Fifflaf VM OVEBBEEKE. HAVER, a VISCHHANDEL een partij puike drop YiscJi, www Handelsbericbten. BURGERLIJKE STAND. 1 Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Advertentien. DANKBETUIGIN GT~ HT, aan schilfers 100 M3. Pruissische grint, Openbare Verkooping Openbare Verkooping. 3 H.A. Vlas, 3 2 Gerst en Haver, Heden ontvangen: I s D A G E N. Voorm. Nam. Donderdag 5 Juli 7.9 7.37 Vrij dag 6 8.6 8.88 Zaterdag 7 H 9.9 9.44 Zondag 8 M 10.19 10.50 Maandag 9 11.22 11.50 Dinsdag 10 12.15 W oensdag 11 0.89 1.2 gesneden en dit met warm water in een overdekten pot tot een pap opgelost, is een 0NEINDIG BETERE ZAGHTE ZEEP dan de groene zeep en kost dan nog geen 5 Cts. per pond. Probeert en doet uw voordeeL schillend geschattusschen 400 en 1200. Het juiste aantal zal men niet spoedig te weten komen, inaar de talrijke ongelukken moeten toegeschreven worden aan het feit dat op de stoombooten de meeste menschen het gevaar niet dadelijk inzagen, terwijl op den brandenden steiger velen hun lerugweg door het vuur versperd vonden, toen in het water sprongen en verdronken. Ook zijn een aantal menschen omgekomen op sleepbootjes en andere kleine vaartuigen, die later in brand ge- raakten. De rivierpolitie en de bemanning van op stroom liggende boolen hebben een groot aantal menschen gered, maar voor een goed deel waren zij erg gebrand of gekwetst. Men zegt dat, toen om vier unr de brand uitbrak in balen katoen, die op steiger n°. 3 van den Norddeutschen Lloyd lagen, meer den 1500 menschen zich daar en in den omtrek bevonden en in gevaar verkeerden. //De vlammen verspreidden zich zoo snel, zegt John Gannon, de kapitein vrn een sleepboot, dat ik, hoewel geen kwart mijl ver liggende, en dadelijk naar den steiger stoomende toen ik de vlammen zag uitslaan, daar niets meer aantrof dan een brandende en rookende«massa, zoodat ik mij moest vergenoegen met het redden van de menschen die van de schepen in het water sprongen." Matter, de inspecteur "van'dell'Ll'Oy d/ttteUrfige-" komen heette te zijn, heeft zich nog kunnen redden door in een lichter te springen, die daarna door een sleepboot weggehaald werd. Toen men zag dat ook de steigers van de Hamburg-Amerika hjn aangetast zoudeu worden, liet men den zuidelijksteu steiger met dynamiet springen. Op de schepen wilden de meeste menschen eerst weg toen het reeds te laat was schrijft de correspondent van de Daily Mail en de bemauningen raakten de kluts kwijt, zoodat zij, behalve op de Kaiser Wilhelm der Grosse, de booten niet intijds kondeu losmaken deze dreven toen, dood en verderf aanbrengende, de rivier af, en het was in de meeste gevallen niet mogelijk, de opvarenden te redden. Van de Saale en de Bremen sprongen honderdeu menschen overboord terwijl de sleepbooten de brandende schepen naar het midden van de rivier brachtcn, anderen zochten een schuilplaats, maar werdeu door de vlammen al verder en verder verdreven. Door een vloot van sleepbooten omringd dreef de Saale met de eb af, telkens zelf booten aan- stekende. Het mooie stoomschip stond weldra geheel in vlammen of was rood-gloeiend geworden. Op de geblakerde sleepbooten werden boveu- menschelijke pogingen gedaan en massa's water in het schip geworpen, maar het hielp niet. Kapitein Smith, van de havenpolitie, ging er met een gehuurde boot, de Mutual, op uit en slaagde er in, 37 van de opvarenden der Saale te redden de meesten waren bewusteloos, sommigeu hadden ernstige brandwonden, en alien waren half verstikt door den rook. Toen kapitein Smith moest