ta, p«"drboonen BURGERLIJKE STAND. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Advertentien. Handelsbericbten, zij nog en kon vcrtellen dat haar eigen vader, de kuiper Borsch de misdaad had gepleegd. Er bestaat geen hoop op het behoud van haar leven. INGE ZONBEN STUKKEN. Onderstaand schrijven werd door een kleinzoon van den heer H. Ribbens alhier aan zijne ouders te Krugersdorp gezonden. Zooals men zich herinneren zal is de heer S. J. van Wijck, vroeger onder- wijzer alhier, thans als zoodanig werkzaam in Transvaal. Twee zijner zonen zijn in 't leger, een, de oudste, was bij de insluiting te Elands- laagte, de andere is in het leger van generaal De Wet in de Vrijstaat. De jonge strijders zijn slechts 17 en 18 jaar oud. K0ERS TAN HET GELD. Belgisch per 100 fr. 47,87* k 47,90 Engelsch per 12,— i2j_ ZEETIJDINGen. Van 30 April tot en met 1 Mei. Van 30 April tot en met 1 Mei werden langs de Oostsluizen alhier 22 binnenvaart.int(en op en 21 afgeschut; door de Wests], 3 op- en 5 afgeschut, DAGEN. Voorm. Donderdag 3 Mei 4.18 4.40 Vrijdag 4 5.2 5.26 Zaterdag 5 5.52 6.19 Zondag 6 u 6.48 7.21 Maandag 7 n 7.56 8.33 Dinsdag 8 w 9.11 9.47 Woensdag 9 10.20 10.50 Hartelijk (lank voor de vele be- wijzen van belangstelling bij het over lijden onzer gehefde rnoeder ondervonden. J. H. BLEES. P. C. BLEES. Ter Neuzen, 2 Mei 1900. De ondergeteekenden betuigen hunnen hartelijken (lank voor de vele be- wijzen van belangstelling, ondervonden bij de herdenking humier vijf en dertig jarige echtver- eeniging. E. DELLAERT—Tack. Westdorpe, 27 April 1900. Het Bestuur van het Waterschap voor bet beheer en onderhoud van d e NOL tusschen den KOUDE en den LOVEN polder maakt bekend 1°. Dat eene vergadering van afgevaardigden zal gehouden worden op Vrijdag den llden Mei 1900, des namiddags te 3 uren, in de herberg ,/s Lands Welvaren" bewoond door Jac. Drabbe te Hoek. 2°. Dat ten kautore van den Wd Ontvanger-Griffier, van af den 3den tot en met den 10dtn dezer maand, voor de eigenaren van gronden in den betrokken polder en in het betrokken water schap, ter inzage zullen zijn nedergelegd de Rekening en verantwoording over het dienstjaar 1899/1900 en de Rpgrooting voor 1900/1901 met memorie tot toelichting. 3°. Dat de begrooting andermaal ten vooruoemde kantore ter inzage liggen zal, en wel van af den 12den tot en met den 2lstw: dezer, en 4°. Dat de rekening en de begrooting, tegen betaling der kosten, in afschrift of druk verkrijgbaar zijn. Ter Neuzen, 2 Mei 1900. Het Bestuur voornoemd, L. W. DE JONGE, Voorzitter. J. A. KLAASSEN, Wd Ontvanger-Griffier. Glencoe Junction, 6 Maart 1900. Li -ve Oudera, Iroer en zust/rs. Eindelijk kan ik er toe komen u een en ander te schrijven omtrenl het gebeurde der beide laatste weken. Vandaag heb ik gelukkig gelegenheid gehad u een telegram te sturen, waaruit ge vernomen hebt, dat ik nog gezond was en dat de Heere mij voor 't vijandelijke lood bewaard heeft. Ik zal nn trachten u al ons wedervaren dezer 14 dagen zoo goed en geregeld als ik kan weer te geven. Als ik mij goed herinner schreet ik u den laatsten brief, toen de vijand bezig was een onzer posities aan de andere zijde der Tugela, nl. den zoogenaamden Boschrand te bestormen. Zooals ge woet, is hem dat volkomen gelukt. Toen wij nn den Boschrand verloren hadden, zettc de vijand