Gemengde berichten. Telegrafische berichten. oorlog onder haar vroeger beheer moet terug- keeren. Enfin, later zullen we wel zien, zal Rusland denken. Een later bericht van Roberts raaakt de over- gave van Priusloo (zie hiervoor) minder mooi voor de Engelschen, en hebben zich niet 5000, doch slechts 986 Boeren met een kanon overge- geven. Roberts seinde n.l. gisteren Er zijn 986 Boeren en een negenponder van Krupp vermeesterd. Eenige aanvoerders op negen verwijderde gedeelten van de heuvels aarzelden om over te komen, bewerende dat zijn min of meer onafhankelijk van Prinsloo zijn. Roberts gelastte toen Blunter dadelijk de vijandelijkheden te hervatten en Prinsloo te waarschuwen, dat hij er persoonlijk aansprakelijk voor gehouden zou worden, dat elk kanon van zijn legermacht ingeleverd wordt. TER NEUZEN, 1 Augustus 1900. Aan den heer J. Barendregt Az., burgemeester van de gemeente Zaamslag, is toestemming ver- leend om tot 31 December 1901 te Ter Nenzen te blijven wonen. Te 's Hage slaagde deze week voor de Eng. taal (L. O.) o. m. de heer T. Beun van Aardenburg. Axel, 31 Juli. Heden had alhier door Burge meester en Wethouders de aaubesteding plaats van het verbouwen en inrichten tot post- en telephoonkantoor van een perceel wijk A no. 73 in de Lange Noordstraat, met bijlevering van het daartoe benoodigde. Ingeschreven werd door de heeren G. I. Kamoen te Westdorpe voor f 7400, Adr. de Jonge voor f 5700, Abr. van 't Hoff voor 5119, Fr. van Tatenhove voor f 5038, A. J. Cornelisse en F. Deij voor 5010, H. van Luijk en C. van den Broecke voor f 4990, B. H. Reuling te Hulst voor f 4950, J. A. van Hoeve voor f 4860, J. K. Yink voor f 4853. De inschrijvers, bij wier naam geen woonplaats is vermeld, wonen te Axel. Voorloopig aan den laagsten inschrijver gegund. Graauw, 1 Augustus. Burgemeester en "Wet houders van Graauw en Langendam besteedden heden alhier aan, het met keien bestraten van den 2447 M. langen weg van Graauw naar en tot Schelfhoutshoek. Voor dit werk waren geen geldige biljetten ingekomen. 's Gravenliage, 1 Aug. Het hooger beroep in de zaak Misseghers, wegens moord te Koewacht, wordt 20 September a. s. voor het gerechtshof te 'sGravenhage behandeld. Heden viert mejuffrouw de wed. Bal, geb. Van Schelven te Zierikzee, haar 1 OOsten geboortedag. De oude dame verheugt zich nog in het voile hezit van a] hare zintuigen. In het nauw van Bath is Maandagmorgen vroeg tusschen de roode, tonnen omhoog geloopen het Fransche stoomschip St. Paul, kapt. Boisselier, geladen met stukgoederen van Havre naar Antwerpen. Het schip is gebroken, men zou trachten zoo spoedig mogelijk van de lading te redden wat mogelijk was. Yerdeeld over een zevental gezinnen, zijn nu reeds een vijftien personen in de gemeente Goedereede door dysenterie aangetast. Men freest dat de besmetting door de gansche gemeente is verspreid en dat er aan localiseering der ziekte niet meer kan worden gedacht. Gelukkig schijnt de ziekte, tot nog toe, niet zoo kwaadaardig van karakter te zijn als het vorig jaar. Zaterdag 1.1. bezocht de inspecteur van het geneeskundig staatstoezicht deze gemeente en de besmette gezinnen. Er zal getracht worden om een paar pleeg- zusters hier te laten overkomen, om in de besmette gezinnen behulpzaam te zijn en vooral om toezicht te houden dat met de meeste zorg de ontsmettings- middelen worden toegepast. Door een stoomtram der H. IJ. S. M., komende van Scheveningen en