PUIKE ZUURKOOL, Advertentien. Vrijwillige Brandweer „Lnctor et Emergo" BIIRGERL1JKE STAND" Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Handeisberichten. Verkrijgbaar: ingelegdeSnij- en Suikerboonen, bij M. Yan Doeselaar, Dijkstraat, Ter Neuzen Adr. H. llonze-Pothoven, ONTVANGEN D A G E N. Voorm. Nam. Dinsdag 30 October 5.32 6.— Woensdag 31 H 6.32 7.7 Donderdag 1 November 7.48 8.30 Vrijdag 2 9.12 9.51 Zaterdag 3 10.26 10.59 Zondag 4 11.26 11.52 Maandag 5 12.16 Rotterdam, 29 October 1900. Binnen 1. Granen. De markt was heden kalm gestemd en de aanvoer van allerlei soorten Granen, Boonen en Erwten meer dan voldoende voor de vraag. Men noteert Jarige Tarwe puike f 7,40 it f 7,60 overige f 6,75 it, 7,25 Nieuwe puike f 6,50 a f 7, overige 5,25 a f 6,40Canada f 6,25 a f 6,50 ltogge f 5,a f 5,75 Gerst f 4,25 a f 4,50 Chevaliergerst f 5,it 5,50 Gerst per 100 kilo 7,— a 8,— Haver 2,— it 3,25 per hectol. Paardenboonen f 5,90 a 6,25 Witte Boonen 10,25 a 11,Bruine Boonen 8,25 it f 9,50 puike Kookerwten f 9,it f 9,50 goede en mindere f 7,f 8,50 Kanariezaad f 6,50 a 7,50 per hectol. Buitenl. Granen. Tarwe per 2400 kilo op levering /"173; Rogge per 2100 kilo op levering Oct. 128Maart en Mei f 129 it /"180; Taganrog f 132Russische f 133; Amerik. Mais 119 it f 122; Gerst zwarte zee 120 per 2000 kilo; Amerik. Haver f 6,25 Tarwe 8,25 it 8,50 per 100 kilo. Me el. Prima inlandsch f 11,50 a f 12, le soort 10,50 it 11,prima Belgisch 11,50 a 12,— 1° soort 10,50 it 11,— prima Fransch f 11,25 it 12,25; 1" soort 10,25 it f 10,75; extra puik Hong, f 14,25 it 15,25; le soort 12,a 14,prima Amerik. 11,50 it f 12,25; le soort /"9,50 a 10,25; 2e soort 8,it 8,75, per 100 kilo netto. Runderprijzen 52 it 64; Stieren 40 it 56; Kalveren 70 it 90; Schapen 45 it 50; Varkens 38 it 44 cent per kilo. Melk- en Kalfkoeien 125 a f 225; Stieren 70 it f 180 Pinken 50 it f 100 Vaarzen 60 a f 120 Graskalveren 25 a 50 Pokkalveren f 18 it f 20 nuchtere f 6, it f 12 Biggen f 7 it 14 per stuk. Aardappelen. Spuische jammen f 3,50 it f 3,75; Flakkeesche f 2,75 it/" 3,Zeeuw- sche blauwe f 3,it f 3,10; Brielscbe kralen 3,75 a 4,— Duitsche 2,60 it 2,75; Poters /1,80 it 2,per mud. Boterprijzen in vaten gemiddeld f 54 en slukken van een half kilo 70 a 75 cent. Zeeuwsche eieren 4,it 4,25 per 100. Buitenl. 2,50. Zeeuwsche ajuin 0,95 it f J ,10 per 60 kilo. Zoetemelksche kaas f 27 it f 29 per 50 kilo. VI as. Geen noteering. L ij n z a a d f 12,it 12,75 per hectol. Karwijzaad f 18,25 it 18,50 per 50 kilo. Amerik. Petroleum in houten vaten per 100 kilo f 11,50 a 11,70 en 8 cent per kan. Java-Koffie in balen gewone soorten in afwachting der veiling op morgen te Amsterdam, 35 cent en dito Santos 25 cent per half kilo. VEEHANDEL in BELGIE. Veeprijzen nagenoeg zooals te voren. ZEETUDINGEN. Van 26 tot en met 28 Oct. a a Kent Van 26 tot en met 28 Oct. werden langs de Oostsluizen alhier 44 binnenvaartuigen op- en 54 afgeschut; door de Wests!. 2 op- en 2 afgeschut. De Heer en Mevrouw HASSEEIJKE geven kennis van de geboorte van hun zoon JEAN LAURENT MARTIN, Antwerpen, St. Jacobsmarkt 36, den 27 Oct. 1900. te TER NEUZEN. Het Bestuur van bovengenoemde Vereeniging brengt bij deze ter kennis van hare begunstigers en belangstellenden, dat a. s. Dinsdag, 's middags te 3 uren, met de nieuwe Motorspuit eene be- proeving zal worden gehouden aan de Westsluis. HET BESTUUR. Deze week werkt FotograalVanOVER- BEEKE iederen clagf te Ter Neuzen, Donze-Visserstraat 11 34. BENEVENS