A1 g o a o e a Nieuws- en Advertentieblad root Zeeuwsch-Vlaanderen, GELPLEENING. JAARMARKT No. 4054. Yerpachting grasgawas PEIMCSS OF 6RAVIU. op Woensdag 3 April 1301. Herziening van de belastbare opbrengst der gebouwde eigendommen. Bernini van de der lebonvde Herziening van de belastbare opbrengst der gebouwde eigendommen. Herziening van de belastbare opbrengst der gebouwde eigendommen. Dinsdag; 2 April 1901. 41e Jaargang. 24000.- J Belasting op het honden van Honden in de gemeente Ter Neuzen. ABONNEMENT: Voor Per drie maanden binnen Ter Neuzen 1,—Franco per post: Nederland 1,10. Voor Belgie 1,40. Voor Amerika 1,32^. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaars, Postdirecteuren en Brieven- bushouders. ADVERTENT!!!;^ Van 1 tot 4 regels f 0,40. Voor elken regel meer 0,10. Bij directe opgaaf van dnemaal plaatsing derzelfde advertentie wordt de prjjs slechts tweemaal berekend. Grootere letters worden naar plaatsruimte berekend. Inzending van advertentien v6or 3 uren op den dag der uitgave. ZA AMSLAG. Door het gemeentebestuur van ZAAMSLAG en bet bestuur van den ZAAMSLAGPOLDER zal op Vrijdag 5 April 11)01, des namiddags ten 5 lire, in het logement van Jacobus Platteeuw te Zaamslag, in het openbaar worden ver- pacht voor den tijd van drie jaren Het grasgewas van wegen in den Zaamslag- en Zuidlantlpol- der en van de bee^aafplaats. De voorwaarden van verpachting liggen ter inzage ter geineente-secretarie. Zaamslag, 23 Maart 1901. Namens voormelde 'oesturen, WORTMAN, Burgemeester. FEUILLETON Om bet effect te verhoogen waren detoeschouwers in het duister, terwijl de ruime estrade, die een woudlandschap voorstelde, door sterk, mat licht werd beschenen. Het bad alle schijn, of dat licht uitging van de halve maan, die de godin in haar ruim afhangende zwarte baardos droeg. Het scheen, of zij pas uit de schaduwen van het woud te voorschijn was getreden en haar vluggen tred had ingehouden. Met de eene band hield zij het gewei vast van het mythologisch hert, met de andere hand wenkte zij een groet. Zij was betooverend schoon en dit kwam nog meer uit, toen zij begon te spreken. Zij bezat een voile, weeke stem en de verheven verzen klonken van haar lippen als de liefelijkste muziek. Er kwam leven in de voorstelling. Zonderlinge gestalteu, half mensch half dier, kwamen uit het half duister te voorschijn en werden door Diana op bevallige wijze aan den hertog voorgesteld. Zij gedroegen zich zeer ge- past en gaven blijk, dat zij hun wilden aard voor dezen avond in het woud hadden achtergelaten zij begonnen dadelijk vriendelijke gesprekken met de nymphen, die op dit oogenblik den gewonen ijver misten om de dieren te vervolgen. Het was een tooneel vol afwisseling. Daar kwamen de maaisters om op de tonen der muziek een denkbeeldige weide af te maaien. Zij werden daarin onderbroken door de faunen, Burgemeester en Wethouders van ZAAMSLAG maken bekend, dat ten laste dier gemeente wordt aangegaan eene geldleening, groot tegen eene rente van vier ten lionderd in het jaar. De leening wprdt verdeeld in 48 aandeelen, ieder groot 500.welke moeten worden gestort als volgt 16 op 1 Juni 1901 16 1 Juli 12 1 Augustus h en 4 1 1902 De minimum-aflos is als volgt geregeld In de jaren 1903 tot en met 1919 telken jare £en aamleel en in 1920 en volgende jaren telken jare vier aandeelen. Zij, die wenschen deel te nemen in deze leening, worden uitgenoodigd daarvan, met opgaaf van het aantal aandeelen, mededeeling te doen aan den Burgemeester, voor 26 April e. k. Zaamslag, 29 Maart 1901. Burgemeester en Wethouders voornoemd, WORTMAN, Burgemeester. K. DE KRAKER, Wethouder. TE ZKZOZEAAT ACHT- Begin 9 ure voormiddag. Eindigende 1 ure itamiddag. De Burgemeester, 0. DIERICK. De Burgemeester der gemeente Boschkapelle, Gezien art. 26 der wet van 2 Mei 1897 (Staats blad n". 