Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Groote Schouwburg te Gent, Op Zondag 27 Januari, om 2 ure precies, opvoeiing van SIGURD, groote opera in 4 actes en 9 ableaux van Camille du Locle en Alfred Blau, muziek van E. Reyei. KOERS VAN Belgisch per 100 fr. Engelsch per HET GELD. 47,874 47,90 12,— 12,10 365*te ST AATSLOTERIJ. DAGEN. Voorm. Nam. Zaterdag 26 Jannari 5.38 6.8 Zondag 27 6.27 6.57 Maandag 28 g 7.28 8.2 Dinsdag 29 8r41 9.28 Woeusdag 30 g 10.3 10.47 Donderdag 31 11.27 Vrijdag 1 Februari 12.29 ZEETlJDINGfEN. Van 28 tot en met 24 Jan. Van 23 tot en met 24 Jan. werden langs de Oostsluizen alhier 16 binneuvaartuigen op- en 24 afgeschutj door de Westsl. 4 op- en 8 afgeschut. De heer Van IJaselsfeijn stelt voor den grond in erfpacht uit te geven voor den tijd van 5 jaar en verder tegen de geldende voorwaarden. De Voorzitter brengt dit voontel in stemming en antwoordt op de vraag van den heer Van den Hoek of het eerste besluit niet eerst dient te worden ingetrokken, dat dit vanzelf vervait als het voorstel-Van IJsselsteijn wordt aangenomen. Dit voorstel wordt aangenomen met 8 tegen 2 stemmen, die der heeren Van den Hoek en De Feijter. b. Een schrijven van Ged. Staten, d.d. 29 Dec. 1900, waarbij wordt toegezonden het besluit van het college tot verdaging van de beslissing op de begrooting der gemeente tot 1 April a s. Bij bovengenoemd besluit wordt het gemeentebestuur ge- machtigd, om te beschikken over de helft van de op die be grooting voor gewone uitgaven gebrachtesommen,voor zoover die uitgaven ook op de begrooting voor 1900 voorkwamen. Aangenomen voor kennisgeving. c. Een schrijven ran den heer Mr. W. F. E. Spiering, waarbij deze bericht zijne herbenoeming tot lid der plaat- selijke commissie van toezicht op het lager onderwijs aan te nemen. Aangenomen voor kennisgeving. Een schrijven van den heer F. A. Kerstens, waarbij deze bericht zijne herbenoeming als lid der plaatselijke commissie van toezicht op het onderwijs aan te nemen. Aangenomen voor kennisgeving. e. De Voorzitter doet mededeeling van eene aan Burg, en Weth. der gemeenten gerichte circulaire van den Commis- saris der Koningin van 24 Dec. 1900, betreffende de uit- voering der leerplichtwet, waarin gewezen wordt op de bepalingen van de artt. 22 en 34 der wet, betrekkelijk de samenstelling der commissien tot wering van schoolverzuim en het inrichten van herhalings-onderwijs. Wat dit laatste betreft kan worden gezegd dat hieromtrent het advies der hoofden van scholen is gevraagd en eerlang voorstellen tot inrichting van het herhalings-onderwijs zullen worden gedaan. Omtrent de commissie of commissien tot wering van het schoolverzuim moet de Rand beslissen. Het Dag. Best, heeft overwogen dat 2 commissien voldoende zou zijn een voor de kom met Driewegen en een voor Sluiskil. Met algemeene stemmen wordt besloten het aantal der com missien op twee te bepalen, voor de deelen der gemeente als hiervoren genoemd en z. h. s. wordt besloten de commissie voor de kom en Driewegen te doen bestaan uit 9, die voor Sluiskil uit 5 leden. Uit overweging dat het samenstellen der commissiSn be- zwaren zal blijken te ondervinden, verzoekt de Voorzitter den leden aan het Dag. Best, namen op te geven van per- sonen die huns inziens als leden dier commissien zouden kunnen optreden. Verschillende leden zouden het beter achten, dat Burg, en Weth. een dubbeltal voordragen, waaruit de Raad dan eene benoeming kan doen. Dit wordt goedgevonden. 