A1 g o m o d n Uieuws* ea Admtentieblad 7 o o r Seeuwscb'Vlaaaderea, J>T otic e. .Maggie Macnair" uitmuntend Bouwland, No. 4023. Zaterdag 19 Januari 1901. Ad vertentien. deNatuur-V/ollen] Onderaoederen F 100 Wilgen^enFraitboomsn^ 150 Esschen-, Olmen- en Canadaboomen, 15D Wilgon-enFruitboomsn. 416 Jaar^ang Geinengde berichten. Liefhebbers van het Scliaakspel Wanhoop der Zieken. Sunken and wrecked Steamer DE SMIDT POTHOYEN Openbare Verkooping. 30 Olmen- en 40 Canadaboomen, Openbare Verkooping. ABONNEMENT: Per drie maanden binnen Ter Neuzen f 1,Franco per post: Voor Nederland f 1,10. Voor Belgie 1,40. Voor Amerika 1,S2£. Men abonneert zich bij alle Boekbandelaars, Postdirecteuren en Brieven- bushouders. Inzending van advertentien v6or 3 uren op den dag der uitgave. ADVEBTENTI E N: Van 1 tot 4 regels 0,40. Voor elken regel meer 0 10 r°te °Pgaaf,T dfiem"1 plwtsing derzelfde advertentie wordt de prn* sleciits tw eemaal berekend. Grootere letters worden naar plaatsroimte berekend. By deze courant behoort een bijvoegsel. TER NEUZEN, 18 Januari 1901. De bewoners der Donze-Visserstraat bemerk- ten al sedert eenigen tijd, dat er des nachts tegen hunne voordeuren werd gewaterd, zoodat de urine des inorgens door de gang dreef, aanvankelijk werd er gedacht aan baldadigheid van vreemde- lingen, die de in die straat gelegen danshuizen bezoeken. Een der bewoners van gemelde straat besloot daarop te waken en gaf alvorens kennis aan de politie. Toen in den morgen van 16 Januari jl. bedoelde bewoner van de Donze-Visserstraat ten 4 ure op wacht stond, zag hij een manspersoon aankomen, die regelrecht naar zijn deur ging en daartegen eene natuurlijke behoefte deed. Toen sprong hij, alsmede zijn vrouw, die ook op post stond te voorschijn, en nu bleek hun, dat zij te doen hadden met een hunnerburen C. L. v. d. S., met wien zij op gespannen voet leven. Proces verbaal is opgemaakt en 'tis te hopen, dat der gelijke laagheden niet al te zachtjes behandeld worden. Te Stoppeldijk zijn gedurende 1900 320 telegramberichten aan het telephoonkantoor ont vangen en verzonden. De heer H. Hoestra, sedert 1893 hoofd der openbare school te Biervliet, is benoemd tot hoofd eener openbare school te Utrecht. Zaamslag. Een landbouwer, welkezijne paarden verzekerd had bij de onlangs opgerichtte onderlinge Veeverzekeringsmaatschappij in het voormalig Vs district van Zeeland (voorzitter de heer K. J. A. G. baron Collot d'Escury te Hontenisse, secretaris- penningmeester de heer Jos. van Waesberghe te Hulsi) had het ongeluk op 15 dezer een veulen te verliezen, doch waarvoor hij reeds op 1 7 dezer, zeer tot zijne tevredenheid, de uitkeering bedragende f 200, mocht ontvangen, zoodat de schade op den kortst uiogelijken tijd geregeld was. Naar wij vernemen bestaat er in bovengenoemde jeugdige maatschappij zeer veel deelnemiug en dit is dan ook niet te verwonderen, daar de premie en inleggeld laag zijn, zoowel als de kosten van bestuur. Er schijnt reeds voor ruim 10,000 aan paarden alliin verzekerd te zijn, terwij] nog dagelijks nieuwe deelgenooten hunne paarden en vee ter verzekering aangeven. Zaamslag, 18 Jan. Wie zich wil overtuigen hoe de sluiting der jacht, in de polders Willern III en van Lijnden geeerbiedigd wordt, vrage aan de bewoners in de buurtschap Poonhaven, hoe het met den wildstand aldaar toegaat. Troepen van soms 6 a 8 stroopers schieten alles neer wat onder hun bereik komt, en het mag wel een zeldzaamheid genoemd worden, aldaar nog een haas aan te treffen. Philippine. In het afgeloopen jaar zijn alhier aan de kade 68257 balen mossels gelost. Clinge. De loop der bevolking over 1900 was als volgt Geboren werden 58 m., 55 vr., totaal 113. Levenloos aangegeven 7. Overleden zijn 36 m., 30 vr., totaal 66. In de gemeente vestigden zich 85 m., 64 vr., totaal 149, terwijl naar elders vertrokken 70 m., 74 vr., totaal 144. Er werden 25 huwelijken gesloten. Bevolking op 31 Dec. 1899 1476 1556 3032 v u 81 1900 1513 1571 3084 alzoo vermeerderd met 52 personen. Hoofdplaat, 15 Jan. Heden werd alhier door het bestuur der landbouwersvereeniging //Onder linge Samenwerking aanbesteed de levering.van 1°. Chilisalpeter. Iliervoor werd ingeschreven door de heeren P. Adriaansens te Walsoorden voor 10,47, P. Adriaansens te Bergen op Zoom voor 10,32, Adriaausens-Van Gassen te Wals oorden voor 10,27, Snelleman en Vlamings te Dinteloord voor 10,22, J. Adriaansens te Walsoorden voor f 10,22, Hoste te St. Laureyns voor f 10,15 en Van Arenthals te Hausweert voor 10,14. 