Algemoea Uieuws* en Advertentieblad o o r 2eeuwsch*7Uaad$rea, No. 4079. Dinsdag 4 Juni 1901. 41e Jaargang. Onveiligheid vaarw&ter. O 0 0 2 O S 0a Engeland en de Z.-A. Republiek. Binnenland. vergunning is verleend ABONNEMENT: Per drie maanden binnen Ter Neuzen 1,Franco per postVoor Nederland 1,10. Voor Belgie 1,40. Voor Amerika 1,32$. Men abonneert zich bjj alle Boekhandelaars, Postdirecteuren en Brieven- bushouders. ADVEETENTilN: Van 1 tot 4 regels f 0,40. Voor elken regel meer 0,10. Bij directe opgaaf van driemaal plaatsing derzelfde advertentie vordt de prgs slechts tweemaal berekend. Grootere letters word en naar plaatsruimte berekend. Inzending van advertentien v6or 3 uren op den dag der uitgave. FKUILLETON 2) Eindelijk bemerkte hij tusschen de rozenstruiken een vrouwelijke gestalte, die, gewapend met een schaar en een gietertje, van den eenen struik naar den andereD ging. Schoone zwaardlelien reikten haar bijna tot de knieen, achter liaar stond een jasmijn vol geurige bloemen, die boven haar hoofd uitstak een takje roode roozen raakte de donkere haarvlecht achter aan haar hoofd. Heur eenvoudige morgenjapon sloot nauw om de fraai geronde schouders, een zwarte ceintuur deed hare taille voordeelig uitkomen. Toen de dokter haar beleefd aansprak en zij het gelaat naar hem toekeerde, kon hij slechts met moeite een kreet vau verbazing onderdrukken. Op dat slanke, jeugdige, schoongevormde lichaam zat een hoofd met een verbazend leelijk gelaat het leelijke daarvan werd slechts weinig getemperd door den rijken haardos en de glanzende oogen. Doch toen de jonge dame begon te spreken, kon hij opnieuw nauwelijks een kreet van verwondering onderdrukken. Elk woord, dat van hare lippen kwam, klonk zoo welluidend, zoo smeltend, als hij nog nooit had gehoord. z/Wil u niet wat naderbij komen vroeg zij beleefd, toen de dokter het doel van zijn komst had bekend gemaakt. Op zijn weigering nam zij weder het woord en zeide »Dan zal ik u maar dadelijk op de hoogte brengen. Mijn vader en ik wonen geheel alleen De overwinning, die de Boeren bij Vlakfontein behaald hebben, zal niet nalaten, een gunstigen invloed te hebben, vooreerst in Zuid-Afrika, waar zij de opvlammende volharding der wakkere strijders nog meer zal sterken en waar zij de moedelooze Tommies nog wanhopiger zal maken. Maar ook naar Londen kon geen beter bericht worden over- gekabeld. //Een oorlog, die eigenlijk al lang geen oorlog meer genoemd kon worden", had Joe Chamberlain verklaard. Wat zal hij nu zeggen, nu zelfs de regeeringsbladen schrikken van de verlieslijsten, die zooveel verzwegens onthullen, en nu direct daarop weer zoo'n nederlaag moest ge- meld worden, misschien veel erger dan Kitchener seint Kitchener moet om meer bereden troepen ge- vraagd hebben we gelooven het graag. Want wat hij maar eenigszins kan missen moet naar de Kaapkolonie, waar der Boeren roerigheid steeds toeneemt, vooral in het oosten. Zoo moeten zij in het district Colesberg 500 paarden hebben weg- gehaald. De toestand moet er wel wanhopig zijn. Er gaat nu zelfs in de middendistricten van de Kaap kolonie een adres rond, waarbij gevraagd wordt, het verantwoordelijke gouvernement tijdelijk in zijn bediening te schorsen, opdat de regeling van den toestand in Zuid-Afrika zal worden gelaten in handen van de imperiale regeering. Een groot aantal Hollanders