Er biedt zich aan: PARASOLS. KEMPSTROO, Eieten GorcLijnen. Pink Pillen. 70,000 K.G. goede Onderhoudsgrind Gentsche Rytuipakerij. K. DS PAUW vaasr, Ter Neuzen. J. de Smidt-Pothoven, 53 S©©3»S Het beste gencesmiddel is hetwelk geneest. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Advertentien. Groote sorteering J de Smidt-Pothoven, Dagelijks te koopen: De grootste bakkerij ter wtreld wordt gevon- den in Amerika, en wel in Milwaukee, een vrij groote stad in den staat Wisconsin aan de boorden van het Michiganmeer. De opening heeft onlangs plaats gevonden en hoe gewend de Yankees ook zijn aan reusachtige trusts en dito financieele, industrieele of handels- organisaties, toch was huu verwondering groot bij de gewaarwording, dat een enkele bakkerij o. a. dagelijks achttien tot twintig duizend brooden bakken kau. Om eenig denkbeeld te geven van den ornvang der inrichting stippen wij even aan, dat alle toestellen door electriciteit gedreven worden en dat bijna alles automatisch in zijn werk gaat. Er zijn twee reusachtige troggen, waarvan elk ininstens 500 kilogram deeg kan bevatten. Wijders telt men er zes en veertig electrisch verwarmde ovensde rest laten wij aan het voorstellings- vermogen der lezers over. Sedert de opening, heeft de groote automatisch-electrisehe bakkerij te Milwaukee wekelijks circa 70,000 kilogram brood geleverd. Een ontsnapte uit een bedelaarsgesticht te Merxplas (Belgie) had met twee zijner vrienden, een deserleur en een vroeger door de justitie veroordeelde, de wijk genomen bij zijn moeder, eeue arme vrouw. Zij hadden alles wat de vrouw gespaard had verbrast, toen het eerwaardige drietal de vrouw, die zeer behoeftig was, begon te slaan om te weten waar zij haargeld verborg.. De vrouw kon vluchten en gaf het geval bij de politie aan. De woestaards zijn door een groot aautal gendarmes gearresteerd. Gemeenteraad van Ter Neuzen. Dat is het wat men gebruiken moet en overal bekend maken. De bloedarmoede wordt in onze dagen zoo wel bij de vrouw als bij den man zoo algemeen, dat het een ware dienst is dien men bewijst met het middel aan te geven om het bloed te verrijken en daardoor de noodige krachten te verkrijgen voor het organisme. De Pink Pillen hebben wondervolle genezingen te weeggebracht in gevallen van bloedarmoede, bleekzucht, neurasthenie, heupjicht, rheumatiek. De personen wier bloed verarmd is en de spieren verzwakt zijn, zullen deze aandoeningen vermijden met de Pink Pillen te nemen. Onder de duizende at.testen die dagelijks tot ons komen vermelden wij het volgende De heer Abr. Markusse Jz., rentenier te Kats zegtmet deze kan ik u melden dat mijne dochter na een zevenjarig lijden aan hevige bloed armoede en in het laatste jaar bijkomende zenuw- krampen door het gebruik van zes doosjes der echte Pink Pillen van Dr. Williams geheel ge- nezen is, zoodat zij zich thans in 't genot eener volkomene gezondheid mag verheugen. Ik geef u volkomen vergunning dit attest te publiceeren, want wij zijn u ten hoogste dankbaar voor uw reddend middel, n. 1. ds Diegenen die gebruik maken van de Pink Pillen zullen er de beste resultaten van bekomen. Zij zijn kraehtdadig voor bloedarmoede, verlam- rning, ruggemergstering, rheumatiek, heupjicht, zenuwpijn, St. Vitusdans, hoofdpijn, zenuwziekte, kliergezwellen, enz., zij zijn een hernieuwer van het bloed en een spierversterkend middel. Zij geven schoone kleuren aan de bleeke gelaats- kleuren, handelen in al de tijdperken der ver- zwakking bij de vrouw en veroorzaken bij den man eene werkdadige werking tegen al de ziekten veroorzaakt door lichamelijke en geestelijke over- spanning en dooor buitensporigheden. Prijs f 1,75 de doos9,per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilie, Steiger 27, Rotterdam, hoofd-depothouder voor Nederland en apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar voor Ter Neuzen en omstreken bij JOH. DE ROOS, K 157, Vlasmarkt, Middelburg. 