A1 g e m e e n Hieuws* en Advertentieblad voor 2eeuwsck*Vlaanderen. Aanbesteding. Aanbesteding. No. 4032*. aanbesteden Zaterdag 9 Februari 1901. 41e Jaargang. aanbesteden: De vervulde Vloek. Biniienland. ABONNEMENT: Inzending van advertentien v6or 3 uren op den dag der uitgave. Het onderhouden van en het doen van |herstellingen aan de gebouwen en andere gemeente- eigendommen gedurende 1901. het aanleggen en gedeeltelijk ver- harden van een rijweg in den Brakman, bij de buurt Mauritsfort, ter lengte van 200 M. FsiUILLETON TER NEUZEN, 8 Februari 1901. SEEZEASCHE COlfHAJfT. Per drie maanden binnen Ter Neuzen f 1,Franco per post: Yoor Nederland f 1,10. Voor Belgie 1,40. Yoor Amerika 1,82$. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaars, Postdirecteuren en Brieven- bushouders. ADVEBTENTIEN: Van 1 tot 4 regels f 0,40. Voor elken regel meer f 0,10. By directe opgaaf van dnemaa] plaatsing derzelfde advertentie wordt d* org. slechts tweemaal berekend. Grootere letters worden naar plaatsruimte berekend. I»l« blail veraehljnt alaandag., Woenidag. en yrijilagavoml, nltgezonderd op Feesfdagen, bij de Firma P. J. lil UK I1WIIK te Te ■r Weiirn Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN znllen op Maandag 18 Februari a. s., des namiddags 3 uren, ten gemeentehuize, in het •penbaar bij enkele inschrijving in 6 perceelen Het bestek ligt ter inzage ter gemeente-secretarie en is aldaar verkrijgbaar gesteld tegen betaling van 25 cent. Inlichtingen zijn te bekomen bij den gemeente- bouwmeester, door wien plaatselijke aanwijzing zal geschieden in de kom der gemeente, op Woensdag 13 Februari a. s., des voormiddags negen uren, te begiunen aan het Gemeeutehuis en te SI uiskil op Vrijdag 15 Februari a. s., des voormiddags elf uren. Ter Neuzen, 30 Januari 1901. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. A. P. GEILL, Burgemeester, J. W1SKERKE, Secretaris. Burgemeester en Wethouders van HOEK zullen op Zaterdag den 23" Februari 1901, des namiddags te 4 ure, locale tijd, ten gemeentehuize bij eukele inschrijving Haniing /730,-. Asnwijzing op Donderdag den 21" Februari 1901, des middags te 12 ure, 1.1., waartoe saam te komen aan de haven van Mauritsfort. Het bestek is tegen betaling of toezending van 50 cent verkrijgbaar bij den Secretaris. Hoek, 2 Fi bruari 1901. A. WOLFERT, Burgemeester. J. M. DREGMANS, Secretaris. Naar het Duitsch. „Is ze niet lief?" vroeg Beatrice dadelijk. En Charles is haar zoo dankbaar. Sedert zij ous ter zijde staat, gaat alles veel gemakkelijker en prettiger, zoodat wij ons zeer goed kunnen schikken." /,Dus je bent gelukkig vroeg Bertha om maar iets te zeggen. z/Yolmaakt. gelukkig," antwoordde Beatrice. r/Ja nu ik km weer heb, ontbreekt me niets, niemendal. Ik verlangde naar je, Bertha. Het. is een eeuwigheid, dat we mekaar niet gezieu bebben, ik maakte me bezorgd over je. Ik hoorde van zijn dood arme graaf Victor ffVan wien hoorde je het?" „Van kapitein Hammond je herinnert je Hammond nog wel vroeg Beatrice kleurende *Hij schreef het ons enzij bleef steken. »Zeg op Wat schreef bij verder drongBertba. »Dat er onmiddelijk ua het huwelijk een scheiding volgde. Natuurlijk wilden wij het niet gelooven." »En toch is het de waarheid," verklaarde Bertha zacht. Een extra nummer der Staatscourant bevat de benoeming van Hertog Hendrik tot Prins der Nederlanden met het praedicaat van Zijne Konink- lijke Hoogheid en zitting met raadgevende stem in den Raad van State. Er behoorde waarlijk eenigen moed toe, om in dezen tijd van 'tjaar feesten te organiseeren en plannen te