Fotoeraaf til OVERBEEKE Loterij. cMooiq cBo&R&n. Doktor Mabilde puike Graskalveren, J. de Smidt«Pothoven, Veeren- en Kapokbedden. tien omsiagen een nu miner. BORGERL1JKE STAND. Haridelsberichten. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Advertentien. Van af heden ont- vangt men voor elke bij A. EGGEBEEN, Landbouwers HSil Uiterst concurreerende prijzen. ONTVANGE N: Zesde vervolg. A. EGGEBEEN, Boekhandelaar, Ter Nenzen. Groote Schouwburg te Gent. DAGEN. Voorm. Nam. Donderdag 18 October Vrijdag 19 Zaterdag 20 Zondag 21 Maandag 22 Dinsdag 23 n Woensdag 24 M 10.25 11.26 0.30 1.4 1.35 2.3 10.59 11.51 12.11 12.48 1.19 1.49 2.18 A. s. Woensdag 24 October bij Mej. de GROOTE bORTEERING Wollen-, Zeegras-, Kapok Houtwol- en Stroomatrassen. gansche noorden en een groot, stuk van bet west en, in hun macht is. Daar kunnen de guerilla-krijgers van tijd tot tijd rusten. In den Vrijstaat blijkt dat trouwens niet veel minder te gaan. De Engelsche macht is daar klaarblijkelijk volstrekt niet bij machte om het gansche land bezel te houdenzij moet zich beperken tot de lioofd- punten en van daar uit nu en dan tochten doen. Zoo zijn de Boeren dan nu gekomen, na een jaar strijdens, in een uiterlijk niet schitterenden, inaar inderdaad lang niet hopeloozen toestand. Anderen zijn v6or hen in zulk een toestand ge- weest en hebben er zich uit opgewerkt. En het is zelfs mogelijk dat deze krijgstoestand komen moet, dat hij, zij het ook na langeren tijd, ten slotte toch zou zijn gekomen, ook al waren de aanvangsfouten niet gemaakt. Na een jaar oorlog zijn de Boeren in een toestand, die bij een numerieke minderheid normaal is in de guerilla. In Belgie worden tegen den eersten dag van de twintigste eeuw op vele plaatsen feesten beraamd. Onder anderen zal De Mot, burge- meester van Brussel, den 31eD December de negentiende eeuw uitluiden op het stadhuis van de hoofdstad. De Mexicaansche regeering had voor eenige jareu een prijs van frs 100,000 uitgeloofd voor het beste middel tegen de gele koorts. EeD Italiaansch geneesheer heeft nu een serum uitge- vonden waarmede in 85 van de 100 gevalien goede uitkotnsten werdeu verkregen. Zelfs zieken die reeds in het derde stadium verkeerden, zijn er weer boven op gekomen. De regeering heeft den geleerde, Angelo Bellizaghe reeds een gedeelte van den prijs uitgekeerd, terwijl als geen nieuwe teleur- stelliugen de verwachting verstoren, de rest wordt uitbetaald. Te Odessa viel Vrijdag een muur in van een huis waaraan men aan 't bouwen was. lwaalf werklui werden onder het puin bedolven en slechts de helft werd levend, hoewel gekwetst, te voorschijn gehaald; de zes anderen waren lijken. Toen de eigenaar van het huis vernam wat er gebeurd was, zakte hij, door een beroerte getroffen, ineen. Voor den krijgsraad van Dover is een zaak behandeld, welk het Engelsche publiek zeer in spanning heeft gehouden. De artillerie luitenant A. Beckett, een zoon van een der directeuren van Punch, was door den onderofficier Acheson be- schuldigd geld gestolen te hebben uit de kas van zijn regiment. Sedert eenigen tijd had men deze diefstallen Teeds geconstateerd en om den dief te betrappen, had een sergeant enkele geldstukken van een kruis voorzien. Toen ook deze verdwenen beschuldigde Acheson zijn luitenant Beckett, op wien werkelijk de stukken gevonden werden. Hij be- zwoer echter zijn