Fotograaf W OYERBEEKE, HAVER, ief als: BOUWLAND, Kerk te Sluiskil. „Abestos" Tabakspijp. wsgeas m C 80 naar c 45 in de Noordstraat. Rnim 10 hectaren of 23 gemeten beste door vertrek naar elders. B e r i c h t. Yoor Inmaak sn Zuur. Augurken en Komkommers Dttsseldorfsche Mosterd, Sternberg ei EUd, i BURGERLIJKE STAND. Handelsbericbten. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Advertentien. SUNLIGHT, aan schllfers JACS DE K0K. - Ter Neuzen, Openbare Verkooping Openbare Verkooping Te pachten bij inschrijving, Dageiijks te bekomen Opnieuw Ontvangen Yerkrijgbaar in prachtig geslepen drinkglazen. Prijs 17l/2. den koning gepleegd is. Toen hij 17 November 1878 op een rondreis Napels binnentrok, pleegde een zekere Passanante een aanslag op hem, waarbij de koning maar even gewond werd. In 1897, den 22° April, trachtte Acciarito den koning te doorsteken, 'tgeen mislukte. Umberto sprak toen lachend „van de kleine genoegens ran het vak". Koning Umberto was nog slechts 56 jaar oud en regeerde sinds 9 Januari 1878, toen hij zijn vader Victor Emanuel opvolgde. In zijn jeugd had hij deelgenomen aan de oorlogen, die Italie gevormd hebben, en in 1866 was hij divisie- kommandant in den slag bij Cnstozza. Na de inbezitneming van Rome was hij luitenant-generaal en bevelhebber der militaire divisie aldaar. Rome, 30 Juli. De moordenaar des konings werd door politie-dienaren en gewapende macht gered van de wraakneming, die het volk op hem wilde uitoefenen. De heer Saracco, eerste minister, die een ministerraad heeft bijeengeroepen, zal onmiddelijk naar Monza op reis gaan. De prins van Napels en diens echtgenoote bevinden zich incognito op reis in Griekenland aan boord van het yacht „Yela". Rome, 30 Juli. De stad is kalm, daar de aanslag nog niet bekend is. Het lijk zal naar Rome gebracht worden. De prins van Napels vertoeft in den Pyraeus. De ministerraad vergadert nog. Parijs, 30 Juli. De moord op den koning van Italie was hier hedenmorgen om 7 uur bekend en bracht een diepe ontroering teweeg. Op het register van de Italiaansche ambassade komen tal van leden van de Italiaansche kolonie en tal van politieke en diplomatieke personen hun haudteekening plaatsen. Het Italiaansche paviljoen op de tentoonstelling zal heden gesloten blijven, evenals verschillende afdeelingen, waaraan krippen strikken enz. als teeken van rouw worden vastgehecht. De president van de republiek heeft onmiddellijk zijn deelneming in den moord naar Rome geseind. Parijs, 30 Juli. Wegens den dood van koning Umberto zijn alle officieele feesten afgelast. Rome, 30 Juli. Het dagblad ,/Giorne" deelt mede, dat de moordenaar niet ingeschreveu is in de lijst van Militante anarchisten. Bij onverhoopt lang wegblijven van den kroonprins, nu Victor Emanuel III, zal er een regeeringsraad gevormd worden. INGEZONDEN STUKKEN. Geachte Heer Redacteur Reeds worden hier en daar plannen gemaakt den verjaardag van H. M. de Koningin tot een dag van vreugde, ook zelfs tot een dag van weldadigheid te maken. Zouden wij den verjaardag van H. M. onze geeerbiedigde Koningin niet tot een weldadigheids- dag voor Ter Neuzen kunnen maken Ik heb bij deze vraag het oog op ons ziekenhuis De inrichting, wat locaal en verpleging der zieken betreft, is meer dan treurig en zeker een ieder bekend. Men heeft zich van een en ander, bij het treurige ongeluk op het alhier gezonken stoomschip, maar al te goed kunnen overtuigen. Ik kan mij niet voorstellen dat de oprichting van een ziekenhuis alhier, al is het dan ook op bescheiden scliaal, een onmogelijke zaak zou zijn, wanneer ieder naar zijn vermogen in de kosten wil bijdragen. En velen toch zullen dit kunnen doen, want schatten behoeft men werkelijk niet op te offeren om tot het doel te geraken. Ik veroorloof mij, Mijnheer de Redacteur, het volgende aan de hand te doen Men richt eene vereenigingop, ten doel hebbende: het stichten en onderhouden van een