Hoogwatergetij te Ter Neuzen. HARTKLOPPINGEN. Gemeenteraad van Ter Neuzen. Van 24 tot en met 25 April werden langs de DAGEN. Voorm. Nam. Zaterdag 27 April 9.1 9.41 Zondag 28 10.17 10.52 Maandag 29 11.21 11.47 Dinsdag 30 n 12.9 Woensdag 1 Mei 0.29 12.48 Donderdag 2 a 1.6 1.21 Vrijdag 3 1.88 1.54 den grand zoeken. Eerst wanneer deze laatste fliok zijn ontwikkeld en de plant dus met een niterst groot aantal gronddeeltjes in aanraking is gekomen, kan de heilzame werking der bovenbe- doelde bacterien een aanvang nemen. Elke poging om de planten spoedig een flink wortelgestel en ook ferme bovenaardsche deelen te bezorgen is dus in 't belangeener ruime mate van ,/benuttiging der luchtstikstof. En om nu dit doel te Jtelpen bereiken moet het gebruik van Chili al is 't maar van 50 tot 100 K.G. per H.A. worden aangeraden." Wellicht zijn er, die het met de door ons aan- gehaalde redeneering niet eens zijn. Dezulken willen we de raad geven „neemt eens proeven in deze richting". Reproef eens wat Chili op erwten of boonen, die in den beginne niet willen en vergelijkt de resultaten met de opbrengsten van naast de proefvelden gelegen stukken, die niets hebben gehad. Vergadering van Donderdag 25 April 1901. Voorzitter de heer J. A. P. Geill, burgemeester. Aunwezig de heeren Moes, De Feijter, Wieland, Visser, Van IJsselsteijn, Van der Hooft, De Koeijer, Grenu, Dees, Van de Velde en De Jonge. Afwezig de heeren Van den Hoek en Harte. Na opening der vergadering worden gelezen de notnlen der voorgaande, die worden goedgekeurd. De Voorzitter stelt hierna aan de orde 1. Ingekomen stukken. a. Een schrijven van Ged. Staten van Zeeland. d.d. 23 Maart 1901, waarbij wordt meegedeeld dat het daarbij terug- gezonden raadsbesluit van 19 Maart 1901, tot opheffing der zekerheidstelling van wijien den gemeente-ontvanger J. Sturm, niet aan hunne goedkeuring is onderworpen. De Voorzitter deelt mede dat thans de akte van zekerheid stelling aan belanghebbende is teruggegeven. 1». Een schrijven van Ged. Staten van Zeeland, dd. 23 Maart 1901, waarbij mededeeling wordt gedaan dst het raads besluit van 14 Maart 1901. betreffende het aangaan eener geldleeniog ter voorziening in de behoefte aan kasgeld door het college is goedgekeurd. Aangenomen voor kennisgeving. c. Een schrijven van Ged. Staten van Zeeland, dd. 30 Maart 1901, waarbij wordt toegezonden een besluit van voor- noemd college van 30 Maart, waarbij hunne beslissing op de bcgrooting van 1901 opnieuw wordt verdaagd tot 1 Juli a. s. Aangenomen voor kennisgeving. (11 Een schrijven van Ged. Staten van Zeeland, dd. 23 Maart 1901, waarbij wordt teruggezonden het goedgekeurde kohier der belasting op de honden voor het jaar 1901. Aangenomen voor kennisgeving. e. Een schrijven van het gemeentebestnur van Brouwers- haven, waarbij wordt toegezonden een afdruk van het door dat bestuur aan de Tweede Earner der Staten-Generaal te richten adres, in zake de motie van den heer Van Gijn, welk adres zal worden ingezonden zoodra die motie in behandeling komt. Van meening dat de belangen dezer gemeente eveneens bij de zaak zijn betrokken, hoopt het bestunr van Brouwershaven dat het bestuur dezer gemeente daarin aanleiding zal vinden een dergelijk adres in te zenden. Het voren bedoeld adres luidt Aan de Tweede Kamer der Staten-Generaal. De Raad der gemeente Brouwershaven; Vernomen hebbende, dat de motie van den heer Van Gijn, in zake de verbetering van den waterweg van