onschuld en ook de krijgsraad scheen we] geneigd daaraan te gelooven, daar de officier gefortuneerd was, geen schulden had, met speelde en algemeen geacht was. llij werd dan ook vrijgesproken en de sergeant Acheson zal in zijn plaats op de bank der beklaagden plaats moeten nemen. De Directeur van de Openbare armenzorg (tot zijn inspecteurs en administrateurs, die hij in zijn kabinet heeft bijeengeroepen) Mijne heeren zooals blijkt uit de circulaire, die ik gisteren ge- richt heb tot de maires van alle arrondissementen van Parijs, heb ik een energiek besluit genomen. Verscheidene inspecteurs: Oh! Oh! Sapperloot! De directeur Hebt u ze gelezen, die circulaire Verscheidene stemmen (vleiend)Ja ja wij hebben ze doorgekeken Heel mooi De directeurIk zal ze u nog eens in een ziu samenvatten Ik wil dat niemand te larijs dezen winter noch van koude nocli van honger sterft. Een oude inspecteur Hoenoch van koude De directeur Noch van honger. (Tot den ouden inspecteur). U, onder anderen, mijnheer de inspecteur, u hebt me daar den vorigen winter vijf heele gezinnen van gebrek laten omkomen. Ik wil, dat zoo iets dezen winter niet weer gebeurt. De oude inspecteur (bits)Dat beteekent dus een omwenteling in de openbare armenzorg De directeurJuist De oude inspecteurAls mijnheer de directeur dan zoo goed wil zijn, ons aan te geven, welke gedragslijn wij moeten volgen Drommels V ij weten niet De directeurLuistert 1 Als u kennis wordt gegeven van een geval van ellende in een Parijsche woning, zult ge u onmiddellijk naar genoemde woning begeven. De oude inspecteurPardon Wat verstaat mijn heer de directeur door het woord „onmiddellijk. Over acht dagen? De directeurOnmiddellijk beteekent on middellijk. Bijvoorbeeld Als u bezig bent, een partijtje manilla te maken en men komt u mede- deelen, dat op die of die plaats een mensch op het punt is te sterven van den honger, moet ge uw partijtje manilla in den steek laten... De oude inspecteur (bitter)Zelfs als ik een mooi spel heb De directeur: Welk spel u ook hebt. En u gaat naar het hnis, dat men u heeft aangeduid. De oude inspecteur (met ingehouden woede) En dan, wat moet ik dan doen De directeur Ge moet zelf naar den persoon in kwestie gaan De oude inspecteur Ik zelf .J De directeur En gij moet hem op staanden voet hulp verleenen. De oude inspecteur Denzelfden dag De directeur Dadelijk zoodat hij kan eten, als hij honger heeft en zich kan warmen als hij koud is. De oude inspecteur Moet ik dan eerst geen rapport uitbrengen De directeur U maakt uw rapport, als u hulp hebt verleend en niet, als de menschen reeds van honger gestorven zijn, zoools tot dusver geschiedde. (Tot de andere inspecteurs). En nu mijne heeren, kunt u heengaan. Stelt u vooral goed op de hoogte van mijn voorschriften. De oude inspecteur (tot zijn collega's terwijl hij heengaat)Nu, dat zal een mooi wintertje voor ons worden (Alfred Capus in de Pigaro). Een rijke Amerikaan, de heer Charles Broad way Rouss, die blind is geworden, heeft voor eenige jaren een belooning van 1 millioen dollars toege- zegd aan den oculist die hem het gezicht zou teruggeven. Thans verklaart hij dit aanbod in te trekken daar hij zich te vergeefs heeft onderworpen aan alle operaties, die bij de 200 specialiteiten hem deden ondergaan en een zelfde aantal operaties liet doen op een armen man die ook blind was, zekeren