zijne groote kanonnen daarop, zoodat hij ons nn van twee kanten, nl. van de voor- en linkerzijde kon vernieler,ook had hij nog dit voordeel, dat de Boschrand veel hooger is dan onze posities. Wij kregen van onze offieieren bevel, otn's nachts van 19 op 20 Febr. onze positie te verlaten, ge kunt begrijpen, welk eene verwarring daartoe ontstond sommige mensehen lieten bijna alles aehter j ik heb alleen een broek moeten laten liggen. Wij gingen nil andere posities innemen, ongeveer een uur te paard achternit. Nn waren we dus van de rivier af, zoodat we den vijand niet konden beletten, deze over te komen. Denzelfden dag, nl. Dinsdag 20 Febr. werd er bij verschillende punten noch steeds gevochten 's avonds ben ik naar 't lager gegaan, waar ik geslapen heb. Ge kunt be grijpen, dat ik dood moe was, want in twee nachten had ik geen slaap gehad en des daags in 't veld gelegen bijna zonder kost. Den volgenden morgen werden we om 3 uur alweer geroepen, om naar onze posities te gaan. Ge moet weten, dat ik niet voor tien uur in slaap was gevallen, want wij lagen met 18 man onder een wagen, waarover een zeil was getrokken, ge begrijpt, dat we niet ruim lagen, aan de eene zijde des wagens lagen Liebenberg en ik bijna op elkaar en daarbij oude Snittler en Erasmuns (de postmeester), onder den wagen lagen Botha jonge Snittler en nog twee terwijl aan de andere zijde Koetscheid, de twee Moritzen en nog zeven anderen lagen. Om 3 uur dan gingen wij wegde jonge lui zorgden er natuurlijk voor bij elkaar te wezen daar onze posities weer veranderd waren en ons geen andere aanwijzing was ge- daan gingen wij onzen eigen weg; wij waren zeven man sterk. nl.Liebenberg, Botha, Soittler, Moritz, een zoon van Van Vuuren, nog eon jongen van Koksoord en ik, wij kwamen in een kloof terecht, waar heerlijk water wasge lukkig hadden wij onze voorzorgsmaatregelen genomen, nl. een ketel, brood, jam, visch, een paar blikjes vleesch, tabak enz. Wij hebben daar den dag zeer aangenaam doorgebracht. Toen t avond begon te worden, wilden wij naar ons lager teruggaantoen wij een eind op weg waren, ontmoetten wij Commandant Potgieter, die ons gelastte naar onze posities terug te keeren. Dit viel ons niet mee; bovendien hadden wij er ook niet op gerekend met onzen kost. Maar enfin wij moesten gaan en meer was er niet aan te doen. De Commandant riep alle burgers van wijk I (zooveel er tenminste waren) bijeen en wees ons aan, waar wij onze posities mot s. en gaan innemen Wij kwamen bij een klein randje, doeh overigens was alles kaal, zoodat wij gedeeltelij It positie nemen moeston in slooten, die natuurlijk eerst noggegraven moesten worden; (nu moet gij weten, dat wij niet sterker in getal waren dan 40 a 50 man want de anderen waren in 't lager). Ik heb toen van 811 schansen gepaktdit is een vreeselijk zwaar werk want er moeten groote klippen worden aarigedragen. Nog te zwaarder viel t ons, daar wij in de laatste nachten bijna geen rust gehad hadden; om II uur gingen wijslapen (natuurlijk zonder dekens, want wij hadden niet kunnen denken, dat wij 's nachts moesten overblijven). Ik had eehter mijn regenjas en heb het dus niet koud gehad. Den volgenden morgen om 3 uur werden wij alweer gewekt om onze posities hier en daar te verbeteren; hiermede bleven wij bezig tot 5 uur, doch toen werd