Gemengde berichten. B[JRGERLTJKE STAND? r RECHTSZAKEN Kantongerecht te Ter Neuzen. a Vaa Oostsluis afgeschu Ten laatste bevindt zich naast het kantoor nog een apartement, dat geplaatst is in een verloren hoekje en benut is voor bergplaals van rijwielen en archieven. Alles draagt den stempel van met groote zorg en op de meest praktische wijze te zijn ontworpen en accuraat te zijn uitgevoerd. Ontwerper, op- zichters en uitvoerders, zoowel de heeren Bijlard en De Jong, als de aannemers van het schilderwerk en de leveranciers van het ameubleinent, hebben eer van hun werk, en we gelooven onze post- en telegraafambtenaren met de aanwinst van zoo'n werkplaats te mogen feleciteeren. Hoe gemakke- lijker een en ander is ingericht, hoe vlugger ook gewerkt kaD worden en, ze weten het voorzeker maar al te goed, het groote publiek houdt daarvan. We zagen nog meer dan de dienstlokalen, we doorkruisten ook dat deel van het gebouw voor directeurswoning bestemd als van minder publiek belang zullen we dat niet in onderdeelen beschrijven, maar we kunnen volmondig verklaren, dat op onbekrompen wijze is gezorgd dat de directeur in 't fcezit is gekomen van een flinke woning, buitendien fraai ingericht. Daarvan getuigen zoowel de woon-, eet-, zit- en slaapkamers, enz. als de keuken en verdere lokaliteiten voor huis- houdelijk gebruik bestemd. Op onzen tocht merkten we op dat de woning in verschillende richtingen, zoowel naar de zijde der Schelde als naar de stadszijde, fraai uitzicbt geeft, panorama's voor fotografen om te water- tanden. Bijna zouden we vergeten nog nader aan te sfippen dat in kautoorlokalen en woning uitgebreide geleidingen voor electrische verlichting zijn aan- gebracht. Daar die geleidingen overal zijn ge- masqueerd, d. w. z. in de muren of plafonds zijn aaugebracht, bespeurt men hier niets van ont- sierende draden en kuoppen, zooals dit op andere plaatsen het geval is. Gisteren is op het terrein der staalfabriek in een daar gegraven put, waarin water stond, een circa tweejarig kind verdronken. Onbemerkt was het daarin gevallen en toen men het bespeurde en het kind uit het water liaalde, waren de levens- geesfen reeds geweken. Hontenisse. Door den Minister van binnen- landsche zakeu is met het oog op de herstemmingen voor de Tweede Kamer de dag van het hoofd- onderwijzersexamen op de meeste plaatsen van Donderdag op Vrijdag gesteld. Alleen in's Bosch is die dag gebleven en daar de onderwijzers uit deze streken meest naar 's Bosch gaan, zullen zij, die uit dit district naar het examen gaan, a. s. Donderdag hun kiezersplicht niet kunnen vervulleu. Middelburg, 22 Juni. Een buitengewone en indrukwekkende lijkstatie trok Zaterdag alhier veler aandacht. De 30jarige politieagent Luijk, nog maar enkele weken als zoodanig aangesteld, bezweek aan kortstondige hevige ziekte en werd grafwaarts gebracht. Nagenoeg het geheele corps politieagenten, benevens tal van andere politiebeambten uit den omtrek brachten hun betreurden kameraad naar zijn laatste rustplaats. Een krans van de kameraden benevens helm en bewapening overdekten de baar. Een talrijke schare was op de been om getuige te zijn van de droeve stoet. Op 3, 4, 5 en 7 Juli a. s. zal alhier vanwege het bekende Middelburgsche Dames- comite een tentoonstelling worden gehouden van voorwerpen, vervaardigd door de Boeren-krijgsge- vangenen op Ceylon, en ten bate strekkende van de vrouwen en kinderen der krijgsgevangenen of gesneuvelde Boeren. Deze voorwerpen zullen gedurende eenige dagen worden geexposeerd in de welwillend afgestane kegelzaal der societeit //De Vergenoeging" op de Markt. De collectie, welke bestemd is voor geschenk aan het Rijksmuseum te Amsterdam als een bewijs van erkentelijkheid jegens