A1 g o m 6 o n Nieuws* en Advertentieblad 2eeuwsch*VUanderen, AHMSTEIIINt. Schoolbehoeftsn. No. 4008. 70 or Aanbesteding Engeland en de Z.-A. Republiek. Donderdag 13 December 1900. 40e Jaargang. aa n b estede n De vervulde Vloek. Veeartsenijkumlig Staatstoezicht. President KRUGER in Nederland. ABONNEMENT: Inzending van advertentien v6or 3 uren op den dag der uitgave. het schoonhouden en verwarmen der openbare scholen B en C) in de kom en I> op Sluiskil, gedurende 1901 en de verlichting in 1901, voor wat betreft de scholen A, B en C tot op her, tijdstip dat de electrische verlich ting dier scholen zal aanvangen en voor school D gedurende ge- noemd jaar. a. schoolboeken en andere school- behoeften FEUILLETON 30) Hij lachte, omdat zij lady Carley in toon en gebaren zoo juist had nagebootst, maar die vroolijk- heid duurde slechts kort. t>. voorwerpen voor het onderwij-; in de handwerken voor meisjes, voor de openbare scholen alda ir voor het jaar 1901. //Mijn engel En van scheiden spreken wij nooit weer, niet waar, Bertha TBI SEUKESSME (MRAST. Per drie maauden binnen Ter Neuzen 1,Franco per postVoor Nederland 1,10. Voor Belgie 1,40. Voor Amerika 1,32£. Men abonneert zicb bij alle Boekhandelaars, Postdirecteuren en Brieven- bushouders. ADVEBTENTlEN: Van 1 tot 4 regels f 0,40. Voor elken regel meer f 0,10. Bij directe opgaaf van driemaal plaatsing derzelfde advertentie wordt de prjjs slechts t w e e m a a 1 berekend. Grootere letters worden naar plaatsrnimte berekend. Dit blml vernchljnt tIhi.ikIi.k-, Hoentilai;- en Vrijdagarond, nitgezonder d op yeestjlngen, bij de Kir mi. P. J. HI UK HIDE te Ter Weurn Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN zullen op Maandag 24 December a. s., des namiddags 3 uren, op het gemeentehuis, in bet openbaar, bij enkele inscbrijving, in 4 afzonderlijke perceelen, De voorwaarden liggen van 17 dezer ter inzage op de gemeente-secretarie en in de herberg van VAN SELE te Sluiskil. De inschrij vingsbiljetten, op zegel gesteld, kunnen ter gemeente-secretarie in een verzegelde bus tot het oogenblik der besteding worden ingeleverd. Nadere inlichtingen zijn te bekomen bij den Burgemeester. Ter Neuzen, 11 December 1900. Burgemeester en Wethouders voornoemd, P. MOES, L° Burgemeester. J. WISKERKE, Secretaris. Openbare aanbesteding bij enkele inschrijving, in 5 afzonderlijke perceelen, op Maandag 24 December a. des namiddags 3 ureu, ten gemeenteraadhuize te TER NEUZEN, van de levering van Naar het Duitsch. Nadat graaf Victor zijn tante had verlaten, richtte hij zonder eenige bedoeling zijn schreden naar de groote zaal, waar men meestal's morgens vertoefde. Hij trad binnen en in een oog- wenk verhelderde zijn gelaat. Daar zat Bertha. Laat mij uw hand eens zien, graaf Victor," sprak zij. //Weet u ook reeds, dat ik waarzeggen kan Ge waart bij lady Carley om uw hart uit te storten en haar antwoord luidde //Mijn zoon je kan nooit met dat broodelooze schepsel trouwen Je zou daardoor je ouden Engelschen naam bezoedelen Dat meisje is niets meer dan eene dienstbode, in dienst van een rijken plebejer. Zij kan nooit de echtgenoote van een graaf Norton tot Northminster zijn. Ik duld hierop geen tegen- spraak En het gevolg Ik verwacht op een fraaien morgen, dat u bij mij komt om te verklaren, dat u verkeerd heeft gehandeld en mij grootmoedig mijn woord teruggeeft. En dan zal miss Darrell met een boofdknikje zich terugtrekken in het niet, waaruit zij nooit moest zijn te voor- schijn getreden //Bertha," vroeg hij, ffdenk je werkelijk, dat dit mogelijk zou zijn Neen, hoezeer ik tante Voorwaarden enz. ter inzage op de gemeente- secretarie. Alleen op inschrijvingen van vakmannen, inge- zetenen der gemeente, zal worden gelet. Ter Neuzen, 11 December L900. Burgemeester en Wethouders van Ter Neuzen, P. MOES, L° Burgemeester. J. WISKERKE, Secretaris. De Burgemeester van TER NEUZEN maakt aan belang- hebbenden bekend, dat de invoer van melkvee in Belgie langs Selzaete (station) met ingang van 15 December a. s. wederom is toegestaan. Ter Neuzen, 12 December 1900. De Burgemeester voornoemd, P. MOES, L* Burgemeester. Uit aan het Vad. verstrekte vertrouwbare in lichtingen blijkt dat het ondethoud, bij de ontvangst van President Kruger door H.H. M.M., zicb bepaalde tot het wisselen van sympathie- en be- leefdheidsbetuigingeu. Naar de regelen van het protocol brachten H.H. M.M. aan President Kruger, die incognito reist, geen persoonlijk tegenbezoek, maar droegen de Ministers van Financien en van Buitenlandsche Zaken op hem in Haar naam in het Hotel des Indes te gaan complimenteeren. Dit is gesehiedt, en ook in het onderhoud met de Ministers werd de staatkunde niet aaugeroerd. Zondag ging Kruger ter godsdienstoefening in de groote kerk, nadat het geruimen tijd geleden was, dat hij door verschillende omstandigheden daarin verhinderd, op deze wijze zijne godsdienst- plichten had kunnen vervullen. Ingevolge zijn verzoek onthield het volk zich op zijn weg van het Hotel naar de kerk van luidruchtige hulde- betuigingen. In de kerk was geen plaatsje onbezet. Onder het gezang van eenige verzen van psalm 66 trad Kruger binnen en werd naar de Konink- lijke zitplaats geleid. Alle gemeenteleden waren bij zijn binuenkomen van hunne plaatsen opgerezen. Voorganger was ds. Vermeer die in zijn inleidend gebed den grijzen Staatspresident herdacht. Elizabeth ook hoogacbt en liefheb, in dit geval volg ik alleen de stem van mijn hart Verbaasd over den ernst zijner woorden, sloeg zij het oog naar hem op en vroeg //Heb je me dan waarlijk zoo lief, Victor ,/Meer dan je denktik zou voor je sterven, Bertha Zij lachte vroolijk en zei z/Sterf dan niet, VictorHet is veel verstan- diger, dat je voor mij blijft levenMisschien heb ik je later hartelijk lief, dat zal toch zoo moeilijk niet zijn //Wel neenZeker nietIk zal je niet verlaten, zoolang je mij liefhebt. Als wij ooit scheiden, dan zal dat uw wensch zijn, niet de mijne „Ik sprak hij met een overmoedig lachje en haalde een klein doosje uit zijn zak. //Zie dezen ring eens, BerthaHij zal ons binden. Het is een erfstuk, sedert eeuwen hebben de Nortons hem gedragen Het was een solitair (een groote diamant) van zeldzame grootte, die hij aan haar vinger stak. „Er is aan dit erfstuk eene merkwaardige over- levering verbonden," vervolgde hij. //Ze luidt, dat een ongelukkig einde te beurt vallen zal aan elke bruid, die dezen ring niet zal dragen. Je ziet hoe noodzakelijk het is deze opvatting niet te kwetsen." Bertha werd plotseling ernstig. z/Heeft je mama dezen ring gedragen vroeg zij angstig. Bedremmeld keek hij haar aan. tfMijn mama?" herhaalde hij. //Neen mijn Daarna werd gezongen psalm 421,3 en 5. Toen sprak de heer Vermeer zijn predicatie uit, waarvan de tekst was Genesis III 8. Na het uitspreken van den zegen zong de ge meente staande psalm 134 3, vervolgens het 2 vers uit den psalm, President Kruger toege- zongen bij zijn aankomst te 's Gravenhage en eindelijk het eerste couplet van het