ziekenhuis te Ter Neuzen en stelt een ieder in de gelegenheid daarvan lid te worden tegen een geringe contributie, b. v. van f 0,75 per 3 maanden, waarvoor men bij eventueele ernstige ziektegevallen, tegen een vast te stellen vergoeding, het recht zou hebben aan huis door eene bekwame verpleegster verzorgd te worden. Mij dunkt dat de vereeniging licht een 250 leden zou tellen, wat reeds een jaarlijksch inkomen van f 750 zou geven. Rekent men verder op den steun van meer gegoede ingezetenen, van gemeente, van kerk- en armbesturen, cargadoors, expediteurs, fabrieken, vereenigingen enz., dan geloof ik, dat men evengenoemd cijfer zeker ver- dubbelen kan Hiervoor zal men, geloof ik, een eenvoudige ziekeninrichting kunnen exploiteeren, niet in een eigen gebouw, maar voorloopig in een huurhuis. Het zal dan wel geen ziekenhuis zijn naar de eischen des tijds, maar zeer zeker een huis waarin steeds eenige zieken of gewonden eene behoorlijke verpleging zullen kunnen ontvangen en waarin de doctoren eene goede gelegenheid kunnen hebben om hunne patienten naar behooren te behandelen. Om zulk eene vereeniging daartestellen, Mijn heer de Redacteur, zal het noodig zijn dat eenige personen daartoe het initialief nemen, een voor loopig comitd vormen, dat zich met de werkzaam- heden voor de oprichting belast, om later de vereeniging te besturen, terzijde gestaan door heeren geneeskundigen. Outegenzeggelijk is aan de oprichting nog a werk en moeite verbonden, maar wat verkrijgt men zonder moeite In elk geval zal men de vol- doening smaken, dat men in deze tijd en moeite besteed aan een schoon doel. Ik ben in mijne schets met opzet kort geweest, daar eene meer gedetailleerde uitlegging der zaak te veel plaatsruimte eischt, maar zeer aangenaam zou het mij zijn, Mijnheer de Redacteur, wanneer dit schrijveu tot resultaat mocht hebben, dat weldra eenige personen zich bereid verklaren om de werkzaamheden tot het daarstellen der gewenschte vereeniging op zich te willen nemen en men op 31 Augustus a. s. door middel van uw blad mag vernemen dat de werkzaamheden zoo ver gevord :rd zijn dat de oprichting van een ziekenhuis alhier als verzekerd mag beschouwd worden. U dankzeggende, Mijnheer de Redacteur, voor de verleende plaatsruimte. Hoogachtend, Uw dienaar, X. Wij sympathiseeren volkomen met het doel dat de geachte inzender beoogt, maar moeten tegen de uitvoering eenige bezwaren opperen tevens onzen twijfel uitspreken aan een succes in dezen. Niet tegen te spreken is het dat een ziekenhuis lier hoog noodig is en dat wat hier als zoodanig genoemd wordt dien naam niet verdient. Zij die verplicht waren er in te vertoeven zouden kunnen verklaren dat de aanblik van het lokaal een gezonde ziek zoude maken. Doch al is dit zoo, toch is de belangstelling voor een ziekenhuis hier naar we gelooven niet z66 groot, dat de zaak uit particuliere fondsen zou iunnen tot stand komen. Het vorige jaar bleek dat onze achtbare gemeenteraad de beschikbare som op de begrooting liever wenschte te besteden voor het voortzetten ran de vernieuwing vandebestrating der Noordstraat (wat nu precies door de voet- gangers nog geen verbetering wordt genoemd) dan deze uit te geven voor het inrichten van een voldoend ziekenhuis. Niettegenstaaude in den breede was aangetoond dat het dringend noodig is, werd de zaak op de lange baan geschoven, blijkt dat zelfs daar waar het in de eerste plaats noodig is geen voldoende belangstelling bestaat. En wat nu het oprichten eener vereeniging betrefthet aantal van hen die voortdurend willen bijdragen tot iets waarvan ze niet direct profiteeren kunnen is alhier niet zoo groot, naar we meenen, dat de zaak zou kunnen tot stand komen. Velen die als bestuurslid, van verschillende corporaties werken of gewerkt hebben, zullen dit meermalen tot hunne teleurstelling hebben ondervonden. Maar wanneer we eens aannemen het gunsfigst geval, dat hel in den aanvaug