Bijvoegsel van de Ter Nenzensche Courant. 1 7 o o r sck*71aanderen. Voorloopige Uitslag Algemeen Nieuws- en Advertentieblad voor Zeeuwsch-VIaanderen. (PER TELEGRAAF.) der herstemmingen van leden voor de Tweede Kamer der Staten Generaal, gehouden op DONDERDAG 27 JUNI 1901. In onderstaande districten zijn geliozen: v. d. d. I.' Alkmaar. Mr. E. Fokker (aftr. lid). v. d. Amsterdam I. Dr. H. F. R. Hubrecht. I Amsterdam II. Dr. J. Th. de Visser. c. h. Amsterdam III. C. H. den Hertog (aftr. lid). I. Amsterdam V. Th. M. Keteiaar (aftr. lid). Amsterdam VI. Jhr. Mr. C. J. den Tex. Amsterdam VIII. P. Nolting (aftr. lid). Amsterdam IX. C. Lely. Appingedam. J. H. A. Schaper. Arnhem. Mr. P. Rink (aftr. lid). Bodegraven. Mr. J. W. H. M. van Idsinga. Breukelen. J. II. de Waal Malefijt (aftr. lid). Brielle. Mr. G. J. Goekoop (aftr. lid). Dordrecht. S. M. H. van Gijn (aftr. lid). Enschede. H. H. van Kol (aftr. lid). Franeker. F. Lieftinck (aftr. lid). Gouda. Mr. Th. Heemskerk. 's Gravenhage I. J. Krap (aftr. lid). Groningen. Mr. H. L. Drucker (aftr. lid). v. d. Haarlem. Jhr. Mr. F. W. van Styrum (aftr. lid). I. Haarlemmermeer. F. H. van Wichen. r. k. Hilversum. S. baron van Heemstra (aftr. lid). a. v. a. a. r. d. I. a. r. a. r. Hontenisse. P. F. Fruiitier met 2601 stemmen. Mr. J. G. van Deinse verkreeg 2377 stemmen. k. L d. Hoogezand. K. ter Laan. Katwijk. 0. E. J. Baron van Wassenaer van Catwijck. v. a Leeuwarden. G. W. Melchers. Locliem. C. Lely (aftr. lid). Loosduinen. A. Brummelkamp Jr. (aftr. lid). Rotterdam I. Mr. D. Fock. Rotterdam II. D. de Klerk (aftr. lid). Rotterdam IV. Dr. R. P. Mees R.Az. (aftr. lid). d. I. a. r. I. v. d. Rotterdam V. Mr. E. E. van Raalte (aftr. lid). Schiedam. Mr. 0. J. H. gr. v. Limburg Stirum. (aftr. lid), v.a. Schoterland. G. L. van der Zwaag (aftr. lid). s. d. Utrecht I. Jhr. Mr. A. P. C. van Karnekeek (aftr. lid). I. Utrecht II. Jhr. Mr. J. Roell (aftr. lid). I. Veendam. J. H. A. Schaper. d. Weststellingwerf. G. L. van der Zwaag. s. d. Winschoten. Dr. D. Bos. v. d. Zaandam. K. de Boer Cz. (aftr. lid). I. Zuidhorn. G. Zijlma (aftr. lid). I. Zutphen. Mr. H. Goeman Borgesius (aftr. lid). I. De geplaatste letters achter den naam geeft aan van welke partij de candidaten gesteld zijn I. Liberaal p. d. Vrijzinnig Democraata. Antirevolutionairv. a. Vrij Antirevolutionairr. L Roomsch Katholiek c. h. Christelijk Historischs. d. Sociaal Democraat. ADVERTENT (IN: 0,40. Voor elken regel meer /OjlO. in driemaal plaatsing derzelfde advertentie wordt de prjjs berekend. len naar plaatsruimte berekend. uitgave. Kitchener rhoud met particulier ter hunner te stellen eren. De n Kruger's at De Wet andbergen, ihefstro im, A. politie- ando's, in der politie ad op zulk 3 revolvers Dordrecht Boeren te en hebben aankomst telegram hem van egrammen jntvangen niet ge- iprak over zijn plan gen, maar Idag met vonds den door het christelijke I. b centrale anderen's voor de Meerder- hem om )eten op- van den beginsel- voldaan. chten dat tuurd en gstukken e dat van 1 dat veel tand ge- de ware rbij elke et gel uk ogenblik r bij den wat hem bracht is, was voorbereid ministerie Mackay. Ilij eindigde met een opwekking om te stemmen op den antirev. candidaat Heemskeik en alles aan te wenden om de Christelijke ystaatkunde in ons land te doen zegevieren. Van de gelegenheid tot debat werd gebruik gemaakt