Gemengde berichten. BtlRGERLlJKE STAND? Telegrafische berichtan. TER NEUZEN, 19 September 1900. Op de rijk voorziene agenda komen bovendien verschillende punteu voor, die betrekking hebben op en zeker belangrijk zijn voor de Zeeuwsche visschers. In de laatste jaren was er geregeld Zeeuwsch mosselzaad te kort, waarin dan voorzien moet worden door aanvoer van de Zuiderzee of Engeland. De vereeniging wil thans pogingen aanwenden, om hierin verbetering aan te brengen, door n. 1. aan de regeering te verzoekende Noordzee-weringen open te stellen voor het afhalen van zaad en de beperkende bepaling op te heffen, dat binnen 500 M. van den vasten wal niet mag gevischt worden. Een ander punt betreft de consenten, die in ons land alleen op de Zeeuwsche stroomen vereischt worden. De vereeniging wil aandringeo op af- schaffing dezer consenten voor de visschers in Zeeland. Ook wil zij aandringen op het aanleggen van kunstmatige mosselzaadbanken op een sneller en goedkooper vervoer per spoor van oesters, mosselen, garnalen en andere schelpdieren op het aanleggen van een betere losplaats te Antwerpen, voor de visschers die daarheen met hunne vaar- tuigen varen, om de mosselen te verkoopen op een duidelijke aanwijzing van de grens tusschen de Noordzee en de Zeeuwsche stroomen, in het belang van de garnalenvisschers op het doeu in- stellen van een onderzoek naar de oorzaken van den achteruitgang van de oester- en mosselcul- tuur enz. M. Ct. De kermis zette Maandagavond voor het circus Roberti goed in, de tent was overvol, een gevolg van den roep dien het gezelschap voorafging en ook om er getuige van te zijn hoe het paard van den heer J. A. Donze, na den korten tijd van dressuur zou werken. De verwachtingen werden niet beschaamd, uit zijn optreden met de schoolpaarden bleek dat de heer Roberti ten voile voor zijne taak is berekend en hij heel wat van zijne paarden weet te verkrijgen. Hetgeen men de dieren zag verrichteu evenaart de werk- zaamheden van beroemde circustroepen. Ook de rijders en rijderessen gaven blijken van flinke oefening in het berijden der paarden, ge- zadeld of ongezadeld. Het is ons niet mogelijk het programma in bijzonderheden te bespreken alleen zij gezegd dat de werkzaamheden met klimmende belangstelling werden gevolgd, niet het minst toen het optreden van het paard van den heer Donze werd aangekondigd. De twijfelaars konden zich nu overtuigen dat dit paard onder leiding van den directeur evengoed als de circus- paarden zijne werkzaamheden verrichtte. Niet te verwonderen was het, dat het publiek meermalen door een daverend applaus van zijne ingenomenheid blijk gaf. Hedenmiddag werd de tent bezocht door de schoolkinderen, die in zoo grooten getale opkwamen dat de tent overvol was. Het bood een aangenamen blik, die lange rijen van kinderen, met gezichten stralende van blijde verwachting de tent te zien binnentrekken. Hedenavond treedt den directeur op met een paard van den heer D. de Witte, bekend staande als een „kwaad paard", doch dat naar we ver- nemen zich even als de anderen aan den heer Roberti onderwerpt. Zaamslag, 18 Sept. Voor het beroep naar Arnhem, aan het aiaconessehuis aldaar is door Ds. A. M. Knottnerus alhier bedankt. Den 5 October a. s. zal door de Arron- dissements-rechtbank te Middelburg worden be- handeld, de zaak tegen P. H. A. v. d. P. te H. beklaagd van smaadschrift in de Zeeuwsche Kourier, tegenover den veldwachter te Zaamslag. Axel, 18 Sept. Gisteren was het 10 jaar geleden, dat de heer D. J. Oggel als burgemeester dezer gemeente werd geinstalleerd. Vele ingezetenen herdachten dit feit, door het uitsteken der vlag, terwijl den jubilaris des avonds serenades werden