Nieuwstraat, Ter Neuzen. een groote sorteering De VoorzitterDe gemeente moet die betalcn. Ziet u 't maar na in de gemeentewet. Wanneer de Raad niet doet wat hij doen moet, doet de Commissari® of Ged. Staten wat ile Raad moest doen. De heer Wieland Ja, ja, dat weet ik wel, maar lk noem het toch een trenrige toestand als iemand ons in de beur® kan grijpen, we zijn dan al in een zeer ongelukkigen toestanil. De beer De Jonge Er wordt te weinig rekening gehou- den met een groot deel der bevolking dat, zooals ik zeide den Zondag als een dag des Heeren wenscht geheiligd te zien, deze hebben toch ook recht om niet in hunne vrijheid beperkt te worden. De Voorzitter Ik herhaal dan gebenrd het clandestien en veroorzaakt nog meer lastdat bal camp6tre op de Markt was weer wat anders en is roorgekomen in een tijd dat ik niet in de gemeente aanwezig was. Men spreekt. ran toe- geven, maar waarom moet ik toegeven als ik meen den goeden weg te bewandelen. De heer De Jonge Velen zjjn met gewetensbezwaren tegen die handelingen vervuld. De Voorzitter In dezen geldt het Tan welk oogpunt men die zaken beschouwt. U zegtgeef ze geen vergunning, maar vele anderen zijn daar voor. Steeds laten zich orer deze zaak de tegenstanders hooren, doch het aantal van hen die er voor zijn of er geen bezwaar in zien is ook groot. Dezen moeten zich ook eens doen hooren. U beschouwt de zevende dag niet als bestemd voor het smaken van genoegen®, maar ik verschil daaromtrent met u van gevoelen en ben van meening dat die dag er is om te genieten van verschillende ontspanningen. Ik geef dus vergunningen, omdat het mij genoegen doet dat er een opgeruimde vroolijke stemming heerscht. De heer VisserIk geloot ook niet dat u, mynheer I)e Jonge, er zooveel last van heeft en ben ook van gevoelen dat, wanneer men alles tegen gaat, het nog erger wordt ▼oorzeker zal de zedelijkheid er niet door bevorderd worden. De heer De Feijter verzoekt deze discussie te sluiten. De Voorzitter voldoet aan dit verzoek. Hij brengt in stemming het toestaan van een agent meer, dat met alg. stemmen wordt aangenomen. Ter tafel komt een verzoek van den buitengewonen agent te Sluiskil, B. Willemi, om verhooging van bezoldiging. De Voorzitter wijst er op dat de betrekking van Willems ▼oor d^zen slechts een bijbaantje is, dat voldoeude bezoldigd wordt, en adviseert het verzoek niet toe te staan. Wanneer dat moet verhoogd worden kon beter een nieuwe toeatand worden geschapen en een agent van politie aangesteld worden, die geheel in dienst der gemeente stond. Hoewel het zich laat aan- zien dat, door uitbreiding van Sluiskil daar een agent zal noodig worden, zoo wil hij deze thans nog niet vragen, omdat hij 't nog niet noodzakelyk acht. Er is nog een rijki-veldwachter en ook koraen de marechanssees er af en toe. De heer Visser lis Willems nu te weinig loon geniet voor hetgeen hij in dienst der gemeente presteert, schiet hij er weinig mec op, dat men hem niet verhoogd omdat men daar tot een anderen toestand zal moeten koraen. De heer De Koeijer zag liever de bezoldiging verhoogd, dan dat er een vaste agent komt. Hij gelooft niet dat zulks noodig is. Hij stelt voor Willems r 50 verhooging toe te kennen. Dit voorstel wordt met algeraeene stemmen aangenomen en de bezoldiging van Willems dus gebracht op f 200. In verband met den aan te stellen meerderen agent wordt de post »kleeding der politic" met f 75 verhoogd. Art. 9 dier afdeelingkosten der straatreiniging 1295, stelt de Voorzitter namens het