Advertentien. Handelsberichten. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Dames, VBrgsst niet BDEGERLUKE STANJX Muziek- en Tooneelvereeniging Koperslager, Loodgieter Zink- werker en Pompenmaker. IllY Landbmuvers Een sprinkhanenzwerm, neergestreken op tie spoorweglijn MadridCaceres, bij het station Aliseda, heeft een trein tot stilstaan gedwongen Meer dan een uur is een ploeg werklieden bezig geweest de baan te zuiveren en eerst daarna kon de trein verder gaan Te Liverpool is verleden week in het Stanley- park een groote plantenkas ingewijd, welke de heer Yates Thompson er heeft laten bouwen ter nage- gedachtenis van Gladstone, wiens bronzen borstbeeld er prijkt en die gelijk men weet te Liverpool is geboren. Het gebouw heeft niet minder dan ongeveer 100,000 gekost. Toen de bekende Duitsche schilderes Grete Waldau zich eenige maanden geleden te Leipzig bevond om eene schets te nemen van de oude markt aldaar, ten behoeve van eene der schilderijen, die thans van haar op de Parijsche tentoonstelling zijn, werd zij wegens het verwekken van een volksoploop in hechtenis genomen. Ofschoou zij zich kon legitimeeren met een schrijven van den Pruisischen Minister van eeredienst en onder- wijs en van den rijkscommissaris voor de Parijsche tentoonstelling, was aanvankelijk de Leipziger politie niet te overreden. Den Pruisischen Minister, zoo meende men, ging de zaak niets aankon schrijven vertoonen van dan moest zij maar liever het Rosenthal, gaan om dus de kunstenares geen den Saksischen Minister, naar buiten de stad, in te schilderen. Ten slotte echter gelukte het de kunstenares de polite te overtuigen dat zij, om eene schets te kunnen nemen van de markt met hare gebouwen, op het marktplein zelf moest zijn. Een Nederlander thans Transvaalsch burger zond aan 't „N. v. d. D." den volgenden verge- lijkenden staaf der verliezen aan beide zijden tot het ontzet van Ladysmith en Kimberley. De republieken (officieele opgaaf van prof. Molen- graaff). Gesneuveld 677, gewond 2129, gedood door ongeluk 24, gewond 171, overleden wegens ziekte 99, zieken hersteld en nog in behandeling 1251 krijgsgevangenen waaronder ook lager generaal Cronje 4200 totaal 8551. Engeland (officieele opgave van de „Cape Times"). Gesneuveld 14.450, dood wegens ongeluk 100, dood wegens ziekte 4000, gewonden 43.350, krijgs gevangenen 3000, generaal Cronje's gevangenne- ming kostte aan dooden en gewonden 4000, ontzet Ladysmith aan dooden en gewonden 1700 totaal 70.600, Bijna 80.000 menschen dus, om 't goud van Transvaal Gemeenteraad van Ter Neuzen. zeetu dinger. Van 27 tot en met 29 April. Van 27 tot en met 29 April werden langsde Oostsluizen alhier 33 binnenvaartuigen op- en 32 afgeschut; door de Wests!8 op- en 3 afgeschut. Rotterdam, 30 April 1900. B i n n e n 1. G r a n e n. De markt was heden voor Tarwe en Rogge niet zoo willig als verleden week. Gerst en Haver bleven in trage stemming, evenals Boonen en Erwten. Men noteert Tarwe naar qualiteit vanaf 6,40 a 7,25 Canada 6,15 it 6,30 Rogge 5,25 b 6,— Gerst 4,75 a 5,50Haver /3,25b. f 3,75, alles per hectoliter. Bruine Boonen 7,50 b f 9,50Kookerwten 7, a 7,50 overigens 6,25 a 6,50 Kanariezaad 6,— b 7,75 per hectoliter. Buiten 1. Granen. Tarwe op levering per 2400 kilo Nov. 183, f 184; Rogge op levering per 2100 kilo Mei 133; Oct. 130; Gerst Zwarte Zee 140 Amerik. Mais 105' a 115 per 2000 kilo; Odessa 127 b f 130; Boekweitgrutten 230 per 2100 kilo; Tarwe 8,25 a 8,50 Amerik. Haver 7,Rus- sische 6,50 per 100 kilo. Me el. Prima inlandsch 10,50 b 11,50- 1" soort 9,50 b 10,50; prima Belgisch 11,50 k 12,50 1" soort 10,25 it 11,— prima Fransch 10,25 a 10,50; 1« soort f 9,50 a 9,75; extra puik Hongaarsch 13,50 a 14,50; le soort Hongaarsch 11,'50 a 12,75; prima Amerik. 