Goedkoope Winkel, in beste Harmonica's, i R E G E LING BCJRGERL1JKE STAND.' Handelsberichten. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Advertentien. SUNLIGHT, aan scfiilfers Landhouwers Vlooswijkstraat 6, Ter Neuzen. s DAGEN. Voorm. Nam. Donderdag 21 Juni 8.10 8.45 Vrijdag 22 9.22 9.55 Zaterdag 23 10.31 11.5 Zondag 24 u 11.38 0.6. 12.32 Dinsdag 26 0.58 1.21 Woensdag 27 1.45 2.6 gesneden en dit met warm water in een overdekten pot tot een pap opgelost, is een 0NE1NDIG BETERE ZAGHTE ZEEP dan de groene zeep en kost dan nog geen 5 Cts. per pond. Probeert en doet uw voordeeL I. Voorspel. II. Gebed. III. Beurtzang. IV. Toespraak. V. Beurtzang. VI. Toespraak. VII. PriereAlex Guilmant (voor Orgel). VIII. BeurtzaDg. IX. Andante uit de C-mol. Symphonie L. van Beet hoven, (voor Orgel). X Beurtzang, XI. Schlusschor aus dem 2e theil des meesias von Handel, (voor Orgel). XII. Toespraak. XIII. Dankgebed XIV- Slotzang, Zeer mime sorter ring waaronder zeer fijne instrumenten, aan goedkoope prijzent vbd het hok overhandigd. Ongelukkigerwijs raakten daarbij de kleeren van de dierentemster in vlam, zij laat de fusee vallen, tracht onmiddellijk het vuur te blusschen, en valt, misschien door de pijn, misschien om het vuur te blusschen. Een kritiek oogenblik. De heerschappij over de dieren is zij kwijt. Een der leeuwen, woedend onmiddelijk ten aanval gereed, wi! de dierentemster bespringen. Maar de knechts voor het hok en de dierentemmer Dompteur trachtten het beest met ijzeren haken af te houden. Het gevaar voor het leven der vronw is echter groot, klimt iedere seconde Gelukkig staat de dierentemster oogenblikkelijk weer op, maar doordat zich een paar leeuwen voor den uitgang van het hok bevinden, kan zij dit niet verlaten. De dierentemmer Dompteur begeeft zich nu dadelijk, gewapend, in het hok, verdrijft de dieren, en de dierentemster kan het hok verlaten. De kleeren hangen haar langs het lijf, en de borst heeft zij een weinig gebrand. Overigens geen letsel. Dit alles is natuurlijk in eenige weinige seconden afgespeeld, en het meerendeel van het publiek begreep nog niet goed wat er gebeurd was. Eerst to en de knechts de brullende leeuwen met hun ijzeren haken gingen tuchtigen, en een paar der beesten erg wilde sprongen door dehokken maakten, werd het onrustig. Een paniek werd gelukkig voorkomen. De vrouw trad in een volgende voorstelling weer op. Onze landgenooten in China leder zal zeker met groote ingenomenheid hebben gelezen, dat de pantserkruiser /Holland" uit Indie naar China zal worden gezonden en blijkbaar niet alleen tot vlagvertoon, maar met ernstige bedoelin- gen. Er zal een landingsdivisie meegaan die dus in vereeuigiug met de troepen der andere mogend- heden zal moeten trachten, de Europeanen in Peking te beveiligen als het niet reeds te laat is. Tevens echter zal menigeen in zijn baard hebben gebromd, dat //Holland weer met de nachtschuit komt." z/Reeds" den 28 Mei beschouwden de gezanten in een bijeenkomst van het //corps diplomatique" den toestand als //hoogst ernstig." Als alles meeloopt, zal de //Holland" na een reis van ongeveer 12 dagen, dus in de eerste week van Juli, voor Takoe kunnen aaukomen. Vijf weken nadat de gezanten den toestand hoogst ernstig noemden Wat meer voorzienigheid en wat meer spoed zou allicht eenigen van onze landgenooten nog in staat hebben gesteld om zich te bergen en zou in alien geval een beteren