de Hollandsche natie, bestaat uit ruim 1400 voorwerpen, vervaardigd uit cocosnoten, beenderen, hout, enz. Het 0. M. bij de Haagsche rechtbank heeft bevestiging gevraagd van het vonnis, waarbij de arts De K., te Bruinisse, die wegens moord op zijn vrouw door de rechtbank te Zierikzee tot 3 jaren gevangenisstraf was veroordeeld. Zitting van 22 Juni 1901. Veroordeeld zijn A. v. C- en A. v. C., beiden zonder beroep te Axel, eerstgenoemde ter zake van straatschenderij en openbare dronkenschap tot eene boete van 3, subs. 2 dagen hecht. en tot eene boete van 1, snbs. 1 dag hecht., laatstgenoemde ter zake van straatschenderij tot eene boete van f 2, subs. 2 dagen hecht. W. 1'. M., bootwerker te Ter Neuzen. ter zake van openbare dronkenschap en nachtrnmoer, tot 2 boeien van f 1 elk snbs. 1 dag hecht. voor elke boete. H. v. d. V., visscher te Bouchaute C. J. v. W.. schilders- knecht, W. D. v. W., varensgezel, J. C. MS. A. H., J. J. H. v. D., D. W. C. d. J., J. J. H alien bootwerkers, D. It., timmermansknecht, M. V., schipper, alien te Ter Neuzen, E. L. d. C., werkraan, J. D., wagenmakersknecht, beiden te Axel, ter zake van openbare dronkenschap, ieder tot eene boete van f 1, subs. I dag hecht. voor elke boete. J. v. L., bootwerker, J. v. D., varensgezel te Ter Neuzen, ter zake als voreu ieder tot eene boete van J 2, subs. 2 en 1 dag hecht. O. B mnziekonderwijzer aldaar, ter zake als voren tot eene boete van f 3, subs. 3 dagen hecht. C. B., bootwerker aldaar, ter zake van openbare dronken schap bij aerde herhaling tot hecht. van acht dagen. J. D.. metselaar aldaar, ter zake van openbare dronkenschap bij vijfde herhaling tot hecht. van drie weken. H. M. de Koningin heeft op het verzoek om de landbouwtentoonstelling te Middelburg te komen bijwonen, doen weten, dat H. M. verhinderd is. Ook van Prins Hendrik kwam de tijding, dat hij verhinderd was te komen. Hedenmiddag vergaderde ten Raadhuize te Rotterdam de commissie uit de ingezetenen om te spreken over het onlangs uitgebrachte rapport inzake de grensregeling tusschen Rotterdam en Overschie. De meerderheid der commissie achtte wenschelijk dat een wet tot stand kwam en adviseerde mitsdien aan Ged. Staten gunstig voor de annexatie te antwoorden. Men verwacht te Rotterdam veel drukte bij de a. s. komst van President Kruger. Men wil evenwel den ouden Staatspresident zoo min mogelijk last bezorgen en mitsdien zullen bij de receptie in den Doele een klein getal corporaties worden toegelaten. Hoofdzakelijk zal de ovatie geschieden ten Raadhuize, maar bij den rijtoer zal de President veel bewijzen van achting ont- vangen. Er zal ook druk gevlagd worden en des avonds zal President Kruger een serenade gebracht worden voor het Maashbtel. Te Oud-Delfshaven is Zaterdag een 49jarig brandersknecht van een 1^ meter hooge stelling gevallen in de kokende spoelingbak. De man vond een vreeselijken dood. Men meldt uit Nieuwer-Amstel Maandag 11. werd op den steiger aan den Arnstel, v6or de villa Wester-Amstel, het lijk van een tot nog toe onbekend gebleven manspersoon ge- vonden, met een schot door de rechterslaap, terwijl bleek dat uit de Daast hem liggende revolver twee schoten waren gedaan. Uit de op het lijk ge- vonden aanwijzingen bleek, dat er aan zelfmoord moest worden gedacht. Maandagochtend werd in den Amstel in de oumiddellijke nabijheid. van genoemde plaats dnjvende gevonden het lijk van eene net gekleede vrouw, oud pi. m. 30 jaar, met een schot door de linkerslaap. Wellicht zullen deze beide feiten met elkander in verband staan. Het vermoeden ligt voor de hand, dat in den nacht van Zondag op Maandag aldaar een treurig drama is afgespeeld. Bij de herstemming voor de Prov. Staten te Leeuwarden deed zich het