G0EDK00PE WiNKEL, I Steeds voorhanden geerlings Eerste klas Acetyleen rijwiellantaarns Zondag 17 Febr., namiddag half 3 nur. eene rnime sorteering in Spiegels en Schilderijen. Zeider-Hypotheekbank. de flrmaL5 yan Waesberghe-Janssens te Hulst. Firma P. J, VAN DE SANDE te Ter Neuzen, Gebrande Koffie. J. ds Smidt-Pothcvsn, Veeren- en Kapekbedden, Prijs f 1,25. „DE V0LHARDING." cftuismoeders. Gebruikt MERINOS SAIJET. Ook NAAIMACHINES vanaf fl\ met hoogen arm en drie jaar garantle. BCJRGERLIJKE STAND. Verdwenen. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Hypotheek Waarborg Maatschappij Prfjsaotearlng per 5 one. Nederlandsche Briefsteller 130 gemeten Suikerbeeten. BIDDEMIflAGA.ZIJIK Uiterst concurreerende prijzen. Zeeuwsche Stoomwasscheri) Chemische Wasscherij en Yerverij, I, Chf. Beyerman, Vlissingen. met slang a f a,50 bij L. FASSAERT, Machinehandel te Hulst. ONTVANGEN: Iheeverbruik Vereeniging Advertentien. ZEET1JDINGEN. Van 6 tot en met 7 Febr. voor vier erulden tien cent- Men weude zich bij fotograaf VAN OVER- BEEKE, die, gedurende deze maand van Dinsdag tot en met Zaterdag van iedere week werkzaam is Donze-Visserstraat H 24 te Ter Neuzen. met de Jaskaart, zonder roem, 4 prijzen. Inlegl5cent. Verder gewone condition. TH. BRUGGEMAN, in de 4 Emmers, Ter Neuzen. Van 6 tot en met 7 Febr. werden langs de Oostsluizen alhier 24 binnenvaartuigen op- en 14 afgeschutdoor de Westsl. 9 op- en 1 afgeschut. Uit Nijverdal komt deze nieuwstijding tot ons van den heer M. Eeftink. Hij meldt ons eene verdwijning n. deze, dat hij lang lijdende was aan steken in de zijde, pijnen in de ingewandeu, kortademig, zulks martelde mij dag en nacht. Ik kan niet anders zeggen als dat ik de Pink Pillen van Dr. Williams gebruikt lieb en na eenige doozen ii dat alles verdwenen ik verricht thans met veel meer lust mijn arbeid, ik ben er van overtuigd dat zij mij goed gedaan hebben. Zeer werkdadig voor bloedarmoede, rheumatiek, zenuwpijn, neurasth^nie, heupjicht, verlamming, ataxie locomotrice, zenuwziekte, klierziekte, enz., enz. Zij hergeven scheone kleureD en handelen in alle gevallen van verzwakking bij de vrouw en hebben op den man eene werkdadige werkiug tegen alle ziekten veroorzaakt door overdreven arbeid en buitensporigheden. Prijs f 1,75 de doos9,per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilie, Steiger 27, Rotterdam, hoofd-depothouder voor Nederland en apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar voor Ter Neuzen en omstreken bij JOIf. DE ROOS, K 157, Vlasmarkt, Middelburg. DAGEN. Zaterdag Zondag Maandag Dinsdag Woensdag 13 Donderdag 14 Vrijdag 15 9 Februari 10 11 12 Voorm. Nam. 5.4 5.22 5 40 5.58 6.17 6.40 7.6 7.37 8.12 8.52 9.35 10.20 11.— 11.35 Wacht u evenwel voor de namaaksels, verschaft u de echte Pink Pillen alleen bij den heer Snabilie te Rotterdam of bij de depothouders die onder de attesten in de couranten zijn aangegeven. Alle andere personen verkoopen goedkoopere zoogenaam- de Pink Pillen, zulks is slechts om het publiek te bedriegen. Onze verslaggever vernam op ver- schillende plaatsen in Nederland hoe de personen er ingeloopen zijn en hoegenaamd niet de mintste uitwerking dezer nagemaakte Pink Pillen onder- vonden hadden, onnoodig te zeggen dat deze personen spoedig met het gebruik der echte Pink Pillen weder zijn begonnen. Het namaaksel der Pink Pillen heeft nog nooit iemand genezen. TER NEUZEN. De Bank verstrekt, voor vaste termijnen, gelden ten leen onder eerste hypothecair verband op huizen en landerijen, tegen matige rente (zonder voornitbetaling en zonder bijberekening van admmistratiekosten). Nadere inlichtingen te bekomen bij den Hoofd- Agent H. W. NEERVOORT, Cand.