Dag. Best voor met f 105 te verhoogen, teneinde ook op Sluiskil eens of tweemaal per week de vuilnis tc laten ophalen, wat daar ook dringend noodig mag geacht worden in verband met eene aanschrijving die alle be- woners langs het kanaal van den ingenieur van's Rijks Waler- staat hebben ontvangen waarbij hnn verboden wordt het vuil achter hunne woningen te w. rpen. Het voornemen bestaat om dit ophalen ook aan te besteden en men gelooft dit wel voor f 100 gedaan te kunnen krijgen, temeer wijl het straatvuil daar meer waarde schijnt te hebben. Aangenomen zonder z. h. s. De het-r Visser bespreekt het onderzoeken van melk. Zooals dit reeds heeft plaats gehad gelooft hij dat het niet veel be- teekent, waarom hij in overweging geett daarvoor een instrument aan te schaffen, zooals de zuivel-consulent bij een voordracht alhier bezigde en ook op de boterfabrieken gebruikt wordt om het gehalte der melk te onder/oeken. De heer Van 1 Jsselsteijn hecht niet veel aan zoo'n onderzoek. hem is bekend dat een landbouwer in het bezit van een tuberculose koe is, waarvan de melk geregeld ouder die van de andere koeien werd gemengd eu verkocht. Dat levert frvaar op en blykt juist uit zoo'n onderzoek niet. De heer De Koeijer en andere leden merken op dat de resultaten van het hier bedoelde onderzoek nog aluiteen loopea, daar het vetgehalte der melk op verschillende tijden van 't jaar zeer ongelijk is en ook de melk der eene koe bij die van de andere soms aanmerkelijk verschilt. De heer VisserHet zal voor de melkverkoopers toch een waarschuwing zijn om geen water in de melk te doen. want wanneer de uitkomst van het onderzoek gepubliceerd wordt, loopen zij dan gevaar hnnne klanten te verliezen. De kosten van zoo'n instrument met verdere benoodigdheden zullen onge- veer 50 beloopen, terwijl de behandeling eenvoudig is en gemakkelijk aan te leeren. ik stel dus voor den post .kosten van plaatselijke gezondheidspolitie" met f 50 te verhoogen. De heer Moes lk vind geen reden om er tegen te zijn. Het voorstel wordt aangenomen met 9 tegen 2 stemmen, die der heeren De Feijter en Van IJsselsteijn. Afdeeling III. Brandioeer. De Voorzitter: Onder art. 2 is uitgetrokken f 40C0 voor het aanschaffen eener motorbrandspuit. Aan de opmerkiDgen om mij heen te bespeuren zal de aanschaffing daatvan echter wel tot de vrome wensohen behooren. Evenwel. de zaak is, dat ter voorzieuing in de behoeften van Sluiskil eene spuit moet worden aangeschaft. En nu wenschte men tenminste ik, want het Dag. Best, verschilt in deze van opinie voor de kom der gemeente eene motorspuit aan te schaffen en dan een van onze goede oude spuiten te Sluiskil te plaats en. De heer DeesDe commissie heeft gemeend te moeten voorstellen den post voor kosten der brandweer, uitgetrokken op /4589 te verlagen tot f 1320. met de bedoeling te schrap- pen de J 4000 voor het aanschaflfen eener motorspuit en ten behoeve van Sluiskil aan te koopen eene brandspuit. Naar de adviezen die ik gehoord heb ook van het bestuur der brandweer, is men over het algemeen van gevoelen dat het bluschmaterieel alhier voldoende is, te meer waar de Vrijwillige Brandweer eene motorspuit krygt en dat Sluiskil zou geholpen zijn met b. v. de handspuit van de Vrijwillige Brandweer aan te koopen. Er wordt beweerd dat die te koop is voor f 500. Een 100 meter slangen is in goeden staat, doch de andere 100 meter zouden behooren te worden vernieuwd, waarvoor de commissie f 200 berekend Met dtze /700 en de overige kosten