volgende curieuse geval voor In een der stemlokalen komt een kiezer binnen. Hij reikt den voorzitter zijn oproepingsbrief over en ontvangt nu het stembiljet. Daar valt zijn oog op een der leden van het stemhureau, een der door den raad benoemde ingezetenen, tegen wien hij eenigen tijd een civiel proces heeft ver loren. Hij werpt dezen een woedenden blik toe en heeft er nu genoeg van. Met het stembiljet in de hand trekt hij af, keert weder terug, nog boozer en verlaat daarop het lokaal, zonder van zijn stemrecht gebruik te maken. Het was een heele afleiding voor de leden van het stembureau en ook de aanwezige kiezers vermaakten er zich mede. Vrijdag is nabij het station Oldenzaal der H. IJ S. M. een wagen, met een paard bespannen, waarmee men juist een overweg wilde oversteken, door een machine aangereden een der personen (een vrouw), die er op zaten, geraakte er onder en is in hoogst zorgelijken toestand opgenomen. In het gasthuis te Haarlem is opgenomen moeten worden J. P., uit Egmond aan Zee, die daar Vrijdag na afloop der verkiezing ergelijk is mishandeld. De man was met een mes verwond en heeft nu door de ook ontvangen slagen hersen- schndding gekregen. De zaak is in handen der jnstitie. Vrijdagavond te half zeveu is buiten Rozen- daal een gedeelte van den goedertrein van het Hollandsche spoor ontspoord. De machine, be nevens twee wagens Jiggen buiten de rails, het materieel is zwaar beschadigd. De hoofdconduc- teur, alleen als geleider op den trein, kwam met den schrik vrij. De buffers waren in zijn wagen gedrongen. Te LoosduinenisDonderdagnachtin de houten R. K. hulpkerk ingebroken. Toen de koster, door een electrische schel gewekt, op onderzoek uitging, bleken twee offerblokken gcstolen te zijn. Een 1 Ojarifje knaap wilde Donderdagavond in de van Bylandtstraat te 's Gravenhage, een wagen van de openbare reiniging naloopen. Hij viel met het hoofd op de straatsteenen, werd opgenomen en in de nabijzijnde woning binnen gedragen. Dr. Plantenga, inmiddels ontboden, kon slechts den dood constateeren. Aan de woning eener oude vrouw onder Poortugaal werd een biljet aangeplakt tot aa.n- bevelitig van den heer Goedkoop. Op haar vraag wat dat beteekende, zeide een buurman Je huis wordt verkocht. De vrouw begon hevig te snikken steeds onder het roepen van Nou gaan ze main hoisjie verkoopen, en nogal goedkoop ook De schoenmaker J. D., te Dongen, is in hechtenis genomen, omdat hij er van verdacht wordt buurmans regenwater vergiftigd te hebben, door carbol, tengevolge waarvan twee kinderen die van dat water dronken, ernstig ongesteld zijD. Als aanleiding wordt genoemd buurmans weige- riog om van zijn regenwater te geven. In beslag zijn genomen een flescb waarin nog carbol was en een flesch van het vergiftigde water. De verdachte verklaarde onschuldig te zijn. De zestieujarige zoon van den bakenmeester te Leeuwen is stoeiende over den boom van een schip gevallen en in de Waal verdronken. Vrijdag is te Rijswijk een vijftienjarig meisje door een steeumachine verpletterd. Naar aanleiding van den plotselingen dood van G. K. te Surhuisterveen (Fr.), zijn drie personen aangehouden, als verdacht K. zoo te hebben mishandeld, dat hij aan de gevolgen bezweek. Te Kerkdriel zou Vrijdag de landbouwer G. B. in een kersenboomgaard spreeuwen schieten, waarbij hij een oud geweer gebruikte, dal bij het eerste schot uit elkander sprong. Zijn linkerhand is geheel verbrijzeld en moet geamputeerd worden. Men schrijft aan de N. R. Ct. Het liep Woensdag druk, zeer druk met kiezen voor de Provinciale Staten aan het stembureau in het gemeentehuis van Franekeradeel en onder hen waren er velen, die zeer haastig waren, want het hooi en het droge weer riepeu hen naar het land Op