„DE VOLHARDING." RIJTUIGMAKERIJ WAAR SCHUWIIAG. &een liatiek meer! J. de Smidt-Pothoven, AmerikaanscheOrgels, Dokter S T A S, Pastoor M. Beck's Breukzalf en Maagdruppels J. de Smidt-Pothoven, c"Benefit de onfvangst van eene groote sorteering Gegarneerde Chemische Wasscherij en Yerverij, I Chr. Beyermaa, Vlissiagea. Qamogelijke eeacmneatie I Kloosterbalsem, BBUXIATS13L Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Zeeuw8che Stoomwasscherij Hendrik de Maesschalck-Vergalle. Ankerstraat n". 62, St. Nicolaas. ADVERTBlsTTIB IsT. L. J. AKKER, Alkemadestraat 11, Rotterdam. Magazijn van Story en Clark, Chicago, chirurgijn dentiste Yan het burgerlijk hospitaal, 1/uimtoeders T IE R FBUZB TST". ver FB eel be' da; Te Maastricht is in het gesticht Calvarien- berg, verraoedeli;k ten gevolge van het boven- matig gebruik van sterken drank, overleden een jongen van 10 jaren. Hij was met eenige knapen van ziju leeftijd mede geweest om voor branders jenever rond te brengen, en had zich bij die gelegenheid met ziine kameraden aan dat vocht te goed gedaan. Smoordronken werden alien in de vestingwerken gevonden. De justitie heeft een onderzoek en een lijkschouwing bevolen. In de houtzagerij van den heer Stienen te Swalmen (L.) geraakte Woensdagmiddag een 16 jarige jongen tusschen de zaagmachine, met het gevolg dat zijn onderarm geheel verpletterd werd en hij bovendien zware verwondingen aan been en hoofd bekwam. Donderdag nacht is in Den Haag inbraak gei leegd in een der bureelen van de boekhande- laarsfirma Gebr. Belinfante, gelegen in de Bier- straat en bestemd voor de expeditie van buiten- landsche boeken. Door het intrappen van de deur in een poort heeft men zich toegang ver- schaft. Er wordt eenig geld vermist. De in- brekers hebben een rijwiel achtergelaten. In den afgeloopen nacht is nog op verschillende andere plaatsen ingebroken, o. a. in de Laan van Nieuw Oost-Indie in twee loodsen en in een perceel, zoomede in een schoolgebouw in die om- geving. Overal wordt eenig geld vermist en de dieven hebben nogal schade aangericht door verbreking van sloten enz. Pretoria zijn verschillende kaarten en schetskaarten geteekend ten diensle van de regeering der Z.-A. republiek. Deze kaarten werden ge- regeld op groote schaal ontworpen om zoodoende een duidelijk overzicht te geven van alle krijgs- verrichtingen. Een daarvan omvatte het geheele oorlogsterrein en had een afmetiug van 820 V 290 c. M. De ambtenaren, met dit werk bezig, besloten nu, buiten hun diensttijd om, deze kaart op ver- kleinde schaal te bewerken. Met veel inspanning was de kaart in de maand Januan zoover mogelijk gereed en algemeen werd de wensch geuit, dat zij in den handel zou ver- schijnen. Maar de kaart te Pretoria uit te geven ging niet, aangezien zoo wat alle lithografen gevlucht waren. De staatssecretaris Reitz, noodigde de vervaar- digers, drie oud-Nederlanders uit een voorstel te doen om haar gedrukt te krijgen, zonder bezwaar van de schatkist. Hierop werd aan de regeering voorgesteld dat een der vervaardigers verlof zou krijgen om haar in Europa verder bij te werken en de uitgave te bezorgen. Dit voorstel werd op den 16 Januari aangenomen en het verlof verleend. Een paar dagen later vertrok een der drie bewerkers van de kaart naar Europa en sedert hij in ons land is, is hij met de bezorging van de uitgave druk bezig geweest. De kaart wordt te Amsterdam gedrukt en zal over een paar weken uitkomen. De bewerker is bij de N. R. Ct. geweest