A1 g o m e e a Hieuws- en Advertentieblad voor 2eeuwsch*71aaaderea. G. DEES, No. 4038. DAN KBSTUIIINi. G. DEES, F. K A AN, Vereeniging „Doelmatige Samenwerking" Zaterdag 23 Februari 1901. 41e Jaargang. Landbouvvberichten. Telegrafische berichten. (iemengde berichten. De eenvoudigste behandeling is dikwijls de beste. Advertentien. de heer Petrus Adrianus Frederik Nijssen, Dankbetuiging. ZA AMSL A G. Kiezers te Hoek Mede kic z er s ABONNEMENT: Inzending van advertentien v6or 3 uren op den dag der nitgave. BU deze courant belioort een bijvoegsel. TER NEUZEN, 22 Februari 1901. Ondertrouwd ABRAHAM C. LENSEN U SCHIETCONCOURS op Woensdagmiddag BEfiLiiaiaaExa TER \E(7,EVN( HE COIIRAST. Per drie maanden binnen Ter Neuzen f 1,Franco per post: Voor Nederland 1,10. Voor Belgie 1,40. Voor Amerika 1,82$. Men abonneert zich bij alle Boekbandelaars, Postdirecteuren en Brieven- bushouders. ADVBRTEM1 I E N Van 1 tot 4 regels f 0,40. Voor elken regel meer 0,10 Bij directe opgaaf van dnemaal plaatsing derzelfde advertentie wordt de prj|s slechts tweemail berekend. Grootere letters worden naar plaatsruimte berekend. Itit blail verwchijnt <iaaii(l»u-, WaenaitHg- en Vrijtlaitavonil, aitaezomlerd op Feettdaaeo, bij de Flrma P. J. VM OK limit te Ter Naar ons heden door den heer Nebeling, directeur van de Internationale coupeurs academie te Brussel wordt geseind, heeft onze stadgenoot, de heer S. Laurem, met lof behaald het eere- diploma van voornoemde academie. Axel, 21 Febr. Heden had alhier in het Gulden Vlies bij Mej. de wed. L. B. A. Rolf ten overstaan van de notarissen Dregmans te Axel en Van der Moer te Ter Neuzen en ten verzoeke van de wed. en erven W. Dekker Pz. te Axel, de openbare verkooping plasts van 1® Eene hofstede en aanhoorigheden te Axel, groot 61 gemeten. Koopster Mej. de wed. W. Dekker, te Axel, voor 750 per 44 a. 56 c. a. en 2°. een hofsteedje en aanhoorigheden te Ter Neuzen, groot 5 gemeten 90 roeden. Kooper de heer Fr. Dekker Wz., te Ter Neuzen, voor f 1300 per 44 a. 56 c. a. Axel. Door het comitd ter bevordering van den aanleg en de exploitatie van een stoomtram- weg van Walsoorden (Hontenisse), via Hengstdijk, Rapenburg (Stoppeldijk), Zaamslag, Axel en Zuid- dorpe naar Selzaete (station) waarvoor, den 15 Febr. j.l. aan Gedeputeerde Staten concessie is gevraagd, is aan deze gemeente verzocht I. Een jaarlijksche subsidie gedurende 10 jaar te willen toekennen van 500, en II. de wegen met hunne zijkanten, die voor den aanleg noodig zijn en ons toebehooren, koste- loos in gebruik te willen afstaan. Door de bereidwilligheid van de heeren L. J. M. Koert, zuivelconsulent te Middelburg, en P. Maas Wz., landbouwer te Koudekerke, met medewerking van de heeren Kakebeeke, rijks- landbouwleer ar en Vorsterman van Ojen, algemeen secretarii onzer maatschappij, is het gelukt een model van landbouw-boekhouding in zeer een- voudigen vorm te ontwerpen, dat, naar wij ver- trouwen, bij onze landbouwers een gunstig ont- haal zal vinden. De boekhouding bestaat uit ecu veldboek en een veeboek, beide duidelijk en practisch ingericht, terwijl ten gebruike voor de dagelijksche aan- teekeningen daarbij aanbevolen wordt het bekende z/landbouwerszakboekje van Geluk." Eene heldere toelichting zal bij een en ander gevoegd worden. De prijs zal zoo laag mogelijk gesteld worden en niemand van de aanschaffing behoeven terug te houden. A. Januari 1901. P. H. (Mbld. Landbouw-Mij.) 's Gravenhage, 22 Febr. Tweede Kamer. Bij de voortgezette behandeling der legerwetteu ver- dedigde de Minister van oorlog de ontwerpen, als verschaffende voldoende defensieve kraclit, bij een minimum lasten. Hij verzekerde ten stelligste dat volkomen overeenstemming van gevoelen be staat tusschen marine en oorlog omtrent de alge- meene verdedigingsplannen. Deze ontwerpen en de aangekondigde vestiugwet, zullen geven een harmouieus geheel tusschen de doode en levende strijdkrachten en de marine. De ontwerpen sluiten aan aan de bestaande toestanden, zij verdeelen den druk en geven grooter elasticiteit. Een oefeningstijd van acht maanden acht de Minister voldoende, maar hij wil deze termijn niet in de wet vastleggen, opdat ziine opvolgers, bij noodzaak, daaraan niet gebonden zouden zijn. De ontwerpen zullen, verklaarde de