gaande naar het Holl. spoor- station, is Maandagmiddag ter hoogte van de Hoefkade te 's Hage een jongmensch van ongeveer 18 jaren overreden en onmiddelijk gedood. Te Tilburg geraakte het handje van een kind in een mangel, waardoor 3 vingertjes werden verpletterd. Twee meisjes, die fiets reden tusschen Gieten en Rolde, zijn, evenals een heer, bedreigd door Het is tenminste een troost, dat arme Anna aan Hendrik een steun heeft. Ik wist het van het eerste oogenblik af, dat die beiden van elkander zijn gaan houden. 't Is nu maar de zaak om het kind de goede en de slechte tijding zoodanig vermengd te brengen, dat de indruk van het glechte zooveel mogelijk verzwakt wordt. (Wordt vervolgd.) twee mannen, die een revolver bij zich hadden. Blijkbaar wachtten de twee op personen, met wie ze af te rekenen hadden. Te Maastricht raakten door 't spelen met Incifers de kleeren van een vierjarig kind in brand, dat aan de gevolgen van de bekomen wonden is overleden. Ook een tweede kind werd door de vlam aangetast en ontving talrijke brand wonden, die echter geen levensgevaar opleveren. Te Sevenum (Limburg) brak iemand een been, terwijl hij op weg was naar huis. Langen tijd is de ongelukkige met gebroken been langs den weg blijven liggen, totdat eindelijk hulp kwaip opdagen. Thans is de man aan de gevolgen overleden. Maandag heeft de politie te Rijswijk de hand gelegd op een viertal personen, die op buitenplaatsen in den omtrek eenden en planten hadden gestolen. Te Landsmeer (N.-H.) is Maandag afgebrand het kaaspakhuis van den heer G., met ongeveer 15,000 Edammertjes. Uit Hunsingo schrijft men Eene commissie die de hagelschade moet vast- stellen, die den 21 Juli aan de veldgewassen is toegebracht, heeft bij 66n landbouwer in den Westpolder die schade berekend op vierduizend gulden. Zaterdagavond laat, terwijl de familie reeds ter rust was, waschte de jongste dienstbode van een ingezetene te Zwolle een paar handschoenen uit met benzine. Ze had deze, zooals gebruikelijk is, aangetrokken en lichtte zich zelf met kaarslicht bij. Overwachts vloog de vlam door't ontwikkelde gas over op haar handen. 't Meisje wist in haar doodsangst haar deur nog van 't nachtslot te draaien en naar buiten te Snellen, waarna door spoedige en doeltreffend aangebrachte hulp een grooter onheil voorkomen werd. Toch werden haar handen deerlijk gebrand, en zal ze deze ge- ruimen tijd niet kunnen gebruiken. Binnenshuis werden alleen een paar meubels door het fel brandend vocht beschadigd, doch was de ontstel- tenis niet gering. Maandagochtend om 10 uur sloeg de bliksem in het gemeentehuis te Brakel en heeft daar groote schade aangericht, zonder echter brand te veroor- zaken. De burgemeester en zijn zoon, die in het gebouw aanwezig waren, kwameu met den schrik vrij. Te Neeroeteren (L.) is Maandagmiddag een 15jarige knaap, die zich van een hooimijt liet glijden, met het onderlijf in een recht tegen den mijt staanden hooivork terecht gekomen, zoodat de beide tanden hem diep in het lichaam drongen. Zijn toestand is hopeloos. In een der kazernen van de koloniale reserve te Zutphen zocht Zondag een beschonken sergeant twist met een collega, die volkomen nuchter was. In eene daarop gevolgde worsteling heeft laatst- genoemde zijn tegenstander zoodanig in de hand gebeten, dat de officier van gezondheid l,ta klasse, de heer R. J. Koppenol, bevreesd voor amputatie van dit lichaamsdeel of mogelijk wel van den geheelen