gelukte den noodigen steun te vinden, dat een eventueel op te richten vereeniging het noodige aantal leden verwierf, hoe is men dan verzekerd, dat ledental te zullen houden Er zijn hier toch voorbeelden te over, van vereenigingen die, ondergunstige vooruitzichten opgericht na eenige jaren reeds ten ziele waren of althans een kwijnend bestaan rekten en met philantropische instellingen is dit niet alleen hier het geval. Er wordt zooveel voor zoovelerlei gevraagd. En we meenen dat een ziekenhuis geen zaak is die men aan zoo'n onzekere toekomst mag bloot- stellen, dat zulks geen zaak is voor eene op te richten vereeniging, maar wel van officieele lichamen; dat het stichten en instandhouden van een zieken huis in de eerste plaats een taak is van het gemeen- tebestuur. Waar zou het heen, indien voor alles wat hier noodig is eene vereeniging voor de stichting daar van moest worden in't leven geroepen. Men was dan nog niet aan het einde en zij die er zich mede wilden belasten hadden nog werk te over. Zouden, om met name te noemen, een weeshuis en een oude mannen- en vrouwenhuis voor ver- pleegden van iedere gezinte hier overtollig zijn te achten En zoo is er nog meer. Te hopen is het, dat ons gemeentebestuur in de naaste toekomst middelen moge vinden, om ook op dat gebied verbetering aan te brengen. Red. Hulst, 30 Juli. KOERS VAN HET GELD. Belgisch per 100 fr. Engelsch per 47,92* h. 47,97* n 12,u n 12, ZEET1JDUNGEN. Van 30 tot en met 31 Juli. Van 30 tot en met 31 Juli werden langg de Oostsluizen alhier 24 binnenvaartuigen op en 18 afgeschut; door de Wests!. 3 opgeschut. D A G E N. Voorm. Nam. Donderdag 2 Augustus 5.37 5.58 Vrijdag 3 6.18 6.41 Zaterdag 4 u 7.6 7.36 Zondag 5 8.9 8.47 Maandag 6 n 9.26 10.7 Dinsdag 7 10.44 11.20 Woensdag 8 u 11.51 Mijn harlelijken dank aan alien voor de blijken van belangstelling betoond op 27 Juli jl. Wed. JOZ. VAN DE VELDE, geb. Franse. Zaamslag, 1 Aug. 1900. Door vele koopers in den nieuw hedijkten polder, wordt ten zeersten aanbevolen den heer CA MMAERT, Burgemeester van Philippine, als Dijkgraaf en de heeren BER NARD VAN HIJFTE te Philippine en EDMOND DUMOLEYN als Gezworenen, medekoopers. Philippine. VELE KOOPERS. In plaats van Ds. AKERSLOOT VAN HOUTEN ROOS zal D. V. a. s- Zondag- 5 Augustus Ds. WAGENAAR van Antwerpen des v.m. om half tien en des n.m. om 2 uur optreden. DE REGELINGS-COMMISSIE. gesneden en dit met warm water in een overdekten pot tot een pap opgelast, is een 0NEINDIG BETERE ZACHTE ZEEP dan de groene zeep en kost dan nog geen 5 Cts. per pond. Probeert en doet nw voordeel werkt van af heden tot en met elU gustus dagelijks te TER NEUZEN. Adres Donze-Visserstraat H 24. Opnieuw ontvangen de echte onto r :i n <1to a f e Aanbevelend, .1. JT. LANSEN. te SAS VAN GENT. De Notarissen Van der Moer te Ter Neuzen en De Cock te Selzaete, zullen op Maandag 6 Augustus 1900, des namiddags te 1 uur, ten verzoeke van den heer F. DELLAERT te West- dorpe, in het openbaar verkoopen in den Eugeniapolder, gemeente Sas van Gent. Vergaderen ter plaatse. Onbekende koopers moeten contant betalen of bekende borgen stellen. De Notaris P. Dregmans, te Axel, zal ten verzoeke van ABRAHAM DIELEMAN Az., Wagenmaker te Ter Neuzen (Driewegen), aan zijne werkplaats aldaar op Zaterdag den 11 Augustus 1900, des namiddags ten 2 ure, verkoopen 1 Olmenboompje, 1 Kersenboom, 2 Pere- boomen, eenige stnkken Olmenhout, onge- kapte Aanschijnen en Lijtanden, eiken Spaken, Balken, Stijlen, Baddings, Kepers, Latten, Planken, Schrooten, Schalen, Brandhout, Bok met Reep en Schijfblok, 1 enkele en een dubbele Schijfblok, Touwen, Ketting, Haudboom, Kelderwinde, Schragen, 1 Heining met Hekken, dubbele Varkensbak, platte Pannen, Plavuizen, 1 Schaafbank, Verfmolen, Verfstoffen, ongekookte en gekookte Olie, Terpentijr, Draadnagels, Duim- en Kruk- hangen, Scharnieren, Houtschroeven, Slijp- steen, Hondenkar zoo goed als nieuw, Varkenshok, nieuwe