door den heer J. C. M. Hartman uit Zaamslag, die uitvoerig de verscbillendj door spreker aangevoerde punten besprak en betoogde dat het onraadzaam was de regeering in handen te geven der christelijke partijen, waar de hoofd- mannen thans zelf verklaren niet de wetenschap te bezitten of zij over de noodige bekwame personen kunnen beschikken om een regeering saam te stellen. Hij meende dat de vrijzinnige partij op vele verdiensten kan wijzen en achtte het't meest raadzaam te stemmen op den heer Hennequin, die voor 't district een uitstekend afgevaardigde is gebleken. De heer Pompe van Meerdervoort diende hierop van repliek, waarna 't woord werd gevraagd door den heer Kerstens, pastoor alhier. Deze verklaarde niet alle punten te willen aanroeren, daar hij het toch met 't hoofd tegen den muur loopen acht, om de candidatuur van Mr, Hennequin te bestrijden. Naar aanleiding van in 't debat aangeroerde punten verklaarde hij dat het Katholiek beginsel zich in '1 geheel niet tegen leerplicht verzet, dat men in deze niet kan afgaan op de partijbladen, doch dat er zich onder de Katbolieken vele voorstanders bevinden evenals van de legerwet. Den heer Hartman antwoordde hij dat het volstrekt niet het streven der Katholieken is om de godsdienst in den staat te brengen. Zij zijn zelfs voor scheiding van kerk en staat. Hun eenig doel is rechtsgelijkheid voor alien en wanneer die gelijkheid eenmaal volkomeu verkregen is, meeut hij dat zich geheel andere partijverhoudingen en combinatie's zullen vormen. Ook dezen spreker beantwoordde de heer Pompe van Meerdervoort met een kort woord, wegens den weinigen tijd die beschikbaar was. Nog stelde de heer P. van Wijck de vraag, naar aanleiding eener mededeeling van spreker, hem een monster te bezorgen van in Nederland geleverd vervalscht meel, waarnaar hij reeds zoolang heeft gezocht. V anneer de heer Pompe van Meerdervoort hem dit bezorgt stelt spreker 100 beschikbaar voor de armen van I er Neuzen. Wanneer immers kan bewezen worden dat fabrikanten vervalscht meel leveren, zou dit een reclame zijn voor de molenaars, die men ten onder zou willen richten door be- scherming der fabrikanten, die niet het graan der landbouwers, maar alleen buitenlandsch product verwerken. De heer Pompe van Meerdervoort, die in zijn //Het is oeneaen," anrwooraae nij op tie vraag van den dokter. //De oude heer heeft het weer te kwaad." z/En de juffrouw is zij bij hem alleen »Ja wel, mijnheer de graaf, de juffrouw is bij hem. Niemand auders mag bij hem komen, zegt de tuinbaas. Als hij zoo'n vlaag krijgt, sluiten zij zich altijd samen op. De juffrouw wil niet dat iemand zal zien, hoe de oude heer. //Om Gods wil, het ongelukkige meisje alleen met den waanzinnige Gauw dokter, ga er heen en verschaf u desnoods met geweld toegang Graaf Manfred was vreeselijk opgewondeu. Hij beefde van aandoening, nu hij geen tulp en bij- stand kon verleenen aan het meisje, dat hem zoo- zeer ter harte ging Ja, dierbaar was zij hem, dat gevoelde hij eerst recht op dit oogenbh'k. //Blijf bij den graaf," gebood dr. Ebhardt den bediende. //Ik zal eens zien misschien kan ik van dienst wezen Tegen den tafel geleund, stond Manfred midden in de kamer en luisterde met ingehouden adem. Aan het lawaai kwam geen einde daar klonk opeens muziek de tonen eener harp wonder- waar zijn meester nu in op een bank plaats nam. ~ni