2°. Ammoniak. Iliervoor werd ingeschreven doorIntern, guano- en superphosphaatwerken te Zwijndrecht voor 7,30, en de heeren: P. Adriaansens te Walsoorden voor f 6,98^, Hoste te St. Laureyns voor 6,97, P. Adriaansens te Bergen ep Zoom voor f 6,91, Van Ardenne te Dordrecht voor 6,89 en P. J. Versluijs te Ter Neuzen voor 6,89. Bij loting gevallen aan den heer Van Ardenne. 3°. Superphosphaat. Hiervoor werd ingeschreven door de heeren Buhrmann Co. te Amsterdam voor f 2,95, A. Adriaansens te Bergen op Zoom f 2,67, Intern, guano en superphosphaatwerken te Zwijndrecht voor f 2,65, Snelleman Vlamings te Dinteloord voor f 2,63, P. Adriaansens te Walsoorden voor 2,63, Hoste te St. Laureyns voor 2,55, Binnenveld Schellen te Rotterdam voor f 2,52 en P. J. Versluijs te Ter Neuzen voor f 2,52. Bij loting gevallen aan den heer Versluijs. Alle prijzen per 100 Kg. Middelburg, 18 Jan. Heden werd alhier aan het gebouw van het Provinciaal Bestuur aanbesteed het herstellen van drie paalhoofden aan de rijks- zeewering te Vlissingen. (Raming 10,000). Hiervoor werd ingeschreven door de heeren J. B. Wolf te Dordrecht voor 12,750, C. de Wilde te Kattendijke voor 11,990, J. Linden- berg te Wemeldinge voor 11,900, W. Dekker te Veere voor f 11,700, M. Visser te Papendrecht voor f 1 1,625, G. Klootwijk te Papendrecht voor f 11,595, J. de Bree Fz. te Ter Neuzen voor f 1 1,550 en B. van Eck te Ter Neuzen voor 11,380. Gepasseerden Vrijdag heeft er te Vollenhove een droevig ongeluk plaats gehad. Toen de koetsier A. I\ wast, staande op den wageu en in matigen draf de Kerkstraat doorreed, geraakte het eenspan los. Het paard nam een sprong, waardoor K., die het leidsel vasthield, over het spatbord werd' gerukt, een buiteling maakte en plat op den rug op straat terecht kwam. In bewusteloozen toestand werd hij opgenomen en onder behandeline gesteld van dr. L. van Duin, die onmiddellijk ter plaatse was. Daar men uiterlijk geen verwondingen bespeurde dacht men dat K. er vrij goed was afgekomen. Den volgenden dag echter klaagde de ongelukkige over hoofdpijn en pijn in den rug en is reeds oensdagavoud wegens beleediging aan de hersenen tengevolge van dien val overleden. Hij laat een vrouw en vijf nog jeugdige kinderen achter. Een vaderlandslievende slager te Aberdeen, een zekere George Wood, is daar veroordeeld tot 600 boete en de gerechtskosten wegens het leveren van bedorven vleesch aan de fabrieken, waar de blikjes voor de Engelsche soldaten in Zuid-Afrika worden vervaardigd. Het maximum van f 600 of twee maanden werd gegeveu op grond van het feit dat de soldaten, die onder moeilijke omstandigheden hun taak vervullen, uitsluitend van het geconserveerde vleesch moesten leven. I" den nacht van Dinsdag op Woensdag is op den postwagen die van Sonderburg naar Flensburg rijdt tusschen Niibel en Atzbull een aanval gedaan. Een straatrover vuurde op den postiljon en den postbode, maar zonder hen te raken toen maakte hij zich uit de voeten. De post had veel geldswaarde bij zich. Helaas, hij vond alleen zijne moeder te huis, en op zijn vraag waar de zieke zoon was, werd hem hierop door haar met vreugde geantwoord, och mijnheer, mijn zoon is thans zoo welvarend sedert hij de Pink Pillen van Dr. Williams ge- bruikt heeft, dat hij gelijk een ander met zijn vader in de drukke hooitijd mede werkt. Vroeger was hij loom en had vreeselijke steken in de zijde, kort ademig, kortom niet in staat zijn werk te verrichten. Het was door het lezen van talrijke genezingen, dat wij er ook toe overgegaan zijn en het krachtige geneesmiddel heeft onzen zoon van een kwijnende ziekte genezen en gered. Wij zijn den uitvinder dezer pillen duizend- maal dankbaar en verzoeken u onze dankbaarheid aldus over te brengen. Diegenen die gebruik maken van de Pink Pil len zullen er de beste resultaten van bekomen. J Z1jn krachtdadig voor bloedarmoede, verlam- ming, ruggemergstering, rheumatiek, heupjicht, zenuwpijn, St.