Transvaalsche volkslied. Door een onafzienbare schare werd President Kruger bij zijn vertrek levendig toegejuicht. In verband met zijn vele bezigheden zal Presi dent Kruger voortaan slechts eenmaal per dag op het balcon van het Hotel verschijnen en wel 's namiddags tusschen 3 en 4 uur. De laatste avonden hadden te 's Ilage onge- regeldheden plaats, door het samenkomen van een groote menigte, meest jongeljeden, die zingende door de straten trokken en uit vrees voor baldadig- heden het optreden der politie noodzakelijk maakten, waarbij eenigen builen en schrammen opliepen. Tengevolge daarvan is de voorgenomen serenade gisteravond aan Kruger te brengen door leerlingen der Hoogere Burgerscholen, niet doorgegaan. Van de Wet is geen nieuws. Hij zit, volgens de Standaard gevaugen tusschen de Oranje-rivier en de Caledau, die hij niet over kan wegens den hoogen waterstand, terwij] hij evenmin naar Ba- soetoland kan uitwijkeu. Paarden en wagens zijn al prijsgegeven en zijn manschappen moeten op van vermoeidheid zijn. De Engelsche kolonnes zetten de toegangswegen af en als de Engelschen hem nu niet pakken, zullen ze hem wel nooit krijgen. Nieuws is er overigens niet. Het blijkt, dat bij den aanval door de la Rey op het Britsche konvooi bij Rustenburg, de Engelschen 15 man verloren aan gesneuvelden, en 1 ofhcier en 23 man aan gewonden, meest gevaarlijk gekwetsten. Er werden 3 man vermist. Toen de Boeren, onder kommandant Hertzog, het plaatsje Luckhoff, in het zuiden van den Vrijstaat, bezetten, werden overal geweren en schietvoorraad opgegraven en onder de burgers uitgedeeld. Deze hadden wel den eed van ouzij- digheid afgelegd, maar sloten zich toch gewillig bij het Boerenkommando aan. De belangrijkste berichten over den toestand krijgen we uit Marseille. Daar is met de Kanzler papa trouwde haar in overijling en in stilte. Voor zoover ik weet, heeft mijn mama dezen ring nooit gedragen #Het is merkwaardigsprak zij terwijl zij het juweel aan haar vinger beschouwde. ,/Laten wij verderliever over mijn mama zwijgen," vervolgde de graaf, wiens hart ontroerd was. z/Hoe denk je er over, als wij het slot Northmin ster nu eens gingen zien Dat vond zij goed en zoo gingen zij op weg door de schoone streek naar het erfslot van den graaf. Op zijn arm leunende, betrad Bertha met graaf Norton het oude fraaie kasteel. Met verwondering zag zij die lange reeks van prachtige ontvang- en pronkzalen. Overal weelde zonder overdaad //Het is bier onvergelijkelijk schoon," fluisterde Bertha hem toe. »En wanneer wil je hier meesteres zijn Zeg het maar lieveling vroeg de graaf. Wanneer misschien nooit /Bertha z/Waarom niet? Kan ik niet sterven? Kan er geen onverwachl bezwaar opkomen ,/Ondenkbaarzeide hij, maar zijn toon ver- ried schrik; men kon hooren, dat hij zelf aan dit woord twijfelde. //Bepaal zelf den dag van ons huwelijk, Bertha Je bent vrij in je daden en ik eveneens. Waarom zouden wij dan wachten Bertha, mag het tegen het eind van Mei zijn Of in de eerste helft van Juli? z/Welzeker niet Het is de gewoonte niet zoo in overhaasting te trouwen z/Nu, laten wij het dan op Augustus stellent aangekomen. William Meyerbach Caserta, van oorsprong een Duitscher, laatstelijk adjudant van president Steyn. Hij heeft den 22" October Pietersburg verlaten, waar de Boeren hun voor- raden bewaren, o. a. ammunitie voor wel vier jaar, en is nu op weg naar president Kruger met een geheime zending van president Steyn, en om den Vrijstaat te vertegenwoordigen