A1 g e m e e n Hieuws- en Adrertentieblad voor Seeuwsch-?laanderen, OpenhruMbGstefling EENE SCHOOL Bekendmaking. HINDER'WlT, Aankondiging. No. 4052. Donderdag 28 Maart 1901. 41e Jaargang. H11 D IE W ST. EBI1CSS OF 8BAm HINDER WET. de Wegen en Yoetpaden met de Kunstwerken. Engeland en de Z.-A. Republiek. Gemeente HULST. trachten aan te besteden: ABONNEMENT: Inzending van advertentien v6or 3 uren op den dag der uitgave SCHULDVORDERINGEN RIJK, (le PROVINCIE en de GEMEENTE, Brood-, Beschuit- en Kleingoedbakkerij F F. UIL L. KTl'O N het sloopen en herbouwen eener gemeenteschool met bijlevering van bouwstoffen. IfEIIZEJfSCHE COIIRAJKT. Per drie maanden binnen Ter Neuzen f 1,Franco per postVoor Nederland 1,10. Voor Belgie 1,40. Voor Amerika 1,32^. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaara, Postdireeteuren en Brieven- bushouders. ADVERTENTIEN: Van 1 tot 4 regels f 0,40. Voor elken regel meer f 0,10. Bij directe opgaaf van driemaal plaatsing derzelfde advertentie wordt de pr^js slechts t v e e m a a berekend. Grootere letters worden naar plaatsrnimte berekend. ■Alt 111 ml verachtjut rii.amlWaemtdaa- en Vrijilanaviinil, allse*oinlerd op Feeitliluicen, bij de Firnrn J. A A UB( IdHOK te Te> %euen. Burgemeester en Wethouders der gemeente TER Neuzen, gezien de circulaire van den heer Commissaris der Koningin in deze provincie van den 16#n Maart 1901, A no. 339, afdeeling; herinneren bij deze de belanghebbenden aan de bepalingen, rervat in de wet van den 8sUn November 1815 (Staatsblad no. 51), art. 12" der provinciale- en art. 228 der gemeente- wet, volgens welke alle TEN LASTE VAN HET binnen let maand-n, rolgende op het jaar waarover dezelve loopen, zullen inueten worden ingediend bij zoodanigo admini- stratien of ambtenaren, welke de orders tot het doen van leverantitn of anderszins gegeven hebben, op poene van te worden gehonden voor verjaard en vernietigdwordende mitsdien een ieder uitgenoodigd, om de Schuldvorderingen welke hij ten laste van het Rijk, de Provincie of de Gemeente, over 1900 mocht hebben, zoo spoedig mogelijk in te dienen, •n daartoe den uitersten termijn. bij de wet vaatgesteld, zijnde den laatsten Juni aansta&nde, niet af te wacbten. Gedaan te Ter Neuzen, den 27 Maart 1991. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. A. P GEILL, Burgemeester. J. WISKERKE, Secretaris. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN, gelet op artikel 8 der hinderwet doen te weton dat vergunning is verleend aan MAARTEN LEUNIS te Ter Neuzen en zijne reclitverkrijgende tot het oprichten van «ene slachterij, op het perceel kadastraal sectie C no. 3316. Ter Nenzen, 19 Maart 1901. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. A. P. GEILL, Burgemeester. J. WISKERKE, Secretaris. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN, gezien de artt. 6 en 7 der hinderwet (Staatsblad no. 222 van 1896), waken bekend dat op heden ter gemeente-secretarie ter visie is gelegd een verzoek ran JACOBUS VAN LEUVEN om vergunning tot het oprichten eener op perceel kadastraal bekend sectie G no. 1398, en dat op ■linsdag 2 April ItlOl, des namiddags van 3 tot 4 uren, ten raadhuize dozer gemeente, gelegenheid zal worden gegeven om tegen het maken dier iurichting bezwaren in te brengen en deze mondclmg of schriftelijk toe te lichten. Ter Neuzen, 19 Maart 1901. Burgemeestsr en Wethouders voornoemd, J. A. P. GEILL, Burgemeester. J. WISKERKE, Secretaris. ,/Wat een onlgoocheling voor u," mevrouw," sprak zij met trouwhartig gelaat tot Helene. //Als ik mij niet vergis, was mevrouw Von Sal ten nog zeer kort geleden uw intiemste vriendin." //Juist Tot ik haar doorgrondde." „Ach, is zij werkelijk zoo slecht z/Zij is onverdraaglijk z/Maar zij heeft toch