der brandweer komt de commissie tot het bedrag van f 1320. Dan kan men ook eens afzien hoe de motorspuit in de praktijk bevalt De VoorzitterIk moet hierop antwoorden, dat het bestuur der brandweer volstrckt niet algemeeft dat idee deelde. Een stemming is over de zaak niet gehouden, het bestuur der brandweer kon in deze ook niet meer doen dan advisceren. Ik moet het voorstel der commissie ontraden. Waarom zullen we nu een oude spuit aankoopen Laten we dat spuitje dan liever huren, waarvoor naar ik meen /75'sjaars gevraagd wordt, dan hebbnn we 't nog altijd in de handen om te beslissen. Laat de post geheel vervallen, maar huurt dan, want schaffen we nu een ond ding aan, dan zal er vooreerst wel geen den ken aan zijn om hier verbetering te krijgen. Op het oogenblik is de brandweer ellendig, werd eene motorspuit aangeschaft, dan was voor de bediening weinig personeel noodig en werd het een beteren toestand. De heer Moes IT spreekt daar van een oud ding, maar het is nog betrekkelijk jong. Wat de meening van het be stuur der brandweer betreft, toen we daarmede eene ver- gadering hielden, bleek nit de besprekingen, dat men van het idee was, zooeven door den heer Dees terecht weerge- geven en toen ten laatste gevraagd werd of iemand er anders over dacht, werd er nicts gezegd. zoodat ik meende, dat wie zwygt constateert. Ik heb aan hen gemerkt dat zij gaarne het spuitje der vrflwilligers naar Sluiskil zouden willen sturen. Wat aanschaffing eener motorspuit betreft dat is iets nienws en die heeft nog niet in de praktijk gewerkt. Daar de Vrywillige brandweer er een krijgt, kunnen we de kat uit den boom zien. Eenige bespreking wordt nog hierover gehouden, waarbij de Voorzitter verklaart dat het spuitje der vrijwilligers goed werkt, en verschillende leden verklaren de voorkeur te geven aan aankoop boven hnren, daar wanneer over een paar jaar een motorspuit werd aangeschaft, men het spuitje weer kan verkoopen, moet er dan op verloren worden, zoo staat het nog ongeveer gelijk, daar men anders de huur toch ook kwyt is. Waar de Secretaris, desgevraagd, inlicht dat de spuit nieuw met toebehooren 750 heeft gekost, zegt de heer Dees dat dan voor dat beetje meer ook wel een nieuwe kan worden aangeschaft. De Voorzitter merkt op dat do post nog wat verhoogd dient te worden voor het maken van een gebouwtje te Sluiskil om de spuit te bergeu. Spreker heeft op 't oog dit tegen de school te plaatsen. Hij heeft in overweging voor de spuit en gebouwtje f 800 te ramen. Dit wordt aangenomen met 9 tegen 2 stemmen, die der heeren Visser en Van IJsselsteijn. Afd. IV. Straatverlichting De Voorzitter brengt in behandeling het adres van eenige bewoners van Driewegen. Ook zonder dat adres, waren Burg, en Weth. voornemens uitbreiding voor te stellen, waartoe zij een plaatselijke opname deden. Evenwel niet alleen op Driewegen, doch ook op Sluiskil. Aldaar wordt voorgesteld het plaatsen van 8 lantaarns meerte Driewegen can, terwijl de andere zoo zouden verplaatst worden dat ze meer nut doen, en eindelijk achten Burg, en Weth. 