lira It IimSTEDINlT G bTn D. Ruhr-Kachelkolcn, Loterij. Kerk te Sluiskil. „E IGEN HULP" AANBESTEDING IN LOSS/NG: Echt Belgisch Klaverzsad, tien omsiagcn een nummer. en Gewijzigds advertsntie. 100,400 Kg. Superphosphaat, 18,600 Kunstmest, 24,700 Chilisalpeter, puik Paardenpeezaad en Koebeetzaad, Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Advertentien. Van af October 1.1. ontvangt men voor elke Handeisberichten. Openbare Verkooping n aanbesteed Landbouwers-Vereeniging 300 Ml zuivere Omlerhoudsgrind, aan te besteden voor rekening F. Yan deRee.Oostsluis, TerNeuzen. Landbouwprs. kende stem' hoorde en de toestand begreeep. Toen werd de man, door den vloer weer op te breken, uit zijn vreemde positie gered. Het zoontje van D. v. B. te Haarlemmermeer, oud 10 jaar, is met schaatsenrijden op de Ringvaart nabij 't Schinkelveer in een wak gereden en ver- dronken. Zekere A. de Boer te De Rijp (N.-H), was Zondag jl. op schaatsen naar Purmerend gereden op de terugreis reed hij, in voile vaart, met het hoofd tegen een brug. Thuis gekomen is hij be- wasteloos geworden en later overleed hij. In Eriesland vielen Maandag 11., tengevolge van de felle koude, tal van vogels dood uit de lucht. Men schrijft uit Friesland Het lis werkt zelfs stremmend op de voorbe- reiding der verkiezing voor de Tweede Kamer. Alle vergaderingeu, in het kiesdistrict Leeuwarden, waarin op nitnoodiging van het kiescomite Hermans uit Amsterdam zou spreken over Wat de liberate partij beloofde en wat zij deed" zijn nu het ijs alles en nog wat in beslag neemt uitgesteld. Op de terreinen aan den Stationsweg te 's Gravenhage, vroeger in gebruik bij de ljzer- fabriek de Prins van Oranje, was men Zaterdag aangevangen met het opslaan van een houten circus, waarin eenige maanden door een gezelscliap van den heer Renz voorstellingen zouden worden gegeven. Eenige uren daarna werd met evenveel spoed het reeds gebouwde weer afgebroken. Dit geschiedde blijkbaar in verband met de weigering van B. en W. van de vergunning orn tot den bouw van een circus over te gaan. Men meldt uit Ginneken De Boeymeersingel, welke j. 1. Zondag nog open water vertoonde, is door de zware vorsten der laatste nachten in een gladde ijsbaan herschapen. Het onbetrouwbare ijs heeft echter Dinsdagmiddag een slachtoffer gemaakt. Niettegenstaande de her- haalde waarschuwingen der politie, bewogen zich eene groote menigte schaatsenrijders op de ijsbanen, met het treurig gevolg dat twee jongelieden plotse- ling door het ijs zakten. Met de grootste moeite slaagde men er in een der drenkelingen te redden, doch de ander, een Ujarige slagersknecht, verdronk, Te Brussel bestond vrees dat de vijvers van Boitsfort, in verband met de toenemende uitbreiding der stad, zouden worden gedempt, om als bouwterrein te dienen. 1 hans heeft koning Leopold dit gevaar voorkomen door de vijvers aan te koopen. Bij een brand in een drogisterij te Keulen is Zaterdag een hoeveelheid benzine en spiritus ontploft. Drie vrouwen en twee kinderen die zich niet bijtijds konden redden, kwamen om, twee kinderen werden zwaar gewond. Voor de buiteugewone heldenfeiten in Zuid- Afrika verricht, zal lord Roberts de hertogstitel en een som van 100,000 pond sterling worden aangeboden. Dat is niet de eerste maal, dat Engeland een als overwinnaar uit den strijd terug- keerenden krijgsman beloont met een adellijken naam en een aanzienlijke som gelds, want Wellington werd met den titel van burggraaf en eenjaargeld van 2000 pond begiftigd na zijn eersten veldtocht in Spanje. Na de overwinning van Salamanca en zijn intocht in Madrid werd hij markies van Wellesley en het Parlement schonk hem 200,000 pond voor een landgoed. De overwinning op Napo leon bracht