ook haar deugden." z/Daar twijfel ik aan." z/Toch wel, bijvoorbeeld zij is zeer oprecht." Dat klonk heel onschuldig en geen mensch kon onschuldiger gezicht zetten dan Else von Stasch op dat oogenblik deed. Helene werd echter rood van ergernis. //Zoo is het," antwoo dde zij sche*p. //Zij is oprecht tot onbeleefd wordfots toe, zooals mevrouw Von Buchtritz kan bevestigen. vLaten wij daarover zwijgen," zeide deze dame vol waardigheid. „Wat mij betreft, dat schepsel heeft bij mij afgedaan. Zij heeft zich zelfs ver- oorloofd, miju arm onschuldig kind tot het voor- werp van haar spotternijen te maken. Het ,/arme onschuldige kind", dat als garde- grenadier een goed figuur zou gemaakt hebben, zat onvermoeid naast haar beleedigde moeder te haken een model van waardigheid en zwijgeude verachting. Else von Stasch was onder de stekelige blikken van de commandautsvrouw ten laatste minder op haar gemak. Van haar schuld bewust stak zij de hand in den zak van haar japon. Als de /Com- Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN, gezien de artt. 6 en 7 der hinderwet (Staatsblad no. 222 van 1896), maken bekend: dat op heden ter gemeente-secretarie ter visie is gelegd een verzoek van ABRAHAM MOENS om vergunning tot het oprichten eener SLACHTERIJ in het huis wijk Q 79, kadastraal bekend sectie G no. 1098, en dat op (Hnstlng 2 April l!>OI, des namiddags van 3 tot 4 uren, ten raadhnize deier gemeente, gelegenheid zal worden gegeven om tegen het maken dier inrichting be zwaren iu te brengen en deze mondeiing of schriftelijk toe te lichten. Ter Neuzen, 19 Maart 1901. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. A. P. GEILL, Burgemeester. J. WISKERKE, Secretaris. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN, gezien de artt. 6 en 7 der hinderwet (Staatsblad no. 222 vam 1896), maken bekend: dat op heden ter gemeente-secretarie ter visie is gelegd een verzoek van JAN LOOF om vergunning tot het op richten eener SLACHTERIJ in het huis wijk F no. 14, kadastraal bekend sectie C no. 1317, en dat op Hlnsilag 2 April ISO I, des namiddags van 3 tot 4 uren, ten raadhuize dezer gemeente, gelegenheid zal worden gegeven om tegen het maken dier inrichting be zwaren in te brengen en deze mondeiing of schriftelijk toe te lichten. Ter Neuzen, 19 Maart 1901. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. A. P. GEILL, Burgemeester. J. WISKERKE, Secretaris. Burgemeester en Wethouders der gemeente ZAAMSLAG brengen ter kennis van belang- hebbenden dat, te beginnen op Dinsdag 2 April 6. k., vanwege de gemeente een algemeene op- neming zal worden gehouden van Zaamslag, 22 Maart 1901. Burgemeester en Wethouders voornoemd, WORTMAN, Burgemeester. L. J. GEELHOEDT, Wethouder. mandeuse" eens geweten had, welk verfoeielijk stukje zij daarin verborgen hield Else was een klein dapper vrouwtje, maar bij deze gedachte ging haar toch een rilliug over het lijf. Dezen morgen bij het ontbijt had zij de carica- tuur geteekeud en haar man daardoor een vreese- lijke iaehbui bezorgd. De teekening was zeer zeker korniek te noemen. Met groote juistheid was de //Commandeuse" voor- gesteld, met de eene band den kleinen sparte- leuden Trotting in de hoogte houdende en met de andtre hand een reusacbtige knalboubon tegen zijn borst drukkende. Om alien twijfel omtrent de beteekenis weg te nernen stond er nog onder yDe Dood of Tosca." Onder den druk van haar geweten was Else nu geruimen tijd zwijgende toehoorderes, ofschoon men van de aanstaande feesten sprak, die juist haar belangstelling in zoo groote mate opwekten. z/U zal dus werkelijk geen deel nernen aan de voorstelling vroeg mevrouw Von Bushtritz. Helene von Fernow zat daar als een beeld van stille onderwerping. z/Ik kan