegeveu, wachtte den jongen bij het uitgaan der kerk op en wilde hem arresteeren. De menschen verzetten zich daartegen, sloegen met tabaksdoozen en laarzen of schoenen op de inmiddels versterkte politie, die de vlucht nam in de marechausseeskazerueen vervolgens naar de Woudrichemsche boot. Voort- durend ontvingen de mareschaussees met de rijks- politiemannen klappen, die geducht aankwamen, zoodat 't bloed hun uit het aaugezicht liep. Met verlies van uniformpetten en verscheurde kleeren moest de gewapende macht 't veld ruimen, doch procesverbaal is opgemaakt, en de rechter zal zonder twijfel uitspraak doen in dit sensa- tieverwekkend geval. Met het doel zich van het leven te berooven sprong gisteren de 25jarige dochter van een bewoner van het Geertekerkhof te Utrecht, W. genaamd, nabij de Zilversteeg aldaar in den Singel. Tot die wanhopige daad had aanleiding gegeven een twist, die het meisje met haar vader had gehad. Deze was zelf bij het tragische voorval aauwezig in plaats echter van hulp te bieden, was hij integen- deel hard weggeloopen met den uitroep: //Ver- drink maar Jongens die daar ter plaatse stonden te visschen schreeuwden luidkeels om bulp. In een ommezien was een massa volk op de beenniemand waagde het echter zich ter redding van de hevig spartelende te water «te begeven. Een heer (professor N.), eindelijk ging daartoe over. Geheel gekleed sprong hij in den Singel, en het gelukte hem de drenkelinge te grijpen en aan wal te brengen. Spoedig waren de levensgees- ten weder opgewekt. Een vreeselijk drama is Zaterdag afgespeeld in een dierenspel op de kermis te Begles, een voorstad van Bordeaux. De kinderen van den eigenaar Baguerie waren zig met spelen binnenin de tent, dieingereed- leid werd gebracht voor de kermis van den vol- »enden dag, toen een driejarig knaapje te dicht aij de kooi van een ouden beer kwam. Plotseling sloeg het dier de klauwen uit, greep t kind, trok het in de kooi en begon het met de tanden te verscheuren. Toen Baguerie op het gegil van den kleine en zijn broertjes met een stang kwam toesnelleu was, let hoofd van het knaapje reeds verslouden en was zijn lichaam een bloedende massa. Richetto, de moordenaar van twee vrouwen en een bejaard man, is door het Hof van Assises te Lyon onder aanvoering van verzachtende om- standigheden, veroordeeld tot levenslangen dwang- arbeid. GEMEEN TERAAD VAN AXEL. Hulst, 1 Juli. K0ERS VAN HET GELD. Belgisch per 100 fr. 47,70 h 47,724 Eugelsch per 12,— 12,10 DAGEN Voorm. Nam. Donderdag 4 Juli 3.12 3.81 Vrijdag 5 8.49 4.10 Zaterdag 6 4.29 4.50 Zondag 7 5.11 5.34 Maandag 8 u 5.59 6.28 Dinsdag 9 6.52 7.22 Woengdag 10 n 7.54 8.28 ZEET1J JL> I IN t* K IN. Van 1 tot en met 2 Juli. 1 Datum.! Van 1 tot en met 2 Juli werden langs de Oostsluizen alhier 29 binneuvaartuigen op- en 80 afgeschutdoor de Westsl. 8 op- en 1 afgeschut. VAN DE VAN Vergadering Tan Donderdag 2 Juli 1901. Tegenwoordig alle leden en de Secretaris. Voorzitter de heer D. J. Oggel. De notulen van de vorige vergadering worden gelezen en onveranderd goedgekeurd. 1. Wordt mededeeling gedaan ran de volgende ingekomen stukken a. Brief van den heer P. van Fraaijenhove te Axel, houdende kennisgeving dat hij zijne benoeming als lid van het Algemeen Burgerlijk Armbestuur alhier, aanneemt. b. Alsvoren van den heer L. Jansen van Rosendaal. C. van den Broeke. d. Proces-verbaal van kasopneming van den gemeente- ontvanger dd. 18 Juni j.l. waaruit blijkt dat alien behoorlijk in orde is en dat in kas is bevonden f 1706,73J. e. Missive van Ged. Staten dezer provincie houdende terug- sending van een exemplaar van het door hen goedgekeurde raadsbesluit tot af- en overschrijving van posten op de be- grooting van 1900. f Alsvoren betreifende het aangaan