A1 g e m e e n Hieuws* en Advertentieblad 7 o o r 2eeuwsch*Vlaanderen. No. 3981. Donderdag 11 October 1900. 40e Jaargang. Engeland en de Z.-A. Republiek. (iemengde berichten. De vervulde Vloek. Telegrafische berichtsn. Inzending van advertentien voor 3 uren op den dag der uitgave. FEUILLETON 7) TER NEUZEN, 10 October 1900. TER VEI7.E\S('HE III KIVI'. ABONNEMENT: Voor Per drie maanden binnen Ter Neuzen f 1,Franco per post Nederland f 1,10. Voor Belgie f 1,40. Voor Amerika f 1,32£. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaars, Postdirecteuren en Brieven- bushouders. ADVERT ENTIEN: Van 1 tot 4 regels f 0,40. Voor elken regel meer f 0,10, Bij directe opgaaf van driemaal plaatsing derzelfde advertentie wordt de prjjs slechts t w e e m a a 1 berekend. Grootere letters worden naar plaatsruimte berekend. ilit bt»il verscliijnt »Saantlag-, IVoeusilttK- en VriJ«lui{av»n«l, uiii;ezonileril op KeesfdHKen, bij <le Firma P. J. I'll OK tAVUE te Ter Seaien. Het nieuws wordt al magerder. Gevecbten zijn er in de laatste dageu of niet geleverd, of Roberts vindt het rnaar eenvoudiger orn er geen gewag van te maken. De Wet moet gezien zijn ten zuiden van Wepener, in den Vrijstaat, en aan de Kaapsche grenzen zou men reeds op maatregelen van verweer bedacht zijn. Ten noordoosten van Krugersdorp is een kom- mando Boeren slaags geraakt met generaal Barton, maar de uitslag wordt nog niet gemeld. Eindelijk schijnen de Boeren zich te verzamelen bij de Kliprivierbergen, ten zuiden van Elands- fontein in Transvaal. Een afdeeling koloniale vrij- willigers is er heen gezonden. Bij Komatiepoort zijn een paar Boeren in de val geloopen. Een kommanlant Dickinson cn zijn veldcornet wisten niet, dat die plaats door de Engelschen bezet was en gingen er heen, waarna zij zich spoedig moesten overgeven. Lord Kitchener, die al eenigszins als opvolger van Roberts schijnt te handelen, heeft kapitein Steinaecker, vroeger aanvoerder van het corps Swazilandsche verkenners, met de eerste de beste boot van Lourengo-Marquez naar Durban gezonden, om daar koloniale vrij willigers en gezouten paarden aan te werven voor het garuizoen van Kamotie- poortwant Kitchener wil geen Engelsche soldaten laten in zoo'n gevaarlijke koortsstreek. Van de gevangeneming van generaal Olivier en zijn zoon is inderlijd melding gemaakt, hoewel er zoo weiuig bijzonderheden van bekend werden, dat er nog wel eens aan de waarheid van het bericht getwijfeld werd. Maar een Engelsch week- blad de //Sphere", geeft nu een bewijs, dat de Boerengeneraal inderdaad in handen van de Engelschen gevallen is fotografieen van Olivier en zijn drie zoons aan boord van de //City of Vienna" die den 3U September uit Kaapstad naar Ceylon is vertrokken. Een telegram uit Pietermaritzburg meldt dat de Boeren, die van Pelgrimsrust terugtrekken, geschat worden op 4000 of 5000 man zij zouden 4 long-toms, 8 pompons en 14 andere kanonnen bij zich hebben, maar bijna geen ammunitie meer bezitten voor de long-toms. Te Johannesburg is Zaterdag plotseling het marktplein door militairen omsingeld en zijn vele personen in hechtenis genomen. De oorzaak was dat de militaire overheidspersonen reden hadden, om verscheidene landbouwers, die hun producten Naar het Duitsch. //Victor, je mag er niet aan denken haar uit het slot weg te zenden ,/Dat zal er van komen, Blanca is mijne nicht, maar Margaretha is mijne vrouw U is haar vertrouwde, tante. U zou mij een vriendschaps- dieirst bewijzen, als u haar bij gelegenheid een weuk wildet geven ,/Dat zal gebeuren," verzekerde lady Carley. Ik zal met Blanca spreken. Terwille van je ma nia schenk ik je vergiffenis, Victor, en ook omdat ik reeds van Margaretha houd. Donderdag is mijn ontvangavond dan kan je haar bij mij brengen. Wie in mijn huis wordt toegelaten, wordt overa) outvangen z/Uit uw uitnoodiging spreekt weer uwe gewone goedheid, tante I" zeide hij bewogen. ,/Ik dank u recht