en heeft een eerste druk van de kaart getoond. De kaart is dus een verkleiude wedergave van de groote kaart die voor de Transvaalsche regeering en in het bijzonder voor president Kruger gemaakt is. Zij bevat het geheele oorlogsterrein met bij- kaartjesde gevechten, opgebroken en weder herstelde spoorwegen, vernielde bruggen, alles met de datums er bij het geproclamee'rd of bezet gebied, het in opstand gekomen gebied van de Kaapkolonie; bijzondere tochten van troepen (republikeinsche of Engelsche) de in-bezit-neming van steden en dorpen met datums; de plaats, waar pantser- en andere treinen genomen zijn alle namen van plaatsen, ook boerenplaatsen, die met den oorlog in betrekking staaninvallen van Kaffers (waarvan tot nog toe weinig bekend is geworden), enz. Bovendien bevat zij de nieuwste gegevens betreffende de republieken, wat betreft districts- indeeling, ontworpen spoorwegen, nieuwe dorpen enz. De kaart wordt in vijf kleiyen gedrukt. De afmeting is 120 X 90 cM. Een hoogst merkwaardig voorval heeft Woens- dag in de Belgische Kamer plaats gehad. Reeds Dinsdag werd verteld, dat de Koning er prijs op had gesteld, het ontwerp op de ouder- domsverzekering op zijn 65,teB jaardag te teekenen. En werkelijk kwam de desbetreffende koninklijke boodschap Woensdag bij de Kamer in. Maar nog grooter was de verrassing toen een tweede koninklijke missive aan het hoofd van het kabinet werd voorgelezen, houdende een vorstelijke schenking aan den Belgischen staat. Op mijn 65,ten geboortedag stel ik er prijs op aan den staat over te dragen die mijner eigendom- men, welke bijdragen tot de veraangenaming en tot de schoonheid van de plaatsen, waar zij gelegen zijn. Bezield met den wensch dat die goederen hun bestemming behouden van bij te dragen tot de verfraaiing, heb ik zorgvuldig gewaakt, dat deze goederen onder mijn regeering niet werden vermiukt door gebouwen, welke aan het karakter zouden hebben geschaad. Het zou in elk opzicht te betreuren zijn als nu de tegenwoordige staat werd veranderd ten koste van het uiterlijk en de gezondheid van verschillende, steeds in bevolking toenemende plaatsen. Overtuigd dat het wenschelijk is, dat deze goederen aan den staat behooren, nam ik het besluit, dat zeker geen gegronde cretiek kon uit- lokken, ze aan Belgie aan te bieden en ik verzoek U aan de Kamer voor te leggen de scheukings- acte, die ik bij dezen brief insluit en die de voor- waarden van afstand regelt. Vooral in de nabijheid van de groote steden is het nuttig, om niet te zeggen onmisbaar, te scheppen of te bewaren open gedeelten met een natuurlijke versiering, en zulks in het belang van de schoonheid en van de gezondheid. Dat is in het bijzonder het geval als, gelijk hier, deze terreinen door een beplanting met reeds groote boomen, verdeeld zijn in grasvelden en tuinen, die aan de boulevards grenzen. Het zijn deze scheppingen, die niets aan de openbare kas hebben gekost, die men voor de toekomst moet bewaren. Het behoud daarvan biedt niets dan voordeelen. Indien deze terreinen niet bebouwd worden, kunnen in hun onmiddellijke nabijheid nieuwe kwartieren worden gesticht onder zeergunstigeomstandigheden. Hoe bescheiden de werken en de verfraaiing ook mogen zijn, die ik tot heden heb kunnen maken toch is het van belang dat zij bewaard worden voQr de geslachten die na ons komen. Het is door een samenstel van verbeteringen en een voortdurenden vooruitgang, dat men de schoonheid van ons land moet doen