obit turn geieicren, het nachtelijk duister z/Laat mij alleen," beval Manfred Jozef wilde tegenwerpingen maken. Nadat de graaf hem had weggezonden met de barsche woorden //Maak, dat je weg komtging hij heen om den dokter te waarschuwen. De jongeling was alleen alleen met het over- weldigende gevoel, dat hem doorstroomde, alleen met het vroegere nooit gekende verlangen in zijn borst, dat hem onverdragelijk kwelde, en dat hij toch niet zou hebben willen missen voor alle schatten der wereld. Het onbeschrijflijk gevoel, dat hem sederl het eerste oogenblik tot dit meisje had aangetrokken, was in het dagelijks verkeer der laatste weken aangewassen tot een macht, waaraan hij geen weerstand meer kon bieden. Eindelijk was zij gekomen, de liefde, waarnaar hij zoo hartgrondig had verlangd, zoo dikwijls had gesmachtNiet de liefde tusschen ouders en naaste bloedverwanten, daar had het hem nooit aan outbroken. Van zijn jeugd af lijdende, was hij altijd het middelpunt geweest van de deelneming en van de zorgen van alien. Het wanneer zy nu hier was, zou hij moedig zijn dat gevoelde hij ondanks zijn lichamelijk gebrek zou hij den moed hebben, haar zijn liefde te be- kennen. O Davida, zou hij zeggen ik bemin je met een waarachtige, reine liefde En nu je dit weet, luister nu ook naar hetgeen ik verder zeg Stel je een weelderig groen land voor, aan een zijde begrensd door heuvelen, terwij], aan de andere zijde de golven der zee bruisen. Overal waarheen het oog zich wendf, ziet men welvaart en geluk. In het park van oude reuzen- boomen verheft zich een slot met torens, gevels en Gothische spitsbogen. Naar dat slot aan het strand der zee wil ik je voeren, mijn eenige wel- beminde Want de liefde, die ik je toedraag, is groot en sterk als een bruisende zee In mijn kasteel is een zaal, die op de zee uitziet, en wanneer wij 's avonds daar aan het venster staan, hooren wij de indrukwekkende zangen der golven. Er zijn in mijn huis ook prettig stille kamers, waarvan de deuren uitkomen in een tuin die nog grooter is dan de uwe. In die tuin zingen ook vogels en geuren de viooltjes en anemonen. De kronen van overoude boomen ruischen om ons heen en de geheele omgeving bezit een betooverende bekoorlijkheid. In dien tuin zal je mijn leidsvrouw zijn. Daar zal ik je van mijn liefde spreken, zoo iang, tot miju ge- voelens in uw hart weerklank vindeu. 0, Davida trouw en onbaatzuchtig mocht je de kroon zetten op al je goedheid, door daarginds mijn eenzaam- heid te deelen en voor mij te leven als mijn licht, mijn wereld, mijn al. Eenig gedruisch wekte den eenzame uit zijn aangename overpeinzingen. Die goede dokter dacht Manfred. „IIij zoekt mij." Toch hoorde hij plotseling zeer dicht in zijne nabijheid iets, toen snikken en onmiddelijk daarna een geliefde stem //O mijn God," hoorde hij haar fluisteren, z/laat mij niet wanhopen aan Uw almacht en ge- nade P Doe mijn mond zwijgen, o Heer ik herken Uwe hand niet meer... Als eene electrieke schok troffen hem die woorden. Zij was ongelukkig, zij stortte trauen. Hij vergat zijn hulpeloozen toestand en was met een sprong op de been. //Davida!" riep hij innig, en vol verlangen breidde hij de armen uit. (Wordt vervolgd.) s. Stoomdrukkerij. Firma P. J. VAN DE SANDE. Ter Ncuzen. f. J. Vlll »K I1HDR te Ter Meaien.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1901 | | pagina 5