Dordrecht naar zee, in Uwe vergadering in behandeling zal worden genomen Overwegende, dat met die verbetering de bloei van ottze gemeente ten nauwste samenhangt Gelet op het aan de Tweede Kamer der Staten-Generaal gericht request, dd. 17 Oct. 1898 b e s 1 u i t a. Een dringend beroep te doen op Uwe Hooge Vergadering, opdat door Haar de motie-Van Gijn, inzake den waterweg van Dordrecht naar zee worde aangenomen b. Dit besluit ter kennis te brengen van het lid der Tweede Earner voor het kiesdistrict Zierikzee, den heer J. J. van Kerkwijk en de betrokken gemeentebesturen in Zeeland en Noord-Brabant. He Voorzitter stelt namens het Dag. Best, voor aan dit adres adhaesie te betuigen. Ook in Febr. 1898 werd door dezen Raad aan een soortgelijk adres adhaesie betuigd. Al zijn de belangen van Brouwershaven in dezen gehee1 andere dan die van onze gemeente, de verbetering van het Hellegat is voorzeker iets dat van groot belang mag geacht worden voor de Ter Neuzensche binnenvaart. Z. h. s. wordt het voorstol van het Dag. Best, aangenomen. f. Een dankbetniging van het Dames-Comite tot steun van het op te richten ziekenhuis, voor het in bruikleen atstaan der raadzaal, gedurende de dagen der tenoonstelling en verloting ten voordeele van voornoemd te stichten ziekenhuis. Aangenomen voor kennisgeving. jr. Een besluit van Ged. Staten van Zeeland, dd. 13 April 1901, waarbij P. IJaebaert op zijne reclame tegen zijnen aanslag in den hoofdelijken omslag is verlaagd van de 2e naar de le kl. (f 450 naar f 400). Aangenomen voor kennisgeving. li- Een besluit van Ged. Staten van Zeeland, dd. 13 April 1901, waarbij atwijzend is beschikt op eene reclame tegen den hoofdelijken omslag van P. F. van Kolk, op grond dat het inkomen van den reclamant ten tijde dat hij aan- geslagen werd terecht op 500 kon worden geschat. iWordt overgelegd de rekening der nieuwjaars-commissie. De ontvangsten hebben bedragen 695,30er is een saldo van 3,85. De Voorzitter stelt voor de commissie dank te betuigen voor hare medewerking tot leniging der armoede, wat met algemeene stemmen wordt goedgekeurd. j. Ingekomen is de rekeuiog der Kamer van Koophandel en Fabneken, bedragende in ontvangsten 125 en in uit- gaven 158,77$, vergezeld van het volgende schrijven Wij hebben de eer u hierbij toe te zenden, met de noodige bescheiden, de rekening der Kamer van Koophandel en Fa- brieken te Ter Neuzen over het diensijaar 1900. Deze rekening sluit met een nadeelig ealdo van f 33,77 J, ten gevolge van in het diensijaar onvermijdclijke nitgaven. Daar de Kamer tot heden nog altijd een batig slot mocht boeken bij haar jaarlijksehe rekening, vertrouwt zij, dat gij haar in dit geval in staat znlt willen stellen hare schuld at te doen, waarom zij u beleefdelijk verzoekt. De Voorzitter stelt voor het verzoek in te willigen. De heer Moes: Is het salaris van den secretaris niet verhoogd De heer Van IJsselsteijn: Ja, verleden jaar. Het was vroeger 100, later is het 50 geworden en nu is het wecr gebrac.ht op 75. De Kamer heeft echter over 1900 eigeniijk maar f 93 genoten, daar van het toegestane bedrag ad 125 is at'getrokken het saldo van 1899 ten bedrage van ruim f 31 We hebben trouwens nog ieder jaar geld over gehad, dat dan in de gemeentekas terng is gekomen. De heer Dees merkt op dat het te kort toch hoofdzakelijk is ontstaan door verhooging van het salaris van den secretaris. De Kamer beslist daarover zelfmen zou het salaris dus wel eens