niet," antwoordde zij met een mat glimlachje. z/Waarom nietvroeg mevrouw Von Buchtritz. z/Ja, waarom niet?" herhaalde Heleue met een zucht. ,/Geloof u dan, miju waarde, dat mijn man zich verwaardigt mij ooit de reden te zeggen van zijn beschikkingen „Het gebeurt niet" daarmee is alles gezegd." Hier kon Else niet langer bij zwijgen. //Die heeren ambtenaren zijn toch bijzonder verstrooid," zeide zij hoofdschuddend, uom het welzijn van den Staat vergeten zij al het overige. Stel u voor, dames, dat ik bij mijn binuenkomen TAlf Burgemeester en Wethouders van HULST zullen op Dinsdiijg den 2 April 1901, des voormiddags ten 11 (elf) uur (stadsuur, Greenwichtijd) in het Raadhuis iu het openbaar Het beslek (met 1 teekening) is uitsluitend verkrijgbaar ter gemeentesecretarie op franco aanvraag en tegen betaliug of toezending van 1,25. Inlichtingen worden gegeven door den heer J. Wisse Jz., bouwkundige te Zaamslag. Hulst, den 8 Maart 1901. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Fs. VAN WAESRERGHE, Burgemeester. ROTTIER, Secretaris. Van Kitchener is uit Pretoria het volgende telegram ontvangen De kolonne van Babington heeft 1500 Boeren onder de la Rey aangevallen ten zuidwesten van Ventersdorp, hen op de vlucht gejaagd en hen snel vervolgdhij maakte daarbij een konvooi buit en 2 stukken veldgeschut met 320 projec- tielen, 1 pompom en 6 maxims met 16,000 patronen, 160 geweren, 53 wagens en 24 karretjes. Ook vielen 140 gevangenen hem in handen. De verliezen der Eugelschen zijn gering, maar veel Boeren zijn gesneuveld of gewond. Het telegram van Kitchener doet vreezen, dat de Boeren in het westen van Transvaal een ernstige nederlaag hebben geleden. Tot dusver waren de mattnen van de la Rey zoo goed als de baas gebleven ondanks het schoonvegen door Methuen het schijnt dat de kolonne van Babing ton meer succes heeft gehad. mijuheer Von Fernow op de trap tegeukwam. Natuurlijk spiak ik over de voorstelling en vroeg hem in welke groep u zou medewerken. Raadt eens, wat hij antwoordde? Het is werkelijk om te lachenhij zei, dat hij van de geheele zaak nog geen enkel woord had hooren spreken. Waar- schijnlijk waren zijn gedachteu geheel vervuld met een of ander proces." Op dat oogeublik wenschte Helene de vrijmoe- moedige Else stellig honderd uren van daar. Ge- lukkig blijven zulke wensehen onvervuld en worden in beschaafd gezelschap ook niet uitgesproken. Zij glimlachte slechts even en zeide met onvergelij- kelijke zachtmoedigheid /Mijn man houdt er niet van, dat de buitenwereld iets verneemt van de inwendige aangelegenheden van ous huis, en daarom speelt hij gaarne den onwetende. Het is immers voldoende, als ik zijn wil weet. Och Heerhij zal er wel reden voor hebben, dat hij mij dit genoegen ontzegt. Het is mijn plicht, mij daar- naar te schikken en misschien heb ik verkeerd gedaan door met u over deze zaak te spreken." Else stond op en nam afscheid. z/Ik zou haar anders eens flink de waarheid gezegd hebben," verklaarde zij bij haar thuis- komst aan haar man. Als mijnheer Von Fernow werkelijk zoo'n tiran was, als zij hem afschildert, dan had zij nog geen recht om hem zoo te ver- nederen in de achting van anderen. Maar hij is geen tiran, daar ben ik vast van overtuigd. Van- daag heb ik haar op een leugen betrapt. Haar man zou haar verboden hebben aan de voorstel ling deel te nernen Daar denkt hij Diet aan, de arme oude man. Ik weet beter hoe de zaken staan zij zal mij geen rad voor de oogen draaien. Haar gezichtje is wel lief, maar haar figuur deugt Misschien is dit optreden het gevolg van het besluit der Engelsche regeering, om de vredes- onderhandelingeu voor geeindigd te beschouwen en deze niet meer te heropeuen. Misschien ook is waar, wat aan de /Ind. Beige" uit Louden gemeld wordt, dat Kitchener de onderhandelingen begon en rekte omdat hij gebrek had aan schiet- voorraad, paarden en wagens, die hem intussehen gezonden werden. 