Algemeec Nieuws- en Advertentieblad voor Zeeawsch-Via ander® te ZDI Maandag 12 Maart. k a i, No. 3885. Zaterdag 24 Februari 1900. 40e Jaargang. Buitenland. verpachten: Telegrafische berichten. ABONNEMENT: Per drie maanden binnen Ter Neuzen f 1,Franco per post: Voor Nederland 1,10. Voor Belgie 1,40. Voor Amerika 1,82£. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaars, Postdirecteuren en Brieven- bushouders. ADVEBTENTIEN: Van 1 tot 4 regels 0,40. Voor elken regel meer 0,10, Bij directe opgaaf van driemaal plaatsing derzelfde advertentie wordt de prjjs slechts tweemaal berekend. Grootere letters worden naar plaatsruimte berekend. Inzending van advertentien v6or 3 uren op den dag der uitgave. Bij deze courant behoort een bijvoegsel. Burgemeester en Wethouders van ZAAMSLAG zullen op Dinsdag 6 Maart 15)00, voormiddags 10 uur, in het ge- meentehuis, in het openbaar, bij opbod en voor den tijd van zeven jaren, ingaande i Maart 1900, De grasetting van een eind zeedijk van den Kleine Huissens- polder met de Nol, gezamenlijk groot S hectaren 39 aren 83 centiaren. De voorwaarden van verpachting liggen ter inzage ter secretarie der gemeente. Zaamslag, 20 Februari 1900. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. BARENDREGT Az., Voorzitter. P. J. WORTMAN, Secretaris. De gewone jaarlijksche Paarden- en Yeemarkt zal JDXT J te ZTTIIDIDOIR^IE] ge- houden worden op De Burgemeester, C. VAN WAES. TER NEUZEN, 23 Februari 15)00. Door het comite dat zich te Ter Neuzen heeft samengesteld tot het geven van een Transvaal- avond is aan den Burgemeester ter hand gesteld een bedrag van 107,45 met verzoek de helft te widen zenden aan de commissie te Amsterdam tot ondersteuning van behoeftige diamantwerkers, en de andere helft voor de echtgeuooten en weezen van personen die in den Zuid-Afrikaanschen oorlog aan de zijde der Boeren gevallen zijn. Het totale bedrag der ontvangsten bedroeg 193,28 L de uitgaven 85,83£. FEUILLETOM door J. T. 23) Nad at die waarheid tot mij was doorgedrongeu verdween mijne zwaarmoedigheid als de nevel voor het heldere zonnelicht; voortaan had het leven weer een doel voor mij. Ik wilde mijne vrouw gaan zoeken, al moest ik ook de geheele wereld door- trekken. Ik wilde haar terug brengen naar mijn huis, al moest ik ze ook tusschen de gevangenismuren vinden bij de twee mannen, wier bestaan een vloek was voor mijn trots. Maar waar moest ik haar zoeken? Welke gouden draad, waarlangs ik haar spoor door den dwaal- Rof van deze wereld kon vervolgen, had zij in mijne hand achtergelaten Ik kende er slechts een en dat was de liefde, die haar zeker weer- houden had zich ver van mij te verwijderen. Lucj kon de stad, waarin haar echtgenoot leefde, niet verlaten hebbenik moest baar dus in een of ander gedeelte van dit groote Babel terng vinden. Mijn verstand zei mij, dat ik haar door de politie moest laten opsporen, maar mijn trots gebood mij naar een ander middel uit te zien. Met een koortsachtige energie begon ik daarom de straten van New-York te doorloopen, om mis- schien onder de groote massa menschen hare ge- stalte te ontdekken. 