3* Adres weduwe IV. Harte omtrent betaling erfpachtscanon. Adressante heeft van de gemeente eene hoeveelheid grond n erfpacht waarop hare woning staat. Zij wijst er op dat deze grond slechts gedeeltelijk bebouwd is en het daarachter gelegene uitsluitend voor tuingrond dient. Dat het haar te bezwarend is om voor de gehejle hoeveelheid te betalen als bouwgrond, daar zij, alsook haar zoon, met vrouw en acht kinderen van de smidszaak moeten leven. Dat zij wel van den tuingrond zoude willen afzien, doch dat zulks niet kan, aangezien alles gezamenlijk hypothecair belast is. Weshalve zij beleefdelijk de vrijheid neemt den raad te verzoeken den grond in twee deelen te splitsen, n. 1. in bouwgrond en tuingrond en haar als arme weduwe zoo min mogelijk te laten betalen, daar zij reeds alles moec aanwenden om schulden te vermijden. De Voorzitter deelt mede dat van de perceelen erfpachts- grond aan de Westkolkstraat een in twee deelen is gesplitst, en wordt voor het bebonwde betaald naar den prijs van de voorliggende straat en voor den tuingrond, uitkomende aaD de Roeiersgang, tegen den minsten prijs. Voor alle andere perceelen wordt evenwel over het geheele perceel naar den hoogsten prijs betaald. De weduwe Harte moet thans betalen f 39,40. Het be bouwde gedeelte is groot 92,50 M 2., het onbebouwde, de tuingrond 301,50 M 2., zoodat, indien haar verzoek werd in- gewilligd. zij zou moeten betalen 9,25 en f 12,06 of f 21,3', dus f 18,09 minder. Spreker is van gevoelen dat er veel voor inwilliging van het verzoek pleit, daar toch de grond die vooraan de straat gelegen is, ontegenzeggelijk meer waarde bezit dan den achtergelegen tuingrond. Hij is evenwel bang dat, wordt dit verzoek ingewilligd, meerderen, wier perceelen in gelijke omstandigheden verkeeren, met dergelijke verzoeken zullen aankomen. En toch, waar het perceel van dien eenen eigenaar aldus is berekend, zou men ook alien over een kam moeten scheeren. De heer Van IJsselsteijn: Dat begrijp ik niet. Hoe komt het, dat het eene perceel niet voor de geheele oppervlakte tegen den prijs der Westkolkstraat is berekend? De Voorzitter kan dit niet ophelderen, misschien deelt dat perceel, behoorende aan den heer Bastiaanse te Rotterdam, ook in bijzondere voorrechten van andere daar gelegen gronden, die in cijus zijn uitgegeven. Hij zal evenwel den ambtenaar ter secretarie De Vos verzoeken hierover inlichtingen te geven. Genoemde ambtenaar ter vergadering gekomen, antwoordt op de desbetreffende vraag, dat het perceel van Bastiaanse geen c'ynsgrond is, maar gewoon erfpachtsgrond, waarvan de akte ook is vernieuwd. De Voorzitter vraagt of er nog meer perceelen in het geval als dat van Bastiaanse verkeeren, waarop voornoemde ambte naar antwoordtverschillende perceelen in de Nieuwstraat, o. a. die der heeren Grenu, Donze, Burm, enz. Verschillende leden kunnen zich niet herinneren dat een bepaling is vastgesteld waarbij onderscheid is gemaakt tusschen bonw- en tuingrond en zijn van meening dat bepaald is, dat voor het geheele perceel moet betaald worden naar d voor- naamste straat waaraan het gelegen is. Om dit verschil van meening op te lossen geeft de Voor zittcr de opdracht in de notulen der raadszittingen na te speuren, Vat omtrent den erfpachtcanon beslist is, wordt de verdere behandeling der aan de orde zijnde zaak geschorst, en komt in behandeling 3Adres stagers in sake stachtplaats In dit adres (opgenomen in het verslag der vorige zitting) wordt gewezen op den vuilen toestand der slachtplaats, wat aanleiding kan geven tot bederf van 't