BIJVOEGSEL Ter Keazensche Courant Zaterdag 31 Maart 1900. No. 3900. Gemengde berichten. Woensdagavond is te Bokstel de meesterknecht der firma W. J. Hoogerwou en Zoon, P. B., even buiten de gemeente in een moddersloot gevallen tengevolge van de duisternis. Hij lag voorover, zoodat het voor hem onmogelijk was om hulp te roepen. Donderdagochtend vond men zijn lijk De laatste wekelijksche ,/Haagsche brief' in het Haarlem's Dagblad wordt aldus besloten Laat mij eindigen met de vermelding van een voorval, dat misschien een anecdote is. De nieuwe hoofdcommissaris Versteeg was van de week in de stad om zijn opwachting bij den burgemeester te maken. Hij liet zich in de Passage scheren en, toen hij weg wilde gaan bij den kapper, miste hij zijn splinter nieuwen //hoog zij". Een ander had die met zijn hoofddeksel verwisseld. Zoo was het nieuwe hoofd onzer politic, nauwelijks een half uur in de stad of - hij werd bestolen In de Vereenigde Staten heeft men weer eens iemand gelyncht. In Emporia (Virginie) was een neger, Walter Cotten, nadat hij twee politie- agenten vermoord had en ontsnapt was, ten tweeden male gevat. Daar de rechters vreesden, dat men de neger, die verscheidene misdaden op zijn geweten had, zou lynchen, hadden zij aan deu gouverneur van den staat om versterking gevraagd, ten einde den gevangene te kunnen beschermen. De gouver neur kwam zelf met een delachement soldaten, maar op bevel der rechters, bevreesd voor de bedreigingen der menigte, trokken de soldaten zich terug. Dadelijk werd Cotton gegrepen, aan een straatlantaarn opgehangen en met kogels door- boord. De negers uit het dorp Greenville, dicht bij Emporia, hebben zich meester gemaakt van een blanke, die aan het lynchen had deelgenomen, en hebben hem eveneens opgehangen. Zoo kan men daar wel aan den gang blijven. De universiteit van New-York ontving van Helena Gould 100.000 dollar om op een hoogte een soort tempel te bouwen ter eere van beroemde Amerikanen. De wanden van dit gebouw zullen aan de binnenzijde 150 vakken bevatten, en op elk vak moet de naam van een beroemdheid verschijnen. Met het oog op de vele groote mannen, die Amerika nog voort kan brengen, heeft Helena Gould bepaald, dat slechts 50 vakken mogen worden ingenomen door namen van groote mannen, die vd<5r 1900 overleden zijn. Bij volksstemming moet worden uitgemaakt welke mannen die eer zullen genieten hunnen naam in dezen tempel der roem vereenigd te zien, een voorrecht, dat slechts Amerikaansche burgers, in Amerika geboren, en minstens vdor 10 jaren overleden, mogen genieten. Veel plezier zullen ze er dus zelf niet van hebben. Bij Glasgow is Woensdag een trein met werklieden ingereden op een anderen trein, die stil stond in een tunnel. Yier man werden gedood en 23 gewond. Gemeenteraad van Ter Neuzen. fc. b: t 1.1 I I J K rv. Van 28 tot en met 29 Maart. Van 28 tot en met 29 Maart werden langs de Oostsluizen alhier 23 binnenvaartuigeu op- eu 32 afgeschut; door de Westsl. 