A 1 g e m e e n Nieuws* en Admte&tiebUd 7 o o r 2eeuwsch*?Uanderea, tii SCHOOLMEUBELEN. No. 4091. Zaterdag 29 Juni 1901. 41e Jaargang. Candidaatstellingen Gemeenteraden. Maatschappij tot bevordering yan Landbouw en Veeteelt in Zeeland, m en ManBCOBtaaej} G. MEERTENS, Dijkstraat, Ter Neuzen. Gemeente Hulst. Belangrijke raededeeling voor vrouwen. (Verklaring Yan een agent yan politie.) Advertentien. Gemengde berichten. Wegens vergevorderd seisoen aan te besteden: Telegrafische berichten. ABONNEMENT Voor Per drie maanden binnen Ter Neuzen f 1,Franco per post; Nederland f 1,10. Voor Belgie 1,40. Yoor Amerika f 1,824. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaars, Postdirecteuren en Brieven- bushouders. Inzending van advertentien v6or 3 uren op den dag der uitgave. ADVEBTENTXEN: Van 1 tot 4 regels 0,40. Voor elken regel meer f 0,10, Bij directe opgaaf ran driemaal plaataing derzelfde advertentie wordt de prijs slechts tw eemaal berekend. Grootere letters worden naar plaatsruimte berekend. ^ll^hUil^emhynl^laaiiilHi;-, Woenmlay en yrlJilagaYond, nltgezondegd op Feesidaven, bij de —T jr. YAlf DM SAIKPM 'e I'm Heuea. BU deze courant behoort een bijvoegsel. Ten overstaan van ondergeteekende zal op Woeusdag 3 Juli aanstaande, namiddag 3 uur, in het openbaar te koop worden aangeboden 1°. Het verzamelde Straatvuil, lig- gende op het terrein voor vuilnis bij het dorp 2°. Een partij oud IJzer, Afbraak en oude Brandspuitslangen 3°. De niet voor de zijbermen be- noodigde uitgebroken Grind langs den Axelschen weg. Zaamslag, 28 Juni 1901. De Burgemeester, WORTMAN. Burgemeester en Wethouders van HULST zullen op Dinsdag, den 9 Juli 1901, des voor- middags om elf uur (Stadstijd) Greenwichtijd, in het Raadhuis in het openbaar trachten Het leveren, maken en plaatsen van SCHOOLMEUBELEN voor de in aanbouw zijnde Openbare School. Het bestek (met 1 teekening) is verkrijgbaar ter gemeente-secretarie tegen betaling van 75 cent of toezending van 80 cent, na dezer. Hulst, den 21 Juni 1901. Burgemeester en Wethouders, F' VAN WAESBERGHE, Burgemeester. ROTT1ER, Secretaris. TER NEUZEN, 28 Juni 1901. Bij Kon. beslnit zijn benoemdtot dijkgraaf van het waterschap Groot- en Klein-Isabella en tot dijkgraaf van den Philippinepolder, de heer E. Cuelenare te Philippine, en tot gezworen van den Willera Leopoldpolder (Nederlandsch gedeelte) de heer W. J. Almekinders te Retranchement. Bij Kon. besluit is benoemd tot ontvanger der directie belastingen te Breskens de heer W. G. S. L. de Vletter, thans te St. Maartensdijk. Op de wereldtentoonstelling te Parijs, 1900, is de h'-er J. J. Feijser, te Hulst, voor zijn borduurwerk van eene Koninginne zakdoek, be- kroond met een eere-diploma van verdienste. Koewacht. In de vergadering van de inge- landen van den polder Oud Beoosten Blij Bezuiden werd in plaats van wijlen den heer Ch. L. Perseijn tot gezworene gekozen de heer Th. Perseijn met 23 stemmen. De heer J. Kips verkreeg 0 stemmen en een biljet was in bianco. Middelburg, 27 Mei. Wegens kosten van instandhouding van den stoombootdienst op de Wester-Schelde is blijkens de aan de Staten aan geboden Provinciale rekening over 1899 gemau- dateerd 18,681,54. De uitgaven waren totaal 100,963,38, de ont- vangsten 82,281,84, zoodat die dienst uit de Prov. fondsen heeft gevorderd de reeds bovenge- noemde som van 18,681,54. Aan vracht van vervoerde passagiers werd in 'tgeheel in 1899 ontvangen 54,242,85, aan vracht van goederen en vee 15,288,95 en aan vervoer van brieven en postpakketten 12,000. De uitgaven voor deu dienst 1900 bedroegeu 117,230,561, de ontvangsten f 89,829,35, het kwaad slot 27,401,214. Voor den dienst 1901 zijn geraamd de uit gaven op f 102,293, de ontvangsten op f 79,683 en het kwaad slot dus f 22,610. De geraamde sommen voor den dienst 1902 zijn uitgaven 107,288, ontvangsten 89,288, kwaad slot f 18,000. 