Gemengde berichten. drukkelijken wensch van H.M. Alleen de vlag zal in top, en het vischwant in den mast geheschen worden. Als HH. MM. weer aan boord van de Buyskes zijn gekomen, gaat dit marineschip de vaartuigen langs. Elke hotter salueert met de driekleur. Als HH. MM. den laatsten bolter zijn gepas- seerd, zal van een onzer marineschepen een kanon- schot dreunen, en op dat sein worden op de honderden schepen de zeilen geheschen, de ankers gelicht, en gaat de geheele vloot huiswaarts. Ten einde verwarring te voorkomen, worden op het terrein drijfbakens geankerd, met borden eraan bevestigd, waarop de namen der verschillende plaatseu geschilderd zijnzoo weet elke visscher, waar hij wezen moet. Marinebooten zullen de orde handbaven. TEIt NEUZEN, 23 Jnli 1900. Naar we vernemen besloot de Zweedsche berging- maatschappij //Neptunus" de pogingen tot het lichteu van de nabij onze haven gezonken Eng. stoomboot Maggie Macuair te staken. Reeds deze week zou een harer vaartuigen vertrekken. Ruim een half jaar hebben de werkzaamheden geduurd, die voor onze stad een niet te versmaden voordeel opleverden. Bij het in de vorige week te Breda gehouden examen voor hoofdonderwijzer slaagden o. a. de heeren J. A. de Hullu en J. Kosten van Zaamslag en A. M. A. de Maat van Hontenisse. Vrijdag is in de Lingeput te Oostburg, ver- moedelijk een Belgische vlaskoopraan, met het baden verdronken. Zijn kleeding is door de marechaussees naar Oostburg medegenomen. De marechaussees en andere personen hebben getracht met stokken het lijk te vinden, maar daar het daar ter plaatse zeer diep is, zijn zij in hun pogingen niet geslaagd. Bij zijn kleeding is ook eenig Belgisch geld gevouden. Te Scherpenisse hebben eenige baldadigen in een polder onder die gemeente een stuk met bruine boonen, ter grootte van 160 roeden, af- gemaaid, zonder consent van den eigenaar, den jachtopziener D. Opree. Ze maakten ook een begin met een aardappelveld. Een landbouwer te St. Annaland heeft dit jaar als proef een gedeelte van zijn land met papavers bezaaid. Zooals bekend is, wordt dit product, evenals het koolzaad, alleen om het zaad verbouwdde struiken zijn zoo goed als waardeloos. Uit het zaad wordt de papaverolie geslagen. Het voor het eiland Tholen nieuwe gewas staat uitmuntend te velde; de akkers zijn voldoende gevuld, en de planten hebben de gewenschte lengte en ontwikkeling verkregen. Elke struik draagt thans een aantal lila-kleurige bloemen, alle enkel, ter grootte van gewone rozendaartusschen prijken verscheidene vuurroode. Zulk een veld levert een bekoorlijk gezicht op. Te Witteveen (Er.) werd een melkende vrouw zoo ernstig door een zonnesteek getroffen, dat men voor haar leven vreest. Door de stoomtram van Rotterdam naar Schiedam is een wagen eener waschinrichting ver- pletterd, waarbij de koetsier en diens knecht van den bok werden geslingerd en de eerste ernstige inwendige kneuzingen bekwam. De op hoi slaande paarden werden gegrepen. Een der dieren was gewond. Verleden week passeerdcn aan het station te* Roozendaal een tweetal kleine negers, die een ieders aandacht trokken. De eene was 23, de andere 18 jaar oud. Hunne grootte bedroeg niet meer dan een halven meter. Te Gorinchem is een 7-jarig knaapje door een molenwiek tegen het hoofd geslagen. Men vreest voor zijn leven. begon toen met zijne welluidende, steeds be- bedaarde stem ,/Het is de geschiedenis van een jong meisje, dat onder verderfelijken invloed opgegroeid door geweteulooze ouders zonder eenige aardsche goederen alleen in de wereld werd achtergelaten. Zij had de ellende des levens reeds in de treurigste ge- daante leeren kennen, toen een gelukkig toeval haar in het huis van een rijken bloedverwant bracht, van een oom, die zich, om zoo te zeggen, met vaderlijke zorg over haar ontfermde. Zij vond een aangenaam te huis, maar was daarmede nog niet aan de