4 op- en 2 afgeschut. VAN DE VAN Vergadering van Donderdag 29 Maart 1900, des voormiddags 10 ure. Voorzitter de heer J. A. P. Geill. Aanwezig de heeren Moes, Van den Hoek, De Feijter, Harte, Wieland, Visser, Van IJsselsteijn, Van der Hooft, De Koeijer, Grenu, Dees en Van de Velde. Afwezig de heer Van der Moer. Na opening der vergadering worden gelezen de notulen der voorgaande, welke worden goedgekeurd. Daarna komt aan de orde 1. Ingekomen stukken. a. Een schrijven van den bewaarder der Hypotheken, Kadaster enz. te Goes, waarbij deze ter kennis brengt van het geraeentebestunr, dat bij acte van verkoop van 2 Eebr. 1900, door A. C. N. Grenu, onlvanger der kanaal-en haven- rechten, aan de naamlooze venootschap »Industrieele Maat- sohappij" gevestigd te Amsterdam, 1 centiare van het perceol sectie 3831 der gemeente Neuzen wordt verkoeht dat echter dit perceel by het kadaster geheel ton name van de gemeente Neuzen stond, dat echter aan de laatste acte gevolg is gegeven en het perceel voor centiare ten name van die Maatschap is geboekt. De Voorzitter legt over een schets van het terrein, waarop is aangegeven de aan de gemeente behoorende vierkante Meter grond die aan de Maatschappij is verkoeht, tengevolge eener vergissing. De Raad kan er in berusten, maar indien hij dit noodig acht den grond terug nemen. Met algemeene stemmen wordt besloten in de zaak te berusten. b. Een adres van de Patroons-vereeniging »De Bouwkunst" te Ter Neuzen, waarin wordt te kennen gegeven dat in hunne vergadering op 23 Maart 1900 met algemeene stemmen is besloten den Raad de houding der minste in- schrijvers voor perceel no. 1 van de werken der stad bij de gehouden aanbesteding toe te lichten. 1®. dat de eenheidsprijzen niet in evenredigheid zijn van de prijzen der te gebruiken bouwmaterialen. 2j. dat de werkloonen gestegen zijn. 3*. dat die eenheidsprijzen van 10 tot 30 pet. te laag gesteld zijn. 4*. dat^ na de tweede besteding (herbesteding) door de besteders is getracht met den minsten inschrijver te onder- handelen, welke onderhandeling afstuitte op de in rekening te brengen te hooge prijzen voor den aftrek voor minder werk, zijnde plus minus 40 pet. boven de aangegeven een heidsprijzen, welke eenheidsprijzen by aftrek voor minder werk 10 pet. lager in het voordeel van den aan nemer mogen berekend worden. 5e. dat door dusdanige handelingen bij de laatste aanbe steding, niemand als inschrijver zich opdeed, valt te begrijpen als de besteder het onmogelijke van den aannemer tracht te verkrijgen, aangetoond in bovenstaande. Redeuen waarom genoenide Patroonsvereeniging zich tot den Raad wendt, met het beleefde verzoek de niet inschrijving, bij de laatst gehouden aanbesteding, niet als onwil, maar veeleer als moedeloosheid veroorzaakt door noodelooze moeite en kosten, te willen aanmerken. Wenschende dat die niet inschrijving geene aanleiding mag geven, het werk zonder openbare aanbesteding te geven, aan wie men goedvindt, maar, om zelfs dien schijn te ver- mijden, tot openbare aanbesteding te besluiten. Bij het adres wordt overgelegd eene naamlijst der ver- eeniging. De Voorzitter stelt namens het Dag. Best, voor dit adres voor kennisgeving aan te nemen, op grond dat de vereeni- ging niet kan optreden als zijnde hare statuten niet Koninklijk goedgekeurd en zij ook geene volmacht heeft om in deze tusschenbeide te komen. De heer Van den Hoek kan er zich niet geheel en al mee vereenigen om het adres niet te behandelen, en zou liever van wege het Dag. Best, inlichtingen daaromtrent verstrekken, De Voorzitter is van gevoelen dat op de door hem aange geven gronden het adres niet kan behandeld werden wanneer de leden inlichtingen wenschen is hij geneigd deze te ver- schaffen, doch daar diemand er naar vraagt, schijnt het, dat de leden dit niet noodig oordeelen. Met algemeene stemmen wordt het adres voor kennisgeving aan gen omen. c. De