van eene geldleening van f 19000 voor keibestrating. g Brief van den heer Inspecteur der Posterijen en Telegrafie te Middelburg, dat zijns inziens het nog te kort geleden is, dat door den heer Direeteur-Generaal werd bepaald, er le Axel zal worden gevestigd een post- en telephoonkantoor, en vermoedelijk eerst over eenigen tijd zal kunnen worden in overweging genomen of het gewettigd is, het telephoonkantoor te vervangen door een telegraalkantoor, dat er evenwel geen bezwaar bestaat, dat het college zich met het verzoek, be treifende de vervanging van het telephoonkantoor door een Rijkstelegraafkantoor, tot den heer Direeteur-Generaal richt. h. Missive van den heer Direeteur-Generaal der Posterijen en Telegraphie te 's Gravenhage houdende mededeeling, dat de bevoegdheid tot hefling van een bestelgeld van ter. hoogste 10 cent voor elk besteld telegram bij Kon. besluit van 12 Oct. 1899 (Staatsblad No. 217) aan de gemeentebesturen toegekend, met ingang van 1 Juli 1901 wordt ingetrokken. Daarentegen wordt aan alle gemeentebesturen met ingang van bovengenoemden datum van Rijkswege 10 cent vergoed voor elk telegram, dat binnen den kosteloozen bestellingskring besteld wordt. Worden voor kennisgeving aangenomen. 2. Tot leden van h ;t stembureau voor de verkiezing van Raadsleden worden benoemd de heeren P. Dregmans tot voorzitter en tot plaatsvervangend voorzitter de heer C. N. Jansrn van Rosendaal. Tot leden de heeren M. Wolfert en Fr. Dekker en tot plaatsvervangende leden de heeren J. Smies en P. Dekker. Tot vierde lid om hij de opening der bus tegenwoordig te zijn de heer L. Lamaitre en tot plaatsvervanger de heer P. van floeve. 3. De Voorzitter deelt mede dat Burg en Weth. de vorige week de keibestrating van den Zaamslagschen weg hebben opgenomen en in orde bevonden. Hij doet mededeeling van den staat van meerdere werk- zaamheden tengevolge van het aanbrengen van een paar zij- vleugels en stelt voor dien staat goed te keuree. Z. h. s. wordt hiertoe besloten. 4. Z. h. 8. wordt vastgesteld de verordening regelende het openbaar lager onderwijs. Hierin wordt o. a. bepaald dat de toelating van kinderen zal plaats hebben 2maal 'sjaars en wel op den eersten Maandag van de maanden April en October. 5. Z. h. i. wordt vastgesteld de verordening tot regeling van het herhalingsonderwijs. Niets meer te behandelen zijnde wordt de zitting gesloten. HuUt. JIuwelijks-voltrekkingen. 26 Juni. Petrus Gustaaf Voet, oud 24 j., jm. en Mathilda de Kraker, oud 23 j., jd. Geboorten. 21 Juni. Desi.d, z. van Frederik Verbraeken en van Maria Carolina de Smit. 25 Juni. Ferdinandus Johannes, z. van Charles Hubertus Fassaert en van Hortensia Maria Louisa van Kemseke. 26 Juni. Ludo/icus Johannes, z van Johannes Hendricus Lossie en van Cornelia Boerjan. 28 Juni. Bernardus Philippus, z. van Johannes Schopman en van Jacobs Francisca de Boij. 30 Juni. Marinus, z. van Paulina de Bruijn. Clara Petronella, d. van Augustinus Adam en van Elisabeth Theodora Buijsrogge. Overlijden. 26 Juni. Coleta Petronella Everaard, oud 2 m., d. van Petrus Augustinus en van Juliana Catharina de Neijs. 28 Juni. Desire Petrus Krieckaert, oud 4 m., z. van Jacobus en van Maria Bruggeman. Axel. Huwelijks-aangiften. 20 Juni. Abraham Naeije, oud 24 j., jm. en Clara van Oosten, oud 19 j.,jd. 21 Juni. Alfred Anthonius Cornelis van den Berg, oud 25 j.,jm, (van Vlaardingen) en Maria Steppe, oud 24 j., jd. 28 Juni. Hendrik den Hamer, oud 23 j„ jm. en Cornelia Roster, oud 25 j., jd. Pieter Hamelink, oud 24 j., jm. en Maria den Hamer, oud 21 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 20 Juni. Seraphinus Gustavus Casteels, oud 29 j., jm. (van Zuiddorpe) en Maria Coleta de Coninck, oud 25 j., jd. 27 Juni. Krijn van Hoeve, oud 22 j., jm. (van Zaamslag) en Elisabeth van Fraaijenhove, oud 18 j., jd. Frans Riemens, oud 21 j., jm. en Catharina Adriana Oppeneer, oud 19 j., jd. Geboorten. 