eindpaal van hare eerzuchtige wenschen, want zij wilde rijk en gevierd zijn, de meesteresse van een adellijk kasteel worden. En hare vermetele fantasie zou zoo gemakkelijk kunnen verwezenlijkt worden Haar oom bezat immers een zoon, een flinken, netten jongen man, wien zij, bij hunne eerste ontmoeting, reeds lief gekregen had en met vreugde voor haar geheele leven wilde toebehooren. Doch hare pogingen, om hem voor zich te winnen, bleken ijdel. Hij zelve heeft geen flauw vermoeden van haar vurig verlangen, want zijne liefde behoort aan een andere toe, aan eene arme juffrouw van gezelschap, die onder zijns vaders dak vertoeft, en die hij, trots alle vooroordeelen tot zijne echtge- jioote wil maken. Onze heldin moest derhalve al hare hoop bouwen In eene Vrijdagavond gehouden vergadering van Rotterdamsche bootwerkers is door den voor- zitter C. Kaak gezegd dat de staking verloren is doordat zij is verloopen. Hij verklaarde haar verder formeel voor geeindigd. Tijdens het onweer van verleden week Maan- dag sloeg de bliksem in de machinekamer der ijzergieterij Vulcansoord, te Ambt Doetinchem, en vernielde o. a. de dynamo die te Terborg het electrische licht verschaft, zoodat plotseling het geheele plaatsje in de duisternis werd gehuld. In het gesticht voor ongeneeslijke zieken //Eudokia" aan den Bergweg te Rotterdam heeft een verpleegde, die een operatie had ondergaan, en zonder toezicht was, in overspannen toestand zich uit een raam geworpen en is in den loop van den dag overleden. Heeft de handel van Rotterdam door de drie weken staking heelwat schade geleden, ook de bootwerkers zelven hebben er een groote som bij laten zitten. Men raamt het verlies, door de arbeiders geleden, op meer dan een millioen gulden, daar de patroons samen ongeveer 3 ton in de week aan hun werklieden uitbetalen. En wat misschien nog 't ergste gevolg ishet aanbod van arbeidskrachten, dat toch de vraag reeds met eenige percenten overtrof, is zeker toegenomenwant van de werklui, van buiten als hulpkrachten aangevoerd, blijven er natuurlijk althans eenigen in de stad hangen. De 25jarige P. Homan, van Scharwoude, is te Warder (N.-H.) tengevolge van zonnesteek gestorven. Vrijdag is te Roermond de 20jarige dienst- bode C. V., toen zij met petroleum de kachel wilde aanmaken, in brand gevlogen, doordat de vlam in de oliekan sloeg, die toen uit elkander sprong. Zij kreeg hevige brandwonden. Eenige uren later is zij overleden. Door de politie te 's Gravenhage is Vrijdag aangehouden een 27jarige loopknecht van een kleermaker daar ter stede, verdacht van diefstal van f 1500 ten nadeele van zijn patroon. Op den Amstel bij den Omval is Zaterdag door aanvaring een met steenen beladen tjalk gezonken. De schipper, zijn vrouw en drie van hunne vier kinderen zijn geredeen knaapje van 10 jaren is verdronken. Te Woldendorp heeft een droevig ongeluk plaats gehad. Terwijl een paar jongelui aan 't wielrijden waren, passeerde hen een wagen met kwelder. De beide rijwielen kwamen met elkaar in aanraking, met bet ongelukkig gevolg, dat de 14jarige zoon van den landbouwer M. T. er af- tuimelde en den zwaar geladen wagen over hem heen ging. Hij is spoedig daarop overleden. Te Enkhuizen is de touwslager E. L. tengevolge van de warmte en het drinken van koud water bezweken. De gemeenteraad van Sliedrecht heeft met 6 tegen 5 stemmen tot de wederinvoering der kermis besloten. De laatste twee jaren is er geen kermis gehouden. De ruim 20jarige dienstbode te Oldeboorn die zich Dinsdagavond zoo hopeloos gebrand heeft, is Zaterdag na een verschrikkelijk lijden bezweken. Zaterdagnacht trachtten te Venloo een paar Duitschers bij de kassiersfirma HafmannSteegs in te breken. Een ladder was al reeds tegen de woning geplaatst om door een raam in te klimmen, toen zij door de marechaussees op heeterdaad werden betrapt. Zij trachtten te vluchten, waarop