Iedel)iirprs van Graanw. E. J. VAN LEUVEN. Burgers vaD ZaamsJag en omstrek ea Het Winkelhuis, Handelsberichten. BCJRGERL1JKE STAND. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Advertentien. Openbare Verkooping Botha achter Becket's kopje op eenige mijlen af- stands ran de stad overleveren. De getuige verzette zick tegen het plan dat hij te gevaarlijk achtte. De beklaagde zou gezegd hebben, dat als zij ontdekt werden, zij slechts naar Ceylon vervoerd zouden worden Hij hoopte 250 man bijeen te krijgen waarmee hij, behalve alle officieren, ook de 7000 geweren in de artillerie kazerne meende te kunnen veroveren. Zij moesten ook nog 's nachts uitgaan en wanneer de politie-agenten hun passen inspecteerden de wapens van de agenteu grijoenDen heeren Melt Marais, Krans en Erasmus was ook gevraagd om mede te doen, maar de eerste en derde hadden geweigerd. De getnige kreeg van beklaagde een zakboekje waarin plannen van de verblijfplaatsen in de stad waren. Dit boekje wees hij aan drie leden van de politiemacht. Luitenant Kruger, van de Imperial Transvaal Police verklaarde dat hij het boek gezien had. Er stond in cijferschrift het volgende in //Ga door met het werk, verlies den moed niet, ik zal je niet in den steek laten." Een getuige, Duplessis, was door den beklaagde gevraagd of hij een betrouwbaar persoon kende, die naar general Botha giug. Getuige had gezegd, dat hij een kaffer kende, die met de Hollandsche ambulance naar generaal Botha terug ging. Te Philadelphia is in hotels en restaurants een machine in gebruik om borden te wasschen. Deze bestaat uit een waterreservoir en een deksel. In het reservoir zijn twee toestellen, een van veeren voorzien, die het bord omvatten, en een van borstels, die het bord schoonwrijven. In het deksel zijn twee openingen, <;en om de borden in de machine te doen, en een waar ze er uitgenomen worden. Volgens de uitvinders kan een bord per seconde door deze machine gewasschen worden. In een restaurant te Leipzig heeft een twintigjarig jongman, Feling genaamd, vrijwillig aan den eigenaar van het restaurant verklaard dat hij anarchist was. Hij beweerde van het anarchistische cornitd de opdracht ontvangen te hebben den koning van Saksen te vermoorden, maar daar hij zich niet in staat gevoelde die zending te vervullen, wilde hij zich liever onmiddellijk bij de justitie aangeven. Eeling heeft in Amerika een broer, die ook in betrekking met de anarchisten staat. Op het oogenblik van zijn inhechtenisneming had hij geen wapens bij zich. Men zegt dat Luccheni, de moordemaar van de keizerin van Oostenrijk, gewichtige onthul- lingen beloofd heeft, die op den geschikten tijd ter openbare kennis zullen gebracht worden. Dimitrof, de moordenaar van den Roemeen- schen hoogleeraar Mihaileanoe, heeft onthullingen gedaau omtrent een samenzwering tegen het leven van koning Carol van Roemenie. Het revoluti- onair comite te Sofia besloot den dood van dezen vorst en droeg aan een barbier, Karakof geheeten, de uitvoering van dit besluit op. Karakof ver- trok naar Boecharest en kreeg twee man mede, die hem moesten nagaan en zien of hij zich naar behooren aan zijn opdracht hield. Hij en zijn twee bespieders werden in de Roemeensche hoofdstad gegrepen. Karakof beriep zich bij deze gelegenheid op vorst Ferdinand verklarende dat die hem wel zou beschermen. In de buurt van de Spaansche stad Baclon een meteoor neergevallen en met groot geraas gesprongen. De bevolking was in hooge mate ontsteld. Kopenhagen wordt sedert eenige dagen ge- teisterd door een rattenplaag. Geen