bij de komende onderhandelingen. Hij is vergezeld van baron Raynach, een officier van het Oranje-Vrijstaatsche leger. Voor iemand met een geheime zending was hij tamelijk openhartig. Aan een man van de //Daily Mail" vertelde hij het een en ander en hoewel men op zulke zoogenaamde interviews volstrekt niet aan kan, schijnt Caserta zich nog al hoopvol te hebben uitgelaten. Europa weet volstrekt niet, zeide hij, hoe de militaire en economische toestand in Zuid-Afrika is. Nooit is onze militaire organisatie zoo volledig geweest, nooit zijn wij zoo verre er van af ge- weest te wijken. Botha en de Wet, die geleerd hebben door de lessen van den oorlog, hebben troepen georganiseerd met een ijzeren discipline deserteurs worden gestraft met den dood, evenals in de Europeesche legersonze menschen hebben zeer wel begrepen wat de toestand eiscbtezij hebben hun taktiek geheel gewijzigd, en die is tegenwoordig geheel modern. Overigens is de organisatie even volledig ten aanzien van de burgerlijke machten, voor zooveel den Oranje- Vrijstaat betreft. Steyn heeft den zetel van de regeering naar Fouriesberg overgebracht en met den Uitvoerenden Raad, die hem bijstaat in den publieken dienst, nemen zij als gewoonlijk hun taak waar. De zedelijke invloed van onze admini- stratie strekt zich hoe langer hoe verder in de Engelsche bezittingen van Kaapland, onder de Afrikaander bevolking uit. Weest er van ver- zekerd, dat de Engelsche telegram men de feiten geheel onjuist voorstellen en den toestand, die zeer critisch is voor Engeland, valschelijk voor stellen. De wreedheden van de Engelsche soldaten en de geweldplegingen op vrouwen, brengen het publiek gevoel tot wanhoop. De gepleegde ver- schrikkelijkheden zijn niet te beseffen. Persoonlijk heb ik aan het hoofd van mijn afdeeling, zonder meedoogen moeten optreden tegen zekere weer- zinwekkende daden, waarvan ik getuige was. Ik heb in Juli bij de Boereuhoeve Corua zonder pardon de Engelschen rnoeteD straffen, die aan onze vrouwen geweld pleegden. Gevraagd naar de vredesvoorwaarden, die aan- Maar geen dag later ,/Laten wij het dan bepalen op het begin van September," zeide Bertha, die moest lachen om zijn hartstochtelijk aandringen. z/Goed, dan wordt ons huwelijk bepaald op den eersten September Terwijl de uren voor het jonge paar in vroolijk- heid zoo snel voorbijgingen, scheen het Beatrice toe, dat de tijd voortkroop als een slak. Zij had haar mama het nieuws van Bertha's verloving als iets ongehoords voorgesteld, zonder bij haar de verwachte belaugstelling aan te treffen. Me- vrouw Stuart was van nature weinig ontvanke- lijk voor hevige gemoedsaandoeningen, zoodat ook deze tijding niet vermocht haar uit haar gelijkmoedige stemming te brengen. Daarover teleurgesteld, hoopte ze bij haar broeder Charles meer weerklank te vinden. De kalmte, waarmee hij het nieuws echter opnam, bracht haar bijna tot vertwijfeling. Daar begreep zij niets van Zij had twee goede oogenwat zij tusschen Charles en Bertha had opgemerkt was dat dan geen liefde Papa Stuart was de eenige, die door deze on- verwachte tijding getroffen was. Hij had, evenals Beatrice, tamelijk zeker op succes gerekend en nu deze nederlaag Nadat hij zijn gevoelens op heftige wijze had lueht gegeven, wist hij niets beters te doen dan zichzelven en Beatrice te troosten met kapitein Hammond, de tweede onder hunne nieuwe adellijke kennissen. (Wordt vervolgd).

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1900 | | pagina 1