hun een paar revolverschoten werden nagezonden; toen gaven zij de vlucht op. Zij zijn geboeid naar de strafgevangenis overgebracht. De shah van Perzie zal, als hij in't laatst van Augustus te 's Gravenhage komt, in het koninklijk paleis worden gelogeerd. Hij reist met een gevolg van 28 personen. De P. G. Ct. schrijft uit Groningen Heden den 21,Un Juli, 's middags om half drie op den oom en maken, dat hij toch vooral niet verzuimde, hare toekomst te verzekeren, door haar in zijn testament te bedenken. Daar brengt men hem op een zekeren dag van een ritje,dat hij gezond en wel had begonneti, doodziek in zijn woning terug. De dokter durft geen hoop op zijn herstel te geven, en zijne naastbestaanden bereiden zich op het ernstige voor. De heldin van den romau brengt een droevigen nacht aan de sponde van den oogenschijnlijk stervende door, een langen nacht waarin zij offervaardig op zich genomen heeft, den zieke op te passen. Terwijl zij naar diens zwakke ademhaling luistert, warrelen in de nachte- lijke eenzaamheid en stilte allerlei gedachten aan heur eigen lot door het hoofd. Immers haar oom sterft voor hare hoop en verwachtingen veelte vroeg. Zij mag er niet op rekenen, dat hij in een testament haar een legaat gemaakt heeft, want hij was kort geleden nog een gezond man, in de kracht van zijn leven, die het denkbeeld van spoedig te kunnen sterven, verre van zich wierp. Als hij nu uit het leven scheidt, is zij geheel en al af- hankelijk van het grootmoedige medelijden van haar neef, en al de trotschheid van haar door hem versmaad hart komt in opstand tegen de gedachte, uit zijne handen een almoes te moeten aannemen." (Wordt vervolgd.) viel de avond in, weldra gevolgd door den nacht, //een nacht zoo zwart als immer was", om met een Nederlandsch poeet te spreken. Egyptische duisternis. Grauwe wolken dreven langs de lucht aanhoudend weerlichtte en donderde het in de verte. Toen viel een zware regen en vervolgens hagel. Wij waren genoodzaakt op dezen gedenk- waardigen middag het gas in de drukkerij en in de bureaux te doeu ontsteken. Uit 's Gravenhage meldt men Tijdens het verhoor, door den rechter-commissaris, van den persoou, dezer dagen aangehouden in verband met den moord op het knaapje Van Wezel, liet deze ambtenaar onder eenig voorwendsel den verdachte eenige regels op papier brengen, ten einde zijn handschrift te verkrijgen voor eene vergelijking met een in de zaak Van Wezel be- staand geschrift. De verdachte, die aanvankelijk niets vermoedde, kreeg echter plotseling argwaan dat men hem een strik spande, en trachtte zich nu weder met geweld meester te maken van het door hem beschreven papier om het te vernietigen. De rechter-commissaris wilde hem dit beletten, waarna de verdachte den ambtenaar te lijf wilde. Intusschen waren op het schellen van den rechter-commissaris eenige veldwachters toege- schoten, die den man grepen en hem naar zijn cachot terugbrachten. Als een sterk sprekend staaltje van de kleingeestigheid der Engelsche politiek, zegt de Zw. Ct., mag worden aangemerkt't geen wij hebben ondervonden bij het telegrafisch overmaken van het geld dat bij ons was ingekomen voor de gevangenen op St. Helena. Aan de kassiers, die voor de telegrafische over- making aan den cousul-generaal voor Nederland te Kaapstad, den heer B. H. de Waal, zouden zorgen, werd door den directeur van het telegraaf- kantoor te Amsterdan, naar aanleiding van het door hen verzonden telegram, het volgende gemeld Tot mijn leedwezen moet ik UEd. berichten, dat, ondanks krachtigen telegrafischen aandrang van hier, het telegraafkantoor te Kaapstad is blijven weigeren uw telegram van den 13 dezer aan consul De Waal aan den geadresseerde af te geven. Gisterenavond werd mij dat door genoemd kantoor per telegraaf medegedeeld. Of teruggaaf van de door u betaalde sein- kosten die tot nu toe geweigerd is