OMBjast Kiezers! Mr. J. 6, VAN DEINSE, Uitmuntend Bestaan Ruhr-Eachelkolen. Brandweer. Steenkolen. Gemengde berichten. Handelsberichten. Advertentien. Vele Kiezers van Hontenisse. Landbouwers-Kiezers stemt Hennequin, Werkmans-Kiezers stemt Hennequin, Rijksbetaalmsestsr te Sas van Bant. BQRGERLTJKE STAND." Hoogwatergetij te Ter Neuzen. a. s. V r ij dag Een opwekkend woord aan de Kiezers voor de Tweede Earner der Staten Generaal in het district Oostburg ambt de ervaring opdeed, dat in Nederland ver- valscht meel geleverd was, zal trachten aan 't verzoek van den heer Van Wijck te voldoen. Onder dankzegging voor de opkomst en de gematigde wijze waarop het debat was gevoerd, w\d de vergadering door den voorzitter, den heer D. J. Oggel, gesloten. Aan den fourier H. J. Kolster van het 2e regement infanterie, in garuizoen te Nijmegen, woidt op den 15 dezer de zilveren medaille, voor 24 jaren trouwe dienst uitgereikt Wij ontvingen van de Vereeniging tot bevordering van het vreemdelingenverkeer in Walcheren de nieuw uitgegeven ffGids door Wal- cheren". Dit net uitgevoerde boekje, dat voor geringen prijs verkrijgbaar is, is versierd met talrijke illustration en bevat tal van nuttige wenken voor hen die een bezoek aan Walcheren willen brengen. Een landbouwer onder Middelburg heeft in zijn stal een zijner paarden, dat binnenkort een veulen zou krijgen, gevonden met een diepe snede in den nek. Het dier had ongeveer een emmer bloed verloren. Te Maastricht is een glasblazersleerling bij het zwemmen in de rivier de Maas verdronken. Twee zijner kameraden, die in gevaar van ver- drinken verkeerden, konden nog bijtijds gered worden. Men meldt uit Urk Zaterdagavond veroorzaakte de aankomst der stoomboot Senior, van Vlaardingen, welke in den ansjovistijd geregeld zout en ankers aanvoert, alhier een groot tumult. Toen een visscher zich naar het oordeel van den gezagvoerder te weinig haastle om ruimte te maken voor de stoomboot, stoomde deze met eenige kracht tusschen de visschers- vaartuigen naar den havenkant. Hierbij geraakten een paar vletten zoo tusschen nabijliggende botters bekneld, dat enkele visschers, voor groote averij beducht, op de Senior oversprongen, om verder varen te beletten. Ze gingen een der opvarenden te lijf, die na mishandeling door anderen moest ontzet worden. Daarna werd de bemanning nog eenmaal bedreigd, waarop de Senior aan de over- zijde vastmaakte en van het lossen bij andere zou- terijen, om mogelijke wanordelijkheden in de vol vaartuigen liggende haven te voorkomen, tot heden moest afzien. Terwijl een bewoonster van de Fabriekstraat te Utrecht, gezellig met haar moeder in de be- neden-voorkamer van haar woning een kopje koffie zat te drinken, werden zij opeens verschrikt door een verdacht krakend geluid, terwijl bijna op hetzelfde oogenblik de stoel, waarop de vrouw des huizes zat, met de voorpooten door den vloer Zakte. Daar de vrouw daardoor tegen de tafel viel, kreeg deze eeu schok, waardoor de andere vrouw het evenwicht verloor en, om vallen te voorkomen, zich aan een in haar nabijheid staand eikenhouten kabinet vastgreep. Het gevolg hiervan was echter een hernieuwd gekraak, ditmaal veel erger, terwijl dadelijk daarop de vloer onder het kabinet bezweek, dat daarop vooroverviel en voor de helft in de diepte verdween, doch toen bleef hangen. Gelukkig, dat de beide vrouwen zich nog intijds hebben kunnen redden, daar bij onderzoek is gebleken, dat onder den bijna geheel weggezakten vloer zich een verlaten regenput of kelder bevindt, ter diepte van 2 meter, waarin een dee] der meubels en hetgeen op het kabinet stond, is ver- dwenen, welk lot de schoonmoeder slechts door een voor een vrouw gewaagden sprong is ont- komen. Een streng onderzoek wordt ingesteld, ook al omdat men beweert, dat de hechtheid van meer huizen in die straat te wenschen overlaat. Tusschen het