arm, den gewonde ten spoedigste naar het militaire hospitaal te Utrecht heeft laten vervoeren. Dressuur. Tijdens de kermis te Geer- truiden'oerg annonceerde de directeur van een daar staand circus dat hij een paard uit die gemeente, bekend staande als zeer koppig, onwillig enz., binnen 12 uur zoodanig zon dresseeren, dat het dier verschillende toeren zou doen evenals een gewoon circuspaard. Het paard werd des avonds voor een over- groote volksmenigte voorgebracht. Het liep in de manege, sprong over barrieres, ging op de voorste knieen zitten en tot slot als dood liggen, terwijl de directeur op het paard ging staan. Uit Renkum meldt men Dondernamiddag heeft de justitie uit Arnhem een gerechtelijk onderzoek ingesteld naar een ver- moedelijken kindermoord in de Fluitersmaat, onder deze gemeente. De brigadecommandant der mare- chausef; uit Wageningen, de gemeenteveldwachter en dr. Kersten, arts alhier, waren eveneens daarbij tegenwoordig. Het onderzoek heeft aan het licht gebracht, dat vrouw K., naar eigen verklaring, Zondag 15 Juli is bevallen. Blijkens verklaring van den dokter heeft dat kind geleefd. Of het echter een ge- weldadigen dood is gestorven, is nog niet te beslissen. De vrouw heeft den volgenden dag (Maandag) haar kind achter het huis begraven, en toen eenig werk verricht. Weder edn dag daarna heeft zij het lijkje uit den grond gehaald en bij zich in bed genomen. Toen heeft zij haar man met hare bevalling in kennis gesteld, die er tot dien dag nog niets van schijnt te hebben geweten. De man is daarop den dokter gaan waarschuwen, terwijl door buurvrouwen aan de vrouw de noodige hulp is verleend. Er is sprake van, maar uit de ge- tuigenverhooring blijkt dat niet duidelijk, dat de vrouw den dag voor haar bevalling door haar man is mishandeld. De verhouding tusschen man en vrouw was nooit bijzonder goed. Er is thans eene instructie geopend tegen man en vrouw beiden. Drie der bij de ramp te Den Helder ge- kwetste personen, die in het Marine-hospitaal werden verpleegd, zijn thans in zooverre hersteld, dat zij het hospitaal konden verlateu, om van daar naar het gemeenteziekenhuis te worden ver- voerd, teneinde daar verder te worden verpleegd. Ook de andere verpleegden, wier kwetsuren van ernstiger aard waren, gaan goed vooruit. De op het Muiderzand in het Pampus reeds gelegde boeien en bakens tot regeling der visschers- vlootrevue op 3 Augustus, zijn, 't zij door onvoor- zichtigheid, 't zij door onbekendheid van de Zuiderzeevisschers met de ligging dier boeien, weggevaren of weggevischt. De commandant Slot, onder wiens bevel de regeling geschiedt, hoopt dat de visschers nu beter op de boeien opmerkzaam gemaakt zullen worden. Het geheim der Scheveningsche duinen De persoon, die 14 dagen geleden op het Scheveningsche strand werd aangehouden, onder verdenking van een jongetje te willen wegvoeren, heeft in de gevangenis tot tweemaal een poging aangewend om zich het leven te benemen. Hij wordt nu in verband hiermede streng bewaakt. Het gerucht, dat eenige bekentenis door hem zou zijn afgelegd, wordt ten stelligste tegenge- sproken. In hoeverre deze persoon in verband staat met de verdwijning van het jongetje Van Weezel is eveneens nog duister. Toch heeft de rechtbank termen gevonden om zijn gevangenhouding voor een termijn van dertig dagen te bevelen. Den 20 Augustus zal deze termijn verstreken zijn en der TT I T S Hi -A_ <3- Maandag j.l. in het „Nederlandsch logement" alhier door de notarissen Van der Moer te Ter Neuzen en Verstraeten te Somerghem gehouden definitieve toewijzing der goederen van de familie Van Haelst, gelegen in de gemeente Hoek. Perceelen. 