Voorzitter doet mededeeling van een adres van G. van der Peijl waarin deze zich bereid verklaard de werken vervat in het 1° perceel van het bestek, met uitzondering der rasterwerken achter het Nieuwediep en aan school B, te willen uitvoeren, doch ook ontslagen wil worden van het onderhouden van hang- en sluitwerken, waarvoor hij echter 100 uren van een bekwaam ambachtsman beschikbaar wil stellen. Adressant wil de werken uitvoeren voor de som van f 2200. De Voorzitter vraagt, daar het hier een onderhandsche aanbesteding betreft, waarop ook de goedkeuring van Ged. Staten noodig is, of de leden het Dag. Best, willen inachtigen op de aangegeven voorwaarden een contract met Van der Peijl te sluiten. Spreker merkt op dat dan voor die som ook nog gemaakt worden de privaatputten aan school A. De heer Van der HooftMaar is het maken van die putten wel zoo noodig De heer Van den Hoek acht het noodig. Ze zijn bij het gewijzigd bestek overeenkomstig het advies der Commissie van Fabricage alleen geschrapt omdatmen, doordeinschrijvingen boven de begrooting, moest trachten te blijven binnen het voor de werken beschikbare bedrag. Nu bleek nit de onderhandelingen met Van der Peijl dat men voor het be- schikbare bedrag die putten ook gemaakt kon krijgen, zoodat er geen bezwaar tegen het maken kan bestaan. De heer Van der Hooft blijft van opinie dat het maken van die putten niet noodig iser zijn toch nog geen klachten over gekomen. Opgemerkt wordt dat het hoofd der school heeft geklaagd over stank in de schoollokalen. De heer Van der Hooft: 'tis ook zeer goed mogelijk dat dit veroorzaakt wordt door de thans bestaande riolen. Men zou wellicht kunnen volstaan met deze eens na te zien. De Voorzitter herinnert dat het vorig jaar de wenschelijkheid van het maken der putten is erkend en er een post op de begrooting voor uitgetrokken is. Daar de inschrijvingssommen bij de besteding de raming zoo verre overtroffen, moest men werken laten vervallen om binnen de beschikbare som te blijven; thans kan men, bij eene geringe overschrijding der raming, de putten ook gemaakt krijgen, waarom het Dag. Best, in overweging geeft het contract met Van der Peijl te sluiten. De heer Van der Hooft: Ik ben er toch tegen. De heer De FeijterAchtte de Commissie van Fabricage het maken dier putten noodig? De Voorzitter: Ik geloof dat we nu gaan komen op een terrein dat we niet meer behooren te betreden. Bij de be- handeling der begrooting voor 1900 is het maken der putten goedgekeurd, zoodat we over het al of niet noodige niet meer behoeven te spreken. De heer Wieland weet er niets van dat bij de begrooting over die putten gesproken is. De Voorzitter merkt op, dat de heer Wieland dan de memorie van toelichting niet nauwkeurig heeft nagegaan, daar de putten daarin behoorlijk zijn opgenomen. Het voorstel van het Dag. Best, om met G. van der Peijl een contract te sluiten voor het uitvoeren der werken op de hierboven vermelde voorwaarden, wordt aangenomen met 8 tegen 2 stemmen, die der heeren Van der Hooft en Wieland. <1* De Voorzitter doet mededeeling van een, ingevolge art. 44 der brand weer verordening ontvangen schrijven van het bestuur der brandweer waarbij door dit college voor de buitengewone gevaarlijke werkzaamheden, die bij den brand te Sluiskil met het omverhalen van den gevel van het gebouw door een 8tal personen zijn verricht, gevraagd wordt een extra-belooning voor dat 8tal en