hem een hertogdom en 500,000 pond op de regeering had 300,000 pond voorgesteld, maar de oppositie wist die som tot 500,000 pond op te drijven. Sir Colin Campbell ontving een peusioen van 2000 pond van de Oost-Indische Compagnie, en werd tot pair verhevenjsir Henry Havelock werd baron gemaakt en kreeg een jaar- geld van 1000 pond. Tweemaal zooveel en een baronstitel kreeg Nelson na den slag aan den Nijl, benevens 10,000 pond van de Oost-Indische Compagnie. Een gebeurtenis, die onaangename gevolgen hebben kan, heeft dezer dagen te Pera plants gehad. Een Fransch officier woonde met zijn dame een concertuitvoenng bij. Een Turksch officier uitte beleedigingen aan het adres der dame, waarop de Franschmau den Turk een oorveeg gaf en toen deze daarop den degen trok hem met zijn revolver neerschoot. Te Rome is Zaterdagnacht voor het eerst sedert verscheidene jaren, sneeuw gevallen. Er zijn Zondag groote menschenmassa's naar den Monte Pincio getogen, om de stad en omstreken onder het sneeuwdek te zien liggen. Uit bijna geheel Italie, ook uit het Zuiden, komeD sneeuw- berichten. Bij het harken van blaren in een akker- maalsbosch op den Hemelschen Berg, nabij Sonnen- berg, is op ongeveer 20b meters van den straatweg het lijk gevonden van den heer G. J. d. W., ruim 60 jaar, vroeger wonende te Arnhem, laatst te Brussel. Teekenen van geweld zijn niet op het lijk gevonden en ook door het nog aanwezig zijn van geld is de gedachte aan kwaadwilligheid uit- gesloten. De Berlijnsche post heeft door de opheffing der particuliere stadsposterijen, dit jaar voor het eerst de Nieuwjaarsdrukte alleen gehad, met het gevolg dat het verkeer het dubbele van 1 Januari 1900 bedroeg. Men had in 35 uur te behandelen 5,300,000 brieven en briefkaarten, 4,800,000 ge- drukte stukken en ruim 10,000,000 stadsbrieven. Dat de lust voor de zeilvaart nog niet ge heel verdwenen is, blijkt wel daaruit, dat in Duitschland een vijfmaster is besteld, het grootste zeilschip dat nog ooit gebouwd is. Lord Roberts krijgt, na zijn toch reed* vrij onprettige thuiskomst, van alle kanten den wind van voren allerlei pennen zijn in beweging om zijn beleid te hekelen en zijn fouten in den breede uit te meten. Een militair deskundige heeft, op grond van de brieven van Napoleon, aangetoond dat lord Roberts te kort is geschoten in de simpelste regelen van de krijgskunsto. a. verwijt hij hem dat hij de bezettingstroepen zoo verstrooid heeft, dat het onmogelijk is ze samen te trekken voor een goed verdedigend optreden. Lord Kitchener heeft, meent de deskundige, een treurige erfenis aanvaard en is, door de fouten van zijn voorganger, in een netelige positie ge- bracht. De Star oordeelt zeer hard over het politiek beleid van de twee opperbevelhebbers. De con- cessies die lord Kitchener thans heeft aangeboden, hadden de tot standkoming van den vrede kunnen begunstigen na de inneming van Bloemfontein en Pretoria. In stede daarvan heeft lord Roberts door tergeude gestrengheid den oorlog weer doen opvlammen. Op het oogenblik lijkt Kitchener s goedertierenheid een teeken van zwakheid en de erkenning dat men gefaald heeft. Reynold's Paper schrijft z,De grootste schaamteloosheid en ergerlijkheid waar men zich tot dusver aan schuldig heeft gemaakt, is het organiseeren van een triomftocht voor lord Roberts, alsof hij aan den oorlog in Zuid-Afrika op bevredigende wijze een einde had i e naakt. Roberts is mogelijk een dapper en kundig soldaat als zijn taak geen buitengewone gaven vereischt, maar het staat vast dat hij in dezen veldtocht gefaald heeft. Wat de menschlievendheid van lord Roberts betreft, waarvan men zoo hoog heeft opgegeven, men kan zien wat zij waard is uit de proclamaties die hij in