A1 g o a o e n ITieuws* en Admteatieblad voor 2eeuwsch*Vlaanderen, No. 3980. Dinsdag 9 October 1900. IIIBIBWIT. A&Kf BBSTBDIHT G. England en de Z.-A. Republiek. 40e Jaargang. Beperking van het vervoer van vrachten op de wegen in onderhoud bij het Rijk, bij dooiweder. De vervulde Vloek. aanbesteden: ABONNEMENT: Inzending van advertentien v6or 3 uren op den dag der uitgave. FEUILLETQJS Dinsdag 23 October 1900, COBRA SIT. Per drie maanden binnen Ter Neuzen f 1,Franco per postYoor Nederland f 1,10. Voor Belgie 1,40. Yoor Amerika f 1,32£. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaars, Postdirecteuren en Brieven- bushouders. ADVERTENTIEN: Van 1 tot 4 regels f 0,40. Voor elken regel meer /'0,10. Bij directe opgaaf van driemaal plaatsing derzelfde advertentie wordt de prys slechts tweemaal berekend. Grootere letters worden naar plaatsruimte berekend. Oil bind verschijnt tI»kikI »£-, lVoensilag. en Vr ij<lai;itvoii<l, njtpezoiiderd op Feeitiilaaeo, bij de Kirma P. J. VAI UK HIDE te Ter leuen mn^—mi II..I.III.I. Burgemeester en Wethouders van TER NETTZEN maken bekend, dat door den Commissaris der Koningin, gelet op art. 3 der wet van 6 April 1869 Staatsblad no 39), waarbij is bepaald dat bij invallend dooiweder het vervoer van vrachten op xle wegen in onderhoud bij het rijk, tijdelijk door den Commissaris der Koningin in de provincie, op voordracht van den betrokken Hoofdingenienr van den waterstaat, kan worden verboden of beperkt is besloten: 1°. in te trekken de besluiten van 27 Dec. 1869 Prov.il no. 130,) 18 Febr. 1876 Provbl. no. 23,) en 29 Dec. 1881 Provhi. no. 137) 2°. te bepalen, dat telkens, wanneer krachtens artikel 3 der wet van 6 April 1869 (Stbl. no. 39) het vervoer wordt beperkt op de wegen in onderhoud bij het rijk in Zeeland, zijnde de weg tnsschen Breskens en de grens bij Eede, die van Middelburg over Govs naar IJersekedam met de zijtakken naar het voormalig Sloeveer, die tusschen Gorishoek en de rivier de Ecndracht bij Tholen, die langs het kanaal van Neuzen, die tusschen Sluiskil en Axel. die langs het zijkanaal naar Hulst, die langs het kanaal door Zuid-Beveland, en die van Kleverskerke naar het pontveer over het kanaal door Walcheren bij Veere, het vervoer van vrachten op die wegen alleen geoorloofd zal zijn met a. voertuigen, tot het leger behoorende, onder militair geleidde of door militairen in hun betrekking vervoerd b. brieven-postkarren en brandspuiten c. voertuigen, beladen met een goederenvracht van nict meer dan 200 kilogrammen, ook al worden zij te gelijk gebruikt tot vervoer van personen d. voertuigen met twee wielen en velgen van 5 tot beneden 6 centimeters, beladen met een vracht van ten heogste 400 kilogrammen of met een vat meekrap t. voertuigen met twee wielen en velgen van 6 tot beneden 9 centimeters, beladen met eene vracht van ten hoogste 500 kilogrammen of met een vat meekrap f. voertuigen met ttoee wielen en velgen van 9 tot beneden 12 centimeters, beladen met een vracht van ten hoogste 600 kilogrammen of met eea vat meekrap g. voertuigen met twee wielen en velgen van 12 centimeters of daarboven, beladen met eene vracht van ten hoogste 700 kilogrammen h. voertuigen met vier wielen en velgen van 5 tot beneden 6 centimeters, bespannen met niet meer dan twee paarden en beladen met eene vracht van ten hoogste 500 kilogrammen of met een vat meekrap i. voertnigen met vier wielen en velgen van 6 tot beneden 9 centimeters, bespannen met niet meer dan twee paarden en beladen met eene vracht van ten hoogste 650 kilogrammen of met een vat meekrapl k. voertuigen met vier wielen en velgen van 9 tot beneden 12 centimeters, bespannen met niet meer dan twee paarden en beladen met een vracht van ten hoogste 850 kilogrammeu I. voertuigen met vier wielen en velgen van 12 centimeters en daarboven, bespannen met twee of drie paarden en beladen met eene vracht van ten hoogste 1000 kilogrammen; m. voertuigen met vier wielen en velgen van 22 centimeters of daarboven en een ongelijk spoor, ofschoon bespannen