124). Brengt ter kennis van belanghebbenden, dat die haar door gebaren beduiden, dat dansen en minnekozen de voorkeur verdiende boven zulken arbeid. De maaisters begrepeu dat ook zoo en lieten zich door de faunen ten dans voeren, waartoe de nymphen en dieren al gereed stonden. Op dit bonte, prachtige schouwspel blikte Diana met verheven rust neder, en toen zij dit rnoede werd, vloog haar oog door de zaal alsof zij iemand zocht. Plotseling kreeg haar schoon gelaat een ijskoude uitdrukking en sedert dat oogenblik keek zij alleen naar de dansende paren. Waarom was hij hier gekomen, als hij een ver- drietig gezicht wilde toonen, als of het schitte- rende schouwspel hem verveelde Hij is een pedant," dacht Katharina verbitterd. "Menschen, die zich niet met anderen kunnen verheugen, moesten niet in de gezelschappen komen zij storen slechts." Het ballet was ten einde de dansenden vorm- den schilderachtige groepen en de muziek ging van een luidruchtig allegro in een diep adagio over. Alles werd door rood licht beschenen, Diana sprak nog een afscheidswoord en toen viel het scherm, doch op het stormachtige verlangen werd het telkens weer opgehaald. Toen het voor de de derde maal werd opgehaald, ontbrak Diana, de hoofdpersoon. Katharina wilde zich niet langer lateu bekijken, de kamenier, die haar in de garde-robekamer wachtte, deed alles veel te langzaam naar haar zin. Toen zij een half uur later in een mat rose japon, met diamanten om hals en armen, het haar naar de de nieuwste mode opgekamd, in de balzaal verscheen, was zij weer een coquette dame, waar ieder haar voor kende. eene algemeene opgaaf van den inhoud der kennis- gevingen, bedoeld bij gemeld art. 26, omtrent de herziening van de belastbare opbrengst der ge bouwde eigendommen in de kadastrale gemeepte Boschkapelle onder bijvoeging van den kadastralen legger en de plans op de secretarie der gemeente is nedergelegd ter kostelooze inzage van belang hebbenden gedurende twintig dagen na heden. Afgekondigd te Boschkapelle den 31 Maart 1901. De Burgemeester voornoemd, B. VAN SONSBEECK. Op Zaterdag den 13^° April 1901 te Axel van 912 ure. Op Maandag den 15den April 1901 te Hulst van 12ure. Op Dinsdag den 16<ien April 1901 te Kloos- terzande van 912 ure. Op Woensdag den 17den April 1901 te Ter Neuzen van 91/,ure, zal door de commissie van het schattingsdistrict Goes of door een of meer harer leden zitting worden gehouden in het gemeentehuis; tot het geven van mondelinge inlichtingen aan hen, die zich alsdan daarvoor aanmelden. De Burgemeester der gemeente OVERSLAG, Gezien art. 26 der wet van 2 Mei 1897 (Staatsblad n°. 