Algemsen Nieuws- en Advertentieblad Zeeuwsch-Vlaaoderea KUNSTTANDEN. Een Woonhuis Koop5. Een WOONHUIS Zaterdag 2(5 Mei 1900. 40e Jaargang. No. 3923. 700Aw Nationals Militie. Iaspectie van Yerlafgangsrs. Advertentien. Den eersten W oensdag is Dr. HIKSCHEL, Openbare Verkoopin^. Koop i. Een Woonhuis en aanhoorigheden, Koop 4. ii sn WOONHUIS Koop s. Een Woonhuis en aanhoorigheden ,kn Telegrafische berichten. abonnement Inzending van advertentien v6or 3 nren op den dag der uitgave. Bij doze courant behoort een bijvoegsel. Chirurgijn en Tandmeester, te spreken bij Mejuffr. Wed. VAN LEEUW- AARDEN te Ter Neuzen, van 1 tot (5 uur 's nam., speciaal voor het inzetten van Kunst- tandeu en Gebitteu, volgens het laatste systeem en aan billijke prijzen. Mondstukken door anderen vervaardigd, worden door mij tegen een kleine vergoeding opnieuw gearrangeerd eii gegarandiseerd. ingericht tot uitoefening van winkel- bedrijf en het RECHT VAN ERFPACHT tot 1 Januari 1915 op den daarbij behooren- den grond, eigendom der gemeente Ter Neuzen, alles te Ter Neuzen, aan de Nieuwe- diepstraat, kadaster sectie C n°. 1117, groot 70 centiaren jaarlijksche erfpacht 2,80. Bewoond door de weduwe P. Jolijt. RECHTSZAKEN Arrondissements-rechtbank te Middelburg. Koop n. J rs op 8,05 8,12 8,15 8,20 8.30 8.31 8,38 8,50 9,23 9.34 7,56 8,07 8,42 8,55 9,10 9,18 9,PS 9,27 9.35 12 uur. Voor Per drie maauden binuen Ter Neuzen 1,Franco per post Nederlaud 1,10. Voor Belgie 1,40. Voor Amerika 1,82$. Men abonueert zich bij alle Boekhandelaars, Postdirecteuren en Brieven- bushouders. ft T ADVERTENTIEN: Van 1 tot 4 regels 0,40. Voor elkcn regel meer 0,10. By directe opgaaf van driemaal plaatsing derzelfde advertentie wordt de prijs slechts tveemaal berekend. Grootere letters worden naar plaatsrnimte berekend. UK blatl verscliijiK .iiBaniUg., Wnensil»S' en Vrijdagavond, uKffexomlenl op lo. 2°. Bngemeester en Wethouders van de gemeente TER NEUZEN roepen bij deze op al do in deze gemeente zich bevindende verlofgangers der militie te land, die voor 1 April j.l. in het genot van onbepaald verlof zijn gesteld, om op Vrijda# 32 Jimi 1900, des vooriniddags te 10 uren, op het terrein voor het arsenaal in de Nieuwstraat te Ter Nenzen tegenwoordig te zijn ten einde overeenkomstig art. 138 der Militiewet door den Militie-Commissaria te worden onderzocht en herinneren hen aan de volgende bepalingen der Militiewet de verlofganger meldt zich binnen der tig dagen na den dag, waarop hem de verlofpas is uitgereikt, bij den Burgemeester zijner woonplaats aan, ten einde deze zijn verlofpas voor gezien teekene (Art. 133); de verlofganger, die zich in ecne andere gemeente gaat vestigen, geeft daarvan kenuis aan den Burgemeester zijner woonplaats. Binnen derlig dagen na den dag, waarop hij komt in de gemeente, waarin hij zich vestigt, meldt hij zich evenzeer aan bij den Burgemeester dier gemeente, opdat zijn verlofpas ook door hem voor gezien worde geteekend (Art. 134); 3°. de verlofganger mag zich, zonder toestemming van den Minister van Oorlog, niet langer dan gedurende vier weken buiten 's lands begeven (Art. 136); de verlofganger, die de artt. 133, 134 en 136 niet naleeft, wordt in werkelijken dienst geroepen en daarin gedurende ten hoogste twee maanden gehouden. Do duur van dezeu dienst wordt bcpaald door den Minster van Oorlog (Art. 137); 5o. de verlofganger, die hij openbare kennisgeving is opge- roepen om door den Militie-commissaris te worden onderzocht, verschijnt bij het onderzoek in uniform gekleed en voorzien van de kleeding- en uitrustingstukken, hem hij zijn vertrek met verlof medegegeveu, van zijn zak- boekje en van zijn verlofpas (Art. 138, 139 en 140); de verlofganger is aan de militaire rechtspleging en tucht onderworpen, onder anderen gedurende den tijd, welken het ouderzoek voor den Militie-commissaris duurt, 4". 