huis waar deze dieren niet zijn, en de bevolking wenscht dat het gemeentebestuur krachtige maatregelen zal nemen. Men wil bv. een premie uitloven voor elken gedooden rat. In het beroemde schatrijke klooster van Paulus den Kluizenaar op de Jasna Gdra, bij Czenstochowa in Polen, waar jaarlijks honderd- duizenden pelgrims heenstroomen, om voor de Zwarte Madonna, een volgens de legende door Lukas geschilderd portret van Maria, neer te knielen, werd dezer dagen een processie gehouden. Ter eere daarvan was het klooster geillumineerd. De toren raakte in brand en viel naar beneden. Twee menschen werden verpletterd, zeven zwaar gewond. De brand werd gebluscht. In het Beiersche dorpje Mehlbach heeft een lSjarige knaap de school in brand gestoken, teneinde vacantie te hebben. Hoe kinderliefde iemand parten spelen kan, ondervond dezer dagen de bisschop van Munster, die op zijn wandeling voor de deur van het huis van zijn buurman een jongen zag staan, die tevergeefs beproefde de bel te pakken te krijgen, waarom de bisschop hem er mee hielp. Krachtig trok hij aan de bel en wachtte een oogenblik of er ook opengedaan zou worden. Toen de jongen voetstappen in de gang hoorde, trok hij den bisschop aan zijn toga en zei,/nu moeten wij maxen, dat wij wegkomen, anders krijgt hij ons te pakken,' en meteen zet hij 't op een loopen. Het volgende oogenblik werd den kerkvoogd vnendelxjk gevraagd wat zijn verlangen was. Te New-York hebben standjes plaats gehad tusschen negtrs en blanken, en wel in da wijk, die men als zeemanswijk zou kunnen aanduiden. 70 personen werden gekwetst. Evenals tejSt Louis, was de moord op sen aolitie- agent oorzaak van deze vervolging. Het officieele rapport over het vergaan van de Framde is uitgegeven. Positief blijkt daaruit alleen, dat de ramp noch aan den commandant van de Brennus, noch aan den bevelvoerenden officier van de Framee kan worden geweten. Het waarschijnlijkst is, dat het toestel, waarmede de commando's op de Framee werden overgebracht, niet juist heeft gewerkt. Bizondere lof wordt in het rapport van den bevelhebber der Brennus gebracht aan den commandant van de Framde, wien een reddingsgordel werd toegestoken, maar deze gaf den gordel aan een van zijn onder- geschikten onder de opmerking straks komt mijn beurt. Onmiddelijk daarop zonk de Framee. De bond van arbeidstersvereenigingen te New-York opende in Juni een bureau van werk- verschafling, door welks bemiddeling arbeidsters, die gedurende het doode seizoen werkloos zijn, een b^rekking als dien- en kamermeisje op bad- plaatsen en zomerverblijven vinden. Op deze wijze worden twee vliegen in den klap gevangen zegt ,/Belang en Recht"aan de meisjes wordt een lucratieve betrekking en tevens een verblijf in de gezonde lucht bezorgd. Ook aan niet-leden worden plaatsen verschaft. Parlementair te zijn in een vergadering geldt doorgaans als het toonbeeld van hoffelijkheid. Maar in Oostenrijk is het anders. Daar is d nabootsing van het parlement zelfs gevaarlijk. Zoo bv. in den raad te Sovri, die dezer dagen een zeer rumoerige zitting hield. De voorzitter kon de orde maar niet herstellen, en ten einde raad nam hij den inktpot, die voor hem op tafel stond, en slingerde dien den lawaaiig- sten druktemaker naar het hoofd. De inktpot miste zijn doel, doch de oorlogsverklaring werd aangenomen. Op de groene tafel, waarachter de burgemeester troonde, werd door zeven leden een stormaanval gedaan, en van geen genade willende hooren, sloegen zij den vijand zooveel gaten in het hoofd, dat hij voor dood achter zijn groene