het te licht. Wij moesten ons nu gaan schuil houden. Gelukkig konden wij kost krijgen van de mensehen, die pas den vorigen avond gekomen waren. Water was er bijna niet te krijgen, doch 't gelukte ons cenige kan- netjes vol te seheppen bij een fontein. Om 6 unr begon de vijand, die aehter een paar mooie kopjes lag, ons met maxim en klein gcweer en later ook met bommen to beschieten t ergste was. dat wij den vijand uiet konden zien, ofschoon hij niet verder dan 600 h 700 pas van ons vcrwijderd was. Hij schoot eehter ook op geluk, want wij waren evenmin te zien. Zoo ging de gansche dag voorbij, terwijl de zon ons b'jna dood branddcwij konden ons in't geheel niet verweren ook leden wij vreeselijk door dat wij geen water meer hadden en alien badcn, dat de zon toch mocht ondergaan. Toen tdonker begon te worden, hield 4 klein geweervuur op; toen gebeurde er eehter iets, wat ons alien vreeselijk aangreep en wat ik nooit zal vergeten. lie mensehen van Wijk III Krugersdorp hadden positie gevat op een kop schuins rechts van onze positie. (Wijk II lag daartusschcn in een sloot.) De Engelschen waren eehter te weten gekomen, dat er men sehen op genoemd kopje of lierer kop waren. Zij ttelden toen hunne groote lydiet-kanonnen, zes in getal, op Wijk III, en schoten ze alle achtereenvolgens af't geluid, dat de bom maakt als hij aankomt is zeer gering en kan 't beste vergeleken worden met een zaeht avondwindje de ontploffing is eehter vreeselijkde lydiet ontbrundt en een geelachtig schijnsel verlicht het duister; daarna zien wij 'tvuur van de verschillende stoffen, die zich in zoo'n bom bevinden Nau- welijks is de eerste bom gebarsten, of de tweede is daar, daarna de derde en zoo tot de zesde toe. Telkens wordt de duisterms afgebroken uoor 4 verschrikkelijk vuurdeze avond was dus zeer akelig voor ons Den volgenden dag begon de vijand reeds zeer vroeg te schieten, zoodat wij ons altijd nog scbu.l moesten houden wij konden eehter hunne bewegingen beter gadeslaan dan den vorigen dag; 's middags om 2 uur of half 3 ongeveer verlieten zij een der kopjes om ons te bestormmon zooals wij meenden; hun plan was eehter om den kop, waarop Wijk III was, te nemen. Bij 20 a 30 man daalden zij af naar ons toe; nu was 4 onze beurtwijschoien ze op 500 h 600 pas wanneer zij 4 vuur te warm vonden gingen zij weer op, om kort daarna weer af te dalen, doch telkens werden zij teruggedreven. Eindelijk w ren zij zoo slim, dat zij een anderen weg kozen, zoodat zij niet door ons werden gezien. Ze gingen nl. aehter een paar kopjes langs en toen over de rails van den spoorweg wij waren nu Tn <le veronderstelling dat zij weg waren, doch niet lang daarna ziet een van onze burgers, dat zij over de rails komen en hunnen weg_ naar den kop van Wijk III nemen. Ge moet weten dat ttoen reeds 5 uur was; gedurende drie uren hadden wij met yeven maP ;n een tjejr1 p]aatsje op onze hurken gezeten en altijd heyig gevochten. Nog nooit hebben de Engelschen met hunne lydiet-boramen en granaatkartctsen zoo hevigl op ons geschoten als dien middag De bommen barstten op 3 a 4 voet afstands voor ons. Oude Subtler zat naast mij, er^v,J 1 'n en hoek der sloot zat. Telkens werden wij onder t stof geslagen en vielen stukken klippen die door de bommen van grootere afgeslagen werden, op ons. Niemand van ons werd