6". 8o. 9°. en, in het algemeen, wanneer hij in uniform gekleed is (Art. 130); behoudens het bepaalde bij art. 130, kan een arrest va i twee tot zes dagen, te ondergaan in de naastbij gelegeu provoost of het naastbij zijnde huis van bewaring of arrest, door den Militie-commissaris worden opgelegd aan den verlofganger a. die, zonder geldige reden, niet bij het onderzoek verschijnt b. die, daarbij verschenen zijnde, zonder geldige reden niet voorzien is van de bij art. 140vermelde voorwerpen; c. wiens kleeding- of uitrustingstukken, by het onder zoek niet in voldoenden staat worden bevonden d. die kleeding- of uitrustingstukken, aan een ander behoorende, als de zijne vertoont (Art. 141); onverminderd de straf in het voorgaand artikel vermeld is de verlofganger verplicht op daartoe door den Militie- commissaris te hepalen tijd en plaats en op de in art. 140 voorgeschreven wijze, voor hem te verschijnen, om te worden onderzocht (Art. 143); de verlofganger, die zich bij herhaling schuldig maakt, aan het feit, sub 4°. van art. 141 hedoeld, of niet, overeenkomstig art. 143, voor den Militie-commissaris verschijnt, of, aldaar verschenen zynde in het geval verkeert, sub. 2°. en 3°. van art. 141 vermeld, wordt in werkelijken dienst geroepen en daarin gedurende ten hoogste dne maanden gehouden. De dunr van dezen dienst wordt door den Minister van Oorlog bepaald (Art. 144) de verlofganger, die niet voldoet aan eene oproeping voor den werkelijken dienst, wordt als desertenr behandeld (Art. 145) 11°. elk, dio voor de militie is ingeschreven of ingelijfd, kan, overeenkomstig de daaromtrent bestaande vourschriften, tot eene vrijwillige verbintenis, voor den tijd van zes jaren of langer, worden toegelaten bij de zeemacht (het korps mariniers hieronder begrepen,) bij iiet leger hier te lande, of bij het krijgsvolk in 'sRijks overzeesche bezittingen (Art. 9) 12°. aan de bij de militie te land ingelijfden, die verlangen na volbrachten oefeningstijd tenminste voor vier maanden onder de wapenen tc hlijvcn of to komen. zonder zich als vrijwilliger te verbinden, wordt dit vergund (Art. 126). Ter Neuzen, den 21 Mei 1900. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. A. P. GEILL, Burgemeester. J. WISKKRKE, Secretaris. 10", -De Burgemeester van TER NEUZEN maakt bekend, dat het scheikundig onderzoek dd. 19 Mei 1900 van de hieronder vermelde monsters levensmiddelen, welke tot dat onderzoek bi[ de daarvodr genoemde personen zijn aangekocht, de volgende resultaten heeft opgeleverd van het nieuwe kanaal, dat dank zij de pogingen tot stand gekomen is, feestelijk wil vieren. Het fcestprogramma is thans verschenen. Daar- uit blijkt dat het feest Zaterdag, 16 Juni des avonds zal worden geopeud door kanonschoten, waarna het zanggezelschap ,/Oefening baart kunst" van Philippine een concert zal geven op de Markt. Op Zondag 17 Juni komen ter opluistering van het feest de faufarengezelsehappen De ereenigde Vrienden" van Sas van Gent, „Sameuwerking" van Sluiskil, ,/Eikels worden boomen" van West- dorpe, //Aardenburgsch fanfare," //Voornit" van Selzaete en de „Harmonie" van Biervliet. Ten 2 uur worden de deelnemende gezelschappen op het raadhuis ontvangen, waarna men in optocht naar de monding van het kanaal zal marcheeren, waar alle vaartuigen van Philippine gereed zullen liggen om den tocht door het kanaal naar de haveu mede te maken. leder der gezelschappen zal op een vaartuig plaats nemen