(iemengde berichten. Telegrafische berichten. arbeider te Ter Neuzen, ter zake van het bcvissehen der Sehelde, zonder consent; ieder tot eene boete van f 1, subs. 1 dag hecht. F. W., J. S., C. K., alien arbeiders te Westdorpe, ter zake van verrichten van rumoer waardoor de nachtrust kan worden verstoordieder tot eene boete van f 2, subs. 2 dagen hecht. voor elke boete. V. E. T., arbeider te Westdorpe, ter zake als vorentot 2 boeten elk van 2, subs. 2 dagen hecht. voor elke boete. A. V., timmermansknecht., M. 11., J. D. v. d. W., C. L. M., D. C. M., bootwerkers, M. C. L. K., werkman, J. L. G., molenaarsknecht, J. M., arbeider, alien te Ter Neuzen, I. S., arbeider te Wachtebeke, L. H., metselaar te Sleidinge, L. W., sinid te Zaamslag., T. N., arbeider te Sas van Gent, A. v. A., schipper te Wachtebeke, alien ter zake van openbare dronken- schap, ieder tot eene boete van f 1, subs. 1 dag hecht. voor elke boete. J. v. L., bootwerker te Ter Neuzen, ter zake als voren tot eene boete van 2, subs. 2 dagen hecht. O. B., muziekonderwijzer, C. D. L., kanaalloods, A. D. v. A., koopman, alien te Ter Neuzen, ter zake als voren ieder tot eene boete van 3, subs. 2 dagen hecht. voor elke boete. J. D., poelier te Assenede, tot eene boete van f 3, subs 2 dagen hecht. J. B. d. S., koopman te Assenede, ter zake als voren tweemaal gepleegd; tot 2 boeten, elk van f 1, subs. I dag hecht. voor elke boete. P. F. R., arbeider te Sas van Gent, ter zake als voren, driemaal gepleegd; tot 3 boeten elk van f 3, subs. 3 dagen hecht. voor elke boete. C. B., bootwerker te Ter Neuzen, ter zake als voren bij eerste herhaling tot hechtenis van 2 dagen. H. B., winkelier en C. P. K., tijman, beiden te Ter Neuzen, ter zake als vorenieder tot eene hechtenis van 3 dagen. J. D., metselaar te Ter Neuzen, ter zake van openbare dronkenschap bij derde herhalingtot eene hechtenis van drie weken. Vrijgi'sprakeii zijn A. v. M., jager te Wachtebeke, ter zake van jachtwetover- tredingH. van A., apotheker te Selzaete, ter zake van zonder recht de geneeskunst uitoefenen. C. L. d. R., werkman te Axel, en S. B., zonder beroep te Westdorpe, ter zake van straatschenderij. Middelburg, 30 April. Heden slaagden voor de onderwijzersakte de heeren A. Bockstael van Sas van Gent, P. J, P. Dieho van Aardenburg en A. van Goethem van St. Jansteen. Donderdagraiddag kwamen twee dochters van den landbouwer A. B. met paard en kar van de markt te Eecloo, toen tusschen St. Laureijns en St. Kruis een leerling-fietsrijder haar tegemoet reed en door verkeerd uit te wijken met zijn rijwiel onder het rijtuig geraakte, waardoor het paard schrok en met kar en al in de sloot terecht kwam. De beide meisjes zijn ernstig gewond en het rijtuig werd zwaar bescbadigd. Eene verrassing voor de kaartentellers van de algemeene volkstelling was het dezer dagen, toen zij op eenige kaarten van een Zierikzeesche familie, behalve de gevraagde inlichtingen, ook de fotografische portretten vonden van de ver- snhillende leden van het huisgezin. Het was een photograaf, die op deze wijze het nauwkeurigste beeld van zich en de leden van zijn gezin meende te kunnen verschaffen. Een der bovenwoningen in de buurt //het Hitje" te Venlo wordt bewoond door het huisgezin van een Duitscher Joh. K., bijgenaamd //lange Pruus". Menigmaal waren de buren getuige van liuise- lijke twisten, uitgelokt door den man, die zijn tijd in ledigheid doorbracht. De vrouw, die met het venten van koopwaren, langs de huizen in het onderhoud der haren moest voorzien was srdert eenige dagen ongesteld. Klaar- blijkelijk duurde dit den man te lang, tenminste hierover ontstond weder een woordentwist, die zoo hoog liep, dat de vrouw Donderdagnacht de woning verliet en bij een der buren een onderkomen zocht. De woestaard heeft zich toen op zijn kinderen willen wrekeu. Nadat hij het jongste een jongetje van 16 maanden door worging om het leven trachtte te brengen, hetgeen niet spoedig ging, heeft hij het wicht bij de beenen genomen en met het hoofd tegen den muur geslagen en daarna het lijkje onder een matras in het bed verborgen. Een