makeu voor versieringen. Men vertrouwde vermoedelijk, in de tal van plaatsen die des ondanks feestplannen maakten, op de goed- gunstigbeid van moeder natuur, die de Oranje- feesten meestal goedgunstig gezind is, en men had niet ten onrechte dsarop vertrouwd. Deden de dagen vdor den feestdag ous nog wan- hopen... gisterenmorgen zond het Oranje-zonnetje (een meer gepaste dan deze oude benaming wil ous niet uit de pen) zijn vriendelijke straleu over het feestvierende Nederland en bescheen allerwege een kleurig tooneel van vlaggentooi en verdere ver sieringen, als 't ware eveneeus getuigende van ingeuomenheid met het huwelijk vau onze Koningin, want hedeu nu we ons gereed zetten om enkele woorden aan den dag van gisteren te wijden herinneren sneeuw en hagel ons dat het nog winter is. Ook Ter Neuzen vierde feest. Reeds vroeg in den morgen wapperde allerwege de driekleur. Die vlaggsntooi maakt indruk en stemt ons feestelijk. Zooals wij reeds meldden had de feestcommissie uit de ingezetenen, eerst Zaterdag j. 1. saainge- steld zich nog duchtig geweerd, en kon zij, krachtig gesteund door verschilleude corporaties den ingezetenen een programma aanbiedeu, als in ons vorig nummer bekend gemaakt. Te 8 ure werd het feest geopend door het statig klokgebrom van de stadhuisklok, die der Ned. Herv. en R. C. kerken, wat te 12 en 5 ure herhaald werd. Te 9 uur had vanwege de feestcommissie eeDe uitdeeling van krentenbrood plaats, waarbij ge- zorgd was dat velen geriefd konden worden, Te 10 ure had in de verschillende scholen door de onderwijzers de uitreiking der herinnerings- medailles aan de kinderen plaats, welke door het gemeentebestuur daarvoor waren beschikbaar ge steld. Tevens werden de kinderen vau gemeente- wege outhaald op ververschingen. Dit schoolfeest werd in de verschillende scholen door het gemeentebestuur bijgewoond. Onder de !!MJS Beatrice keek haar met groote oogen aan. „Is het de waarheid, Bertha Is het mogelijk Scheidde je op den huwelijksdag P" Die vraag greep Bertha in de ziel, maar ze bleef uiterlijk kalm en antwoordde met een zucht //Ja op den huwelijksdag scheiden wij om eerst door den dood weer vereenigd te worden. Ik zal je alles vertellen, maar vaadaag niet. Er zijn twee jaren over heengegaan, maar ik kan er nooit over spreken zouder mij zelven verwijten te doen. Ik dank God dat wij in vrede van elkaar gescheiden zijn, maar ik zal het mezelveu nooit kunnen vergeven." Er volgde een lange, pijnlijke stilte. z/Sedert wanneer ben je in New-York vroeg Beatrice eindelijk, en dit bracht het gesprek weer op gang. Bertha vertelde van haar rusteloosheid sedert den dood van haar echtgenoot, van haar bezoek aan haar vader, van haar verlangen om bier in New-York iets te vernemen, omtrent oom en tante Stuart en van haar toevallige ont- moeting met Charles. //Hij zal wel verwonderd geweest zijn, toen hij je daar zoo onverwacht voor zijn oogen zag staau." z/Volstrek niet," zei Bertha. //Hij wist dat ik hier was. Hij had het in de vreemdelingenlijst gezien." z,En hij heeft er ons niets van gezegd. Dat is afschuwelijk riep Beatrice verontwaardigd. hVl geloof niet, dat hem daarover een verwijt kan gedaan worden," meende Bertha. //Ik moest kinderen, die door de onderwijzers gedurende de laatste tijden met de beteekenis van dezen dag waren op de hoogte gebracht, heerschte door het genotene en de gezongen toepasselijke liederen eene opgewekte, vroolijke stemming. le 11 ure begon het formeeren van den optocht op de Markt en dit gaf een tooneel van leven en bednjvigheid. Ongeveer half twaalf zette