Telegrafische berichten. Gemengde berichten. toch J. F. Temmerman te Hoofdplaat, J. Vogelvanger te Hulst, L. F. C. van Waesberghe te Hulst, L. J. M. van Waesberghe-Janssens te Hulst, G. Wieland te Ter Neuzen. Hoek, 7 Mei. Hedennamiddag werd alhier door de vereeniging „Doelmatige samenwerking" aanbesteed de levering van 102,000 Kg. chili- salpeter. Hiervoor werd ingeschreven door de heeren Van Arenthals te Hansweert voor f 9,48, M. de Jonge te Ter Neuzen voor 9,45, A. M. van Driel te Nieuwerkerk voor f 9,40, P. J. Scheele voor 9,37 en P. J. Versluijs voor 9,35, beiden te Ter Neuzen, alles per 100 Kg. Gegund aan den beer Versluijs. Philippine. Naar men verneemt zal aan- staanden Donderdag de vloed door het kanaal voor het eerst in onze haven stroomen. Koewacht. Maandagnamiddag de kermis was in vollen gang reed een rijtuig, waarin een zestal pprsonen zaten over het dorp, waar een groot aantal kinderen zich vermaakten. Een der kleinen geraakte onder het linkerwiel en werd met bebloed hoofd en gekneusden arm bewuste- loos weggedragen. Doordat spoedig geneeskundige hulp werd ingeroepeD, is de toestand van den kleine thans zeer bevredigend. Dinsdag zijn de beide nieuwe getuigen in de strafzaak Misseghers met den rijksveldwachter Cremer voor den rechter van instructie te Mid- delburg verschenen om hunne verklaring toe te lichten en met den beschuldigde geconfroateerd te worden. Hieruit blijkt, dat het volstrekt geen geruchten waren, die wij in het nummer van 26 April 11. mededeelden en dat de justitie wel degelijk nota neemt van hetgeen deze getuigen gezien en gehoord hebben. In het volgende nummer zullen wij wellicht in staat zijn nog iets naders mede te deelen omtrent deze gewichtige onthullingen. Ziliddorpe. Maandagmorgen sloeg het paard van den steenbakker Ivens uit Axel alhier midden op het dorp op hoi. Het rende met de kar, waarop de voerman gezeten was, met zulk een kracht tegen een lantaarnpaal, dat alles in stukkeu en brokken vloog. Een oogenblik daarna kwam het tegen den hoek van het kerkhek terecht. Kar en paard werden door den schok tegen den grond geworpen en de voerman kwam op de straatsteenen terecht. Het paard bleef ongedeerd, doch de voerman had eene niet gevaarlijke wonde aan het hoofd. Aan den heer D. van Vooren alhier is met ingang van 1 J uli a. s. eervol ontslag verleend als brievengaarder. Hij zal dan juist 30 jaren die betrekking bekleed hebben. 's Gravenhage, 9 Mei. Tweede Kamer. Het algemeeu debat is begounen over maatregelen over het bedrog in den boterhandel, die door de heeren Van Asch van Wijck (Ede) en Ferf noodig werden geacht met het oog op den uitvoer naar het buitenland wat de heer De Boer niet inziet, die met den heer Lohman aan de margarine- industrie liefst geen moeilijkheden wil scheppen en geen bescherming van natuurboter wil. De Minister van Binnenlandsche Zaken ver- dedigde toezicht op verscherping in het belang en de verhooging van den naam van Nederlandsche hoter in het buitenland en wenscht evenzeer toezicht op andere levensmiddelen, dat voorbereid wordt. De regeeringscommissaris Sicken verklaarde de door de eerste sprekers gevraagde maatregelen ll-.b jiiiibwiiii mmmmn iw —iij 1111*11 was niet alles. De jonge man was zich onlangs gaan toeleggen op 't schrijvers-ambt. Hij had romans geschreven die hem, zooals Sir Joseph hoorde, veel roem bezorgd hadden. Maar wat kon Sir Joseph succes schelen zoolang 't niet meer opbracht dan een f 12000 per jaar, en dit was wat Lawrence Tryon slechts maakte met al zijn geschrijf. Verbeeldt u, dat zijn dochter zich zou moeten ,/behelpen" en zich't noodigste ontzeggeu, omdat ze niet meer had om van te leven dan twaalf duizend gulden per jaar. Hij dacht met zelf-voldoening aan de sommen, die Clarina's toiletten, haar paarden en rijtuigen, hare uitgaven gedurende het Londensche seizoen, hem kostten en niettegenstaande zijn woede, voelde hij medelijden met den armen, romantischen Lawrence, die aan zulk een meisje durfde denken, en dat meteen inkomen van twaafduizend gulden