indruk hebben gemaakt. Intusschen moet zeker als //verzachtende omstan- digheid" in aanmerking genomen worden, dat klaarblijkelijk ook de andere mogendheden zijn verrast. De gebeurtenissen hebben elkander bij- zonder snel opgevolgd. H b 1. Eenige jaren geleden stierf in Nieuw-Orleans, Louisiana, de heer Arthur Cavendish, een persoon- lijkheid, die wijd en zijd den naam had van zeer rijk te zijn. Daar zijne familie door de vrees gepijnigd werd, dat 't lichaatn van den gestorvenc, door studeerenden tot anatomisehe doeleinden ge- bezigd, of zelfs door een dier ellendeliugen ge- stolen zou kunnen worden die een beroep maken van het ^phenden der graven, om zoo mogelijk munt er uit te slaan, liet ze, uit overmaat van pieteit, een toestel aan de doodkist maken, dat geheel en al uitgevonden was voor 't doel, een schennis van 't graf te verhinderen. Dat was een met ontplofbare stof gevuld ijzeren kastje van 8 duim lengte en zes voet hoogte, dat zoodanig aan het deksel van de kist bevestigd was, dat de ge- riugste aanraking er van een ontploffing ten gevolge moest hebben, die de dieven op de vlucht zou jagen. Dat deze voorzorgsmaatregel niet te vergeefs genomen was, zou zich dezer dagen open- baren. De ingewikkelde bereddering van de na- latenschap was aan een advocaat opgedragen, wiens klerk, de twintigjarige Charles Roland, uit de stukken wist, dat de heer Cavendish een diamanten ring van hooge waarde, dien hij zijn leven lang niet van zijn vinger gedaan had, mede in de kist genomen had. Daarvan uitgaaude, dat het kleinood hem, den levende, nuttiger was dan den doode, begon Roland, door een vriend geholpen, 's nachts de kist te openen. Nauwelijks echter hadden de grafschenners hunne handen aan het deksel gelegd, of de toestel deed haar werking met dit gevolg dat zij den doodelijk-verschrikten 't gelaat en't boveuste deel van 't lichaam door een hagelregen van ijzer- en glassplinters vreeselijk verminkte. Mochten Roland en zijn mededader levend er van afkomen, waarover de doktoren van meening ver- schillen, dan wachten hun nog ernstige gevolgen voor den strafrechter. Te Plauen in Duitschland is bij het overladen van een menagerie een groote bruine beer ontsnapt. Bruinfje holde weg en begon onmiddellijk een wedloop met een electrische tram, die hij schitterend versloeg (ongelukkig was er geen tijdopnemer van den bond). Hij had het er echter warm van ge- kregen en sprong in de Elster, toevallig juist in een zwembassin en wel aan den heerenkant. Doch toen hij dat merkte, kroop hjj er weer uit, liep een eindje om en plonsde in het damesbassin. De panische schrik die daar outstond, kan men zich voorstellen. Alle badenden vluchtten in haar hokjes. De beer echter werd weldra door zijn baas gepakt. In het Kaapsche district Albert is het vol gende stuk verspreid ,/Belooning £1 tot 10. Eene belooning als bovengemeld zal betaald worden aan elk persoon of personen (niet zelven schuldig zijnde) die in- lichtingen geven dewelke, naar het oordeel van den kommandant, zal leiden tot het schuldig vinden van eenig persoon in het district Albert, die wapens in zijn bezit heeft, zonder vergunning, strijdig met de bepalingen der krijgswet n°. 