A1 g o m e o a Hieuws* ea Adverteatieblad voor Zeeuwsch-Vlaaaderea, Christelijke School Dokter MUYSHONDT, Fotofiraaf TIN OVERBEEKE KUWSTTANDEN. Zuider-Hypotheekbank. Briefkaartenalbums, No. 4000. Zaterdag 24 November 1900. Yeeartsenijkundig Staatstoezicht. Vereeniging tot aankoop van Meststoffen „D00R EENDRACHT STERK" te Ter Neuzen. Loterij. tien omsiagen e6n nummer. B e r i c h t. deNaluurVollen a! Ooderqoederen f K is Dr. H1RSCHEL, de firmaL8 van Waesberghe-Janssens te Hulst. Ter Neuzen. Firma P. J. van de Sande, 40e Jaargang. Telegrafische berich'en. Genezing van een jichtlijder. Advertentien. Van af heden ont- vangt men voor elke 12 Posthoornstraat GENT, DE SM1DT POTHOVEN $$0 Den eersten W^OGIlSdag Hypotheek Waarborg Maatschappij ABONNEMENT: Per drie maanden binnen Ter Neuzen f 1,Franco per post: Voor Nederland f 1,10. "Voor Belgie 1,40. Voor Amerika 1,32$. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaars, Postdirecteuren en Brieven- bushouders. A D V RTENTlEN: Van 1 tot 4 regels f 0,40. Voor elken regel meer f 0,10. Bij directe opgaaf van driemaal plaatsing derzelfde advertentie wordt de prijs slechts tweemaal berekend. Grootere letters worden naar plaatsruimte berekend. Inzending van advertentien v6or 3 uren op den dag der uitgave. Bij deze eourant behoort een bijvoegsel. TER NEUZEN, 23 November 1900. Bij de heden alhier gehouden verkiezing van 3 leden voor de Kamer van Koophandel en Fabrieken wegens periodieke aftreding, kwamen van de 124 kiezers 14 hun stembriefje inleveren, waarvan bij opening een bianco bleek te zijn. Herkozen werden de beeren J. A. van Rompu met 13, A. Tholens Dingz. met 12 en E. J. L, Nolson met 11 stemmen. In den Haag slaagde Donderdag voor rniddel- baar onderwijs wiskunde, de heer A. P. Vooren, van Ter Neuien. Gisterenavond hield de vrijwillige brandweer alhier hare eerste oefeniug onder eigen leiding met de nieuwe motorbrandspuit, geleverd door de firma Van Bergen te Heiligerlee. Ter plaatse van oefeniug gekomen was alles binnen enkele minuten voor watergeven gereed, werkte de motor en perste na enkele oogenblikken de 21 in. M. dikke waterstraal, die zich scherp afteekende tegen den donkeren heme], hoog in de lucht. 't Scheen evenwel niet te willen meeloopen zoodra de voile kracht gevergd werd minderde' de snelheid van de machine, om eindelijk geheel stil te staan. Herhaaldelijk werd de machine met goed gevolg in werkiug gebracht, doch tegen de noodige voile drukking bleek zij niet bestaud. En wat bleek ten slottede geleidingsdraad der electrische batterij was geknakt en kon dus niet de noodige aansluiting geven. Nadat dit spoedig verholpen was, had men geen last meer van het ondervonden euvel en werkte de machine flink en geregeld door. Met twee stralen van 14 m. M. spoot men nog enkele meters boven een nok van een der hoogste huizen dezer plaats, zoodat hieruit vol- doende capaciteit bleek. Graanw, 23 Nov. Het bestuur van den Van Alsteinpolder besteedde heden alhier ten huize van P. de Beule aan het met keien van 10/16 cM. bestraten van 1745 M1. polderweg, waar- voor de raming was 14000. Ingekomen waren 5 biljetten, waaronder de minste inschrijving van de heer A. Tholens, te Ter Neuzen, voor f 13587 aan wien het werk is gegund. Middelburg, 23 Nov. Heden werd alhier aan het provinciaal bestuur aanbesteed 1°. Het onderhoud van de rijkszeeweringen en havenwerken te Vlissingen en te Veere gedurende de jaren 1901, 1902 en 1903. (Raming per jaar f 7400). Hiervoor was minste inschrijver de heer J. de Bree Fz. te Ter Neuzen, voor 6898. 