's Graveuhage, 28 Juni. Naar wij vernemen hebben de ministers besloten gezamenlijk hunne portefeuilles ter beschikking van H.M. de Koningin te stellen. Middelburg, 28 Juni. Heden had alhieraan het gebouw van het Provinciaal Bestuur de aanbesteding plaats van 1°. Het verbreeden en herstellen van strand- hoofd n°. 17 aan de Oude Hoeve, aan de noordzijde van het eiland Schouwen, behoorende tot de zeewerken in Zeeland. (Raming 2300.) Hiervoor werd het minst ingeschreven door den heer P. Vink te Noordgouwe, voor 1824. 2°. Het verbeteren van twee dukdalven en het maken van vier vloeipalen, in de tramweg- havens aan het Zijpe. (Raming 2600.) Hiervoor werd alleen ingeschreven door de heeren Mees Visser te Papeudrecht voor f 2443. Breda, 28 Juni. De arrondissements-rechtbank alhier, heeft heden den schilder Mutsaers, be- kiaagd van den moord op Maria Kessels te Tilburg, vrijgesproken. RECHTSZAKEN. Het gerechtshof te 's Gravenhage deed gisteren uitspraak in de bekende zaak van den arts De K. te Bruinisse. Het veroordeelde hem, wegens door schuld ver- oorzaken van den dood zijner echtgenoote, tot slechts negen maanden gevangenisstraf, met last tot onmiddelijke invrijheidstelling van beklaagde. Boschkapelle. Voor de verkiezing van 2 leden voor den gemeenteraad zijn candidaat gesteld J. Truijman (aftr.), C. L. Stallaert (aftr.), D. Ferket en A. Verbruggen. De stemming, zal plaats hebben op 4 Juli a. s., herstemming eventueel op 16 Juli a. s. Graauw. Voor de verkiezing van 2 leden voor den gemeenteraad zijn candidaat gesteld P. A. Baert (aftr.), H. Francken (aftr.), J. van Gimst Pz. en A. van Walle. De stemming zal plaats hebben op 5 Juli a. s., herstemming eventueel op 16 Juli a. s. Hengstdijk. Bij de verkiezing van 2 leden voor den gemeenteraad zijn benoemd verklaard L. Kerckhaert (aftr.) en P. van Kroonenburg. Ossenisse. Voor de verkiezing van 2 leden voor den gemeenteraad zijn candidaat gesteld: P. J. Adriaansens (aftr.), P. J. Bogaart, J. F. Lemsen, P. Verdurmen en G. de Waal (Stallaart). De stemming zal plaats hebben op 2 Juli a. s.. herstemmiug eventueel op 11 Juli a. s. moesten te Gasselte een put graven en vonden op eene diepte van twaalf voet eene laag grond, die hun vreemd voorkwam. Overal glinsterde een gloed van goud of althans iets dat op goud gelijkt. De heer Huges werd er bij gehaald en heeft eene hoeveelheid naar Assen tot onderzoek opgezonden. Met een loupe bekeken glinstert het goud in groote hoeveelheid door het erts. Volgens zeggen is de erts bijna een halven meter dik. De heer P. G. Boomgaard, agent van politie, van Gervenstraat te 's Hertogenbosch, stelt ons in kennis met de onaangenaamhedeu, die bij ge- durende 3 jaren ondervonden heeft, wegens zijne echtgenoote, die na een operatie ondergaan te hebben, vreeselijk zenuwachtig was geworden en zij leed zoodanig dat de personen harer omgeving het ergste vreesden. Eveuwel thans kan ik mij gelukwenschen schrijft hij, dat ik mijne vrouw, 32 jaar oud, welke sedert 3 jaren ongeregeld was, er toe overgehaald heb, de behandeling met de Pink Pillen te volgen. Dezelve hebben verrassende werkingen te weeg gebracht. Voorheen heeft zij deswege eene operatie ondergaan, doch zulks mocht niet baten, zij was er zoo zenuwachtig van geworden, dat zij niet meer dacht te genezen. hoofd-depothouder voor Nederland en apotheken. Iranco toezending tegen postwissel. 0°k echt verkrijgbaar voor Ter Neuzen en omstreken bij JOH. DE ROOS, K 157, Vlasmarkt, Middelburg. Hedenmorgen te 8 uur is President Kruger van Rotterdam naar Kampen vertrokken. Aan het station Maas werd hij uitgeleide gedaan door den Burgemeester en verschillende autoriteiten ook door de besturen der Z.