-Y itus dans, hoofdpijn, zenuwziekte, khergezwellen, enz., zij zijn een hernieuwer van het bloed en een spierversterkend middel. Zij geven schoone kleuren aan de bleeke gelaats- kleuren, handelen in al de tijdperken der ver- zwakking bij de vrouw en veroorzaken bij den man eene werkdadige working tegen al de ziekten veroorzaakt door lichamelijke en geeste lijke overspanning en door buitensporigheden. xt de doosl 9,per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilie, Steiger 27, Rotterdam, hoofd-depothouder voor Nederland en apotheken. r ranco toezending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar voor Ter Neuzen en omstreken bij JOH. DE ROOS, K 157, Vlasmarkt, Middelburg. Wacht u evenwel voor de namaaksels, verschaft u de echte Pink Pillen alleen bij den heer Snabilie te Rotterdam of bij de depothouders die onder de attesten in de couranten zijn aangegeven. Alle andere personen verkoopen goedkoopere zoogenaam- de rink Pillen, zulks is slechts om het publiek te bedriegen. Onze verslaggever vernam op ver- schillende plaatsen in Nederland hoe de personen er ingeloopen zijn en hoegenaamd niet de mintste uitwerking dezer nagemaakte Pink Pillen onder- vonden hadden, onnoodig te zeggen dat deze personen spoedig met het gebruik der echte Pink Pillen weder zijn begonnen. Het namaaksel der Pink Pillen heeft nog nooit lemand genezen. Bij het eiudigen van mijn Metselaars- t affaire bedimk ik door deze mijnege- achte klacten voor de begunstiging die ik van ben gedurende vele jaren heb ondervonden. Zaamslag, 18 Januari 1901. C. PLATTEEUW. worden uitgenoodigd a. s. Maandagavond 8 uur, op de bovenzaal van het ,/Hotel Centraal" ter bespreking van het oprichten eener Schaakcllib. CORRESPONDENT IE. Naar aanleiding van verschillende verzoeken om mededeeling van den uitslag der //Nederlandsch Zuid-Afrikaansche Premie-loterij" zij bericht dat de trekking is uitgesteld en zal plaats hebben op 30 Maart a. s. Red. Ik geef hier slechts weer de uitdrukkiug van wanhoop van den heer Maarten van der Meer, op het eiland Rozenburg (Zuid-Holland). Onze verslaggever vernomen hebbende de wondervolle genezing van zijn zoon begaf zich persooulijk daarheen, om de patient te zien en van hem zelf de beterschap te rernemen. lying in the river Sheldt near Terneuzen. Any persons desirous of offering for the purchase of the above as she now lies are requested to forward tenders in writing to the undersigned who is acting for the benefit of all parties concerned. The highest or any offer will not necessarily be accepted. Offers will be received from this date up to the 21st day of January 1901. JAMES WESTOLL, 13 John Street, SUNDERLAND. m Fabrieks- Notaris Van der Moer, te Ter Neuzen, zal ten verzoeke van den heer J. HUIJSSEN, grond- eigenaar te Ter Neuzen, in het openbaar verkoopen A op Donderdag 24 Januari 1901, des voormiddags te 10 uur, op de hofstede van den heer Jacs Joh' Huussen bij Othene, gemeente Zaamslag waaronder verscheidene geschikt voor werk- houten Verder nog: een OUD WAGENHUIS voor afbraak en een groote partij DAKPANNEN. "D op Dinsdag 29 Januari 1901, des voormiddags te 10 uur, op de hofstede van den heer Pieter Huijssen aan het Zwaantje, gemeente Ter Neuzen waaronder verscheidene zeer geschikt voor werkhouten De Notaris A. M. van Rijsoort van Meurs, te Hulst, zal ten verzoeke van den heer H. A. VAN WEEL, grondeigenaar te Clinge, in het openbaar verkoopen 54 hectaren 78 aren 77 centiaren gelegen in den ten jare 1897 nieuw bedijkten Kouingin-Emmapolder, gemeenten Graauw en Clinge, (verdeeld in 17 perceelen), nader omschreven bij catalogus met kaart, waarvan gratis afdrukken verkrijgbaar ten kantore van voornoemden Notaris. INGESTELD op: 1 6610,— 2 2710,— 3 9100, 4 9410, 5 9020, 6 9O50,— 7 9460,— 8 7310,— 9 6950,— 10 6500,— 11 6600,— 12 6350,— 13 2310, 14 1520, 15 1410, 16 1000,— 17 920,— Totaal 96230,— Finale toewijzing op Woensdag 23 Jaunari 1901, 's voormiddags 11 uren, in het Hotel jGraanbeurs" te Hulst. COURAJfT w"e"!llil'S- Vrydaifavonil, °l» Feestdayep.lti.l de Kirum 1». j. mann. vr. totaal verkruqba H H

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1901 | | pagina 1