5E E E T IJ D I IV G E N. Van 8 tot en met 9 Mei. Van 8 tot en met 9 Mei werden langs de Oostsluizen alhier 37 binnenvaartuigen op- en 28 afgeschutdoor de Westsl. 4 op- en 1 afgeschut DAGEN. Voorm. Nam. Zaterdag 11 Mei 6.37 7.12 Zondag 12 7.47 8.25 Maandag 13 9.2 9.40 Dinsdag 14 10.15 10.47 Woensdag 15 11.18 11.45 Donderdag 16 12.10 Vrijdag 17 0.34 12.58 De Burgemeester der gemeente ST. JANSTEEN verzoekt vbbr 15 Mei e. k. PRIJS0PGAAF van (16), vrij op wagon station Ter Neuzen, levering vodr 1 Juli 1901.. een gepasporteerd Militair, om als PLAATSVER- VANGEND MARECHAUSSEE te voet in dienst te tredea. Brieven franco A. VAN BRUGGE, Appingedam. TER NEUZEN. EERSTE KWAL1TEIT bij ADOLF ARB LIN te Zeele (Belgie.) Keizer K.arelstraat 39, GENT. Maakt en verruilt alle soorten van @1 TILBURY-KARREN, TILBURY'S, LANDAU- ERS, COUPfi'S, VICTORIA'S, BAROUCHET- TEN, OMNIBUS en DOGCARS. Zoovvel nieuwe als gebruikte. Alsook HARNASSEN voor 1, 2 en 4 paarden, per occasie. Vergadering van Donderdag 9 Mei 1901. Voorzitter de heer J. A. P. Geill, burgemeester. Aanwezig de heeren Moes, De Feijter, Wieland, Van IJsselsteijn, Van der Hooft, De Koeijer, Grenn, Dees. Van de Velde en De Jonge. Afwezig de heeren Van den Hoek wegens ziekte en de heeren Harte en Vi.-scr wegens bezighedcn. De Voorzitter opent de vergadering, waama worden ge lt zen de notnlen der vergadcringen van 25 en 30 April en 2 Mei j.l., welke worden goedgekeurd. Hierna komt aan de orde 1. Ingekomm stukken. a. Een schrijven van den Commissaris der Koningin in Zeeland, waarbij deze te kennen geeft dat er bij hem be- dcnking bestaat tegen het raadsbesluit van 25 April j,l., waarbij werd bepaald dat de commissie tot wering van school- veizuim te Sluiskil uit 3 leden zal bestaan. Dit besluit is in strijd met art. 22, 3e al. der leerplichtwet, aangezien daarin is bepaald dat in de commissie, zoo mogelijk, moeten vertegenwoordigd zijn vier categorien van ingezetenen, indien er in eene gemeente bijzondere scholen gevestigd zijn, wat hier het geval is, en er dus, wanneer de commissie uit slechts 3 leden bestaat, onmogelijk voldaan kan worden aan den eiseh der wet. Al is het thans niet mogelijk alle categorien in de commissie vertegenwoordigd te krijgen zoo is het niet onmogelijk dat daartoe later wel gelegenheid zal zijn. De Minister van Buinenlandsche zaken, wiens advies de Commis saris der Koningin omtrent dergelijke bcsluiten van andere gemeonten inriep. was van hetzelfde gevoelen. De Voorzitter beaamt het gevoelen van den Commissaris der Koningin en geeft namens het Dag. Best, in overweging om het aantal commissieleden voor Sluiskil te bepalen op 4 of 5. Het Dag. Best, geeft de voorkeur aan 5 leden, omdat dit een oneven getal is, en men bij 4 leden gevaar loopt dan meermalen de stemmen staken. Met het oog daarop stelt het Dag. Best, voor het aantal commissieleden te Sluiskil te brengen van 3 op 5. Dit voorstel wordt aangenomen zonder hoofdelijke stemming. De heer Moes stelt naar aanleinding van dit besluit voor het presentiegeld voor de commissieleden van Sluiskil weder te verminderen van 75 op 50 cent. De Voorzitter ontraadt om de commissieleden te Sluiskil minder presentiegeld te geven dan die in de kom. De heer Van IJsselsteijn merkt op dat de thans benoemde leden er nu op gerekend hebben om 75 cent te ontvangen. De heer Wieland wijst er op dat het presentiegeld is ver- hoogd na de benoemingen, zoodat