zoo'n drukte was het huis der gemeente niet ingerichtde raadzaal, waarin het stembureau, was al gauw volde vestibule was in een omme- zien ook bezet en toen plaatste men zich op de steenen trap voor de vestibule, die ai heel spoedig een kiezers-amphitheater vormde, even compact als binnen, ofschoon men op de trap buiten was. De massa, opeeugepakt, maar heterogeen, had zelf plezier in het geval, doch toen ten leste de schare al meer opdrong en van //rnimte komen" geen sprake was, toen begon men te begrijpen, dat men zelf eigenlijk schuld aan het geval had. De luitjes, die gestemd hadden, konden gewoon het gemeente huis niet weer uitEdoch, iemand kreeg een inval. In het stembureau aan de straatzijde werd een raam geopend en zij, die gestemd hadden, konden aldus op straat springen of zich bedaard laten neerzakken, want het geopende raam lag circa 21/2 M. boven den beganen grond. Een practisch overbuur haalde gauw een trap voor den dag, deze werd onder het geopende raam gezet en aldus deed het raam nu als afvoerbuis zonder gevaar voor beenbreken dienst. Haastige luitjes wilden nu van buitenaf ook het raam gebruiken, om in het stembureau te geraken, doch de politie was er bij om te herinneren aan het consigne door de deur er in, door het raam er uit. Natuurlijk was het tafreeltje van een en ander voor een amateur-fotograaf te mooi, om er niet een kiekje van te maken. 't Moet een komisch plaatje worden, da's zeker, en actueel ook Op den N.-Z. Voorburgwal te Amsterdam werd een hond door een wielrijder aangereden. De eigenaar, woedend, hitste het slachtoft'er op een anderen toevallig voorbijkomenden fietser aan, die een hap in zijn kuit bekwam en tegen des bijters baas proces-verbaal liet opmaken, Te Naaldwijk vloog een duifje tegen eenige elektrische draden. Er braken er 4 en door de aldus vermeerde spanning op andere lijnen sprongen in 't dorp alle nachtlichten. Een anti-militaristische hond is door de politie te Breda ter onderzoeking medegenomen. Dit dier viel een ieder aan die uniform en blinkende knoopen droeg. Het had een kapitein der infauterie in het been gebeten. Het hoofd der school te Halsteren, de heer v. A., lijdt aan bloedvergiftiging. Hij had een klein wondje aan den neus en kreeg zoo zegt men bloedvergiftiging door aan een bloem te ruiken. Sedert 18 dezer wordt te Deventer vermist de sergeant-majoor L., van het 8e reg. infanterie, en met hem bijna het geheele voorschot voor de soldij van de compagnie en meer gelden hem in bewaring gegeven. Door de politie te Amersfoort is Vrijdag avond op den openbaren weg aangehouden en naar het bureau geleid Gerardus Cornelis Tadema Wielandt, geboren te Haarlemmermeer, thans zonder beroep te 's Gravenland, de bekende jonk- heer, baron, graaf, enz. die laatstelijk te Amster dam en te Baarn, enz. enz. //werkte" met inteeken- lijsten voor de gevangen Boeren of de vrouwen- kampen in Zuid-Afrika. Zijn opsporing en aanhouding was verzocht zoowel door den hoofde'ommissaris van politie te Amsterdam als door den burgemeester van Baarn, die beiden den elegant gekleeden en van geld welvoorzienen jonktnan snoodelijk verdenken van oplichting en hem zelfs ten laste leggen, althans ervan verdenken dat hij zijn liefdewerk onder bedriegelijke voorgevens vervult en zich daarbij bedient van valsche aanbevelingen en dan ook zijn opsporing en aanhouding verzochten. Toen de agent J. Brits hem herkende en vroeg of hij niet Tadema was en hem dan naar het politieburean wilde volgen, werd mijnheer erg hoos, verklaarde dat hij //mijnheer Tadema" was en zeide op hoogen toon //ik ga niet met jou mee, maar jij gaat met mij meeik wi! den commissaris eens over jou spreken, over zijn agent die mij durft aanhouden." De agent