Minister, groote verbetering aanbrengen. De Minister van Marine verzekerde dat er vol komen eeuheid van gedachte bestaat omtrent de defensie, met den Minister van Oorlog. De heer Lieftinck achtte de ontwerpen toenade- rcnd en zou daarmede, zonder verzaking zijner begiuselen, waarschijnlijk kuunen instemmen. De heer Van Kol bepleitte het inrichten van I een volksleger. Te Maastricht heeft zekeren F. bij eene vechtpartij met zekere Sejeune, dezen laatste een messteek in de borst toegebracht. De dader is gearresteerd en de gewonde naar het gesticht Calvarienberg. overgebracht. Voor den Haagschen kantonrechter ver- scheen onlaags een man, die op het ijs onder Voorburg drankwetsovertreding pleegde op een eigenaardige manier. Hij had geen vergunning om sterken drank te verkoopen, maar hij vond er dit op hij plaatste eenige banken op het ijs en kondigde aan dat ieder, die tegen betaling van 6 cent plaats nam, een glaasje klare of bitter toe kreeg. Er bleken dien dag heel wat vermoeiden op het ijs te zijn. De bankjes bleven niet lang ou- bezet. Geen wonder, al wat je cadeau krijgt smaakt dubbel lekker. Maar een der veldwachters van Voorburg gaf den handigen baanveger een bekeuring cadeau, die hem voor den kantonrechter bracht. Voor dezen magistraat bleef de man zijn recht volhouden om aan de clientele van zijn //bank" een slokje precent te doen. En de kantonrechter heeft den bankdirecteur verblijd met een vrijspraak. In Hessen heeft de regeering een verorde- ning vastgesteld om misbruiken tegen te gaan bij de verhuurkantoren van dienstboden, enz. O. a. is voorgeschreven, dat aan minderjarigen zonder machtiging van ouders of voogden de tusschen- komst niet mag worden verleend. Voorts wordt verboden hooger belooning te vorderen dan jaar- lijks door de plaatselijke overheid zal worden vastgesteld, en in elk kantoor op in't oog vallende wijs moet worden aangeplakt. De verhuurders moeten geregeld boekhouden en het register op aanvrage steeds aan de poiitie vertoonen. Gij wordt ziek, gij wordt bloedarinoedig, bleek- zuchtig, bekomt last van rheumatiek, gij hebt al uwe krachten verloren en gij neemt alsdan al de onaangenaamste geneesmiddelen, en tot slot van rekening hebt gij veel ge!d uitgegeven zonder eenig waardeerbaar resultaat te bekomen. Zulks gebeurd met vele personen en is ook gebeurd met den heer A. Corpel, 46 Laatste straat, Leiden, hij schrijft ons en bevestigd hetzelfde aan onzen verslaggever, die hem een bezoek gebracht had. Lang heb ik gewacht om u bericht te zenden, doch ik wilde eens zieu of uw heilzaam middel van blijvende kracht was, ik leed n. 1. sedert langen tijd aan hoofdpijn en duizeligheid, thans na uwe Pink Pilleu van Dr. Williams gebruikt te hebben gevoel ik mij veel beter, wist niet waar mijn heil te zoeken en zulks is thans oneindig veel verbeterd en kan ze een ieder met het volste vertrouwen aaubevelen, zij hebben mij een grooten dienst bewezen. Diegenen die gebruik maken van de Pink Pil- len zullen er de beste resultateu van bekomen. Zij zijn krachtdadig voor bloedarmoede, verlam- miug, ruggemergstering, rheumatiek, heupjicht, zenuwpijn, St.-Vitus dans, hoofdpijn, zenuwziekte, kliergezwellen, enz., zij zijn een hernieuwer van het bloed en een spierversterkend middel. Zij geven schoone kleuren aan de bleeke gelaats- kleuren, handelen in al de tijdperken der ver- zwakking bij de vrouw en veroorzaken bij den man eene werkdadige werking tegen al "de ziekten veroorzaakt door lichamelijke en geeste- lijke overspanning en door buitensporigheden. Prijs f 1,75 de doos; 9,per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilie, Steiger 27, Rotterdam, hoofd-depothouder voor Nederland en. apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar voor Ter Neuzen en omstreken bij JOII. DE ROOS, K 157, Vlasmarkt, Middelburg. Men geve acht dat de echte Pink Pillen van Dr. Williams zich in een houten kokertje be- vinden met rooskleurig papier omwikkeld, waarop met blauwe letters gedrukt staatPilules Pink pour Personnes Pales, du Dr. Williams. Verder moet zich op ieder uitwendig omhulsel bevinden een wit strookje papier over de lengte der etui geplakt, waarop staat: Prijs 1.75 de doos, f 9.per 6 doozen. Eenig depothouder voor Nederland Snabilie, Steiger 