1 31 Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Duitschers werd zoo zwaar met messteken verwond, dat hij per as moest worden vervoerd naar de kazerne der marechaussfies te Einsterwold, alwaar de heer D. Schonfeld, arts, hulp verleende. Het is de marechaussftes gelokt de daders op te sporen. Zij hebben reeds eene bekentenis afgelegd. Bij een hunner werd een vlijmscherp mes, met bloed bevlekt, gevonden. De bekende heer Dudok de Wit, te Breukelen, zat dezer dagen op zijn buiten Slangevecht rustig te arbeiden in zijn kamer, toen een gezelschap dames en heeren zijn tuin kwam binnenrijden. Eluks werden de fietsen in de gereedstaande standaards gezet en plaats genomen op de sloelen en banken, die steeds op deze gastvrije plek gereed staan om bezoekers gelegenheid te geven tot rusten. De heer De Wit bleef doorwerken, in de ver- onderstelling dat men zich wel zou doen aandienen. Hoe werd hij echter verrast toen dit geschiedde door een geklop op de tafel en een geroep van /pAannemen Voor den steeds naar grapjes hunkerden //Kees" was niet veel tijd noodig om een plan te ont- werpen. In zijn eenvoudige huisjas met een blad onder den arm verscheen hij spoedig bij het gezelschap en vroeg onderdanigst wat de heeren en dames beliefden. De heeren waren over het algemeen belust op een ^oude klare", andere vroegen madera of port, de dames advocaat. Onze ,/kellner" moest hun zeer tot zijn leed- wezen meldeu dat laatstgenoemde drank niet aan- wezig was. Gelukkig bleken de dames geneigd zich met port tevreden te stellen. Spoedig was het bestelde in ieders bezit en de heer De Wit verwijderde zich bescheiden. Een poosje later moest hij echter opnieuw verschijuen om de glazen weder te vullen. De bezoekers begonnen intusschen aanstalten te maken om te vertrekken. Een van hen, die de beurs scheen te houden, vroegEn hoeveel krijg je nou wel, alles bij elkaar Niets. Algemeene verbazing Maar man, we vragen je hoeveel we verteerd hebben Jawel, ik heb de heeren goed verstaan en antwoordniets Maar man, ben je gek Neen, ik ben Dudok de Wit Tableau Onnoodig te zeggen dat zoowel de dames als de heeren zich uitputten in verontschuldigingen en dat de heer De Wit hun op zijn gewone hartelijke wijze vergiffenis schonk. Dat het gezelschap de namen Dudok de Wit en Slangevecht niet meer zal vergeten daarvan houden we ons overtuigd. Gemeenteraad van Ter Neuzen. AANBESTEDINGEN. Op Vrijdag 31 Augustus 1900, des voormid- dags ten 11 ure, aan het gebouw van het Pro- vinciaal Bestuur te Middelburg, van Het maken en inhangen van twee nieuwe buitenebdeurenhet uitnemen, herstellen en weder inhangen van de bestaande binnen- ebdeuren en het slopen van twee zich in de bergplaats voor houten sluisdeuren bevindende buitenvloeddeuren van de kleine schutsluis van het kanaal door Walcheren te Vlissingen. (Earning f 6000.) 364«te STAATSLOTERIJ. DAGEN. Voorm. Nam. Zaterdag 25 Augustus 1.57 2.14 Zondag 26 2.30 2.45 Maandag 27 3.— 3.15 Dinsdag 28 8.30 8.44 1 Woensdag 29 8.59 4.18 Donderdag 30 4.28 4.44 Vrijdag 31 5.— 5.17 ZEET1JDIN&EN. Van 22 tot en met 28 Aug. I VLAG. Vergadering ran Donderdag 23 Aug. 1900. Voorzitter de heer J. A. P. Geill, bnrgemeester. Aanwezig de heeren Moes. De Feijter, Harte, Wieland, Visser, Van der Hooft, De Koeijer, Grenu, Dees en De Jonge. Na opening der vergadering worden gelezen de notulen der roorgaande, welke worden goedgekeurd. De Voorzitter: Alvorens met de bchandeling van de punten der agenda aan te vangen, wenach ik een kort woord te wijden aan de gebeurtenissen der vorige week. Niet om mlj te verdedigen over mijne gepleegde handelingen, maar om over die