voornamelijk J. C. Huijssen en A. H. de Vos, welke door het bestuur zijn toegedacht /2 en de andere 6 elk f 1, tot aanmoediging voor zulke werkzaam heden Overeenkomstig de brandweer-verordening kunnen voor zulke diensten premie's worden toegekend, die nu worden gevraagd. Spreker deelt mede dat het gevaarlijke werk bestond in het brengen van een touw boven in den zijgevel die waggelde toen er een ladder werd tegengezet, zoodat velen bevreesd waren in de nabijheid te blijven. De be- doelde personen zagen evenwel dat gevaar niet zoo in, en wisten met groote moeite het touw te bevestigen, waardoor het mogelijk was den muur, die vooral bij wind gevaarlijk geacht werd voor de passage, omver te halen. Het Dag. Best, stelt daarom voor de gevraagde gelden toe te staan. De heer Visser is er volstrekt niet tegen, maar vraagt of het geen jaloezie zou verwekken bij de andere brand weer- mannen. De VoorzitterDit betreft hier eene belooning voor buitengewone dienstenverder krijgen alle bedienden eene belooning voor de verleende hulp. Dit laatate is eigenlijk al afgedaan en vereischt een bedrag van 200er is be rekend 15 cent per uur en per persoon. De heer Visser: Waar er nu voor de diensten toch betaald wordt, zou ik het gaarne daarheen zien geleid, dat er be- zoldigde brandweermannen werden aangesteld, waar, door het vonnis van den kantonrechter, onze brandweer nu toch geheel overhoop ligt, zal men wel verplicht zijn zoo te handelen. De heer Moes is het daarmde niet eens. De Voorzitter gevoelt veel voor het id£e van den heer Visser, maar meent dat het dan ook billijk zou zijn, dat de assurantie-maatschappijen in de kosten eene bijdrage verleenen, daar het hoofdzakelijk in hun belang is, dat er wat gered wordt. Het is wel de plicht van de burgers om in geval van nood hulp te bieden, maar dit wordt hier, naar het blijkt, helaas niet door alien beaamd, tot spijt van hen, die voor een geregelden gang van zaken zijn. Met algemeene stemmen wordt besloten de voorgestelde premien toe te kennen. Een schrijven van den heer E. Smilde, waarbij hij den wensch te kennen geeft, wegens vertrek uit de gemeente met 25 Maart, op te houden lid der schoolcommissie te zijn. Op voorstel van het Dag. Best, wordt besloten den heer Smilde eervol ontslag te verleenen, onder dankbetuiging voor de diensten als lid der schoolcommissie aan de gemeente bewezen. Door de schoolcommissie is ter voorziening in de vacature eene aanbeveling ingezonden, waarop zijn geplaatst de heeren W. F. E. Spiering en J. A. J. Sibmacher Zijnen. Bij stemming wordt de heer Spiering benoemd met 11 stemmeneen briefje is bianco. f. Een adres van eenige bewoners van Sluiskil, waarin adressanten er op wijzen, dat bij den onlangs daar gewoed hebbenden hevigen brand, die het klooster der Eerw. Paters Capucijnen verwoestte, ten duidelijkste is gebleken, dat een goede brandweer te Sluiskil niet gemist kan worden, waarom zij den Raad verzoeken het daarheen te leiden dat ook te Sluiskil een brandspuit geplaatst wordt. De Voorzitter stelt voor dit adres te renvoyeeren naar het Dag. Best., opdat dit college het noodige onderzoek zou kunnen instellen, en daarna een voorstel doen. De heer Van IJsselsteijn: Nu door de beslissing van den kantonrechter onze brandweer overhoop ligt, kan het eene lange geschiedenis worden eer alles in orde is. Ik wilde daarom in overweging geven aan het Dag. Best, om ook eens te onderzoeken wat de