10,75 b f 11,25 1° soort 8,50 b 9,— 2« soort 7,25 b f 7,75 Duitsche Roggebloem 9,75 it /10,75;Inl. Roggebloem 9,75 it 11,25 per 100 kilo netto. Runderprijzen 46 it 64; Stieren 30 it 50; Kalveren 72 b 92; Schapen 50 it Varkens 36 it 40 cent, alles per kilo. Melk- en Kalfkoeien 125 b 230; Stieren 65 a 130 Pinken 45 it 80 Vaarzen 60 a 120 Graskalveren 25 it 30 Eokkalveren 13 a 18 nuchtere 6 b f 10 Biggen 5 b f 15, alles per stuk. Aardappelen. Spuische jammen f 2. bf 2,20; FLkkeesche f 1,70 it 1,90 Over- maassche /2,10 it 2,20Zeeuwsche blauwe 2,— a /2,20; Geldersche 1,90 it /2,10; Brielsche 2,— b f 2,75 Poters 0,90 bf 1,10 per mud; nieuwe Malta 9 a 10 cent per kilo. Boterprijzen in vaten gemiddeld f 40, en stukken van een half kilo 55 a 60 cent. Zoetemelksche Kaas /24 a 26 per 50 kilo. Zeeuwsche Eieren Buitenl. 2,50 per 100. V 1 a s als voren. Kar wijzaad 15,25 a 15,50 per 50 kilo. Amerik. Petroleum in houten vaten 12,50 a 12,60 per 100 kilo en 9 a 9$ cent per kan. Javakoffie in balen gewone soorten 36 cent en dito Santos 24 cent per half kilo. Op morgen, Dinsdag 1 Mei, hopen onze geliefde ouders en grootouders PETRUS LUDOVICUS VAN EERDENBURGH ANNA CATHARINA HOEFEIJZERS, hunne 50jarige echtvereeniging te herdenken. Hunne dankbare kinderen, behuwd- en kleinkinderen. Graanw, den 30 April 1900. Ondertrouwd PIETER DE FEIJTER CLAZINA LEIJNTJE MARIA BLTEK. Ter Neuzen, 27 April 1900. fMMSL11* Voor de vele blijken van belang- stelling ondervonden bij zijn 60,ten geboortedag, betuigt ondergeteekende zijn harte- lijken dank. J. WESTERBEKE. Hoek, 30 April 1900. 60; op Don 's avonds te 8 Hotel des Pays te Ter Neuzen. derdag 3 Mei 190 0, uren, op de Bas, bij Mej. boven/.aal van het wed. F. A. Susijn HET BESTUUR. 2,80 it 3,- De ondergeteekende ma .kt bekend, dat hij zich alhier gevestigd heeft als WILLEM VAN WIJCK* Donze-Visserstraat. 'Ter Neuzen, April 1900. Ondergeteekende, Brood- Beschuit-, Koek- en Kleingoedbakkor, bericht het geachte publiek, dat bij zijn zaak is GEOPEND den handel in Kruidenierswaren en aanver- wante artikelen. Hopende zich ieders gunst waardiy; te maken. Hoek (Boerengat), April 1900. J. F. KENSE. VEEHANDEL in BELGIE. Vee gold de vorige week voor vaarzen 69 tot 82 c., voor ossen 66 tot 80 c., voor koeien 66 tot 78 c., voor stieren 67 tot 78 c., voor kalveren 90 c. tot 1 fr. 06. Vette varkens 70 tot 80 c. genegen deel te nemen in gemeenscnappelijken AANKOOP NITRATE levering laaisie helftMei, gelieven uiterlijk Donderdag 3 Mei opgave te doen bij een der ondergeteekenden. Westdorpe, 25 April 1900. D. B. VAN ACKER. C. VAN WAES. DAGEN. Voorm. Nam. Dinsdag 1 Mei 2.52 3.14 Woensdag 2 3.35 3.57 Donderdag 3 4.18 4.40 Vrijdag 4 u 6.2 5.26 Zaterdag 5 5.52 6.19 Zondag 6 r 6.48 7.21 Maandag 7 a 7.56 8.33 dat vanaf heden Maandag de groote verkoop tan PARASOLS en ENTOUTCAS tot Zaterdag in Ter Neuzen wordt voortgezet. De derde zending PARASOLS wordt reeds s. Woensdag verwacht. Steeds voor een ieder te ontbieden. Adres Hotel ,/den Appel." Beleefde aanbeveling, A. GEENSEN Az. Grootste Zeeuwsche Parapluiehandel. den Vergadering van Mavndag 30 April 1900. Voorzitter de heer J. A. P. Geill, burgemeester. Aanwezig de heeren Moes, Van den Hoek, De Feijter, Harte, Wieland, Visser, Van der Hooft, Grenu, Dees en Van de Veldo. Afwezig de heeren Van IJsselsteijn en De Koeijer. Na opening der vergadering worden gelezen de notulen der voorgaande, welke na eene kleine wijziging worden