't noodig dat er ook aan den Baandijk eenige verlichting komt, omdat daar ook al heel wat gebouwtjes staan en er een drukke passage is daar worden 2 lantaarns noodig geacht. De kosten van het branden berekend op f 8 zou de begrooting dus met 11 X f 8 inoeten worden verhoogd. Spreker acht het ook noodig op Sluiskil enkele lantaarns's nachts te laten branden, doch hierover was de heer Moes 't niet met hem eens. (Tijdens dit voorstel in behandeling wordt gebracht verlaat de heer Wieland de vergadering, verklarende er vo<5r te stemmen, als dat mag). De heer De Koeijer acht het ook niet noodig na 10 uur slaapt ieder en behoeven er geen lantaarns meer te branden. De Voorzitter: Dus geen »meer licht"ik gaf het in overweging met het oog op de geneeskundigen, wanneer 's nachts hunne hulp wordt ingeroepen en ook voor de men- schen die 's morgens vroeg de kerk van 't klooster bezoeken. De heer De Koeijer acht het voor de laatsten niet noodig. De heer Dees meent dat het ook voor de geneesheeren niet zoo noodig is, daar hij al gezien heeft dat een hunner de lantaarn van zijn rijtuig gebruikte, iets wat zij ook doen wanneer ze op eene hofstede moeten zijn. De Voorzitter merkt op dat alleen de kosten van het branden en onderhouden der lantaarns behoeven te worden gerekend, daar de noodige lantaarns hier vrijkomen als het electrisch licht in orde is. De heer Harte stelt voor om in plaats van 88 f 100 meer uit te trekken om enkele lantaarns te Sluiskil den heelen nacht te laten branden. De heer Visser stelt voor daarvoor f 25 meer te ramen, wat de heer Harte ook goed vindt. Met algemeene stemmen wordt besloten tot het plaatsen der voorgestelde lantaarns op Sluiskil, Driewegen en den Baandijk, doch met 6 tegen 4 stemmen verworpen verhooging van den post voor nachtlantaarns. Voor stemmen de heeren De Jonge, Harte, Visser en Van IJsselsteijn; tegen de heeren De Koeijer, Dees, Van de Velde, Moes, De Feijter en Van der Hooft. De zitting wordt geschorst. Na een half uur de zitting voortgezet wordende, zijn be ne vens den heer Wieland, afwezig de heeren Harte en Van IJsselsteijn. Voortgezet wordt de behandeling der gemeentebegrooting. Op voorstel van den heer Decs, die dit niet meer dan billijk acht, wordt met algemeene stemmen besloten de jaarwedde van de verloskundige te Sluiskil met f 25 te verhoogen en te brengen op f 225, alzoo gelijk aan die in de kom. Hoofdstuk VII. afd. III. Kosten van het lager onderwijs. De heer Dees: De commissie heeft bemerkt dat f 650 is uitgetrokken voor het aanstellen van een onderwijzer met hoofdacte te Sluiskil en tevens f 2813,80 voor verbouwing der school aldaar. Is dat noodig wanneer de kinderen uit andere gemeenten uitgezonderd die uit Westdorpe, waarvoor eene overeenkomst bestaat de school ontzegd wordt. De Voorzitter: Wanneer alleen die uit Ter Neuzen en Westdorpe worden toegelaten is 't nog niet noodig, maar het scheelt toch niet veel. De commissie is van meening dat deze posten dan ook wel kunnen vervallen, daar het niet aangaat, dat Ter Neuzen voor het financieel in gunstiger conditie verkeerende Axel lasten op zich neemt. De Voorzitter herinnert dat het geiueentebestuur van Axel heeft bericht te willen bijdragen in de kosten. Eerst moest nu berekend worden hoe hoog het bedraag der kosten zou zijn. De begrooting voor het verbouwen is gemaakt, maar 't plan is nog niet van den schoolopziener terug ontvangen, zoodat nog niets met zekerheid kon beslist worden. Spreker meent dat de posten evenwel op de begrooting behooren te blijven. De heer Moes is hiertegen, omdat nog niet bekend is wat Axel wil. Het bestuur dier gemeente draaH met een voorstel, zoodat hier ook nog zoo'n haast niet gemaakt behoeft te worden, want als wij een begin maken zegt spreker zullen ze nog meer talmeu. Hij is niet ongenegen met Axel een accoord te sluiten, maar Ter Neuzen mag er geen nadeel van hebben. De Voorzitter: Men kan toch Axel