kosten zouden zijn van het aanschaffen en exploiteeren van petroleum-motor-spuiten. Nn heeft men ook geregeld onkosten bij de oefeningen en zooals nu bij den brand hooren we dat de uitgaven een paar honderd gulden bedragen. Deze spuiten geven het voordeel dat ze door 3 h 4 man bediend kunnen worden en is een groot personeel dan onnoodig. Men zon dan vast personeel kunnen aanstellen en dit bezoldigen. Men kon dan een der spuiten te Sluiskil plaatsen. De heer Visser kan zich met dit denkbeeld geheel vereenigen. De Voorzitter acht 3 ik 4 man onvoldoende, men heeft natuurlijk ook slangenleiders noodig. De heer Van IJsselsteijn stemt dat toe: hij heeft thans alleen het idee geopperd opdat er een onderzoek zou kunnen worden ingesteld. Te Vlissingen worden er gebruikt, die zijn geleverd door de firma die de spuiten dezer gemeente heeft gerepareerd. We moeten nu toch de zaak der brandweer in orde brengen, dan kan alles tegelijk gedaan worden. De heer Visser: Als ik goed ben ingelicht krijgt de vrij- willige brandweer alhier er ook een. De heer Van IJsselsteijn: Als de gemeente eenmaal zoo'n motor bezit, zou die misschien ook voor andere doeleinden kunnen gebruikt worden, b. v. voor het ledigen der privaten, wanneer men dan ook de noodige pomp met slang aanschafte. De Voorzitter merkt op dat de reinigingsdienst thans aan een particulier is opgedragen. De heer Van IJsselsteijn: De gemeente kan dat later ook in eigen exploitatie nemen, buitendien noemde ik hier maar wat om mijn idee aan te geven. De heer Dees vraagt of het bezwaar zou zijn om eeu der gemeentespuiten naar Sluiskil te verplaatsen. Men heeft hier toch ook nog de vrijwillige brandweer, zoodat er misschien wel voldoende materieel zou blijven en aanschaffing van een nieuwe spuit niet noodig is. Het zou toch ook de brand weer van Ter Neuzen vergemakkelijken, wanneer er te Sluiskil of in den omtrek brand ontstond. De Voorzitter acht den spuit voor de gemeente alhier te weinig, ook al kan men rekenen op de hulp der vrijwillige brandweer. Het is bij brand van het grootste belang deze van verschillende punten te kunnen bestoken en er zooveel mogelijk water op te werpen. Al heeft men nu het geluk gehad dat er in een langdurig tijdperk geen brand is voor- gekomeu, daarop kan men natuurlijk niet rekenen. De heer Grenu Ik heb vroeger al eens het voorstel gedaan om te Sluiskil een brandweer te plaatsen, maar toen wilden de bewoners er geen hebben ze hadden toen liever een vroedvrouw, die ze dan ook gekregen hebben. De heer Wieland gelooft, dat de bevolking van Sluiskil nu wel tot dienen bij de spuit geneigd zal zijn, misschien nog meer dan die van Ter Neuzen. De heer MoesJa, nu wel. De heer Van den HoekOnder den eersten indruk. De heer DeesZou het niet mogelijk zijn eene overeen- komst met Westdorpe te maken Stroodorpe, tot die gemeente behoorende, ligt nabij Sluiskil, zoodat die gemeente misschien wel voor hulp zou te vinden zijn, hetzij in geld of in manschappen. De heer Van den Hoek acht het bezwaarlijk om met twee gemeenten d£n spuit te bezitten. Hij acht het beter, als men er toe overgaat, alleen een spuit te bezitten en voor het kleine bedrag, dat men zou kunnen ontvangen, is het onraadzaam zich te verbinden. Veronderstel dat er onder Westdorpe brand komt en men ging daarheen, en er ontstond later te Sluiskil brand, wat zou men dan moeten doen Van Sluiskil zou men natuurlijk verlangen dat de spuit terug