met meer dan twee paarden, mits met niet zwaardere vracht dan van 1600 kilogrammen beladen n. diligences met wielbanden van ten minste 7 centimeters, ingericht voor niet meer dan negen passagiers, ook al zijn zij tevens beladen met goederenvracht, mits van niet meer dan 20© kilogrammen Naar het Duitsch. Hij was weg, doch al brandden de luchters, al vervulde bloemengeur de lucht, al noodigden kostbare wijnen en vruchten tot den maaltijd het was, alsof een spook in de eetzaal rond- waarde. Blanca's oogen hadden eene zegevierende uit- drukking. Zij haatte haar broeder, maar nu had zij hern wel kunnen kussen. Immers dit blonde nieisje had haar alles ontnomen rijkdom, eene positie in de maatschappij en den man, die zij beminde, en nu was zij vernederd, ja ver- nederd, zooals geen tweede op aarde vernederd kon worden. Wat er volgde, hoe zij de zaal verlaten had, Margaretha had het niet kunnen zeggen. Zij wist ook niet hoelang zij in haar vertrek aan het veuster gezeten had. Eerst door het openen van de deur werd zij opgeschrikt. Graaf Victor trad binnen. Margaretha's lichte gestalte, die tegen het halfduister afstak, trok dade- lijk zijn blikken. ^Margaretha, is dat venster open vroeg hij. ffJe mag niet in de tocht zitten, kom er van daan." Die woorden klonken vriendelijk, maar koel. Als een willooze volgde zij zijn gebod op. 0. diligences met wieTbanden van ten minste 12 centimeters, ingericht voor 12 of meer passagiers, ook al zijn zij tevens beladen met goederenvracht, mits van niet meer dan 300 kilogrammen. Ter Neuzen, 5 October 1900. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. A. P. GEILL, Burgemeester. J. WISKERKE, Secretaris. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN, gezien de artt. 6 en 7 der hinderwet (Staatsblad no. 222 van 1806), maken bekend dat op heden ter gemeente-secretarie ter visie is gelegd een verzoek van M. DE JONGE, boekdrukker, om vergunning tot het oprichten in zijne tegenwoordige werkplaats, staande achter zijn woning in de Noordstraat wijk C no. 106, kadastraal bekend sectie C no. 3586 van een Electrisclie Motor, teneinde de aanwezige persen daardoor in werking te brengen en dat op VI/miniti»S3 October I9DO, des nainiddags van 3 tot 4 uven, ten raadhuize dezer gemeente, gelegenheid zal worden gegeven om tegen het maken dier inrichting bezwaren in te brengen en deze mondeling of schriftelijk toe te lichten. Ter Neuzen, 6 October 1900. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. A. P. GEILL, Burgemeester. J. WISKERKE, Secretaris. Burgemeester en Wethouders der gemeente GRAAIJW en EANGENDAM zullen, onder nadere goedkeuring, ten Raadhuize op des namiddags te 2 ure, bij enkele inschrijving het makeu van M1. bestrating van Lessines-ofQuenastkeien van 9/i5 c. M. en Doorniksclie kantsteenen, zwaar 10 k 12 c. M. Het bestek ligt ter lezing ten Raadhuize en verderte ZierikzeeHotel Van Noppen te MiddelburgAbdij te Vlissmgen, Hotel de Commerce; te Tholen, Hof van Holland te Goes, Hotel Zoutkeette Hansweert, bij Luijck te Breskens, Canon d'orte Ter Neuzen, Neder- landsch Hotelte Axel, Gulden Vlieste Hulst, Bonte Hertte Walsoorden, Veerhuis, en te Kloosterzande, St. Hubert. Aauwijzing wordt gegeven op den dag der be- steding, 's voormiddags 10 are; samenkomst ten Raadhuize. P. A. BAART, Burgemeester. J. VAN DAMME, Wethouder. //Victor, vergeef het mij, vergeef het mij was alles, wat zij met moeite uitbracht. Haar tranen veroorzaakten hem hartepijn. Hij kon haar niet zien lijden. ,/Marganetha, waarorn ben je niet openhartig geweest P lk zou gezworen hebben op je pnschuld, je waarheidsliefde en je engelachtige reinheid De gedachte, dat een andere man, en vooral deze Lieve hemel het is om het verstand te ver- liezen Margaretha zonk voor hem op de kniiin en met gevouwen handen zei ze „lk was een kind, Victor, ik kende hem niet. Ik heb verkeerd gehandeld, ik had je alles moeten zeggen, maar je bent zoo streng ik vreesde dat ik je zou moeten missen Als ikje niet zoo lief had gehad zou