eehter gedeerd. God bewaarde ons voor al vi'el Z/rl k"gel>' jj'e 0VCT onze hoofden en voor ons vielen. (Ik spreek nu alleen van ons zevenen.) Van de mensehen, die aehter 4 randje lagen, werd den doodgeschoten en 3 gewond. Zooals ik reeds gezegd heb, waren wij niet sterker dan 40 man (nl. Wijk I). De anderen waren gedeoltelijk in 't lager en hadden andere posities op een kop links van ons. Maar nu ga ik afdwalen. Ik heb verteld, dat de Engelschen Wijk III begonnen te stormen het duurde niet lang of wij zagen niets anders dan rooinekken tegen den kop opstormen nu werden wij bang, want wij vreesden dat zij ook langs den linkerkant zouden komen en ons vastkeeren dit deden ze gelukkig niet. Nu hadden we den vijand niet voor ons, maar aan de rechterzijde. Eenige onzer burgers vluchtten weg, doch ik vond het beter te blijven waar ik was. want juist door weg te loopen krijgt men den kogel. Nu kreeg ik een klein ongeluk ook nog: ik had nl. zooveel gescholen, dat de sleutel van mijn geweer te warm was geworden en zoodoende strain werd nu kon ik niet meer schieten een gewomle man gaf mij eehter een beetje olie; ik smeerde toen 4 slot zoo dik met olie als ik kon en ging toen weer naar onze mensehen toe. Gij begrijpt, dat de sloot, waarin wij waren, ons nu niet meer ten dienste was, daar wij den vijand rechts hadden. Ik zag dus naar eene andere positie rondik ging toen met Moritz aehter een klip zitten en begon weer te schieten de Engelschen stormden nog steeds, doch 4kanonvuur had natuurlijk opge- liouden, daar zij te nabij waren. Nu begonnen onze geweren vreeselijk te werken wij schoten op 200 en 300 pas telkens trok de vijand terug, doch niet lang daarna stormden zij weer; wij konden ze zien sneuvelen en vallen tot driemaal toe waagden zij den aanval, doch waren toen zoo vernield, dat zij moesten terugtrekken. In de Standard and Digger's News las ik, dat er 1000 doodgeschoten waren. Ongeveer 6 uur was alles afgeloopen. Dit gebeurde den 23"> Febru ari. God gaf ons daar dus een volkomene overwinning denzelfden avond kwamen ook de burgers, die in ons lager waren bij ons, zoodat wij een groote versterking kregen. Ge kunt begrijpen, dat ik zoo moe was als een hond. Ik ging dan ook lekker slapen, doch dit was van korten duur. Om 11 h 12 uur werd ik door mijn korporaal wakker gemaakt. Toen ik vroeg, wat hij wilde, zeide hij, dat de veldkornet hem had gevraagd om 3 man, die behulpzaam moesten zijn bij de maxim ik vroeg hem, wie nog meer moesten gaanhij antwoordde Liebenberg en Moritz. Geen van ons drieen was hier eehter op gesteld, want wij waren alien even moe. Er hielp eehter niets aan, want hij zeide, wij waren nog jong en sterk, terwijl zijn andere mensehen alien onder waren. Wij gingen dan met den man, die met de maxim schoot, mede naar een kop in de nabijheid. Nu was ons eerste werk een schans te maken voor ons en voor de maxim. Oin 2 uur waren we daarmee klaar en konden we weer slapen. Den volgenden dag begon 4 lieve leventje weer. Weer schoten de Engelschen met gewcer en maximnu begon eehter ook ons werk. Wij moesten de maxim laden en dan werd er mee geschoten. Zoo ging de dag voorbij, terwijl wij bovendien nog doomat regenden. Het duurde niet lang, of ook de bommen kwamen op onze maxim los. Ze schoten dien dag slechtzoo ook den volgenden dag. Den