geworden door de telegraafadministratie te Kaapstad nog mogelijk zal zijn, wordt ter beslissing gegeven van den heer directeur-generaal der posterijen en telegrafie in 's Gravenhage. Daaromtrent zal ik u eerst later kunnen inlichten. Wij hebben thans het geld per cheque aan den consul-generaal doen remitteeren. Te Gent heeft een vreeselijk drama plaats gehad. In eene kamer van het hotel de l'Etoile werden de lijken gevonden van Joseph Bauloye, agent van assurantie-maatschappijen, te Luik woon- achtig, en van zijne dochter Marcelle, negen jaar oud. In een aan den commissaris van politie gerichten brief, zegt Bauloye dat hij zijn dochter, die sedert eenigen tijd ziekelijk was, heeft vergiftigd en door een revolverschot een einde aan zijn leven maakte. Het scbijnt zeker te ziju dat ellende Bauloye tot de daad dreef. Hij was naar Gent gekomen om een betrekking te vinden, maar al zijn pogingen waren vruchteloos. Wanhopig had hij zich onder een voorwendsel met Marcelle naar de kamer teruggetrokken, waar het drama plaats had. Over de Engelsche artsen in Zuid-Afrika schrijft men van de zijde van de Zwitsersche ambulance in 't Johannesburger hospitaal //Wij hebben tal van amputatien verhinderd, want de artsen hier, meerendeel Engelschen zetten maar afwat de kogels der Boeren niet ver- mochten, volbrengen mes en zaag van de suij- kunstenaars van over het Kanaal. Zij zijn in dit opzicht ver ten achter. Schepen vol met eenarmigen, kreupelen en lieden zonder beenen zijn naar Europa teruggezonden. 'tis treurig." Een biezenvlechter uit de Camargue (Zuid- Frankrijk) heeft, na van zijn geboorte af blind te zijn geweest, op zijn 76"te jaar plotseling de beschikking over zijn oogen gekregen. De man schrok z66 van dit onverwacht geluk, dat hij verschijnselen van waanzin begon te vertoonen en toen de nacht kwam, en hij dus 't zonlicht weer missen moest, kon men hem maar niet aan 't verstand brengen, dat hij dat gemis met alien deelde. En den volgenden morgen vond men hem dood in zijn bed. In /Harper's Magazine" vindt men een artikel over de Engelsche pers aan het front in Zuid-Afrika. De schrijver geeft een verhaal van het weinig gemakkelijke leven der correspondenten en staat langen tijd stil bij de censoren en geeft dan een goed voorbeeld er van, hoe deze heeren de tele- grammen mishandelen. Een correspondent seinde//Hevige aanval Boerenregen van granaten op onze stelling. Zware verliezen, gister en heden." De hoofd- redacteur te Londen ontving dit telegram aldus z/Hevige regens gister en heden!" Japan is weer eens door een van die vele vulcanische rampen geteisterd, welke dit ongeluk- kige laud herhaaldelijk treffen. Verleden Dinsdag begon de vulkaan op den berg Azuma, nabij Ban- daison, waarvan de uitbarsting in 1888 tal van menschenlevens deed verloren gaan, plotseling te werken eu wel in zoo hevige mate, dat 200 personen in den omtrek gedood eu verwond werden. Graaf Montalupe was met twee ftaliaansche journalisten in een ballon opgestegen. Op 3000 meter hoogte werd de ballon door een hevigen wind naar zee gedreven en ondanks alle pogingen zonk de ballon en de twee journalisten verdronken graaf Montalupe werd, nadat hij 8 uren in de golf van Napels had gezwommen, door zeelieden gered. Men denkt dat hij van uitputting zal sterven. bit Innsbruck meldt men, dat de gids Moser, uit het Zillerthal, met een heer en dame uit Berlijn de Koningsspitze beklom en alle drie neergestort en omgekomen zijn. Hoe men al geen bloedvergiftiging kan krijgen. Brouardel heeft een aantal gevallen waargenomen, ontstaan door het dragen van geel lederen schoenen, die naderhand zwart waren geverfd. Te Cuesmes, in Henegouwen, greep iemand een voor een wagen gespannen paard, dat een lijkstoet in den weg stond, bij den teugel om plaats te maken, doch wierp daarbij zonder het te merken zijn zontje om, dat een wiel over het