verschansing neerzeeg. De zeven burgemeester-moordenaarszijn gevangen genomen. Een medewerker van de Figaro heeft op de Parijsche tentoonstelling een Chinees ontmoet die door zijn ernstige houding, zijn langzame bewe- gingen zeer zijn aandacht had getrokken. Hij knoopte een praatje met hem aan en ging weldra tot een geregeld intervieuw over. Wat de Chinees vertelde is niet zoo heel belaugrijk, maar gaf een nogal aardige verklaring van den haat derChiueezen tegen de Europeanen. De Chineezen zijn een verouderd volk, zeide hij en hebben langzamer- hand de manieren van een grijsaard aangenomen. Zij hebben boven alles een afkeer van rumoer. En daar komen nu de Europeanen, vol vuur en leven en zij brengen kanonnen, geweren en spoorwe- gen mede. Dit alles maakt leven en doet de Chinee zen onaangenaam aan. De Europeanen ging de Chinees voort, grijpen elke gelegenheid aan om rumoer en lawaai te maken. Als zij, oin maar eens een voorbeeld te noemen, de gezondheid van iemand drinken, weten zij niet beter te doen dan de glazen tegen elkander te stooten, terwijl het eenvoudiger en even wel- sprekend is ze zwijgend op te heffen, zooals de Chineezen doen. En daarom zetten de Chineezen de Europeanen de deur uit, gelijk iemand die hoofdpijn heeft een levenmaker uit zijn nabijheid verbant. Rotterdam, 20 Augustus 1900. Binnenl. Granen. Nieuwe soorten Granen en Erwteu waren heden ter markt. Men noteert Buitenl. Granen. Tarwe op levering per 2400 kilo Nov. 183Rogge op levering per 2100 kilo Oct. 126 it 127 Maart 127, Helenarogge /1S8; Taganrog 141 Gerst zwarte zee 113; per 2000 kilo; Amerik. Mais /110 a 113, per 2000 kilo; Russische Haver 6,—, Tarwe 8,50 per 100 kilo. Me el. Prima inlandsch 11,a 12, le soort 10, H 11,prima Belgisch 11,50 k 12,— 1" soort 10,75 it 11,25 prima Fransch 10,50 it /ll,— 1« soort 9,50 a /10,—extra puik Hong. 14,25 a 15,25; le soort 12,si, 13,75; prima Amerik. /II,— si 11,75; 1« soort 8,75 a f 9,50 2® soort f 7,50 a f 8,50 Duitsche Roggebloem /9,75 it 10,75; Inl. Roggebloem f 11,50 per 100 kilo netto. Runderprijzen 54 a 64; Stieren 40 a 55; Kalveren 65 k 80; Schapen 45 k 50; Varkens 39 k 42 cent, alles per kilo. Melk- en Kalfkoeien 175 k 220; Stieren 90 ii /HO; Vaarzen 70 a 120 Graskalveren 30 k 40 Fokkalveren /15 I 20; nuchtere /5 it /10; Biggen /5 a 13, alles per stuk. Aardappelen. Van 2,— a 2,50 per mud. Boterprij zen in vaten gemiddeld 52 en stukken van een half kilo 65 k 70 cent. Zeeuwsche eieren 3,Buitenl. 2,25 per 100. Amerik. Petroleum in vaten 11,50 per 100 kilo en 8 si 8| cent per kan. Javakoffie in balen gewone soort 37 cent en dito Santos 27 cent per half kilo. VEEHANDEL in BELGIE. Vee hoog in prijsstieren 85 tot 95 c.ossen vette koeien 80 tot 90 c.vaarzen vette varkens 72/73 tot 82/83 c. KEETIJDIN«EN. Van 17 tot en met 19 Aug. Op Woensdag 22 A ugustus hoopt onze geliefde vader, behuwd- en grootvader NICOLAAS HARTE, te Rotterdam, zijn 50,ten goboortedag te her- denken. Dat de Heere hem nog verder moge sterken en hem de gezondheid moge verleenen, is de wensch van Zijne dankbare kinderen, behuwd- en kleinkinderen, Rotterdam, den 20 Augustus 1900. z/Toont dat ge Anthiochiers zijt," riep men u van den kansel toe. Maar zijt niet zoo kleingeestig te gelooven dat een candidaat, door de raadsleden verkozen, die er reeds voor bedankte u te ver- tegenwoordigen, nu onze zoo hoog noodige belangen zal behartigen. Neen, zoo onnoozel zijn we niet, daarop onze stem uit te brengen. Stemt iemand die gelijkheid voorstaat, met het oog op de publieke aanbesteding onzer