daarop volgenden dag schoten zij eehter zoo hevig, dat onze maxim niet kon werken Dit was den 26 Febr Het begon reeds een weinig te schemeren, toen de Engel schen nog eens hevig begonnen te bombardeeren. De bom men sloegen zoo nabij, dat de bittere smaak van de lydiet in onzen mond kwam. Eensklaps komt er een bom, die de geheele schans bijna omverwerpt en wcl op ons, nl. op Liebenberg en mij en op onzen kameraad. die schoot. Onder groote klippen waren wij bedolven Een klip viel boven op mijn hoofd ik rukte eehter de klippen van mij en ging verder de sloot op. Mijn verstand was bijna weg. Toch waren wij ongedeerdalweer een bewijs, dat er geen haar van ons hoofd zal vallen zonder den wil van onzen God. Ik hoop morgen of overmorgen te vervolgen, doch deze brief moet vandaag nog weg. Hartelijk gegroet van uwen u liefli. zoon en broeder, H. VAN WIJCK. en van Francisca Seegers. Martha, d. van Adriaan Vereecken en van Elodie Meul. 21 April. Sara Maria en Jacob Jan, d en z. van Leendert Ortelee en van Martha Wiemes! 23 April. Pieternella en Krina, d. van Abraham Dieleman en van Adriana Hollebek Francois, z. van Francois Rinn en van Elisabeth Mertens. 25 April. Willem, z. van Abraham den Exter en van Dina Faas. 26 April. Abraham, z. van Cornelis Levinus de Smidt en van SuzannaMoes. 27 April. Marlinus, z. van Jan Oppe en van Geertrui Riekwel. 30 Apiil. Sara Helena, d. van Abraham Moes en van Aagtie Debora Naeije. Overlijden. 17 April. Judocus van Assche, ond 50 j echtg. van Elisabeth Feijen. 20 April. Janna de Kraker,' oud 9 m., d. van Johannes en van Jozina de Jonge. 22 April. Cornelia Goossen, oud 20 m., d. van Anthonij en van Adriana Goossen. 23 April. Antje Goossen, oud 7 m., d. van Anthonij en van Adriana Goossen. 27 April. Jacob Goossen, oud 2 j., z. van Anthonij en van Adriana Goossen. Aitj Deij, oud 2 m„ z. van Willem en van Pieternella Calha- nna Hollebek. 28 April. Pieter Hamelink, oud 9 m., z. van Andries en van Dina de Koeijer. Adriana Maatje'de Feijter, oud 8 m., d. van Hermanus en van Jacomina de Putter. Boaclilinpelle. Iluwelijks-aangiften. 20 April. Al- phonsius Johannes Verdurmen, oud 24 j., jm. en Paulina van Kruijssen, oud 28 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 20 April. Pieter Augnstinus van Campen, oud 36 j., jm. en Frederika de Bakker oud 30 J., jd. Geboorten. 7 April. Jozef, z. van Judocus de Rijk en van Elisabeth Erpelinck. 27 April. Rend Florimond Marie z van Pieter van der Wielen en van Maria Hortentia Jaeoba de Moor. Overlijden. 22 April. Pieter de Rijk, ond 62 j.,weduwn. van Elisabeth de Roos. 27 April. Maria Hortentia Jaeoba de Moor, oud 30 j., echtg. van Pieter van der Wielen. Ru dolph Hipolite Jozef Lafarre, oud 4 m., z. van Jozef en van Maria Elisabeth van deu Eeckhout. 29 April. Leopoldus Raman, oud 63 j., echtg. van Judoca Herman. <4rain.w. Huwelijks-aangiften. 12 April. Desiderius Josephus h reijsor, (van Hulst), oud 35 j., jm. en Coleta Leonie van Belle, oud 28 j., jd. 13 April. Jan Francies Boeding, (van Hontenisse) oud 35 j., jm. en Sophia de Feber, oud 29 j„ jd. 19 April. Theodorus Ludovicus Christiaan Wegenhousen, oud 34 j, jm. en Antonetta Kool, oud 32 j., id Huwelijks-voltrekkingen. 25 April. Jan Francies Boeding (van Hontenisse), oud 35 j., jm. en Sophia de Feber, oud 29 J., jd. Geboorten. 