m Schouwlinrgtent te Zaamslag. De twee Weezen. 4 Jan Engeis, Dordrecht. DokterSTAS, £en Woonhuis en Erf, Mr. Schilder, V ennootschap. Gemengde berichten. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Advertentien. Schildersaffaire Opvoering van m deMafyyr-\^ol(e?i Ondergoederen i |P/ VdT^ vdf k3flj Likeurstokerij „DE ADELAAR." F. Franeken-Goedhart, 11 er her (jiers LOUIS TACK, Schrijnwerkeren Bollendraaier 300 Bollsn in ijzerhout, chirurgija dentiste Yan het burgerlijk hospitaal, DANKBETUIGING. SUNLIGHT, aan schilfers Heden Zaterdagavond J. BE SMIDT-POTHOVEN, Openbare Yerkooping. RECHTSZAKEN. Arrondissements-rechtbauk te Middelburg. De recbtbank heeft in hare zitting van 13 Juli het volgende vonnis uitgesproken P. P. v. d. V., bijgenaamd P. F., oud 16 j werkman te Koewacht, gedetineerd te Middelburg, is wegens diefstal veroordeeld tot 4 maanden gevangenisstraf met in mindering brenging der doorgebrachte hechtenis. Bij bevelschrift van bovengenoemde recht bank is naar de openbare terechtzitting verwezen de zaak tegen A. G. d. G., oud 21 j,, geboren te Antwerpen, particulier rivierloods, wonende te Vlissingen, terzake dat hij Nederlander zijnde terwijl de na te noemen feiten in Belgie strafbaar zijn volgens artikel 193 van den Code Penal Beige op den 16 Juli 1899 althans omstreeks dien tijd te Ostende Belgie, 1°. een telegram van den navolgenden inhoud//Henri Haaze pilot Flushing, //Do not come plaus altered have seen carrette »(geteekend) captain Caws Boadice", 2°. een telegram van den navolgenden inhoud //Haaze //pilot Flushing, Ne velus pas plaus changes, //(geteekend Carrette)" welke telegrammen moesten dienen als bewijs van het feit, dat de overeenkomst, die door bemiddeling van F. Carrette te Ostende tusschen den kapitein H. Caws en den loods Henri eigenlijk genaamd Henri George Guillaume Haaze te Vlissingen was gesloten om het stoom- schip Boadice te loodsen, was verbroken, met het oogmerk deze telegrammen alsedittegebruiken, het eerste valschelijk heeft onderteekend met den titel en den naam //Captain Caws" den titel en den naam van den gezagvoerder van het stoom- schip //Boadice", het tweede valschelijk heeft onderteekend met den naam Carrette den naam van een stuurmau te Ostende en deze telegrammen opzettelijk aan het adres van genoemden Haaze te Vlissingen als waren zij echt, van het telegraaf- kantoor te Ostende heeft aangeboden of doen aanbieden ter verzending, welke telegrammen aan hun adres te Vlissingen zijn aangekomen, en in handen zijn gekomen van meergenoemden Haaze, uit het gebruik van welke telegrammen nadeel kon ontstaan voor dezen, vermits de mogelijkheid bestond, dat hij, vermeenende na ontvangst dier telegrammen dat zijn hulp als loods niet noodig was, niet naar Ostende zou zijn gegaan en alzoo zou hebben gemist de belooniDg van zijn als loods te bewijzen diensten, zijnde omstreeks f 180. De beer en mevr. van M. te Amsterdam waren naar het paardenspel, na drie hunner kinde- ren, van 4, 5 en 7 jaar, te slapen gelegd te hebben. Zij hadden in de slaapkamer een kaars laten branden en een werkman gelast, //op het huis te passen." Toen zij thuis kwamen, werden zij een sterke brandlucht gewaar. Zij snelden naar boven en vonden de slaapkamer in brand en de kinderen gestikt. Buren hielpen den brand blusschende man, die op het huis moest passen, heeft als zinneloos de vlucht genomen. Men weet nog niet waar hij is gebleven. Te Rotterdam sprong de 39jarige vrouw W. W. B., tengevolge van een huiselijken twist met J. L.j in naehtgewaad uit het raam der eerste etage van haar woning. Zij werd opgevangen door eenige burgers en naar het politiebureau aldaar gebracht om hulp te verzoeken, maar werd daar tot bedaren gebracht, en na zich ge- toiletteerd te hebben, keerde zij weer huiswaarts. Onlangs