vleesch. De Voorzitter deelt mede dat Burg, en Weth. den toestand der slachtplaats hebben onderzocht. Zij konden zich over- tuigen dat de toestand inderdaad smerig te noemen is, doch dit zal, bij een vuilnisbelt, steeds het geval zijn. Maatregelen zijn door Burg, en Weth. genomen om te zorgen dat het vuil wat beter opgeborgen wordt, maar meer kan er niet aan gedaan worden. Om een andere slachtplaats te maken zou de gemeente wel een stukje grond kunnen huren, maar dan zou men nog verder buiten de gemeente moeten gaan, zoodat dan de slagers weer over den afstand zouden kunnen klagen. Wat nu betreft hun klacht over onreinheid der slachtplaats, kan worden opgemerkt dat zij zelf ook niet meewerken tot schoonhouden, daar gisteren een hoop varkensborstels zoo maar midden op den weg waren neergeworpen. Zulks zou men toch ook niet behooren te doen. Spreker geeft in overweging aan adressanten te kennen te geven dat het gemeentebestuur voorloopig geen middelen kan aanwenden om in den toestand verandering aan te brengen, doch dat zal getracht worden de vuilnis zoo goed mogelijk te doen opbergen. De heer Van IJsselsteijn: En dat ze zelf ook moeten meewerken door de slachtplaats niet te verontreinigen. De heer WielandWas de weg er naar toe dragelijk De VoorzitterJa, wel waren hier en daar wat sporen ingesneden, maar over het algemeen was de weg goed, ten bewyze diene dat wij de slachtplaats konden bereiken en terugkeiren zonder ons vuil te maken. Er kan op 't oogenbli nieti gedaan wordeo. Door de slachtplaats verder af te brengen zijn de slachters niet geriefd en men zit ook met de bepaling dat men 200 M. van woningen of 50 M. van den Provincialen weg moet verwijderd blijven. Het valt evenwel niet te ontkennen dat de toestand slecht is, maar daaraan zijn bewoners van de Kerkhoflaan wellicht ook niet onschuldig. Er wonen daar groentekweekers en we zagen daar in den omtrek der slachtplaats eene partij koolstronken zoo maar neergeworpen, ook kafbedden worden zoo maar uitgestort. Daartegen kan moeilijk gewaakt wordende politie kan er niet gestadig bijstaan om toe te zien. Ik wil wel aannemen dat de slachters er eenigszins tegen op zien om met hun vleesch naar de slachtplaats te trekken laat ons omzien of we verbetering kunnen aan brengen, en hun inmiddels antwoorden dat er thans niets gedaan kan worden. Dit wordt met algemeene stemmen aangenomen. De heer Wieland vraagt of het niet mogelijk zou zijn op den weg naar de slachtplaats wat puin te storten, dat zou den weg toch vrij wat verharden als het er ingereden is. De Voorzitter en de heer Moes verklaren dat de toestand van den weg niet slecht is, doch eerstgenoemde meent dat het geen bezwaar zal ondervinden om er eenige karren puin op te laten brengen. 4. Vaststelling kermis. De Voorzitter herinnert dat de kermis gehouden wordt den derden Maandag in Sept. tot Zaterdag d. a. v. De heer Van IJsselsteijn Was het niet beter de kermis des Woensdags te laten beginnen de eerste twee dagen beteekenen toch niets. De heeren Van den Hoek en Visser zijn het daarmede niet eens en zouden liefst geen verandering in den gewonen regel brengen. De heer De Feijter: Ik zou 'tmaar laton zooals 'tis; die er dan niet van profiteeren wilt, laat het. Zonder hoofdelijke stemming wordt besloten de kermis op de gewone wijze te houden. 