teekenen op het adres. Uit Transvaal is geen zeer gunstig nieuws. In het oosten ontsnappen nog kleine kommandos naar 't noorden, maar uit Wonderfontein, aan den spoorweg ten oosten van Pretoria, wordt gemeld, dat den 25° kolonel Allenby het lager van Joachim Prinsloo overviel, in de nabijheid van den oorsprong der Wilgenrivier, en 8 gevangenen maakte. Hij heeft een zoogenaamd Colt-kanon buitgemaakt, beneveus een hoeveelheid dynamiet en ammunitie, eenige wagens en eenig vee. Prinsloo moet tot kommandant benoemd zijn in de piaats van Erasmus, die zijn ontslag heeft aangeboden of ontslagen is. Het schijnt, dat Erasmus niet best te vertrouwen was, en Botha had hem al met den krijgsraad in het beuedenhuis. De tuinknechts huizen ginds." Zij wees op een gebouw verder in den tuin. ffHet is ons zwaar gevallen ous stil leven te verlaten finaucieele moeilijkheden dwougen ons eckter daartoe. Wat rust en gemak aangaat, zal u voor uw patient alles vinden, wat u verlangt. Alleen moet ik u nog onder de aandacht brengen" hier heefde haar stem merkbaar, //dat mijn vader ziek is, doch niet naar het lichaam een reeks van droevige gebeurtenissen heeft hem een ernstig zenuwlijden berokkend. Hij is genezen, maar nu en dan heeft hij nog een vlaag, en dan is muziek het eenige middel, dat hem verlichting verschaft. Op zulk een dag zal het bij ons wat levendiger zijn, Ik acht het mijn plicht u dit mede te deelenvoor het overige kan alles naar uwe wenschen geschieden." z/Neen dat is niets voor ons," dacht de dokter. //Jammer, het liet zich zoo voortreffelijk aanzien. Dat lief gelegen huis, die fraaie tuin, de jonge, beminlijke eigenaresmaar een zieke, een krankzinnige misschien, onder een dak met den graafhet is onmogelijk, volstrekt onmoge- lijk." Voordat hij nog woorden had gevonden om zoo beleefd mogelijk te zeggen, dat hij er van afzag, klonk achter hem de stem van den bliude, die, onder den indruk, dien een welluidende vronwen- stem steeds op hem maakte, zichtbaar verheugd riep ,/Wil u ons dus werkeltjk in nw huis opnemen, mejuffrouw Wat een gelukkig toevalMij ontvluchten het drukke straatgewoel, dat mij met vrees de eerstvolgende maanden deed te gemoet gedre'.gd. Prinsloo begint echter ook niet met succes, al schijnt hij zelf ontkomeu te zijn. Generaal Douglas is bezig, de landstreck tusschen Machadodorp en de Komatie-vallei schoon te vegen. Ten zuiden van Wolmaransstad, in het westen van Transvaal, splitsen de Boeren zich in kleine afdeelingenhier wordt geklaagd over gebrek aan munitie. Lit den Vrijstaat wordt bericht, dat er groote veldbranden woeden tusschen Bloemfontein en de Vaal. De Boeren hebben vermoedelijk het droge gras aangestoken om den grond te bemestenhet jonge gras komt er dan eerder uit. De pestepidemie te Kaapstad is, volgens de geneesheereu, aan 't afnemen. De Kaapsche re geering wil dan nu ook den Engelschen kroonprins met zijn gemalin uitnoodigen tot een bezoek aan Kaapstad. J a, waarom ook niet een feestje ge- geven die oorlog is maar een kleinigheid. Bij de Tweede Kamer is ingediend een wets- ontwerp tot uitroering van art. 75 der Ongevallen- wet van 1901. In hare memorie van toelichting zet de regeering uiteen de beginselen, waarop het bernst in verband met de in voernoemd artikel gegeven voorschriften. Het administratief gerechtshof zal gevestigd zijn te 's