L BIJVOEGSEL Ter Neazensche Courant .1 Zaterdag 10 Februari 1900. No, 3879. Engeland en de Z.-A. Republiek. Gemengde berichten. De strijd is weer in vollen gang. Nadat een paar dagen allerlei vreemde geruchten hadden geloopen over de bewegingen van Buller, blijkt nu toch, dat hij Maandag, den 5 Februari, voor de derde maal de Toegela is overgetrokken om voor de derde maal een poging tot ontzet van de stad te doen. De week waar binneu hij in Ladysmith zou wezen, is wel verstreken, rnaar zoo nauw moet men het niet nemen. De gene- raal schijnt zich nu ten-minste niet verbonden te hebben, dat er van terugkeer geen sprake zal zijn. 't Zal een harde kamp worden en de Boeren zullen alle krachten moeten inspannen om de waarschijnlijk versterkte Britsche troepen weer terug te jagen. We hebben nu berichten tot den 7", maar van den vermoedelijken uitslag is nog weinig te zeggen. Ziehier wat de telegrammen leeren. Maaudag-ochtend zeven uur begonnen de Engel- schen hun aanval. Van de zuidzijde der Toegela werd door de scheepskanonnen het bombardement op de Boerenstellingen geopend en den geheelen Maandag bulderden de Britsche kanonnen zonder ophouden. Nog nooit was zoo'n geweldig bom bardement gehoord. Over twee driften, door de bewoner van den Spion- kop vermoedelijk aan Buller gewezen, had de over- tocht plaats. De driften staan niet op de kaarten, maar liggen hoogst waarschijnlijk ten oosten van Pot- gietersdrift. Over de eerste drift, de Pontdrift, werd, volgens de Engelschen, door drie bataljons een schijnaanval gedaan. De troepen, die hier aan den overkant kwatnen, rukten met zes batte- rijen naar Brakfontein maar werden door Schalk Burger ontvangen, die hen terugsloeg met aan- zienlijke verliezen. In groote verwarring vluchtten de Engelschen de rivier weer over, terwijl de Boeren geen verliezen hadden. Een andere Britsche legermacht trok bij Molen- drift de rivier over en vond aan de overzijde de burgers uit Standertan en Johannesburg. Met groot geweld vielen de Engelschen de Boeren aan. De genie maakte snel een pontonbrug, terwijl ver- scheiden kanonnen, onder de boomen op Zwartkop verborgen, de stellingen der Boeren hevig be- schoten. Vervolgens trok de Britsche infanterie vooruit. De Boeren waren volkomen verrast. Om vier uur was een hooge kop, de Kranskloof, deel uitmakende van de Brakfontein-bergen, door de Engelschen bezet. Bij die verovering sneuvelden 4 Boeren, terwijl de verliezen der Engelschen oubekend bleven. Tot zoover het succes der Britsche troepen op Maandag. Men ziet, 't verschilt niet veel van den twee- den aanval de Boeren verrast en een kopje bezet, precies als de Spionkop. Volgens een Boeren- telegram is het een klein onbelangrijk kopje, dat door de Engelschen bezet is. Kranskloof ligt onge- veer een 20 KM. van Ladysmith en 3 KM. ten zuiden van Arnot-heuvel. Dinsdag 6 Februari werd het bombardement op de Boerenstellingen hervat. De Boeren hadden o. a. een stelling op een hoogen bergweg, Doom- kloof genaarad, liggeude tegenover Schietdrift, op ongeveer 10 KM. ten oosten van Zwartkop. Vandaar schoten zij met een op- en neerdraaiend kanon. De Engelschen troffen met hun granaten het ammunitiemagazijn, dat in de lucht sprong, terwijl het kanon tot laat op den dag buiten werking werd gesteld. Slechts nu en dan werd met de geweren geschoten, eerst in den namiddag deden de Boeren een krachtige poging, om het kopje te nemen, maar de Engelschen kregen verster- kingen die juichend naar boven klommen en den vijand terugdreven. De Engelschen gingen toen langs