5. Virsoek Jac. Wisse gedeeltelijke ontheffing hoof defy ken omslag. In dit adres verzoekt adressant, die de twee laatste maanden van 't vorig jaar naar Gent was verhuisd, gedeeltelijke terug- gaaf van zijn volledig betaalden aanslag in den hoofdelijken omslag. Op voorstel van den Voorzitter wordt z. h. s. besloten aan adressant over twee maanden afschrijving te verleenen. (i. Reclames hoofdelijke omslag. De Voorzitter doet mededeeling van een adres van J. F. Verlinde en 4 anderen die in het begin van Januari een aanslag-biljet voor den hoofdelijken omslag over het jaar 1900 ontvingen. Adressanten geven te kennen dat de termijn waarbinnen deze aanslag geheel moet zijn betaald, n.l. begin Maart, veel te kort is en zij de gelden voor het voldoen van hun aanslag op dat tijdstip niet bijeen kunnen brengen, waarom zy beleefd verzoeken den termijn te willen verlengen tot 15 Mei. De Voorzitter deelt verder mede dat er tal van adressen zijn ingekomen, onder welke hij er met leedwezen heeft ontwaard, die getuigen van een onrechvaardige en onbillijke beoordeeling van den gemeenteraad. Spreker zal thans geen namen noemen, doch geeft lezing van de bewoordingen van een adres. Adressant beweert daarin zijn aanslagbiljet niet op behoorlijken tijd te hebben ontvangenanderen ontvingen dit in Augustus van 't vorig jaar, hij eerst 10 Januari van dit jaar, waarom hij zich niet meer verplicht acht die som te betalen, daar de termijn daarvoor ook willekeurig kort is gesteld. Dergelijke redeneeringen komen in tal van adressen voor. Spreker vindt het ongelukkig dat de menschen zoo rede- neeren daar het bewijst dat ze hun biljet niet juist hebben gelezen. De eerste termijn toch vervait eerst eind Februari en de laatste eind Maart. Over het verzoek van Verlinde c. s. heeft de Voorzitter met de gemeente-ontvanger gesproken. Deze ziet er geen bezwaar in, tot 15 Mei uitstel te geven. Het Dag. Best, wil ook voorstellen uitstel te verleenen, doch vindt 15 Mei wel wat laat en zou willen bepalen 1 Mei. De heer Van IJsselsteijn Als we door daartoe te be- slniten ons recht maar niet verliezen, we zijn gebonden aan de bepalingen der verordening. Kunnen wij dat niet stil- zwijgend laten doorloopen of kan de ontvanger dat niet regelen De Voorzitter: Deze kan, volgens zijne instructie, billijk- heidshalve uitstel van betaling toe staan. Na deze toelichting acht de Raad eene beschikking op het adres overbodig en besluit de zaak aan den gemeente-ont vanger over te lateu. 7 Reclame hondenbelasting Ingekomen is een reclame van K. Dieleman, die zich be- klaagd dat hij over het laatste halfjaar voor twee honden is aangeslagen en er maar een bezit. De Voorzitter deelt mede dat adressant op het suppletoir kohier voorkomt voorkomt voor 1 werkhonddat na 1 Juli bericht is ingekomen dat hij een hond had aangeschaft, doch niet dat hij een andere had weggedaan, zoodat de reclamant terecht op het suppletoir kohier is aangeslagen. Z. h. s. wordt deze reclame afgewezen. Alsnu komt weder in behandeling 2. Adres wed. N. Harte omtrent betaling erfpachtscanon. De Voorzitter geeft lezing van het omtrent de erfpachts- kwestie in de vcrgaderingen van 25 Oct. en 22 Nov. 1894 door den Raad behandelde, waaruit blijkt, dat in eerstgenoemde vergadering de Voorzitter verklaarde van meening te zijn dat het vastgestelde hoogere tarief voor geheele perceelen zoo moest worden toegepast, dat voor het huis werd betaald naar het tarief vastgesteld voor de straat waaraan het gelegen was en voor achterliggende erven, wanneer die uitgang hadden aan een straat waarvoor een lagere canon was vastgesteld, naar dat lagere tarief. Deze bespreking werd gehouden naar aanleiding van een adres van erfpachters die bezwaar