niet de geheel e kosten laten dragen? De heeren Moes en Dees stemmen dit toe, doch zijn van meening dat een evenredig deel moet worden bijgedragen en omdat dit nog niet kan berekend worden kan men ook nog wel wachten met gelden op de begrooting te brongen tot eene definitieve regeling is gemaakt. De heer Visser bespreekt de jaarwedde van 'thoofd der school te Sluiskil, die f 100 lager is dan die van 'thoofd der school op Java. De scholen zijn gelijk, dezelfde vakken worden onderwezen, dus zou 't salaris z. i. ook gelijk moeten staan De Voorzitter: Op school C zijn 4 onderwijzers en op D maar 3. Enkele leden merken op dat er ook minder kinderen school gaan. De heer Visser Zal dat verschil in werk geven, heeft 't hoofd van school D minder te doen dan die van C De heer MoesHet salaris bedraagt f 1000, dat is toch niet zoo laag 'k Zag nog kort gelfeden dat op de Kruisdijk maar 800 werd betaald. De Voorzitter acht dat ook te laag, in 't algemeen wordt meer betaald. De heer Visser Ik meen dat het voor D en C gelijk moest zijn. De heer DeesDan zou men nog verder moeten gaan, want school A is ook gelijk aan C en D en daar bedraagt de jaarwedde van 'thoofd 1300. De heer Visser: Ja, maar dat is nog een oude toestand, waaraan niets te veranderen is, evenals ook nog enkele onderwijzers in eene gunstiger positie verkeeren. Ik zal in deze evenwel geen voorstel doen, daar mijne meening geen steun blijkt te vinden. Alsnu wordt teruggekomen op uitbreiding van 't personeel en verbouwing der school te Sluiskil en deze posten geschrapt met 7 tegen 1 stem, die van den heer Visser. De heer Visser vraag of, nu enkele hooge posten van nitgaaf geschrapt zQn, bestrating van de Haven- en Bakkerij- straat met nieuwe keien, alsnog in de begrooting zou kunnen worden opgenomen. De heer Moes kan zich daarmee niet vereenigen de heer Wieland, een belanghebbende, was er ook tegen. De heer Visser We znllen er binnen niet te langen t\jd toch toe moeten overgaan. De heer Moes Die dan leeft, die dan zorgt De Voorzitterlk wil het gewenschte der verbetering niet tegenspreken, maar er valt zddveel te verbeteren, dat wanneer we alles wilden aanvatten, we nog wel een f 50,000 zouden kunnen gebruiken. Nu zijn wel is waar hooge posten geschrapt maar er moet niet uit 't oog verloren worden dat er om de begw>oting sluitend te krijgen f 9000 buitengewoon subsidie voor 't onderwijs was geraamd, een bedrag dat niet gemakkelijk te krijgen zou zyn. De heer Visser Maar dit plan was toch reeds in behande ling gebracht bij de commissie van fabricage, die er zeer mee ingenomen was. De heeren Moes, Van der Hooft en De Koeijer willen't nog maar eens uitstellen, dan kan later gezien worden wat men kan doen. Alsnu komen in behandeling de I I Ii A 91 i T E I, die tot geene bespreking aanleiding geven. De hoofdelijke omslag is uitgetrokken op f 20,000, zijnde f 2000 hooger dan het vorig jaar. Om de begrooting sluitend te krijgen wordt noodig geacht een subsidie in de kosten van het lager onderwijs krachtens art. 49 der wet tot regeling daarvan, ten bedrage van f 4300. Besloten wordt dit subsidie bij de Regeering aan te vragen. De begrooting en blok in stemming gebracht, wordt met algemeene stemmen aangenomen, op een eindcijfer van f 63,842,20, met een post voor onvoorziene uitgaven van 1020,06*. Omvraag. De heer Visser bespreekt het aanleggen der geleidingen voor de electrisclie verlichting en vraagt of de nooflige waarborgen er zijn dat het geen gevaar zal