21 Juni. Jan Willem, z. van Adriaan de Putter en van Hebrina Dieleman. 23 Juni. Jaeomina Magda- lena, d. van Reinier Dieleman en van Magdalena de Ridder. Leentje, d. van Adriaan Roster en van Dingetje Adriana Haak. 25 Juni. Leendert Pieter, z. van Abraham Goossen en van Cornelia Rooze. 27 Juni. Pieternella Maria, d. van Jan Ringelberg en Maria de Feijter. Dirk Anthonie, z. van Jan van Sluis en van Janna Duinhouwer. 28 Juni. Hubregt Pieter, z. van Adriaan van Peenen en van Martha Neeltje van Bendegem. Lijcia Catharina, d. van Jan Francois Ver- linde en van Hendrina Smies. Maria Mathilda, d. van Edu- ardus de Maat en van Paulina Apolonia de Schepper. 30 Juni. Laurina en Levinus, d. en z. van Rrijn Oppeneer en van Maria de Groote. Daniel Cornelis, z. van Daniel Cornelis Schiemau en van Ebrina den Hamer. Overlijden. 29 Juni. Margaritha Tona van Sluis, oud 6 j., d. van Jan en van Janna Duinhouwer. Hoacltkapelle. Huwelijks-voltrekkingen. 7 Juni. Alphonsus Mel, oud 24 j., jm. en Christina Otjes, oud 25 j., jd. Geboorten. 10 Juni. Cornelis, z. van Judocus de Rijk en van Elisabeth Erpelink. Aloijsius, z. van Andries Remorie en van Pieternella Dorothea de Rijk. 15 Juni. Josef, z. van Alphonsus Josephus van Vooren en van Ludovica van de Weijer. Overlijden. 6 Juni. Johannes Herman, oud 79 j., echtg. van Anna Catharina van der Walle. Ciraauw. Huwelijks-aangiften. 7 Juni. Adrianus Pie- ters, oud 45 j., weduwn. en Janna Scherpenisse, oud 58 j., wed. Johannes Jacobus van Waterschoot, oud 28 j., jm. en Jauette van Gassen, oud 31 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 7 Juni. Petrus van Linde, oud 37 j., jm. en Rosalia van Gimst. oud 30 j., jd. Ludovicus van Dosselaar, oud 31 j., jm. en Anna Maria Daleman, oud 34 j., jd. 19 Juni. Johannes Jacobus van Waterschoot, oud 28 j., jm. en Janette van Gassen, oud31j.,jd. 26 Juni. Adrianus Pieters, oud 45 j., weduwn. en Janna Scherpenisse, oud 58 j wed. Geboorten. 3 Juni. Marie Mathilde Johanna, d. van Josephus Verhaegen en van Anna Maria Staal. 5 Juni. Albertus Jacobus, z. van Johannes Leonardus Rox en van Rosalia Willems. 8 Juni. Willem, z. van Hendrik van lmmerseel en van Rosalia de Beule. 9 Juni. Henrietta Rosalia Elisa, d. van Eduardus Maas eu van Rosalia Goossens. 12 Juni. Bertha Petronella, d. van Adrianus Serie en van Rosalia Heijdens 20 Juni. Angelina Maria, d. van Petrus Augustinus van Rerkhoven en van Seraphlna Baart. 23 Juni. Serule, z. van Petrus Franciscus Christiaens en van Mathilde Cornelis. 30 Juni. Anna Maria Louisa, d. van Petrus Heijman en van Cornelia de Feber. Overlijden. 6 Juni. Maria Philomena Want, oud 17 j., d. van Augustinus en van Phelomina Asselman. 10 Juni. Maria Louisa Vleeskens, oud 3 m., d. va n Franciscus en van Anna Maria Verschuren. 15 Juni. Scholastica Asselman, oud 13 m.. d. van Alphonsius en van Francisca Johanna Janssens. 30 Juni. Martha Pharailde Leeraert, oud 5 w., d. van Petrns en van Rosalia ran den Berghe. Hontenisse, Huwelijks-voltrekkingen. 1 Juni. Adri aan van Dorsselaer, oud 34 j., jm. en Maria Anna van Waterschoot, oud 30 j., jd. 2 Juni. Wessel de Haas (van Bergen op Zoom), oud 25 j., jm. en Engelina Jacobs de Boer, oud 22 j., jd. Geboorten. 3 Juni. Petrus, z. van Eduardus Rrieckaart en van Apolonia Bceckman. 7 Juni. Leonia Clementina, d. van Jan Francies van Leemput en van Seraphina de Theije. Willem, z. van Jacobus Broeckaert en van anna Catharina van Goethem. 9 Juni. Jacobus Josephus, z. van Pieter Augustinus van Driessche en van Paulina Waaijenberg. 14 Juni. Carolina Maria, d. van Gerardus van der Walle en van RozaHa de Vijlder. 