hartelijk, ik zal met Margaretha komen Zijn toorn was snel verdwenenhij reikte lady Carley vriendelijk de hand. Zij was de eenige die zijner vrouw tegemoetkoming toonde. Tever- geefsch deed hij zijn invloed en zijn rijkdom gelden het vooroordeel der hoogere kringen was daarmee niet te bestrijden. Zelfs de beminHelijkheid der jonge gravin en haar verstandig optreden kon hare afkomst niet doen vergeten. Deze bleef haar bij als een vloek der maatschappelijke samen- leving en scheide haar van den adel. Doch als Margaretha bij lady Carley ontvangen werd, zou naar Johannesburg plachten te brengen, er van te verdenken, dat zij daar leveusmiddelen kochten en er de Boerenkommandos van voorzagen. De Londensche City-vrijwilligers zijn dan einde lijk naar Engeland vertrokken. Van Kaapstad uit is de ,/Aurania" met zijn kostbaren last zee in gegaan luide toegejuicht door de Engelsehgezinde Kaapslaters. CHINA. Duitsche bladen hebben zich een paar dagen overgegeven aan de illusie, dat de Chineesche regeering onder den indruk kwam van het op treden der mogendheden. Het terugtrekken van het Chineesche hof naar Singanfoe, en het mede daarheen gaan van prins Toean en zijn aanhang, zal die illusies wel verstoord hebben. De Chi neesche regeering blijft vijandelijk gezind tegenover de vreemaelingen, en het ontslaan van ambtenaren is of slechts schijn of alleen een maatregel, om tijd te winnen. Enkele ontslagen functionarissen zijn alweer in hooger positie hersteld. Trouwens uit de groote bedrijvigheid in de Chineesche tuighuizen en kruitmolens spreekt ook niet een bepaald vredelievende stemming. Dag en nacht wordt er doorgewerkt, en er worden voortdurend troepen en voorraden naar het noord- westen gezonden4000 soldaten uit Foekien worden over Nanking vervoerd, ,/Oin de keizerin te ontzelten". De regeering moet onderkoning Tschang gelast hebben, het tuighuis te Nanjang in allerijl in gereedheid te brengen. Engelsche troepen hebben trouwens te Peking Chineezen gevangen genomen, die ammunitie aan de Boksers verkochten. 't Is voor de mogendheden niet prettig. Zij kunnen nu wel met Li-Hoeng-Tschang gaan onder- handelen, maar een zekeren grondslag geeft dit niet, waar de keizerlijke regeering elk oogenblik de volmachten van de vredesonderhandelaars kan intrekken. Er is dan ook al over gedacht om den Keizer of beter nog de Keizerin, af te zetten en te vervangen door een nieuwen keizer, onder bescherming der verbonden troepen. De onder- koningen zouden dien nieuwen titularis moeten kiezen, maar 't is de vraag of de toestand er niet nog veel ingewikkelder door zou worden. Japan stuurt de helft van zijn troepen uit Peking huiswaarts; naar men zegt nemen ze massa's geld mee, maar volgens de Japanners zijn 't maar zakjes scliietvoorraad. Russische troepen hebben den len October Moek- den veroverd, nadat zij 27 September het laatste _rrir' 1 ■MTOnawm-» j het vooroordeel spoedig overwonnen zijn, dat wist hij. Lady Carley was de eenige zuster van de over- leden gravin Norton. Zelve geen kiuderen heb- bende, vatte zij groote voorliefde op voor hare neef Victor en hare nicht Blanca. Ook zij had steeds den wensch gekoesterd deze twee ver- eenigd te zien en haar aristocratische trots leed gewis niet minder onder de mesalliance van den graaf, als onder de smart, dat Blanca's gel.uk in rook was vervloge'n. Het deemoedige, stomme' smeeken van haar neef verzoeude haar echter en zij vergaf het hem. Daarbij kwam nog, dat lord Carley kort geleden op het slot „Northminster" met Margaretha had kenais gemaakt en nu met haar dweepte. Zoo kwam het, dat zij de vrien- delijkheid had Margaretha te ontvangen, hetgeen de volkomen overwinning van de jonge gravin ten gevolge had. Het stoud nu bij lady Carley vast dat zij de echtgenoote van haar neef in haar kriug zou inleiden. ,/Het is een goed, beminnelijk wezen," sprak zij den volgenden dag bij haar bezoek tot Blanca. ,/Wees niet