den bergrug voorwaarts. Dat daarbij nog niet veel succes werd ver- kregen, mogen we wel hieruit afleiden, dat Woens- dagochtend het bombardement op de Boerenstellin gen weer begon. Zij waren er dus nog niet uit verdreven. Eergister maakte dan ook het Britsche ministerie van Oorlog bekend, dat de krijgsver- richtingen aan den gang waren, maar dat niets bekend was van den uitslag. Ook in het noorden van Kaapkolonie en bij Modderrivier schijnt de strijd hervat. Zaterdag- ochtend is de vrijwillige bereden infanterie der Engelschen van het kamp bij Sterkstroom naar het westen getrokken en een telegram van Kaap- stad van eergister-avond meldt, dat bij Sterkstroom de strijd is begonnen. Bijzonderheden ontbreken nog. Bij een twist tusschen iemand te Arnhem en zijn vroegere beminde trok de eerste een mes en bracht het meisje een snede over de hand en een steek in de borst toe. De ontstane wonden zijn niet gevaarlijkhet meisje kon huiswaarts gaan na verbonden te zijn. De dader is gearresteerd. Te Wageningen kreeg een kind van 10 maanden een vijg in de keel. De kleine was reeds gestikt, toen de dokter kwam. Eenige dagen geleden brandde te Havelte een arbeiderswoning af, jwaarbij inboedel en vee verloren gingen. De eigenaar daarvan had iemand beklaagd, die tengevolge daarvan eenige dagen gevangenisstraf heeft ondergaan. Men beweert nu dat die persoou, uit wraak, terwijl de bewoner afwezig was, het huisje is binuengedrongen, eenige meubelstukken stuk- en een geit half doodge- slageu, een aanwezigen houd doodgeschoten en daarna den boel in brand gestoken heeft. De verdachte is reeds gearresteerd en gevankelijk naar Assen vervoerd. In de eergisteren gehouden vergadering van den Amsterdamschen gemeenteraad, kwam een adres ter tafel van de Nederl. Vereenigiug tot Behartiging der belangen van Kermisvakgenooteu, houdende verzoek de kermis weder in te voeren. Zonder discussie werd er afwijzend op beschikt. Te Goirle, onder Tilburg, had Dinsdagavond weder een vechtpartij plaats met treurigen afloop. Zekere V. Hooren werd door B. met een bijl zoo- danig op het hoofd geslagen, dat hij bewusteloos weggedragen moest worden. De dader is gearres- steerd. H. is niet buiten gevaar. Door een loterijvereeniging te Schiedam is een gedeelte van de f 100,000 getrokken. Elk lid werd f 950 uitgekeerd. Een aardig buiten- kansje, als men bedenkt, dat onder de gelukkigen, alien werklieden, vaders waren van 4, 5 en 6 kinderen en een paartje, dat zes weken geleden getrouwd is. Gemeenteraad van Ter Neuzen. 362ste ST AATSLOTERIJ. ZEETIJUINGEN. Van 7 tot en met 8 Febr. Van 7 tot en met 8 Febr. werden langs de Oostsluizen alhier 22 binnenvaartuigen op- en 26 afgeschut; door de Wests!. 3 op- en 1 af geschut. VAN DE VAN Vergadering van Donderdag 8 Februari 1900. Voorzitter de heer J. A. P. Geill, bnrgemeester. Aanwezig de heeren Moes. Van den Hoek, De Peijter, Harte, Van der Hooft, De Koeijer, Grenu, Dees en Van de Velde. Afwezig de heeren Wieland, Visser, Van IJsselsteijn en Van der Moer. De Voorzitter opent de vergadering, waarna de secretaris leest de notulen der voorgaande. De Voorzitter maakt aanmerking op de redactie van een drietal wijzigingen in de belastingverordeningen, die niet zijn overeenkorastig de redactie door den Raad goedgekeurd en aan Ged. Staten ter goedkeuring ingezonden. Besloten wordt de genoemde punten te wijzigen en wor den de notulen hierna goedgekeurd. Verder merkt de Voorzitter op dat de notulen nog aan- merkelijk kunnen bekort worden, nu er een verslag gedrukt wordt, en de notulen