bijzonder hoog kunnen stellen en 'tis gemakkelijk om dan maar bij den Raad om verhooging der subsidie te vragen. De heer Van IJsselsteijn De Raad kan toch op derge- lijke handelingen invloed uitoefenen, daar hij het recht bezit verhooging der subsidie te weigeren. De heer Visser vraagt of het salaris van den secretaris te laag was. De heer Van IJsselsteijn antwoordt dat 50 voor de ge- vorderde werkzaamheden te weinig was en de verhooging tot 75 dus billijk. Dit is ook de voornaamste post, verder zijn er weinig uitgaven. Voor briefport is er b. v. maar 75 cent nitgegeven. De heer Wieland Daaraan zon men zeggen dat er maar weinig werk is. De heer Van IJsselsteijn merkt op dat men daarop geen basis maken kan in verbarid met het werk, daar de Kamer van Koophandel vrijdom van port geniet. Het tekort spruit voornamelijk voort uit de kosten van het zenden eener com missie naar Den Haag. De heer WielandWe zullen het verzoek maar moeten toestaan. Na nog enkele opmerkingen wordt het voorstel van het Dag. Best., om aan de Kamer van Koophaudel over 1900 een verhooging van het subsidie toe te kennen van y* 33.771, tot dekking van het te kort, met algemeene stemmen aan genomen. U. Een exploit uitgebracht ten verzoeke van het college an regenten van het huis van bewaring, handelende in op- dracht van Z. Exc den Minister van Justitie, waarbij aan de gemeente tegen 1 Januaii 1902 wordt opgezegd de huurover- eenkomst voor het huis van bewaring. De Voorzitter: Hoewel het huis van bewaring reeds met 1 Juli wordt opgeheven, loopt de huur nog door tot 1 Jan. a. s. 1. Een adres van B. P. de Boy, timmerman en herbergier, dat hij van de gemeente in erfpacht heeft een perceel grond van de Dijkstraat ter grootte van 2,26 aren begrensd eenerzijds door de Dijkstraat, anderzijds door de Pastorie dat hij van het geheele perceel geen genot heeft, omdat een strook grond van zijn perceel is afgescheiden dat hij in het vorig jaar aan het bestuur heeft gevraagd de beschikking te mogen hebben over dien strook grond, in de meening dat dien grond gemeente-eigendom was, op welk adres nimmer eenig antwoord is gegeven dat hij ter uitbreiding zijner zaak ais ter bevordering van meerdere vruheid over den nu openliggenden strook grond gaarne de beschikking zou hebben, tegen vergoeding van de gewone erfpachts-canon, die dan zon klimmen tot ongeveer 12, of zoo veel meer of minder als zijn erfpachts perceel zou vergrooten dat hij zich verbindt op dien grond niet te bouwen, maar als open terrein te gebruiken in de beide uiteinden af te sluiten door deuren, ten genoegen van uw bestuur, en ten alien tijde toegankelijk te stellen voor gemeente-beambten bij brand, rioolwerkzaamheden enz. en een of meer sleutels dier afsluiting te deponeeren aan het gemeentehuis. dat de uitgifte in erfpacht van dien grond naar adres- sants bescheiden meening geen enkel bezwaar oplevert, immers het. riool ligt wel in dien strook grond doch tegen het perceel van adressant. redenen waarom adressant verzocht h'm bedoelden strook grond in erfpacht af te staan onder zulke bedingen als zal noodig geoordeeld worden. De VoorzitterDit betreft hier de grond die gedeeltelijk verleden jaar door het R. C. kerkbestuur is afgestaan en welke de gemeente heeft trachten te verkrijgen om een ge- makkelijken toegang te bezitten tot de brandputten en het hebben van ruimte bij rioolwerkzaamheden enz. op eigen terrein. I Het Dag. Best, stelt daarom voor op het