5 April. Charles Louis, z. van Johannes *™c,es van Poele en van Anna Catharina Neeve. 7 April. Martha Louisa, d. van Johannes van Damme en van Anna Catharina Ivens. 12 April. Pieter Cornelis, z. van Josephus Maas en van Paulina Heijdens. 17 April. Petrus Emilius, z. van Petrus Ludovicus van Eerdenburgh en van Melania van Gassen. 18 April. Maloina Maria, d. van Maria Anna Lemsen. 19 April. Scholastics en Johannes' Franciscns, u. en z. van Alphonsius Asselman en van Francisca Johanna Janssens. 24 April. Hortensia Maria Louisa, d. van Fran- eiscus de Vilder en van Hortensia Johanna Antonia Moens. 27 April. Margarets Paulina, d. van Jan Francies de Block en van Maria Anna de Rijcke. 28 April Maria Coleta hilomena, d. van Josephus Johannes Buijsrogge en van Maria Cornelia van Kampen. iverlijden. 4 April. Emile Bauwens, oud 25 j,, z. van Petrus en van Francisca Sinack. 7 April. Desire Totte, oud 11 m., z. van Judocus en van Leonie van Denderen, 25 April. Berth* Maria Louisa van Gimst, oud 8 m d van Petrus en van Apolonia de Klerk. ISengsdliJk. Huwelijks-aangiften. 19 April. Petrus Buijsrogge (van Kloetinge), oud 37 j jm. en Maria Catharina Verschuren, oud 31 j., jd. 27 April. Albertus de Dalie (van Hontenisse), oud 41 j., jm. en Rozalia de Wilde, oud 37 J., jd. Hulst, 30 April. Middenprijs per 100 kilo: Tarwe /8_- Roave ft 7« Wintergerst 8,25 Zomergerst f A W' Witteboonen Bruineboonen Boekweit /- -■ Lijnza d Aardappels 2* koolzaad per zak van 106 liters - Botcr per kilo 1 Eieren per 26 stuks 0,70. 46RvarkensD weekmarkt kooP 8«teld 42 stuks hoornvee, Verkocht33 stuks hoornvee, 38 varkens. 3! 3 VLAG. NAAM. M'. Van en naar. Lading. 30 Eng. s.8. j idem 1 Eng. s.s. lr e r v o I g. 9 Maart 1900. Wat niet oj) den oorlog betrekking heeft is hier wrggelaten% Maar nu wil ik mijn verhaal vervolgen 't laatste wat ik u geschreven heb, was, dat de schans van de maxim omver geschoten was. 's Nachts werd er weer alram gemaakt door Wijk III, doch dit bleck valsch te zijn vreeselijk werd er eehter geschoten, doch er was niets te zien van den vijand. Den volgenden morgen (27 Febr gingen Liebenberg en ik weg naar 't lager. De veldkornet zeide tegen my, dat ik daar maar ejn paar dagen moest uitrusten en dan terugkomen ook Liebenberg moest wat rust nemen, want zijn been was bezeert. Wij gingen te voet tot Pieters Station; toen wij daar kwamen, hoorden wij reeds, dat er gevochten werd vandaar zijn wij op een wugen verder gegaan naar Kliprivier, waar ons lager stond; daar hebben wij schoone kleeren aan- getrokken. Dien dag is er vreeselijk gevochten wij hadden dezelfde posities als 23 Febr., doch de Engelschen hadden een beter plan gemaakt. Zooals ik u in mijn vorigen brief heb gc- schreven, waren wij steeds bang, dat de Engelschen langs den spoorweg om zouden komen en ons vastkeerenreeds twee of driemaal had onze veldkornet hij den Generaal ver sterking gevraagd om de posities bij den spoorweg waar te nemen, daar wij geen mensehen genoeg daarvoor hadden een versterking van Standerton was daar gekomen, doch die had op een kop rechts van den spoorweg positie genomen aan den spoorweg lag slechts 40 h 50 man van Wijk I. Do EngeUchen stormden eerst den kop van Standerton deze mensehen waren lafhartig genoeg om, zoodra zij Jack" zagen, te vluchten. Toen konden onze