echtpaar I., te Amsterdam, ging het lang niet vredig toe. Den geheelen dag werd er getwist en gevochten en toen Zondag- middag een buurman, de diamantbewerker Meijning, thuis kwam, hoorde hij buurvrouw luid om hulp roepen. Meijning begaf zich naar boven om de twistenden te verzoenen, maar dat bekwam hem slecht. De 50jarige I., dokwerker van beroep, gooide hem eerst op zij, trok toen zijn mes en bracht zijn buurman daarmede een snede van ruim 15 c. M. toe onder de rechterribben. Kermende van pijn liep Meijning de trap af en begaf zich, gesteund door voorbijgangers en een zijner dochters, naar de Volksapotheek" op de Rozengracht. Hier werd een eerste verband gelegd en vervolgens werd de gewonde per politie- brancard naar het Binnen-Gasthuis gebracht en daar ter verpleging opgenomen. Zijn toestand is niet zonder gevaar. De dader, I., was in dien tusschentijd gevlucht, maar weldra was hij door de politie opgespoord en werd hij naar het politiebureau aau de Raampoort gebracht. Hij verklaarde in dronkenschap te hebben gehandeld. Hij werd ter beschikking vau de justitie gesteld. Terwijl de menschen te New-York loopen te puffen bij een hitte van 85 graden Fahrenheit in de schaduw, is het in andere deelen van de Vereenigde Staten, of men midden in den winter is. In den staat Zuid-Dacofah bijvoorbeeld heeft het hevig gesueeuwd, waardoor groote schade aan de te veld staande gewassen, voornamelijk aan het graan, is toegebracht. In Oregon, aan de kust van de Stille Zuidzee, veranderde het weer dezer dagen van zomerhitte in vrieskou. Donderdag vroor het er 6 graden Woensdagavond tusschen negen en tien ure zat eene Mm8 Lerme op haar balkon te Parijs een luchtje te scheppen, toen zij op eens met een gil in elkaar zakte. Zij bleek door een revolverkogel bedenkelijk in het hoofd gekwetst te zijn. Verscheidene personen hebben duidelijk die schoten gehoord, maar geen hunner heeft iets gezien, of opgemerkt dat iemand vluchtte. In een Duitsch dorp had eene vrouw haar zuigeling op den dorschvloer te slapen gelcgd. Eenigen tijd daarna hoorde zij het kind jammer- lijk schreien. Toen zij ging zien, wat het scheelde, bevond zij, dat het gezicht van haar kindje als bezaaid was met mieren, die in oogen, ooren neusgaten waren binnengedrongen. De snel ont- boden geneesheer vermocht niet de kleine te redden kort daarop is het kind hezweken. Mr. Labori, die te Londen vertoeft, heeft van daaruit een vervolging doen instellen tegen de Echo de Paris, het vroegere orgaan van den generalen staf, wegens overneming van een artikel uit de Review of the Week, waarin in twijfel werd getrokken de ernst van den aanslag op het leven van Labori te Rennes, tijdens het Dreyfus- proces en waarin rondweg verklaard wordt, dat het een comedievertooning is geweest. INGEZONDEN STUKKEN. Mijnheer de Redacteur I Yeroorloof mij s. v. p. de volgende regelen in uw blad te schrijven. Uit een ingezonden stuk, voorkomende in ,/de Zeeuwsche Koerier" van Woensdag 5 Juni, is mij gebleken, dat de schrijver de woorden ,/als de kommiezen vee aanslaan" overbodig en misplaatst acht. Hij vindt ze misplaatst, omdat de burgerij van Sas van Gent daardoor tot de overtuiging zou komen, dat het vleesch van vee door de kommiezen benaderd van slechte kwaliteit zou zijn, Dat dit niet altijd het geval is, zal ik zeer gaarne toestemmen, doch mij is een geval bekend, dat een koe door de kommiezen benaderd werd tot groot genoegen van den koopman. Wonderlijk hetot groot genoegen van den koopman Natuurlijk, de man had zijn inkoopsprijs terug van een stuk vee, dat na zijn dood eene rare behandeling had ondergaan. Het beest werd n.l. gestoken, ik geloof niet om het te dooden, want hoogst waarschijnlijk was de dood reeds ingetreden. Neen, het was om het te doen bloeden. Bloeden, ja maar dat ging niet meer zoo gemakkelijk, doch de heeren slagers wisten er raad