124); Brengt ter kennis van belanghebbenden, dat eene algemeene opgaaf van den inhoud der kennis- gevingen, bedoeld bij gemeld art. 26, omtrent de herziening van de belastbare opbrengst der ge bouwde eigendommen in de kadastrale gemeente Overslag, onder bijvoeging van den kadastralen legger en de plans, op de secretarie der gemeente is nedergelegd ter kostelooze inzage van belang hebbenden gedurende twintig dagen na heden. Afgekondigd te Overslag, den 30 Maart 1901. De Burgemeester voornoemd, D. MATTEL^. Op Zaterdag den 13 April 1901 te Axel van 912 ure. Op Maandag den 15 April 1901 te Hulst van 127,-2V, ure. Op Dinsdag den 16 April 1901 te Kloosterzande van 9 12 ure. Op Woensdag den 17 April 1901 te Ter Neuzen van 978127a ure, De hertog kwam haar aan den ingang van de balzaal te gemoet. Zij behoorde tot de lievelingen van den ouden heer, daar haar donkere schoon- heid juist zeer in zijn smaak viel. Hij begroette haar zoo vriendelijk mogelijk en zeide //Het is gelukkig, dat ik thans geen dertigjaar jonger ben, anders zou ik van avond misschien een dwaasheid begaan hebben." z/En welke dan, Hoogheid vroeg zij coquet. */lk zou u een liefdesverklaring gedaan hebben." //Zou dat zoo'n groote dwaasheid geweest zijn, Hoogheid z/Dat denk ik zoo, want u zou stellig om mij gelachen hebben." Zij schudde het hoofd en antwoordde »Dat zou u zeker niet gedaan hebben. Uwe Hoogheid behoort niet onder de lieden, die bij zulke gelegenheid een dwaas figuur maken, zou ik meenen." z/Genade, schoone Diana," sprak de vroolijke oude heer lachend, //behaudel mijn arme zestig jaar met eenige verschooning. En nu, mevrouw sta mij toe u naar mijne nicht te geleidenzij is zeer verlangend u haar compliment te maken." Aan den arm van den hertog ging zij Walden- burg voorbij, die zwijgend had toegezien. »Zij is schoon, maar coquet in den hoogsten graad," zeide een bekende dicht bij hem. Waldenburg scheen niet te bemerken, dat deze woorden tot hem gericht warenhij sprak althans een paar woorden over de doelmatigheid der nieuw ingerichte lichtverwarming in het paleis en stak toen over naar het andere einde der zaal waar Von Stasch en Else in hun costuum van de voor stelling bij elkander stonden. zal door de commissie voor het schattingsdistrict Goes of door een of meer harer leden zitting worden gehouden in het gemeentehuis dier ge- meenten, tot het geven van mondelinge inlichtingen aan hen, die zich alsdan daarvoor aanmelden. De Burgemeester der gemeente PHILIPPINE, Gezien art. 26 der wet van 2 Mei 1897 (Staatsblad n°. 1 24) Brengt ter kennis van belanghebbenden, dat eene algemeene opgaaf van den inhoud der kennis- gevingen, bedoeld bij gemeld art. 26 omtrent de herziening van de belastbare opbrengst der ge bouwde eigendommen in de kadastrale gemeente Philippine, onder bijvoeging van den kadastralen legger en de plans, op de secretarie der gemeente is nedergelegd ter kostelooze inzage van belang hebbenden gedurende twintig dagen na heden. Afgekondigd te Philippine den 30 Maart 1901. De Burgemeester voornoemd. A. J. CAMMAERT. Op Zaterdag den 13d" April 1901 te Axel van 912 ure, op Maandag den 15d" April 1901 te Hulst van 121/s21 2 ure, op Dinsdag den 16d" April 1901 te Kloosterzande van 912 ure, op Woensdag den 17den April 1901 te Neuzen van 91 /3127a ure, zal door de commis sie voor het schattingsdistrict Goes of door een of meer harer leden zitting worden gehouden in het gemeentehuis tot het geven van mondelinge inlichtingen aan hen, die zich alsdan daarvoor aanmelden. De Burgemeester der gemeente WESTDORPE, Gezien art. 26 der wet van 2 Mei 1897 (Staats blad n°. 