gebracht door de beide alhier bestaande muziekgezelscbappen, Axelsch werk- manskring en Concordia. Het eerste werd een vaandel en een herinnerings- medaille, het tweede een herinneringsmedaille, toegezegd. Philippine. Voor de verkiezing van een lid van den gemeenteraad, vacature E. D. de Bock tot 1905, zijn er drie kandidaten nl. A. E. Ar- broscheer, J. Barbe en E. A. de Mul. Koewacht. In ons vorig nurnmer konden wij nog melden, dat behalve de twee nieuwe getuigen Creve en Kegels nog een paar andere personen gedagvaard zijn. Onder dezen behoorl de man, die verklaard heeft Misseghers met een kruiwagen te hebben zien rijden in de richting van de bekende put en eene vrouw bij wie M. vaak kwarn en tegen wie hij nog al vertrouwelijk moet geweest zijn. Ook de burgemeester dezer gemeente is als getuige opgeroepen door den verdediger van be- klaagde. Er worden nog andere personen genoemd, doch zeker is het, dat het aantal getuigen te 's Gravenhage aanmerkelijk minder zal zijn dan die, welke voor de Middelburgsche rechtbank zijn verschenen. 's Gravenhage, 19 Sept. De Eerste Kamer heeft benoemd tot voorzitters der afdeelingen de heeren Fransen van de Putte, Geertsema, Alberda, Schimmelpenninck van der Oye en Viruly. Tot leden der commissie voor het ontwerpen van een adres van antwoord werden benoemd de heeren Ragusen, Bergsma, Van Boneval Faure, Van Asch van Wijok en Van Swinderen. Het ontwerp-adres zal heden in de sectien worden onderzocht, ter behandeliug op morgen. Wij vernemeu dat de Nederlandsche consul te Lourentjo-Marquez heeft getelegrafeerd, dat President Kruger het aanbod der Nederlandsche regeering, om met een Nederl. oorlogsschip naar Nederland te komen, aanneemt. Aan de Rijks Munt te Utrecht, die sedert eenige weken, na een geruimen tijd van stilstand, weer aan het werk is, is men op het oogenblik bezig met het aanmunten van guldensstukken, die het jaartal van het Kroningsjaar (1898) met den nieuwen beeldenaar en de nieuwe kroon op het wapen dragen. Vermoedelijk zal nog een vijftal weken met het aanmunten van guldens worden voortge- gaandaarna zal met het aanmunten van halve centen worden begonnen. Zaterdagavond is onder Edam een beambte van het Purmer waterschap verdronken. Met een schuitje op weg naar een der molens, is hij buiten boord geraakt. In den vroegen morgen van Zondag is zijn lijk opgehaald. De man laat 2 kinderen na. Voor de Haagsche rechtbank is een getuige verschenen in een zaakje van eene eenvoudige mishandeling. Subst. oflicier van justitie Mijnheer de presi dent, ik wilde nu nog wel eens precies van de zen getuige weten hoe de slag is toegebracht. PresidentGa uw gang meneer de oflicier. Subst. officierGetuige, wijs me nu eens pre cies hoe en waar de slag is gegeven. Getuige een forsch gebouwd man, meenende dat hij op het gelaat van den ambtenaar van het Openbaar Ministerie de casis positie moet aan- geven, heft de hand op en is in twee stappen bij den oflicier, die min of meer verschrikt een weinig terugwijkt met de woorden ,/Neen wijs het maar op uw eigen gezicht aan." De visscherlieden D. Meidam en J. de Boef Czn. te Brake! zouden Zondagavond op de zalm- vangst gaan en wilden hun boot aan een schip, dat achter een opvarende sleepboot hing, vast maken om zich de rivier op te laten trekken. De poging mislukte, met het gevolg, dat hun boot omkantelde en beiden te water geraakten. Meidam wist zich te redden, doch de Boef ver- dween in de diepte en verdronk. Zijn lijk is nog niet opgevischt. Hij laat een weduwe met drie kinderen en een ouden vader na, voor wie hij de kostwinner was. Een lastig geval. Te Amsterdam op de Keizergracht stond op een bovenverdieping voor