af- houden, zag hij verscheiden lijken op het dek van het schip liggen. De sjouwers en de matrozen die biunen in het schip aan het werk waren, vonden voor't meerendeel alle uitwegen versperd. Zij vochten, zeggen de geredden, als duivels om aan dek te komen, het electrisch licht was uitge- gaan, en de verwarring was verschrikkelijk. Telkens zag men menschen aan de patrijspoorten verschijnen, die de arrnen uitstrekten om hulp, maar het was onmogelijk, hen te naderen. Van een veertigtal menschen, die zich van den achtersteven lieteu zakken, werden er slechts een dozijn gered. Een vlot met honderd personen dreef tegen een der brandende steigers aan en sloeg om, en verscheiden verdronken. Toen de Mutual een tweeden tocht naar het brandende schip maakte, lag dit reeds grootendeels onder water, en het zonk op de oudiepten aan den oever van New-Jersey. Weinig beter verging het de menschen die op de Bremen gebleven waren, ofschoon dat schip niet verloren schijnt te zijn. In de machinekamers van de Bremen waren dertig personen gevangen de vlammen versperden hun den weg. Zij hoorden de drijvende stoomspuiten langs de huid van het schip schuren. Het binnengespoten water maakte dat het schip sterk begon over te hellen naar stuurboord en de machinist die het hoogst in rang was, gaf aan zeventien man last, naar de pompen te gaan. Nauwelijks waren zij daar ge- komen of een schot brak en een lawine van bran dende steenkool sloot die mannen van de overige af. Toen begonuen zij hard te pompen, en toen hun kameradeu gered waren, deed men al het mogelijke om ook die zeventien te verlossen. Den heelen nacht bleven de spuiten met het schip bezig om de vlammen te dooven, en de mannen daarbinnen aan het werk om zich voor verdrinken te bewaren. Brood en water werd hun door de patrijspoorten toegezonden, en tegen den ochtend werden zij gered. De Main, een nieuw schip van over de 10,000 ton, die 150 man aan boord had, is gezonken en moet zwaar beschadigd zijnhoevelen van de opvarenden omgekomen zijn, is niet te zeggen. Het moet een verschrikkelijk gezicht geweest zijn, de drie groote booten, die brandend de rivier afdreven, de reusachtige Kaiser Wilhelm in rook- kolommen gehuld, nog verscheidene kleinere booten die aangestoken waren en op tal van plaatsen vlammende plekken vormden op het water, daarbij de smeulende en rookende steigers en het vijf verdiepingen hooge pakhuis van Campbell en Co dat, hoewel op vrij aanzienlijken afstand gelegen, door de brandende stukken die er op vielen, vlam vatte en geheel vernield werd. De //record-breker", de Kaiser Wilhelm der Grosse, liep een tijd lang groot gevaar. Hij raakte hier en daar in brand en de kabels waarmede zij vastgemeerd was, moesten doorgehakt worden, daar het door de hitte niet mogelijk was ze los te gooien. Maar de meeste officieren waren op het tijdstip van de ramp aan boord, de geheele be manning begaf zich naar haar post, en met spuiten en handgranaten slaagde men er in telkens de vlammen die uitbraken te blusschen. Toen het gevaar van het groote schip afgewend was, hield de bemanning zich nog met het reddingswerk bezig. Op het eerste wereld congres der vegetariers, te Parijs op 2123 Juni gehouden, waren ruim 100 afgevaardigden, behoorende tot 9 nationaliteiten, aanwezig. Engeland was er met ongeveer 70. afgevaardigden, Erankrijk met 20, Belgie met 3, Nederland met 2, Duitschland met 3, Zwitserland met 3, Australia met 1, Rusland met 2, Amerika met 2, van andere lauden, als