6 van 28 April 1900. Het bedrag van de belooning zal afhangen van den aard der gegeven inlichting en de waarde der betrokken wapens." Get. A. tS. Jeudwine. majoor-kommaudant. Burgersdorp, 5 Mei 1900. Van dit stuk, zegt Ons Land, maken onver- antwoordelijke lieden gebruik om persoonlijke grieven tegeu den een of ander te wreken. Op het getuigeuis van Kaffers, waarschijnlijk aange- moedigd door dit stuk, worden fatsoenlijke burgers gevangen genomen en gehouden zonder een gelegen- heid te hebben zich te verdedigen. De Engelschen zijn de eenigen niet die met geld een dergelijk spionage-stelsel invoeren de Span- jaarden hebben 't b. v. ook gedaan, maar dat was drie eeuwen geleden. Te Stavanger trad een uit Klondyke terug- gekeerd goudzoeker in het huwelijk. Tijdens het feest is de man voor een bedrag van ruim 200.000 kronen bestolen, vermoedelijk door een zijner verwanten, die gearresteerd is. Een Antwerpsch meisje trouwde in Noorwegen met een matroos, maar deze liet haar vier-en-twintig uur na de bruiloft trouweloos in den steek. Na maanden vruchteloos op hem gewacht te hebben, keerde zij naar Antwerpen terug, en knoopte daar later betrekkingen aan met een ouden speel- kameraad. Drie jaar na het huwelijk kwam de matroos plotseling in huis vallen, en diende tegen zijn vrouw en haar minnaar een aanklacht in wegens overspel. En de rechtbank heeft nu niet alleen den minnaar, maar ook de vrouw voorwaardelijk tot £en maand gevangenisstraf veroordeeld. Die straf is nu wel zoo heel erg niet, daar ze pas toegepast kan worden na een tweede ver- oordeeliDg, maar ze is in hooge mate onbevredigend voor het rechtsgevoel, daar de man, die kwaad- willig zijn vrouw had verlaten, en daarom de schuld van alles is, ongestraft blijft. En het zal voor de vrouw nu moeilijker zijn dan voor de veroordeeling, echtscheiding en schadeloosstelling van den ontrouwen echtgenoot te verkrijgen. Zekere Jumet, die naar Brussel gekomen was om een erfdeel van 4600 fr. te haleu, was met dit geld naar de herbergen gegaan en had twee juffrouwen ontmoet, die hem dit schoone sommetje wisten te ontfutselen. De sukkel, die de zaak aan de politie had bekend gemaakt, durfde niet meer naar huis terugkeeren en heeft van het weinige, dat hem nogoverbleef, een revolver gekocht. Hij werd met doorschoten hoofd in de rue de France gevonden. De Keizer van China leeft zoozeer onder den druk der etiquette als eenig vorst ter wereld. In de keizerlijke stad wonen 8000 menschen de leden van de hofhouding, het serail en de lijfwacht wier bewegingen, woorden en hande- lingen aan de voortdurende controle van een gestreng voorschriftenboek zijn onderworpenen de Keizer is het meest gebonden. Z. M. verlaat slechts zeldeu zijn particuliere vertrekken, en elke zaal draagt daar een zonder- lingen naam. In de zaal der //betrekkingen tusschen hemel en aarde" verleent de Keizer audientien in de zaal der //hemelsche reinheid" ontvangt hij zijn ambtenarenin de zaal van ,/inenschlievend- heid en rust" brengt hij zijn vrije uren door. Alle kleinigheden van 's Keizers dagelijksch leven worden beheerscht door diezelfde kleingeestige etiquette, welke soms een aardig waas van Oos- tersche poezie heeft, maar dikwijls berust op plat- barbaarsche gebruiken. Als de Keizer nieuwe vruchten of groenteu wil eten, dau moeten zijne //mondofficieren" eerst den kalender raadplegen want het staat geschreven, dat die gerechten slechts op bepaaldee dagen den Keizer voorgezet mogen worden. Krijgt Z. M. bijzonderen eetlust, dan Snellen de lijfartsen toe, en bepalen de hoeveelheid voedsel, welke hij mag gebruiken. Bij de gala-diners heerscht een zeer zonderling