haastte zich hem te verzoeken, hem toch vooral niet te willen bezwaren, hetgeen //mijnheer" Tadema voor goede munt opnam waar- na hij zijn hooge protectie toezeide. Zaterdagochtend, toen dezelfde agent hem ge- vankelijk naar Baarn geleidde, had T. heel wat minder hoogen toon. Gemeenteraad van Hoek. Vergadering op 22 Juni 1901. Aanwezig alle leden. Voorzilter de heer A. Wolfert, bnrgemeester. Geschiedt voorlczing en goedkeuring van de notulen der vorige vergadering. Aan de orde waren U. Verordening op de heffing van den hoofdelijken omslag Op Tooritel van het Dag. Best, wordt met algemeene stemmen de volgende gewijzigde regeling aangenomen Een inkomen beneden f 300 is vrij van belasting. Van elk inkomen boven 300 wordt de som van 300 afgetrokken voor levensonderhoud. Van het overblijvende wordt belasting geheven en wel van een inkomen van 400 2,1 pCt. van f 100. 500 2,2 pCt. 200. 600 2,3 pCt. f 300. Zoo voortgaande wordt telkens met 100 opgeklommeo, waarbij het pCt. telkens 0,1 grooter wordt tot een maximum van 4 pCt. van 2000 boven 300. Daarna verschillen de klassen telkens 200, doch het verschil in pCt. blijft 0,1 tot 4,5 pCt. van een inkomen van /30OO boven 300. Vervolgens wordt het verschil 300, ook weder telkens 0,1 pCt. meer tot 5 pCt. van 4500 boven 300. Van een inkomen hooger dan 4800 wordt van elke f 300 de vaste som van f 19,50 meer betaald. 3. Verordening op het lager oqderwijs. In verband met de leerplichtwet woruen door het Dag. Best, enkele wijzigingen in deze verordening voorgesteld, welke na ampcle discussie met algemeene stemmen worden aangenomen en in 't kort hierop neerkomen a. dat de zoogenaamde avondschool vervalt, b. dat de leeftijd waarop de leerlingen de school moeten verlaten van 16 jaar is teruggebracht tot 14 jaar. c. dat aan leerlingen die het gewoon lager onderwijs ge- noten hebben, gelegenheid wordt geheven tot het ontvangen van herhalingsondenvijs, waarvoor zij zich ieder jaar voor den 1 November bij het hoofd der school moeten aanmelden. 3. Ingekomen stukken. a. Ambtshalve schrijven van den Kijksontvanger. b. Goedkeuring van Ged. Staten van Zeeland van de vasts telling der jaarwedde van de te benoemen onderwijzeres. De Voorzitter deelt mede, dat het ad vies van den Districts- schoolopziener aangaande de regeling van het herhalings onderwijs beslist ongunstig is wat betreft de voor de meisjes vastgestelde uren, welke in geen geval nh 5 uur 's avonds gesteld mogen worden. Den leden wordt derhalve tegen een volgende vergadering in overweging gegeven een betere regeling te zoeken. 4. llonclrraarj De heer De Regt heeft opgemerkt, dat de nieuwe klok reeds stilstaat. De Voorzitter zegt, dat de oorzaak hiervan onbekend is, doch dat de levcrancier is gewaarschuwd. De heer Dieleman vraagt, of het niet dienstig zou zijn, ter beter afscheiding een heining of hekje te plaatsen tusschen de vuilhoop en het slachtplein, opdat op het eene niet geschiedt wat op het andere moet gebeuren. De Voorzitter merkt op, dat door steenen en een wegje reeds voldoende voor afscheiding gezorgd is. Bovendien moet de vuilhoop ieder jaar opgeruimd worden, zoodat die niet zoo groot zal worden. Mochten er echter klachten komen zoo zullen maatregelen genomen worden om verder verkeerd ge bruik te voorkomen. Niets meer te behandelen zijnde, wordt de vergadering gesloten. ~~T N6EZ0NDEN STUKKEN. Mijnheer de Hedacteur 1 Mag ik s. v. p. een plaatsje in uw *blad naar aanleiding eener advertentie geplaat.t door den heer Dixhoom in uw no. van 16 dezer. Zeer beleefd en overdankbaar vind ik het dat de heer Dixhoorn lucht en uitweg geeft aan zijne voldaanheid door het plaatsen eener advertentie waarin hij die 882 kiezers zijn dank aanbied voor hunne stem en