maakten tegen den vast- gestelden hoogeren canon en verlaging verzochten. Daar terzake nog meerdere adressen te wachten waren, werd de behandeling dezer zaak verdaagd en in de vergadering van 22 Nov 1894 opnieuw besproken. Uit de notulen dier zitting blijkt, dat in die vergadering werd aangenomen een voorstel van den heer Nelemans, strek- kende om voor stoepen en perceeltjes van hoogstens 10 M 2. het vastgestelde tarief te behonden, doch voor geheele per ceelen den canon vast te stellen, naar gelang van de straten waaraan zij gelegen zijn, op 4 en 5, 6 en 7, 8 en 9 en 10 cent, doch dan voor het geheele perceel volgens den prijs, vast gesteld voor de straat waaraan de hoofdingang van het huis gelegen is. In het naar aanleiding daaavan vastgesteld geformnleerd besluit is omschreven dat de erfpachtscanon voor de perceelen werd bepaald van 4 tot 10 cent per M'., terwijl het aan Burg, en Weth. wordt overgelaten rekening te houden met de waarde van den grond. De Voorzitter merkt op, dat men uit dit laatste zou kunnen lezen dat Burg, en Weth. onderscheid konden maken tusschen bouw- en tuingrond, wanneer laatstgenoemden grond aan een andere straat uitweg heeft, doch uit het voorstel blijkt duidelijk de bedoeling dat voor het geheele perceel moest gelden den prijs bepaald voor het hoofdperceel. Na nog eenige discussie wordt besloten het adres der wed. Harte aan te houden, om de leden in de gelegenheid te stellen persoonlijk zich van den staat van haar perceel op de hoogte te stellen. HOmvraag. De heer Van IJsselsteijn herinnert, dat door hem vroeger een voorstel werd gedaan tot verbetering van het ziekenhuis. Later werd dat voorstel herhaald door den heer Van der Moer en ook werd door den heer Visser daarop aangedrongen, doch zonder resultaat. In den laatsten tijd is gebleken dat het publiek zich meer aan de inrichting van een ziekenhuis laat gelegen liggen. Er is nu zelf door particulieren een comity gevormd om gelden daarvoor bijeen te brengen. Spreker vindt het een ongelukkig verschijnsei dat zulks noodig is, want het is een waarheid die door bijna alien erkend wordt, dat een ziekenhuis hier dringend noodig is, en hij acht het een plicht van de gemeente om daarvoor te zorgen. Dit geeft hem aanleiding om op de zaak terug te komen en, na overleg met enkele mede-leden, eene motie voor te stellen, welke hij den Voorzitter overhandigd. De Voorzitter geeft lezing van deze motie, welke aldus luidt Ondergcteekenden stellen derhalve voor De Gemeenteraad besluite in principe tot het bouwen van een ziekenhuis, voldoende aan de behoefte dezer plaats, doch rekening houdende met de groote vermeerdering der bevolking in den toestand der gemeente-financien draagt Burg, en Weth. op daartoe den Raad een of meer uitgewerkte plannen met opgave van kosten, ook der exploitatie bij de behandeling der eerstvolgende begrooting over te leggen. II. C. E. VAN IJSSELSTEIJN. J. C. HARTE. P. A. VAN DE VELDE. A. VTSSER. De heer Moes heeft wel iets tegen eene zoodanige behan deling dezer zaakhij vindt het vreemd dat men zoo opeens met een dusdanig voorstel komt, zonder dat er vooraf iets van gehoord was. Voorzeker zal niemand ontkennen dat een ziekenhuis noodig is ook door het Dag. Best, is al over deze zaak gesproken, maar spreker weet niet of het raadzaam is, daar nu zoo direct mee te beginnen. De heer VisserHet is ook niet de bedoeling er dadelijk mee te beginnen we stellen alleen voor in principe te be- sluiten en eerst bij de volgende begrooting een plan te