verzoek atwijzend te beschikken. Afsluiting met deuren, hoe gemakkelijk ook veroorzaakt hinder Als het aan den een wordt toegestaan, kan men het een ander niet weigeren en daar er dan meerdere bewoners met zoo'n verzoek zouden komen, zou men er vele deuren krijgen en er wel een bos sleutels op na moeten houden. Vooral in geval van brand, als men met de spuit vlug een der brandputten wil bereiken, zou dit zeer hinderlijk zijn. De heer WielandStaat die grond nu open en loopen er ook anderen op De Voorzitter Dit is wel het geval geweest, maar misschien nu niet meer. Het Dag. Best, is daar geweest en heeft gelast dat de grond moet worden afgesloten, ook de erven van particulieren die daaraan grenzen. Of het al gemaakt is, weet ik evenwel niet. Met algemeene stemmen wordt hesloten op het verzoek atwijzend te beschikken. -ii. De Voorzitter deelt mede dat thans eene bespreking mnet plaats hebben over de commissie's tot wering van school- verzuim. Voor de commissie in de kom hebben van de laatstbenoemden aangenomen Van Rees, De Deckere en Van den Ouden en voor de commissie te Sluiskil Imandt. Daar het een wanhopig werk moet genoemd worden om met benoemen voort te gaan, stelt het Dag. Best, voor het besluit tot instelling der voomoemde commissie's te wijzigen en het aantal leden der commissie in de kom te verminderen van 9 tot 5 en dat der commissie voor Sluiskil van 5 tot 3. Door den grooten afstand is het bepaald noodig dat er te Sluiskil eene aparte commissie is, en er is dan ook gelegen- heid om een derde lid te vinden. Met algemeene stemmen wordt het voorstel van het Dag. Best, aangenomen. De Voorzitter deelt hierna mede dat de commissie in de kom alsnn compleet is. Zij bestaat uit F. Elve, L. J. de Vries, S. van Rees, P. J. de Deckere en D. van den Ouden. Voor de commissie te Sluiskil hebben de benoeming aan genomen Th. Fermont en N.J. Imandt. Tei benoeming van een derde lid dier commissie worden door het Dag, aanbevolen II. de Boer en A. J I aas. Met algemeene stemmen wordt benoemd H. de Boer. Naar aanleiding der vermindering van het getal eommissie- leden stelt de Voorzitter namens het Dag. Best, voor het presentiegeld to verhoogen van 50 tot 7 cent en het reglement van orde der commissien aldus te wijzigen. Dit voorstel wordt aangenomen met 9 tegen 2 stemm -n, die der heeren De Koeijer en Dees. n. De Voorzitter doet mededeeling van een schrijven van mevr. Waszklewicz, namens de Internationale Unie, welke in de vergadering van 20 Dec. 1900, te Parijs gehouden, een protest heeft uitgebracht tegen de wijze waarop Engeland in Zuid Afrika oorlog voert en tegen de annexatie der Boeren Repnblieken. Verzocht wordt hetzij als college, hetzij als persoon het protest, waarvan een afdruk is bijgevoegd, te teekenen. De Voorzitter deelt mede dat het Dag. Best het protest heeft willen teekenen, maar toen overwoog dat misschien de Raad als college onderteekening wenschte, waarom het tot deze vergadering is aangehouden. Met algemeene stemmen besluit de Raad aan het protest adhaesie te verleenen, terwijl ook nog gednrendo eenige dagen aan de ingezetenen gelegenheid zal worden gegeven om er hun handtejkening onder te plaatsen. o. Ingekomen is een adses van A. C. Risseeuw, rijks- telefoonhouder te Sluiskil, welke met het oog op de vele werkzaamheden die de hediening van het kantoor vereischt, verhooging van jaarwedde verzoekt. Het verkeer nam een ongedachte vluchtsedert 23 April 1900, de datum der in werkingstelling werden 400 telegrammen ontvangen en ruim 300 verzonden. 