-Notaris te Hulst, bij wien 4 pandbrieven zijn te bekomen a 991/- eu 3% pandbrieven a 96 Amsterdamsche gevestigd 1e Amsterdam. Zoolang de voorraad strekt zijn de niet uitlootbare gewaarborgde 4 pCt. Hypothe- caire Obligation in stukken van f 1000 f 500 en f 100 verkrijgbaar bij Hollandsehe AMSTERDAM China Congo Stof thee 50 en 55 ct Gr°f u 55 60 L tkkerc en Souchon H 65 75 GeuriSe n 80 100 Bijzonder wordt aanbevolen Thee. 65 ct. Namiddag 75 Extra fine China Congo 100 n in den boekwinkel van groot 382 pagina's. GEERLINGS's werk mag met recht een richt- snoer heeten, om zich een lossen en bevalli<ren briefstijl eigen te maken. Ongekunstelde toon, eenvoud eD natuurlijkheid van opvattin<r. Men vindt zijne reeks brieven geleidelijk onder de volgende rubneken gebracht, als: Brieven ter inwinning van Informatien of In- lichtingen Brieven van Raadpleging, Raadgeving van Waar- scnuwing Commissien of Opdrachten en Bestellingen Benchtbrieveii Brieven van Gelukwensching j Brieven van Deeineming, Troost en Rouwbeklag. Bneven ten geleide van een Geschenk. Uitnoodigingsbrieven Verzoekeude brieven; Brieven van aanzoek Huwelijksaanzoeken, Minnebrieven Brieven van aanbeveling; Brieven van dankzenging Verzoekschriften, Requesten; Koopmansbrieven Circulaires Brieven ter bekoming van Inlichtingen Brieven wegena Ondernemingen voor gemeen- schappelijke rekening Brieven over Waren Brieven over Expeditiezaken Brieven over het verzenden van waren en In- kasseering van gelden Brieven over Crediet en Wisselzaken uneven in Faillissement Vrachtbrieven. .4 A II A G S E 1 Opmerkingen en mededeelingen bij eenige bur- gerlijke handelingen van toepassing, wnarvan de kennis voor elken burger onmisbaar is. Prima PREANGER 1« JAVA 2« 3° 4e Monsters gratis en volledige prijsnoteering op aanvrage. Voor wederverkoopers bij minstens 25 Kilo rabat. n u r/ Ge Vereenigde Landbouwers te Zeeuwsch Clinge, zullen bij inschrijving verkoopen de opbrengst van Inschrijvingsbiljetten worden ingewacht op Dinsdag 10 Februari a. s., tot 21/a uur, bij J. VAN DAMME te Clinge (Zeegat.) Nadere inlichtingen te bekomen bij den Voorzitter H. BRUGGEMAN, en den Secretaris J. F. BU1JSR )GGE. TER NEUZEN. GROOTE SORTEERING Wollen-, Zeegras-, Kapok Houtwol- en Stroomatrassen. Het aanhangsel, dat onder dien nederigen titel zooveel bruikbaars en onontbeerlijks voor het be dnjvige leven bevat, zet de kroon op het werk en verrast den gebrmker op eene hoogst aangename wijze. Daann is met de meeste nauwkenrigheid en degelijkheid de algemeene rechtsleer niteengezet waarvan de kennis voor een ieder in burgerlijke handelingen onmisbaar moet genoemd worden. Wie derhalve met weet, hoe zich te keeren of te wenden in zaken van geboorten, overlijden of huwelijken bij het maken van schenkingen, legaten en testa- menton bij huur en verhuur, bij koop en ver- koop; bij niiling en wederinkoopbij betaling en kwijting by het stellen van borgtocht, pand en hypotheek, bij aannemingen en aanbestedingen bii lastgevmgen bij het sluiten van vennoot- eof compagmeschap; oij faillissementen, wisselzakan, remplaceering en nommerverwisseling bij de nationele militie, enz. enz hij raadplege deze Gids en geene vraag zal hij kunnen stellen, waarop geen bevredigend antwoord volgt. Hierdoor zal men in staat gesteld worden in de meest voorkomende gevallen zijn eigen zaakvoerder te zijn en zich vele moeielijkheden en kosten besparen het vaak noodlottig gevolg van onbekendheid met de han delingen, door ons opgesomd. Franco per post 1,40. Speciale inrichting voor UITST00MEN van HEEREN- en DAMESCOSTUMES, TAPIJTEN, KARPETTEN, MEUBELGORDIJNEN enz. en het als nieuw appreteeren van VITRAGES. Agent te Ter Nenzen Nl- C. LEUNIS, Smidswal. Iedere knot is vni. nevfn«l.