Denemarken, Britsch- Indie, Italie, Zuid-Amerika enz., waren rapporten ingekomen. Onder de 100 deelnemers aan het congres waren 9 gegradueerde doctoren, een feit waarop met instemming door het bureau de aandaeht werd gevestigd. President was dr. le Grand van Parijs, eere-voorzitter de bekende Engelsche groot-indus- trieel T. A. Hills. Conclusies tegen den oorlogen voor verbroedering der volkeren werden onder algemeene instemming genomen door bijna alle sprekers werd de moreele zijde van het vraagstuk krachtig op den voorgrond geplaatst. Met algemeene stemmen werd het voorstel van dr. Nijssens van Brussel om in 1901 in Belgie's hoofdstad weder bijeen te komen aangenomen. Pietemella Cornelia, d. van David Francois Dieleman en van Elisabeth van de Wege. Overlijden. 21 Juni. Jacob Jansen, oud 61 j., echtg. van Catharina Wienand. 26 Juni. Wilhelm Wessel Odink, oud 52 j., echtg. van Huiberdina Meijer. 30 Juni. Willem Elve, oud 59 j., echtg. van Maria Geertruida van Fraeijenhove. is van af heden tot ie .1 nli aan- staande, weerens t>eroepst»ezig^- heden uitstedig-. KOERS Belgisch per 100 fr Engelsch*per TAN HET GELD. 47,90 h 47,95 12,12,- ZEE T 1J D I IN G E N. Van 2 tot en met 3 Juli. ■Inl-it. Huwelijks-aangiften. 23 Juni. Christiaan de Bruijn, oud 29 j., jm. en Maria Sehauwaert, oud 24 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 20 Juni. Petrus van Bunderen, oud 40 j., jm. en Ludovica Roctus, oud 39 j., jd. Geboorten. 21 Juni. Bertha Maria, d. van Petrus Doffemont en van Louisa Clementina Schuerman. 22 Juni. Eduardus Ludovicus, z van Charles Hubertus Fassaert en van Hortensia Maria Louisa van Kemseke. 29 Juni. Anna Eulalia Justina, d. van Petrus Augustinus Schillemans en van Ulalie Maria Steijaert, (beidcn wonende te Stuppeldijk). Overlijden. 20 Juni Johannes Franciscus de Boij.oud 61 j., echtg. van Adriana Dorothea Bekkers. 28 Juni. Johannes Pieter Borghstijn, oud 39 j., echtg. van Magdalena Dreve. Hosclikapellc. Huwelijks-aangiften. 22 Juni. Alphonsus Mahu, oud 26 j., jm. en Emma Seraphina van Eetvelde, oud 24 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 8 Juni. Jan Abraham Scheele, oud 21 j., jm. en Elisabeth Catharina Dekker, oud 20 j., jd! 28 Juni. Adriaan Nijssen, oud 39 j., jm. en Ebrina de Zeeuw, Oud 25 j., jd. Geboorten. 1 Juni. Anna Maria, d. van Pelrus de Rijk en van Cornelia de Rooij. 2 J uni. Adriaan*, z. van Aumout Dieleman en van Maatje Riemens. 12 Juni. Elisa Christina, d. van Constantinus Eeman en van Carolina vam Campen! 25 Juni. Pharailda Irma Mathilda, d. van Lodewijk Napoleon Mattcns en van Marianna van der Wielen. Cling-e. Geboorten. 16 Juni. Richard Eduard Victor, z. van Theophiel Edmondus Praet en van Maria Pharailda Kindt. 17 Juni. Marguerite Mathilde, d. van Isidorus van Cauteren en van Clementina Vertenten. Maria Sophia, d. van Josephus Judocus Mangnus en van Christina Venera'nda Kint. 22 Juni. Florencia Maria, d. van Theophilus Con stantinus van Duijso en van Amelia van Kemseke. 24 Juni. Petrus Arthur, z. van Fredericus Roelans en van Maria Ludovica Vermeulen. 26 Juni. Stephanie Marie, d. van Franciscus Mariman en van Florentina de Bot. Bernardus Paulus, z. van Ludovicus Johannes de Bruijn en van Maria de Caluwe. Overlijden. 17 Juni. August van Doorselaer (van St. Gillcs Waes), oud 33 j., z. van Frans en van Schoiastica Puijlaert. Cordula Augusta Allonsina de Cock, oud 3 m., d. van Joannes Baptist en van Maria Theresia de Rijck! 24 Juni. Ludovicus Johannes van dc Voorde, oud 1 j., z. van Karel Lodewijk en van Emtna Johanna Verbuijst. 