Martin, dien hij betaalde om zich te laten opereeren vo6rdat men het hem deed. De heer Charles Broadway Rouss legt er zich nu bij neder en begrijpt, dat hij nooit weer het licht zal aanschouwen. Hij verklaart echter tege- lijkertijd de oogheelkunde geheel failliet. Volgens de //Frankf. Ztg." hebben in een aantal bierhuizen te Munchen de kellners zich, bij contract, tcgenover den waard verbonden, uit een hectoliter bier 110 liters te schenken (natuur- lijk door de literkruiken niet vol te tappen), en nemen zij er daarna voor zich ook nog eenige liters per vat bij, waardoor de bierurinkers jaar- lijksch voor meer dan een half millioen gulden bestolen worden. Fransche uitvinders, die het gewone getjingel of getoeter der rijwielen niet naar hun srnaak vinden, hebben thans rijwielen met muziek uitge- vonden. De fietsen zijn voorzien van een soort pijpen- instrument, dat met een klein klavier door den berijder wordt bespeeld en waarin door de beweging van het voertuig de noodige wind word geblazen. Het geraas van de fietsen zou echter bij een algemeene invoering van die nieuwigheid er niet beter op worden, als verscheidene rijwielen, door elkander rijdende, ieder zijn eigen wijsje speelde. Geboorten. 2 Oct. Maria Seraphina, d. van Constantinus van Laer en van Anna Catharina Batens. 9 Oct. Amandus Rndolphua, z. van Aloijsius Jesoirens en Eulalia Sogers. IS Oct- Mathilda Maria, d. van Eduardus Herrewegh en van Fhilomena Ringoot. Augustinus, z. van Augustinus Annaert en van Isabella Theresia Buijs. Overlijden. 2 Oct. Een als levenloos aangegeven kind van let vrouwelijk geslacht van Alphonsius Uijtdragers en Leo-'i Rombout. 9 Oct. Leonie Rombout, oud 34 j. echtg. vti Alphonsius Uijtdragers. Geboorten. 10 Oct. Petrus Alphonsius, z. van Petrus Mannaert en van Petronella Pieters. 14 Oct. Augusta Cecilia, d. van Adrianus van Overmeeren en van Maria Sophia Roseel. IVestitorpe. Huwelijks-voltrekkingen. 4 Oct. Adolphus Jesoirens, oud 29 j., jm. en Rosalia de Macrtelaere, oud 21 j., jd. Geboorten. 5 Oct. Alfred Marie, z. van Joannes Bap- tiste D'hane en van Mathilde Roegiers. 9 Oct. Altred, z. van Petrus de Bock en van Rosalia Soethaert Maurice, z. van Henricus van Ilecke en van Natalia van Laere. Overlijden. 8 Oct. Jan Bernard Saffijn, oud 79 j., echtg. ran Natalia Geittener. Kaainsil&g'. Huwelijks-voltrekkingen. 11 Oct. Jan Geill, oud 30 j., jm. en Mechelina Maria Oostdijk, oud 30 j-, jd. Geboorten. 1 Oct. Jozina, d. van Mels Dees en van Leuntje Sara van Uriel. 4 Oct. Jacob Francois, z. van Jan Abraham Lensen en van Neeltje Geluk. 10 Oct. Cor nelia, z. van Cornelis Sol en van Jacoba Leunis. Dirk, z. van Pieter Balkenende en van Wilhelmina Johanna de Mul. Overlijden. 3 Oct. Cornelia Bavekoo, oud 6 w., d. van Jan en van Cornelia Jacoba de Vos. 4 Oct. Egbert Pieter Bakker, oud 9 m., z. van Jan en van Elizabeth Hamelink. 12 Oct. Willem Jansen, oud 88 j., weduwn. uit het eerste huwelijk van Maria de Bruijne, uit het tweede van Cornelia Kolijn en uit het derde van Krijna Dieleman. Kuiddorpe. Huwelijks-aangiften. 5 Oct. Desire Wijngaerd, oud 39 j., weduwn. en Maria Christina Schaut, oud 38 j wed. Overlijden. 11 Oct. Prudent Aloise Coppieters, oud 4 m., z. van Augustus Adolphus en van Eeonia Steijaert. 