geen discussie's behoeven weer te geven, doch alleen de verhandelde punten en genomen besluiten. De heer Moes is het daarmee eens. De prijs waarvoor het officieel verslag van het verhandelde in de raadsvergaderingen voor het publiek zal worden ver- krijgbaar gesteld, zal nader worden bepaald. Daarna komt aehtereenvolgens aan de orde 1. Ingekomen stukken. a. Een schrijven van den heer Visser, dat hij door ambts- bezigheden verhinderd is de vergadering van heden bij te wonen. b. Brief van Ged. Staten. waarbij de begrooting voor 1900 met eenige opmerkingen wordt teruggezonden, met verzoek tot wijziging. De Voorzitter geeft inlichting over deze punten, van ondergeschikt belang, waarna tot de verlangde wijziging wordt besloten. c. Een adres namens de commissie voor de doortrekking van het verwaarloosde Kanaal Hulst—Axelsche-Sassing, be- staande uit leden van de gemeenteraden te Axel en Hulst, waarin verzocht wordt 'tzij door een zelfstandig (gezegeld) adres, 't zij door een adres van adhaesie, aan het bekende adres door den heer Mr. J. G. van Deinse gezonden aan den Minister van Waterstaat, Handel en Nijverheid, (van welk adres een afdruk wordt aangeboden) te steunen de pogingen die aangewend worden om te verkrijgen dat voor Staatsrekening zoodanige verbreedingfen verdieping van boven- genoemd kanaal worde ontworpen en tot stand gebracht, dat het voor de kleine binnenvaart bruikbaarfwordt. De VoorzitterHet Dag. Best, wenscht in dezen geen direct voorstel te doen, maar de beslissing aan den Raad over te laten. Er zal voorzeker veel voor dat adres gevoeld worden en het is een onderwerp van zoer veel belang, waarom het niet ondienstig is, daarover verschillende meeningen te hooren. Daaruit kan men dan tot' eene beslissing komen wat vanwege Ter Neuzen in deze behoort te worden gedaan. De heer MoesIk zou wenschen dat aan het adres ad haesie werd verleend het is wel geen direct belang voor Ter Neuzen, maar toch voor onze streek, waarom ik'de pogingen zon willen steunen. De Voorzitter: Het adres van den heer Mr. Van Deinse is door vermelding in de locale bladen genoegzaam bekend, en kunnen dus verdere beschouwingen daarover wel achter- wege blijven. We zullen dus in stemming brengen het voorstel van den heer Moes om adhaesie te betuigen. Dit voorstel wordt met algemeene stemmen aangenomen. (1. Een brief van Ged. Staten waarbij den Raad wordt bericht dat de goedkeuring van hun college niet noodig is op een raadsbesluit tot uitzetting van kasgeld, maar dat de begrooting met het oog daarop dient gewijzigd te worden en zij het besluit tot wijziging inwachten. Aangenomen voor kennisgeving. e. De Voorzitter Thans zal nog noodig zijn te benoemen een plaatsvervangend lid voor het stembureau in het eerste stemdistrict, voor de morgen te houden stemming, daar de plaatsvervanger de heer De Jonge niet aan de werkzaamheden kan deelnemen, als zijnde bij deze stemming zelf partij. De heer Van IJsselsteijn komt ter vergadering. Bij stemming wordt met 8 stemmen benoemd de heer Van IJsselsteijn de heeren Harte en Dees verkregen ieder 1 stem. De heer Van IJsselsteijn neemt de benoeming aan. 3. Wijzigingen politieverordening. Ingekomen is een brief van Ged. Staten d.d. 27 Jan., waarbij wordt teruggezonden de verordening tot handhaving van orde en veiligheid op openbare wegen en wateren, wanrvan zij volgens een vroeger bericht verschillende artikelen aan den Minister van Binnenlandsche zaken ter vernietiging door H. M. de Koningin hadden voorgedragen, bonevens de daar over met Z.Exc. gewisselde