kwam, dus zou men dan in Westdorpe, dat men in de kosten zou willen laten bijdragen, de boel in den steek moeten laten. De heer Dees Zoo erg zal het toch niet loopen, u spreekt alsof daar in den omtrek alles zal afbranden. De heer Van den Hoek: Bij onweder kunnen zich toch wel gevallen voordoen dat op meerdere plaatsen tegelijk brand ontstaat. De heer Wieland wil nog meedeelen dat Sluiskillenaren hem hebben laten gevoelen dat ze geen oude spuit uit Ter Neuzen willen hebben, want dat ze in dat geval zouden weigeren die te bedienen. De Voorzitter: Als wij eene goede verordening hebben, die het dienen verplichtend stelt, valt er niet te weigeren. Het vrijsprekend vonnis in zake de brandweer is alleen het gevolg van een fout op de secretarie dat men 2 personen heeft laten meeloten die reeds te oud waren. De verorde ning is onaangetast en m. i. goed. De heer WielandAls dit zoo is, is het goed. Niemand meer over deze zaak het woord verlangende, wordt besloten deze te renvoyeeren naar Burg, en Weth. en dit college opgedragen ook rekening te houden met het denkbeeld van den heer Van IJsselsteijn, ondersteund door den heer Visser. SS". Brief van Ged. Staten d.d. 17 Maart jl., waarbij wordt mededeeling gedaan van het Kon. besluit van 10 Maart 1900 no. 13, waarbij is goedgekeurd het besluit van Ged. Staten van Zeeland, dat de jaarwedde van den ontvanger der gemeente Ter Neuzen, met ingang van den dag van aanvaarding der betrekking door den te benoemen titularis is vastgesteld op 800. Ii. Brief van Ged. Staten d.d. 3 Maart j.l. waarbij mede deeling wordt gedaan van het Kon. besluit van 20 Febr. j.l. no. 51, houdende goedkeuring der door den Raad bepaalde heffing van belasting op de honden. Brief van Ged. Staten d.d. 17 Maaat j.l. waarbij mede deeling wordt gedaan van het Kon. besluit van 7 Maart 1.1. no. 53, houdende goedkeuring der door den Raad be paalde heffing van begrafenisrechten en keurloon, beide tot I April 1903, leges ter secretarie en rechten wegens de verrichtingen van den ambtenaar van den burgerlijken stand. j. Brief van Ged. Staten d.d. 3 Maart j.l. waarbij wordt teruggezondeu een exemplaar van het door het college goed- gekeurde raadsbesluit van 8 Febr. 1900, tot beschikking over den post van onvoorziene uitgaven op de begrooting voor 1899. k. De rekening met daarbij overlegde bescheiden der Kamer van Koophandel en Fabrieken over 1899. Wordt besloten deze later bij de gemeente-rekening te behandelen. 1* Proces-verbaal der op 28 Maart j.l. gehouden kas- opneming bij den waarn. gemeente-ontvanger, waarbij in kas werd bevonden f 2847,46$, welk bedrag overeenstemde met de vertoonde bewijzen. in. Brief van Ged. Staten d.d. 3 Maart jl. waarbij mede deeling wordt gedaan van eene beschikking van den Minister van Binnenl. zaken van 23 Febr. 11. dat de gemeente Ter Neuzen krachtens art. 45 lo. der wet tot regeling van het lager onderwijs over het dienstjaar 1898, toekomt eene bijdrage van 5650, terwijl is uitgekeerd 5850, alzoo 200 te veel. De Voorzitter zegt dat te goeder tijd aan den Raad een voorstel zal worden gedaan om het te veel genotene te restitueeren. n. De Voorzitter deelt mede, dat geen bezwaren zijn ingebracht tegen het doen vervallen van een gedeelte van de Oud-Zevenaarpolderstraat no. Ill, zoodat het besluit tot wijziging van den ligger der wegen en voetpaden kan worden genomen en de stukken opnieuw ter visie gelegd. Z. h. s. wordt het wijzigingsbesluit aangenomen. 