17 Juni. Joseph, z. ran Petrus Johannes Ilemelaar en van Coleta Hageman. Johanna Catharina, d. van Johannes Sorber en van Cornelia Scherpenisse. 22 Juni. Rudolf, z. van Jan Francies Bun en van Cornelia Stoele. 23 Juni. Josephus Jacobus, z. van Petrus Augustinus Eggermont en van Melanie de Bakker. 26 Juni. Jaeomina Catharina, d. van Jacobus Dieleman en van Elizabeth Pieternella de Bokx. 28 Juni. .Tudoca, d. van Jan Francies van Swaal en van Colleta Sarnecl. Alouisius Franciscus, 2. van Petrus Baart en van Isabella Eggerracnt. Overlijden. 4 Juni. Jan Francies Stauthamer, oud (4 j., echtg. van Rozalia Dobbelaer. 5 Juni. Petrus Sarneel, oud 31 j., z. van Johannes (overleden) en van Apolonia Volkerijk. 7 Juni. Petronella van den Bogaert, oud 30 j., d. van Dyonisius en van Joanna van Hoek 10 Juni. Apolonia Maas. oud 86 j., wed. van Bartholomeus de Rooij. Maria Paulina D'hert, oud 3 m., d. van Entile en Apolonia Baart. 19 Juni. Judoca van den Bosch, oud 62 j., wed. van Francies Colsen. 26 Juni. Elisabeth Coolsen, oud 73 j. wed. van Pieter Strobbe. 30 Juni. Apolonia de Dijcker, oud 44 j., echtg. van Hendricus Bogaert. Uoewadit. Huwelijks-aangiften. 27 Juni. Cyrillus Franciscus Verkerken, oud 32 j., jm. en Clemence Maria Coone, oud 21 j., jd. Huwelijksvoltrekkingen. 17 Juni. Bruno de Potter, oud 46 j., jm. en Solvie Emerence Bracke, oud 36 j., jd. 25 Juni. Alphonsius de Potter, oud 44 j., jm. Maria Josephina Gijsel, oud 40 j., jd. Geboorten. 17 Juni. Alphonsus, z. van Augustinus Mat- tens en van Maria Louisa Frankevyle. 19 Juni. Gabrielle Coralie Marie, d. van Florentinus Remerey en van Emma Tacq. 22 Juni. Delina Marie, d. van Petrus Regels en van Prudentia de Block. 28 Juni. Rene Joseph, z, van Antonius de Caluwe en van Philomena van den Berghe. Overlijden. 23 Juni. Dominicus de Caluwe, oud 53 j., z. van Charles Franciscus en van Ursula van Rompu, (overl)! 24 Juni. Magdalena Maria Stephanie van de Walle, oud 1 j., d. van Prudent Camile en van Maria Louisa Bernaert. Osseniase. Overlijden. 17 Juni. Petrus Francies de Lavoir, oud 15 m., z. van Petrus Francies en van Carolina Philomena Joos. Stnppelilijk. Huwelijks-aangiften. 28 Juni. Johannes Franciescus Verstraeten, oud 27 j., jm. en Margaretha Maria van Goethem, oud 25 j., jd. Geboorten 17 Juni. Petrus Franciscus, z. van Francies de Smet en van Maria Rouijzer. Overlijden. 16 Juni. Bernardus Want, oud 31 j., echtg. van Dorothea van Rroonenbnrg. 27 Juni. Maria Mathilda de Maat, oud 1 m., d. van Alphonsus en van Anna de Schepper. VVestriorpe. Geboorlen. 17 Juni. Irma Sophia, d. van Adelaida Maria Louisa Verguijze. 30 Juni. Madelena Amelia, d. van Maria Clemencia Seegers. Middenprijs per 100 kilo: Tarwe 8,Rogge 6.75 iVintergers t Zomergerst Haver /7,— Erwten 10,Paardenboonen 8,Duivenboontu f Witteboonen f Bruinebooneu Boekweit f Lijnzaad f Aardappels f Koolzaad per zak van 106 liters Boter per kilo /I Eieren per 26 stuks f 0,80. Er waren ter weekmarkt te koop gesteld 41 stuks hoorn- vee, 43 varkens. Verkocht: 19 stuks hoornvee, 27 varkens. H H t V VLAG. NAAM. M\ Van en naar. Lading. Voor Ter Seazen t i Eng. s.s. Hailing 2199 Londen stukg. Van Ter Nen en 2 Eng. s.s. Duits. s.s. Golfer Ralmar 1036 3413 Londen New-Castle macadam ledig Voor Rent i 1 Eng. s. s. idem Derwent Moidart 2349 Goole 3660 iRiga stukg. hout a Van Rent i 8 Deens. s s. Duits. s.s. Eng. s.s. Deens. s.s. Hermia Sparta Rook Bornholm 2960 3501 1047 2377 Grangemouth Pillau St. Valleries Grangemouth ledig phosph. ledig idem Voor Selzaete i 1 Eng. s.s. Commercial 321 Cherbourgh creosoot Van Selzaete i 2 Eng. s.s. Commercial 3211 Londen ledig

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1901 | | pagina 5