meisje van 4 jaar heeft hij ernstig aan het hoofd verwond en daarna ook in hetzelfde bed geworpen. Toen de moordenaar Vrijdagmorgen ten 10 ure de woning had verlaten, vroegen de buren aan het oudste meisje van 8 jaar waar haar broertje was. Op een autwoord, dat //vader het kind had doodgeslagen" werd een onderzoek ingesteld en kwam men tot de ontdekking der vreeselijke gruweldaad, door K. volbracht. De vrouw is gistermorgen per eersten trein naar Kaldenkirchen gereisd om haar zaken te doen, onkundig van het drama, dat des nachts in haar woning was afgespeeld. K. is nog juist bijtijds vertrokken in de richting der Duitsche grens, achtervolgd door marechaussees en gemeentepolitie, doch tot nu toe zonder resultaat. Nader meldt men Het is de politie te Venlo mogen gelukken den van den moord verdachten K. te arresteeren. Hij werd Zaterdagmorgen ten 9 ure onder grooten toeloop van volk te Venlo binnengebracht, en ten 2 ure naar Roermond vervoerd. De arrestatie had plaats op aanwijzing van een landbouwer, die hem slapende vond in de nabijheid der water- leiding onder Venlo. Onder de gemeente Swalmen is Vrijdagnacht een zekere L., reizende met een woonwagen, levend verbrand. Hij moet in beschonken toestand zijn thuis gekomen, en bij het ontsteken van het licht brand hebbeu veroorzaaktdes morgens vond men een verkooldlijk, en den wagen geheel in asch verteerd. Tengevolge van den loonstrijd te Amsterdam verschenen Vrijdagavond enkele bladeu niet of in een hulpvormzoo de //Telegr." als overdruk, met zijn eigen hoofd, van het ffHbl.", dat ook al met halve kracht was gezet. Zaterdagochtend werd een vergadering der patroons gehouden en daarin is besloten, dat Zaterdag en Zondag geen enkele krant te Amsterdam uitgegeven zou worden. Heden zal worden overwogen, wat alsdan zal moeten geschieden. De N. R. Ct. meldt 't volgende Gelijk is aangekondigd, verscheen Zaterdagavond geen der dagbladen, met uitzondering van het Volksdagblad en het nieuwe soc.-democratische blad Het Volk. Het gedrang voor de Kiosken toonde aan, welk groot ongerief het uilblijven van het dagelijksch nieuws in een groote stad geeft. Duizend malen achtereen verzekerden de Kiosk- juffrouwen, dat er inderdaad geen enkele courant was gekomen. Het Handelsblad, het Nieuws van den Dag, de Tijd, de Telegraaf, Nieuwsblad voor Nederland en de Amsterdamsche Courant depo- neerden aan de kiosken en brachten bij de abonne's eene circulaire, waarin nog eens de reden van het uitblijven der bladen werd uiteengezetde directien der twee laatstgenoemde bladen hadden practisch de achterzijde dier bulletins bedrukt met een deel der bij haar aangeboden advertentien. Woensdag had op het emplacement van de tram te Brouwershaven een ernstig ongeluk plaats. Een te Zierikzee met zijn vaartuig liggende schipper, die zijn familie alhier had bezocht, wilde op de in beweging zijnde tram sprir.gen hij viel, geraakte bekneld en werd zeer zwaar gekwetst. De man, zekere V., gehuwd, werd naar Zierikzee vervoerd zijn toestand is niet hopeloos. Uit Amsterdam meldt men In het officieel politierapport lezen wij //Een 15jarig jongmensch, wonende op de Lijnbaansgracht, heeft ter kennis der politie gebracht, dat een hoog bejaard man met grijzen baard en schamel gekleed een bezoek heeft gebracht aan zijn vader, die lijdende is aan ruggemergstering. Tegen betaling van een gulden scbreef de vreemdeling, die zich voor een dokter uitgaf, een recept voor een mengsel van limoensap en poeder van Annica- wortel. Bij den apotheker vernatn de jongen, dat dit mengsel geen bekende mediciju was, en dat zijn' vader dus was opgelicht." Men schrijft Op het eiland Urk verkeert men in de grootste ongerustheid over het lot van twee jongens, die dezer dagen de haven uitgevaren zijn en niet terugkeerden. Alle nasporingen bleven vruchteloos. Men vreest, dat het ranke vaartuigje is omgeslagen en beide waaghalzen in de Zuiderzee zijn verdronken. Te Rotterdam sprong Vrijdagmiddag een bootwerker, die met een roeier in een roeiboot zat, uit vrees dat de roeiboot door de deining, veroorzaakt door een voorbijvarende