Sir Joseph werd positief razend toen Lawrence Tryon binnenkwam en hem wezenlijk vroeg om de hand van Clarina en nog grooter werd zijn woede toen de jonge man hem vertelde dat Clarina en hij elkaar reeds lang lief hadden. Hij gaf Lawrence met interest al de verachting terug die de familie van den laatste hem steeds betoond had en zond hem weg onder de noodige hartige woorden. De arme Alladin, zoon van den Chineeschen kleermaker, kon niet met grooter verachting behandeld zijn toen hij om de hand van des Keizer's dochter vroeg, en de voorraad weergaloosschoone en kostbare diamanten nog niet te voorschijn gehaald had, die de onderhandeling dadelijk ten zijnen gunste deed uitvallen Lawrence was een flinke vent, met een vasten wil en een vast karakter. Hij ging heen, beleedigd.natuurlijk, tegen kaasvervalsching vooralsnog onnoodig. De wet is niet gericht tegen margarine, maar tegen margarine verkoop onder valschen naam van boter. Algemeene beraadslagen zijn daarna gesloten. mmmtmtmmmmmmmmnmmmmamBm—mBemammmmmaBBmmmmmmmmmm BBncmanaMv Het gewestelijk turnfeest vanwege de afdeeling Zeeland en westelijk Noord-Brabant van het Alg. Nederl. Gymnastiek-verbond, dat met Pinksteren te Vlissingen zou worden gegeven, gaat niet door omdat op de inteekenlijsten voor een aanmerkelijk te klein bedrag geteekend is geworden. Nu zal op een nader te bepalen Zondag in de maand Juni te Vlissingen een gewestelijke turn-uitvoering gehouden worden, terwijl tevens op een nader te bepalen dag een zelfde uitvoering te Goes zal plaats hebben. Op 15jarigen leeftijd is te Oud-Vosmeer overledeu een meisje, dat, bij een buitengewoon zwaar gewicht, een lengte had van meer dan twee meter. Het meisje was bekend als //Zeeuwsche reuzin." Zaterdagnacht te 1 uur werd door burgers aan de politie kennis gegeven dat aan de Leuven- haven te Rotterdam een beschonken persoon te water gevallen en vermoedelijk verdronken was. Onmiddellijk begonnen eenige agenten van politie te dreggen, doch zonder resultaat. Te 3 uur daarna kwam echter een persoon, C. T. genaamd, op het bureau der rivierpolitie vertellen, dat hij een Noorsch zeeman had gered, juist op de plaats, waar te 1 uur iemand te water gevallen zou zijn. T. verklaarde den man in het water te hebben hooreu vallen, wat natuurlijk niet overeen te brengen was met het vermoeden, dat men hier met slechts 1 drenkeling te doen had. Bij nader onderzoek verklaarde de geredde Noorsche zeeman, die in- middels naar zijn logement was gebracht, dat hij te 1 uur aan den Terwenakker van den kant geloopen was en rechtop in het water was gevallen. Daar het water aan den kant ondiep was, werd hij slechts tot zijn lenden nat en, beschonken als hij was, viel hij in dezen toestand weldra in slaap Na ongeveer een paar uur geslapeu te hebben werd bij, vermoedelijk door een roeier, gered. De naam van dit amphibie-mensch is I. J., 27 jaar, matroos, wonende te Bergen. Een dier, dat niet veel van druk bevolkte streken houdt, bracht Dinsdagnacht een bezoek aan Deventer. Omstreeks 4 ure kwam eene groote reebok de spoorbrug over binnen de stad. Al spoedig werd jacht op het dier gemaakt, doch 't mocht niet gelukken het te vaugen. Aan de Welle sprong het dier van den steilen kaaimuur in den IJsel, zwom de rivier over en kwam zoo in de Worp. Nadat het verschillende tuinen had door gerend kwam het eindelijk terecht in den tuin van Rensen, waar het pardoes in een water- put sprong. Het mocht Rensen en zijn zoon gelukken met een touw het dier nog levend op 't droge te brengen, doch eenigen tijd daarna stierf het. Naar we vernemen gebeurt het meer, dat dit wild in den zoogenaamden bronstijd verdwaalt. Maandag brak er te Oirschot een hevige brand uit in de stoelenfabriek van de firma Meyer Cheurlinck. De geheele fabriek, alsmede een groote voorraad stoelen, werden door het vuur vernield. Te Maastricht worden sedert Vrijdag twee knaapjes van 6 jaren vermist. Zij hadden te 4 uren 's namiddags de school verlaten, en sedert heeft men geen spoor meer van hem ontdekt. Men meldt uit