de stoet zich in beweging. V oorop werden gedragen de wapens van Oranje en Meckleuburg-Schwerin. Daarna volgde het eerste deel der eerewacht onder commando van den heer J. A. Donze, in Transvaalsch costuum de miters maakten een goed figuur. Bij deze afdeeling reed ook een dame mede, in het costuum eener pleegzuster van het roode kruis. Ook meenen wij niet onvermeld te mogen laten als eene bizonderheid dat zich onder de deelnemers 2 personen bevonden, die in den Zuid-Afrikaanscheu oorlog hebben meegevochten. Hierop volgde onze kranige Vrijwillige Brand- weer met de motorspuit en een wagen waarop het overig deel der ieden. Nu kwam het open rijtuig met het boofdbe- stuur der feestcommissie en den metalen-kruisridder S. Mielen. Verder volgden het muziekgezelschap /Apollo", de //Vereenigde Handwerkalieden" en hare zang- afdeeling //Geduld overwint". Daarop volgde de getuigde eD bemande boot z/Koningin Wilhelmina—Hertog Hendrik" der schippersvereeniging ,/Schutteva6r", afdeeling Ter Neuzen, waarachter het bestuur en een aantal leden den optocht meemaakten. „Schuttevaer" verdient een woord van lof voor de wijze waarop in korten tijd dit nummer van den stoet was in gereedheid gebracht. Wanneer er op het huwelijks- bootje van H. M. zulke wakkere stuurlui aan t roer staan als op de BKoningin Wilhemina Hertog Hendrik, zal er zeker weiuig gevaar voor stranden bestaan. le vergeefs keken we uit naar den bierwagen die blijkens het programma nu moest volgen op de gevulde vaten die daarop hadden moeten prijken was zeker voor laving van dorstige kelen beslag gelegd. De volgende plaats werd nu ingenomen door het fanfarencorps „de Vereenigde Werklieden," dat later op uitnoodiging zijn plaats in den stoet verwisselde achter de eerste afdeeling eerewacht. De optocht werd gesloten door de tweede afdeeling eerewacht, onder commando van den heer A. van Herp. De stoet nam zijne route door de voornaamste deelen der stad om ten twee ure op het uitgangs- punt terug te keeren. Gedurende den optocht, die door eene talrijke oogsten, wat ik gezaaid heb. Niet alle menschen zijn in hun liefde zoo ontbaatzuchtig als jij. Maar jij bent ten rninste gelukkig, niet waar, Beatrice Is kapitein Hammond daar ook niet een beetje de oorzaak van Beatrice kleurde. //Nu, ja waarom zou ik het verzwijgen Met Kerstmis gaan wij trouwen." h Beatrice //Hij deed reeds aanzoek, voor het ongeluk ons trof. Toen papa failleerde kon er natuurlijk geen sprake van een huwelijk zijn. Maar nu zijn onze omstandigheden verbeterd en de zijne ook." Bertha omhelsde haar. Allen hadden karakter getoond in dagen van nood en ongeluk, alien hadden hun vrienden terzijde geitaan zij alleen had hen verlaten. //Wij vestigen ons in Schotland," vertelde Bea trice verder. ,/Mama blijft natuurlijk bij Charles, en Stella komt bij haar mijn plaats innemen. Denk je ook niet, dat ze een goede zuster zal zijn Nog voordatBertha kon antwoorden, trad Charles binnen. Zijn gelaat had een roode kleur, was dat van de frissche lucht of van iets anders Het begon intusschen donker te worden. Bea trice stak de lamp aan en maakte nog eenige Heine toebereidselen voor den avondmaaltijd. //Heb je 't haar gezegd?" vroeg zij zacht, doch lertha kon het toch verstaan. menigte werd aanschouwd en gevolgd bemerkten we dat in enkele straten, o. a. de Tholensstraat, Nieuwediepstraat en op Java, door de bewoners eene versiering van over de straat gespannen guirlandes was aangebracht, terwijl aan den ingang der buurt Java eene eerepoort was geplaatst. Te half drie ure vingen de volksspelen aan