124). Brengt. ter kennis van belanghebbenden, dat eene algemeene opgaaf van den inhoud der kennis- gevingen, bedoeld bij gemeld art. 26, omtrent de herziening van de belastbare opbrengst der ge bouwde eigendommen in de kadastrale gemeente Westdorpe, onder bijvoeging van den kasdastralen legger en de plans op de secretarie der gemeente is nedergelegd ter kostelooze inzage van belang hebbenden gedurende twintig dagen na heden. Afgekondigd te Westdorpe, den 30 Maart 1901. De Burgemeester voornoemd, C. VAN WAES. Op Zaterdag den 13 April 1901 te Axel van 912 ure; Op Maandag den 15 April 1901 te Hulst van 127a—27, ure; Op Dinsdag den 16 April 1901 te Kloosterzande van 9 12 ure; Op Woensdag den 17 April 1901 te Ter Neuzen van 972121/s ure, zal door de commissie voor het schattingsdistrict Goes of door een of meer harer leden zitting worden gehouden in het gemeentehuis tot het geven van mondelinge inlichtingen aan hen, die zich alsdan daarvoor aanmelden. Het bal begon. Men had het scherm wegge- nomen, en nu bood de geheele zaal met de woud- decoratie op den achtergrond een schoouen aaublik. Het orkest was achter een haag van bloeiende seringen en azalea's verborgen en in de hoeken en vensternissen had men door palmen en hooge bladplanten prettige plekjes gevormd, die tot ge- zellig praten en stil toezien uitnoodigden. Waldenburg, die wegens den rouw niet aan den dans kon deelnemen, had een dier plekjes opge- zoeht, vanwaar hij het bon tegewoel kou gades'aan. Juist was een wals ten einde, de dansende paren keerden naar hunne plaatsen terug. Door prins Iserstein geleid, kwam Katharina voor de plaats, waar Waldenburg zat, toen haar lauge sleep aan een plsntenkuip bleef haken. (Woidt vervolgd.) TER VEliiEVSCHE KH U IVT. Slif blad versehijui Tlaamlaa-, Woeisdag- en Vrijdagavond, .itgezemderd op Keestil»g:en, bij de Firms P. JT. TAI RK ItWHR tr Ter Weazen. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN, brengen ter openbare kennis, dat het primitief kohier der belasting ®p het honden van honden voor 1901 door den Gemeenteraad is vastgesteld, door Qedepnteerde Staten van Zeeland is goed- gekeurd en dat het van den 2e April 1901, gedurende vijf maanden in afschrifl voor een ieder ter secretarie-secretarie ter lezing ligt. Ter Neuzen, 1 April 1901. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. A. P. GEILL, Burgemeester. J. WISKEKKE, Secretaris. De Burgemeester van TER NEUZEN, maakt bij deze bekend, dat bij het le lid van art. 2 der wet ran 9 Juli 1900 (Staatsblad no. 112) welke wet k'-achtens het Koninklijk besluit van 12 Februari 1.1.) Staatsblad no. 65) in werking treedt 1 April 1901, is bep mid, dat het verboden zal zijn margarine te leveren, in een winkel of op eenige andere voor het publiektoegankelijke verkoopplaats voorhanden te hebben, uit te stallen in het openbaar, rond te brengen, rond te venten, te vervoeren of te doen vervoeren, in- of nit te voeren of ten vervoer of uitvoer in opslag te hebben, indien nietopalle verpakkingen, of, is de waar onverpakt, op deze zelf het woord Marga rine voorkomt in dnidelijko letters van zoodanige afmeting en zoodanig aangebracht, nls door den Minister van Binnen- landsehe Zaken is bepaald en in de Nederlandsche Staats- couran t .aan gekondigd Deze aankondiging is heden aangeplakt aan de plakborden achter en ter zijde van het gemeentehuis. aan de Axelscha- en Sasscbepoort, op het gehucht Driewegen en te Sluiskil. Ter Neuzen, 1 April 1901. De Burgemeester van Ter Neuzen, J. A. P. GEILL. ILL"-'.- iiLLLLL1!LUJlg

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1901 | | pagina 1