gebeurtenissen mijne meening uit te spreken. Evengoed all ieder werkman het recht bezit om te weigeren voor een patroon te werken, evengoed heeft ook een patroon het recht om werkvolk naar keuze te nemen. Dit is eene groote waarheid, die in omstandigheden als die der voor- gaande week nog al te veel over het hoofd wordt gezien. Wanneer de vreemde werklieden, die hier kwamen, niet waren gesteund geworden, dan zouden zich antecedenten hebben voorgedaan die van groot nadeel zouden geweest zijn op de toekomst van Ter Neuzen. De grondwet waarborgt iedereen vryheid van perioon en goederen en daarom hadden die vreemdelingen recht op beicherming. Bijna is door voornoemde omstandigheden de orde verttoord I geworden en de vreemdelingen moeten een slechten indruk van de vrijheid van beweging in onze stad hebben opge- daan. Personen toch, die met de boot aankwamen en met de zaak niets uitstaande hadden, werden op hun tocht naar het station uitgejonwd, gestompt en nog een den hoed van 't hoofd gestagen. Hoe zouden wij, Hollanders, er over denken als wij in den vreemde op een dusdanige manier behandeld werden? Iedereen. al is hij Belg, Amerikaan of Hottentot, heeft recht op bescherming en deze moet dan ook verlocnd worden. Dan heeft men ook getracht de vreemde werklieden zonder eten of drinken te lalon, en daartoe pressie op de neringdoenden uitgeoefend. 'tis droevig dat zoo'n optreden alhier heeft plaats geliad en wanneer zich in de toekomst dergelijke gebeurtenissen voordoen, reken ik op aller stoun om de orde te handhaven. Hierna deelt de Voorzitter mede dat wegens ziekte afwezig is de heer Van den»Hoek en de heer Van de Velde wegens uitstedigheid. Hierna komt in behandeling 1. Ingekomen stukken. 14Brief van Ged. Staten, d.d. 11 Aug. jl., waarbij naar aanleiding van het raadsbesluit van 6 Aug. 1900, no. 4a, tot wijziging der begrooting voor het jaar 1900, wordt opgemerkt, dat, zoolang voor de betaling bij voorschot niet een post in uitgaaf is geraamd, uit de gemeentekas geene betalingen bij voorschot mogen geschieden en op de begrooting onder de ontvangsten geen post wegens teruggaaf van voorschot kan worden gebracht. Ged. Staten vorzoeken daarom bovengenoemd raadsbesluit, dat bij dit schrijven wordt teruggezonden, in dien zin te doen aanvullen, dat onder de uitgaven nog wordt gebraeht een post van 1820, voor het maken van den afrit bij de Grenulaan. Het Dag. Best, stelt voor genoemden post in bet bedoeld besluit onder de uitgaven uit te trekken en den daarin op- genomen post voor onvoorziene uitgaven, die daarvoor ruimte laat, met 1820 te verminderen, zoodat dan de totaalsom gclijk blijft. Z. h. s. aldus besloten. 1». Een schrijven van P. van Strien van den volgenden inhoud Met dankbetuiging voor do door mij ontvangen kennisgeving aangaande de benoeming van m\jn persoon tot lid van het Algemeen Armbestuur in deze gemeente, is deze dienende om u te doen weten dat ik geen genoegzame vrijheid vond, om deze benoeming niet te aanvaarden. Ik hoop dus met genoegen plaats te nemen in dat bestuur, om met vereende krashten mijn geringe gave te wijden, tot bevordering van het welzijn van de Algemeene Armen van deze gemeente, ver- trouwende op de bereidwilligheid van den Raad dezor gemeente om, waar hot noodig is, steun te verleenen om bestaande nooden te lemgen en ook te bestrijden hetgeen in onze zoo welvarende gemeente vaak een oorzaak van armoede en enenae is. Aangenoinen voor kennisgeving. c. Een adres van F. Werps, ambtenaar aangewezen tot de beteekening van vervolgingsstukken ter invordering van plaatselijke belastmgen, waarbij adressant verzoekt hem, evenals