de Raad, nu het aantal leden vermeerderd is ook weer 't reeht heeft om te verlagcn. De heer Moes zou het presentiegeld voor Sluiskil lager jvillen stellen, omdat die leden door de vcrmeerdering van het getal, minder werk zullcn heb'oen, dan de 5 leden der commissie in de kom De Voorzitter is het daarmede niet eenshij is van ge voelen dat men te Sluiskil, waar men hoofdzakelijk m t landbonwende bevolk.ng te doen heeft, meer verzuimen zal hebben dan in de kom. De heer Moes weerspreekt dit, door er op te wijzen dat ook onder het ressort der commissie voor de kom veel kinderen van buiten voorkouien. Verschillende leden zijn van gevoelen dat het ongunstig werken zal, als het presentiegeld voor de eene commissie hooger is dan voor de andere. De Voorzitter doet een midden-voorstel, om n. 1. het presentiegeld voor alien te stellen op 60 centdan zullen de uitgaven voor de gemeente zoo wat op 't zelfde neerkomen. De heer Moes wil er niet langer op strijden en zal met (lit voorstel meegaan, ofschoon hij van tneening blijft dat de commissieleden in de kom toch meer werk zullen hebben en een hoogore vergoeding dus billijk zou zijn. De heer Van IJsselsteijn verklaart ook met het voorstel van den Voorzitter mee te gaan. Dit wordt met algemeene -temmen aangenomen. De Voorzitter stelt alsnu aan de orde het benoemen van twee leden voor de commissie te Sluiskil, waarvoor door het Dag. Best, worden aanbevolen als eerste candidaten M J. Hoebe en P. Kielman (van wie vermoed wordt dat zij eene eventueele benoeming zullen aanvaarden), en als tweede candi daten C. Ploddet en W. Dees. Tot stemming wordt overgegaan waarvan de uitslag is dat met 10 stemmen wordt benoemd M. J. Hoebe en met 9 stemmen P. Kielman, W. Dees verkreeg 1 stem. 1i. De Voorzitter doet mededeeling van een schrijven van Ged. Staten van Zeeland, d.d. 27 April jl., naar aanleiding van de gewijzigde gemeentebegrooting voor 1901. Bij inzen- ding daarvan was verzuimd te wijzigen de som van het bediag der onvoorziene uitgaven waarover mag worden beschikt zonder tot af- en overschrijving te besluiten. In de oor- spronkelijb vastgestelde begrooting was dit bedrag 700, terwijl in de gewijzigde begrooting het bedrsg der onvoor ziene uitgaven slechts 669,96J is. Daarop door Ged Staten gewezen hebben Burg, en Weth. het bedrag tot f 400 ver- minderd, doch Ged Staten verlangen thans dat deze wijziging bij besluit van den Raad wordt aangebracht. Het geld dus hier enkel eene formaliteit. De aangegeven wijziging wordt met algemeene stemmen goedgekeurd. c. Een schrijven van Ged. Staten van Zeeland d.d. 4 Mei j.l.. waarbij wordt teruggezonden een exemplaar van het kolrier der schoolgelden, van het bewijs van goedkeuring voorzien. Aangenomen voor kennisgeving. d. Een adres van Aug. Dhaeze, dat hij van de gemeente in erfpacht bezit een perceel grond aan de Dijkstraat, waarop een huis met aanhoorighedendat in het contract de grootte van het perceel is aangewezen op 176 M2., doch dat aan hem bij onderzoek bleek dat er maar 165 M2. grond in ligt, waarom adressant herziening of wijziging van het erfpachts- contract verzoekt. De Voorzitter herinnert, dat er reeds vroeger over dat perceel kwestie was, tnsschen Kurvink en Kolijn. Hij stelt namens het Dag. Best, voor door den bouwmeester het terrein nauwkeurig te doen opmeten en wanneer blijkt dat er werkelijk minder oppervlakte ligt dan in het contract is aangegeven, adressant onderhandsch voor dat verschil korting te geven a 5 cent per M2., daar het onbillijk is om meer van hem te vorderen dan waarop men recht heeft. Z. h. s. aldus besloten. e. De Voorzitter doet mededeeling van de namen der heeren die hunne