toenemen en het daardoor aantrekkelijkheid geven voor onze landgenooten en voor alien die het bezoeken. Aldus schreef de Koning aan het hoofd van het kabinet. Uit andere berichten blijkt dat de Koning hier het oog heeft op een 7tal bezittingen, welke nog niet nader zijn aangeduid. Een bevoegde stem over den oorlog. De wereldberoemde Duitsche geschiedschrijver Theodoor Mommsen heeft in een der tijdschriften zijns lands weder een kernachtig, gegrond betoog geleverd tegen de roofpolitiek van de Engelsche regeering. Hij noemt o. a. den Transvaal-oorlog een van de zeldzaamste, zoowel als een van de onzaligste oorlogen die de geschiedeuis kent. Het is een worsteling tusschen het oude religieus- politieke fanatisme dezer republikeinsche Kaapsche Hollanders tegen de niet minder fanatieke, naar werelduitbreiding hakende civilisatie. Mommsen toont dit alles uit de geschiedenis der beide Boerenrepublieken aan. Dat dit artikel van zulk eene bevoegde hand in Duitschland grooten indruk maakt en het vuur van den bejaarden geschiedschrijver zich ook mede- deelt aan zijne landgenooten, het Berl. Tageblatt getuigt het, waar zij zegt ,/dat men iu het buiten- land niet vergete, dat deze waardige en gloedvolle, door diep gevoel voor gerechtigheid en heiligen toorn doordrongen regels door eene natie van 50 millioenen zielen woord voor woord mede onder- teekend worden." Zal ook Engeland voor deze stem van een der edelste en verlichtste menschen, die hare echo bij zoovele millioenen in en buiten Duitschland vindt, ongevoelig blijven 1 Wij hopen het, maar vreezen er voor. En die vrees is wel gewettigd door de onver- zoeulijke houding die Engeland tot nu toe tegen- over elk denkbeeld van bemiddeling aannam. in die houding kan alleen dan een verandering ten goede komen als de Engelschen ten voile inzien dat het hun onmogelijk is de de republieken te onderwerpen en zij dit met schade en schande geleerd hebben. Iutusschen werken de Boeren zelf ijverig om tot het einde van den oorlog te geraken, natuurlijk op voorwaarde dat Transvaal en de Vrijstaat geen vazalen van Engeland worden. Te Napels zijn met dat doel eenige hunner afgevaardigden ge komen. Slagen deze in hun zending, dan is zulk een oplossing zeker meer waard dan die van eenige mogendheid, waarbij het eigenbelang op de voor- waarden geen geringen invloed hebben zou. Overigens neemt de adresbeweging in het buiten- land om de regeeringen tot bemiddelend optreden aan te sporen groote proporties aan. Uit Beieren alleen werd een adres in dien geest door 100,000, te 1'arijs door 12,000 personen geteekend. En steeds komen er vele stemmen bij. Voor de re geering dus een aansporing om aan het schandaal in Afrika meer aandacht te wijden dan tot dusverre. K E E T IJ D I N Er*. Van en mel 12 April. Van II tot en met 12 April werden langsde Oostsluizen alhier 21 binnenvaartuigen op- eu 13 afgeschut; door de Westsl. 1 op- en 8 afgeschut. dagen. Voorm. Nam. Zaterdag 14 April 1.34 1.48 Zoudag 15 2.04 2.19 Maandag 16 2.33 2.48 Dinsdag 17 3.2 3.19 Woensdag 18 3.34 3.51 Donderdag 19 4.9 4.27 Vrijdag 20 4.47 5.7 Speciale inrichting voor UITSTOOMEN van HEEREN- en DAMESCOSTUMES, TAPIJTEN KARPETTEN, MEUBELGORDIJNEN enz. en het als nieuw aretjarau vm VlTdA GES. Agent te Ter Neuzen LEUNIS, Smidswal. Bekroond met zilveren en gonden modailles met diploma's op tentoonstellingen te Parijs, Antwerpen en Brussel. Nieuw gebreveteerd stelsel van RIJTUIGEN met vouwende kap en twee piegel (ramen), op