ringrijden op de markt, mastklimmen aan de Axelsche brug en turfrapen in de Nieuwstraat. Het aantal deelnemers was voor ieder dezer spelen groot, en er werd met animo aan deelge- nomen. Er was voor flinke prijzen gezorgd en door de commissien der twee laatstgenoemde spelen was het zoo beschikt, dat niemand der deelnemers met ledige handen huiswaarts ging. Gedurende het ringrijden gaf het muziekgezel schap Apollo" een concert op de bovenzaal van het wHotel Centraal," wat 's avonds van 67lJ3 are herhaald werd. Als extra-nummer was door de feestcommissie gezorgd voor verlichting der Markt. De tusscheu de booinen, rondom het macadamplein opgehangen lampions gaven, aangestoken, een fraai effect. De omstandigheden waren voor verlichting dan ook zeer gunstig. Geen windje bewoog de papieren lamaarns. Daar reeds gedurende den dag steeds veel volk op de been was, was 't niet te verwonderen dat velen daar een kijkje kwamen nemen. In den avond maakten de brandmeesters der gemeente-brandweer, met eene spuit op een wagen geplaatst, benevens de vrijwillige brandweer, een tocht door de straten met fakkellicht. le acht ure vingen de uitvoeringen aan. In het //Hotel de Commerce" traden op d# tooneelvereeniging „Vooruitgang is ons streven," in samenwerkiag met de muziekvereenigiug //De Volharding" en de gymnastiek- en schermvereeni- ging /Sparta." Aldaar werd het programma geopend door den heer Vooren, bestuurslid der Volharding," die, door de gezamenlijke besturen daartoe aangezocht, eene feestrede hield, welke keurige improvisatis met luide bijvalsbetuigingen door het in de zaal saamgepakte publiek werd begroet. Hoe gaarne we 't ook zouden willen, het is ons niet mogelijk over alles in bijzonderheden te treden. We konden ook niet overal tegelijk zijn. Genoeg zij het dus aan te stippen, dat de op- voerii.g der operette „Oom Samuel," de vrije- en staafoefeningen, de groepen en de nummers voor het orkest alien goed van stapel liepen en in mime mate mochten deelen in den bijval van het publiek, niet het minst den door den heer O. Borgman gecomponeerden „Hertog Hendrik- marsch." De feeststemming rees meer en meer, zoodat z/Ja," antwoordde hij eveneeus zacht. vEn wat antwoordde ze a/Zij antwoordde even openhartig als altijd. Morgen komt ze hier om afscheid te nemen." Het gezelschap ging aan tafel. Bertha was echter niet op haar gemak. De klove, die tusschen haar en Charles gaapte, scheen haar zoo groot, dat die nooit zou kunnen gedempt worden. Zwijgend zat zij daar en haar rouwkleediug deed haar schoouheid op dat oogenblik zeer voordeelig uitkomen. //Bertha, wat ben je mooi geworden," sprak Beatrice ouwillekeurig. /,Niet waar, Charles p" //Beatrice I" riep Bertha verwijtend, terwijl ze tot achter de ooren bloosde. Charles keek haar over de tafel eens aan op de manier van iemand, die een vreernd vcorwerp eens nauwkeurig bekijkt, en zei toen koel //Ik meende, dat gravin Norton onmogelijk nog schooner kon worden, maar ik beken mijn dwaling. Aangezien het ons mannen echter slechts zelden geoorloofd is onze gedachien op dit punt uit te spreken, is het maar beter, dat ik zwijg." loen de maaltijd was afgeloopen, drong Beatrice bij Bertha aan, dat ze een lied zou zingen. Zij voldeed aan het verzoek en nam plaats voor de piano, die de familie Stuart in huur had. z/Je stem is ook mooier geworden," merkte Beatrice na eenige liederen op. //Zing nu die Duitsche liederen nog eens, die Charles zoo gaarne hoorde, wil je?" en terzijde wierp zij haar

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1901 | | pagina 5