het mij lichter gevallen zijn je de waarheid te zeggen Angstig keek zij hem aan. »Was het alleen liefde, of vreesde je de graven- kroon te verliezen Margaretha wankeldenog nooit had hij zoo wreed tot haar gesproken. //Ik verdien niet beter," antwoordde zij op- staande. ,/Ik heb je eenmaal misleid, waarom zou je mij nu gelooven Op je vraag heb ik niets te ant.woordden. Je meent dat een ineisje, dat met Juan Norton in kennis was, nooit je vrouw kan zijn. Beslis over mijn lot! Zeg mij dat ik moet heengaan als je wilt en je handelt recht Haar zeggen heen te gaan Eer zouden de sterren van den hemel vallen, eer hij over zijn Generaal Maxwell is den 3" October benoemd tot voorloopig gouverneur van Transvaal. Hij zal alle administratieve zaken regelen en heeft daartoe uitgebreide volmacht. De benoeming van de districtshoofden staat aan hem, en hij mag de beslaande wetten veranderen, al naar het noodig is. Gesteund door de geweldige proclamaties van Roberts heeft de gouverneur dus heel wat te zeggen, en van de „gelijke rechten", waarom de oorlog begonnen zou zijn, zal onder het voorloopig gouverneurschap bitter weinig bemerkt worden. Roberts dreigt nog voortdurend met verbeurd- verklaripg, afbranden van hoeven en gevangen- neming, en zegt dan in zijn jongste proclamatie ,/De burgers moeten worden verwittigd, dat, zoodra alle leiders zich onderwerpen en alle kanonuen zijn uitgeleverd, de vrede zal worden afgekondigd en de krijgsgevangenen naar huis zullen worden gezonden. Een uitzondering zal worden gemaakt voor de leden van de ,/gewezen" regeering en degenen, die rechtstreeks verant- woordelijk zijn voor den oorlog en zijn tegen- woordige noodlotlige verlenging, en degenen, die zich schuldig hebben gemaakt aan oneerlijke wijze van oorlogvoeren." Men stelt zich wonderveel voor van de uitwerking van deze kennisgeving. De Boeren, die op kommando zijn, zullen zich hierdoor wel niet laten paaien, en zullen wel blijven doorvechten, hoe weinig succes ze ook hebben. W ant al lukt hen hun, nu en dan een patrouille gevangen te nemen of een konvooi te veroveren en al laten zij de Engelschen nergens met ru«t, het voordeel is toch bijna altijd aan den kant der Britsche troepen. Zij maken veel meer gevangeneu, veroveren veel meer buit en vernielen bovendien veel munitie van de Boeren. Ziehier bv. wat Roberts in zijn jongste rapport meldt Den 28° September bereikte kolonel Byng, door een mooien nachtelijken marsch, den top van Pelgrims-heuvel de Boeren trokken haastig terug, en Byng nam twee man gevangen en maakte 40 ossen en 4000 schapen buit. Den ln October werd Krugerspost bereikt. Majoor Henderson, met de Argyll en Suther land hooglanders en eenige lansiers en huzaren, rukte vervolgens dadelijk op en bereikte over zeer lastig terrein een stelling vanwaar de vijand ons beschoten had. De kanonnen waren echter reeds weggebracht en de Boeren waren verdwenen. (Volgens opgaven der verliezen 2 dooden, 9 ge- wonden.) hart zou kunnen krijgen zich van Margaretha te scheiden. Zijn gansche toorn was hij dat woord verdwenen. //Je zeggen weg te gaan herhaalde hij, Mar garetha, mijn geluk en mijn alles Hij sloeg zijn armen om haar heen en drukte haar hartstochtelijk aan zijne borst. ,/Schenk je mij vergiffenis fluisterde de jonge vrouw. ,/Ach Victor, geloof je, dat ik alleen uit liefde heb gezwegen Geloof je dat, Victor, en wil je 't me vergeren z/Ik geloof het, ik vergeef je alles, Margaretha antwoordde hij hartstochtelijk. //Wat zou ik je niet vergeven /,Maar ach had je me er slechts een enkel woord van gezegd Zij leunde met haar hoofd tegen zijn schouder. z/Een, tweemaal nam ik me voor je alles te zeggen, maar als ik aan je gestrengheid in ver- schillende dingen dacht, dan ontzonk mij telkens de moed. Schenk mij deze enkele maal vergiffenis en ik zal nooit meer geheimen voor je hebben. De graaf antwoordde haar met een hartelijken kus. Zij was immers teen nog een kind hij vergaf het haar. z/Je gedrag is door niets te verontschuldigen Victor. Je bent de