kwam in het paleis vau H. M. de Koningin te 's Gravenhage een brief aan, waarin de schrijver verklaarde verliefd te zijn op de jonge vorstiu en een samenkomst afsprak in een stad bij de Belgische grenzen. De brief was geteekend //N., bediende in het middenpostbureel te Brussel." Het stuk werd langs diplomatieken weg naar Brussel gezonden en een onderzoek werd ingesteld. De vermoedens vielen op zekeren N., een uitnemend bediende, die belast is met de behandeling der aan- geteekende brieven. Toen hij die gekke liefdesverklaring had gedaan, had hij ook eenige dagen verlof gevraagd, om een reis in Holland te rnaken. Dit verlof werd echter verschoven. Men ontdekte dat hij in korten tijd 780 minnebrie- ven had gezonden aan ^e dochter van een Brussel- schen magistraat. Na geneeskundig onderzoek is hij in een krank- zinnigeugesticht geplaatst. Uit New-York schrijft men dat het bericht alsof de bemanning der sleepbooten tijdeus den brand aldaar weigerden de slachtoffers van den Duitschen Lloyd te helpen tenzij voor geld, geheel zonder grond is. De Herald heeft een nauwkeurig onderzoek over deze zaak ingesteld. Met uitzondering van een enkel geval, waarin het bewijs nog niet duidelijk is geleverd, staat het vast dat de be manning der sleepbooten al het mogelijke heeft gedaan om menschen en goederen te redden. De l^ipiteins der sleepbooten hebben eene ver- gadering gehouden en 1000 dollars als belooning uitgeloofd voor dengeen die een enkele onmensche- lijke daad kan bewijzen. Op die uitdaging is geen antwoord gekomen. De Figaro is aansprakelijk voor het volgende fraaie verhaal, dat volgens haar de ronde doet in de vreemde ambassades te Parijs. Toen minister Delcasse den Chineeschen gezant te Parijs bij zich had laten ontbieden om hem te verzoeken, of hi het bekende telegram wilde zenden aan den onder- koning van Ju-nan, waarin deze verantwoordelijk werd gesteld voor het leveu van de bedreigde Franschen onderdanen, heerschte er groote opschud- ding in het gezin van den gezant. Zijn kinderen vreesden dat de Fransche miuister hem, naar Chineesche zede, voor de keus tusschen een zwaard of vergif zou stellen. Zij klemden zich wanhopig vast aan het kleed van hun vader en bezwoeren hem niet naar den minister te gaan. Maar de gezant ging toch. En toen hij eindelijk, na lang wachten, bij de zijnen terugkeerden, werd hij ontvangen met juichkreten en prezen alien minister Delcasse om zijn gematigdheid en menschelijkheid De staking te Rotterdam. De stakers te Rotterdam houden nog steeds voet bij stuk. Tegen gisterenavond waren de vaste ertswerkers der firma Muller Co. uitgenoodigd aan de loods aan de Katendrechtsche haven te komen. Een 60tal had aan de uitnoodiging gevolg gegeven. Na eenige besprekingeu gaven zij te keunen het werk niet te kunnen hervatten, met uitzondering van een, die met 5 anderen, die reeds een paar dagen vroeger 't werk hervatten, aan den gang zal gaan. Aan hen die weigerden, en daaronder behoort ook de voorzitter der vereer.iging Kardinaal Manning, afd. van den R. K. Yolksbond, werd toen gezegd dat zij alien uit den dienst der firma zijn ontslagen. Van verschillende kanteu komen zich werk- lieden aanmelden, die deels onder militaire be- scherming aan 't werk gaan en waarvan ook anderen op aandrang der stakers weer huiswaarts keeren. De patroons, die voor de staking reeds aan verschillende eischen der werklieden waren tegemoet gekomen, schijnen thans vast besloten niets meer toe te geven. Zij vatten den strijd aldus op, dat het er thans om gaat, wie in de Rotterdamsche havens regeeren zullen, de patroons of de bootwerkers. Zij vermeenen dat, wanneer thans toegegeven wordt de Rotterdamsche havens absoluut in de macht der sjouwerlieden komen, daar dezen dan de overtuiging zullen krijgen dat de werkgevers