te hard voor haar, zij kan er niets aan doen. Victor is alleen de schuldige oefen daarom geduld met haar, mijn kind Een weinigje goedheid doet altijd aarigenaam aan." „lk weet precies, wat ik aan mijn neef Victor en aan zijue vrouw schuldig ben, en eenmaal zal ik die schuld afdoen." ,/Ik zeg niet, dat je dadelijk Victor alles moet vergeven ik geloof, mij zou dat ook moeilijk vallen, en evenmin kan ik van je verlaugen, dat je liefde gaat koesteren voor je mededingster. Maar als ik in je plaats was, zou ik me weiuig om haar bekommeren. Victor is hier heer en Chineesche leger in Mantschoerije bij Schischepoe uit elkaar hadden gejaagd. Nog van een audere overwinning der ltussen wordt gewag gemaakt. Een honderdtal kozakken zouden, onder kapitein Fadejef, in den Charbalin-pas, onlangs een volkomen overwinning behaald hebben over 2500 Chineezen. De kozakken stegen af en gebruikten hun karabijnen en voerden later een charge te paard uit. Zij maakten zes vaandels, zes kanonnen en den tros buit, en verloren slechts twee paarden. Volgens de Russische /,Inwalid" hebben de Russen in den loop van Juli en Augustus in het geheel 144 kanonnen van verschillende soort, 1200 pond kruit en 26 vaandels op de Chineesche troepen en verder een groot aantal geweren, patronen en vaandels op de Boksers veroverd. De nederlaag, ten zuiden van Tientsin van de Duitschers, wordt door de Duitsche bladen heel anders voorgesteld. 't Was eeuvoudig een ver- kenning voor den voorgenomen tocht naar Paoting- foe, die vermoedelijk zijn weg zal nemen over Tsinghaihsien. Ben paar afgedwaalde Duitschers werden zwaar gewond en een Japansche koeli werd in stukken gehouwen, maar overigens keerdeu de 500 man na een afwezigheid van vier dagen terug. De Engelschen echter, bij wien een ver- warring tusschen een verkenniugstocht, een achter- waartsche concentratie en een nederlaag zeer vaak voorkomt, verbreidden het bericht dat de Duitschers verslagen waren. Benoemd tot buitengewoon opzichter bij de verbeteringswerken aan het kanaal van Gent—Ter Neuzeu de heer A. J. Schouten. De collecte voor de school met den bij be! heeft dit jaar te Ziamslag 402,50 opgebracht. Philippine, 10 October. Bij de kandidaat- stelling voor een lid van den gemeenteraad op Dinsdag jl., vacature E. Ceulenaere tot 1901 is slechts een biljet ingekomen u. 1. dat voor den heer E. A. de Mul, waardoor deze als zoodanig is gekozen. Koevvacht. Eenige landbouwers uit deze ge- meenle zijn voornemens bij genoegzame deelneming een cooperatieve paardenverzekering op te richten om elkander schadeloos te stellen bij het verlies van paarden. Aanstaanden Zondag zal op het Zandt eene vergadering gehouden worden, waarin een difinitief besluit zal genomen worden. meester hij wil, dat zijne vrouw de plaats in- neemt, waarop zij recht heeft. Je rnoest daarom voorziehtiger zijn, om niet. //Om uiet door mijn neef buiten de deur gezet te worden .J Wilde u dat zeggen, tante ,/Nu, Blanca. Victor is gisteren bij u geweestWas het daarom P Goed dat ik het weet, ik zal er aan denken Lady Carley was ten einde raad. Wat zou zij doen De scherpe blik van het meisje ver- larnde haar geheele denken; zij werd bijna bang voor haar met eenige haast stond zij op om te vertrekken. „Koin je aanstaande Donderdag nog vroeg ze. //In deze gespannen verhouding durf ik het nauwe- lijiis vragen. Je weet, ik geef een souper en noodig mijn bekenden, om gravin Norton in onzen kring in te leiden. Om Victor genoegen te doen heb ik mij in het geval geschikt, er is toch niets aan te veranderen. Maar als je liever niet komt z/Waarom zou ik liever niet komen?" viel Blanca scherp in. //Victor moge een lafaard zijn, ik ben het niet. Ik zal komen en een einde maken aan alle medelijdende praatjes. Overigens twijftl ik aan uwe macht om voor eene plebejers- dochter de deuren van onze hoog-aristocratische salons te openen. Maar u kan het beproevenik zal komen om te zien of list gelukt //Gravin te zijn, is aanlokkelijk genoeg, maar met Blanca tot mededingster heeft dat geluk niet veel te beduiden. Arme Margaretha mompelde lady arley, toen zij naar huis terugkeerde. De avoud van de ontvangst bij lady Carley Boschkapelle. Als zetters van's Rijks directe belastingen zijn herbenoemd de heeren Pieter Hermans en Cornell's Jansen. Dit is reeds de derde maal, dat genoemde heeren als zoodanig herbenoemd worden. Znidzande. Tot hoofd der openbare school alhier is benoemd de heer C. P. Geelhoed te Kruisdijk (Groede.) 