Steekkar, As met wielen, Draaibank, lJsslede, 1 vet Varken, 1 Loop- varken, enz. enz. 13 hectaren, 27 aren, 60 centiaren of 29 gemeten 238 roeden in den Van Lijndenpolder, gemeente Zaamslag, eigendom van Mevrouw de weduwe den heer J. Sturm. Huurtermijn 7 jaren. Betaling in twee termijnen, l/i in October en Yj m Januari. Grond- en polderlasten voor eigenaars rekening. Inschrijvingsbiljetten met prijs per 44 aren, 56 centiaren of Gentsch gemet, in te leveren ten kantore van den ondergeteekende te Axel, uiterlijk tot 8 Augustus a. s. Notaris DREGMANS. zacht van scliil en fljii van srnaak, alsmede met heerlijk wit vruchtvleesch. Alles van de bekende prima kwaliteit. Wegens den enormen omzet wordt tijdige bestelling beleefd verzocht en aangeraden. G. VAN DRIEL, Groetenhandel, Ter Neuzen (Driewegen.) PUIKE ZUIVERE uit de Oudste Rheinische Dampf-Senf-Fabriek Kongl. Hoflieferanten DiisseldorfL Aanbevelend, A. VAN HERP, Ter Neuzen. tinsels kape) le. Geboorten. 18 Juli. Cerilius, z. ran Cornells de Klerk en van Anna Catharina Kroes. Jozef, z. van Jacobus van der Meijden en van Apolonia Fermont. 24 Juli. Emma Maria, d. van Eduardus van der Walle en van Anna Maria Erpelinck Overlijden. 2 Juli. Een als leven loos aangegeven kind van het m. geslacht van Dominions Lethar van Damme en van Maria Louisa van Hoove. flraauw. Huwelijks-aangiften. 5 Juli. Petrus Goossen, oud 28 j., jm. en Maria Boogaart, oud 26 j., jd. 14 Juli. Judocus Joaephus de Bakker, oud 27 j., jm. en Anna Catharina Mathilde de Rooij, oud 27 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 13 Juli. Petrus Augustinus Buijs, oud 22 j.,jm. en Maria Catharina de Rijcke, oud 19 j., jd. 18 Juli. Petrus Goossen, oud 28 j., jm. en Maria Boogaart, oud 26 j., jd. 27 Juli. Judocus Josephus de Bakker, oud 27 j., jm. en Anna Catharina Mathilde de Rooij, oud 27 j.,jd. Geboorten. 10 Juli. Edmundus Franciscus, z. van Fer- dinandus Jacobus Totte en van Anna Maria Seraphina Magnus 25 Juli. Melania Anna Paulina, d. van Aloisius Bracke en van Maria Veneranda Vercouteren. Petrus Johannes, z. van Maria Malia Franssens. Overlijden. 17 Juli. Een als levenloos aangegeven kind van het mannelijk geslacht, van Johannes de Winter en van Paulina van Arenthals. 25 Juli. Prudentia Maria Kint, oud 3 j., d. van Willem en van Phelomina Maas. Sas van (lent. Huwelijks-aangiften. 27 Juli. Cornelis Antonius de Krom, oud 33 j., jm. en Emilie Maria de Causmaecker, oud 30 i., jd. Camillus Ducarmon, oud J1 j., jm. en Louisa Maria Vereecken, oud 16 j., jd. 31 Juli. Gerrardus Johannes Antonius van Veggelen, oud 29 j., jm. en Clemence Maria Hamerlinck, oud 31 j., jd. Geboorten. 22 Juli. Louis Cyrille, z. van Maria Theresia du Mez. 27 Juli. Eugene Johannes, z. van Henri Constan- tinus Ranschaert en van Elisa Cornelia de Leux. Overlijden. 24 Juli. Christiaan Frederik Wilhelm Ammon, oud 61 j., echtg. van Floientina Francisca de Betue. Middenprijs per 100 kilo: Tarwe 8,Rogge 7,25 Wintergerst Zomergerst Haver 8, Erwten 8,75 Paardenboonen f 8,25 Duivenboonen f Witteboonen Bruineboonen Boekweit fLijnzasd fAardappels f 4, Koolzaad perzak van 106 liters f Boter per kilo 1,20; Eieren per 26 stuks f 0,80. Er vraren ter weekmarkt te koop gesteld29 stuks hoornvee, 48 varkens. Verkocht: 11 stuks hoornvee, 33 varkens. 3 3 VLAG. NAAM. M3. Van en naar. Lading Voor Ter Weazen 30 Eng. barge Lord Tennyson 219 Londen ledig Duita. 8.8. Hectos 3251 Jacobs tad hout 31 idem Gutrune 3884 Wyborg idem Voor (went i 30 Eng. s.s. Achilles 1281 Goole kolen Noor. bark Gefion 1282 Frederiksham hout Eng. s.s. Aire 1763 Goole stnkg. 31 Dnits. s.s. Stad Schleswig I 1573 Christiansand hout idem Ibis 3378 Manchester stukg. Van (went I 30 Noor. s.s. Aslak 2543 Blyth ledig 31 Deens. s.s. Alice 2740 Burntisland idem Van Selzaete i 31 Eng. s.s. Alchymist 1079 iColm ledig n

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1900 | | pagina 3