't Verraadt in elk geval een krachtiger optreden dan in langen tijd van een der beide partijen is waargenomen. Meestal bepaalt de strijd zich tot kleine gevechten. Uit Transvaal is overigens niet veel meer te melden. Milner moet voornemeus zijn om het werk aan de Randmijnen gedeeltelijk te laten hervatten6000 kaffers zouden als werkvolk be- schikbaar zijn. Campbell, die naar Standerton wil oprukken, wordt al een dag of tien tegengehouden door de hooggezwollen Kliprivier en waarschijnlijk ook door het feit, dat de typhus zoo erg ouder zijn manschappen woedt. Bij Scheepersnek is Zaterdag door de Boeren een konvooi aangehouden, dat vermoedelijk voor French bestemd wasmet welken uitslag meldt het bericht niet. De tijdingen uit den Vrijstaat zijn weinig talrijk en weinig opbeurend. Volgens den cor respondent van de //Daily Tel." te Bloemfontein liggen president Steyn en Hertzog beiden ziek aan scheurbuik, ergens in den omtrek van Petrus- burg, tusschen Jacobsdal en Bloemfontein. In de Kaapkolonie is *t nog altijd hetaelfde. Nu de invallers voor een groot deel vertrokken zijn, begint het Hoogverraadshof zijn zittingen weer, strenge straffen uitdeelend. Te Mafekiug kregen sommige rebellen 3 jaren dwangarbeid anderen, die slechts schuldig waren aan het herbergen van rebellen of aan afwezigheid van bun plaatsen zonder verlof, werden beboet met sommen van f 390 tot f 900 of tronkstraf voor 28 tot 112 dagen. Een Boer, die berichten had aehterge- houden, werd beboet met 240G of twee jaren dwangarbeid. In het zuiden en zuidoosten vertoonen de Boeren zich nog in grooten getale. Het district Bredford bv. was van den 13" af overstroomd met Boeren. Maar, zegt het Engelsche bericht, de plaatselijke verdedigingseorpsen hebben goed werk gedaan, en daar de kommaudant alle paarden en al het paarden- voer had laten wegnemen, konden de Boeren bij hun inval geen proviand bekomen. Zelf verloren niet. Zij weet heel goed, dat zij het best voor- komt, als zij tot den hals en tot de polsen in kant en zijde gehuld is. En daarom laat zij haar man voor een tiran doorgaan, wiens //Neeu haar verhindert mede te werken. Merk je we], Max, hoe zij zoodoende twee vliegen met 66a klap slaat Eerstens verbergt zij de ware reden van het niet meewerken, en ten tweede, maakt zy van deze gelegenheid gebruik om de martelares te schijnen." In haar gansche wezen en iu haar toon van spreken lag een uitdrukking van zwijgend lijden. En daar zaten de andere dames bij en schudden het hoofd en wisten geen woorden ge- noeg te vinden voor haar verbittering tegen mijn heer Von Fernow en voor haar medelijden met zijn vrouw. De //Commandeuze" kreeg alle kleuren van den regenboog en uit haar oogen sprak duidelijk den wensch//Als ik je onder mijn handen had, barbaarDan zat daar Tosca Ik zeg. z/En ik zeg, dat je een booze tong bent." Luitenant Von Stasch, die behaagelijk op den divan lag, wierp zijn cigarette weg en sloeg zijn arm om Else, die met den hoed op en de hand- schoenen nog aan naast hem was komen zitten. Doch Else weerde hem af. z/Ik ben geen booze tong," zei ze pruilend z/ik begrijp niet, hoe je dat zeggen kan. Je moest je schamen. Ik heb niets dan de waarheid gezegd en ik zou wel eens willen weten, of jelui tnannen dat wel altijd doet, als je ons vrouwen in het koffie- huis over den hekel haalt. Jelui bent veel erger dan wij, veel erger zie-je dat in //Ik moet wel," zei hij en daarna gelukte het hem eindelijk zijn vrouw een kus te geveu. (Woidt vervolgd)v

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1901 | | pagina 1