stukken. De Minister van Binnenlandsche zaken heeft bij schrijven van 25 Jan. 1.1. geantwoord, zich te knnnen vereenigen met de bezwaren van Ged. Staten tegen de artt. 5, 9, 105, c,f, 19, 30, 41, 426, 436, c, 45a, 6 en 48. Ten aanzien van art. 2 merkt Z.Exc. op dat z. i. geen overwegend bezwaar rijst tegen de daar aan Burg, en Weth. gegeven bevoegdheid. Uit den aard der zaak zullen Burg, en Weth. zich moeten onthouden van voorschriften die in strijd zijn met het prov. reglement. De mogelijkheid dat zij dat niet zullen doen, acht hij geen grond voor vernietiging. Art. 34a behelst slechts een niet ongeoorloofde aanvulling van art. 100 van het prov. wegen reglement. Art. 52. De bevoegdheid van den Raad ten deze, moet z. i. beoordeeld worden naar de omstandigheid, of het be- paalde onderwerp, dat hij regelt, reeds door den wetgever of door de Provinciale Staten geregeld is. Dat is hier blijkbaar niet het geval, daar men niet kan aannemen, dat het prov. reglement bedoelt het rijtuigverkeer in het. algemeen op deze wegen te regelen. Art. 5765. Gelijke opmerking geldt ook hier, als ten opziehte van art. 52 is gemaakt. Indien de Provinciale Staten aan het prov. reglement de atrekking hadden willen geven, die Ged. Staten daaraan toekennen, dan hadden de Staten daarin moeten bepalen, dat het wielrijden op bedoelde wegen geheel vrij zou zijn, behoudens het in acht nemen van de voorschriften in het prov. reglement opgenomen. De Voorzitter: De verordening kan zeer zeker nietgelden voor gevallen waarin reeds andere wetten voorzien, of daar waar de regeling aan andere autoriteiten toekomt. Nu gelden de voorschriften van het provinciaal reglement alleen voor de wegen buiten de kom, of voor wegen binnen de kom die eeu hoofdverbinding met andere gemeenten daarstellen, m. a. w. dit reglement geldt alleen voor de wegen die op den ligger der wegen en voetpaden voorkomen, doch voor de straten of wegen daar buiten vallende, zijn toch ook voorschriften noodig. Men zou toch moeilijk kunnen gedoogen dat b. v. in de Tholensstreat (die niet onder het prov. reglement valt) krengen of vuil zoo maar worden neergeworpen. Zoo is ook reeds bij de concept-verordening door kant- teekeningen de aandacht gevestigd op artikelen, bepalingen bevattende overeenkomende met die van het Wetboek van Strafrecht, doch ook weer niet zoo geregeld als dit hier noodig is. Om echter aan de bezwaren tegemoet te komen stellen Burg, en Weth. voor een nieuw artikel op te nemen, lnidende »De voorschriften dezer verordening gelden niet voor ge vallen waarin reeds op andere wijze door wetten of reglementen is voorzien." Zoodat dan, wanneer in een geval reeds door een anderen wetgever is voorzien, de voorschriften van ons niet kunnen geldendat zou ook in strijd zijn met de Gemeenlewet, die zegt dat de gemeentewetgever niet mag treden in de rechten van andere autoriteiten. Ik zou aan de voorgestelde bepaling nog de volgende toelichting willen toevoegen Zoo b. v. zijn de voorschriften in art. 5, 105, c, f, 19,80, 41, 425, 435, c, 45a, 5 en 48 niet geldig, voor de straten, wegen enz., welke gerekend worden te behooren onder die, waaromtrent in het reglement op de wegen en voetpaden in Zeeland reeds voorschriften zijn gegeven (vastgesteld 19 Nov. 1886, gewijzigd 6 Juli 1894, 12 Juli 1895 en 14 Juli 1898). Eveneens is dat het geval met het voorgeschrevene in art.9, voor zooverre het reglement op de tramwegen in Zeeland daarin voorziet (vastgesteld 19 Nov. 1888). Met algemeene stemmen wordt de toevoeging aan de ver ordening goedgekeurd. 