den tegenwoordigen oorlog heeft uit- gevaardigd, last gevende tot het verbranden van hoeven in een kring van tien mijlen om den spoorweg, tot het in het veld jagen van vrouwen en kinderen enz.en uit hetgeen hij in 1879 in Afghanistan heeft gedaan." Dan volgen uittreksels uit brieven van corres- pondenten van de Standard en Referee, die den Afghaanschen oorlog hebben medegemaakt en die verhalen van allerlei barbaarschheden, bedreven op last en met goedkeuring van den held van Kandahar. Op den llden Dec. overleed in zijn winkel 20 Greenwich street, de heer Edward Jones, hoog- geacht door alien, die hem kenden en zaken met hem deden. Als mensch was hij beminnelijk, als man van zaken eerlijk en billijk in zijn prijzen. Zijn deugden waren onschatbaar, en zijn zijden hoeden kostten slechts drie dollars per stuk. Hij laat een weduwe achter om zijn verlies te beweenen en een goeden voorraad hoeden, die goedkoop verkocht zullen worden voor haar en haar kinderen. Hij werd in den bloei zijns levens weggerukt, juist toen hij een aanzienlijken voorraad vilten hoeden had ingeslagen tegen zulke lage prijzen, dat zijn weduwe dit artikel goedkooper kan leveren dan eenige hoedenwinkeliers in de geheele stad. De ontroostbare weduwe zal overigens de zaak voortzetten op den gewonen voet en zorgen voor een nette en civiele bediening. In Manchester zijn weer vier lijders, ver giftigd door het drinken van slecht bier, gestorven Eenige dagen geleden waren nog drie slachtoffers gestorven, zoodat het gezamenlijke cijfer reeds tot 93 is gestegen. Bij al deze gevallen luidt het verdict, is gestorven door varsenicum-vergiftiging Er zijn een aantal dagvaardigingen aan bierbrou- wers uitgereikt alle bierbrouwers in de stad hebben zich aaneengesloten en zijn van plan alle verantwoordelijkheid te werpen, op de lever- anciers, die hun de grondstoffen leverden De Berlijnsche politierapporten, gepubliceerd den ochtend na Oudejaarsavond, vermelden de aanhoudiug van 230 personen, onder wie 156 brave Berlijners, die zich op straat te luidruchtig in hun oudejaarsavondvreugde betoonden. Het cijfer zinkt in het niet bij de massa aan- houdingen in Parijs. In een politiestatistiek van Parijs komt een cijfer van 13,000 arrestanten in de maand Dec. voor. Hiervan heeft de rechter er 9500 wegens de een of ander politieovertreding straf opgelegd, zoodat meer dan de helft zich in hechtenis bevindt. Hypodroom ,,Drie Sleutels" te Gent. Zondag 13 Januari om 2 uren precies, op algemeen verzoek, groote dagvertooning van het overgroot succes drama, TROUW ALS STAAL, nieuw groot Amerikaansch speciakelstuk in 4 bedrijven en 13 tafereelen. ZEET1J 1) 1 N (v E N. Van 7 tot en met 8 Jan. a 51 i tot en met 3 Jan. werden langs de Van 7 --- Oostsluizen alhier 9 binnenvaartuigen op- en 7 afgeschutdoor de Westsl. 2 op-en 1 afgeschut. DAGEN. Donderdag 10 Januari Vrijdag 11 p Zaterdag 12 Zondag 13 p Maandag 14 Dinsdag 15 p Woensdag 16 p Voorm. Nam. 5.3 5.22 5.42 6.2 6.22 6.45 7.11 7.38 8.9 8.43 9.21 9.57 10.34 11.9 H. BAERT. Hillst, 7 Januari. A. S. Zondag zal D. V. des namiddags om 2 uur, D'. AKERSLOOT voor de gemeente optreden. DE REGELINGS-COMMISS1E. te TER NEUZEN. Notaris Van der Moer, zal op Maandag 28 Januari 1901, des namiddags te 2 uur, in de herberg van Michielsen, aan de Markt, ten ver- zoeke van dhr. J. J. DEKKER, te Ter Neuzen, in het openbaar verkoopen 0 LI en het recht van erfpacht op den grond onder het huis en daar verder bijbehoorende aan den Smidswal te Ter Neuzen, kadaster sectie C 3790, groot 47 centiaren (erfpacht) en 3802, groot 77 centiaren (eigendom). Het huis is verhuurd aan postbode Willems, tot 1 Mei 1901; de schuur is verhuurd aan slachter C. van der Bent, tot 23 