Gravenhage. Aan dat hof kan de be- slis«ing worden opgedragen ook van andere twist- gedingen dan in deze wet worden bedoeld. De Raad van Beroep bestaat uit een permanent lid en afwisselende leden. Het permanent lid, vau rechtswege voorzitter, wordt door de Kroon be noemd. Ten aanzien van het aantal Raden van Beroep is de nadere wetgever geheel vrij gelaten. Ten aanzien van die raden wordt aan de vertegen- woordigers der practijk geen overwicht gegeven op de andere. Beide categorieen van werkgevers en werklieden behooren naar het oordeel der Regeering in gelijken getale vertegenwoordigd te zijn. Naast de werkgevers en de werklieden wordt derhalve voorgesteld een lid, niet behoorende tot een dier categorieen, te benoemen door de Koningin, op te nemen in den Raad vau Beroep. De functien der leden van de Raden van Beroep zullen uitsluitend bestaan in het deelnemen aan de uitoefening van rechtspraak. Uitvoerig wordt uiteengezet de wijze van be- handeling van beroepen. zien, en vinden in dit groene hoekje alles, wat wat wij slechts kunnen verlangen." En zich zelven aan haar voorstellende, voegde hij er bij z/Graaf Manfred Reichenaumijn vaderlijke vriend, leermeester, beschermer en leidsman, doctor Frits Ebhardt." Was het schrik of verwarring, die de wangen der jonge dame deed kleuren, terwijl zij een be- vallige bulging maakte Stellig had zij zich den blinde voorgesteld als een ouden, eerwaardigen heer, en nu zag zij met onverholen bewondering in het schoone jeugdige gelaat van den graaf. Zeer spoedig herstelde zij zich echter en zeide op kalmen toon: //Dan zal u zeker de kamers wel willen zien. Hier aan den voorkant zijn het salon, de zitkamer en de eetzaal. De andere kamers en slaapvertrekken zien naar achteren uit. Het ameubelement voldoet misschien niet aan de nieuwste eischen, maar natuurlijk zal alles dadelijk in orde gebracht worden." Zij wenkte een voorbijgaand dienstmeisje. //Mijnheer wil de woning zien, AnnaHier zijn de sleutels z/Wil u zoo vriendelijk zijn eenige oogenblikken op de veranda piaats te nemen, mijnheer de graaf sprak zij daarop tot een blinde, en met de bonding eener dame uit de groote wereld legde zij den arm van den graaf in den hare en leidde hem voort. Het was merkwaardig, hoe goed dit paar bij elkaar paste. Die twee rijzige gestalten scheenen als voor elkander gekozen te zijn. Zelfs het onderscheid in de kleur van het hoofdhaar, wel verre vau den schilderachtigen indruk te verstoren, scheen dien juist te volmaken. Op het gelaat van den graaf lag de vergenoegdheid De Raad te Veere heeft afwijzeud beschikt op het advies van den rijks-cpzichter oin de onde fontein te doen restaureeren. Men achtte de kosten daarvan, op f 1084 begroot, te hoog. TER NEUZEN, 3 Juui 1901. In de gisteravond gehouden vergadering van de liberale kiesvereeniging alhier werden met alge- meene stem men voor de a. s. verkiezing van vier leden voor de Prov. Stateu tot candidaten verkozen de heeren Ph. J. van Dixhoorn te Axel, J. Vogel- vanger te Hulst, G. A. Vorsterman van Oyen te Aardenburg en H. C. E. van IJsselsteijn te Ter Neuzen. Axel, 8 Juni. Zaterdag j.l. had alhier een treurig ongeval piaats. Een knaapje van vier jaar, het zoontje van den landbouwer C. Haak, geraakte op diens hofstede al spelende in een waterput en werd eenigen tijd later daaruit levenloos opee- haald. Kantongerecht