steun dat is verklaarbaar. Maar wat ik niet kan verklaren, hoe de heer Dixhoorn aan die hartenkennis komt om zoo maar met wiskundige zekerheid te schrijven dat die 882 kiezers een oprecht ge- meend hart bezitten t. w. die kiezers die hem gestemd hebben en die andere die de meerderheid aan een ander dan aan hem bezorgden een valsch en huichelachtig hart want die zullen toch ook wel gestemd hebben met hun hart bij zich zieom dat te weten moet men toch wel een knappe kop wezen. Hoe hij daarachter is gekomen begrijp ik niet, ik heb al eens gedacht misschien heeft hij "Caspar Lavater's" gelaat- kunde ernstig bestudeerd, maar dat is waar ook in het hoofd huist het hart toch niet. Doch, wanneer ik de zevende regel goed gelezen had zou ik over »Lavater" niet meer gedacht hebben want hij zegt zelf het te weten zijn gekomen door zijne overtuiging voorwaar eene benijdenswaardige won- derlijke overtuiging; hoe zou dat in zijn werking toch gaan, door zijn overtuiging oprechte en valsche harten kennen. Ik heb al eens gedacht zou de heer Dixhoorn van zijne overtuiging soms een Xstralig of Rontgenstraiig fotographie toestel gemaakt hebben, als hij dat kan dan wordt het eerlijk onveilig in de Beoostenblijsche straat voor alle onoprechte harten. Want dan heeft hij zijn Xstralig overtuigings foto- graphietoestel maar te richten en klaar is kees. Misschien wil de heer Dixhoorn de nieuwsgierigen daarvan wel eens op de hoogtfe brengen, maar asjebliefit niet te diep wijsgeerig, want men moet het toch kunnen begrijpen. Jammer dat zoo iemand met zoo'n 20 eenwsche harten kennis (want dat is voorwaar een nieuwe uitvinding) niet werd begeerd, wat zou die in de Abdij niet hebben kunnen doen hooren. Enfin, als ik daarom denk dan wordt ik bijna boos, ja, ik moet mijn woede verkroppen van spijt, ik kan mij haast niet bedwingen als ik zie op die 2267 kiezers dat die zoo dom en verkeerd hebben gestemd tegenover dat klein kuddeke die zoo hartgrondig, oprecht en goed wisten te stemmen. En dan schrijft de heer Dixhoorn dat hij tevreden is, hoe is dat mogelijk in zulk een maatschappij met zoo'n grooten hoop huichelaclitigen, daarin nog tevreden zijn. enfin 'tis een wondermensch. Maar: ik moet u toch nog iets vragen, u schrijft wel dat u tevreden zijt maar als ik zie en luister naar den toon en klank dier mooie woorden uit uw advertentie, vooral uit de vijf laatste regels, dan waag ik te vragen, u zegt het wel, maar is dat ook wel hartgrondig en oprecht gemeend Nu zal ik maar eindigen, want ik zou op den duur nog gaan zeggeu dat er niet 2267 kiezers met een huichelachtig valsch hart rondloopen, maar 2268 en dat zou toch te ver gaan. Dankend voor de plaatsing dezer regelen. tt. EDISON. Ter leuxen. Huwelijks-voltrekkingen. 20 Juni. Jan Buijze, oud 21 j., jm. en Sara Johanna Liebens, oud 21 j., jd. Geboorten 16 Juni. Jan, z. van Cornelis de Kraker en van Maria Verstraeten. 17 Juni. Adrianus Hermanus, z. van Jozina Catharina Lakerveld. 20 Juni. Annie alberta Johanna en Leonora Digna, dochters van Albertus Theodoras de Groot en van Digna Elizabeth Alwine van IJsselsteijn. Johanna, d. van Pieter Dekker en van Adriana de Feijter. Overlijden 16 Juni. Neeltje Klaassen, ond 52 j., echtg. van Reinier Wiskerke. Jojakim Verlinde, oud 61 j., echtg, van Leuntje Nieuwelink. 19 Juni Anton Eduard de Haas du Pon, oud 17d., z. van Maria Cornelia. 20 Juni. Jozies Kurvink, oud 79 j.. weduwn. van Maria Verstrate. a 09 VLj Q 21 Eng Eng. 1 23 Eng. idei 21 Eng. Deens 22 Eng. Eng. 21 Duits. Russ. Deens Duits. Zweed 22 Belg. ideu 23 Eng. Noor. Eng. 21 Noor. Deens 22 Eng. Deens Zweed Eng. iilen 23 iden Noor. Duits. 23 Eng. s 22 Eng. s

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1901 | | pagina 2