benoeming tot lid van de stembureaux hebben aangenomen. Alleen van den heer Grenu is bericht ontvangen dat hij de benoeming niet kan aanvaarden, als zullende hij ten tijde der verkiezing afwezig zijn. Naar aanleiding hiervan merkt de heer De Koeijer op dat hij geen schriftelijke kennisgeving van het aannemen der benoeming heeft gezonden, daar dit niet de gewoonte is voor de leden van den Raad van dezen weet men toch dat zij het aannemen. Verschillende leden zijn het daarmeS eens, waarop de Voorzitter te kennen geeft dat dan voortaan aan de raads- leden niet meer om schriftelijk antwoord zal worden gevraagd. In plaats van den heer Grenu wordt alsnu met algemeene stemmen benoemd tot, Voorzitter in het derde stemdistrict de heer D. J. Dees en in diens plaats tot lid de heer S. van Rees. 3, Aangehouden zaken. a. Het adres van J. G. de Groene en 22 andere timmer- liedcn, verzoekende in navolging van het Rijk in de be- stekken voor uitvoering van gemeentewerken op te nemen bepalingen voor cen minimum-loon, maximum arbeidstijd en beperking van het aantal gezelleu beneden den leeftijd van 23 jaar. De VoorzitterOfschoon het voor het Dag. Best, moeilijk was in dezen advies te geven, zijn wij toch van meening dat het overweging verdient bepalingen omtrent cen minimum- loon en maximum-arbeidstijd in de bestekken op te nemen, doch voor het verdere achten wij het eene te groote beperking der vrijheid om bepalingen te maken aangaande de werk- lieden die het werk moeten nitvoeren. De werkgever moet het werk kunnen laten verrichten door hen die hij daarvoor geschikt achthet zou b.v. onbillijk zijn te vorderen dat hij personen van 23 jaar of ouder in 't werk zal stellen, als hij knechts van 21 of 22 jaar heeft, die naar zijn oordeel een of ander werk gocd kunnen verrichten. De heer De Koeijer is ook tegen inwilliging van het ver- zoek op dit punt. Met algemeene stemmen wordt aangenomen het voorstel van het Dag. Best, om, voor zooveel dit mogelijk is, in de bestekken der gemeente bepalingen op te nemen omtrent? minimum-loon en maximum-arbeidstijd. b. Het verzoek van A. C. Risseeuw, lijkstelefoonhouder te Sluiskil, om verhooging van jaarwedde, op grond van de vele werkzaamheden aan de betrekking verbonden. De Voorzitter geeft een overzicht van de salarissen, de diensturen en het aantal verhandelde telegrammen aan de telefoonkantoren in den omtrek, waaruit blijkt dat het kantoor te Sluiskil wat betreft aantal behandelde telegrammen en diensturen met enkelen gelijkstaat en verschillende overtreft, terwijl het salaris lager staat. Uit overweging dat verhooging billijk is en het den telefoonhouder bij blijkend druk verkeer ook beloofd is, stellen Burg en Weth. voor verhooging toe te kennen. Risseeuw geniet thans een salaris van f 75 en vergoeding voor onderhoud, vuur en licht voor het kantoor; de rekening van dit laatste beloopt een kleine f 10. Nu zou het Dag. Best, het salaris willen stellen op f 125, onder voorwaarden dat de telefoonhouder dan voor al het andere zelf zorgt. Dat maakt dan voor de gemeente een verschil van ongevecr 40. Nu zou men dit wel gedeeltelijk kunnen verhalen door het heffen van een bestelloon, maar dit achten Burg, en Weth. ongewenscht. De last komt dan voor enkelen en waar de telefoon ten dienste van het publiek is, is het beter dat de kosten door het algemeen gedragen worden. Het voorstel van het Dag. Best, wordt met algemeene stemmen aangenomen. c. De Voorzitter deelt mede dat de gemeente eigenare8 is geworden van de scheepstimmerwerf in de gemeentehaver. voor 4025 koopsom, waarbij komt 600 voor overname van de daarop aanwezige zaken en 8 pet. veilingskosten. Teneinde deze betaling