250 telegrammen moesten kosteloos worden besteld, het kantoor is ook langer open dan in andere ge- meente'n, terwijl het salaris bij andere plaatsen ten achter De Voorzitter deelt mede dat dit adres nog niet door het Dag. Best, is besproken. Hij is van gevoelen dat eene verhooging van salaris, thans 75 bedragende, niet onbillijk is. daar het verkeer drukker is geworden dan men dacht. Spreker geeft evenwel in overweging om het adres aan te houden, teneinde Burg, en Weth. in de gelegenheid te stellen de zaak te bespreken. Aldus wordt z. h. s. besloten. 2, Aangehouden xaken De Voorzitter herinnert dat dit betreft het verzoek van Ds Boone om vrijstelling van den dienst bij de brandweer, en een voorstel van den heer De Jonge naar aanleiding van dat verzoek Aangezien het voorstel van den heer De Jonge van de verste strekking is, als zullenae bij aanneming daar Best. van een beslissing op het adres van Ds. Boone niet meer noodig zijn, brengt spreker dat voorstel eerst in behandeling Het luidt als volgt De ondergeteekende, overwegende dat van dienen bij de brandweer van Burgemeester en Wethouders vrijgesteld, of indien de indeeling reeds is geschied, ontslagen kunnen worden, volgens artikel 11 volgens de gewijzigde verordening. Zij die andere plichten in het openbaar belang te ver- vullen hebben, welke hen verhinderen de gevorderde diensten nit te voeren overwegende dat de geestelijken niet persoonlijke of private, maar ook openbare of algemeene belangen behartigen, welke hen verhinderen kunnen de gevorderde diensten uit te voeren overwegende dat op dezen grond de ambtenaren van de secretarie en andere personen zijn vrijgesteld overwegende dat ook vrijgesteld mogen worden, volgens d. van art 11 zij, wier diensten, op grond van het groot getal ingedeelden niet noodig is, en dat het aantal ingedeelden zoo groot is, dat de dienst der geestelijken niet bepaald noodig geacht kan worden, stelt voor op grond van genoemd art. 11 a en d de gees telijken vrij te 9tellen van het dienen bij de brandweer. J. A. DE JONGE. De Voorzitter is van gevoelen dat, waar de verordening op de brandweer de vrijstellingen aangeeft en de geesielijken daaronder niet vallen, het voorstel een bijvoeging beoogt en dus aanleiding moet geven tot wijziging der verordening. Hij moet aanneming ontraden. In het voorstel wordt gezegd dat de geestelijken verhindering kunnen hebben, maar in zulke gevallen voorzict de verordening reeds bij art. 32 1, waar gezegd wordt dat men zich ingeval van ziekte of over- macht mag onthouden mits die reden behoorlijk worden aangetoond, terwijl volgens 2 het zich buiten de gemeente bevinden ook als geldige reden voor onthouding aan den dienst wordt genoemd. Voor het geval dat iemand verhindering kan hebben, be- hocft dus geen vrijstelling te worden verleend. En waar de voorsteller verder zegt dat de ambtenaren der secretarie op dien grond zijn vrijgesteld is de vergelijking van deze per sonen met de geestelijken niet juist. Die ambtenaren hebben andere diensten, die zij moeten verrichten. Als er brand is, moeten zij - zegt spreker hier komen redden. De aanhaling van letter d van art. 11, en de bewering dat de dienst der geestelijken zou kunnen gemist worden op grond van het groot getal ingedeelden, is eveneens onjuist, want er is geen groot getal ingedeelden. Er zijn niet meer personen ingedeeld, dan