te Ter Neuzen. te lezen, toen hij aan de zijde der jonge dame voortschreed. Het kwam hem voor, of zij zoo bij elkaar behoorden hij bespeurde dan ook een gevoel van veiligheid als nimmer te voren sedert hij het gebruik zijner oogen had moeten missen. Onwille- kenrig vergeleek hij den vasteu, regelmatigen tred dier vreemde met de levendige beweeglijkheid van zijn zuster Irene, wier trippelende gang hem telkens weder in vert wijfeling bracht. De heerlijke rozengeur, die haar omhulde, ver- meerderde nog de bekoring, die haar diepe altstem op hem oefende. Hij had wel altijd willen voort- wandelen, om zonder ophouden naar hare stem te kunnen luisteren. z/Hoe stil, hoe heerlijk is het hier 1" sprak hij nadat hij in een rieten stoel had piaats genomen. z/Ik zou nooit op het vermoedeu gekomeD zijn, dat te midden van de drnkte en de bednjvigheid van deze groote stad nog zoo'n eenzaam plekje te vinden was. U zou niet kunnen gelooven, mejuffrouw, hoe ik geleden heb onder de drukte van het hotelleven Heeft u altijd hier gewoond z/Ach neen, mijnheer de graafHet is pas een jaar geleden, dat ik deze tuiuderij overnam. Wij woonden vroeger op Santen, onze bezitting aan den Rijn. Het viel mij zeer moeilijk hier gewoon te rakenmaar de arbeid helpt ons over vele zwarigheden been, en nu ben ik reeds geheel op mijn gemak tusschen mijne bloemen." z/Houdt u zooveel van bloemen, dat ge het tot levenstaak hebt gesteld ze te verzorgen vroeg de graaf, minder uit belangstelling, dan wel om hare stem voortdurend te hooren. (Wordt vervolgd). TEH UEIIZESSCHE (OIRtVT. Hit bln«l ver.tbijnt Jtaanilaa-, Woeaadag. en Vrijilasavond, nitgexonrterd op Feestdagen, bij de Firms P. J. I'll DB I1XOB te Tef leizeii. Burgemeester en Wethouders van Ter Neuzen, brengeu bij deze ter aigemecne k ennis, dat behoudens de rechten van derden, aan de heeren MEDAETS en DE CLERCQ, aannemers der te maken Nieuwe Sluis in den Vlooswijkschen polder, A. Tot het tijdelijk afsluiten van en het plaatsen in den Vlooswijkschen weg, van twee afsluitboomen op 100 meter van elkander verwijderden B tot het leggen en berijden van drie stellen spoorrails dwars door den Vlooswijkschen weg, onder de volgende voorwaarden ]e dat die afslu'tboomen bewaakt worden tijdens het rijden met spoorwagens over de rails 2". dat de tijdelijke afsluiting niet langer mag duren dan telkens vijf (5) minuten 3<> dat wanneer er niet gewerkt wordt de afsluiting met mag' piaats vinden, en de afsluitboomen zoodamg zijn be- vestigd, dat zij niet dan met geweld knnnen losgemaakt worden 4". dat bij donker en mistig weer en s nachts de atsluit- boomen moeten worden verlicht 5. dat alle voor de vrije passage hinderlijke voorwerpen onmiddellijk na afloop der werkzaamheden van den weg en uit de nabijheid moeten worden verwijderd 6° dat bij eventueele onveiligheid en moeilijkheid in het verkeer, op verzoek van de belanghebbenden, hu p moet worden verleend, door de op het terrein aanwezige werklieden 7« dat wanneer de afsluiting door eventneele omstandig- heden langer dan 5 minuten moet dnren er vooraf een andere veilige en geschikte doortocht of overweg moet worden ge maakt, waarover het publiek verkeer voor voer- en rijtuigen en voetgangers ongestoord en zonder gevaar kan piaats hebben 8« dat de aansluiting der opritten naar de rails met den weg, steeds in behoorlij/en