boot, tegen een rijnschip zou slaan, in de Koningshaven. De sterke stroom sleepte hem mede en hij verdronk. De roeiboot met den roeier, die er in bleef zitten, kwam wel in aanraking met het Rijnschip, doch bleef ongedeerd. Vrijdagochtend sprong in de Wilhelminastraat een draad van de geleiding der electrische tram. Dientengevolge stonden op verschillende punten der stad de trams ineens stil, zoodat het verkeer geheel gestremd is. Donderdag heeft zich de justitie van Heeren- veen naar Ureterp begeven ten einde een onderzoek in loco in te stellen naar een vergiftigingszaak. Een vrouw aldaar is bezweken na het gebiuik van geneesmiddelen, haar door onbevoegden verstrekt. Nader wordt gemeld De vrouw van G. II. aldaar werd des morgens dood te bed gevonden en al spoedig deed het gerucht de ronde, dat deze vergiftigd was. Er zoudeu haar namelijk gevaarlijke medicijnen zijn toegediend, niet door een medicus voorgeschreven, maar door familie aaugeraden. De justitie werd gewaarschuwd, die het lijk liet schouwen. Naar wij vernemen werden ver schillende familieleden tijdens de schouwing door den rechter van instructie en officier van justitie gehoord. De schouwing had tot resultaat, dat vergiftiging niet als de oorzaak van den dood kan worden aangenomen. Donderdagmiddag te 4 J uur is te BenDebroek een vreeselijk ongeluk gebeurd. Daar waren toen twee heeren, Schotten, om de bloemvelden te zien, toen de stoomtram Haarlem Leiden bij de Bennebroekerlaan aankwam. De heeren wildeu op de in beweging zijnde tram springenden een gelukte dit, doch de andere kwam tegen een oud kanon dat op den hoek van den weg staat, viel daardoor en juist met het hoofd op derails. Hij kreeg alle wagens daarover, zoodat de ongelukkige dadelijk dood was. Zijn lijk werd gebracht in het hotel //De oude geleerde man," waar het nog is. De ongelukkige is James M. Wallace, student aan de universiteit te Edinburg. Hij is 26 jaar oud. Hij woonde te Coupar Angus en was eenige zoon. Zijn vriend heet William A. Cadbury. Deze is inde ggeleerde man" gebleven. De familie werd getelegrafeerd en deze zond bericht dat het lijk Daar Schotland moest worden overgebracht. Dit zal geschieden zoodra de justitie daartoe toestemming geeft. Den 28 Maart jl. is aan het stationsperron te Haarlem aangetroffen een vrouwspersoon van vreemde nationaliteit, althans blijkbaar geen Neder- landsche vrouw, die spreekt in een onverstaanbaar dialect, vermoedelijk dat van een der Slavische volksstammen, voor zoover dit verneembaar is, zich noemende Antholina Lupje, 64 jaren (doch schijnt jonger) geb. te Warschau in Polen, doch uit wie verder niets begrijpelijks meer te halen viel. Zij was voor het eerst te IJmuiden in den nacht van 26 op 27 Maart jl.omstreeks half vier uren door eenige vletterlieden, die de wacht hadden bij den Semaforendienst, verkleumd en ineengedoken onder een steiger gevonden en nadat deze lieden haar in het wachtlokaal hadden gewarmc en te drinken gegeven, is zij in een onbewaakt oogenblik ontsnapt en dien en den volgenden dag in de gemeente zwervende gezien. Van waar zjj is gekomen is niet kunnen blijken. Specialiteiten in vreemde talen hebben te vergeefs getracht haar te verstaanook in Amsterdam waar zij met onderscheidene Russich sprekende personen is in aanraking gebracht, heeft men vruchteloos getracht hare nationaliteit vast te stellen. Zij werd door de politie in Amsterdam herkend voor dezelfde vrouw, die een maand of zes te voren in Hilversum was aangetrotfen in een broeikas waar zij zich warinde. Naar luid van gevoerde correspondentie met de politie aldaar bleek, dat zij in die ge meente, omstreeks October, was aangehouden en zich daar had genoemd Anthonia Loeptschit, 45 jaar, geboren te Warschau en wonende aldaar nadat men ook daar te vergeefs had gepoogd iets naders omtrent haar aan de weet te komen, is zij den 15 October 1899 via Groningen naar de zijde van Duitschland uitgeleid. De commissaris van politie te Haarlem verzoekt inlichtingen omtrent bedoelde vrouw en roept personen op, die ver- rneenen haar te zullen verstaan en zich met haar