dit by het Rijk geschiedt, 40 cent uit te keeren voor het uitreiken van vervolgingsstukken en beteekenen van dwangbevelen aan als oninbaar voorgedragen belasting- schuldigen, daar zijne jaarlijksche bezoldiging is bepaald op 50 benevens de eraolumenten, welke hij van die belasting- schnldigen moet derven. Adressant legt verder over eon opgave van het bedrag der onverhaalbare kosten, bedragendo te samen 12 90. Het Bag. Best, acht het billijk dat, waar adressant die werkzaamheden heeft verricht, hij daarvoor ook beloond wordt, en stelt voor hem uit te keeren het bedrag dat hem volgens de aangegeven berekening, zal toekomen van de werkelyk onverhaalbaar gableken belastingschuldigen. Aangenomen z. h. s. «I. Een adres van Ph. Haak, doodgraver, die, wijzende op de steeds toenemende bevolking en het steeds hooger wordend sterftecijfor, zijne jaarwedde niet geevenredigd acht aan den meerderen arbeid die van hem op de begraaf- plaats gevergd wordt. De gelegenheid wordt hem nu grootelijks ontnomen om op andere wijze iets te verdienen voor het onderhoud van hem en zijn gezin, terwijl zijne jaarwedde te gering is om in die behoeften te voorzien, waarom hij beleefd eene behoorlijke schadeloosstelling voor die toenemende werkzaamheden verzoekt. Overeenkomstig het voorstel van het Dag. Best, wordt besloten dit adres bij de begrooting te behandelen. Boor Burg, en Weth. wordt aangeboden eene voor- draeht van zetters voor 's Rijks belastingnn, ter inzending aan Z. Exc. den Commissaris der Koningin. Op de voordracht komen voor de heeren P. Moes, J. A de Jonge (met ultimo Dec. a. s. aan de beurt van aftreding) G. Wieland en R. Walraven. lot stemming overgaande worden als eerste candidaten op de lijst geplaatst de heeren Moes en De Jonge met resp. 9 en 8 stemmen. Een briefje was bianco. Als tweede candidaten worden op de lijst geplaatst de hepren Wieland met 9 en Walraven met 6 stemmen. De heer D. J. Dees verkreeg 3, de heeren P. van Strien en Jacob de Bruijne ieder 1 stem. De heeren Moes, De Jonge en Wieland verklaren zich de keuze te laten welgevallen. Aan den heer Walraven zal van de keuze worden kennis gegeven, met verzoek zich te verklaren. T» Ingekomen is het verslag der Kamer van Koophandel en Fabrieken over 1899. Aangenomen voor kennisgeving. If. De Voorzitter deelt mede het verslag der commissie belast met het instellen van een onderzoek naar brandspuiten, van welke commissie deel hebben gemaakt do heeren Geill, Moes en Van Rees. De commissie bezocht de brandspnitenfabriek der firma Bikkers Zoon te Rotterdam. Deze had geen spuiten door stoom of andere kracht in beweging gebracht in voorraad, zoodat het bezoek zich bepaalde tot mondelinge onderhande- lingen en het bezichtigen van verschillende in de fabriek vervaardigde onderdeelen, de vervaardiging zelve en slangen. De firmanten, die slechts brandspuiten welke door stoom of handkracht worden bewogen vervaardigen, ontraadden het gebruik van z. g. motorspuiten, van meening zijnde, dat deze nog niet dien graad van volkomenheid hebben bereikt, dat een geregelde gang en werking verzekerd waren, zoodat het volgens hen zoude kunnen voorkomen dat eene motor- brandspuit juist haperde op het oogenblik dat watergeven noodig was. Naar hunne meening leverden alleen stoom- brandspuiten zekere waarborgen voor accurate werking en geregelden gang. Zij meenden ook dat iedere werkman die routine verkreeg eene stoomspuit zoude kunnen bedienen, wat met motorspuiten h. i. niet zoo gemakkelijk zoude gaan. Hoewel de firmanten genegen waren eene motorbrand- spuit te vervaardigen, konden zij daarop geen waarborg geven zooals