en aan het publiek zal gelegenheid worden gegeven aan boord der overige vaartuigen den tocht mede te maken. Na de terugkomst zal eene uitvoering gegeven worden door de zangvereeniging „Oefening baart kunst" en debovengenoemde muziek-gezelschappen, aan wie eene herinneringsmedaille zal worden uitgereikt. Des avonds verlichting van het raadhuis en het marktplein en ten 9 ure vuurwerk. Biervliet. Het R. K. kerkbestuur heeft 50 roeden terrein in cijns aan het gemeentebestuur afgestaan tot het bouweu van een dokterswoning in de onmiddelijke nabijheid der pastorie, dat is even buiten de kom der gemeente. Op Diusdag 12 Juni zal nu de aanbesteding plaats hebbeu. Ouze arts, de heer J. Huijkman, wil in navolging van 't geen elders zoo zegenrijk werkt ook hier een ziekeufonds stichten. Wij vertouwen, dat door genoegzame deelname dit plan slagen moge. N A M E N. Woonplaats. SOORT. RESULTAAT. P. VAN StBIEN Ter Nenzen Tarwebrood P. J. Geelhoedt J. VAN DE REE P. VAN WlJCK Wed. P. C. van Maelsaeke P. J. Renskeus J. J. DE JaGEB G. WlELAND id. id. id. id. id. id. id. id. id. Tarwemeel id. Cacaopoeder id. Sniker id. Koffie Wed. A. H. Donze—Paape id. Thee J. P. VAN HeBP id. Kaneelpoeder id. Peper P. J. Glebdm id. Worst id. Pepermunt Beide monsters bleken te zijn vrij van aluin en van minerals bijmengselen, terwijl bij microscopisch onderzoek geen vreemde meelsoorten werden aangetroffen. Zuiver, vrij van minerale bijmengsels. Idem. Zuiver. Vermengd met eene groote hoeveelheid eassavameel (zetmeel van Manihot Utilissiina) cn bevatte bestanddeelen der cacaoschil. Zuiver. Idem. Asch-, water- en extractgehalte waren normaal, bij microscopisch onderzoek werden geen abnormale bijmengsels aangetroffen. Water- en extractgehalte waren normaai, aanwezigheid van vreemde bladen werd niet geconstateerd. Aschgehalte normaal. Bij microscopisch onderzoek werden slechts bestanddeelen van kaneelbasten aangetroffen, torwijl het verdere scheikundig onderzoek de aanwezigheid van Chineesche kaneel vaststelde. Water- en aschgehalte waren normaal. Bij microscopisch onderzoek werden geen bijmengsels aangetroffen. Deze bleek een vrij aanzienlijke hoeveelheid aardappelmeel te bevatten. Deze bestonden nit suiker, met eenig zetmeel als bindmiddel, gearomatiseerd met de vluchtige olie van pepennunt of getnber eu gekleurd met zeer geringe lioeveelheden teer- kleurstoffen. Minerale of schadelijke bestanddeelen bleken afwezig te zijn. Ter Neuzen, 25 Mei 1900. De Burgemeester voornoemd, J. A. P. GEILL. TEIt NEUZEN, 25 Mei 1900. In de Woensdagavond gehouden vergadering van //De Buiten-societeit" alhier bleek uit het verslag van het bestuur dat het ledental over het afgeloopen jaar 163 had bedragen, en thans door vertrek en overlijden met 13 is gedaald. De rekening over het afgeloopen jaar sloot met een batig saldo van ruim J 64. Voor drie vacatures in het bestuur werden ge- kozen de heeren J. P. W. Rommel, J. D, Thiel- man en F. de Groote. Statuten werden vastgesteld waarop de konink- lijke goedkeuring zal worden aangevraagd. Het bestuur is voor het a. s. seizoen met ver- •schillende gezelschappen in onderhandeling voor het geven van concerten. De reeks wordt geopend door een concert van het fanfarengezelschap ^Apollo" van Ter Neuzen op a. s. Zondag. Verder werd meegedeeld dat reeds vaststaat dat concerten zullen gegeven worden den tweeden Pinksterdag door de fanfarenmaatscha|-pij ,/Vader- landsliefde" van Gent, 1 Juli door de Kon. har- monie //St. Cecilia" van Exaarde en 15 Juli door de ,/Gemeente-Harmonie" vau Zwijnaarde, alien gezelschappen met 40 of meer leden. Bij Koninklijk besluit zijn benoemd tot voorzitter