in betrekking willen stellen om zoo mogelijk de identiteit of nationaliteit van deze vrouw te kuuneu vaststellen. In de machinefabriek der firma Lohnis Co. te Rotterdam had de vorige week een treurig ongeluk plaats. Eenige werklieden waren in een der loodsen 't aan hijschen, waartoe aan de zoldering over twee houten binten aan een ijzeren staaf een katrol was aangeslagen, toen de ijzeren staaf van de binten afrolde, met het nood- lottig gevolg dat de 42jarige machinewerker J. den B., op het hoofd getroffen werd en de staaf hem in de hersenpan drong. Dej ongelukkige was onmiddelijk dood. Een Franschman, Mercadier, heeft een middel uitgedacht om langs een telegraaflijn gelijktijdig, en heen en weer 24 telegrammen over te seinen. Den 7 April werd de tijding in Kaapstad ontvangen, dat een aantal krijgsgevangenen uit het kamp te Simonsstad ontsnapt waren. Bij het kasteel aldaar werd de volgende aankondiging aangeplakt //Eene poging om te ontsnappen uit het kamp te Simonsstad werd gedaan door eenige krijgsge vangenen aldaar bewaard, tusschen 6 en 7 uur n.rn. gisteravond, 6 April. Zes en twintig slaagden er werkelijk in uit te komen, waarvan tot heden 13 weder door de troepen genomen, een waarvan gevaarlijk gewond werd. Het Kasteel, Kaapstad, 7 April 1900," Het blijkt z6gt Ous Land dat de gevan genen op een of andere wijze een draadknipper in handen gekregen hadden, waarmee ze de draad- heining vlak onder de stellage waarop de wachten zich bevonden, doorhakten. Door die opening ontsnapteu ongeveer 30 gevangenen. Toen dit bekend werd, was Simonsstad in rep en roer en gewapende soldaten werden in al'e richtingen gezonden om de ontsnapte gevangenen op te sporen. Een vijftiental werden weder gevangen genomen, eenigen waarvan met bajonetten gewond werden. Een kaffer, in dienst der municipaliteit, werd langs het strand aangetroffen door een soldaat. Toen deze hem toeriep te staan, werd hij bevreesd en Hep hard weg, met het gevolg, dat de soldaat op hem schoot en hem trof met doodelijk gevolg. De huizen van verscheidene ingezetenen werden doorzocht, op verdenking dat van de gevangenen daar verborgen waren. Volgens een Reuter-bericht uit Pretoria, ontstond de ontploffing te Johannesburg in een magazijn, waar rookloos kruit werd bewaard, aan den overkant van de straat waarin de gieterij van Begbie staat. Dertien werklieden in het magazijn werden stukken gescheurd en er zijn volgens de laatste berichten, ongeveer 50 gewonden. Aan een verslaggever van de Liberte heeft de uit Transvaal teruggekeerde ingenieur Leon medegedeeld dat de heer Griinberg (dezelfde die bij de ontploffing te Johannesburg licht gewond schijnt te zijn) vijf honderd werklieden onder zich had die alle mogelijke projectielen, o. a. de prachtigste granaten maaklen zoodat Transvaal niet behoefde te vreezen voor gebrek aan krijgs- voorraad. Ten aanschouwe eener groote menigte is in den tuin der Tuilerieen te Parijs een ballon opgestegen van 3000 meter inhoud, met twaalf opzettelijk daartoe uitgedachte toestellen en de noodige personen om deze te bedienen, ten einde het ponorama der stad en der tentoonstelling cinematographisch op te nemen. Dit moet uit- stekend gelukt zijn en eerstdags zal men op t Champ de Mars zich kunnen verbeelden een luchtreis te maken. Of het publiek niet duizelig zal worden Aan de Standard and Diggers' News van den 14 ontleent de correspondent van Central News te Louren^o Marques het volgende verslag van de nederlaag van de Royal Irish Rifles bij Reddersburg Den eersten April kwam een Engelsche troepen- macht, bestaande uit 500 man van de Royal Irish Rifles, de-VVetsdorp binnen, en sommeerde kapi- tein Mc Whinne burgemeester Dissel om hem de sleutels van de de openbare gebouwen te over- haudigen, wat hij deed, na de archieven, geweren en krijgsvoorraad verstopt te hebben. Kapitein Mc W hinnie was zeer verbaasd te vernemen dat een afdeeling Boeren naderde en trok onverwijld op Reddersburg terug. Commandant de Wet, die pas zijn schitterende overwinning bij Sanna's Post had behaald, zette de Royal Irish na. Hij vernatn dat