een der ramen in de vensterbank een bloempot, en wel geheel los. Een dienstmeisje stiet tegen den pot aan, die uit de vensterbank natuurlijk naar beneden viel en neerkwam op een glasraam van de keuken van het perceel. De scherven met den pot vielen neer op een tweede dienstmeisje, dat wijnglazen stond schoon te maken het meisje zelf werd erg gewond en vier van de fijne glazen braken ook. Er worden nu schadevergoedingen geeischt door den banedenpatroon voor de glaasjes, door de benedenmeid voor de bekomen wonden, door den huiseigenaar voor de gebroken ruiten. Die kwestie is niet zoo gemakkelijk uit te maken. En mijn heeft niet altijd van die wijze rechters, zooals er vroeger moeten geweest zijn. We denken daar aan de historie in den Bosch, waar een leidekker die op het dak van't stadhuis werkte, uitgleed en door 't open dak in de groote zaal vie], waar juist een raadsvergadering werd gehouden, en hij viel precies op 't hoofd van een raadslid, dat morsdood ineen zonk, terwijl de leidekker ongedeerd bleef. Al de andere raads* leden sehrokken ijselijk, maar de leidekker stond bedaard op, maakte een buiging en zei //De heeren moeten 't niet kwalijk nemen, dat ik binnenkom, zonder dat ze me geroepen hebben" en daarmee streek hij de deur uit. De familie van het overleden raadslid daagde nu den leidekker voor schout en schepenen, opdat recht zou worden gedaan, en de rechter wees het volgendc vonnis //de leidekker moet gaan zitten juist op dezelfde plaats, waar de raadsheer gezeten had." De naaste zwaardmaag (naaste mannelijke familielid) moest op het dak gaan staan, juist op dezelfde plaats, waar de leidekker gestaan had en zich laten vallen op dezelfde manier en door 't zelfde gat, en mocht dan ook precies op den kop van den leidekker neerploffen. Daar had de zwaardmaag natuurlijk geen zin in, en daar niemand der overige familieleden in zijn recht wilde treden, ging de leidekker vrij naar huis. Zekere V. L., wonende te Vaals, keerde Zondagnacht per fiets huiswaarls na een bezoek aan een vriend. Daar hij geen licht op had, werd hij door een Duitschen politiebeambte daarop opmerkzaam gemaakt. L. gaf hem ten antwoord dat hij daar niets mede te maken had omdat men zich op Hollandsch grondgebied bevond. De politiebeambte maakte zich daarover zoo boos, dat hij L. van de fiets sleurde en zoodanig mishan- delde, dat hij door het vele bloedverlies bewusteloos neerviel. Daar L. niet alleen was, kreeg de wachtmeester der marechaussees te Vaals van het geval kennis en deze verwittigde er de justitie van. Er zijn zenuwachtige lieden, die niet slapen kunnen zonder licht in hun kamer, en anderen die geen slaap vinden voordat de kamer geheel donker is. Niets moeilijker echter, dan een kamer zoo te verlichten, dat de lucht daarin niet slecht wordt. Een slaapkamer op deze manier te ver lichten vereischt voornamelijk een voldoende ventilatie, d. w. z., een rijkelijken toevoer van frissche lucht, en wel moet deze toevoer een des te grootere zijn, naarmate de lucht in de kamer door de verlichting is verontreinigd. De mensch heeft, om door de in te ademen lucht niet te worden gehinderd, alle uren 23 kubieke meter frissche lucht noodig. Een persoon ademt in het uur 20 a 23 liter koolzuur uit; als men bedenkt, dat een petroleumlamp 95 liter koolzuur voortbrengt, een gasvlam 88 liter, een olielamp 60 liter, een stearinekaars 105 liter, en een was- kaars zelfs 233 liter in een uur, dan er nog bij- voegt het schadelijk kooloxydegas en ander schade- lijk gas, dat zich in deze lampen ontwikkelt, dan is het duidelijk, dat het luchten van een slaap kamer dubbel noodig is, wanneer er nog bovendien een lamp in brandt, Het