zij dit doen op de stoombrandspuiten. De commissie maakte gebruik van het aanbod der firmanten tot het maken van een rijtoertje met een benzine motorwagen en bij het rijden bleek der commissie dat de benzinemotor, in handen van een bekwaam bestuurder, een uitstekend krachtmiddel is. De firma zal, zonder verbintenis voor de gemeente, prjjs- opgave zenden van een gewone stoombrandspuit en van eene motorbrandspuit met en zonder kunstmatige voortbewegings- kracht. Te 's Gravenhage had de commissie gelegenheid te zien werken een door de firma Crans Co. aldaar aan de gemeente geleverde stoombrandspuit. Gedurende het rijden naar de plaats waar water zou gegeven worden werd stoom gemaakt en spoedig na aankomst gaf de spuit water, eerst met 2 stralen, daama met 4. De werking was zeer mooi en geregeld. Een voor het werken hinderlijk op en neer gaan der machine zou bij verdere door de firma Crans af te leveren spuiten zich niet meer voordoen, daar de horizontale zuigers door vertikale zijn vervangen. Ook deze firma zal prijsopgaaf zenden van eene vertikaal werkende stoombrandspuit met een vermogen om bij 375 M. persslang een waterstraal van 20 M. hoogte en een hoeveelheid van 500 liter water in de minuut te verplaatsen. Te Heiligerlee zag de commissie eene motor brandspuit in werking bij de firma Van Bergen. De samenstelling der machine scheen hoogst eenvoudig en na uitlegging door den heer Van Bergen kwam het der commissie voor dat zij gemakkelijk te bedienen was. Zonder voorafgaande bewerking begon de spuit, nadat een paar handles werden omgedraaid, te zuigen en gaf door een 40 M. lange persslang een krachtige waterstraal van21m.M. dikte, die pi. m. 35 M. ver geworpen werd en eene hoogte bereikte van pi. m. 20 M. Bij 100 M. persslang was het resultaat minder, docli door lekkages in de slangen ging toen veel water verlorcn. Toch verkreeg men met de straal nog een hoogte van 17 en een afstand van 25 M. De machine werkte geregeld door, de pijpleider had geen last van schokken. Een eigenaardigheid was dat alleen bij 2 persslangen een kleiner mondstuk kon gebruikt worden, terwijl bij den pers slang een kleiner mondstuk de machine onmiddellijk deed stilstaan. De heer Van Bergen verklaarde dat hij nog niet gereed was, maar gaame motorspuiten met garantie wilde leveren. In korte woorden is het resultaat van hetgeen de commissie zag als volgt De kunstmatig in beweging gebrachte brandspuiten ver dienen verreweg de voorkeur boven die met handkracht bewogen. De kunstmatig in beweging gebrachte n. 1., voor zooverre die door de commissie zijn beoordeeld. Wat eenvoudigheid van bediening betreft geeft zij de voor keur aan een motorspuit, wanneer de fabrikant de noodige garantie wil verstrekken en zij ten alien tijde kan in werking worden gebracht door iemand die door den leverancier voor de algeheele aflevering met de bediening is op de hoogte gebracht. Bepaalde voorstellen zullen eerst kunnen worden gedaan, wanneer de motorspuit voor de »VrijwilIige brandweer" te Ter Neuzen zal zijn aangekomen en ieder de werking daarvan zal kunnen beoordeelen. De Voorzitter voegt hieraan toe dat de spuit der »Vrij- willige brandweer" dagelijks te wachten is, doch dat, naar hij vermeent, 't plan bestond, met die spuit ook te Dordrecht nog proeven te nemen. 