eerste, die het wapen van onze familie bezoedelt, ter wille van een plejebersdochter Met deze woorden begroette lady Elisabeth Car- ley haar neef, graaf Victor Norton, nauwelijks Buller's leger heeft mee teruggebracht 600 ossen, 4000 schapen en 150 wagenladingen voorraad109 burgers gaven zich aan hem over en 184.000 patronen waren vernield. Een patrouille onder luitenant Jarvis, komman- dant van het station Virginia, is den 1" slaags geweestonzerzijds een gewonde, bij de Boeren drie. Hart is 33 dagen onderweg geweest in het district Krugersdorp. Op 29 dagen was hij met den vijand in aanraking. Hij had 3 dooden, 24 gewonden en 3 vermistenveel Boeren waren gedood of gewond en 96 gevangen genomen. Luit.-kolonel Rochfort viel 3 October voor het aanbreken van den dag een klein Boerenkamp aan tusschen Pretoria en Johannesburgde Dublinsche jagers bestormden de positie met de bajonet en namen 9 Boeren gevangen, mannen van invloed in het district, die ons vrij veel last veroorzaakt hadden. Onzerzijds geen verlies. Voorts is generaal Settle, na Schweizer-Reneke ontzet te hebben, zuidwaarts getrokken, naar Christianiahij had overal schermutselingen met de Boeren, maakte een 40tal gevangenen en verbrandde eenige hoeven. Uit deze opgaven ziet men, dat de Boeren heel wat manschappen door gevangenschap ver liezen en dat zij groote hoeveelheden vee kwijt raken. Generaal de la Rey, die zoo goed als ingesloten heette, is toch aan dit gevaar ontkomen en is ontsnapt. Ook generaal Erasmus heeft zich niet laten intimideeren door den toestand te Komatie- poort, en heeft zich niet overgegeven. Tot dusver logenstraft hij dus de zeer ongunstige meening, die velen over hem koesteren. CHINA. Van het program van minister Delcasse is al eenige dagen sprake, maar te Berlijn wist men nog altijd van niets. Het schijnt bekend te zijn geworden voor het officieel is meegedeeld, want eerst nu lezen we, dat den vertegenwoordigers der Fransche Republiek is opgedragen, de mogend- heden te polsen over een program van onder- handelingen met China. Het komt, zooals wij reeds meldden, op het volgende neer bestraffing der voornaamste sehul- digen, door de gezaifteu te Peking aangewezen handhaving van het verbod van den infoer van wapensschadeloosstelling aan regeeringen, ver- eenigingen en particulieren oprichting van een blijvend bezettingskorps van Peking, tot beseher- rning der legaties ontmanteling der versterkingen van Takoebezetting van twee of drie punten op den weg van Tientsin naar Peking. veertien dagen na zijn komst te Chesholm. Met verbeten toorn hoorde hij deze Woorden aanhet bleed steeg hem naar het hoofd. In de weinige weken, dat hij hier gevestigd was, had Blanea niets onbeproefd gelaten, om hem het leven zoo onuitstaanbaar mogelijk te maken. Hij was ein- delijk naar zijne tante gegaan, om bij haar troost te zoeken en dit was haar antwoord. z/Tante Elisabeth," zeide hij toornig ,/U gaat te ver. Zelfs van van u kan ik dit niet met berusting aannemen. Mijne vrouw moge de dochter van een koopman zijn, dat is het eenige, wat men haar verwijten kan. Blanca gelijkt wel eene getergde leeuwin, zij kwelt my genoeg, maar van u, tante, had ik betere verwachting." z/Het lag niet in mijn bedoeling je te krenken," verklaarde de dame, maar ik protesteer tegen de manier, waarop je gehandeld hebt. Je hebt je nicht slecht behandeld je hebt haar de gevoeligste vernedering aangedaan, die men een jong meisje kan aandoen. Zij had je woord en je hebt haar versmaad. Ik sta er verbaasd over, Victor, dat zij het met haar vurig temperement nog zoo be- daard opneemt." z/Dat zij het bedaard opneemt?" herhaalde hij spottend. //U moest maar eens zien, hoe zij het opneemt. Zij martelt mijne vrouw met allerlei stekelige gezegden en geniepige krenkingen. Mar garetha heeft nog geen enkel gelukkig uur gehad, sedert haar voet den drempel van het slot heeft overschreden. Maar laat ze zich in acht nemen (Wordt vervolgd).

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1900 | | pagina 1