de Eugelschen in westelijke richting terugtrokken langs een rij kopjes. Uren lang waren de twee afdeelingen elk gekampeerd aan een zijde van de hoogten. Commandant de Wet wist alles af van de stelling en de bewegingen der Engelschen, maar de Royal Irish vermoeden in het het geheel niet dat de Boeren in de nabijheid waren. Zij maakten weer de zelfde fout als bij Sanna's Post en hun ver- kenuers waren met op hun hoede. Dinsdag voor het ondergaan van de zon had commandant de Wet de Engelschen in zijn macht na een gevecht dat den geheelen middag duurde. De Ieren ver- dedigden zich kranig, maar hun lot was bezegeld. Commandant de Wet had s middags achfhonderd burgers uitgezonden om de Engelschen den terug- weg af te snijdeii, en daarna rukte hij met een kleine afdeeling Boeren naar den top van de kopjes, die de vijand bezet hield. De Engelschen vielen hem aan. Maar spoedig merkten zij dat zij omsingeld waren. Zij waren prachtig in de val geloopen, want de kanonnen van de Boeren beheerschlen de omringende punten ter wij 1 de Engelsche troepenmacht verdeeld was op twee kopjes met de Boeren er tusschen. Woensdag (4 April) met het aanbreken van den dag begonnen de kanonnen van de Boeren op de leren te schieten, die echter weigerden zich over te geven en die uren lang doorvochten. Om tien uur zag de bevelvoerende officier echter in dat verdere tegenstand noodeloos verlies van menschenlevens beteekende, want zijn positie was volkomen hopeloos en heesch hij de witte vlag. Twaalf officieren met 459 minderen gaven hun degens over aan commandant de Wet. Te Baldenburg, in West-Pruisen, is de synagoge inwendig geheel vernield. Toen men s ochfends tot de ontdekking kwam, was er van den dader geen spoor meer te bekenDen. De p ditie loofde 100 mark uit voor het vinden van den dader, en ontbood drie gendarmes om de orde te bewaren. De prins' van Wales krijgt na afloop van het proces van Sipido den revolverkogel. De laatste proefneming op het terrein van dc misdaad heeft doen zien, dat het Sipido van de plaats, waar hij stond, onmogelijk was den prins te raken! De Petit Bleu herinnert er aan, dat de hertog van Ursel Paul Conreur, den schrijver der brieven over de door Belgen begane en toegelaten w reed heden in den Kongostaat, een „mislukten socialist" genoemd heeft, die naar Afrika zou gegaan zijn om er fortuin te zoeken. Dit is volkomen onjuist, zegt het blad. Conreur is naar Afrika gegaan, omdat de binnenlandsche politiek hem verveelde en was daar in een uitstekende positie oin zich een onafhankelijk oordeel te vormen. Hij beloofde brieven aan de Petit Bleu op deze voorwaarden: dat het blad hem geheel vrij zou laten in alles wat hij over den Kongo wilde schrijven en 2°. dat het hem niet zou bezoldigen. Conreur heeft in zijn eerste brieven met veel of over de kolonisatie in den Kongo-staat ge- sproken de Belgische socialisten zaten daar zelfs <1 i k wij Is zeer mee in. Reden te meer om hem vertrouwen te schenken, nu hij over de gruwelen schrijft, die in Afrika voorvallen. Aldus de Petit-Bleu, die verder verhaalt, dat twee vrienden van den beschuldigden officier Fievez bij Lorand geweest zijn om te protesteeren. Eievez, zoo zeiden zij, heeft zich nooit afgehouwen handen van inboorlingen laten brengen, maar de soldaten die dat deden, streng gestraft. De Arabieren tebben die gewoonte om handen af te houwen aan den Kongo gebracht, maar de Belgen doen al hun best om de jonge inlandsche soldaten die tebbelijkheid af te leeren. Lothaire heeft zijnerzijds aan de Independance verklaard dat er waarheid is in wat Conreur van het menscheneten vertelt. Een troep inlandsche soldaten onder kommando van Belgen trok tegen e roofstam der Boedja's opinboorlingen van Diondoejana vergezelden den troep. Deze hebben, nadat de Boedja's verslagen waren, er in tegen- woordiglieid van den troep verscheidenen opgegeten,. maar de Belgische officieren konden er niets aan doen, tenzij door geweld en dan was het de vraag geweest, of zij niet het onderspit gedolven zouden hebben.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1900 | | pagina 2