3. Benoemen vroedvrouw Sluiskil. De Voorzitter deelt mede dat door velen inlichtingen gevraagd zijn, doch dat alleen gesolliciteerd is door mej. E. J. Karmerood te Neede, van wie voor zoover een onderzoek is ingesteld, goede inlichtingen verkregen zijn. Tot stemming wordt overgegaan, waarvan de uitslag is, dat mej. Karmerood met algemeene stemmen wordt benoemd' Aan de benoemde zal ver2ocht worden, bij aanneming der betrekking, met het oog op de behoeften van Sluiskil, spoedig in functie te treden. Vaststelling gemeente-rekening over 1899. De Voorzitter deelt mede dat van de commissie, in wier handen de rekening gesteld is, voor het uitbrengen van advies, nog geen rapport is ingekomen en verzoekt daarom de commissie, thans van hare bevindingen verslag uit te brengen. De heer Dees zegt nog steeds met inzending van het rapport gewacht te hebben, om het door het mede-lid den heer Van de Velde te laten onderteekenen, wat door diens uitstedigheid niet heeft kunnen plaats hebben. Hy legt thans het rapport over. Het rapport is van den volgenden inhoud De commissie, aangewezen tot het nazien der gemeente- rekening over het dienstjaar 1899, heeft de eer het navolgende te rapporteeren Het is haar n. 1. gebleken, dat de betalingen aan de ver schillende aannemers van gemeentewerken zeer onregelmatig plaats vinden. Werden sommige rekeningen over het eerste haltjaar reeds in Juli 1899 voldaan, over het laatste half jaar daarentegen werden er gevonden waarvan de betaling pas in Juni van dit jaar plaats vond. Terecht is dan ook door aannemers over te late betaling voor gemeentewerk geklaagd. Ook heeft de commissie niet begrepen hoe het kwam, dat verschillende betalingen zijn geboekt voor dat urns van anderen waarvan de betaling reeds vroeger plaats gehad heeft. Nog wenscht zij Burg, en Weth. opmerkzaam te maken op sommige artikelen aan de gemeente geleverd, waarvan de eenheidsprijzen veel te hoog zijn in rekening gebracht. Eveneens vraagt zij of de voorschotten door den Secretaris gedaan, en die vrij belangrijk hoofdzakelijk voor telegrammen plaats vinden, niet kunnen worden voorkomen b. v. door afgifte van mandaat over elk half jaar aan den gemeente' ontvanger door den Directeur der posterijen alhier. Zij acht dit in het belang van den ambtenaar zelve en bij eveDtueele verwisseling van ambtspersoneel voor de gemeente wenschelijk. Wat de rekening der brandweer betreft was do commissie eenparig van oordeel dat werkelijk is uitgegeven 292,754; een bedrag evenwel van 93,764 was niet door kwitanties gedekt, ongerekend het bedrag uitgekeerd aan het personeel bij de verschillende oefeningen. Daar de commissie verder geen aan- of opmerkingen heeft adviseert zij tot goedkeuring. D. J. DEES. J. A. DE JONGE, De Voorzitter geeft in overweging om Burg, en Weth. gelegenheid te geven de in het rapport der commissie aange- haalde punten te onderzoeken en in een volgende vergadering te beantwoorden, daar het niet mogelijk is dit zonder voor afgaande kennisneming behoorlijk te doen. Daar de commissie geen bezwaren daartegen oppert is er evenwel niets dat belet de rekening voorloopig vast te stellen waartoe spreker het voorstel doet. Met algemeene stemmen (de heer Moes houdt zich buiten stemming) wordt de gemeente-rekening over 1899 voorloopig vastgesteld op een bedrag van f 60,874,114 in ontvangsten, 55,724,79 in uitgaven en alzoo met goed slot van 5149,324 Mede worden goedgekeurd a* De rekening van het Burgerlijk Armbestuur over 1899, bedragende 4817,77 in ontvangsten, 4498,92 in uitgaven, alzoo een goed slot van f 318,85. b. De rekening der commissie van beheer oyer den grindweg Ter NeuzenHoek over 1899, bedragende in ontvangsten 1071,254 en in uitgaven 926,254, alzoo met een goed slot van f 145. c. De rekening van het bestuur der brandweer over 1899 bedragende in ontvangsten 300, in uitgaven 292,754 alzoo met een goed slot van f 7,244. De rekening der Kamer van Koophandel en Fabrieken over 