2°. Het onderhoud gedurende 1901, 1902 en 1903 van de havenwerken te Breskens. (Raming per jaar 5000). Minste inschrijver was de heer P. Monje te te Breskens, voor 5457. 3°. Het ouderhoud van het Nederlandsch ge- deelte van het kanaal van Sluis naar Brugge, gedurende de jaren 1901, 1902 en 1903. (Raming per jaar f 250). Minste inschrijver was de heer P. Monje te Breskens, voor f 237. '8 Gravenhage, 23 Nov. Als huwelijksdag der Koningin blijft 31 Januari genoemd. De offici- eele vermelding sckijut te wachten op de aanneming der in te dienen wet tot goedkeuring van het huwelijjc. Bij de komst van President Kruger alhier zal een koor van 600 700 kinderen hem een psalm toezingen. Tot eersten secretaris van het Arbitragehof is benoemd de heer Jhr. Mr. J. J. Rochusseu. Tweede Kamer. Bij de behandeling der Indische begrooting deelde de Minister van kolonien mede, dat de nieuwe faillissementsregeling voor Indie gereed ligt en overwogen wordt de vorming van een vast treinleger. Het bestaande is speciaal aangeworven om te geraken tot af- schaffing van het gebruiken van dwangarbeiders daarvoor. De heeren Van de Velde en Pijnacker Hordijk critiseerden de opheffing der Delftsche instelling en afdeeling B van het gymnasium Willem III. De heer Van Kol protesteerde tegen laatst be- doelde opheffing. Bij Kon. besluit is herbenoemd tot dijkgraaf van den Bontepolderde heer Joz. de Feijter, Ter Neuzen. RECHT^ZAKEN?~~ Het gerechtshof te 's Gravenhage heeft gisteren A. L., arbeider te Zaamslag, in hooger beroep van mishandeling in eene herberg aldaar gedeel- telijk vrijgesproken, doch hem wegens verwonding veroordeeld tot eene maand gevangenisstraf. L. was eerst tot 6 maanden'gevangenisstraf veroordeeld. Wat is jicht Men heeft in 't begin een doffe pijn, gepaard gaande met prikkelingen, verdoo- vingen, voortdurende gewaarwordingen van koude en warmte in de leudenen. Vervolgens worden de aaudoeningen plotseling heviger. Het slapen wordt alsdau onmogelijk. Elke poging, elke be- weging verergert de pijn of doet ze ontstaan indien dezelve verdoofd is. De Pink Pillen van Dr. Willi ams die de beste spierversterker zijn en te gelijker- tijd de volmaaktste hernieuwer van het bloed, hebben eene groote werkdadigheid bij al de ziekten die met de jicht iets gemeen hebben, zooals scheele hoofdpijn, nevralgies. De gedeeltelijke verlamming, ataxie locomotrice, St. Vitusdans welke alle voort- spruiten uit de uitputting der spieren, zullen in de Pink Pillen een gevaarlijken vijaud vinden. Dit is er den besten lof over spreken. De Heer H. J. Esselink te Ruurloo had ons ook geschreven, dat de Pink Pillen hem geholpen hadden, doch ons niet medegedeeld van welke ziekte hij genezen was. Onze reporter begaf zich tot hem en na het doel van zijn bezoek medegedeeld te hebben, antwoordde de Heer Esselink hem, ja die Pink Pillen hebben bij mij wonderen verricht. L moet weten, zoo ging hij voort, dat ik een groote liefhebber van jagen ben, welnu ik leed zoo aan jicht in mijne armen, dat het mij niet mogelijk was het geweer aan te leggen, en moest ik deze uitspanning vaarwel zeggen. Gelukkiger- wijze heb ik de behandeling der Pink Pillen ge- volgd en kan tbans mijne armen bewegen gfelijk ik wil. Zeer werkdadig voor bloedarmoede, rheumatiek, zenuwpijn, neurasthenie, heupjicht, verlamming, ataxie locomotrice, zennuwziekte, klierziekte enz. enz. Zij hergeven schoone kleuren en handelen in alle gevallen van verzwakking bij de vrouw en hebben op den man eene werkdadige werking tegen alle ziekten veroorzaakt door overdreven arbeid en buitensporigheden. Prijs 1,75 de doosf 9,per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilie, Steiger 