29 Juni. l'etrus Rumondus Bolssens, oud 11 in., z. van Franciscus en van Maria Isabella Vlaemiuck. Oraauw. Huwelijks-aangiften. 1 Juni. Petrus Au gustinus Sehillemau (van Stoppeldijk), oud 20 j., jm. en Ulalie Maria Steijaert, oud 19 j., jd. 28 Juni. Petrus Au gustinus Buijs, oud 22 j., jm. en Maria Catharina de Rijcke oud 19 j., jd. Huwelijks-volttekkingen. 8 Juni. Petrus Clementus Kou- ijzer, oud 41 j., jm. en Paulina van Poorten, oud 27 j., jd. 13 Juni. Petrus Augustinus Schilleuian (van Stoppeldijk), oud 20 j., jm. en Ulalie Maria Steijaert, oud 19 j jd. Geboorten. 2 Juni. Agnes Mathilde, d. van Ludovicus de Koster en van Maria Elizabeth Francisca van den Eeckhont. 4 Juni. Maria Johanna, d. van llypolitus Judocus van Passel en van Anna Catharina van de Voorde. 5 Juni. Alphonsus, z. van Jan Francics Vlasveld en van Anna Maria de Smit. 23 Juni. Petrus Franciscus, z. van Petrus Kamoen en van Maria Johanna Joos. IlengstiliJIi. In deze gemecnte hebben geene aan- giften plaats gehad. lioewacht. Geboorten. 29 Juni. Irma Clemence Pauline, d. van Pieter Joannes van Damme en van Josephina Catharina Breijaert. Magdalena Marie Stephanie, d. van Prudent Canaille van de Walle en van Maria Louisa Bernaert. Overlijden. 16 Juni. Anna Maria Rosseel, oud 78 j., echtg. van Gregorius Kamoen. 21 Juni. Pharailda Margareta van Damme, oud 17 m., d. van Alphonsius Anionius en van Maria Levina van Regenmortel. 22 Juni. Aloijsius Vermeulen, ond 2 m., z. van Augustinus en van Angelina van Goethem. gas vau (Sent. Huwelijks-aangiften 30 Juni. Eughne Joseph Martens, oud 22 j., jm. en Magdalena Geertruida"van Rijssel, oud 19 j., jd. Geboorten. 18 Juni. Bertha Constantia Leontina, d. van Gustaet Steijaert en van Sophia Maria Cuijle. 20 Juni. Germaine Jeanette Maria, d. van Polidor Hendricus Augus tinus de Groff en van Maria Louisa de Bakker. Overlijden. 16 Juni. Raijmond Stephanus Troch, oud 20 d., z. van Mathilda Maria. 17 Juni. Willem Frederik Dootjes, oud 16 j, z van Cornelis Jacobus en van Cornelia Bekkens. 20 Juni. Een als levenloos aangegeven kind van Maarten van Kerkvoort en van Magdalena Elizabeth van de Woestijne. 23 Juni. Julma Marie de la Ruelle, oud 15 j., d. van August en van Nathalia Roeland (overl). Kaamslag. Huwelijks-voltrekkingen. 21 Jnni. Jacobus Jansen. oud 22 j., jm. en Elisabeth Hanielink, oud 22 jjd. 28 Juni. Willem de Jonge, oud 23 j., jm. en Suzanna Verplanke, oud 20 j., jd. Geboorten. 22 Juni. Willem Leendert, z. van Francois Hanielink en van Fran<;oise Magdalena Allaart. 26 Juni. VLAG. NAAM. M3. Van en naar Lading 3 l'oor Xer Keuzen i 2 Eng. s.s. Nelljess 1 1402 Goole kolen Zweed. s.s. Ferm 1 1507 Middlesbro ijzer Duits. s.s. Gunther 4078 Riga hout 3 Eng. s.s. Fulmar 3408 (Liverpool stukg. Van Xer Mensem 2 Eng. s.s. Skinningrove 1459 Middlesbro ledig 3 idem Saint Kevin 1350 Dublin phosph. idem Nelljess 1402 Goole ledig idem Ferm Voor 1507 |New-Castle (went i idem 2 Rus. bark Hansa 1414 Frederiks- hamm hout Eng. s.s. Faraday 2525 New-Castle koleu Deens. s.s. Mary 1642 Konings- bergen hout 3 Zweed. s.s. Brittania 3001 Gcfle idem Deens. s.s. Rhenania 4023 Riga idem idem Rolff 3110 Libaa vlas Noor. bark Haabet 1011 Hernosand hout 3 Van 4-enl Deens. s.s. Hamlet 3139 New-Castle ledig Eng. s.s. I tuna 1855 Amble idem Frans oorl. [bis 762 Vlissingen idem 3 Voor Selzaete: Noor. s.s. Havlide 1 1186 [Skien rout Van 2 tot en met 3 Juli werden langs de Oostsiuizen alhier 82 binnenvaartuigen op en 25 afgeschut door de Wests]. 