goedgekenrd. Daarna komt achlereenvolgens aan de orde 1* Installatie benoemd lid van den gemeenteraad. De heer J. A. de Jonge verschijnt op uitnoodiging van den Voorzitter ter vergadering en legt in diens handen de vereischte eedcn af. De Voorzitter wenscht den heer De Jonge geluk met zijne benoeming en drukt de hoop uit dat deze wanneer hij eenigen t ijd werkzaani is, met genoegen op zijn werk zal mogen terug- zien en de belangen der gemeente door hem lioog zullen gehouden worden. De heer De Jonge dankt den Voorzitter voor de door hem gesproken woorden en neemt daarna zitting. De heer De Koeijer komt ter vergadering. 2. Ingekomen stukken. De Voorzitter deelt mede, dat er geen bijzondere ingekomen stukkken zijn. 3. A unhiding gem eenteverslag. Door Burg, en Weth. wordt overgelegd het verslag van toestand der gemeente over 1899, wat overeenkomstig art. 18Z der gemeentewet in de maand April inoet geschieden. De Voorzitter voegt aan deze aankieding toe, dat het verslag ter tafel aanwezig is, doch nog niet door Burg, en Weth. nagezien. Na collationeering kan het in druk worden gegeven en op de gewone wijze behandeld. 4. Verzoek spoorwegmaatschappij Mechelen—Ter Neuzen om subsidie voor het bouwen van privaten op spoorweg- terreinen. De Voorzitter deelt mede dat het Dag. Best, heeft gemeend op grond der wet op de besmettelijke ziekten, het bestuur der spoorwegmaatschappij te moeten wijzen op den hoogst ongunstigen toestand der privaten op het spoorwegemplacement en de maatschappij uit te noodigen daarin verbetering aan te brengen. Het bestuur der maatschappij heeft daarop geantwoord, dat het met het maken ran twee privaien wenschte aan te vangen, onder de voorwaarden verineld in den brief van het gemeentebestuur van 2 Oct. 1897, waarbij vanwege de gemeente in de uitvoering van dit werk een subsidie van f 100 werd toegezegd. Daar op de begrooting voor 1900 geen post voor deze uitkeeriug is opgcnomen, konden Burg, en Weth. op die voorwaarden niet ingaan en schreven daarom aan den directeur- gerant d t het verzoek tot verkrijging der subsidie opnieuw moe-t worden gedaan. Hierna is vanwege de spoorwegmaatschappij een adres ingekomen, waarin verzocht wordt de indertijd tocgestane subsidie van t 100, voor het bouwen van twee privaten, overeenkomstig de vroeger ingediende plannen, eene bij de locomotieven loods en eene aan het eind der oude kaai, alsnog te willen toestaan. Het werk zal worden uitgevoerd door den aannemer Van der Velden te Ter Neuzen. De Voorzitter, er op wijzende dat de belofte eenmaal is gedaan om in de uitvoering van dit werk vanwege de ge meente voor 100 tegemoet te komen, en onder opmerking dat het strekt tot verbetering van een toestand die dringend voorziening behofeft, stelt namens het Dag. Best, voor de eenmaal \erleende subsidie ad f 100 opnieuw toe te staan. De beer Visser zou de subsidie willen toestaan, maar er de voorwaarde aan verbinden, dat het werk binnen een te bepalen terniijn moot worden uitgevoerd. De Voorzitter geeft lezing van het eerste schrijven door Burg en Weth. tot de maatschappij gericht en waarin het college haar een maand tijd toestond om de voorziening in den toestand aan te brengen; deze termijn is den 7d"> Mei verstreken Spreker kan ten overvloede nog mededeelen, dat bereids met de uitvoering van het werk is aangevangen. De heer Visser verklaart zich thans voldaan. De heer Dees ziet niet in welk gemeentebelang bij deze zaak betrokken is. De Voorzitter: Dat is reeds in 1897 door den Raad be- sproken en toen is besloten de subsidie toe te staan. De heer Dees Ik had in '97 nog niet de eer lid