8 14 1 2 3 4 5 6 7 t/m 15 16 17 18A 18S 19 20 21 22 23 24 25 »/m 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 Hofstede enz. Beplauten dijk. Bouwland. Id. Id. Id. Id. Id. Weigrond. Weiland. Bouw- en Weiland. Bouwland. Id. Id. Id. Id. Id. Id. Id. Alles behoudens boomprijs van perc. I f Erfpachtsgronden. Grond in huur bij A. Leijs. Huis etc. in huur bij De Smet. Id. id. J.deBraal. Grond naast huis A. Vermeulen. Slik en water bij het fort. Zijkantweg Willemskerkepolder. Dijk Piersseuspolder. Boomprijs. Land Papeschorpolder. Grond in huur bij A. Vermeulen. 660 70 850 810 850 810 830 840 920 410 580 610 630 530 630 580 830 1230 1360 1663,- 320 510 74454 509 3915 3742 4896 6409 2967 4823 340 514 6239 3094 2435 1300 3285 7017 5472 3731 4654 perc. 2 420 36 740 370 5 120 6 2529 500 5708 4 40 F. Haak, Ter Neuzen. 70 M. van .Haelst, Moerbeke. 20 P. Meertens, Hoek. 80 denzelfden. 60 Jac. Meertens, Hoek. 40 J. J. van Doeselaar c.s., Hoek. 20 denzelfden. 90 denzelfden. 60 denzelfden. 30" J. Wolfert, Hoek. 20 A. C. Keukelaar, Hoek. 40 J. Wolfert, voornoemd. 30 denzelfden. denzelfden. 70 R. van Dixhoorn, Hoek. 80 Corn. Dieleman, Hoek. 40 A. de Feijter, Hoek. 90 J. J. van Doeselaar c.s., voornoemd. 40 J. van 't Hoff c.s., Hoek. f 3500,en perc. 15 f 100, C. Mabilde, Selzaete. Aug. Leijs, Hoek. Jac. Hamelink Pz., Hoek. Jac. Klaassen, Hoek. Abr. Vermeulen, Hoek. V. Cortvriendt, Hoek. M. Dieleman, Hoek. L. de Koeijer, Ter Neuzen. 20 80 L. F. C. M. de Cock, Selzaete. Abr. Vermeulen, voornoemd. kan zoo noodig een vernieuwd bevel tot gevangen houding worden uitgevaardigd. Het onderzoek bepaalt zich op het oogenblik tevens voor een groot deel tot het nagaan van verschillende brieven en geschriften, die betrekkelijk deze zaak deels ontvangen, deels in beslae ge nomen zijn. Uit Leiden schrijft men Een Zaterdagavond van de Voorschotensche paardenmarkt naar hier gebrachte hit sloeg op den Nieuwen Rijn op hoi. Een voorbijganger werd door het hollend dier in het water gejaagd, terwijl een ander, de 30jarige fabrieksarbeider Van der V., bij zijne poging om het dier tot staan te brengen een trap tegen zijn gezicht kreeg, de geheele ouderkaak verbrijzelde, zoodat de tanden op den grond vielen. Binnengebracht in de apotheek van de firma H. aan de Hooge- woerd, is hem daar de eerste hulp verleend. Daarop is hij naar het Academisch Ziekenhuis vervoerd. Toen te Achlum arbeiders bezig waren een terp op IJslumburen af te graven, vonden zij het volledig geraamte eener jonge vrouw, dat op de zijde lag. Aan den rechterpols zat een ovale metalen armbandnaar de zwaarte te oordeelen en naar het vluchtig onderzoek, dat werd ingesteld, scheen de armband van goud te wezen. Ook werden bij het geraamte gevonden de pooten van een paard. Een vreeselijke geschiedenis wordt uitHongarije gemeld. Daar werd onlangs in de stad Kisber de advocaat en directeur van de spaarbank Karl Esiity begraven, die door een revolverschot een einde aan zijn leven gemaakt had. Hij was 52 jaar oud, liet een weduwe met twee kinderen na. Hij was een gezien persoon, zijne positie was zeer gunstig, desniettegenstaande echter was hij steeds zwaarmoedig en niemand had hem nog ooit zien lachen. De zelfmoord van dezen algemeen