ceremonieel. Er zijn lange tafels geplaatst in een zeer groot pa-viljoen vol zuilen van jaspis, met marmeren balustraden, metschildpadden ornamenten en bronzen ibissen versierd. Als de //gongs" het sein hebben gegeven, gaan de deuren open. De Keizer treedt binnen, door zijn lijfwacht omgeven, en gaat naar een zeer lagen gouden troon, terwijl de hovelingen aanbiddend neervallen om hem te begroeteu. Hij gaat zitten, wat de opperste der eunuchen aankondigt door driemaal zijn zweep te laten knallen, en het achter bamboe en planten verborgen orkest begint een feestmarsch te spelen. Dan brengen de officieren van den tafeldienst, na vijf voetvallen en drie kniebuigingen, een met edelgesteenten versierd tafeltje bij Z. M. en be- dienen hem van thee. Daarna dekken zij het kostbare tafeltje en de tafels voor's Keizers gasten met zijden tafelkleeden en het voorbijtrekken van de menigte zeldzame gerechten, welke een Chineesch diner vormen, begint Wil de Keizer dnnken, dan volgt er een zonder ling tooneel. De opperschenker slaat zijn met wapens geborduurden mantel open en biedt Z. M. knielend de karaf aan. En terwijl de /»zoon des hemels" drinkt, wenden alle gasten de blikken naar het Westen. Alleen de naaste bloedverwanten van den Keizer hebben het reeht iets van de gerechten te gebruiken. De overige gasten moeten zich maar voor verzadigd houden door de eer van 's Keizers maaltijd te mogen bijwonen. Vandaar heerscht er ook het kluchtige gebruik, dat het gevogelte op de achterste tafels van karton of gips is, evenals de gerechten op het tooneel in kleine schouwburgen. Na den maaltijd ziet men op het terras, dat met "gele lantaarns is verlicht, bevallige danseressen zweven, in lichte, luchtige stoffen gekleed, en onzichtbare koren zingen smachtende en klagende melodien. Van een zestal werklieden, die nabij Le Mans een boottochtje maakten, zijn er 3 verdronken toen de boot omsloeg, terwijl wellicht 2 andereu eveneens den geest zuilen geven. Huls<. Huwelijks-aangiften. 2 Juni. Petrns Gustaaf Voet, oiid 23 j., jm. en Mathilda de Kraker, ood 22 j., jd. 9 Juni. Petrus van Bnnderen, oud 40 j., jm. en Ludovica Roctus, oud 39 j., jd. Geboorten. 1 Juni. Constantinus Eugenius Camillus, z. van Theodoras Cornelia Passaert en van Eugenia Colletta Bleijenbergh. Leonia Maria, d. van Daniel Biesbroeck en van Maria Levina de Bruijn. 4 Juni. Jozef Petrus, z. van Petrus Franciscus Wauters en van Rosalia Baart. 7 Juni. Charles Ludovicus, z. van Rochus Franciscus de Rijck en van Ulalia de Cuijper. Louis, z. van Johannes Elisius Fricot en van Eugenia Johanna Janssens. 13 Juni. Frederik Louis, z. van Felix Brand en van Mathilde Mangnus. Overlijden. 1 Juni. Elisa Maria Johanna Neefs, oud 14 j d. van Petrus Gomarus en van Maria Philomena de Weert. 7 Juni. Amelia Wilhelmina Neefs, oud 4 m., d. van Petrus Gomarus en van Maria Philomena de Weert. 12 Juni. Pieter de Vijlder, oud 76 j., weduwn. van Anna Maria Goossens. lioewarlit. Geboorten. 7 Juni. Margaretha Sophia, d. van Petrns Vercauteren en van Anastasia Jacobs. 9 Juni. Josephus, z. van Theophilus Baert en van Maria Naessens. Overlijden. 1 Juni. Emma Magdalena de Vos, oud 9 m d. van Petrus Franciscus en van Clementina de Canne. 6 Juni. Margareta Eugenia de Paepe, oud 5 m., d. van Josephina Maria de Paepe. 10 Juni. Hortense Kegels, oud 7 j., d. van Petrus en van Prudentia de Block. 