September 1901. Nadere inlichtingen ten kantore van den Notaris. Op Maandag 14 Januari 1901, des namid dags ten 4 ure, zal natnens den Hoogedelgeboren Heer Jonkheer R. KERVEIJN, grondeigenaar te Gent, in de herberg van E. de Munter te Clinge, Zeeland, worden Heden overleed te Biervliet in den ge- zegenden ouderdom van 75 jaar, onze geliefde moeder, behuwd- en grootmoeder, de wed. A. MOGGRE, get). Nortier. P. MOGGRti. M. MOGGR^—Dreve. M. DE VOS—Moggre. A. DE VOS. A. MOGGRlD. E. MOGGR13De Bruijne. J. A. MOGGRl C. MOGGRliFaas. Ter Neuzen, 7 Januari 1901. Voor de zoowel van hier als van elders ontvangen gelukwenschen bij de intrede van het nieuwe jaar, betuigt onderge- teekende zijn welgenieeuden dank. Wederkeerig #Al wat wenschelijk is. VAN DER MOER. iPSliiK** Diegene die iets verschuldigd is aan H. Baert, wordt verzocht dit niet aan zijn vrouw te voldoen, en haar verder geen crediet te verleeneu. Ter Neuzen. op de hofstede bewoond door den landbouwer J. F. Buijsrogge, gemeente Clinge (Zeegat), met bijlevering van de daartoe benoodigde bouwstoffen. Bestek en teekening liggen in bovengenoemde herberg ter inzage. Aanwijs op Maandag 7 Januari 1901, des namiddags ten 3 ure. Nadere inlichtingen te verkrijgen bij den bouw- kundige J. SCHEELE, te Ter Neuzen. te Hontenisse. der levering van plus minus KOERS VAN Belgisch per 100 fr. Engelsch per HET GELD. 47,80 k 47,85 p 12,p p 12,10 Ten behoeve van den KOUDEPOLDER te Hoek wordt gevraagd PRIJSOPGAAF voor de levering op keur en vrij op het binnenbeloop van den zeedijk van genoemden polder bij dijkpaal n". 16 en een gedeelte op p. m. 70 M1. ten oosten van dijkpaal n°. 28, van van 13 e. M. Biljetten in te leveren voor des middags twaalf uur van Woensdag, 16 Januari 1901, ten huize van den Ontvanger-Griffier van den polder W. S. J. D1ELEMAN te Ter Neuzen. van 14 pet. phosphorzuur oplosbaar in water, op Maandag den 14 Januari 1901, des namid dags vier uren, bij P. Verbist te Kloosterzande. 1 nschrijvingsbiljetten met voorwaarden, te be- komen bij den ondergeteekende J AC. BUIJSROGGE. Het Bestuur der Landbouwersver- eeniging ffONDERLINGE SAMEN- WERKING" te Hoofdplaat, wenscht op 15 Januari 1901, des namiddags 4 uren, bij Fl. Hamelijnk, te Hoofdplaat de levering van levering Superphosphaat tusschen 110 Feb. 1901, levering Chili en Kunstmest tusschen 110 Maart 1901. Inschrijvingsbiljetten met voorwaarden verkrijg- baar bij den Secretaris J. J. PATEER te Hoofdplaat. schip „DE Hoop" met een lading TE BEKOMEN; aan concurreerende prijzen, bij D. DE PUTTER, Hoek. E VLAG. NAAM. M*. .Van en naar. Lading. Eng. s.s. idem Eng. a. a. Eng. a.s. g Russ. 8.8. Deens. s.s. Eng. a.a. idem idem Eng. s.s. Eng. barge Eng. s.s. idem idem Deens. s.s Voor TerWeiixen: Ann Webster 2241 Londen stnkg. Golfer 1066 idem ledig Van Ter 1'euien i Golfer 1066ILonden macadam Voor (went i Sea Gull 2762 Londen stukg. 01 ga 4673 Riga idem Rozenberg 4432 idem idem Bine Bell 1590 Newbaven ledig Avoeet 3984 Liverpool stukg. Italia 1161 Middlesbro phosph. Van Gent t Wanabeck 4898 Cardiff ledig Condoctor 133 Lowestof idem St. Andrew 2857 Newport idem Sea Belle 2152 Londen stukg. Rallus 2042 idem idem Magnus 4698 Blyth ledig Van Selzaete Alchymist 1079 Londen ledig Eng. s.s. Middenprijs per 100 kilo: Tarwe f 7,75; Rogge f 6 50 Wintergerst 7,50; Zomergerst Haver 6,25; Erwten 9,25 Paardenboonen 7,75Duivenboonen witteboonen 11,50; Bruineboonen !),25j Boekweit Lijnza-d Aardappels 2,75 Koolzaad per zak van 106 liters f Boter per kilo 1,25; Eieren per 26 atuks /1,20. Er waren ter weekmarkt te koop gesteld 17 stuks hoorn- vee, 42 varkens. Verkocht: 8 stuks hoornvee, 25 varkens.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1901 | | pagina 3