van den Raad te zijn, doch de destijds gehouden besprekingen hebben mij niet overtuigd, dat het een plicht voor de gemeente is, om hierin bij te drngen. Het is een particuliere societeit die op hare particuliere gronden privaten wil bouwen, zoodat de maatschappij z. i. zelf de kosten zou moeten dragen andere werkgevers moeten ook voor eigen rekening zorgen dat zoo iets goed wordt ingericht. De heer Visser herinnert dat in '97 ook is tegengeworpen dat het een zaak voor de werkgevers is, maar het is hier een bijzondere toestand en hij acht verleening der subsidie gewenscht, omdat men dan, met kleine kosten van de gemeente, een goede verbetering krijgt. De heer Moes verklaart ook wel iets te gevoelen voor het door den heer Dees aangevoerde, doch waar eenmaal het besluit tot toekenning der subsidie genomen is, acht hij het ongewenscht daarop terug te komen en zal dus voor stemmen. De heer De Koeijer: Je krijgt nu de staalfabriek, die kan daar later ook wel subsidie voor komen vragen. De Voorzitter wijst er op dat de plannen der staalfabriek overeenkomstig de bouwverordening bij Burg, en Weth. moeten worden ingediend en dit college zal er wel degelijk op letten, dat er plaatsen voor privaten worden aangewezen. Het geval der spoorwegmaatschappij is niet met de staal fabriek te vergelijken, want het is een reeds oude toestand. De heer De KoeijerMaar dan heb je nog de steen- mastschappij, heelemaal aan het eind der loskadedie zou dan ook wel zoo iets moeten hebben die kan het ook vragen. De Voorzitter: Maar die zou het niet krijgen. De heer Van den Hoek: De steenmaatschappy zal, als zij tnoodig heeft, daarvoor niet bij de gemeente aankloppen. De heer Van de Velde stemt hiermede in. De heer Van den Hoek gelooft dat de heer Dees de zaak eenigzins uit een verkeert oogpunt beoordeelt; het is een oude toestand, waar we thans met eeu beroep op de bouw verordening geen verandering meer in kunnen brengen. Reeds meermalen hebben we wat geoflferd om oude toe- standen te verbeteren, laat ons dit dus zegt spreker in deze ook doen. De heer Dees is van meening dat de bouwverordening voorschrijft dat men voor zulke zaken moe' zorgen, en is er dus beslist tegen subsidie te verleenen. De heer Van den Hoek De bouwverordening dateert pas van 1893 en de slechte toestand bestond reeds van vroeger. De heer DeesHet is een zaak voor de werkgevers zelf. De heer De Jonge: De belofte voor het toestaan der subsidie is eenmaal afgelegd en het maakt hier toch eenig vcrschil met andere inrichtingen De spoorweg is een zaak van meer algemeen belang en Ter Neuzen heeft aan 'tspoor reeds heel wat te danken met het oog daarop en ook omdat het is in 't belang der werklieden, heeft spreker geen bezwaar de subsidie toe te.staan. Het voorstel van het Dag. Best, om aan de spoorweg maatschappij Mechelen—Ter Neuzen opnieuw 100 subsidie toe te kennen voor het bouwen der privaten op het spoor- wegterrein, wordt aangenomen met 10 tegen 2 stemmen. Voor siemden de heeren Grenu, Van de Vclde, De Jonge, Moes, Van den Hoek, De Feijter, Harie, Wieland, Visser en Van der Hooft; tegen de heeren De Koeijer en Dees. 5. Verzekeren gemeente-werklieden. De Voorzitter deelt mede dat het Dag. Best, de wensche- lijkheid heeft overwogen om de gemeente-werklieden en de politic to verzekeren tegen invaliditeit en ongelukken. Spreker heeft bij twee agenten van levensverzekeringmaatschappijen naar de voorwaarden gevraagd waarop dit zou kunnen ge schieden. Hij heeft nog maar van den liunner anlwoord nntvangen, n. 1. van den agent der Eerste Ncderlandsche Verzekerings-maatschappij te's