't Was een dwaze poging, die dan ook niets opleverde te midden van mijn wanhoop over het mislukken van die verwachting UITSLAG der herstemming voor een lid van den Gemeenteraad te Ter Neuzen, op Yrijdag 23 Februari 1900. Aantal stemmen in district 13 Totaal. III [Java Aantal kiezers 680 155 297 1132 Uitgebracht 515 126 247 888 Van onwaarde 8 3 11 Geldige stem men 507 126 244 877 J. A. de Jonge 211 74 150 435 J. Nelemans 296 52 94 442 Alzoo gekozen de heer J. Nelemans. Gisterenmorgen voer bij hoogwater in de haven alhier op den Westelijken havendam omhoog de Fransche schoener Charles Elisa, van Bordeaux met wijn naar Gent bestemd. Gedurende een half uur beproefde de sleepboot Tenace het schip af te sleepen, zonder resultaat. Daar vrees voor omvallen bestond, bij laagwater, werden van af de verschansingen en uit de masten takels aan den wal uitgebracht, om het vallen te voorkomen en werd voorts een gedeelte der lading in lichters overgeladen, om met bet namiddagtij bet schip vlot te krijgen, wat ook gelukt is. Later liep op den Oostelijken havendam vast de Duitsche stoomboot Mathilda, van Arendal met hout naar Gent bestemd. Het stoomschip is heden morgen door twee sleepbooten afgesleept. Bovengenoemde schepen hebben zonder averij te hebben bekomen hunne reis naar Gent vervolgd. Zaamslag. Door het bestuur van den Zaamslag- polder werd j. 1. Woensdag aanbesteed 1°. de levering van 730 Ms. grind 16 c. M. vrij op den wal te Ter Neuzen, waarvoor inschreven A. de Jong Dz. te Dordrecht voor f 2,24W. Wieland te Ter Neuzen voor f 2,09Van Koppenhagen Co. te Utrecht voor f 2,04P. A. Dolk te Dordrecht voor f 1,98 J. Adriaansen te Sliedrecht voor 1,94^. Gegund aan laatstgeuoemde. 2°. het vervoeren van voormelde hoeveelheid grind naar de onderscheidene wegen. trof mij eene gedachte of veel meer nog eene heriiinering. Op een nacht 't is nog niet lang geledeu was ik door een vreeselijke onrust gekweld van mijn bed opgestaan. Ik had mij aangekleed en was naar den tuin achter mijn huis gegaan om wat frissche lucht te scheppen. Ik had dat slechts zelden gedaan, maar de lucht in mijue kamer kwam mij verstikkend voor en ik had behoefte aan koelte. Dat was, zoo als ge wel zult begrijpen, de nacht, waarin de naaister verdweneu is. Maar, daar wist ik niets van, want mijne gedachten waren ver verwijderd van mijn eigen huis en de bewoners er van. U kunt dus begrijpen in welke gemoedstoestand ik verkeerde, als ik u zeg, dat het mij, toen ik voor de poort een oogenblik bleef stil staan, voorkwam dat ik het gezicht zag van haar met wie mijne gedachten zich voort- durend bezig hidden, door het traliewerk naar mij kijkende. U hebt mij zoo straks gezegd, dat ik daar werkelijk een meisje zag en dat het de naaister was die in mijn huis woonde. Dat kan dan ook wel zoo zijn, maar ik zag in die gedaante het visioen mijner vrouw en de herinnering aan die ver- schijning bracht mij tot het besluit om eene verandering te brengen in mijne plannen. U zult het misschien als eene zwakheid beschouwen, maar de herinnering dat dat visioen mij verscheen in het gewaad van een burgermeisje, niet van eene dame van aanzienlijken stand, was voor mij eene vingerwijzing, dat ik haar niet langer in da deftige wijken moest zoeken, maar in het gebied waar armoede en arbeid hunne tenten hebben op- Fiervoor schreven in P. van Maelsaeke voor 0,96 P. Loof voor 0,93 en D. de Witte voor 0,89 J, alien te Ter Neuzen. Gegund aan laatstgeuoemde. 