twee en vier wielen. Ook is in het magazijn aanwezig een groote voorraad van alle soorlen TILBURY'S, DOGCARS BUGGY'S, COUPE'S, LANDAUERS, VICTO RIA'S, BAROUCHETTEN, enz. enz., naar de laatste uitvindingen en schriRelijk gewaarborgd voor twee jaren. N.B. Op aanvraag lever ik de rijtuigen te HULST, vnj van onkosten en rechten. Om zich voor teleurstelling te vrijwaren, lette men nauwkeurig opdennaam MERINO§ SAJET en op het fabrieksmerk, voorstellende Een knaap, grezeten teg-en een boom, den linker- ann 01,1 (^en kop van een Schaap g-eslagren, aan de rechterzijde tegen den boom een stok, waaraan een lioed liangft. KONING DER BALSEMS, recept van de Zeer Eerw. Heeren kloosterlingen van het klooster Santa Paulo te Cartagena, is het eenig genezend middel tegen Het is ook heilzaam tegen brand, snijwon- den, yerstuikingen, kneuzingen, stram- beid in ledematon, lendepijn, spierverrek- kingen, enz. enz. Tallooze voorbeelden van hen die geheel hulpeloos waren, zelfs zoodanig, dat zij niet in of uit het bed konden komen, lieden die krom en gebogen waren, zoodatzij zich niet konden verroeren, zijn door het gebruik van enkele potten Kloosterbalsem lotaal genezen. Duizende attesten van vol- komen genezingen zijn voor ieder ter inzage. Prijs per pot 35 ct., 75 ct., 1,20, 2,50. Franco toezending mits postwissel met 10 cent verhooging voor vracht, verder verkrijg- baar: Ter Neuzen P. L. LOS—VAN DE REE; Hoek bij Ter Neuzen P. DE FOUW Zaamslag M. RIEMENS Dz.Othene P. DE RUIJTER; Westdorpe M. KIEBOOMSas van Gent CHR. VERHAAK; St. Jansteen J. VINCK; Hulst CONST. DANCKAERT; Hontenisse P. WULLEMSLamswaarde JOS. VAN DORSSELAAR; Axel P. J. KRUIJSSESluiskil ALG. BEGHEIJN; Rapenburg D. KRIEKHART en Roode Sluis (gem. Overslag) J. POVER. Agent van Breebaart's Orgelhandel. de meest gezochte eu wereldberoemde uit de fabrieken van welke steeds met de hoogste prijzen zijn bekroond Steeds groote sorteering. Noordstraat, C 94. Ter Neuzen. Statiestraat 8 te GENT, is elken werkdag te raadplegen van 10 tot 4 uur. Proeven genomen met verschillende soorten SAIJET hebben het resultaat op- geleverd, dat de Olifants-saijet de sterkste en voordeeligste in het verwerken is. Men lette op dat iedere knot voorzien zij van neven- staand gedeponeerd handelsmerk. hebben door honderden attesten bewezen betrouwbare geneesmiddelen te zijn. In zeer korten tijd zijn 15,000 dankbetuigiugen ingekomen, welke bewijs genoeg vormen. Men vrage brochure met honderden attesten welke op aanvrage gratis wordt toegezonden door de Generaal-Agentuur M. ItEIMANNS Badhuistraat 12, Haarlem, Mede verkrijgbaar bij de agenten J. A U B R O E C K te Sluiskil en J. S L O K te Sas van Gent. te di VLAG. NAAM. M\ Vanennaar. Lading. Eng 8.8. NoorSm.sch Eng. s.s. Eng. s.s. idem idem 11 Eng. s s. idem idem idem idem 12 11 12 t'oor Ter Seuzeu j Golfer 1066 Londen ledig Alfred Gibbs j 1095 jChriitiansand bout Ann Webster 2241 ]Londeu Vim Ter leuieo Hailing 2199 Londen St. Andrew 2857 [Newport Golfer 1066 Londen ,8tukg. Voor iiieiil j stukg. ledig macadam Egret Sea Gull Astrologer Truro Senater 3192 Manchester stukg. Eng. 8.8. idem Duits. 8.8. Deens. s.s. Eng. s.s. 2762 Londen 2580 Leith 2366 Hull 1640 Eotterdam Vim Ment Sea Serpent 2553 Londen Derwent 2349 Goole Louis Krohn 1596 Rostock Volmer 4290 Shields Egret 3492 Antwerpen idem idem idem ledig 9tukg. idem phosph. ledig idem Dames- en Einderhoedeo.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1900 | | pagina 6