mee. Met de groote koopmansschoenen gestampt, geschopt wat weet ik het, en ja, het bloed stroomde uit de gapende wonde Neen, lezer het werd er met de hand uitgetrokken Welnu mijnheer, vleesch, dat op zoo'n wijze gebeukt is, als een stokvisch, zou dat nog wel heerlijk smaken, vleesch waar- tusschen het gestolde bloed eenigen tijd gezeten heeft, zou dat nog zoo gewild zijn Misschien, mijnheer Janssen, denkt u er over als de Kozakken, die het vleesch onder het zadel leggen, om het murw te rijden, maar mijn vleesch-eetlust zou alleen bij de gedachte aan zoo'n behandeling vergaan. Mijnheer, ik hoop hierdoor aangetoond te hebben, dat er (ook door kommiezen) wel eens vleesch aan den man gebracht wordt, dat wel niet schadelijk is voor de gezondheid, maar toch geen aanspraak meer mag maken op den naam //smakelijk" Mijnheer de Redacteur, u bij voorbaat mijn dank betuigende voor de verleende plaatsruimte, blijf ik uw dienstwillige dienaar. demanddie niet graag zulk murw vleesch eet. Sas van Gent, 11 Juni 1901. Hulst, 10 Juni. KOERS YAN HET GELD. Belgisch per 100 fr. /47,62£ a 47,65 Engelsch per£ 12,— 12,10 Z EET IJ D I IV C* EN, Van 10 tot en met 11 Juni. I VLAG. Q Van 10 tot en met 11 Juni werden langs de Oostsluizen alhier 17 binneuvaartuigen op- en 24 afgeschut; door de Westsl. 4 op- en 2 afgeschut. DAGEN. Voorm. Nam. Donderdag 18 Juni 10.44 11.16 Vrijdag 14 11.47 Zaterdag 15 0.14 12.40 Zondag 16 1.7 1.31 Maandag 17 1.54 2.19 Dinsdag 18 2.43 -3.6 Woensdag 19 3.29 3.52 Vrijdag 14 Juni hoopt onze geliefde vader, behuwd- en grootvader E. YAN DER BENT, zijn 80sten geboortedag te herdenken. Zijn dankbare kinderen, behuwd- en kleinkinderen. Uit aller naam, C. L. VAN DER BENT. Op a. s. Zaterdag 15 Juni hoopt miine geliefde tante SARA DEES, echtgenoote van L. Barker, haar 60sten geboortedag te herdenken. Hare Nicht, JANNA DEES Cd., De ondergeteekeude zegt vrieiidelijk w dank voor de vele en hartelijke geluk- wenschen, die hij op 9 Juni j. 1. van zijne Zaam- slagsche vrienden ontving. Arnhem, 11 Juni 1901. A. M. KNOTTNERUS. Ter Neuzen, 1901. De Opperbrandmeester van TER NEUZEN maakt bekend, dat er een oefening zal plaats hebben met het personeel der Brandspuit S. K. te SLUISKIL, gemeente Ter Neuzen, op Maandag 17 Juni 1901, des namiddags ure. De Opperbrandmeester, S. VAN REES. .^e'; ^estuur van de Centrale Liberale Kiesvereeniging maakt de kiezers attent op de onwaardige kiesmanoeuvre, waarbii de heer Mr. HENNEQLIN, om hem de stemmen der landbouwers te outtrekken, bij advertentie in het Ter Neuzensch Volksblad zoogenaamd wordt aanbevolen als hebbende gestemd voor verplichte rijkshengstenkeuring. Het is voldoende bekend dat deze zich tot hot laatst toe daar teg-en heeft verklaard. Of ge heer of arbeider zijt, ge weet als het den boer slecht gaat, gaat het alien slecht. En de bietenbond wil de boeren ruineeren. Ze hebben de beeten- agenten aan de deur gezet, ze strijden tegen de coOperatieve suikerfabriek te Sas van Gent, ze willen een tram niet naar Sas van Gent maar naar Selzaete, om de beeten makkelijk naar BelgiS te krijgen. Ze willen dus onzen onder- gang. Bedenkt ge dat, kiezers, dan zult ge niet op den heer FRUIJTIER stemmen, maar als edn man op die werkt voor geen Belgische belangen, maar die helpt zijn eigen volk. voorstander van de Leerplichtwet en verplichte Hengstenkeuring. voorstander van de Leerplichtwet. Vele Landbouwers- en Werkmans-Kiezers. aangeboden aan iemand met eenig kapitaal, als deelgenoot in een sints jaren bestaande zaak, die voor den eigenaar te druk wordt, omdat de zaak zich steeds uitbreidt. Voor een flink jaarlijks inkomen wordt ingestaan. Alleen op brieven van als solied bekend staande personen, met opgave welk kapitaal beschikbaar is, wordt acht geslagen. Brieven onder motto //toekomst verzekerd" aan het Bureau van dit blad. Verkrijgbaar bij J. -I- DE JAGER, Ter