burgers aan den spoor- weg geen stand houden, zoodat de Engelschen daar om kwamen en zoodoende onze andere mensehen, die in de randje* en sloten lagen, van de andere zijde aanvielen een gedeelte werd doodgeschoten en gewond, terwijl de anderen zich moes ten overgeven. Hoeveel wij verloren hebben, weet ik niet, doch vele men sehen worden vermist. Het is eehter een besturing des Heeren geweest, dat ik dien morgen weggegaan hen, anders was ook ik in den slag gebleven. Alle burgers kwamen s avonds in ons lager aan, 'twclk den volgenden morgen werd opgebroken. Wij kregen bevel om te retireeren tot Elandslaagteook de burgers om Ladjsmith moesten reti reeren. Te paard ben ik tot Modderspruit gereden en van daar tot Elandslaagte met een wagen. Van Elandslaagte gingen wij naar Glencoe per trein en daar werden de vluchte- lingen gestopt. Den volgenden morgen was President Kruger daar met Generaal Joubert; beiden moedigden de burgers aan eenige dagen later werd om lager getrokken en nu is alles weer rustig. Wij staan nu om de drie of vier nachten brandwacht, doch overigens slapen wij in 't lager wij hebben 't dus tamelijk gemakkelijk. De Engelschen zijn ver af, nl. in Elandslaagte. Groete en handteekening als boven. Daar ik reeds te veel ruimte van u gevergd heb, eindig ik thans, met den wonsch, dat God gevc, dat ik een vol- gende maal betere tijdingen mag overbrengen. S. J. VAN WIJCK. Axel. Huwelijks-aangiften. 26 April. Abraham Fran cois Verstraten, oud 32 j., jm. en Anna Elisabeth Riemens, oud 25 j., jd. Geboorten. 16 April. Catharina Cornelia, d. ran Salomon de Feijter en van Wilhelmina Dieleman. Maria Pieternella, d. van Jan Dieleman en van Pieternella Scheele. 18 April. Camilus Bcrnardus, z. van Jacobus Bernardus de Danschutter Hontenisse. Huwelijks-aangiften. 20 April. Petrus i rederikus Malm, oud 27 j., jm. en Louisa Christina Assel man, oud 25 j., jd. Petrus van Huffel, oud 28 j., jm. en Anna Maria van Assel, oud 34 j., jd. Jacobus Johannes Bapti-t van den Berg, oud 24 j., jm. en Louisa Apolonia Seigeant, ond 29 j., jd. 27 April. Leendert van Dommelen, oud 35 j., jm. en Maria Christina de Zwart, oud 26 j., jd. Pieter Janseu, oud 28 j., jm. en Elisabeth Christina de Zwart, oud 20 j., jd. Jacobus Leenknegt (van Hengstdijk), oud 26 j., jm. en Rosalia Mannaart, oud 24 j., jd. Alphonsus Picavet, oud 25 j., jm. en Rosalia Louisa Tieleman, oud 26 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 26 April. Frans van Dommele, oud 40 j., jm. en Cornelia Ermerentia van Rie, oud 47 j., wed. 28 April. Aloijsius Reunis, oud 27 j., im. en Mathilda van Steene, oud 31 j jd. Geboorten. 18 April. Hendricus Jacobus Cornelis, z. van Johannes de Feijter en van Janna de Bruijne. 19 April. Alouisius, z. van Jan Francies Bun en van Cornelia Stoele. Overlijden. 20 April. Ludovipus Theodorus Aps, oud 33 j., jm. z. van Pieter Joseph en van Maria Theresia Anuaart. 22 April. Een als levenloos aangegeven kind van het m. geslacht van Alphonsius de Smit en van Maria Francisca de Beule. Rosalia Cornelia Neve, oud 2 m., d. van Pieter Francies en van Anna Maria de Maagt. 23 April. Gerard hrancies van Jole, oud 92 j., weduwn. van Johanna Theresia Bauwens. 29 April. Jan Francies Fruijtier, oud 7 j., z. van Pieter Anthonij en van Louisa van Bastelaar. Hoewaclit. Huwelijks-aangiften. 