haven- werken, dien grooten gemeente-factoreen voor- stander van een amendement tot afschaffing van tolgelden, en die zal zorgen dat wij, vooral wat de kermis, jaarmarkt, sluitingsuur enz. betreft, met naburige gemeenten, met name Hontenisse en ilulst, zullen kunnen wedijveren. Wilt ge een vertegeuwoordiger die daarvoor zal werken, brengt dan uwe stem uit op den heer 90 tot 95 c. 85 tot 90 c. Ondergeteekende is 4 jaar geleden met eene hjst rondgegaan om gelden in te zamelen tot aan- schaffing van een paard met kar. Na de inzameling begon hij aan zijn been zod te lijden, dat hij eene operatie heeft moeten ondergaan, waarvan hij nu in zooverre hersteld is, dat hij gevolg kan geven aan zijn toen opgevat voornemen, daar hii de opgezamelde gelden voor het bekendedoel bewaarde. Onder dankbetuiging voor de milde giften, maakt hij bekend, dat hij a. s. week hoopt te traan leuren, waarom hij zich minzaam in Lwe gunst aanbeveelt, van zijn kant eene nette en prompte bediening belovende. Othene, 17 Aug. 1900. JAN KRANE. De Notaris W. A. do Ridder, te Ter Neuzen, zal op Yrijdag den t September 1900, des namiddags om 2 ure, ten huize van den heer C. Keersemaker te Ter Neuzen, in het //Hotel Centraal," ten verzoeke van den eerst ingeschreven hypothecairen schuld- eischer, in het openbaar verkoopen in de Iholensstraat te Ter Neuzen, sectie C n0'. 2115 en 2017, groot 1 are 2 centi- aren, bewoond door P. Riemens. Nadere inlichtingen geeft gemelden Notaris. Van 17 tot en met 19 Aug. werden langs de Oostsluizen alhier 40 binnenvaartuigen op en. 31 afgeschut; door de Westsl. 5 op- en 2 afgeschut. DAGEN. Voorm. Nam. Dinsdag 21 Augustus 11.16 11.49 Woensdag 22 u 12.16 Donderdag 23 0.42 1.3 Vrijdag 24 1.21 1.41 Zaterdag 25 1.57 2.14 Zondag 26 2.30 2.45 Maandag 27 3.— 3.15 Op aanstaande Woensdag 22 Augustus hopen onze geliefde ouders JOHANNES FRANCISCUS DE SMET MATHILDA AMELIA VAN DUIJSSE, hun dertigjarige echtvereeniging teherdenken. Hunne dankbare kinderen, j Ter Neuzen. behuwd- en kleinkinderen j door vertrek naar elders. De Notaris P. Dregmans, te Axel, zal ten verzoeke van CORNELIS DE VISSER, op het door hem nog bewoonde hofsteedje in den Koude- polder, tegen het dorp te Hoek, op Woensdag den 29 Augustas 1900, des namiddags ten 1 ure, verkoopen 1 zwart Merriepaard, dik van veulen, oud 4 jaar, 1 zwart Ruin- paard oud 8 jaar, 1 bekalfde Koe, 1 Stier oud 8 maanden, 1 Vaarskalf, 2 Varkens dik van biggen, Tilbury, Kussen met riemen, 1 Kar en Karkussen, 1 Saxploeg, Waleploeg, Zeeuwsche Ploeg, Windmolei, 2 Snijmolens, Geeselsteen met raam, 2 Ziften, Ladder van 32 sporten, 1 Fornuis (65 liter), Kaarn, Melkkuip, Bascule, 4 Karhoepels, Mest in den mestput, enz. enz. Notaris De Maret Tak, te Vlis- singen, zal op Woensdag 22 Augus tus 1900, des avonds te 8 uren, in bet koffiehuis z/Admiraal de Ruijter", aan de Rommelkade te Vlissingen, onder meer in het openbaar ver koopen waarin sedert jaren met goed gevolg eene BROODBAKKERIJ wordt uitgeoefend, met ERF en TUIN, aldair aan de Kouwestraat, gemerkt F 102, kad. grootte 1 are 78 centiaren. Te bezichtigen daags voor en op den dag van verkoop van 1012 en 25 uur, op vertoon van een toegangskaart, verkrijgbaar ten kantore van den Notaris, alwaar nadere inlichtingen worden verstrekt. is Franeiscus Asselman, ond 3 m., z. van Alphonsinj en van Francisca Johanna Janasens. 16 Aug. Hector Francieacus Brijssinck, oud 2 m., z. van Eugeen en van Leonia Augusta van Waes. jj VLAG. 3 NAAM M*. Van en naar. Lading, 19 19 Eng. s.s. Eng. sch. Zweed. s.s DuitS. 