verharden toestand moet worden gehonden 9«. dat bet onderhond van den weg ter plaatse waar de rails liggcn of gelegen hebben (dat is tnsschen de afsluit boomen) voor rekening der aannemers moet geschieden 10«. dat bij het leggen en verleggen der rails het vrije openbaar verkeer niet gestremd mag worden zonder dat de in punt 7 aangegeven geschikte doortocht of overweg is ge- reed gemaakt 11« dat na afloop der werkzaamheden en telkens wanneer Burgemeester en Wethouders het noodig oordeelen (in het laatste geval op aanzegging met opgaaf van een termijn) de weg geheel moet zijn vrijgemaakt, de afsluitingen opgecnimd en de kunstwerken en grintbaan in behoorlijk verharden toestand moeten worden opgeleverd. Ter Nenzen, den 30 Mei 1901. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. A. P. GEILL, Burgemeester. J. WISKERKE, Secretaris. De Burgemeester vau TER NEUZEN brengt ter kennis aan zeevarenden, dat aan den lloek van Holland proeven zullen worden genomen met verlichtingsmiddelei, als rolgt a. Van 3 tot en met 7 Juni 1901 op het fort met Well's licht tusschen 8 uur des avond9 en zonsopkomst van den volgenden dag uy_.__i1 1,1 b. Op 4, 5 en 6 Juni 1901 op het fort en op een stoom- boot en den Nieuwen Botterdamschen Waterweg met electrisch licht, tusschen 8 uur des avonds en zonsopkomst van den rolgenden dag. Ter Neuzen, 1 Juni 1901. De Burgemeester voornoemd, J. A. P. GEILL. Zitting van 3 Juni 1901. Veroordeeld zijn: V. W., koopman te Philippine, M. G. werkman te Slniskil, ter zake van apoorwegovertredingieder tot eene boete van 2, subs. 2 dagen hecht. voor elke boete. J K. en S. WN H., zonder beroep te Ter Nenzen, ter zake als voren ieder tot eene boete van 3, subs. 3 dagen hecht. voor elke boete. L. Z., bierhuishonder te Ter Neuzen, ter zake van het zonder de vereischte vergunning sterken drank in het klein verkoopen; tot eene boete van 30, subs. 15 dagen hecht., met vrijspraak van het meerdere hem ten laste gelegde. A. C. d'H., zonder beroep aldaar, H. D., zonder beroep te Driewegen, ter zake als voren; ieder tot eene boete van f 15, subs. 10 dagen hecht. voor elke boete. A. v. D., zonder beroep te Ter Neuzen, ter zake van het verleenen van verloskundigen bijstand, zonder daartoe bevoegd te zijDtot eene boete van f 15, snbs. 10 dagen hecht. O. A. A. W., L. L. E. M., L. B. L., arbeiders, alien te Sas van Gent, ter zake van het verwekken van rumoer waardoor de nachtrust kan worden verstoordieder tot eene boete van 3, subs. 2 dagen hecht. voor elke boete. J. B. R., schippersknecht te Phillipine, ter zake van het terwijl hij in staat van dronkenschap verkeert, in het open baar de orde verstorentot eene boete van 3, subs. 3 dagen hecht. P. A. Harbeider te Westdorpe, ter zake van het in het openbaar voor de eerbaarheid aanstootelijke toespraken hou- dentot eene boete van f 3, subs. 3 dagen hecht. J. D., winkelbediende te Ter Neuzen, ter zake van bette Ter Nenzen, met grooter dan geoorloofde snelheid op een rijwiel rijdentot eene boete ran f 8, subs. 4 dagen hecht. L. F., voermansknecht te Ter Neuzen, ter zake van het te Ter Neuzen, op den openbareu weg een paard geleiden dat een zwengel nasleept; tot eene boete van 1, subs. 1 dag hecht. F. E., bootwerker, A. C. F., metselaar, D. v. d. W., 11 'SBBsassmam

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1901 | | pagina 1