3. Wijziging ligger wegen. De Voorzitter deelt mede dat is ingekomen een adres van de directie der op te richten staalfabriek in den Oud-Zeve- naarpolder, waarbij wordt te keunen gegeven dat in de eigendommen der vennootschap, alwaar de inrichting zal daargesteld worden, is gelegen een gedeelte van den in den ligger der wegen en voetpaden in de gemeente Ter Neuzen onder n°. 44 voorkomende Oud-Zevenaarpolderstraat n°. Ill, dat h. i. voor den publieken dienst voor het vervolg zal kunnen worden gemist, en wat aan de stichting en inrichting der gebouwen in den weg is. Adressante verzoekt met hat oog daarop den Raad bovenbedoeld wegsgedeelte van den ligger der wegen en voetpaden af te voeren. Naar aanleiding hiervan deelt de Voorzitter mede dat door Burg, en Weth. aan Ged. Staten wijziging van den ligger der wegen was verzocht, doch dit college heeft geantwoord dat met inachtneming der daarop van toepassing zijnde voorschriften de Raad eerst een besluit moet nemen om den bedoelden weg van den ligger der wegen af te voeren. Eerst moeten Burg, en Weth. dus bij advertentie bekend maken dat het voornemen bestaat den weg van den ligger der wegen af te voeren en een termijn stellen van een maand, gedurende welken tijd de stukken moeten ter inzave liggen, en om belanghebbenden in de gelegenheid te stellen moge- lijke bezwaren tegen de opheffing van den weg in te brengen. Spreker stelt daaroin voor dat de Raad zal besluiten dat Burg, en Weth. voornoemde handoling kunnen doen. Dit wordt met algemeene stemmen goedgevonden. ■4. Adres inspecteur van politie schadevergoeding uniform- Heeding. Ingekomen is een adres van Cornelis Klaassen, inspecteur van politie, waarin deze te kennen geeft in den laten avond van 19 Dec. jl. zich genoodzaakt te hebben gezien twee Engelsche zeelieden, die dronken waren en de orde ver- stoorden, over te brengen in het arrestantenlokaal. Bij die gelegenheid werd hem door een dier personen een uniform broek en jas kapot getrokken, waardoor adressant een schade leed van f 9,75. Weshalve hij zich beleefd tot den ge meenteraad weudt, met verzoek dat door den Raad zal worden bepaald dat hem die schade van gemeentewege zal worden vergoed. De Voorzitter deelt mede, dat die arrestatie nog al wat voeten in de aarde heeft gehad. Het is natuurlijk voor de politie onaangenaam wanneer hun boeltje op zoo'n manier wordt verscheurd en daar het hier een zeeman betrof, die vertrokken is, was er op den man zelf geen verhaal. Met het oog daarop stelt het Dag. Best voor het verzoek in te willigen. De heer Van IJsselsteijn: Ik zou het ook willen geven. Het voorstel van het Dag. Best, tot inwilliging van het verzoek van adressant wordt met algemeene stemmen aan genomen. 5. Wijziging gemeente-begrootingen 1899 en 1900. De Voorzitter stelt voor deze begrootingen te wijzigen met het oog op de waarborgsom, ad /3000, gestori door de Industrieele Maatschappij. waarvoor ook onder de uitgaven in de begrooting voor 1899 een post van /ll,33J en in die voor 1900 een van 120 moet worden opgenomen voor betaling der rente ad 4 pet., terwijl in de begrooting voor 1900 onder de ontvangsten een post van f 75 moet worden opgenomen, als rente van uitgezet kasgeld. Verder moet nog beschikt worden op de onvoorziene uitgaven voor 1899 voor een bedrag van f 18,60. vergoeding aan D. Tolhoek wegens buitengewone bode-diensten per velocipede. Z. h. s. worden deze wijzigingen goedgekeurd. G. Omvraag. it. De heer Dees Ja, de heer Visser is nu niet aanwezig, maar anders had ik willen vragen