Tiel De bekende vrouw Peperkamp, die met een moed, eene betere zaak waardig, aan zeven rijks- imtmammmmmmmmmmmmmmmmammmmmammmmmum n in,* maar in de heilig^overtuiging dat Clarina hem, terwille van haar vader's eerzucht, niet zou ver- raden. De eerzuchtige vader verwerpt den armen minnaar." Zoo ging 'timmers altijd en zoo was 't altijd geweest en misschien was 't goed zoo. Maar de arme minnaar kon wel eens niet altijd arm blijve. Natuurlijk maakt hij een onmetelijk fortuin, het meisje is trouw aan hem, en aan 't eind van het derde deel zijn ze gelukkig getrouwd. Toen Clarina haren vader kwam halen, werd de misdaad van haren beminde, //aan haar bezocht" natuurlijk. Ze zeide niet veel, maar ze voelde te diep om op de eenigszins ruwe beschuldigingen van hare vader te antwoorden, en Sir Joseph meende daarom dat ze 'oerouw had. //Meisjes begrijpen zoo iets niet, en weten niet wat ze zelf willen. Je zult me nog eens bedanken dat ik je behoed heb voor de gevolgen van een over- ijlende stap. De rest van deze vermaning werd afgebroken door het verschijnen van een net-geklee- den livrei-knecht, die naar Sir Joseph galoppeerde en met de meeste beleefdheid groete. Als 't u blieft, Sir Joseph, zeide de //groom", mijnheer zou zich zeer verplicht achtten, als u hem uwe hulp voor eenige minuten wildet verleenen. Het is een geval, waar twee magistraten bij noodig zijn en daar ik u juist langs zag komen, beval hij mij u te vragen of ge zoo goed wildet zijn e en te komen. Je meester vroeg Sir Joseph aarzelend, want hij wilde niet laten blijken dat hij op dit moment zich niet kon herinueren van wien de livrei-knecht kwam, want hij was er trotsch op ziju vrienden te kunnen aanwijzen //Zie, dat is de rijknecht van mijn //intiemen" vriend baron Zoo en Zoo. //Mijn meester, Lord veldwachters het hoofd bood en van hare woning een klein fort maakte, is op hare ontvluchtings- reis te Nijmegen aangehouden en onder hevig verzet naar Tiel getransporteerd, waar zij thans hare drie maanden uitzit. Bij een weinig beteekenend binnenbrandje te 's Gravenhage heeft een vrouw zich deerlijk gebrand. De beenen en een gedeelte van het onderlijf zijn verschroeid. In hoogst bedenkelijken toestand is de ongelukkige naar het ziekenhuis overgebracht. Men vreest voor haar leven. De brand is waarschijnlijk ontstaan doordat de kleeren der vrouw met het vuur in een stoof in aanraking zijn gekomen. Zondag is brand ontstaan op de aan het rijk toebehoorende en tot exercitieterrein dienende heide onder Vucht. Met behulp van een honderd- tal militairen van de verschillende wapens te 's Hertogenbosch in garnizoen, werd onder toezicht van de militaire autoriteiten, het vuur gedoofd. De brand, waarschijnlijk ontstaan door het zooge- naamd //vuurtje stoken", door jongens, had zich reeds over eene groote uitgestrektheid verspreid. Eenige leden van het persbureau van het A. N. V. zijn toevallig in het bezit gekomen van een aantal hulzen, gebruikt in de geweren der Boeren. Deze hulzen zijn, met potlooden gevuld, in blikken busjes met de Transvaalsche en Vrij- staatsche kleuren gestoken, voor het publiek ver- krijgbaar gesteld tegen den minimum-prijs van een halven gulden. De opbrengst komt ten goede aan het Nederlandsche Roode Kruis, dat onzen stambroeders in den strijd „\ooi vrijheid en voor recht" zulke uitnemende diensten bewijst. De firma Morks Geuze te Dordrecht heeft wel- willend den verkoop op zich genomen. Natuurlijk heeft ieder het recht zoo'n ,/Spioen- kop- of Colensohuls" te betalen met een bedrag hooger dan vijftig cent. Toen de heeren Fischer en Wessels enkele dagen vdor hun vertrek naar Amerika het bericht ontvingen dat hunne bezittingen bij Bloemfontein vernield waren, namen zij dat kalm en berustend op. Aandoenlijk echter was het te hooren hoe de een tot den ander zeide ,/We zullen dus niet meer onder onze mooie schaduwboomen zitten." Bij de familie te Bergen-op-Zoom is bericht ontvangen dat de militaire attache bij de strijd- macht van de republieken, luitenant Asselbergs van het