3. Benoemen stembureau lid van den Raad, Deze worden als volgt samengesteld District I: ambtshalve voorzitter de Burgemeesterplaats- vervangend voorzitter de heer M. van den Hoek leden de heeren P. A. van de Velde en G. Wieland en plaatsvervangers de heeren J. A. J. Sibmacher Zijnen en D. J. Dees. District II: Voorzitter de heer Joz. de Feijter; leden de heeren L. de Koeijer en A. P. de Vos plaatsvervangers de heeren I. de Groot en J. Lijbaart. District III: Voorzitter de heer P. Moes; leden de heeren A. C. N. Grenu en W. S. J. Dieleman plaatsvervangers de heeren T. van Borssum Waalkes en R. Walraven. 3. Viaststellen instructie gemeente-ontvanger De oorzitter brengt in behandeling de door Burg, en Weth. opgemaakte concept-instructie. De bureau-uren zijn daarin bepaald: iederen werkdag behalve Zaterdags van voorm. 9 tot nam. 1 ure. Als nieuwe bepaling is o. m. ook opgenomen dat den ontvanger voor kantoorhuur en kantoor- en schrijfbehoeften (met uitzondering der drukwerken, die door de gemeente geleverd worden) jaarlijks wordt toegekend eene som van 50. De heer Moes zou het beter achten deze zaak, waarbij wellicht personen ter sprake komen, in geheime zitting te behandelen. De Voorzitter acht dit niet noodig; het geldt thans alleen het vaststellen der instructie. Mocht de heer Moes daarbij een of ander wenschen te bespreken dat minder voor publiciieit geschikt is, dan kan hij bij dat punt alsnog sluiting der openbare vergadering verzoeken. De heer Wieland is er tegen om die f 50 voor kantoorhuur enz. te geven, vroeger werd daarvoor ook niets uitgekeerd en naar zijn meening is de Raad nu al royaal genoeg geweest om 150 meer salaris te geven. De heer Van IJsselsteijn: Het is toch anders nog lang geen vetpot. Het betreft hier een jaarlijksche ontvangst van f 60,000 en naar den door Ged. Staten aangenomen maatstaf, dat het salaris van een ontvanger moet bedragen 2 pet. van het bedrag der ontvangsten zou het salaris f 1200 moeten zijn, terwijl het maar f 800 is. De Voorzitter acht het billijk dat voor een kantoorlokaal vergoeding gegeven wordt; de ontvanger zou ook om een lokaal kunnen verzoeken en hoe zou men hem dan kunnen helpen De heer Wieland zegt dat niettegenstaande het aange- voerde, dat het salaris nog te laag is, er toch 7 sollicitanten zijn, dus liefhebbers genoeg. Voor andere baantjes bedanken er menschen omdat het te min bezoldigd wordt. Bij polders ziet spreker nooit meer dan een gulden of tien voor kanoor- behoeften uitgetrokken, maar nooit iets voor kantoorhuur. De Voorzitter Maar u moet toch waarlijk een polder- administratie niet vergelijken bij die van een gemeenteont- vanger, deze is toch veel omvangrijker. De heer WielandIk heb uitgerekend dat het salaris bedraagt f 16 per week waarvoor moet dienst gedaan worden 5 dagen van 3 uren, is 15 uren, dus ruim 1 per uur, wat een voldoende belooning is te achten. Spreker stelt voor de betrekkelijke bepaling, vervat in art. 12 le schrappen. Vdor dit voorstel stemmen de heeren Van der Hooft. De Koeijer, Dees, Moes, De Feijter en Wieland, tegen de heeren Van IJsselsteijn, Harte, Grenu, Van de Velde, Van den Hoek en Visser, zoodat de stemmen staken met 6 tegen 6. Over het voorstel van den heer Wieland moet dus in een volgende vergadering worden beslist. Over de instructie niemand meer het woord verlangende, wordt de afhandeling tot de volgende vergadering