11 op- en 3 afgeschut. Voor de vele bewijzen van deelne- ming ontvangen bij het overlijden van onze geliefde moeder en grootmoeder, betuigen wij onzen welgemeenden dank. Ter Neuzen, 4 Juli 1900. J. DE BRUIJNE, Echtgenoote en Kinderen. Ondergeteekenden betuigen, ook na- mens hunne kinderen, hun hartelijken dank voor de zeer vele blijken van deelneming ontvangen bij de herdenking van hun JOjarige echtvoreeniging op 30 Juni j. 1. Ter Neuzen, 4 Juli 1900. F. DE BREE en Echtgenoote. De ondergeteekende betuigt zijnen hartelijken dank voor de vele be wijzen van belangstelling ondervonden op zijn 50»ten jaardag. E. E. E. LAMMENS. Sluiskil 2 Juli 1900. Hulst, 2 Juli. Middenprijs per 100 kilo Tarwe f 7,75 Rogge 6,85 Wintergerst Zomergurst Haver 8,— Erwten 8,25 Paardenbocnen 8,Duivenboonen f Witteboonen f Bruineboonen f Boekweit Lijnza-d j Aardappels Koolzaad per zak van 106 liters Boter per kilo 1,05 Eiercn per 26 stnks 0,85. Er waren ter weekmarkt te koop gesteld27 stuks hoornvee, 39 varkens. Verkocht: 15 stuks hoornvee, 23 varkens. Het Bestuur van den polder STOP PELDIJK maakt bekend 1°. dat van den 3en tot en met den 10cn Juli a. s. ten kantore van den Ontvanger-Griffier te Hon ten is se, ter inzage ligt en tegen betaling der kosten in afschrift verkrijgbaar is (l. de Rekening en Verantwoording over het dienstjaar 1899/1900; b. de Begrooting voor 1900/1901 met de daarbij behoorende Memorie tot toelichting. 2°. dat eene Vergadering van Ingelanden zal gehouden worden op Woensdag 11 Juli a. 8., des voormiddags 10V2 ure, ten huize van F. m! Brandt te H u 1 s t, en 3°. dat de Begrooting hierboven genoemd na vaststelling door de vergadering van Ingelanden, andermaal gedurende acht dageu ter inzage zal worden gelegd, ter plaatse als boven. Stoppeldijk, den 2 Juli 1900. Het Bestuur voornoemd, V. BOEDING, Dijkgraaf. K. J. A. G. COLLOT d'ESCURY, Ontv.-Griffier. Wie genegen is in de eerste helft van Sept. 1900, aan den polder BORSELE, vrij op de haven, te leveren van 2 tot 6 c. M. gelieve zijn inschrijvingsbiljet voor 20 Juli a. 8. in te leveren bij J. BEENHAKKER, te Borsele. te TER, NEUZEN. Notaris Van der Moer te Ter Neuzen, zal op Woensdag 18 Juli 1900, des namiddags te 2 uur, ten verzoeke van den heer PIETER DE FEIJTER, grondeigenaar te Ter Neuzen, en de erven zijner echtgenoote, in het openbaar verkoopen ongeveer 3 heetaren puike wassende op landen in den Vlooswijkpolder aan deu weg naar Hoek, zoomede het kanthooi van slooten. Mr. J. G. van Deinse, Advocaat en Notaris te Hulst, zal ten verzoeke van JOH. F. VAN BUNDEREN en zusrter te St. Jansteen (Heikant), op Ilinsdag 10 Juli 1900, des voormiddags 10 uur, in het openbaar presenteeren te verkoopen 2 Runders, 1 Varken, 1 Geit, 25 Hoenders en 1 Hond met kar, 1 Kruiwagen, 1 Snijbak, 1 Stamp- bak, 1 Eegde, 3 Kuipen en 1 Waschkuip, Rieken, Vorken, Kappers, 1 Ladder, 200 Spar- rensnoei en eene partij Brandhout en Mest. 4 Tafels, 2 Kasten, 13 Stoelen, 2 Banken, Toogen Buffet, 3 Ledikanten, 3 Lampen, 2 Spiegels, Kachel," Pintglazen en verder huisraad. Onmiddellijk daarna 1 hectare ROGGE, 71 AARDAPPELEN, 7s YLAS, 7s HAVER, wassende in den polder Wilde Landen. Deurwaarder Adriaanse, te Hulst, zal 13 Juli 1900, nam. 2 uur, ver zoeke dhr. S. J. DE RIJCK, Clinge, publiek verkoopen 7? wassende Groot- en N.-Kieldrechtpolder. Vergaderen bij D. Strijdonck, Stateuboom. in soorten. J. P. VAN HERP. Ter Neuzen, Vlooswijketraat G 9.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1900 | | pagina 3