geachten man had groot opzien verwekt, nog grooter echter de lijkrede, die zijn intieme vriend, de gereformeerde geestelijke Ludwig Antal, bij 't open graf hield en waarin het verrassende motief van den zelfmoord geopenbaard werd. Esiity had nl. voor twintig jaren een Amerikaansch duel, waarin hij de zwarte kogel trok. Volgens de duel-voorwaarden zou zich Esiity doodschieten den dag waarop hij de schriftelijke aanmaning daartoe zou krijgen. Sedert 20 jaren ontving hij op den dag van 't duel een brief, waarin de woorden stonden//Ik leef nogEindelijk schijnt hem de eisch tot zelfmoord gesteld te zijn. De bij de begrafenis aanwezigen, waaronder zich ook de Rijksdagafgevaardigden Frans Thaly en Nicolaas Kuhn bevonden, hoorden met ontzetting naar het 't verhaal van den geestelijke en den broeder van den ongelukkige zwoer bij 't open graf, niet eer te rusten voor hij hem getroffen had die zijn broeder na een twintigjarigen doodstrijd, in den dood gestort had. Aaar de ^Evening Standard" meldt is het Hollandsche schip Regina door den Britschen douanekotter Rose te Grimsby gevankelijk binnen gebracht. Het schip hield zich op in de buurt van Spurm Head en had tusschen 2000 en 3000 pond tabak en 10,000 sigaren aan boord, benevens een groote hoeveelheid geestrijke dranken. De kapitein verklaart dat hij zich buiten de territoriale wateren bevond, toen de kotter de hand op hem legde. Koning Umberto vermoord. In het land waar in November 1898 14 mogend- heden afgevaardigdcu heenzonden om internationale maatregelen te beramen tegen het anarchisme, is Zondagavond laat de koning vermoord. Zooals de Zuid-Afrikaansche oorlog een bloedige satyre is op alle deftige besprekingen over vrede en internationale scheidsgerechten, zoo is deze vreeselijke gebeurtenis een onheilspellendebelaching van alle pogingen om door maatregelen van bovenaf het anarchisme uit te roeien. De koning van Italie was met de koningin eenige dagen geleden naar Monza vertrokken, de voornaamste militaire stad in de provincie Milaan, in de nabijheid waarvan het koninklijk lustslot //Villa reale" met zijn beroemden tuin is gelegen. De gemeenteraad van Milaan had geweigerd het koninklijk echtpaar aan het station te begroeten, een bewijs van de vijandige stemming in de pro vincie, waar in 1898 het Meioproer zoo bloedig onderdrukt en zoo zwaar gestraft werd. Zondagavond om een uur of tien was de koning tegenwoordig geweest bij de uitdeeling van de prijzen, die behaald waren bij een gymnastiek- wedstrijd, ter eere van zijn bezoek gehouden. Zooals bij zulke feesten bij na altijd geschied, werd de koning levendig toegejuicht. Dadelijk na afloop van de plechtigheid stapte hij met zijn generaal- adjudant in zijn rijtuig. Maar nauwelijks waren de paarden in gang, of een man sprong op het rijtuig af en loste drie revolverschoten op den koning. Doodelijk in de hartstreek getroffen, stierf de koning om half twaalf. De moordenaar werd dadelijk gepakthij moest tegen de woede van het volk beschermd worden en schijnt bekend te zijn. Zijn naam is tenminste opgegeven als Angelo Bresti, uit Prado. Dit is al wat we op 't oogenblik van de treurige geschiedenis wetenverder moeteu we naar de telegrammen verwijzen. Het is niet de eerste maal, dat een aanslag op 4■M-Mg-M.—I I H SOOBI GEBODEN PRIJS VAN EIGENDOM. per gemet. T o t a a 1. K O O P E R S. Gld. Gld. Ct.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1900 | | pagina 2