electrische licht is het eenige, dat de lucht niet verontreinigt, en is daar- om ook het gezondste. Gas en petroleum daaren- tegen zijn in slaapkamers hoogst schadelijk. In den Amstel te Amsterdam is, door de gladheid der palen, een vervoerder van een vlot heipalen te water gevallen. Een paar voorbij- varende schuitenvoerders deden hun uiterste best den drenkeling van onder de balken te krijgen, wat eindelijk gelukte. Op een aldaar liggend schip gebracht, bleek de man reeds overleden. Hij was gehuwd en vader van 3 kinderen. De tweede jongen, die in het begin dezer maand bij een ontploffing te Groningen zoo ernstig gewond werd, is thans ook overleden de andere stierf eenige dagen geleden. Een derde slacht- offer wordt nog in het academisch ziekenhuis verpleegd. Zijn toestand is niet gevaarlijk. Ongeveeer acht dagen geleden ontstond er in eene herberg te Zwolle een kleine twist tusschen twee personen. Zekere v. d. V. zou zijn tegen- stander enkele woorden toegevoegd hebben die deze laatste zoo kwaad opgevat schijnt te hebben dat hij v. d. V. nog dienzelfden avond opwachtte en hem mishandelde. Deze feiten zouden allicht in het vergeetboek geraakt zijn, ware het niet dat genoemde v. d. V. thans ongeveer acht dagen na Sovengenoemd geval, is overleden, en naar men veronderstelt, tengevolge van een verwonding aan het hoofd, bij gezegde mishandeling verkregen. Een brief, 28 Oct. 1899 te Johannesburg op de post bezorgd, is eerst Zondag ongeschonden aan het adres Burmonstraat te Amsterdam terecht gekomen. Men meldt uit den Haag van Maandag. De 24-uren-wedstrijd van behoeftige menschen om tijdig een plaatsje voor het Kamergebouw in te nemen ter verhuring aan personen, die gaarue op de tribune zijn tijdens de Troonrede, is dit jaar uit gebreid tot een 48 uren-match. 'tis haast niet te gelooven, doch reeds bij het krieken van den dag, posteerde zich een 15tal mannen, vrouwen met kinderen, in het be kende hoekje op het Binnenhof, en hurkten zich neer tegen den muur, in afwachting dat een royale mijnheer of dame de plaats in de rij tegen item zooveel opkoopt. Sommigen dezer plaatsbewaar- ders waren voorzien van wollen doeken of ander deksel tegen de nachtkoelte, waarvan de menschen, dank zij de hooge najaarstemperatuur, ditmaal weinig last ondervonden. Tegen het klokje van negen in het schaftuurtje werd de boterham genuttigd, en ter vrij waring tegen dorst in den langen wachttijd werden zure appelen gebruikt. Aan den persoon, die eenigen tijd geleden is aangehouden en sedert in arrest gehouden, in verband met den moord op den knaap Van Wezel is de sluiting der instructie beteekend, zoodat dezer dagen een beslissing te verwachten is of de zaak al dan niet verwezen wordt naar de openbare terechtzitting van de arrond.-rechtbank te's Hage. Italie wordt bedreigd met een schandaal, dat een der meest geruchtmakende van onzen tijd kan worden en door geheel de beschaafde wereld de aandacht zal trekken. Uilgelekt is, dat wijlen Koning Humbert maande- lijks 150,000 lire van zijn civiele lijst ter zijde legde, om die te doen verdeelen onder de nage- laten betrekkingen van soldaten, die in de oorlogen door Italie gevoerd, het leven hadden verloren. Zoo moet langzamerhand door Koning Humbert een bedrag van 40,000,000 lire zijn afgestaan, en nu moet gebleken zijn, dat niet een der ver- eenigingen, die zich het lot van iuvaliden en van weduwen en weezen aantre'sken en voor wie de vorstelijke giften bestemd waren, ooit een cent ontvangen heeft. Waar het geld gebleven is, weet men nog niet, maar de verklaringen van hen, die belast waren met de verdeeling, werden niet voldoende geacht, en een onderzoek zal worden ingesteld, hoe