het door het bestuur der brandweer gevraagde aantal, en men mag toch wel veronderstellen dat zij niet meer manschappen zullen vragen dan er noodig zijn. Op grond van het aangevoerde stelt spreker voor het voorstel niet aan te nemen. De heer De Jonge verklaart dat het naar zijn bescheiden meening niet noodig is, de verordening te wijzigen, maar dat hij zou wenschen dat de geestelijken op dezelfde wijze werden vrijgesteld als zoovele anderen. Zij dienen algemeene be langen, waardoor zij niet in de gelegenheid kunnen zijn hunue diensten te verrichten. De Voorzitter Een geestelijke kan reden van verhindering hebben, maar hij heeft die niet altijd. De heer De Jonge: Maar een dokter ook nietMen kan toch niet zeggen dat een dokter nooit kan komen De Voorzitter stelt een dokter en domind niet gelijk. Van de hulp van den eersten kan somtijds een menschenleven afhangen, wat bij den laatsten niet het geval is. Deze kunnen alleen een troostend woord brengen en, wanneer zich het al voordoet dat ze bij een zieke geroepen worden tijdens er diensten bij de brandweer te verrichten zijn, dan is die ziekte van een ander overmacht en hebben zij dus ingevolge art. 32 der verordening het recht om weg te blijven. De heer De Jonge Er zijn gevallen waarin ik de hulp van een geestelijke geheel met die van een dokter gelijk stel. Wanneer er b. v. een katholiek de laatste sacramenten moet nntvangen, is spoedige hulp noodig, en is tijdige hulp van groote beteekenis. De Voorzitter is het niet eens met het beweren van den heer De Jonge. De heer Moes ziet op tegen verandering der verordening. Hij wil openhartig zijn en verklaart, dat, mocht hij thans nog beslissen, hij ook niet meer zon zijn voor vrijstelling van den arts Van de Ree, die hier ook al eens is genoemd. Hij is er tegen om nog meer vrijstellingen te verleenen. Men moet bedenken dat het een last is die men verplaatst. Vele moeilijkheden heeft men reeds met de verordening ondervonden, waarom spreker bezwaar maakt tegen wijziging. Hij vindt het dan toch ook nog zoo verschrikkelijk niet dat een geestelijke wordt ingedeeld, daar kan worden afgekocht en art. 32 de gelegenheid geeft om bij wettige verhindering van de spuit weg te blijven. De heer Dees maakt uit de woorden van den Voorzitter de gevolgtrekking dat het eenvoudig eeu beginselkwestie is en daaraan wil hij niet toegeven. Hij zou liever zien dat elk geroepen was om te dienen, daar er gelegenheid is tot afkoop, want, al is die afkoop door den Raad op 20 per jaar gestelt, men kan het ook goedkooper gedaan krijgen, Spreker is er, met het oog op andere vrijstellingen, voor Ds Boone te ontslaan, doch hij heeft bezwaar om de verordening te wijzigen. Zijn er later meerdere geestelijken, dan moeten die zich maar telkens tot den Raad wenden. De Voorzitter merkt op dat de Raad de vrijstellingen aan Burg, en Weth. heeft overgelaten. Wel kunnen ze bij den Raad in hooger beroep komen. De heer Dees wijzigt zijn idde in dien zin. De heer De Jonge verklaart zijn voorstel in te trekken en mee te gaan met het denkbeeld van den heer Dees. Het voorstel-De Jonge alsnn vervallen zijnde, komt in behandeling het adres van Ds. Boone, (reeds vroeger mee gedeeld) De heer Visser is het wel eens met de reeds vroeger door den heer De Koeijer geuitte meening, dat het dienen van Ds. Boone schadelijk zal zijn voor den dienst. Wat zal men er aan hebben, daar hij altijd afwezig is Spreker zou hem niet willen vrijstellen omdat hij domine is, maar omdat hij zoo dikwijls afwezig is. De Voorzitter is juist van gevoelen dat het dienen van iemand als Ds. Boone juist in het belang van den dienst is dit zal strekken tot opwekking van de anderen maar wanneer menschen van gezag zich gaan onttr.