-Afrik. vereen;ging. Gister maakte hij een boottocht tot voorbij Dordt. Op alle plaatsen langs de rivier werd hij warm toegejuicht en werden er saluutschoten gelost. Des middags ging Oom Paul bezoeken de Bliuden-inrichtiug en de Diergaarde waar hij eens vertoefde o. a. bij den boom 17 jaar geleden door hem geplaatst. Uit Gasselternieuwveen wordt van 24 Juni aan de Ass. Ct. gemeld lets merkwaardigs en misschien (wie zal het zeggen voor de toekomst hoogst belangrijk, vond alhier de vorige week plaats. Arbeiders in dienst van den heer Huges Juffrouw BOOMGAARD, volgens portret. Wij hoorden met zooveel lof over de wereld- beroemde Pink Pillen van Dr. Williams spreken, dat zij er ook toe overging, en na 't gebruik van 6 doozen was zij geheel genezen. Wij blijven u duizend maal dankbaar voor uw uitstekend middel. De bloedarmoede is de eerste oorzaak der meeste ziekten zooals, bleekzucht, ongeregelde natuur, zenuw- en maagziekten, en algemeene zwakte. Door de verrijking van het bloed kan men al deze ziekten op de werkdadigste wijze tegengaan en de Pink Pillen deze krachtige hernieuwer van het bloed zijn daartoe aangewezen. 't Bewijs is hierboven geleverd door de verklaring van den heer Boomgaard. Met 't oog op 't bovenstaade diene de lezers te weten, dat wij niet voorgeven dat onze Pink Pillen een alles genezend middel zijn maar zij zullen werkdadig optreden in de gevallen waar alle hoop op herstel nog niet verloren is en vooral die ziekten, voortspruitende uit een slecht bloed, overspannende arbeid, algemeer "»rzwakking bij man en vrouw. Diegenen die gebruik maken van de Pink Pillen zullen er de beste resultaten van bekomen. Zij zijn krachtdadig voor bloedarmoede, verlamming, ruggemergstering, rheumatiek, heupjicht, zenuw- pijn, St. Vitusdans, hoofdpijn, zenuwziekte, klier- gczwellen, enz., zij zijn een hernieuwer van het bloed en een spierversterkend middel. Zij geven schoone kleuren aan de bleeke gelaatskleuren, handelen in al de tijdperken der verzwakking bij de vrouw en veroorzaken bij den man eene werkdadige werking tegen al de ziekten veroor- zaakt door lichamelijke en geestelijke overspauning en door buitensporigheden. Prijs 1,75 de doosf 9,per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilie, Steiger, 27, Rotterdam, Op morgen, 29 Juni, hoopt onze geachte vriend frans kaan, zijn 25jarige echtvereeniging te herdenken. Zijne Vrienden PLOEG N°. 2. Ter Neuzen, Juni 1901. Ondertrouwd P. WONDERGEM A. J. D E S M1 D T. Zwolle Ter Neuzen 27 Juni 1901. Hartelijk dank voor de vele blijken van belangstelliug ondervonden bij het overlijden van onzen geliefden vader, behuwd- en grootvader. Namens de Familie, N. E. LEUNISKurvink. Ter Neuzen, 28 Juni 1901. Bij deze betuig ik mijn hartelijken dank aan alien, die tot mijne her- kiezing als lid van de Provinciale Staten van Zeeland hebben medegewerkt, alsmede aan hen, die mij blijken van belangstelling in die her- benoeming gegeven hebben. F. HOMBACH, Lid der Prov. Staten van Zeeland. Hulst, 28 Juni 1901. Ondergeteekende betuigt zijn harte- lijken dank voor de vele bewijzen van belangstelling bij zijne herkiezing tot lid van de Staten van Zeeland ondervonden. P. DIELEMAN. Middelburg, 26 Juni 1901. De veiling van het perceeltje ONBE- BOUWDE GROND aan den Piermans- dijk, gemeente Neuzen, zal worden gehouden op 17 Juli 1901, in plaats van 3 Juli a. s. Notaris P. DREGMANS. AldeeUng HULST. De leden van de Afdeeling Hulst van de hierboven genoemde Maatschappij, welke de Landbouw- en keurtentoonstelling a. s. Ponder- dag 4 Juli te Middelburg te houden, zullen bezoeken, kunnen op vertoon van hun persoonlijk bewijs van liduiaatscliap voor 1901, voor zich en voor eene Dame, retourbiljetten aan verminderden prijs ontvangen a. te TER NEUZEN op de Provinciale boot, prijs heen en terug Ter NeuzenVlissingen per hoofd 0,90 (lste kajuit), idem idem f 0,60 (2ds kajuit). b. te WALSOORDEN op de boot Wal- soordenVlake, prijs heen en terug Walsoorden Vlake per hoofd f 0,75. Namens het Bestuur van de Afdeeling //Hulst," De Secretaris, FRANpOIS VAN WAESBERGHE. worden de resteerende ami lagen prijs opgeruimd. dim VAN x EN

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1901 | | pagina 1