27, Rotterdam. Voor de gebruikswijze raadplege men de ingesiotene Hollandsche circulaire. IX MAGDALENA M. VERLINDE. Antwerpen Ter Neuzen 21 Februari 1901. Heden overleed tot onze diepe droefheid» na voorzien te zijn van de H.H. Sacramenten der stervenden, onze geliefde echtgenoot en grootvader in den ouderdom van bijna 72 jaren. Ter Neuzen, 21 Februari 1901. Wed. A. 3. NIJSSENv. d. Bosch. A. CHR. VAN HUSEN. A. VAN HUSEN. CH. VAN HUSEN. Ondergeteekende betuigt haren har telijken dank voor de zeer vele en treffende blijken van deelneming die zij gedurende de ziekte en bij het overlijden van haren onver- getelijken echtgenoot J. C. Jolijt heeft onder- vonden, in het bizonder haren dank aan de firma John P. Best voor de betoonde belangstelling. Ter Neuzen, 22 Februari 1901. Wed. J. C. JOLIJTDb Krakkr. Voor de vele blijken van deelneming ondervonden gedurende de ziekte en bij het overlijden van onzen onvergetelijken ueef J. C. J 0 L IJ T, betuigen wij onzen hartelijken dank. Ter Neuzen, 22 Februari 1901. K. DE SMIDT Cz. M. C. DE SMIDT. Hoe treurig gestemd, kan ik mijn openlijken dank niet weerhouden, voor de hulp en steun van de gezamenlijke bootwerkers, tijdens de ziekte en bij het overlijden van mijn geliefden echtgenoot Jac. J. Meijer ondervonden. Wed. J. J. MEIJER, geb. D. de Bruijne. Ter Neuzen, 22 Februari 1901. Ondergeteekende brengt bij deze haren hartelijken dank aan alien die blijken van belangstelling gaven gedurende de ziekte en het overlijden van hunnen zoon, broeder en behuwdbroeder Jac. J. Meijer, en in het bijzonder aan de bootwerkers voor den steun hem gedurende zijn langdurig lijden in zoo ruime mate geschoaken. Wed. F. MEIJER. Ter Neuzen, 22 Febr. 1901. Met dezen betuig ik mijnen hartelijken dank aan alien die blijken gaven van belangstelling bij het ter aarde bestellen van mijn geliefde echtgenoote en der kinderen zorgvolle moeder op den 20 dezer. Uit aller naam, Zaamalag. W. DE MUL. Ondergeteekenden brengen bij dezen hunnen welgemeenden dank aan alien, die gedurende de ziekte en het overlijden van hunnen schoonzoon Jac» J. Meuer, blijken van belangstelling hebben getoond, en in het bijzonder aan de bootwerkers, welke hem tijdens zijne langdurige ziekte zoo ruimschoots hebben gesteund. MICH. DE BRUIJNE. CORN* DE BRUIJNE—De Zeeuw. Ter Neuzen, 22 Febr. 1901. Allen, die belangstellen in de op- richting van een MUZIEKGEZEL- SCHAP, worden uitgenoodigd ter vergadering te komen op Zaterdag 23 Februari, des avonds 61/, ure, in de herberg van A. de Keuning, Hoek. EEN BELANGSTELLEN DE. Hoek, 22 Febr. 1901. 27 Februari e. k., 's namiddags te 2 ure. Des avonds te 8 ure BIJEENKOMST voor de leer- lingen en verdere belaugstellende in de bovenzaal van den heer Michiilsbn. Uitreiking der diploma's en behaalde schiet- prijzen met een inleidend woord over onze levende strijdkrachten door den officier, die met de oefe- ningen belast is geweest. Yoor ieder ingezetene toegankelijke VERGADE RING op Maandag 25 Febr. a. s., des avonds te zes ure, bij C. 't Gilde Jr., tot het doen van rekening en verantwoording der feestcommissie. Zaamslag, 22 Febr. L. J. GEELHOEDT Brengt a. s. Dinsdag uwe stem uit op den heer die we u met den meesten aandrang aanbevelen. Laat u op 't laatste oogenblik niet door onge- teekende advertentie's misleiden, maar stemt eenparig op den heer die een tegenstander van leerplicht is en die de belangen van den Hoek steeds zal trachten te bevorderen. Namens de Antirev. Kiesvereeniging, HET BESTUUR. Waakt voor uwe belangen en komt daarom a. s. Dinsdag trouw ter stembus om uwe stem uit te brengen op die uwe zaken zeker zal behartigen. VELE KIEZERS. Hoek, 22 Febr. 1901. t e HOEK. Aan de leden wordt kennis gegeven dat de door den heer P. J. Versluijs geleverde super- phosphaat bevatte 18,1 phosphorzuur oplosbaar in water, en de geleverde chilis;»lpeter door den heer W. AdriaansensVan Gassen bevatte 15,3 stikstof als salpeterzuur, zoodat aan de vereischte voorwaarden is voldaan. Namens het Bestuur, L. KIEL, Secretaris. Groot c en kleine kapitalen zijn be- schikbaar als Ilypotheek op l/antl met, of zonder Gebouweu, ten kantore van A. HOM- BACH, Agent der Rottcrdamsche Ilypotheekbank,

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1901 | | pagina 1