hoe het staat met zijn voorstel tot regeling van schoolgelden. De behandeling is destijds aangehouden in afwachting van de nadere voorstellen, maar ik begrijp niet waardoor de inzending van dat voorstel nu zooveel vertraging ondervindt. Ik zou daarom bf den heer Visserjwillen aansporen zijn voorstel in te zenden, bf voort- gaan met de andere voorstellen, waarmede ik mij over het algemeen trouwens wel kon vereenigen. De heer Moes Ik heb mijn nader voorstel den 2 Januari ingezonden. De Voorzitter De heer Visser zal door lezing van het verslag met het hier gesprokene wel bekend worden, en misschien naar aanleiding daarvan wel met zijn voorstel te voorschijn komen. b. De heer Dees Dan wilde ik ook nog vragen hoe het staat met de teleioon te Sluiskilof u mijnheer de Voor zitter, daaromtrent iets weet. De Voorzitter deelt mede dat van de zijde van het ge- meentebestuur het noodige is gedaan en men in afwachting is van nader bericht. Aan het voor telefoonkamer aange- wezen lokaal werden door den inspecteur der posterijen en telegrafie nog eenige veranderingen noodig geacht, die voor gemeenterekening zouden moeten aangebracht worden. De vorige week deelde Risseeuw, de benoemde telefonist, mede, dat hij geloofde dat er voortgang in de zaak was, dat er pas weer een opzichter bij hem naar de lokaliteit was komen kijken, en er naar hij meende, reeds materialen waren aan- gekomen. Het gemeentebestuur wacht dus nog op nadere mededeelingen omtrent de aan het lokaal noodig geachte veranderingen. De heer Van den Hoek acht het gewenseht dat de Raad Burg, en Weth. reeds thans machtigt tot het uitvoeren van dat werk, opdat er terstond na het ontvangen van bericht mee begonnen zou kunnen worden en er anders weer tijd overheen loopt als men eene raads vergadering moet afwachten. De Voorzitter stemt met de wenschelijkheid van dat voorstel inde kosten kunnen nog niet opgegeven worden, aangezien men nog niet juiut weet wat er gedaan moet worden, maar hoog zullen die kosten toch niet zijn. Met algemeene stemmen worden Burg, en Weth. gemachtigd de noodige veranderingen aan het telefoonlokaal aan te brengen. 7 Reclames Hoofdelijken Omslag. De Voorzitter schorst de openbare vergadering, die overgaat in eene met gesloten deuren. Bij het weder openbaar worden der zitting deelt de Voor zitter mede dat op de reclames tegen den hoofdelijken omslag de volgende beschikkingen zijn genomen J. H. H. Gunther Mohr teruggebracht naar de klasse van 2500 en A. L. Roest Jz. teruggebracht naar de klasse van 1000. De Voorzitter sluit hierna de vergadering. Trekking van Woensdng 7 Februari 1900. 5de klasse. 15de lijst. Prijzen van f 100 en daarboven. No. 7933 f 1500. No. 7010 9018 10986 11464 12906 1000 No. 1061 1625 2650 6506 400. No. 93 3781 7475 7877 9685 12472 13163 14182 19236 6200 No. 562 1579 4401 8392 11689 14085 14555 16060 18218 19801 19979 100. Prijzen van 70. 123 2690 4722 7028 9542 11310 14168 17019 18599 191 2713 4853 7238 9588 11326 14219 17052 18683 361 2717 4857 7298 9848 11332 14269 17156 18689 403 2745 4862 7351 9364 11362 14417 17238 18813 698 3076 4995 7381 9899 11376 14641 17354 18854 709 3093 5012 7398 9917 11562 14725 17355 19015 723 8194 5038 7425 9979 11566 14935 17388 19116 1019 3202 5129 7443 10002 11625 15113 17399 19141 1049 3252 5175 7451 10105 11827 15216 17459 19176 1127 3315 5211 7551 10162 11844 15282 17486 19242 1123 3415 5348 7602 10165 11912 15881 17545 19295 1132 3516 5388 7859 10216 11970 15931 17621 19309 1148 3555 5576 7885 10252 12059 15960 17675 19383 1241 3596 