9.9. idem Eng. 9.9. idem 17 Eng. 8.9. Belg. 9.8. N"oor. s.s. Eng. s.s. Ouits. 8.9. idem Belg. s.s. Eng. s.s. Duit9. s.s. Eng. s.s. Duits. 8.9. 18 19 Ter Neuzen. Huwelijks-aangiften. 16 Aug. Frans Dooms, ond 22 j., jm. en Maatje Molhoek, oud 20 j., jd. 17 Aug. Jacob Wieles, oud 24 j., jm. en Cornelia Neeltje van de Velde, oud 22 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 16 Aug. Pieter Willem Crince, ond 25 j., jm. en Hendrika van der Vliet, oud 23 j., jd. Geboorten. 17 Aug. Cornelius Joseph Mathildis Adolf, z. van Petrus Cornelius Verheijke en van Irma Maria Leonia Muijs. 18 Aug. Elizabeth, d. van Jacobus Dieleman en Jozina Allaart. Overlijden. 14 Aug. Theodorus Acke, ond 46 j., echtg. van Emelie Janna Mahu. 15 Aug. Willemina Frederiksen, oud 76 j., echtg. van Jan van Dijke. 16 Aug. Francois de Kraker, ond 5 m., z. van Cornelia en van Maria Verstraaten. Pieter Jacob van de Sande, oud 47 j echtg. van Mergaretha Cornelia Pothoven. Janneke Hamelink oud 4 j., d. van Maarten en van Franchise Hamelink. Jan de Smidt, oud 5 m., z. van Jan Reinier Hendrik en van Maria Sara Visser. Mulst. Huwelijks-aangiften. 8 Aug. Jan Francies van Kruijssen, oud 59 j., wedn. en Apolonia Mathilda Michilsen, oud 43 j., jd. Huweluks-voltrekkingen. 8 Aug. Honore Eugene de Gucht, oud 27 j., jm. en Leonie de Valck, (van Hontenisse) oud 22 j., jd. Geboorten. 4 Aug. Aukje Lambertha Johanna, d. van Willem Overbosch en van Aukje Lambertha Johanna Bok. Margaretha Josephina Maria, d. van Aloijsius Antonius Rodrigo en Maria Sophia Annemans. 6 Aug. Joseph Johannes Franeiscus cn Josephina Maria Prudentia, z. en d. van Jan Francies Maes en van Man ama de Bakker. Overlijden. 12 Aug. Joseph Johannes Franeiscus Maes, ond 6 d., z. van Jan Francies en Marianna de Bakker. 14 Ang. Sophia Dysselinck, oud 75 j., wed. uit het eerste huwelijk van Martinus Willems en uit het tweede huwelijk van Charles Charpentier. Sf. .lansleen. Huwelijks-aangiften. 16 Aug. Carolus Augustinus Jeiijt, oud 58 j., gesch. van echt met Johanna Verschuren, en Philomena Schoofs, oud 49 j., wed. Geboorten. 4 Aug. Augustus, z. van Franciescus de Beule en van Rosalia de Groene. Irma Isabella, d. van Petrus Schelfhout en van Ursula Janssens. 7 Aug. Joseph, z. van Augustus Vonck en van Josephina de Tijn, Milania Augusta, d. van Desird Danckaert en van Rosalia Boulaert. 10 Aug. Petrus Albertus, z. van Petrus Josephus Peeters en van Coralia Willaert. Overlijden. 13 Aug. Antonius Audenaerdt, oud 55 j., echtg. van Philomena van Goethem. 15 Aug. Johannes 17 IS 19 Eng s.s. idem Deens. s.s. Eng. s.s. idem idem idem idem Noor. s.s. Belg. s.s. Eng. s.s. Voor Ter Veuieni Hall.ng I 2199 ILondeu stukg. Van Ter IVeuren i Cornucopia 439 Aberdeen phosph. Arnold 3371 Grangemouth ledig I"3 3334 Sunderland idem Wilh. Behrens 4231 New-Castle idem Ann Webster 2241 Londen stukg. Golfer 1066 J idem macadam Voor Gent t Calder Helena Borregaard Windsor Emma Uranus France Beige Ituna Viadar Sea Serpent Gunther Van Ravenna Aire Karnma Fulmar Faraday Calder Sea Gull Truro Herfoll France Beige Windsor 1992 Goole 436 Ostende 1814 Lillesand 1764 Leith 1862 Danzig 2747 Pomaron 312 Ostende 1855 Amble 2683 Riga 2553 Londen 4078 'Riga Great 3518 1763 4285 3408 2525 1992 2762 2366 1180 312 1764 Methil Goole Methil Liverpool New-Castle Goole Londen Hull Christiania Ostende Leith stnkg. ledig hout stnkg. hout minerie ledig kolen hout stukg. hout ledig stukg. ledig stukg. idem idem idem idem ledig idem stukg. V EN i

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1900 | | pagina 3