12 Oct. Pieter Josephus Goossens, oud 79 j., echtg. van Anna Catharina Verflieren. CORRE8PONDENTIE. Naar aanleidiug van verschillende opmerkingen die ons gemaakt werden over het papier waarop de laatste nummers van ons blad zijn gedrukt, berichten wij onzen lezers dat de zending van den nieuwen voorraad papier door buitengewone omstandigheden gedurende het transport vertraging ondervond. Wij moesten dus, om geen stremming in de uitgave te veroorzaken, 't papier gebruiken dat te krijgen was, hopende weldra in staat te zijn het gewone papier te gebruiken. Red. Zondag 21 October a. s., om 2 uur precies, opvoering van LAKME, opera comique in 3 actes, muziek van Leo Delibes. Bflulst. Huwelijks-aangiften. 6 Oct. Augustinus Adam (van Koewacht), oud 22 j., jm. en Elisabeth Theodora Buijsrogge, oud 24 j., jd. Geboorten. 2 Oct. Anna Maria Augusta, d. van Johan nes Petrus Eebbinck en van Sophia van de Velde. 6 Oct Emilius Johanna, z. van Carolus Biesbroeck en van Maria Jannetta Lust. 8 Oct. Leonardus, z. van Fredericus Prenen en van Anna Maria Verhoeven. Anna Maria Gusta. d van Petrus Augustinus de Bruijn en van Ludovica deSchreuner. 15 Oct. Maria Justina, d. van Josephus Petrus Picavet en van Maria Ludovica van de Velde. Overlijden. 4 Oct. Eduardus Blommaert, oud 6 w., z. van Petrus Johannes en van Maria Anna van Huffet. Axel. Geboorten. 1 Oct. Magdalena Maria Louisa, d. van Hippolijte van Santberghen en van Ilendrika Catharina Steel. 2 Oct. Rosalia Amelia, d. van Edmondus Jacobus Groothaert en van Sidonia Nathalia de Moor. 3 Oct. Johanna Adriana, d. van Anthonij Pieter Butler en van Debora Maria van der Wiele. Cornelis, z. van Cornelis Rinn en van Janneke Elorussen. Elisabeth, d. van Johannes Kotvis en van Maria den Hamer. 5 Oct. Pieter, z. van Abraham van Bendegem en van Elizabeth Deij. Catharina Pieternella, d. van Cornelis Witte en van Cornelia Florus. 6 Oct. Suzanna Elisabeth, d. van Pieter Cornelis van Bendegem en van Elizabeth Riemens. 9 Oct. Adriaan Francois Cornelis, z. van Johannes Cornelis Eekman en van Maria Cornelia Hendrikse. 10 Oct. Anna Maria, d. van Petrus Anthonius de Kerf en van Clementina Santberghen 13 Oct. Nicolaas Krijn, z. van Jan van Hermon en van Catharina Bolleman. 14 Oct. Augustinus, z. van Frederik Willemsen en van Feijgje Verplanke. Overlijden. 4 Oct. Johannes van der Walle, oud 14 d., z. van Augustinus Franciscus en van Maria Corijn. 5 Oct. Maria Pieternella Dieleman, oud 5 m., d. van Jan en van Pieternella Scheele. 6 Oct. Janneke Neeltje 't Gilde, oud 4 m., d. van Jan en van Maria Martha Jansen. 7 Oct. Krijn' de Kraker, oud 62 j., echtg. van Tanneke Roose. i 1 Oct. Aloysius Joannes Temmerman, oud 36 j., z. van Charles Lndovicns en van Louisa Antoinette de Caluwe. 12 Oct. Petru9 Johannes de Rechter, oud 3 m., z. van Charles Ludovicus en van Eladia de Smedt. Heiigstdijti. Huwelijks-aangiften. 12 Oct. Antho nius van Meelen (van Boschkapelle,) oud 36 j., jm. en Jo hanna de Witte, oud 44 j., wed. Geboorten. 13 Oct. Charles Leonardus Arthur, z. van Leonardus van den Bulck en van Maria Louisa Kerckhaert. lioewncht. Geboorten. 1 Oct. Elza Caroline Joan na, d. van Augustus Augustinus van Mossevelde en van Victoria Cerpentiev. 4 Oct. Marie Antonia, d. van Alphon sius Steenaert en van Ilortense Duijm. Petrus Aloijsius, z. van Aloijsius van Regeumortel en van Maria Colela Ver- straeten. 6 Oct. Joannes Ludovicus, z. van Seraphinus de Clercq en van Judoca Michielsens. 