5627 7902 10284 12074 16004 17702 19455 1246 3597 5664 8183 10372 12083 16183 17722 19472 1300 3623 5681 8189 10414 12165 16227 17790 19649 1322 3655 5747 8293 10469 12453 16296 17819 19680 1387 3905 5861 8333 10614 12588 16307 17830 19757 1419 3910 5919 3437 10660 12779 16353 17904 19891 1584 3975 5968 8485 10674 12780 16456 17955 20049 1602 4034 6289 8563 10677 13219 16544 18075 20145 1636 4043 6372 8708 10707 13223 16560 18143 20169 1940 4174 6528 8869 10946 13283 16597 18192 20269 2312 4220 6545 8948 10947 13420 16661 18202 20327 2329 4263 6571 9140 10973 13640 16692 18232 20405 2416 4357 6602 9116 10979 13652 16836 18300 20415 2419 4387 6708 9179 11015 13673 16980 18308 20510 2567 4479 6860 9424 11064 13911 16991 18394 20538 2578 45"4 6864 9429 11105 13979 17010 18401 20818 2590 4663 6971 9486 11164 14091 Trekking van Donderdag 8 Februari. 1900. 5e klasse. 16e lijst. Prjjzen van f 100 en daarboven. No. 14538 31,000. No. 10161 10.000. No. 5941 7112 13804 /1000. No. 3525 9137 20316 f 400. No. 6640 20587 200. No. 2097 4818 5734 5837 6090 6192 14059 16048 16309 17174 20051 Prijzen van f 70. 76 2862 4790 6589 8381 10582 1383 4 16273 18660 235 2932 4967 6666 8423 10662 13871 16417 18775 304 2987 5048 6780 8462 10668 14392 16516 18954 528 3047 5140 7000 8502 10662 14406 16529 18974 809 3063 5150 7095 8509 10980 14510 10576 19120 1006 3084 5160 7161 8524 11078 14566 16631 19155 1078 3132 5177 7219 8526 11203 14606 16747 19227 1165 3267 5269 7223 8767 11246 14704 16847 19280 1321 3275 5273 7256 8824 11425 14719 17093 19356 1409 3326 5326 7335 8821 11452 14748 17189 19408 1682 3384 5357 7453 8822 11507 14782 17333 19512 1816 3390 5382 7461 8859 11597 14853 17539 19546 1857 3450 5498 7522 9028 11590 14940 17570 19688 1976 3614 5593 7534 9122 12212 14998 17673 19699 2015 3651 5600 7550 9187 12224 15133 17684 19783 2139 3741 5626 7555 9218 12393 15152 17690 19343 2217 3775 5630 7571 9293 12494 15317 17746 20136 2236 3798 5696 7639 9351 12617 15361 17811 20194 2276 3816 5707 7746 9382 12733 15484 17831 20242 2362 3907 5883 7800 9518 12879 16565 17950 20245 2386 4117 5936 7812 9555 13073 15634 17984 2029.3 2459 4214 5975 7940 9584 13113 15777 18006 20551 2500 4262 5978 1957 9951 13124 15813 18068 20552 2522 4469 6120 8094 9972 13238 15814 18090 20612 2624 4476 6223 8181 10150 13330 15977 18110 20699 2675 4483 6325 8317 10362 13394 16111 18353 20909 2724 4565 6485 8319 10475 13427 16222 18392 20940 2860 4570 6496 8367 10574 13806 16229 18448 20985 VLAG. NAAM. M Van en naar. Lading. Voor Ter 1'euzen I Eng. 8.8. Golfer Eng. barge Theodora Eng. s.s. Faraday idem Ann Webster Eng. barge Centaur Eng 3m.sch. Olive Branch Eng. s.s. Hailing Eng. barge Queen Mab Eng. s.s. Golfer Belg. s.s. Helana Grisar Woui Eng. s.s. Abbotsford Duits. s.s. Fohr Eng. s.s. Isle of Dursy idem Ibis idem Sea Gull Deens. s.s. Volmer Eng. s.s. Truro Van (sent 1 Russ. s.s. Finanz Minister Witte Eng. s.s. Sea Serpent idem Sir Walter Raleigh Eng. barge Zenobia Eng. s.s. Astrologer Zweed. s.s. Adolf 1066 Londen ledig 238 Yarmouth ijzer 2525 New-Castle stukg. 2241 Londen idem 215 idem ijzer leuzen 334 Ipswich phosph. 2199 Londeu stukg. 273 idem phosph. 1066 idem macadam 3869 Cardiff ledig (■rent i 2979 Leith stukg. 2212 Calmar hout 2540 Goole stukg. 3378 Manchester idem 2762 Londen idem 4290 Riga vl. hout 2366 Hull stukg. ledig stukg. ledig aardupp. stukg. ledig 3324 Sunderland 2553 Londen 5290 New-Castle 238 Portsmouth 2580 Leith 2415 Blyth

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1900 | | pagina 5