-kken is dit juist schadelijk voor den dienst. En wanneer nu een gemeente van gevoelen is, dat het dienen bij de brandweer, het vervnllen van een burgerplicht, de waardigheid van haren geestelijke te kort doet, welnn, dan kan zij toch gemakkelijk voor yervanging zorgen. Om Ds. Boone te ontslaan op grond dat hij schadelijk voor den dienst is, om dezen gelijk te stellen met een dronk- aard of een gek zou spreker niet gaarne doen. De heer VisserMaar er worden toch menschen die maar even buiten de kom wonen op dien grond vrijgesteld. De Voorzitter: Omdat ze de klok niet kunnen hooren en bnitendien Ds. Boone woont in de kom. De heer Dees is er, uit overweging van de vrijstelling aan verschillende particulie personen verleend, voorom het verzoek van Ds. Boone in te willigen, daar hij in dezelfde termen valt als anderen. De Voorzitter merkt op dat die andere vrijstellingen er moeten zijn. De heer Dees Tengevolge daarvan wil ik ook Ds. Boone vrij stellen. De heer De Koeijer blijft bij zijn vroeger beweren dat Boone moet worden vrijgesteld omdat hij, door veelvuldige afwezighcid, schadelijk voor den dienst is. Hij stelt dit voor. De heer Dees is het daarraee eens. De Voorzitter acht het zooals reeds gezegd juist een voordeel. De heer WielandJa, ja, als mijnheer IJsselsteijn, ik, mijnheer Schalk en die ingenieurs en opzichters eens ginger, puinpen, zoudt u eens zien hoe dat in den smaak der anderen zon vallen. Die trachten evenwel allemaal aan den dienst te ontkomen, doch een werkman kan dat niet. De Voorzitter verzoekt »de werkman er buiten te laten, daar het Ds. Boone geldt en die is geen werkman. De heer Wieland verklaart dit als voorbeeld te hebben aangehnald naar aanleiding van de woorden van den Voorzitter dat het dienen van Ds. Boone opwekkend zou werken. De discussie wordt gesloten en het voorstel van den heer De Koeijer aangenomen met 7 tegen 4 stemmen. Voor stemmen de heeren Van der Hooft, De Koeijer, Dees, De Jonge. De Feijter, Wieland en Vissertegen de heeren Grenu, Van de Velde, Moes en Van IJsselsteijn. 3. Benoeming stembureaux. Met algemeene stemmen worden de stembureaux voor 1901/1902 benoemd als volgt: Stemdistrict I (raadzaal)Voorzitter de Burgemeester, plaats- vervanger de heer J. C. Harteleden de heeren G Wieland en J. A. de Jonge, plaatsverv. de heeren J. A. J. Sibmacher Zijnen en P. J. Versluijs; vierde lid de heer A. Visser, plaatsverv. de heer H. J. Vooren. Stemdistrict II (Sluiskil)Voorzitter de heer Joz. de Feijter,. leden de heeren L. de Koeijer en J. Wiskerke, plaatsverv. de heeren I. de Groot en J. Lijbaart, vierde lid de heer H. de Boer, plaatsverv, de heer A. Schetfelaar Klots. Stemdistrict III (Java)Voorzitter de heer A. C N. Grenu leden de heeren D. J. Dees en W. S. J. Dieleman, plaatsverv. de heeren C. van der Hooft en T. van Borssum Waalkes, vierde lid de heer G. Jurrij, plaatsverv. de heer C. F. Kohier. 