O. I. leger, door typhus is aangetastzijn toestand moet niet zonder zorg zijn. Te Rozendaal is de winkelier V. G. uit Stampersgat in arrest genomen, verdacht van brandstichting. Hij had eene brandende kaars onder een bed geplaatst en was daarna met zijn gezin op reis gegaan. Het huis brandde geheel af, doch de beste goederen en meubels vond men bij een familieiid op den zolder verborgen. De staking der typografen. De volgende mededeelingen zijn ontleend aan het Amsterdamsche politie-rapport Gisteren is een inspecteur met een detachement uitgerukt, om een aantal stakende typografen uiteen te doen gaan, die in de richting van de Raadhuis- straat zouden trekken. De stakers waren reeds door 2 bereden agenten op den N. Z. Voorburgwal in verschillende richtingen verspreid. Gisteren is een letterzetter in de Leidschestraat door 2 hem oubekende personen aangepakt en tegen de straat geslingerd, omdat hij, naar zij zeiden, een onderkruiper was. De man is door de politie naar huis gebracht. Men meent de daders op het spoor te zijn. Twee bereden agenten hebben gisteren een troep stakende typografen door den Jordaan gevolgd en achtereenvolgens over de Bloemgracht, Egelantiers- - mn iimmi iii mm 11 ig*-rn,nBmM«TMnwTir~irtrrn-Tninrr*iQ|iMi mu Frankland" Sir Joseph. Lord Frankland juist juist. Je bent zeker nog niet lang in zijn dienst, wel Tenminste, ik herinner me je gezicht niet. Neen, Sir Joseph, eerst onlangs ben ik in dit gedeelte van het land gekomen. Sir Joseph keerde zich tot zijne dochter. Rij jij maar voor met Smithers. Smithers was Sir Joseph's koetsier. Ik zal je waarschijnlijk wel inhalen, want lang kan ik niet wegblijven. Ik ben geheel tot Lord Frankland's beschikking. Welnu man, wijs me der. weg maar. Sir Joseph verdween. Zijne dochter reed weg, stilzwijgend en bedroefd. Ze moest zich inhouden om niet in tranen uit te barsten. Zij was bang, dat Smithers iets van het twistge- sprek zou gehoord hebben tusschen haar en haren vader. De arme dwaze Sir Joseph, voelde zich namelijk in de meeste gevallen geroepen, als hij boos was op iemand, zelfs op zijne dochter, de strenge welsprekendheid van zijnen toorn te doen voelen aan anderen, zoowel als aan zijn onmiddelijk slachtoffer. Het zou een ernstige waarschuwing voor Smithers zijn, te weten hoe streng zulk een man zelfs zijne eigene dochter kon berispen als zij het verdiende en als Sir Joseph haar berispte moest zij 't natuur lijk verdieud hebben. Het meisje was blijde alleen naar huis te mogen rijden, want haar hart was vol en bitter. Zelfs nu twijfelde zij nog niet aan zijne, '1 is waar misleide iiefde, maar het deed haar pijn te zien hoe volkomen zijn ziel zich had overgegeven aan eene lage eerzucht en hoe zijn dochters's hart en geluk niets waren, vergeleken bij zijn eerzucht. schoonvader te zijn van een lid van het Hoogerhuis. Niet dat ze bedroefd was over de verklaring haar's vaders dat hij nooiteen hu- straat en 2de Tuindwarsstraat zich doen verspreiden. Door een agent is naar het posthuis Heeren- markt gebracht een 14jarige stakendesteendrukkers- leerling, die in de Brouwerstraat een niet-stakenden 12javigen jongen eeu paar slagen in het aangezicht toebracht. Toen gisteren 2 agenten een werkman naar eene drukkerij in de Warmoesstraat begeleidden, waren bij de St. Jansstraat eenige stakers aan- wezig, waaronder een, die hen opruide door te roepen slaat hem dood gooit hem in het water, dien onderkruiper. Naar aanleidiug van deze bedreiging is deze man gearresteerd en naar het bureau St. Pietershal overgebracht. Ook op de Palmgracht moest handelend opge- treden worden omdat eenige aldaar wonende typografen door stakers werden opgewacht. De goede tijd en, dat er op verborgen plaatsen schatten gevonden werden, schijnen toch niet heelemaal voorbij te zijn. De timmerman L. J. Veen, Von Zesenstraat 50, te Amsterdam, was bezig met eenige werk- zaamheden bij de verbouwing van perceel Hoogte Kadijk 8, aldaar. Wie beschrijft des sloopers verwondering, toen hij achter een plank boven de bedstede, in