lichaam kreeg en onmiddellijk den geest gaf. Bij een dorpje in Saksen heeft een trein een vrouw met twee kinderen overreden. De moeder en een der kleinen was dood, het andere kind zwaar gekwetst. Te Asnieres heeft men 's morgens een ge- pensioneerd luitenant-kolonel dood in zijn bed gevonden. Hij had de gaslamp, waarbij hij placht te werken, den avond te voren afgedraaid, maar verzuimd, ook de kraan te sluiten waar de gomelastieken slang op de metalen gasbuis sloot. Die slang moet in den nacht losgeraakt zijn, zoodat het gas de kamer vervulde en hem deed stikken. De rechtbauk te Brussel heeft een chauffeur vrijgesproken, die met zijn vrachtautomobiel een jongen die een handwagen voortduwde, omver- geredeu had en aan den arm had verwond. De jongen eischte schadevergoeding, doch de rechtbank ontzegde den eisch, omdat de chaffeur gewaarschuwd had en een handwagen moet uitwijken voor een auto. De Parijsche kranten zijn aan het berekenen gegaan, of de tentoonstelling werkelijk blijkt zulk een groote aantrekking te zijn als verwacht was. Zij is nu twee en een halve maand open en het geheele aantal entrees bedraagt 13,372,177. Dit cijfer sluit in de vrije entrees, die van werk lieden enz. Ilet aantal betalende entrees bedraagt 9>,525,025, cfat is gemiddeld 127,000 per dag. lu 1889 bedroegen de betaalde entrees gedu- rende denzelfden tijd 8,404,462, dat is ge middeld 112,060 per dag. De tentoonstelling van 1900 wordt 5 November gesloten, zoodat nu juist een derde van den tijd verstreken is. Als de entrees voortgaan zooals nu, dan wordt het eindcijfer 28,575,040. In Augustus en September zullen waarschijnlijk eerder veel meer bezoekers komen, zoodat het eindcijfer zeker wel 35,000,000 zal worden en 40,000,000 kaartjes gebruikt zullen zijn. Er werden 60,000,000 kaartjes voor gedrukt. Er zijn lang niet zooveel vreemdelingen ge komen als verwacht werd. De sneltrein uit het noorden via Brussel brengen 3000 passagiers Belgen, Hollanders, Scandinaviers en Hamburgers per dag tegen 100 verleden jaar. Bommel- treinen brengen 100 tegen gewoonlijk 70 of 80. Van Keulen komen nu vooral veel meer reizigers, er zijn 7 treinen per dag in plaats van 5. Die brengen 700 of 750 Noord-Duitschers en Russen tegen 250 of 200 verleden jaar. De bommeltreinen op die lijn brengen 120 in plaats van 80. Dus vervoeren de beide lijnen gemiddeld 1350 h 1400 passagiers per dag, tegen 800 in 1899. De kleine vermeerdering van de bommeltreinen zal waar schijnlijk enorm grooter worden in de periode tusschen den graati- en wijnoogst. De cijfers van den Ooster-spoorweg zijn niet hooger. In de derde week van Juui kwamen 7000 personen in Parijs tegen 4100 in 1899, toen er geen tentoonstelling was. Deze cijfers moeten dus nog zeer veranderen, als de vreemdelingen ertoe moeten bijdragen het aantal dagelijksche bezoekers tot 385,000 te brengen, zooals de tentoonstellingsautoriteiten ver- wachten. Er zijn meer Duitsch sprekende vreemdelingen dan anderen, zelfs meer dan Engelschen. Duitsch- land heeft meer belang gesteld in de tentoon stelling dan andere landen, eu algemeen wordt de Duitsche afdeeling de beste gevonden. Een Chineesche millionnair. Het vermogen van Li-Hung-Chang wordt op meer dan 3000 millioen geschat. Hoe hij aan dat geld kwam, blijkt o. a. hieruit dat hij als eigenaar van onmetelijke rijstvelden, soidaten gebruikte om ze te bebouwen, die na tuurlijk van rijkswege werden betaald en gevoed. Vervolgens liet hij de rijst door de troepen te land en ter zee verorberen. Ook hield hij een hypotheekbank, die hem, daar ze niet onder controle stond, onmetelijke winsten opleverde. In een Engelsch blad komt een beschrijving en afbeelding voor van een motor-paard, dat te spannen is voor gewone rijtuigen. Het blad vindt, (MWiiiiiij i.Mi. MIjmj.ijlJLgMBjli

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1900 | | pagina 2