Gravenhage. Deze heeft mede- gedeeld de tarieven, bestaande voor het verzekeren der werk lieden bij de rijkswerken. Volgens die tarieven berekend, zou het verzekeren der 2 gemeente-werklieden, den inspecteur en 4 agenten van politie en een buitengewonen agent f 34 'sjaars kosten. Daar de andere agent nog geen bericht heeft gedaan, stelt spreker voor de beslissing in deze nog aan te houden, tot diens voorwaarden zijn ingekomen; wellicht dat, nu deze zaak bekend wordt, er ook nog wel anderen zich zullen opdoen. Hoofdzaak is of de Raad genegen is tot de verzekering over te gaan. Gaarne zou spreker thans uitgemaakt zien of dit al of niet het geval is. De heer Visser verklaart met het voorstel mee te gaan. Het voorstel tot verzekering der gemeente-werklieden en de politie, wordt met algemeene stemmen aangenomen. Op voorstel van den Voorzitter wordt daarna z. h. s. besloten de verdere regeling dezer zaak aan Burg, en Weth. over te laten, opdat dit college een contract kan sluiten met de maatschappij die h. i. de aannemelijkste voorwaarden biedt <1. Besluiten af- en overschrijving en beschikking post onvoorziene uitgaven. a, De Voorzitter stelt namens het Dag. Best, voor van verschillende posten der begrooting voor 1899 waarop gelden over zijn 831 af to schrijven op andere posten waarvoor het toegestane bedrag niet toereikend is. Z. h. s. goedgekeurd. 1». De Voorzitter stelt namens het Dag. Best, voor op den post voor onvoorziene uitgaven der begrooting voor 1899 te beschikken voor het doen van verschillende uitgaven tot een gezamenlijk bedrag van f 506,34. Z. h. s. goedgekeurd. 7Omvraag. De heer Grenu herinnert dat door den Raad eene regeling is gemaakt, waarbij tegen be aling huwelijken konden worden voltrokken op buitengeworie dagen en uren. Nu kwam er bij hem een trouwlustig jongmensch, die verzocht om zijn burgerlijk huwelijk om 7 uur in den morgen te voltrekken. Spreker heeft hem geantwoord, dat hij, als ambtenaar van den burgerlyken stand, daartoe niet genegen was. Om 9 uur is het een tijd dat alle bureau's geopend worden dan is hij bereid, maar 7 uur vindt hij te vroeg. Hij heeft het jongmensch toen voor deze zaak' naar den burgemeester verwezen om te beslissen. 'tSchijnt evenwel dat deze zich daar niet vervoegd heeft, waarom spreker het thans zelf te berde brengt. Dan nog wil hij de aandacht vestigen op de bestelling der brieven in den avond. Brieven enz. d e met de boot van 5 uur arriveeren, worden eerst met de bestelling van half tien bezorgd. Spreker heeft daarvan de vorige week groot ongerief ondervonden, toen hij door die regeling een spoed- eischenden brief van den directeur der registratie 't stond er nog wel op vermcld dat er spoed bij was te laat ontving. De Voorzitter: Wat het eerste punt betreft, heeft de Raad bepaald, dat voor het sluiten van hnwelijken, buiten de gestelde dagen en uren, moet betaald worden Overigens is hel aan de prudentie van den ambtenaar van den burgerlijken stand overgelaten te bepalen wanneer een huwelijk kan worden voltrokken. De heer Visser Maar er is immers vroeger al eens ge vraagd om 's morgen gelegenheid te gevon tot het sluiten van huwelijken De heer Grenu Dat gebeurt ookmaar niet om 7 uur, wel om 9 uur. Mijn collega Wieland is er ook niet voor te vinden om het reeds ten 7 uur te doen. De heer Wieland Neen, dan slaap ik nog. Enkele opmerkingen worden nog gemaakt over de uren, waarop bij de Katholieken de kerkdiensten aanvangen, wat reeds om half zeven uur het geval is. De heer Grenu, genoegen nemende met de verklaring van den Voorzitter, dat de ambtenaar zelf de uren kan aanwijzen