's Gravenhage, 23 Febr. Heden werd alhier aan het departement van Waterstaat, Handel en Nijverheid aanbesteed, het bouwen van een post- en telegraafkantoor met directeurswoning te Ter Neuzen, (raming f 39,770). Minste inschrijver hiervoor is de heer P. Dronkers te Kapelle bij Goes, voor f 43,458. Londen, 23 Febr. Cronje heeft Kitchener's eisch om zich over te geven, beantwoord met de ver- klaring liever dood te vechten. De Boeren handhaven nog hun positie onder vreeselijk vuur maar zijn geheel omsingeld. RECHTSZAKEN- Arroudissements-rechtbank te Middelburg. De rechtbank heeft in hare zitting van 23 Febr. het volgende vonnis uitgesproken S. M. H., huisvrouw van P. v. d. B., oud 21 jaar, zonder beroep te Hulst, is wegens eenvou- dige beleediging veroordeeld tot f 1 boete of 1 dag hechtenis. Oratrent de belangrijke krijgsverrichtingen der laatste dagen, vermelden wij hier nog de volgende telegram men Paardebergdrift, 20 Febr. Cronje's prachtige nachtelijke afmarsch van Magersfontein, hoewel in den aanvang welgeslaagd, schijnt thans op een ramp voor hem te zullen uitloopen. Het hoofd- torps der Boeren is ingesloten in een verschrik- kelijken val, het zoekt een schuilplaats in het bed van de Modderrivier, dat beheerscht wordt door de Britsche artillerie. Zondag was Reuter's correspondent getuige van een dapper standhouden van den terugtrekkenden vijand, die hoewel ver- moeid en getergd stoutmoedig den aanval bleef weerstaan. De Britsche infanterie bemachtigde de drift en slaagde erin den vijand in te sluiten, die steeds door bleef vechten met schitterenden moed. De Engelschen beproefdeu een charge op het kamp, maar faalden. Sommige wagens der Boeren vatten vuur en de vlammen stelden de Eugelsche artillerie en infanterie in staat een geslagen. Ik begon toen met die wandelingen, waarop gij mij gevolgd hebt, en waarvan ik u dus de beschrijving kan besparen. Ik werd wanhopig. Hoewel ik in het diepst mijner ziel overtuigd was van de reinheid van Lucy dacht ik toch met eene siddering aan de mogelijkheid, dat ook zij door de vreeselijke armoe, die ik voortdurend om mij heen zag tot het uiterste kon gedreven zijn. En dan haar vader en haar broeder! Waartoe konden zij dat liefelijke wezen niet gedreven hebben. Terwijl ik op die wijze den bitteren kelk tot op den bodem ledigde, zag ik op een dag een meisje dat precies eeuder haar had als mijne vrouw. Lk volgde haar, sprak haar aan, vroeg haar of zij niet iemand kende, wier haar even als het hare zoo vol en zoo mooi van kleur was. Doch zij kon mij niets omtrent Lucy meedeelen. Den daarop volgenden dag ging ik op reis naar Melville, in de hoop, dat ik in het huis van de Gardner's een spoor van Lucy zou ontdekken. Doch dat was ook te vergeefs. Wat nu den inhoud van die lade hier boven betreft, daarvan kan ik u niets meedeelen. Wanneer die voorwerpeu, wat ik nauwelijks durf hopen, inderdaad hier gebracht zijn door het meisje dat later verdwenen is zou het niet onmogelijk zijn dat die opgevouwen kleederen ons een spoor aan de hand gaven, dat mij eindelijk de zekerheid verschafte, waarvoor ik nu mijn geheele vermogen veil zou hebben. Mijne vrouw. Maar ik kan haar naam niet meer noemen, voordat de vraag, die zich nu met geweld aan mij opdringt, beantwoord is. Juffrouw Elliott moetOp hetzelfde oogenblik ging ontzettenden kogelregen in het Boerenkamp te werpen tot laat in den nacht. Modderrivier, 21 Febr. ('s avonds). De disvisie van Kelly-Kenny heeft Cronje in zijn kamp bij Koedoesranddrift aan de Modderrivier ZoDdag bij het aanbreken van den dag aangevallen. De strijd duurde den ganschen dag. De Engelschen rukten op over een vlak terrein. De verliezen zijn aanzien- lijk. Vijftig Engelsche kanonnen bombardeerden het kamp den geheelen Zondag en Maandag. Dins dag vroeg Cronje om een wapenstilstand hij geeft toe dat zijn verliezen Maandag boven de 800 waren. Paardeberg, 21 Februari (6 uur 's