bespreken De heer Van IJsselsteijn: We willen thans nog volstrekt niet bespreken hoe het er zal komen, doch willen thans de zaak in beginsel uitgemaakt zien. Vindt u den termijn voor het indienen van plannen te kort gesteld, noem daa een langeren termijn, dat i9 mij ook goed, neem dan b. v. een jaar tijd, doch er behoort een termijn bepaald te worden. De heer Moe9 antwoordt dat het van omstandigheden kan afhangen of een langere termijn noodig is. Het be9taande ziekenhuis is ongeschikt tot verbouwing, het is daar ook geen goede plaats. De heer Wieland verklaart dat het hem spijt, dat men met dit voorstel komt nu er een comite voor werkzaam is, en men die heeren nu het werk uit de handen gaat nemen. De heer Moes deelt dat bezwaar niet, daar hij het den plicht der gemeente acht hiervoor te zorgen. De heer Van IJsselsteijn herinnert dat de leden bij vroegere gelegenheden, door wijlen den vorigen Voorzitter steeds werden afgescheept met een beroep op de woorden van den inspecteur van het geneeskundig staatstoezicht dat we hier een model- ziekeninrichting hadden en zoo is de zaak in den doofpot gestopt. Spreker achtte thans het oogenblik gepast om op de zaak terug te komen, nu de werkzaamheden van het comite en hetgeen daarover geschreven is een stoot hebben gegeven om de gemoederen wakker te schudden. Den Raad is nu op zijn plicht gewezen. De heer Moes verklaart reden op het oog te hebben, die hy in openbare vergadering niet kan zeggen, die het indienen van een plan bij de eerstvolgende begrooting in den weg zouden kunnen staan. De heer Dees maakt bezwaar tegen het voorstel, ook om de reden aangevoerd door den heer Wieland. Hij acht het onnoodig er over te stemmen om de opinie van den Raad te kennen, daar de Raad zich steeds vddr het inrichten van een ziekenhuis heeft verklaard, doch geen equivalent vond om het daar te stellen. De Voorzitter spreekt dit tegen. Toen er voorgesteld werd om op Java een bergplaatsje te bouwen, om den rom- mel die achter en in het bestaande ziekenhuis ligt te kunnen opruimen, wat in het belang van het ziekenhuis dringend noodig is, werd dit door den Raad afgestemd en scheen het dus, dat de leden den toestand voldoende achtten. De heer Wieland kan dit niet toegeven. Niemand denkt er aan om wat uit te geven voor verbetering van het be staande ziekenhuis, daar dit en ook de plaats waar het staat, totaal ongeschikt zijn. De Voorzitter: Maar op 'toogenblik hebben we niets anders. Er moest iets gedaan worden, nu is er niets want als men een ziekenhuiB tevens voor pakhuis moet gebruiken, kan het niet in 't belang van eerstgeuoemd doel zijn. Ik zal thans de openbare vergadering schorsen, om in be sloten zitting de zaak verder te bespreken. De heer Van IJsselsteijn zag liever de zaak in openbare zitting afgehandeld. De Voorzitter wilde de zitting sluiten om den heer Moes gelegenheid te geven zijne redenen mede te deelen, doch zal in omvraag brengen wat de leden wenschen. Met 8 tegen 2 stemmen, die der heeren De Feijter en Moes, wordt besloten de behandeling in openbare zitting voort te zetten. De heer Moes geeft te kennen, dat hij alleen wilde wijzen op een mogelijke gebeurlij kheid. Verschillende leden verklaren van meening te zijn, zeer goed te begrijpen wat de heer Moes bedoelt. De Voorzitter meent uit de houding van de leden te kunnen opmaken dat alien overtuigd zijn van de dringende noodza- kelijkheid van hetgeen wordt voorgesteld. Burg, en Weth. worden uitgenoodigd plannen in te dienen om in de behoefte te voorzien, voorzeker