15 Oct. Suzanna Rachella, d. van Augustinus Aper en van Maria Ludovica Antheunis. Ossenisse. Geboorten. 2 Oct. Maria Francises, d. van Pieter Johannes de Smet en van Apolonia Struijlaart. 3 Oct. Maria Judoca, d. van Josephus Dobbelaar en van Louisa Verschuren. 13 Oct. Emma Wilhelmina, a. van Petrus de Rooij en van Louisa Lavoir. Sas van Gent. Huwelijks-aangiften. 6 Oct. Emiel Steeubeke, oud 27 j., jm. en Zozijma Sophia Boelaert, oud 24 j., jd. 11 Oct. Omer Marie Louis Maenhaut, oud 29 j., jra. eu Sophia Maria Goethals, oud 26 j., jd. Geboorten. 6 Oct. August Petrus, z. van Emilius Buyck en van Alida Louisa Deyaert, Overlijden. 13 Oct. Leopoldus Josephus de Fleurquin, oud 27 j., wonende te Wynkel (Belgie), echtg. van Maria Louisa Buysse. Mini Jansteen. Huwelijks-aangiften. 4 Oct. Alphonsus Antonins de Jonghe, oud 53 j., jm. en Joanna Livina Pollet oud 57 j., wed. VLAQ. j NAAM. Ma. Van en naar. Lading. Van Trr Seazem 16 Deens. s.s Hermia 2786 iBurntisland Voor (»ent i 15 Eng. s.s. idem idem idem 16 15 Eng. s.s. 16 |Duita.s.s. idem Noor. s.s. idem Eng s.s. Avoeet 3984 Liverpool Derwent 2349 Goole Balmyle 1057 Dordrecht Fulmar 3408 Manchester Van Gent i Sea Belle Fehmarn Tygeta Aslak jCarlotle Abbotsford ledig ledig stukg. ledig stukg. 2152 ILonden stukg. 2172 Hamburg ledig 3615 West Hartle pool idem 2543 Blyth ledig 1604 Burntisland idem 2979 Leith stukg. Voor de vele bewijzen van belang- stelling en liefderijke hulp ondervonden tijdens de langdurige ziekte en bij het overlijden van onzen geliefden man en vader, betuigen wij alien, in het bijzonder den heer P. van Fraaijen- hove en echtgenoote, onzen innigen tlauk. Wed6 K. DE KRAKER en kinderen. Axel, 15 October 1900. Hiilst, 15 October. Middenprijs per 100 kilo; Tarwe 8,75; Rogge 6,75 Wintergerst 8,Zomergcrst fHaver 7,75; Erwten f 10,25; Paardenboonen fDuivenboonen f Witteboonen f Braineboonen f 10 50; Boekweit fLijnzand fAardappels f2,75; Koolzaad per zak van 106 liters f Boter per kilo 1,07| Eieren per 26 stuks f 1,30. Er waren ter weekraarkt te koop gesteld: 52 stuks hoornvee 49 varkens. Verkocht: 35 stuks hoornvee, 31 varkens. Van 15 tot en met 16 Oct. is van af heden tot en met October iederen dag van 's morgens 9 tot 's namiddags 4 ure werkzaam te TER NEUZEN, Donze-Visser- straat, H 24. Gedurende het winterseizoen wordt door ondergeteekende les gegeven in Vlooswijkstraat 4, Ter Neuzen. De Helden van Zuid-Afrika geb. f 1,60 De Scherpschutters van Zuid-Afrika n 1,60 De Ruiters van Zuid-Afrika 1,60 De Leeuw van Modderspruit ii u 1, Pieter Marits, een Trans vaalsche Boerenjongenu u 1,80 Piet Uijsii n 1>50 De Worstelstrijd der Transvalers, door Leon Cachet u u 4,60 Boekhandelaar, Ter Neuzen. SELZAETE, raadplegingen elken voormiddag tot 1 Li uur. Van 15 tot en met 16 Oct. werden langs de Oostsluizen alhier 40 binnenvaartuigen op- en 33 afgeschut; door de Weslsl. 1 op- en 1 af- geschut. Wed. Susijn, eene partij waaronder FOKSTIEREN, rechtstreeks aange- voerd van Leeuwarden. VAN BOYEN en DIELEMAN. VAN Voor de hulp en bijstand rnij be- toond, gedurende de ziekte en bij het overlijden van mijn geliefde echtgenoot Willem van Aalst, betuig ik, mede namens de familie, mijnen oprechten dauk. Ter Neuzen, 17 October 1900. Wed. W. VAN AALST geb. Dooms. TER NEUZEN.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1900 | | pagina 3