1899, bedragende in ontvangsten f 125, in uitgaven J 93,974, alzoo een goed slot van 31,024. Reclames hoofdelijken omslag. Ter behandeling hiervan wordt de openbare zitting geschorst en gaat over in eene met gesloten deuren. Na het weder openbaar worden der zitting deelt de Voor zitter mede, dat op de ingekomen reclames de volgende beschikkingen zijn genomen L. H. Schalk gehandhaafd op - Wed. F. A. Susijn gehandhaafd op J. van de Ree Jz teruggebracht van /2750 naar Wed. J. Sturm ontheffing verleend over de maanden dat zij niet meer in de gemeente woonachtig was H. R Kramer gehandhaafd op P. van Alten teruggebracht van f 1650 naar H. R. Jansen looo Jac. Deij 800 J.- M. Zietse 1000 G. Meertens gehandhaafd op A. J. Leenhouts J. A. Rijnberg P. C. Lafort teruggebracht van 500 naar Wed. P. H. du Pree teruggebracht van f 500 naar A. Loekemeijer, aangeslagen op 500, is van het kohier afgevoerd, na nader onderzoek. K. Broekhoven, aangeslagen op f 400, van het kohier afgevoerd. Aug. Audenaert gehandhaafd op C. Abrahamse Wed. L. A. Adriaansen, aangeslagen op 400, is van het kohier afgevoerd. Jde Bruijne gehandhaafd op N. J. Imandt teruggebracht van 900 naar 41 Reclames belasting honden, De Voorzitter deelt mede, dat op de ingekomen reclames als volgt is beschikt G. N. Nagelkerke, ontheffing verleend over een halfjaar. Arie den Exter, ontheffing verleend over een halfjaar. Abr. de Koeijer, moet een halfjaar betalen wegens een waakhond en zal op het suppletoir kohier over een halfjaar worden aangeslagen voor een jachthond. Abr. Klaassen is oiitheven van zijn aanslag. M. Blankers idem. C. Riemens ontheffing verleend over een halfjaar. J. van Pienbroek idem. M. Verbrugge idem. H. S. Ward idem. 2. Verhooging maximum der heffingen van den hoofdelijken omslag. De Voorzitter stelt namens het Dag. Best, voor tot H. M. de Koningin het verzoek te richten om het maximum bedrag dat van den hoofdelijken omslag mag geheven worden te verhoogen van f 18000 tot f 20000. Het gezamenlyk bedrag der voile aanslagen ging de laatste jaren telkens het maximum te boven, zoodat zonder verhooging der aanslagen de hoof- delijke omslag in deze gemeente meer dan 18000 kan opbrengen. Wegens de stijgende behoeften is een hoogere opbrengst noodig, terwijl, om beneden het maximum te blijven, de laatste jaren de aanslagen met eenige percenten moesten worden verminderd. Overeenkomstig het voorstel wordt z. h. s. besloten. Daarna sluit de Voorzitter de vergadering. f 9500 3000 2250 2100 1200 900 500 900 700 600 500 400 400 400 400 1800 500 Trekking van Woensdag 22 Augustus 1900. 3e klasse. 8e lijat. Prijzen van 100 en daarboven. No. 366 26,000. No. 20768 f 5000. No. 6978 2000. No. 12672 19445 /1500. No. 19226 1000. No. 11412 16660 400. No. 20583 f 200. No: 2840 7225 20229 20667 100. Prijzen van /45. 4659 7318 9755 12483 14683 4670 7357 9846 12501 14704 4710 7398 9847 12508 14735 4716 7402 9901 12524 14893 4752 7420 9917 12012 14905 4782 7422 9946 12652 14913 4794 7459 9976 12673 14921 4844 7497 9980 12680 14950 4900 7545 10012 12733 15057 4933 7593 10031 12750 15066 4936 7601 10209 13069 15108 4967 7661 10216 13070 15156 4980 7823 10219 13081 15184 5106 7835 10319 13108 15265 5147 7844 10355 13114 15273 5148 7864 10385 13120 15285 5176 7932 10442 18142 15298 5218 7983 10447 13185 15317 5226 8083 10511 13191 15336 5510 8124 10518 13223 15342 5553 8145 10544 13252 15418 5646 8419 10549 13275 15508 5719 8445 10599 13297 15532 5738 8520 10081 13339 15581 5745 8599 10636 13344 15596 5880 8640 10680 13 54 15597 5939 8684 10738 13427 15723 5940 8713 10864 13447 15837 6148 8751 10907 13525 15881 