27, Rotterdam, hoofd-depothouder voor Nederland en apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar voor Ter Neuzen en omstreken bij JOH. DE ROOS, K 157, Vlasmarkt, Middelburg. Wacht u evenwel voor de namaaksels, verschaft u de echte Pink Pillen alleen bij den heer Snabilie te Rotterdam of bij de depothouders die onder de attesten in de couranten zijn aangegeven. Alle andere personeu verkoopen goedkoopere zoogenaam- de Pink Pillen, zulk is slechts om het publiek te bedriegen. Onze verslaggever vernam op ver- schillende plaatsen in Nederland hoe de personen er ingeloopen zijn en hoegenaamd niet de mintste uitwerking dezer uagemaakte Pink Pillen onder vonden hadden, ouuoodig te zeggen dat deze personen spoedig met het gebruik der echte Pink Pillen weder zijn begonneu. Het namaaksel der Pink Pillen heeft nog nooit iemaud genezen. Op Maandag 26 November a. s. hoopt FRANQOISE DUERINK, echtgenoote van H. de Bokx, haar vij'ftigsten geboortedag te herdenken. Ter Neuzen (Driewegen), 24 Nov. 1900. Haar goedr Kennissen. ISSgSfHe Heer en Mevrouw HASSE EIJKE betuigen den liartelijksten dank voor de vele bewijzen van belangstelling ondervonden bij de geboorte van hun zoon. Antwerpen, November 1900. Drieweg-en (Ter Neuzen.) Op Dinsdag 27 Nov. a. s., hoopt de Weleerw. Heer D'. J. P. VAN MELLE van Sluis, 's avonds om half zes, in bovengenoemde school eene REDE te houden, in het belang van het vrije Chr. onderwijs. Algemeene Yergadering op Woensdag 28 November 1900, nam. half twee ure, in het //Hotel Centraal" te Ter Neuzen. Ter Neuzen, 21 November 1900. Namens het Bestuur, J. P. SCHEELE, Voorzitter. A. VISSER, Secretaris. geeft kostelooze raadplegingen des Maandags, 's Woensdags en Yrijdags van 9 tot 10 uur. Fabrieks- 1 Merk is tot en met een December aanstaande, dagelijks van 's morgens 9 tot 's namiddags 3 uur werkzaam Douze-Visserstraat 24, Ter Neuzen. deu ajVO^' W8 Specialiteit in CEINTURES, ELASTIEKE KOUSEN, CORSETTEN enz. enz. van iedere maand Chirurgijn en Tandmeester, te spreken bij Mejuffr. Wed. VAN LEEUW- AARDEN te Ter Neuzen, van 1 tot 6 uur 's nam., speciaal voor het inzetten van Kunst- tanden en Gebitten, volgens het laatste systeem en aan billijke prijzen. Mondstukken door anderen vervaardigd, worden door mij tegen een kleine vergoeding opnieuw gearrangeeid en gegarandiseerd. Dr. HIRSCHEL komt op aanvraag ten huize der kalanten zonder verhooging van prijs. Amster damsche gevestigd ie Amsterdam. Zoolang de voorraad strekt zijn de niet nitlootbare gewaarborgde 4 pCt. Hypothe- caire Obligation in stukken van 1000, en f 500 verkrijgbaar bij De Bank verstrekt, voor yaste termijnen gelden ten leen onder eerste hypothecair verband op huizen en landerijen, tegen rnatige rente (zonder vooruitbetaling en zonder bijberekening yan administratiekosten). Nadere inlichtingen te bekomen bij den Hoofd- Agent H. W. NEERVOORT, Cand.-Notaris te Hulst, bij wien 4 pandbrieven zijn te bekomen a 9974 en 3Y3 pandbrieven a 96 een zeer groote collectie zeer gescliikt voor St. Nicolaas-Cadeau. TER SECZESSCHE COITRAIT. nit bind verschijnt iTiaandag-, Woenmlag- en Vrijdaaavond, nitaezonderd op Feeatdagea, bij de ITirnia P. J. VAK UK UK'llK te Ter lirmn De Burgemeester van TER NEUZEN maakt aan belang- hebbenden bekend, dat de invoer van schapen in Belgie van SZ» dezer af tot nader order is verboden, behalve die, bestemd voor de slachthuizen te Anderlecht, Antwerpen, Brnssel, Gent en Luik. Ter Neuzen, 23 Nov. 1900. De Burgemeester voornoemd, P. MOES L* B.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1900 | | pagina 1