het mogelijk was, dat, waar Koning Humbert de betrekkingen zijner krijgslieden zoo vorstelijk be- dacht, deze toch in de bitterste armoede verkeerden. le Pastena (Italie) heeft een zekere Gaetano Longo een achtdubbelen moord begaan. Hij leefde met zijne vrouw, die hij van ontrouw beschuldigde, in onmin. Onder voorgeveu zich met haar te willen verzoen^n, wist hij van haar de namen van ver schillende harer minnaars te veruemen. Daarna doodde hij haar en twee van hare miunaren en nog een vijftal anderen. Ten slotte joeg hij zich zelf een kogel door het hoofd. Op den spoorweg van Koersk naar Charkof (Rusland) liepen Zaterdag een passagiers- en een goederentrein tegen elkander aan. De eerste wipte uit de rails, en twintig van de reizigers kwamen om of bezeerden zich. Bij Blankenberge liep Zondag een passagiers- trein een zijspoor op. Te laat haahle de wissel- wachter den wissel over, zoodat eenige wagens omvielen en twee personen ernstig aan 't hoofd werden gekwetst. Hulst. II u wel ijks-aangiften5 Sept. Carolus Christiaan van Gijsel, oud 27 jm. en Maria van Damme, oud 30 j., jd. 13 Sept. Joannes Arthur Wouters, oud 36 j., jm. en Joanna Theresia van Raemdonck, oud 39 j., weduwn. Geboorten. 3 Sept. Joannes Josephus, z. van Pieter Jacobus Carpentier en van Paulina van Huffel. 12 Sept. Johannes Antonius, z. van Eduardus Judocus Kocmans en van Maria Petronella Pieters. Overlijden. 7 Sep}. Cordula Maria Antheunis, oud 4 m., d. van Seraphinus en van Barbara Elisaheth Vaal. 11 Sept. Johanna Cornelia van den Brande, oud 28 j., d. van Johannes Gerardus en van Seraphina Volleman. Axel. Huwelfjks-aangiften. 14 Sept Adriaan de Putter (van Zaamslag), oud 22 j., jm. en Jacoba den Hamer, oud 21 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 6 Sept. Jacobus Verberkmoes, oud 22 j., jm. en Johanna Elisabeth Wiest, oud 19 j., jd. 13 Sept. Mels Willemsen, oud 24 j., jm. en Catharina Dieleman (van Overslag), oud 23 j jd. Geboorten. 3 Sept. JacobuR Pieter, z. van Karel Jacobus van Drongelen en van Anna Catharina de Jonge. 5 Sept. Elizabeth, d. van Abraham Dieleman en van Dina Koole. Sara, d. van Adriaan Dieleman en van Maatje Jansen. 7 Sept. Elisabeth Suzanna, d. van Daniel Oppeneer en van Elisabeth Suzanna Verplanke. 8 Sept. Magdalena, d. van Jan Pieter Jonkman en van Leuntje Debora van der Wiele. 9 Sept. Catharina Levina en Maria Janna, dochters van Willem Kempe en van Sara Bolleman. 10 Sept. Dina Johanna, d. van Jan Cornelia Faas en van Maria van Cadzand. Bernardus Franciscus, z. van Ludovicus de Clercq en van Nathalia Steel. 12 Sept. Comelis Minikus, z. van Cornelis Jan Loof en van Christina Catharina Scheele. 15 Sept. Johanna, d. van Adriaan Kc iter en van Cornelia de Visser. Overlijden. 3 Sept. Wilhelmina de Feijter, oud 2 j., d. van Jan en van Christina Jacoba Jansen. 8 Sept. Jacob Riekwel, oud 20 m., z. van Jan en van Janna Wilhelmina Koster. 11 Sept. Sara Maria Ortelee oud 4 m., d. van Leendert en van Martha Wiemes. 12 Sept. Alhina Maria Waelput, oud 7 w., d. van Leo en van Marie Stephanie van Staveren. <1 ingc. Geboorten. 1 Sept. Antonius Florentinus, z. van Karolus Ludovicus van Laere en van Julia Amelia Pieters. 6 Sept. Joseph, z. van Johannes Francies de Potter en van Pharailda Philomena Haulez 11 Sept. Phelomena, d. van Franciscus van Overloop en van Maria Philomena van Laere. 12 Sept. Leonardus, z. van Franciscus de Bleijzcr en van Fiorentina van Hiel. Overlijden. 7 Sept. Anna Catharina van Mol, oud 47 j., echtg. van Josephus van Remortel. ■Ji t-11 ii -1 j I i laGeboorten. 6 Sept. Judocus, z. van Judocus Maas en van Rozalia Elias. lloiitcnisHf. Geboorten. 