van het waterschap Stoppeldijk c. a de heer C. van Esbroeck en tot lid van het dage- lijksch bestuur vau dat waterschap de heer P. F Fruijtier. Wanneer men herdenkt de vele pogingen door de inwoners van Philippine voor het ver- krijgen van een goed vaarwater naar hunne haven, om daarmede het visscherdorp, welks haven ver- zandde voor ondergang te behoeden, verwondert men er zich zeker niet over dat men de opening Vlissingen. Philippine. van ieclere maand Dr. HIRSCHEL komt op aanvraag ten huize der kalanten zonder verhooging van prijs. De Notaris P. Dregmaus, te Axel, zal ten verzoeke van de weduwe en kinderen van PIETER JOLIJT te Ter Neuzen, op Woensdag den 30 Mei 1900, des namiddags 3 ure, in het logemeut v's Lands Welvaren", bewoond door M. J. Adri- aansen te Ter Neuzen, te koop aanbieden 's Graveuhage, 25 Mei. Bij de heden alhier ge houden aanbesteding van de levering van 324 stuks tonsteenen voor 's Rijks betonning, was het minst ingeschreven door den heer G. vau der Hooft te Ter Neuzen voor 1868,55. De rechtbank heeft in hare zitting van 25 Mei de volgende vonnissen uitgesproken P. F. v. d. V., oud 16 j., werkman te Koewacht, is wegeus diefstal veroordeeld tot 1 maand ge- vangenisstraf. 1". E. F. V., oud 47 j., 2°. W. A. L. V., oud 22 j., 3°. A. V., oud 16 j., klompenmakers te Koewacht, zijn wegens mishandeling veroord. de 1" en 2e ieder tot eene gevang. van 7 dagen, de 3e tot eene boete van 5 subsidiair 5 dagen hechtenis. en AANHOORIGHEDEN en het RECHT VAN ERFPACHT tot en eigendom als voren, alles te Ter Neuzen, aan voormelde straat, kadaster sectie C n°. 1115, groot 70 centiaren jaarlijksche erfpacht f 2,80. In huur bij Antheitnis Stroo voor 1,30 per week. en het RECHT VAN ERFPACHT, tot ig en eigendom als voren, alles te Ter Neuzen, in I aan voormelde straat, kadaster sectie C n°. le 1041, groot 63 centiaren jaarlijksche erfpacht te 4 cents per centiare. In huur bij Francois If Harms voor f 1,25 per week. it I Maandag den 28 Mei hopen onze geliefde ouders ADRiANUS JOHANNES HULST EN ELIZABETH HILLING, hunne 40jarige huwelijksvereeaiging te her- denken. Philippine, Mei 1900. S. E. G. JANSENHulst. H. JANSEN. E. P. M. HULST. P. F. HULST. te" er lij Den 1 Juni aanstaande zal het 25 jaar geleden zijn dat onzen geliefden vader M. P. L. GEEN E, als onbez. Rijksveldwachter-Jachtopziener voor de fauiilie Vogelvanger is aangesteld. Dat hij nog lang in die zelfde betrekking mag werkzaam zijn is de wensch van zijne Vrouw en kinderen, behuwd- en kleinkind. Hontenisse, 1 Juni 1900. VAN ERFPACHT tot en eigendom als voren, alles te Ter Neuzen, nevens koop 3, kadaster sectie C n°. 1042, groot 63 centiaren jaar lijksche erfpacht 4 cents per centiare. In huur bij Maarten van Kerkvoort voor f 1,25 per week. en AANHOORIGHEDEN en het RECHT VAN ERFPACHT tot en eigendom als voren, alles te Ter Neuzen, nevens koop 4, kadaster 'J sectie C n°. 043, groot 63 centiarenjaar lijksche erfpacht 4 cents per centiare. In huur bij Francois Kolijn voor 1,25 Jr; per week. 4 4® De koopers komen aan het gebruik van Koop 1 en in het genot der huur van de overige koopen bij de betaling der kooppenningen. Grondlasten eu erfpacht vau 1 Juli 1900 voor koopers rekening. Betaling der koopsom 6 weken. Idem der onkosten ad 8 acht dagen. Desverkiezende kan de helft der koopsom als eerste hypotheek op de goederen gevestigd blijven. Koopen 3, 4 en 5 worden ook te samen gevoegd, geveild. Alles inmiddels UIT DE HAND TE KOOPB", en daartoe te bevragen bij de weduwe P. Jolijt. Nadere inlichtingen ten kantore van den notaris, er.| re-

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1900 | | pagina 1