zegt 9 uur vroeg genoeg te achten. l)e Voorzitter weet, wat het tweede punt betreft, niet in hoever de post van de gewone bestelling kan afwijken. Van aanteekeningen van spoed enz. op de couverten nemen ze geen notitie, tenzij op 't kantoor van afzending extrabestelling wordt verlangd, waarvan dan aanteekening wordt gemaakt en waarvoor een kleinigheid moet worden betaald. De heer Grenu is het daarmede eensmaar meont dat het toch tegen het algemeen belang is, dat de brieven van 5 uur tot half tien op het kantoor blijven liggen en zou willen verzoeken dat ook de post die met de boot om 5 uur aankomt dadelijk word besteld. De heer Van den Hoek herinnert dat op verzoek der Kamer van Koophandel eene bestelling 's morgens ten half zeven ure geschiedt. Het bestuur der posterijen wilde daartoe overgaan, maar het aantal bestellingen niet uitbreiden, waarom de bestelling van 5 uur 's avonds voor die van 's morgens half zeven is vervallen. De heer Moes meent dat het een zaak is die meer tot de bemoeiingen van de Kamer aan Koophandel behoort. De Voorzitter is het daarmede niet eens; het is een belang voor de ingezetenen, en die belangen worden voornamelijk door den Raad behandeld. Indien de heer Grenu een voorstel wenscht te doen om met den directeur van het post- en telegraafkantoor te onderhandelen over het verkrijgen eener bestelling van de brieven enz. die met de boot om 5 uur arriveeren, zal hij dit in omvraag brengen. De heer Grenu doet daartoe *t voorstel, Dit voorstel wordt met algemeene stemmen aangenomen. Daarna si uit de Voorzitter de vergadering. Ter Neuzen. Huwelijks aangiften. 27 April. Pieter de Feijter, oud 24 j., jm. en Klazina Leijntje Maria Bliek oud 20 j., jd. Levinus de Feijter, oud 17 j., jm. en Adriana Tanneke Huijssen, oud 20 j„ jd. Floris van Damme, oud 25 j., jm. en Elisabeth Cornelia van Gelderen, oud 24 j.jd. Jan Alexander de Haas du Pon, oud 23 j., jm. en Cornelia Adriana van Gelderen, oud 21 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 26 April. Silvester de Kort oud 25 j., jm. en Cyrilla Galle, oud 26 j., jd. Marinus de Footer, oud 37 j., jm. en Adriana Sara de Zeeuw, oud 33 j., jd'. Henricus de Block, oud 28 j., jm. en Rosalie van de Winckel oud 19 j., jd. Geboorten 23 April. Philebartus Theodorus, z. van Johannes Mientjes en van Maria Catharina Joanna van Langevekl. Rosalia Dolphina, d. van Eugene Nicolas Mussehe en van Julia Maria Rosalia de Menlenaere. 25 April. Elisabeth Maria, d. van Antonij Jacobus van Gelderen en van Sara Mana Oostdijk. Pieternella, d. van Jacobus Cornells Huijssen en van Jozina Stouthamer. 28 April. Sara Jacomina, d. van Jacobus Cornelis Geensen en van Jannetje van Aalst. Overlijden. 22 April. Maria van Drongelen, oud 36 wed. van Jan Jansen. VLAG. NAAM. Van en naar. Lading. Voo Ter Henzen 27 28 29 27 28 39 llg. 8.S. Eng. barge Eng. s.s. Eng s.s. idem Eng. s.s idem idem idem idem Eng. s.s. idem Eng. barge idem Noor. bark Eng. s.s. idem idem Benmacdui Rochester Cartle Hailing *au Ter Ball Ann Webster Woor fient Baines Hawkins 1990 Goole 1763 idem 1651 Middlesbro 289 .Plymouth 2199 jLonden Meuzen 3435 Middlesbro 2241 jLonden yzer idem stukg. Aire Longwood Cicero Sea Serpent V on Sea Point Saint Kevin Result Mazeppa Schadberg Sea Gull Altona Aire 1730 Londen 5190 2553 Ueni Fiume- Rotterdam Londen 1677 Cardiff 1350 idem 175 Portsmouth 256 Ipswich 877 Christiania 2762 Londen 1901 Goole 1763 Goole ledig stukg. stukg. idem idem hout stukg. aardapp. idem idem phosph. ballast stukg. idem idem EN EN tt it 0

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1900 | | pagina 3