te kunnen doen stelt het Dag. Best, voor eene geldleening aan te gaan groot f 5000, rentende 4 pet., onder voorwaarde dat telken jare bij uitloting zal worden afgelost minstens f 200, of zooveel meer als de gemeente-financien zullen gedoogen. Het voorstel van het Dag. Best, wordt met algemeene stemmen aangenomen. De Voorzitter Het is nu maar de vraag wat er met de werf moet gedaan worden. Db heer Van IJsselsteijn Verhuren. De Voorzitter: Jawel, maar voor hoelang De heer Van IJsselsteijn Tot wederopzeggens. De heer Wieland We weten niet wanneer we de werf zullen noodig hebben, of dat over drie jaar zal zijn of vroeger. De Voorzitter: Ik zou verhuren per jaar, wanneer ze dan willen en er is geen bezwaar tegeri", zoo kan de huur weer verlengd wordenhet aanwezige hout moet de huurder ook overncmen. Ik zou er echter aan e entueele lief hebbers op willen wijzen, dat er kans is dat de gemeente de werf spoedig zelf noodig heeft, opdat zp zich niet blij maken met een doode musch. De heer De Jonge: Als we evenwel de werf voor 3jaar te huur aanboden, dan zou deze meer waarde hebben dan wanneer er kans is dat 'tmaar voor een jaar is. De heer Van de Velde is van meening dat het juist geen vreemden behoeven te zijn, die de werf nemen. Men kan die evengoed aan ingezetenen geven, en dan heeft de werf, als ze er toe genegen zijn, voor hen meer waarde dan voor vreemden. Want dat vreemden er niet veel voor over hebben is op de veiling gebleken. De heer Wieland zou het ook toejuichen als de menschen die tot nu toe op de werf hun brood verdienden, haar konden nemen. De heer Moes wijst er op dat de gemeente de werf toch niet gekocht heeft om ze te bestendigen. De Voorzitter: Ik zou de gemeente niet willen binden aan een lanzen termijn. We kunnen de werf even zoo goed over een half jaar als over anderhalf jaar noodig hebben. Ik zou willen trachten de werf vo"r een jaar te verhuren, onder conditie dat, wanneer de huurder haar nog houden wil, hij daarvan drie maanden voor het einde der overeen- komst moet doen blijken. Dan moet de hnurder zelf vrngen en is de Raad niet gebonden. De heer Van IJsselsteijnWe zouden uitzicht kunnen geven op het verkrijgen van een ander terrein voor het inrichten van een werf op een andere plaats, als we de terreinen van Oorlog krijgen. De Voorzitter is er tegen om iets te beloven Ingeval de gemeente de beschlkkinr over genoemde terreinen verkreeg, zoo zou men nog moeilijk in eens een plaats voor een werf kunnen aan wijzen. Iloewel hij goheel toestemt. dat een werf hier recht van bestaan heeft, daar waar ze nu ligt, is het een heelemaal ongeschikte plaats, zoo iti 't midden der stad. en legt zij buitendien aan de gemeente de verplichting op jaar- lijks een f 300 a f 400 te besteden voor het onderhouden der gemeentehaven. De heer Moes maakt ook bezwaar om zich, ook maar in iets, te binden. De heer Dees stelt voor de beslissing aan te houden en eens af te wachten tot er aanbiedingen komen. De heer Van de Velde merkt op dat de beslissing niet kan uitgesteld worden, daar dit schorsing in het bedrijf zou veroorzaken, wat niet gewenscht is. De heer Moes vraagt of de leden de zaak voorloopig niet willen overlaten aan het Dag. Best. Men heeft nil zoo wat de opinie van den Raad gehoord en we kunnen zegt sprcker daarmee rekening houden en beslissen naar gelang er aanbiedingen komen. De Raad kan dan later daarover zijn oordeel uitspreken. De Voorzitter kan zich met dat denkbeeld vereenigen. Met algemeene stemmen worden Burg, en Weth. alsnu gemachtigd om de werf voorloopig te verhuren, onder nadere goedkeuring van den gemeenteraad. Vervolgens wordt op voorstel van het Dag. Best. z. h s. besloten