11 Juni. Charles Louis Ignatius Wijnacker, oud 39 j., weduwn. van Rosalie de Koninck. Westflorpe. Huwelijks-aangiften. 13 Juni. Emilius Johannes Leonardus Kieboom oud 26 j., jm. en Valeria Johanna Petronella Plasschaert, oud 25 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 12 Juni. Honore Goethals, oud 27 j., jm. en Virgenie de Maertelaere, oud 25 j., jd. Geboorten. 2 Juni. Eraa Maria, d. van Henricus Scheir en van Sijdanie van Loy, 5 Juni. Alfred Maurice, z. van Henricus Johannes Kalle en van Virginie Ingels. 11 Juni. Cijrillus, z. van Celina Dumez. Overlijden. 9 Juni. Een als levenloos aangegeven kind van het vr. geslacht, van Dominicus van Hijfte en van Maria Anthonetta Frederiks. 15 Juni. Petrus Joannes Notschale, oud 70 j., echtg van Joanna Marie de Mulder. Hulst, 18 Juni. Middenprijs per 100 kilo Tarwe f 7,75; Rogge /fi.50; Wintergerst Zomergcrst f Haver 8,— Erwten 7, 7 5 Paardenboonen 8,Duivenboonen f 8,75; Witteboonen Brnineboonen f Boekweit ff.ij nza d fAardappels f 3,25 Koolzsad per zak van 106 liters Boter per kilo 1,05 Eieren per 26 stuks f 0,80. Er warm ter weekmarkt te koop gesteld 30 stuks hoornvee, 32 varkens. Verkocht: 21 stuks hoornvee, 25 varkens. KEETIJ DINGE f\i. Van 18 tot en met 19 Juni. d c3 3 VLAG. NAAM. M3. Van en naar. Lading. Vuur Ter 1'euzea I 18 Zweed. s.s. Ferm 1507 Middlesbro ijzer Eng. s.s. Ferrare 3425 'GamaKarlebj hout Van Ter Veu/en i 18 Eng. s.s. Golfer 1066 Londen macadam 19 Zweed. s.s. Ferm 1507 IMiddelsbro ledig Voor Menl i 18 Rus. barb Gustav Metzler 1069 Abo hout Noor. s.s. Aslak 2543 Drammen idem 19 Eng. s.s. Don 2658 Goole stukg. idem Whimbrel 2514 .Manchester idem t on Geni i 18 Eng. s.s. Cito 2319 Hull stukg. 19 Noor. s.s. Farder 4202 Blyth ledig Eng. s.s. Lisette 2542 1 Goole stukg. Vuur Selzaete 18 Eng. s.s. Alchymist 1079 Stockholm creosoot Van 18 tot en met 19 Juni werden langs de Oostsluizen alhier 28 binnenvaartuigen op en 28 afgeschut; door de Westsl. 5 op- en 6 afgeschut. Maandag 25 H u KOERS VAN HET GEL I). Belgisch per 100 fr. 47,92£ k 47,97$ Engelsch per 12,— 12,— 11 Hnrtelijk dank voor de vele blijken van deelneming, ondervonden bij het treurig verlies van mijne geliefde echtgenoote en der kinderen iiefhebbende inoeder. Ter Neuzen, 22 Juni 1900. A. DIELEMAN en kinderen. Ondeigeteekende maakt bekend, dat het door hem gekochte Rijwiel bij de Gebr. KAAN te Hoek, uitstekend voldoet zoowel aan loop als kwaliteit. Slniskil. B. W. Het Bestuur van den polder NIEUW-OTHEN E, maakt bekend, dat eene vergadering var. Ingelanden wordt gehouden op Woensdag 27 Juni 1900, des namiddags te 2 ure, in het //Nederlandsch logement" te Ter Neuzen. Ter Neuzen, 20 Juni 1900. Het Bestuur voornoemd, D. DEKKER Fz., Dijkgraaf. J. A. KLAASSEN, Ontv.-Griffier. der plechtige inwijding van het gerestaureerde Orgel, in de kerk der Hervormde gemeente te HULST, op Zondag S4 JunilOOO, des voormiddags te Q1/3 uur. Toegankelijk voor alle belangstellenden. Het muzikaal gedeelte zal worden uitgevoerd door den heer W. VAN HEUSDEN, Organist te Heusden (N.-B.) De. hengst KEIZER van R. PAUWELS te Bouchaute, zal des Maandags en des Woensdags, beide dagen in den voormiddag en des Zondags den geheelen dag gestald zijn bij de kinderen BURM onder de gemeente Axel. De andere dagen zal er mede rondgegaan worden. Deze kennisgeving geschiedt, omdat genoemde hengst van plaats is veranderd.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1900 | | pagina 3