-mi,,l l.a.»l..]s„„.,-l, voorM^ SIW Voor II. H. Haiidelaars flinke korting. geven niet tegenwoordig to kunnen zijn. De heeron De Feijter, De Koeijer en Dees, die de seholen te Sluiskil moeten bezoeken, konden niet tegenwoordig zijn, terwijl zij ook niet tijdig met het beleggen dezer vergadering konden in kennis gesteld worden, daar het idee daartoe op het laatste oogen- hlik spontaan is opgekomen. Hierna zegt de Voorzitter 't volgende Heel Nederland viert feest. De gewichtige dag is aangebroken. Zij die bij het Nederlandsche volk zoovele jaren bekend en geliefd is geweest als »ons Princesje" en rervolgens als »ons Koninginnetje," zij die is opgegroeid tot de fiere Vorstin, welker naam, ook baiten ooze grenzen met eerbied en bewondering wordt genoerad, zij, onze geliefde Koningin Wilhelmina treedt heden in het Huwelijk met Z H. Hertog Hendrik ran Mecklenburg-Schwerin. Moge dit Huwelijk het hniselijk ge- Ink ran onze beminde vorstin op duurzamen grondslag ves- tigen, moge het tevens de eeuwenoude banden versterken, die zoowel in blijde- als droeve dagen het Nederlandsche volk aan het Huis van Oranje verbinden. Feestelijk begroet Nederland heden Zijne Hoogheid Hertog Hendrik voor het eerst als Prins-gemaal. Met dien groet wordt ongetwijfeld de verzekering gegeven, dat Zijne Hoogheid de liefde en vereering deelen zal, die het Nederlandsche volk ten alien tjjde aan het Vorstenhuis heelt toegedragen. Wij znllen dus voortaan een deel van de liefde, welke wij Koningin Wilhelmina toedragen. en waarin ook Hare Konink- lijke -Vloeder deelde, aan liaren doorluchtigenGemaal moeten afstaan. Doen wij ecnerzijds slechts noode daarvan afstand, anderzijds znllen wij ons moeten verheugen in de overtuiging, dat de Prins Gemaal ongetwijfeld ten voile zal instemmen met de liefde der Koningin voor haar Volk en voor haar Land. Bij het tal van gelukwenschen, die op deze dag van alle zijden toestroomen, voegc wij eerbiedig ook de onze. Moge dit huwelijk in alle opziehten heil brengen voor het Koninklijk Paar. .Vloge het strekken tot verhooging van den lnister van het Koninklijk Huis en tot bevordering van de belangen van Volk en Vaderland. Een luid applans der leden geeft blijk van instemming met het gesprokene. De Voorzitter stelt voor, nadat het uur voor de huwelijks- voltrekking zal verstreken zijn, het volgende telegram te verzenden Amn Hare Majesteit de Koningin der Nederlanden. De Gemeenteraad van Ter Neuzen, heden in buitengewone pitting vergaderd, voegt eerbiedig ook namens Ter Neuzens ingezetenen, zijne gelukwenschen bij de duizenden welke Uwe Majesteit heden van alle zijden zullen toestroomen. Moge Gods besten onmisbaren zegen op de echtrerbintenis rusten en deze strekken tot Uwer Majesteits geluk en dat van Uwen Doorluchtigen Gemaal en tot heil van het vaderland. De Voorzitter, GEILL. Dit voorstel wordt met algemeene stemmen aangenomen. De Voorzitter deelt mede, dat is ingekomen een schrijven van den heer Riche, directeur der staalfabriek alhier, welke aan hem als eerste magistraat der gemeente, zijn beste wenscheu aanbiedt bij het sluiten van het huwelijk van de gracieuse Koningin Wilhelmina, en de hoop uitdrukt, dat dit huwelijk moge strekken tot heil van Haar en Haren Doorluchtigen Gemaal en tot welzijn van het Nederlandsche volk, dat de Maatschappij op haar grondgebied zoo hartelijk ontving. Bij dit schrijven was ingezonden eene proclamatie die heden op het terrein der fabriek tot de werklieden zal worden ge- richt. (Opgenomen in ons vorig nummer). Nadat de heeren die den Kaad bij het schoolfeeat te Drie- wegen zullen vertegenwoordigen de vergadering hebben ver- laten, en de overblijvende leden met den Voorzitter en de Secretaris het bezoeken der seholen in de kom hebben ge- regeld, sluit de Voorzitter de vergadering. VLAG. NAAM. M". Vanennaar. Lading Voor Ter Weuzen I 6 Eng. s.s. idem idem Eng. s.s. idem Dnits. s.s. Eng. s.s. Eng. bark Belg. s.s. idem idem idem idem idem idem idem Eng. s.s. idem Eng. s.s. Noor. s.s. idem idem Russ. s.s. Noor. s.s. lEng. s.s. Hailing Golfer Dennington Van Ter Meuiem 2199 Londen 1066 idem 1035 Goole Dvalesford Ann Webster Regenstein 3979 Leith ledig 2241 Londen stukg. 