den muur verborgen, een holte ontdekte, waaruit twee zakjes met geldstukken te voorschijn kwamen. Het bleken zilveren Nederlandsche munten te zijn uit de 17e eeuw, te zamen ongeveer 9 K.G. wegende. De vinder stelde de vondst, onmiddelijk aan den eigenaar van het huis ter hand, die twee der munten aan den eerlijken vinder gaf. Voor dezen laatste is de vondst echter nog grooter buitenkansje art. 642 van het Burgerlijk Wet- boek toch bepaalt, dat de vinder de eene h el ft, de eigenaar de andere helft van den gevonden schat krijgt. In den toestand van den heer S. Ulfers, predikant bij de Ned. Herv. kerk te Rotterdam', die in den kelder van zijn woning door een rat in den pols werd gebeten, tengevolge waarvan gevaar voor bloedvergiftiging ontstond, is een ongunstige wending gekomen. De 23jarige kellner P. V., te Gouda woon- achtig, is verliefd op eene dienstbode in de Van Oldenbarneveldstraat te Rotterdam. De Iiefde is even- wel met wederkeerig, zoodat toen de kellner Dinsdag- morgen omstreeks 9 uur aan de woning waar het meisje dienstbaar is belde, hem niet eens open gedaan werd. Waarschijnlijk om het hart van het meisje te vermurwen, haalde hij toen een revolver te voorschijn en lostte kort achter elkander vijf schoten op zijn linkerarm. Een der schoten blakerde de deur van het huis, waar het meisje woont, een weinig. Op het knallen der schoten snelden eenige menschen toe, die, meenden dat de wanhopige minnaar doodelijk gewond was, hem in het ziekenhuis, brachten, waar hij ter ver- pleging werd opgenomen. De politie nam de revolver in beslag, waarop nog een patroon zat. Dit bleek een losse te zijn, zoodat zeer waar schijnlijk ook de vijf geloste scho^n met los kruit geschied waren althaus kogels ziju er niet ge vonden en de linkerarm van den jongeling is alleen maar eenigszins geschroeid en licht gewond. Klaas Stienstra en zijn moeder gaan naar Amerika, waar de beide andere zoons van de laatste reeds sedert eenige jaren zijn. WAeusdag j.l. heeft Klaas, om den schijn te voorkomen dat hij, uit vrees voor vervolging wegens meineed, de vlucht neemt, aan den minister van justitie het volgend schrijven verzonden z/Den 17 Mei a. s. vertrek ik met mijn moeder per s.s. Potsdam van uit Rotterdam naar Noord- Amenka. Mocht de justitie mij of mijne moeder evenwel noodig hebben, dan doe ik Uwe Excel- lentie bij dezen weten, dat wij bereid zijn den terugtocht tegen vergoeding van reis- en verblijfkosten te aanvaarden. Ons voorloopig adres aldaar zal zijn: Archstreet 17, Paterson New-Jersey, N.-Amerika." Zaterdagavond zijn uit het magazijn van een rijwielhersteller aan den Haarlemmerdijk te Amsterdam drie rijwielen ontvreemd. In verband met dien diefstal is een persoon gearresteerd, die reeds Zaterdag was aangehouden, maar toen weder moest worden vrijgelaten, omdat er geen voldoende grond voor verzekerde bewaring werd gevonden. Het rijwiel, dat de man bereed, is thans door den bestolene als een der zijne herkend. welijk zou toestaan met den man harer keuze, want zij geloofde niet, dat zijn besluit zoo lang stand zou kunnen houden als het hare. Zij was vast besloten nooit iemand anders te trouwen dan den man dien zij lief had en ze wist, dat deze op haar zou wachten. Nog een jaar immers, en dan was ze een en twintig, en dan zou ze vrij zijn te doen en te laten wat ze wildemaar het zelfzuchtige in haren vader, 't zich overgeven aan vulgaire ambiteuze droomeD, met totale over't hoofd-ziening van 't geluk zijner dochter, dat was 't wat haar langzamerhand, ze voelde't, van hem vervreemdde. Toen ze thuiskwam ging ze naar hare vertrekken en schreef een brief aan haren minnaar, om te zeggen, dat hij maar moed moest houden, dat alles nog terecht zou komen, en hem nogmaals van hare onveranderlijke Iiefde te verzekeren. Toen ging ze zich kleeden voor ,'t diner, want in het statige huishouden van Sir Joseph was vol diner- toilet onmisbaar, zelfs al dineerden hij en zijn dochter samen. Wordt vervolgd.)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1900 | | pagina 2