zal het college zich aan deze zaak willen wijden, ofschoon spreker het niet gewenscht acht, een termijn te stellen, binnen welke men misschien niet voor alles zou kunnen gereed zijn. Een plan voor 't gebouw ontwerpen vordert niet zooveel tijd, doch er is meer noodig. De heer Moes merkt op dat een lange termijn misschien niet eens noodig zal blijken. De Voorzitter bespreekt het comite uit particulieren tot stichting van een ziekenhuis en gelooft niet dat het de be doeling der heeren is geweest om den Raad een lesje te geven, daarvoor is hun streven te edel. Hij is van gevoelen, dat hunne pogiugen bewondering verdienen. Aan hen komt de eer toe in deze het initiatief te hebben durven nemen en dat hebben alien, die over een ziekenhuis hebben gesproken en geschreven nagelaten. En de heeren zijn nu reeds zoover gevorderd, dat zij voor hun doel gelden konden gaan vragen Spreker meent, dat het comite voor zijn initiatief aanspraak mag maken op de dankbaarheid ran ieder weldenkende. De heer Van IJsselsieijn stemt volkomen met deze woorden in zijn voorstel komt dan ook niet voort uit een streven om den heeren het werk nit de handen te nemen, maar hij herhaalt van meening te zijn, dat de gemeente in dezen een pl cht te vervullen heeft, een plicht die steeds op den acbtergrond is geschoven. De heer Van den Hoek is voor het beginsel der motie, doch zou het Dag. Best, aan geen termijn willen binden. De heer Van IJsselsteijn heeft geen bezwaar tegen een langeren termijn, maar een tijd behoort er toch te worden bepaald, anders gaat men zeggen dat de zaak toch op de lange baan geschoven wordt. De Voorzitter brengt in stemming het eerste deel der motie, in principe tot de stichting te besluiten. Dit deel der motie wordt aangenomen met 9 tegen 1 stem, die van den heer Dees. De heer Dees motiveert zijn stem door te zeggen, dat zijn inziens dit voorstel niets aan de zaak verandert. De Raad was er vroeger ook voor, doch door gebrek aan financien moest de uitvoering nagelaten worden, dit zal thans ook nog het geval zijn. De heer WielandDat principe zullen we moeten laten vervallenhet zal natuurlijk aan de gemeente een geldelijk offer kosten, maar daar moeten we overheen stappen, we kunnen toch niet alles op het geld laten afstuiten. De heer DeesMet het oog daarop is het toch steeds uitgesteld. De heer WielandToen gold het verbetering van het bestaande ziekenhuis en daarvoor heb ik niets over. Ik geef liever 6 mille voor een nieuwe, goede inrichting, dan 3 voor verbetering van de oude school, die voor een ziekenhuis boven- dien zeer ongunstig gelegen is, blootgesteld aan kouden wind en bij de werf, waar den heelen dag gehamerd wordt. Verschillende leden stemmen daarmee in. Z. h. s. wordt daarna ook het overige deel der motie aan genomen, zoodanig gewijzigd, dat Burg, en Weth. worden nitgenoodigd szoo mogelijk" bij de eerstvolgende begrooting plannen in te dienen. Hierna sluit de Voorzitter de openbare vergadering. Trekking van Woensdsg 23 Januari 1901. 5e klasse. 6e lijst. Prijzen van 100 en daarboven. No. 5209 1000. No. 4971 12268 14053 400. No. 405 1644 7802 9937 18367 14333 200. No. 256 947 3569 3845 4856 6318 8403 9440 10105 10195 11C22 18731 15318 17139 17926 18714 100. Pryzen van 70. 