4266 .New-Castle ledig stukg. ledig kolen Vnor <>ent Don Orellana Emanuel PectieriesaVapeur Marie Louise Sea Serpent Egret Amur Nanna A. Dekke Truro Astrologer 2658 2530 402 399 399 2553 3492 4030 3186 1359 3366 2580 Goole Junin Ostende idem idem Londen Manchester Reval Libau Blyth Hull Leith Van (lent i Athalie Eros Sea Gull Cito J Mary Fredheim Don 6242 New-Castle ledig 3174 Blyth idem 2762 Londen stukg. 2319 Hull idem 2714 Shields ledig 3261 Grangemouth idem 2658 Goole stukg. stukg. salpeter ledig idem idem stukg. idem vlas hout vl. kolen stukg. idem Hulst. Huwelijks-aangiften. 16 Jan. Emile Eugeen Rodts (van Watervliet, Belgie), oud 25 j„ jm. en Josephina Maria Barbarma Fassaert, oud 23 j., jd. Geboorten. 20 Jan. Coleta Petronella, d. van Josephus Weemaes en van Paulina de Bakker. Eduardus Petrus z van Alomsius Crombeen en van Wilhelmina Frederika Cor nelia Koemans. 23 Jan. Johannes, z. van Jan Francies de Blok en van Marie Paulina van den Brande. 26 Jan. Polii- carpus Leonardos, z. van Alphonsus Ad iaan Biesbroeck en van Maria Louisa Weemaes. Overlijden. 17 Jan. Alo'isius van der Kelen, ond 63 j echtg. van Johanna Christina Nederhand. 22 Jan. Carolina Franciesca Janssens, oud 62 j., d. van Josephns en van Jos phina Catharina Noel (beiden overleden). 23 Jan. Maria Adrians Josiassen, oud 3 j., d. van Adolf Justinus en van Elisabeth Bannier. 26 Jan. Wolterius Bartinus Fricot oud 68 j., echtg. van Philomena de Smit. 27 Jan. Anna Catha rina de Waal, oud 82 j., echtg. van Huibrecht Hoveniers (van Hontenisse). Heng«t<liJI<. Huwelijks-voltrekkingen. 18 Jan. Jo sephus de Bruijn (van Boschkapelle), oud 32 j., jm. en Phi- omena La voir, oud 26 j., jd Carolus Ludovicus Malm (vnn Stoppeldijk), ond 30 j., jm. en Catharina Roctus, oud 29 j., jd. Geboorten. 26 Jan. Petronella, d. van Carolus Ludovicus Collijn en van Louisa van de Lavoir. 28 Jan. Louisa Catha rina, d. van Franciescus Everaardt en van Anna Catharina Aarsen. 30 Jan. Petrus Jacobus, z. van Johannes Vink en van Cornelia de Roos. Overlijden. 29 Jan. Een als levenloos aangegeven kind van het mann. geslacht van Jan Francies Florijn en van Philomina de Waal. Sint Jansleen. Huwelijks-aangiften. 25 Jan. Antho- nius Meervis, oud 31 j., jm. en Christina Bosmas, oud 49 j., wed. 29 Jan. Petrus Aerts. oud 26 j., jm. en Maria Cle mentina Boddaert, oud 22 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 16 Jan. Angustinus van Bunder, oud 22 j., jm. en Nathalia Dingeman, oud 26 j., jd. Geboorten. 18 Jan. Albertus Josephus, z. van Carolus Ludovicus de Smit en van Anna Maria van Eck. 21 Jan. Aloijsius Franciescus, z. van Johannes Franciscus Kant en van Leonie Maria Martinet. 22 Jan. Josephina Maria, d. van Aloijsius Brcijaert en van Christina de Block. 25 Jan. Alfred, z. vau Augustus Johannes de Cock en van Isabella Theresia van Dorsselaer. 28 Jan. Omer, z. van Adolpkus Pieters en van Amelia Schillemans. 29 Jan. Petrus, z. van Aloijsius van de Velde en van Philomena Aerts. Overlijden. 20 Jan. Josephus van Campenhout, oud 74 j., weduwn. van Clara van Dnijse. 26 Jan. Maria Leonia de .ester, oud 3 m., d. van Jacobns en van fheodora Ver- nimmen. Westdorpe, Geboorten. 17 Jan. Bertha Juliana, d. van rheophile de Guijtenaere en van Louiza Poelman. 11 Jan. Lunelle Stephanie Marie, d. van Eduardus Talboom cn van Johanna Kouwenberg. Overlijden 24 Jan. Gustaf, oud 5 m., z. van Alphonsus Camtlle de la Ruelle en van Maria Mathilda Lamrrnns. VAN

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1901 | | pagina 7