zwak staan en de werklieden slechts behoeven te staken, om iederen eisch te kunnen ingewilligd krijgen. Vele patroons schijnen ook geneigd hun oude, thans stakende werklieden weer in dienst te nemen, maar zullen in geen geval de van buiten ingevoerde werklieden, die hen thans in den nood bijstaan, loslaten, zoodat deze bovenaan op de lijst komen. In een gisteravond gehouden vergadering der sleepersknechts werd besloten te blijven staken tot alle eischen waren ingewilligd. Na afloop der vergadering bleek het echter uit de gesprekken op straat dat velen reeds geneigd waren aan 't werk te gaan, genoegen nemende met de reeds verkregen verbeteringen. INGEZONDEN STUK KEN. De Post en nog wat. De heer Directeur had, voor hij last gaf aan de bestellers om te bellen, wel eens mogen infor- meeren of andere personen dan het door hem genoemde paar soms tegen die nieuwigheid waren. En had hij zich afgevraagd waarom wij onze bussen lebben aangebracht, dan had hij zich wel tweemaal bedacht. Menschen, die belang hebben bij hunne corres pondence, weten wel wanneer de brieven worden bezorgd. Te zeggen dat de brieven eenigen tijd (hoe lang onopgemerkt blijven liggen, omdat de bestellers niet bellen is toen waarlijk al te gek. De personen, die dat hebben beweerd zijn of lui of wel zij hebben op een bedekte wijze willen klagen over onregelmatige bestelling, voor welke klacht zeker wel grond bestaat, ofschoon het waarschijnlijk een gevolg is van de nu en dan zeer onregelmatige aankomst der boot. Zoo bijvoorbeeld dezen winter. Hebben we toen onze correspondence, welke te 11 uur moet arri- veeren, wel eerst 's avonds of wel den volgenden dag gekregen Niet eenmaal maar herhaaldelijk Ja, dat kwam doorgaans door de mist. Toegegevendoch dat bewijst dan toch zeker dat de boot in den winter niet precies het aan- gewezen middel is voor brievenvervoer, als het anders kan. En het kan anders. Vroeger kwam de Hollandsche post regelmatig over Belgie met den trein van half twee, zoo werd mij verzekerd. Het was toen een zeer groote zeldzaamheid dat men die post niet op tijd kreeg. Men kon er op rekenen. En dit is eene zaak van groot gewicht. Ik althans acht dit heel wat beter dan dat we nu eens die post te elf uur, dan weer's middags trijgen, of, zooals dezen winter, pas den volgenden dag. De Directeur zal niet antwoorden op de rest van mijn schrijven, omdat ik toon al heel slecht op de hoogte te zijn. Welzeker! Zoo kan men er zich gemakkelijk afmaken. Maar dat helpt niet. Ik houd mijne beweringen vol en het komt mij voor dat de Directeur niet op de hoogte is van de aller gemoedelijkste bestellingen buiten. Ofwel Dan zou het al heel gek zijn. Vele buitenmenschen zullen den Directeur daarover kunnen inlichten. Het is trouwens bekend. Het publiek is volstrekt niet zoo sullig en toegevend zegt de Directeur, het klaagt we] degelijk. Wel, dat doet mij oprecht genoegen. Maar zijn er ook buitenmenschen bij die klagers, menschen, die bijvoorbeeld een uur of zoo buiten de kom van eene gemeente wor.en Wat ik schreef, berust niet op praatjes, zooals de Directeur schrijft. Hoe weet hij dat er „praatjes" zijn Neen ik had het oog op feiten en ik kan niet anders dan mij verbazen, dat de Directeur (of wien het aangaat) nooit van een door mij bedoeld feit heeft gehoord. Dat is voor mij een bewijs, dat, wat de Directeur ook zeggen moge, de menschen niet zoo hard met klachten komen aanloopen, zelfs al bestaat er alle grond voor. Het geopend oor, dat klachten vinden nu daarover zou nog al wat te zeggen zijn. Ik hoop niet dat de Directeur zal meenen, dat dit op hem gemunt is. Dit is volstrekt niet het geval. Ik spreek in het algemeen. Ik heh niet gezegd dat buitenbestellingen als regel zoo gemoedelijk toegaan. Ik geloof gaarne dat we met uitzonderingen te doen