5 Sept. Carolina Anna Maria, d. van Petrus Johannes Benedictus Kint en van Marianna van der Velpen. 9 Sept. Maria Ludoviea, d. van Alphonsus Mannaart en van Maria Philomena de Roos. Overlijden. 5 Sept. Anna Maria Crombeen, oud 37 j., echtg. vaa Judocus Duerincks. Een als levenloos aangegeven kind van het vr. geslacht van Judocus Duerincks en van Anna Maria Crombeen. 6 Sept. Leon Albertus de Klerk, oud 2 m., z. van Adriaan en van Maria Louisa Buijs. 7 Sept. Eduardus Franciscus Neve, oud 1 m., z. van Petrus Johannes Franciscus en van Clotilde Veneranda Maria van Damme. Overslatj. In deze gemeente hebben geene aangiften plaats gehad. Sias van Lent, Ilnwelijks-aangiften. 7 Sept. Cyrille Petrus Franciscus Ilamerlink, oud 22 j., jm. en Hyppolita Rosalia Renique, oud 22 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 5 Sept. Camillus Ducarmon, oud 21 j., jm. en Louisa Maria Vereecken, oud 16 j, jd. Geboorten. 1 Sept. Richard Theophile, z. van Willebrordus Hamerlinck en van Emilia Hollebosch. Maurice, z. van Alphonsins de Kezel en van Elodie Marie Planckaert. 4 Sept. Julien Victor, z. van Desire Montay en van Adolphine Levean. 11 Sept. Petrus Henricus, z. van Cornelis Antonius de Krom en van Emilie Maria de Causmaecker. Overlijden. 11 Sept. Desiderius de Nocker, oud 71 j., z. van Levinus en van Johanna Catharina Gijzelman (beiden overleden. 13 Sept. Johanna Columba Troch, oud 40 j., d. van Dominicus en van Victorina Petronella van Dam. Sint Jansteen. Huwelijks-voltrekkingen 5 Sept. Petrus Buijs, oud 62 j., weduwn. en Amelia Frankevijle, oud 29 j., jd. Carolus Augustinus Jelijt, oud 58 j., gescheiden van echt en Philomena Schoofs oud 49 j., w d. Geboorten. 2 Sept. Joseph, z. van Petrus Swinne en van Elisabeth van Eck. Joseph, z. van Eduardus Ongena en van Prudentia van Meessche. Petrus Johannes, z. van Johannes Baptist Aitdenaerdt en van Melania Wijseveld 3 Sept. Maria Leonia, d. van August de Witte en van Julia de Vos. 4 Sept. Irma, d. van Benignus Bonssen en van Verginia Boels. 5 Sept. Nathalia Maria, d. van Franciscus Verstraeten en van Maria Ludoviea Smaele. 6 Sept. Fran- ciescus Fredericus, z. van Levinus Engels en van Colleta van Haver. 8 Sept. Alphonsius, z. van Theophilis van Remoor- tere en van Virginia Maria Paelinck. 10 Sept. Honore Joseph, z. van Leonardus Janssens en van Mathilde Colman, Julia Leonia, d. van Eduardus Lievens en van Antonetta Slock. 11 Sept. Maria Seraphina, d. van Cornelis Franciscus Maas en van Nathalie Want. Emilianus Joseph, z. van Desiderius Eduardus Slabbaert en van Leonie Scheirs. 13 Sept. Frederica Mathilda, d. van Aloijsius de Geest en van Eugenia Maria de Bleijzer. 14 Sept. Joseph, d. van Charles Louis de Block en van Fiorentina Thuije. Overlijden. 6 Sept. Anna Maria Verstraten, oud 6 m., d. van Petrus Josephus en van Clementina van Dors9elaer. Ilestdoriie. Huwelijks-aangiften. 1 Sept. Adolphus Jesoirens (van Overslag), oud 29 j.,jm. en Rozalia de Maerte- laere, oud 21 j., jd. Dominicus Johannes Begijn, oud 23 j., jm. en Prudence Wille, oud 22 j jd. Geboorten. 31 Aug. Irma Leocadia Augusta, d. van Maria Louisa Kersbulck. 14 Sept. Leontina Stephania, d. van Julianus D haene en van Emarentia Augusta Vermast. Overlijden. 10 Sept. Augustus van Acker, oud 23 j.. z. van Augustus en van Emiliana Steijaert. 14 Sept. Emarentia Augusta Vermast, oud 31 j., echtg. van Julianus D'haene. Kaatnvlas- Huwelijks-aangiften. 13 Sept. Cornelis Meeusen, oud 22 j., jm. en Sara Penne, oud 19 jjd. Elias van Tatenhove. oud 25 j., jm. en Adriana Kolijn, oud 28 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 6 Sept. Abraham Klaassen, oud

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1900 | | pagina 2