aan den Minister van oorlog te verzoeken het terrein, dat thans bij de werf van oorlog in gebruik is als kanthelling, ook in erfpacht te mogen behouden. Do Voorzittef merkt op dat de. eventueele huurder het op de werf aanwezige hout zal moeten overnemen aan den te schatten prijs. Hij en de heer Van de Velde zijn van meening dat het aanwezige hout meer waard is, dan de som die volgens de verkoopsvoorwaarden moet worden" opgelegd. Het best zal zijn die waarde door eene commissie van drie leden te doen schatten. Een lid te benoemen door den Raad, een door den hnurder, en een door die twee benoemden. Dit wordt met alg. stemmen goedgekeurd. Met alg. stemmen wordt de heer Van de Velde vanwege den Raad in die commissie benoemd, die de opdracht aanvaardt. 3. Omvraag. a. De heer Grenu wijst op het ongeriefdat de vuilniskar niet van kleppen voorzien is, waardoor de ingezetenen veel nadeel ondervinden. Wanneer het wat waait, deuren of ramen openstaan en de kar voorbij rijdt, krijgt men al het vuil binnnn. Zou de kar niet evenals elders wel geschiedt van kleppen kunnen voorzien worden De Voorzitter: Ik zal de bepalingen van 'tcontract eens nazien. De heer GrenuDaar staat het niet in. Re heer De KoeijerDan kan men den aannemer ook niet dwingen. De Voorzitter: Neen, maar men kan met hem praten en dan zou hij misschien wel geneigd zijn om het doenop weinig koslbare wijze zouden kleppen aan de kar te maken zijn. Wij zullen dus zien of in dezen iets gedaan kan worden. I>. De heer Grenu wijst er op dat nog verschillende personen op het kohier van den hoofdelijken omslag vergeten zijn en zou gaarne zien, dat die er alsnog werden opgebracht. De VoorzitterDit kan alsnog geschieden, het kohier bezit nog geen uitvoerende kracht, we hebben ook gehoord van een groot aantal personen die onjuist zijn aangeslagen en ik heb daarvan een heel lijstje, maar ik zou in overweging geven om die veranderingen niet te doen voor het volgend jaar. De personen die vergeten zijn, kunnen op het suppletoir kohier worden gebracht. De heer Grenu verklaart zich hiermede tevreden. c. De heer Van IJsselsteijn vraagt met het oog op de vele vreemdelingen die hier komen wonen en het belmg dat dit hebben kan voor het opmaken van het kohier van den hoofde lijken omslag, of die vreemdelingen hunne verhuisbiljetten wel inzenden. De Voorzitter antwoordt dat daaraan streng de hand ge- houden wordt, maar het is niet altijd even gemakkeliik "na te gaan. Hierna wordt de openbare zitting geschorst en gaat over in eene met gesloten deuren. Na het weder openbaar worden der zitting komt aan de orde Suppletoir kohier schoolgelden voor 1901. Dit kohier wordt vastgesteld zooals het in geheime zitting is besprokeu op een totaal bedrag van 217,60. De Voorzitter sluit hierna de vergadering. VLAG NAAM. M'. Vanonnaar Lading. V»n Ter Seaien Eng. s.s. Ann Webster Eng. barge iTollesbury 2211 London 246 I Hey bridge 8 Eng. s.s. Inga idem Lisette Zweed. brik Selma Eng s.s. Sea Gull 9 idem Cornhill I idem Truro V<»or (>eat i 1031 Cardiff 2512 Warkworth 747 Gotenborg 2762 Londen 2608 Warkworth 3366 Hull Van 4Meai i stukg. macadam kolen idem hout stukg. stukg. idem 220 Portsmouth aardapp Era. sloep Belle Edith Noor. sch. Mehta 418 Arendal ballasV Eng. s.s. Astrologer 2580 Leith stukg. idem Oranje Prince 5664 New-Catle ledig Deens. s.s. Magnus 4693 Blyth idem Eng. s.s. Hero 219 4 Hull stukg. idem Bamburch 1830 Cardiff aardapp. idem Sea Serpent 2553 Londen stukg. idem Calder 1992 Goole idem idem Tadorna 3730 Antwerpen idem idem Eulmar 3408 Liverpool 1 idem idem Inga 1081 Christiausaud ledig

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1901 | | pagina 6