2 2186 4515 7333 9090 11347 13951 15994 19040 9091 11620 18964 16026 19091 9099 11885 13977 16191 19152 9333 11945 14075 16196 19190 9339 11969 14239 16320 19208 9419 12106 14316 16418 19233 9686 12113 14399 16593 19262 9760 12206 14403 16718 19338 9781 12211 14581 16812 19435 9783 12264 14702 16857 19583 159 2470 4700 7349 180 2580 4804 7478 253 2633 4852 7485 258 2731 4922 7514 351 2766 4938 7549 415 2876 5040 7601 460 2945 5259 7706 510 3042 5264 7810 527 3121 5290 7822 688 3167 5398 7891 10057 12319 14706 16921 19611 731 3207 5501 8012 10131 12403 14717 17007 19735 789 3352 5538 8032 10207 12582 14720 17217 19890 800 3361 5546 8033 10213 12732 14721 17245 20170 829 3509 5611 8121 10243 12733 14754 17370 20^43 881 3545 5738 8139 10276 12748 14911 17564 20246 904 3578 5796 8177 10326 12807 14946 17706 20252 1101 3591 5925 8283 10334 12916 14997 17797 20281 1157 3837 6055 8318 10476 12927 15204 179*1 20454 1444 3854 6073 8380 10485 13(25 153.-7 18058 20516 1478 3980 6093 8699 10498 13059 15563 18148 20593 1549 3991 6229 8732 10548 13090 15710 18187 20594 1559 4038 6268 8772 10609 13262 15737 18281 20673 1600 4054 6316 8776 10673 13318 19794 18283 20676 1800 4128 6436 8790 10735 13467 15817 18371 20723 1856 4251 6549 8845 10796 13486 16860 18501 20779 1870 4486 7006 8908 10820 13617 15900 18648 20820 1975 4492 7236 8952 10902 13900 16925 18660 20846 2133 4509 7317 9046 10976 Trekking van Donderdag 24 Januari 1900. 6e Klasse. 7e lijst. Pryzen van f 100 daarboven. No. 7790 20000. No. 4445 14095 18593 1000. No. 17653 19628 400. No. 513 738 1439 3279 4193 5175 7717 8258 8647 11791 14683 15189 16015 17962 19191 20898 100. Pryzen van f 70. 143 2097 4428 8247 10117 12338 14874 17546 19003 302 2104 4616 8334 10121 12392 14912 17649 19038 441 2234 4673 8393 10150 12412 14990 17621 19098 511 2413 4714 8467 10367 12452 15140 17694 19118 539 2423 5073 8492 10390 12648 15188 17718 19307 539 2619 5216 8578 10450 12695 15411 17974 19366 732 2843 5469 8574 10563 12758 15544 18009 19457 747 28,7 5595 8577 10607 12875 15750 18144 19469 760 3010 5623 8582 10713 13157 15800 18145 19637 851 3114 5755 8631 10773 13208 15852 18154 19728 884 3117 5927 8672 10951 13274 15920 18169 19729 920 3122 6043 8737 10972 13293 16091 18180 19776 921 3214 6249 8742 10978 13391 16099 18205 19830 1078 3262 6337 8838 11079 13437 16105 18292 19966 1131 3886 6546 8907 11185 13517 16266 18492 19978 1234 3446 6550 3921 11294 13642 16334 18524 20034 1403 3460 6561 8940 11298 13799 16489 18562 20071 1427 3477 6912 8961 11389 13835 16864 18581 20148 1434 3603 7057 8997 11431 13932 16944 18511 20199 1467 3735 7121 9000 11430 14078 17011 18646 20234 1470 3738 7159 9178 11596 14116 17133 18653 20357 1631 3825 7471 9179 11659 14261 17165 18675 20382 1709 4197 7552 9237 11697 14410 17269 18713 20535 1882 4215 7744 9407 11891 14552 17289 18822 20689 1931 4240 7848 9853 12096 14710 17291 18859 20915 1946 4293 7944 9858 12292 14765 17419 18962 20929 2035 4310 8072 10006 12303 14793 17446 VLAG. NAAM. Van en naar. Lading Voor TerHeuzen; 23 Eng. s.8. Golfer 11066 ILonden Van Ter Neuien1 23 Eng. s.s. Ann Webster 2241 Londen idem May Queen 966 Dublin 24 idem Golfer 1066 Londen Duitt. s.s. Gutrune 3884 Hamburg Eng. s.s. Anna 3487 New-Castle Voor (went t 23 Ned. s.s. Amulet 2869 Leith Eng. s.s. Ibis 3378 Manchester Noor. s.s. Athalie 6242 Pensagola 24 Eng. s.s. Sea Serpent 2553 Londen Belg. s.s. Schaldis 3513 jBarreiro Van Gent t 23 Eng. s.b. Derwent 2349 Goole idem Don 2658 idem 24 idem Sea Gull 2762 Londen idem Ibis 3378 Manchester Van lieUaete t 23 Eng. sch. Coal tar 621 Londen ledig stukg. phoiph. macadam ledig idem stukg. idem hout stukg. pyrite stukg. idem idem idem ballast

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1901 | | pagina 6