avonds). Een kopje van de Boeren is genomen en er zijn vijftig gevangenen gemaakt. De positie van Cronje is overigens onveranderd. Londen, 22 Februari. Een avondblad verneemt uit Paardeberg, dat kommandant Botha getracbt heeft Cronje te hulp te komen, maar dat zijn kommando na een scherp gevecht met gevoelige verliezen is verstrooid. Londen, 22 Februari. Lord Roberts seint uit Paardeberg, 21 Februari, dat hij, na zich gisteren door een nauwkeurige verkenning van 's vijands stelling overtuigd te hebben die niet zonder zware verliezen te kunnen bestormen, besloot den vijand met geschut te beschieten. Hij wijdde daarop zijn aaudacht aan de aankomeude versterkingen van den vijand, welke in alle richtiugen verdreven werden en een goed aantal manschappen verloren benevens vijftig gevangenen die zeiden, dat zij twee dagen geleden uit Ladysmith waren aangekomen. Het verlies der Engelschen bedraagt twee officieren en vier man licbt gewond. Londen, 22 Februari. Lord Roberts seint heden uit Paardeberg aan het departement van oorlog Methuen meldt mij uit Kimberley, dat de aauvoeren van proviand en dierenvoer zoohaastig mogelijk wor den gezonden. Er zullen kolen genoeg zijn om de De Beersmijnen binnen tien dagen weer te laten werken en op die wijze zal de groote ellende verlicht worden. De hospitaal-inrichting wordt uitstekend genoemd; er zijn 45 verpleegsters, de gewonden maken het goed. Methuen hoopt dat de gang van zaken in Prieska en het omliggende land spoedig geregeld zal zijn. Berlijn, 22 Februari. De Deutsche Zeitung verneemt uit Jacobsdal van Engelsche zijde De republikeinen slaan al onze aanvallen af. Onze artillerie is ontoereikend. De beide pogingen om hun stelling te Paardeberg omte trekken, mislukten, Macdonald's aanval in den rug werd volkomen afgeslagen. Vermoedelijk zijn meer dan honderd de deur open en trad de oude huishoudster het vertrek binnen. Zij had haar hoed en mantel nog niet afgedaan, en zag er vreeselijk ontsteld uit. *U wilt mij spreken vroeg zij den heer Ward met een blik vol verbazing en vrees aanziende. //Jahernam Ward met doffe stem. //Wie was dat meisje, dat u zoo lang op die kamer hier boven ons geherbergd hebt Hoe heette zij en waar kwam zij vandaan Zeg mij de waarheid De oude vrouw trilde aan al hare leden en wierp den detectives een smeekenden blik toe. ,/Spreek zei Clifton streng. //De tijd om te zwijgen is nu voorbij i/01" riep juffrouw Elliott uit, van angst trillend en niet in staat om staande te blijven op een stoel neervallende. //Het was uwe echt- genoote, mijnheer Ward die jonge, mooie vrouw, die //Dan was het toch waar?!" Alle zielsfolteringen, alle wanhoop, alle liefde, alle hartstocht van de laatste maanden vereenigdeu zich in dezen uitroep, dien George Ward met geweld uitstiet. Juffrouw Elliott was een oogenblik onbeweeglijk blijven zitten, maar toen zij de dreigend opgeheven hand van haar heer weer zag zinken, vatte zij moed en sprak verder O, mijnheer, ik heb haar op mijne knieen moeten zweren haar geheim niet te verraden, er mocht dan van komen, wat er wilde. Toen zij ternauwernood veertien dagen na deu dood van uw vader, mij een bezoek bracht en mij hare geheele geschiedenis en hare liefde toevertrouwder TER HIEHZEfSCHE COIIRANT. XLiIt Uit bind versclaijnt iliiaiiilw(j-, Hucusilau- en Vrijilugavontl, ultgeionderd op Feeddagen, bij den aitgever P. J. WAS Dfi IAMDE te Ter Weaiea. S- i—i n 1—1 r-Q a hh-3 M

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1900 | | pagina 1