27 April. Disire van Gremberghe, oud 26 j., jm. en Leonia van Vlierberghe, oud 24 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 21 April. Joannes Franciscus Kant, oud 23 j., jm. en Leonia Maria Martinet (van St. Jan- steen), oud 21 j., jd. 25 April. Livinus van Geersaem (van Zuiddorpe), oud 27 j., jm. en Clementina Maria Lippens, oud 27 j., jd. Petrus Antonius Aper, oud 26 j., jm. en Maria Louisa de Block, oud 27 j., jd. Geboorten. 16 April. Arthur Lodewijk, z. van Honore Suij en van Marie Leonie Rombaut. 18 April. Arthur Joseph, z. van Theophile Raes en van Maria Cedonia Anne. 22 April. Maria Louisa, d. van Eduardus van Acker en van Coleta Elegeert. Aloysius, z. van Angustinus Vermeulen en van Angelina van Goethem. 23 April. Josephus, z. van Dominicus Coone en van Clementina van Regenmortel. 26 April. Martha Magdalena, d. van Gnstaaf de Pau en van Josephina Marie Ongenae. 27 April. Arthur Joseph, z. van Petrus Josephus van Vlierberghe en van Josephina Maria van Waesberghe. Overlijden. 24 April. Josephus Coone, oud 6 d., z. van Dominicus en van Clementina van Regenmortel. Overslag. Huwelijks-voltrekkingen. 30 April. Alphonsius van Laere, oud 43 j., jm. en Elodia Maria Rosalia van Bambost, oud 45 j., jd. Overlijden. 28 April. Maria Hortentia Baeke, oud 1 rn., d. van Cijrillus en van Emerentia Maria van Laere. Nis»s ran Gent. Geboorten. 23 April. Malvina Sophia, d. van Johannes Ranschaert en van Leoutina Clemence Braets. Overlijden. 19 April. Eduardus Johannes Swartelc, oud 36 jechtg. van Rosalia Ducarmon. Zaamslng, Huwelijks-aangiften. 26 April. Gerard van Espen. oud 22 j., jm. en Lenntje den Beer, oud 19 j., jd. Pieter de Feijter, oud 21 j., jm. en Anna den Beer, oud 20 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 26 April. Hubrecht Bakker, ond 23 j., jm. en Jauna Hamelink, oud 21 j., jd. Geboorten. 23 April. Santina, d. van Willem Franijois Dekker en van Cornelia Koole. 25 April. Jacobus, z. van Hermanus Verpoorte en van Adriana Dekker. 28 April. Tanneke, d. van Reinier Dieleman en van Wilhelmina Cor- nelissen. 30 April. Arie Cornelis, z. van Abrahum Jansen en van Johanna Pieternella Missn. Overlijden. 16 April. Jacobus van Laare Riemens, ond 81 j., weduwn. uit het eerste huwelijk van Levina de Regt en uit het tweede van Catharina Elisabeth de Jonge. 26 April. Gelein Baak, oud 16 j., z. van Jan en ran Geertruij de Bokx. 30 1 Voor Ter leuien Achilles Nelljess Lord Tennyson Lestris 1281 Goole 1402 1 idem 219 Kingslynn 3680 Liverpool Van Ter 4'euzeni Eng s.s. Golfer Noor3m sch Alfred Gibbs Noor. bark Belg. s.s. Eng. s.s. 30 Eng. barge Eng. s.s. Noor. s.s. idem Creda Benmacdui Achilles 1066 1095 1078 1651 1281 Londen Krageroe Canada Londen Goole Voor Gem i Clareon Derwent Senator Skuld Van Genf 269 Bridgewater Goole Caen Wilmington 2349 1640 4074 30 Ned. s.s. Amulet 2869 Leith stukg. Eng. s.s. Truro 2366 Hull idem 1 Noor. bark Haabet lOH Domsje ballast Eng. s.s. Longwood 1730 Londen stukg. Duits. s.s. Ursula 2586 Middlesbro ledig Eng. s.s. Baines Hawkins 1990 Goole stukg. idem Fulmar 3408 (Liverpool idem Voor Selzaele 1 Eng. s.s. Alchymist 1079 Hamburg creosoot kolen idem ijzer stukg. macadam ballast idem ledig idem ijzer stukg. katoen H tt

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1900 | | pagina 3