8 Gravoilhage, 10 Oct. Tweede Kamer. Het algemeen debat over de nieuwe ongevallenwet kenmerkte zich door protesten van de heeren Kerdijk, Kuijper en Schaper tegen de houding der regeering na de verwerping door de Eerste Kamer. De heeren Mees en Lohman verdedigden de weder indiening die met tegemoetkoming aan bezwaren meer in het belang van het volk is. De Minister van financien verdedigde in het alge meen het regeeringsbeleid dat alleen het belang der zaak en dat der werklieden beoogde. Zaterdagavoud omstreeks 10 uur bespeurden eenige personen brand te Scherpenisse eveu buiten de kom der gemeente. Op de plaats des onheils gekomen, ontwaarde men dat de bedekking van een hoop aardappelen, toebehoorende aan den nachtwacht D. Opree, tevens onbezoldigd gemeente- veldwachter, op eenige meters afstand van zijn woning in dim brand stond. Door vroegtijdige hulp bleef de brand tot het stroo beperkt en is de schade gering. Daar er op het stroo een paar met petroleum gedrenkte zakken gevonden werden en t stroo met die vloeistof was overgoten en er bovendien nog een kruik met petroleum bij de aardappelen gevonden werd, schijnt hier moedwil in 't spel te zijn. Van denzelfden persoon is dezen zomer een veld met boouen afgemaaid. Maandagavond omstreeks uur kwamen in het salon van de Rotterdamsche melkinrichting op den Noordsingel vier Maandaghouders, die twist zochten en zich zeer onhebbelijk aanstelden. Te voren waren zij in een cafe geweest, hetwelk zij zonder betalen verlieten. Bevreesd voor on- heilen, riep het bedienend personeel in dat melk- salon de hulp in van de knechts der melkinrichting werkza m in een aangrenzend lokaal. Deze knechts 12 ina getal, maakten met de Maandaghouders korte metlen. Deze laatsten werden kort en bondig kwam een zware beproeving voor Margaretha. Blanca s vijandige houding had haar angstig en zenuwachtig gemaakt. Zou zij wel naar eisch zich kunnen bewegen zou zij niet door een of andere zonde tegen de etiquette hare plebejische afkomst verraden De equipage van den graaf braeht haar naar z/Powsys", het slot van ladv Carley. Het was dien avoud vol in het salon van ladv Carley. Geen enkele genoodigde was weggebleven. Ieder wilde de //plebejersdochter zien. Lady Carley nam de jonge vrouw oniniddelijk onder haar beschermde vleugelen. Margaretha werd voorgesteld en niemand verzuimde de gewone complimenten tot haar te richten. De heeren wenschten graaf Victor geluk met zulk een ega, lerwijl de dames hare meenig achter een spotachtig glimlachje verborgen. Eindelijk ging men aan tafel. Margaretha nam de eereplaats in, aller oogcn waren op haar gevestigd, gereed om haar bij de minste fout tegen de etiquette den hand- schoen toe te werpen. Zij doorstond glansrijk deze vuurproef. Haar oogen schitterdenhaar wangen gloeiden door de spanning, waarin zij verkeerde, maar met iedere minuut werd zij ook bekoorlijker en levendiger. Zij wilde aan alien het bewijs leveren, dat zij bij deze hoog-aristrocatische familien niets ten achter stond, dan [alleen in de afkomst. Zij wist alien voor zich in te nemen, en toen de tafel was afgeloopen, drukte lady Carley een moederlijken kus op haar wangen. z/Lief kind," fluisterde zij, //ik wensch je van harte geluk met je succes Het is een prachtig begin 1" (Wordt vervolgd).

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1900 | | pagina 1