4. Omvraag. De heer Visser vraagt of de bliksemafleiders op do palen der electrische verlichting al in orde zijn gebracht Hij vraagt dit met het oog op dit seizoen, waarin men onweer kan wachten. De Voorzitter deelt mede dat met het plaatsen der af- leiders een aanvang is gemaakt. De openbare vergadering wordt alsnu geschorst en gaat over in eene met gesloten deuren ter behandeling der volgende punten der agenda. Na het weder openbaar worden der zitting komt -an de orde Verbetering kohier schoolgelden. De Voorzitter deelt mede dat het kohier der schoolgelden oorspronkelijk vastgesteld op f 2328, thans naar aanleiding eener opmerking van Ged. Staten is vastgesteld op f 2227,70. Reclames hoofdelijken omslag. De Voorzitter deelt mede dat op de reclames tegen het suppletoir kohier van den hoofdelijken omslag de volgende b'eschikkingen zijn genomen C. Wisse verminderd van 2500 naar f 1200P. Bnijsrogge verminderd van f 600 naar f 500 J. A. van Dale, Anth. Wisse, J. C. Geensen, Jacob Herrebout, B. Frederiksen en M. Harte Az.. verminderd van f 500 naar f 450P. J. Eekman, verminderd van f 500 naar 400van het kohier afgevoerd werd Ant. Herrebout. Gehandhaafd werden C. Snikkenburg op 800. A. J. Stroo, Fr. Dieleman, A. de Zeeuw Jz, Jan Bakker, Antb. Harte Mi., W. P. 'tGilde, J. C Eekman, H. A. Ruben, Dan. F. Elve, P. Ringelberg en H. A. Hulstaart op 500, en A. A. van Driel, J. A. Bedet, M. Meijer en L. Wieland op f 450. Terzijde gel.gd, als zijnde na het verstrijken van den ge- stelden termijn ingekomen, zijn de reclames van J. J. Jolijt en J. G. de Reus. Hierna sluit de Voorzitter de vergadering. ZKKTIJ DI Van 24 tot en met 25 April. Datum. VLAG, NAAM. MJ. Van en naar. Lading J Voor Ter Weaien i 25 Eng. s.s. Eleanor 1387 Dover ledig idem Abbotsford 2979 Leith stukg. idem Hailing 2199 Londen idem Belg. s.s. Antverpia 2451 Middlesbro ijzer Van Ter Meusein 24 Eng. s.s. Ann Webster 2241 Londen «tukg. 25 Eng barge Lord Shaftesbury 241 idem ijzer Eng. s.s. Altona 1909 Goole macadam Voor <-ent i 24 Eng. 9.8. Glenfield 6111 Fernandina phosph. idem Tadorna 3730 Manchester stukg. idem Sea Gull 2762 Louden idem 25 idem Raubaix 1549 idem ledig Van «enl t 24 Noor. bark EUida 1553 iSundsvall ballast Eng. s.s. Sea Serpent 2553 Londen stukg. idem Hero 2194 Hull idem 25 Eng s.s. Calder 1992 Goole idem DuitS. 9.9. Sparta 3501 Antwerpen ledig Eng. s.s. Fulmar 3408 Liverpool stukg. Oostsluizen alhier 85 binnenvaartuigen op- en 41 afgeschut; door de Westsl. 2 op- en 3 afgeschut. ir t H Als het bloed bleek wordt en een gedeelte zijner roode licbaampjes verliest wordt het zoo kraohteloos, dat de werkingen van het geheele menschelijke lichaam slecht geschieden. He't hart* 't welk den bloedsomloop in gang moet zetten en zijn loop moet regelen is deswege het belangrijkste deel van den bloedsomloop; het zelve zal dus als het bloed zwak is en het niet de aderen kan strootnen. en de krachten verdwijnen, men de maag verteert niet meer en de beenen op. Het is als dan een krachtigen hernieuwer van het hulp te nemen, om het zijn goeden gestoord zij u geregeld door De eetlust slaapt slecht, dikwijls zwellen hoog tijd bloed ter otnloop weer te geven en al de organen weder in goeden gang te brengen. In zulk een geval zijn de Pink Pillen van Dr. Williams op hun plaats, daar zij de beste en duurzaamste genezingen be- zorgd hebben. Zco verklaarde de heer J. Verhaar, werkzaam bij de Staatsspoor en wonende bij 't station te Hoogeveen aan onze verslaggever, die de genezing van zijne vrouw vernomen had, dat zij jaren en jaren aan die verschillende zaken als hierboven zijn aangegeven lijdende was geweest, doch thans

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1901 | | pagina 6