Nenzen. Ill lossing te KRUISPOLDER een lading grove op Donderdag en Vrijdag. Prijs per hoed of 18 mud a contant 14,50. op crediet 15,50. ALOIJS ADRIAANSENSBUIJSROGGE. Walsoorden, 12 Juni 1901. De keuze voor een lid der Tweede Karner in het district Oostburg zal u ditmaal niet moeilijk vallen. Slechts uit een tweetal candidaten hebt gij te kiezen en loopt alzoo de verkiezing in eens af. De heeren IIEIV^JEC^UIIV en HEEMSKERK zijn de candidaten, beiden verdienstelijke mannen op politiek gebied. Toch gaat den eenen boven den anderen. Niet ieder is het bekend dat de heer HENNEQUIN bij de behandeling in de Tweede Kamer der Leerplichtwet, zijne stem voor die wet gaf, dat een drukkende last is die op de schouders des volks is gelegd. De heer HEEM8KERK is evenwel de man die tegen Leerplicht is, en gaarne met iedereen zou zien dat genoemde wet werd opgeheven. Deze korte toelichting zal iedereen vatten en begrijpen waarom wij onze stem niet kunnen geven aan den heer HENNEQUIN, maar dat we als eenen man moeten stemmen op den heer Dat niemand achter blijve. Het bovenste pnntje voor den naam HEEMSKERK zwart gemaakt. Eenicre kiezers die de Leerplichtwet wenschen te zien opgedoekt. Hialst. Hnwelijksaangiften. 17 Mei. Josephus Petrus Jacobus Heijens, oud 24 j jm. en Rosalia van Laere, oud 21 j jd. 22 Mei. Wilhelmus Fredericus de Wilde, oud 23 j., jm. en Maria Pauwels, oud 29 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 29 Mei. Josephus Petrus Jacobus Heijens, oud 24 j., jm. en Rosalia van Laere, oud 22 j.. jd. Geboorten. 17 Mei. Andreas, z. van Petrus Johannes van Gelderen en van Melania Prenen. 23 Mei. Paulina Chris tina, d van Joseph de Block en van Seraphina van Passen. 27 Mei. Fredericus, z. van Alonisins Cornelis Prenen en van Carolina Francisca Freijser. Eugene Emanuel, z. van Augustus Antheunis en van Judoca Jacoba Antonetla Josi- assen. 29 Mei. Elizabeth^ d van Johannes Jacob Kaijser en van Cornelia Hendrika' Moens. 30 Mei. Alouisius, z. van Johannes Augustinus Freijser en van Paulina Strijdonck. 31 Mei. Alphonsius Johannes, z. van Augustus Josephus de Windt en van Juliana Maria de Wilde. Overlijden. 18 Mei. Matthijs Christiaan Vioen, oud 39 j., echtgenoot van Louisa Maria de Kok. Petrus de Kerf, oud 2 m., z. van Maria Louisa de Kerf. 23 Mei. Alphonse Guillaume Victor Hombach, oud 82 j., echtgenoot van Laure Fer- dinande Victoire Cazius. 29 Mei. Charlotta Maria Josephina Heijens. oud 2 in d. van Johannes Franciscus Cornelis Heijens en van Mathilda Frederica de Silva. Middenprijs per 100 kilo: Tarwe 8,50 Rogge y 6,73 Wintergerst Zomergurst Haver /7,— Erwten 10,25Paardenbocnen 8,25 Dnivenbnontn f Witteboonen f Broinebuonen Boekweit f Lijnzaad fAsrdappels f 3,50 Koolzaad per zak van 106 liters Boter per kilo /1,16; Eieren per 26 stuks /0,75. F.r waren ter weekmarkt te koop gesteld 39 stuks hoorn- vee, 63 varkens. Verkocht23 stuks hoornvee, 45 varkens. NAAM. M'. Van en naar Lading. Eng. s.s. idem Eng. barge Voor Ter lenen Ann Webster 2241 Londen Ibis Castern Belle 11 Duits.s.s. Eng. 8.8. Belg. s.s. 10 11 Von Ter Neuzeu Ilsenstein 4271 Sunderland Golfer 1066 Londen Benmacdui i 1651 iNew-Castle Voor Cent Eng. s. s. Eng. sch. Noor. brik Eng. s.s. Ned. s.s. Eng. s.s. idem Duits. s.s. Zweed. s.s. stukg. 3378 Liverpool idem 274 'Sandwich ledig Derwent J. P. S. Pollux Avocet Jan van Rijswiik Alba 2349 Goole 394 Charlestone 894 Laurvig 3984 2550 855 Manchester New-Castle Goole Van Cent Torpedo Cloughmore Denebola Eldorado 1376 Hull I 1549 4195 I 3379 ledig macadam ledig stukg. pijpaarde hout stukg. kolen idem stukg. cement Cardiff Grangemouth ledig Blyth idem Van Selzaete 10 Eng3m.sch. Alembic j 721 Havre creosoot Eng s.s. Commercial 321 Londen ledig 11 idem Alchymist 1079 'Hamburg idem K H H II H J. F. HEEMS

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1901 | | pagina 2