opleveren, b. v. bij on weer. Hij is geen deskuodige en kan er niet over oordeelen, maar vraagt hoe het Dag. Best, denkt te handelen met het deskundig toezicht, waarvoor gelden zyn toegestaan. De heer Moes is van gevoelen dat een deskundige thans nog weinig kan doen e» acht het beter deze voor opneming der installatie te laten koraen als alles klaar of nog beter als't aan den gang is. De Voorzitter merkt op dat de maatschappy hare eigene deskundige heeft en zij in haar belang wel alles goed zal maken. De heer Visser: Ja, maar in dat plaatsje in Dnitschland, waar die ernstige ongevallen werden veroorzaakt, zal de exploi- teerende maatsehappij ook wel deskundigen gehad hebben en daar er een post voor op de begrooting staat. is er geen bezwaar om een deskundige te nemen. Ik zeg dit nu niet om na te praten wat er in de courant geschreven is en het is ook geen wantrouwen in het Dag. Best, maar De Voorzitter: een kwestie van waarborg en daar is ook niets tegen. Ik moet echter ontraden nu een deskundige te nemen doch kan verzekeren dat het Dag. Best, het voornemen heeft deze te goeder tijd te laten komen. De opmerkingen van den heer Visser zullen voorzeker een punt van ovwrweging zijn. De Voorzitter slnit de vergadering. Ter Kenzen. Geboorten. 22 Oct. Helena, d. van Hermanus de Jonge en van Helen de Bruijne 25 Oct. Jozias Cornells, z. van Theophilus van de Winckel en van Maria Tanneke Hnijssen. Overlijden 22 Oct. Leendert Fokke de Goede, oud 19 j., z. van Jannis Pieter en van Joanna Elisabeth Dooms. Jan Jacobus van Aalst, ond 14 m., z. van Jan en van Janna Cornelia Harte. 23 Oct. Pieter Jansen, oud 13 j., z. van Jan en van Maria van Drongelen, (beiden overl.) 24 Oct. Petrus Adolf de Bruijn, and 3 m., z. van Janneke. 0 5 VLAG. NAAM. ML Van en naar. Lading. Voor Ter leaiea 26 27 28 Eng. ».s. idem Belg. s.s. Eng. s.s. idem Golfer Astrologer Benmacdui Bull Hailing 1066 2580 1651 3435 2109 Londen Leith Bilbao Middlesbro Londen ledig stukg. ijzer idem stnkg. Van Ter It'eaieo 27 28 Dniti. s.s. Eng. s.s. idem Hectos Golfer Ann Webster 3251 1066 2241 Newport Londen idem ledig maeadasa stnkg. Voor 26 27 28 Noor. s.s. Eng. 8.8. idem Eng. sch. Eng. s.s. Belg. s.b. Eng. s.s. Eng. sch. idem Fra. Bch. Duits. 8.8. Eng. s.s. idem St. Andrew Faraday Loughbrow Maggie Sea Belle Alphonse Emely Test Slater Valoise Maia Sea Serpent Bainea Hawkens 2857 2525 1954 324 2132 507 442 436 289 325 3405 2553 1990 Newport New-Castle Goole Par Londen Ostende Londen Fowey Par l'Aignillon St. Peterburg Londen idem kolen idem stukg. pijpaarde stukg. ledig idem pijpaarde idem gerst hout stukg. ledig Van (went t 26 27 26 Eng. s.i. Deens. s.s Noor. s.s. Duits. s.s. Eng s.s. Noor. s.s. idem Eng. s.s. idem idem idem Eng. s.s. idem Deens. s.s. Dnits.s.s. Eng. s.s. idem idem Duits. 8.8. Ibia Agnete Arthur Imperial Derwent Krystal Jotum Vildosala Tadorna Hispania Sea Gull Truro F araday Dan Sylt Loughbrow Harriet Rallns Heinrich 3378 3190 3015 2566 2349 1212 1505 2704 3730 1213 2762 3366 2525 4405 2192 1954 1426 2942 2406 Antwerpen New-Castle St. Shields Burntisland Goole Antwerpen Cardiff Hull Liverpool Londen idem Hull New-Castle Blyth New-Castle Goole Middlesbro Londen idem stukg. ledig idem idem stukg. ledig aardapp. ledig stukg. aardapp. stukg. idem idem ledig idem stukg. phosph. stukg. suiker Van Helzaetei 26 28 Eng. s.s. Duits. 8.3. Alchymist Wega 1079 2375 Rotterdam Sunderland ledig idem

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1900 | | pagina 3