hebben. Maar ook die uitzonderingen moesten niet voor komen. Het te laat bezorgen van edn enkelen brief kan groote onaangenaamheden of schade veroorzaken. De Staat, die zich het uitsluitend recht van brievenvervoer heeft aangematigd, moet ook zorgen, dat wij op dat vervoer staat kunnen maken. Ter Neuzen, 12 Juli 1900. X. DAGEN. Voorm. Nam. Zaterdag 14 Juli 2.49 3.10 Zondag 15 3.31 3.52 Maandag 16 4.14 4.37 Dinsdag 17 4.59 5.22 Woensdag 18 5.47 6.12 Donderdag 19 6.40 7.8 Vrijdag 20 7.41 8.14 Voor de vele blijken van belangstelling en verrassingen, zoo van hier en elders ontvangen, betuig ik ook namens mijne kinderen en kinds- kinderen mijnen liartgrondigen dank. J. NIJSSEN, Sluiskil, 13 Juli 1900. Oud-Timmerman. Ondergeteekende maakt de ingezetenen van Ter Neuzen en omstreken bekend, dat hij de van wijlen den heer J. Hoebe heeft overgenomen en voor eigen rekening zal voortzetten. Hopende dat hij door net en degelijk werk zich het ver- trouwen zal waardig maken, houdt hij zich beleefd bij U aanbevolen. Ter Neuzen. Uwe dienstwillige, J. J. VERJAAL. De ondergeteekende maakt bekend, dat hij door begunstiging van vele klanten van J. Hoebe zich alhier heeft gevestigd als hopende door een nette en vlugge bediening een ieders gunst waardig te" maken. P. J. MEERTENS, Mr. Schilder, Blokken A 69, Ter Neuzen. gesneden en dit met warm water in een overdekten pot tot een pap opgebst, is een 0NEIND1G BETERE ZACHTE ZEEP dan de groene zeep en kost dan nog geen 5 Cts. per pond. Probeert en doet nw voordeeL Bij akte onder handteeken van den 2 Juni 1900, geregistreerd te Hulst den 20 Juni negen- tienhonderd, deel 86, folio 28 verso Vak J. Twee bladen, geen renvooi. Ontvangen voor recht vijftien gulden. De Ontvanger, (get.) OVERBOSCH. is tusschen 1°. JOSEPHA WAUTERS, Weduwe Pieter Bernard Minnebo, 2°. JACOBUS FRAN- CISCUS VOERMAN, 3°. ADR1AAN VOERMAN en 4°. ALEXANDER MINNEBO, alle vier mosselhandelaarswonende te Philippine (Zee- land), aangegaan een Vennootschap voor doel hebbende De Vennooten bepalen hun doel bij het teelen, koopen, verkoopen, vangen van mosselen en al hetgeen daartoe nuttig of noodzakelijk is, namelijk het huren van mosselbanken, aanwerven van hoog- aartsen, schuiten, gerij en aim huren of koopen van huizen, bureelen tot den handel bestemd enz. Onder de Firma, Weduwe PIETER BERNARD MINNEBO en ZONEN, van welke Firma de Ven- noot JACOBUS FRANCISCUS VOERMAN, alleen het handteeken heeft, zullen nochtans om redenen door de Vennooten eenpariglijk aan te nemen, een of meer Vennooten, onder den naam der Firma en voor hare rekening mogen handelen. De Vennootschap heeft aanvang genomen den 1 Juni 1900 en eindigt den 31 Maart 1917. Geschiedende hiervan aankoudiging in de Neder- landsehe Staatscourant en in de Ter Neuzensche Courant. Philippine, den 12 Juli 1900. Op algemeen verlangen een laatste voorsteiling, Aanvang S uur. Prijzen gewoon. Fabrieks- Zt W Merk Binnen- en Buitenlandsch Gedistilleerd en Wijnen. Agent voor het 5" District Gil A A TJW. te S e 1 z a e t e (Belgie), brengt ter kennis dat hij vanaf heden voorzien is van klein en zwaar, schoon model en onverslijtbaar. 1 jaar garantie. Met de 10 genomen ontvangt men 5 centiem per bol korting. Men vrage prijs bij bovengenoemden. De Notaris P. Dreginans, te Axel, zal ten verzoeke van PIETER HAMELINK Fz. werkman te Ter Neuzen, in het logement bij mej. de wed. Rolff te Axel, op Zaterdag den 4 Augustus 1900, des namiddags ten 4 ure, verkoopen Statiestraat 8 te GENT, is elken werkdag te raadplegen van 10 tot 4 uur. in de gemeente Axel (Steenovens), kadaster sectie C nummer 190 en 191, groot 1 are 82 centiaren. Te aanvaarden bij de betaling. tyn verkrygbaar by. TEBR WEE35EW. C fn fC 4 a 4AT? XTrii

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1900 | | pagina 2