aangehouden. Bij de omvraag geen der der leden iets hebbende te be spreken, si uit de Voorzitter de vergadering. Vergadering van Donderdag 29 Maart 1900, 's middags 12 uur. Voorzitter de heer J. A. P Geill, burgemeester. Aanwezig alle leden met uitzondering van den heer Van der Moer. De Voorzitter opent de vergadering. De notulen der voorgaande nog niet opgemaakt zijnde wordt het lezen daarvan uitgesteld. De Voorzitter deelt mede dat hij deze vergadering spoed- eischend heeft bijeengeroepen, omdat hij gaarne de instructie voor den gemeente-ontvanger nog heden zag afgehandeld opdat ook de benoeming van den nieuwen titularis zou kunnen plaats hebben. In de vorige vergadering staakten de stemmen over het voorstel van den heer Wieland om art. 12 der door Burg, en Weth. ontworpen instrnctie, waarbij 50 voor kantoor huur enz. wordt toegekend, zoodat daarover opnieuw moet worden gestemd. De uitslag der stemming is dat zich wederom 6 leden voor en 6 tegen verklaren (dezelfde vdor en tegenstemmers der vorige vergadering) en het voorstel dus krachtens de bepalingen der gemeentewet wordt geacht te zijn verworpen en het artikel behouden blijft. Daarna wordt de instructie in zijn geheel met algemeene stemmen goedgekeurd. Alsnu komt aan de orde het benoemen van een gemeente- ontvanger in plaats van wijlen den heer J. Sturm. De Voorzitter deelt mede de namen der 7 sollicitanten, een achtste had zich op ongezegeld papier aangemeld Dezen sollicitant was te kennen gegeven dat hij 't op zegel behoorde te doen, maar dat het voor hem wel overbodige moeite was, aangezien hij reeds bij zijn sollicitatie blijk gaf niet met de administratieve voorschriften bekend te zijn. De aanbeveling door Burg, en Weth. opgemaakt krachtens art. 106 der Gemeentewet bestaat uit de heeren: Jacobus Andries Klaassen, waarnemend gemeente-ontvanger te Ter Neuzen, en Jan Willem Lucas, ambtenaar ter secretarie te Egmond aan Zee. Tot stemming wordt overgegaan en de heer J. A. Klaassen benoemd met 10 stemmen. Een briefje was bianco, terwijl een briefje waarop stond A. Klaassen, na toelichting door den heer Van IJsselsteijn dat dit briefje van hem was en hij de aanbevolene had bedoeld, door den Raad met 11 tegen 1 stem die van den heer Van den Hoek geldig werd verklaard en de heer Klaassen dus ll stemmen verkreeg. De openbare vergadering wordt hierna door den Voorzitter gesloten. VLAG. NAAM. M3. Van en naar. Lading. Voor Ter Veuien 28 Eng. s.s. Golfer 1066 Londen idem Abbotsford 2979 Leitk Eng. barge Unity 406 Newhaven Eng. sch. Earnest 315 Kingslynn 29 Eng. 8 s. Ann Webster 2241 Londen Eng. barge Terese 308 idem 1 a ii Ter Veuieni 28 Eng. s.s. Hailing 2199 Londen 29 idem Golfer 1066 idem Voor <went t 28 Eng. s.s. Egret 3492 Manchester idem Corennie 1765 Sheerness Eng. sch. Morningstar 332 Hyhbridge Eng. s.s. Sea Gull 2762 Londen 29 idem Gipzy 1795 Brunsbuttel idem Truro 2366 Hull idem Aire 1763 Goole Vao Client t 28 Eng. s.s. Derwent 2349 Goole idem Sea Serpent 2553 Londen idem Faraday 2525 New-Castle Deens. s.s. Tonuk 4453 Rotterdam 29 Eng. s.s. Cossack 2441 New-Castle Deens. s.s. Nordstjernen 35 '0 idem Eng. s.s. Raglan 2966 Cardiff idem Corennie 1765 Londen idem Fulmar 3408 Liverpool ledig stukg. ijzer idem stukg. ijzer stnkg. macadam stukg. ledig ijzer stukg. ledig stukg. idem stukg. idem idem ledig ledig idem idem stukg. idem

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1900 | | pagina 5