6175 8758 10909 13537 I5934 6229 8812 10935 13611 15965 6356 8843 10960 13622 15996 6402 8919 11081 13806 16005 6444 8924 11084 13854 16052 6523 8972 11216 13905 16088 6526 9012 11260 13993 16097 6549 9069 11300 14007 16101 6558 9070 11393 14028 16109 6624 9090 11508 14065 16119 6706 9159 11538 14068 16130 6713 9178 11605 14073 16257 6763 9190 U644 14149 16310 6783 9252 11726 14163 16312 6897 9312 11766 14257 16356 6964 9353 11770 14316 16369 6969 9874 12163 14339 16418 6977 9437 12165 14393 16439 7012 9442 12220 14535 16444 7019 9453 12222 14541 16554 7076 9546 12248 14567 16597 7110 9563 12318 14613 16598 7122 9575 12413 14638 16656 7217 9599 12424 14642 16782 7233 9615 12440 14681 16805 12449 36 2151 186 2189 258 2382 270 2409 325 2450 839 2459 376 2506 382 2583 403 2738 460 2749 508 2754 642 2765 659 2839 811 2845 839 2853 842 2854 852 2953 940 3101 965 3109 976 3111 979 3118 1030 3179 1049 3221 1058 3293 1089 3319 1100 3360 1108 3396 1119 3398 1167 8400 1171 3415 1251 3418 1261 3572 1314 3642 1364 3674 1377 3726 1439 3829 1477 3883 1570 3893 1576 3942 1594 3951 1621 8977 1632 4056 1638 4114 1663 4177 1716 4260 1749 4237 1790 4309 1875 4362 1920 4435 1924 4452 19S0 4474 1987 4498 2006 4507 2094 4557 2122 16816 19202 16843 19209 16883 19235 17009 19251 17068 19255 17074 19274 17139 19284 17189 19832 17193 19364 17258 19385 17261 19430 17276 19446 17292 19472 17379 19474 17389 19494 17402 19589 17574 19584 17066 19668 17674 19673 17737 19682 17755 19858 17768 19881 17770 20022 17802 20044 17840 20066 17898 20121 17909 20207 17942 20224 17951 20246 17988 20279 18043 20286 18048 20348 18109 20442 18126 29474 18127 20477 18143 20479 18144 20482 18153 20524 18189 20562 18202 20595 18297 20640 18357 20644 18391 20645 18467 20653 18514 20707 18629 20715 18760 20718 18784 20799 18925 20822 19046 20875 19141 20963 14156 20989 19182 20992 20999 Se klasse 2e lijst 20967 moet zijn 20960 en 14932 moat zyu 14922. Trekking van Donderdag 23 Augustas 1900. 2e klasse. 4e lijst. Prijzen van f 100 en daarboven. No. 18950 1000. No. 19569 100. Prijzen van 45. 649 3517 5701 7839 9635 11229 13496 16885 18580 659 8583 5866 7935 9666 11235 14348 16969 18604 1294 3798 5913 8349 9741 11362 14461 17165 19184 1650 3844 5991 8426 9855 11544 14488 17327 19192 1754 4032 6329 8571 9866 11992 14700 17353 19207 1789 4587 6369 9248 10323 12298 15113 17751 19218 1947 4820 6573 9291 10334 12431 15335 18292 19596 2055 5037 7081 9410 10501 12547 15564 18365 19624 2314 5173 7218 9468 10587 12699 16014 18383 19690 2635 5513 7237 9469 11113 13076 16388 18442 19894 8280 5626 7315 9548 11173 13135 16586 18542 M H It H NAAM. Ma. Van en naar. Lading. 22 23 23 22 23 Eng. barge Eng. s.s. idem Eng. sch. Zweed. s.s. Eng. sch. Eng. s.s. idem idem idem idem Eng. s.s. idem idem idem idem Noor. s.s. Eng. s.s. Voor Ter Heaieni Eustace Ann Webster Golfer 242 2241 1066 Londen idem idem Van Ter Meissen Hailing Ferm I 2199 |Lond<jn 1507 'Middlesbro Voor (went 1 Silverlands Aire Faraday Truro Sea Gull Calder 343 1763 2525 2366 2762 1992 Fowey Goole New-Castla Hull Londen Goole Van Gent t Ituna Derwent Hero Sea Serpent Kinghorn Borregaard Tadorna 1855 2349 2194 2553 1993 1814 3730 Amble Goole Hull Londen Leith Boness Antwerpen ijzer stukg. ledig stukg. jedig pijpaarda stukg. kolen stukg. idem idem ledig stukg. idem idem idem ledig stukg. Voor Selzaete 1 23 EngTs.8. Alchymist I 1079 IHavre creosoot Van 22 tot en met 23 Aug. werden langs de Oostsluizen alhier 28 binnenvaartuigen op en 26 afgeschutdoor de Wests], 8 op- eu 8 afgeschut.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1900 | | pagina 6