1 A lgemeen Nienws- en Advertentieblad voor Seeuwseh-Ylaandereii Dinsdag 6 Februari 1900. No. 3877. bemeenteraab. mZSRSLIJSTM. Engeland en de Z.-A. Republiek. 37 40e Jaargan?. aanbesteden: A.BONNEMENT: Per drie maanden binnen Ter Neuzen 1,—. Franco per postVoor Nederland 1,10. Voor Belgie 1,40. Voor Amerika 1,82* Men abonneert zich bij alle Boekhandelaars, Postdirecteuren en Brieven- bushonders. A.DVERTENTIEN: Van 1 tot 4 regels 0,40. Voor elken regel meer 0,10. Bij directe opgaaf van driemaal plaatsing derzelfde advertentie wordt de prijs slechts tweemaal berekend. Grootere letters worden naar plaatsruimte berekend. Inzending van advertentiSn v6or 3 uren op den dag der uitgave. FKUILLKTON. door J. T. 15) Timothy bleef een oogenblik ontsteld stil slaan, doch bemerkte weldra, dat de beweging van Ward niet hem gold, maar dat hij zijn blik onafge- wend gericht hield op een huis, dat er zoo on heilspellend uitzag, dat hij zich niet meer over de handeliugen van den ruiter verbaasde. Op een eft'en stuk land, gelegen op het kruispunt van drie straten, gaf dat huis met zijn grooten gevel den indruk een logement te zijn; maar uit de met mos begroeide schoorsteenen steeg geen rook op. Ook was er door de gesloten rarnen en deuren geen teeken vau leven te bespeuren. Ook op George Ward scheeu het verlaten uit- zicht van het huis een bevreemdenden indruk te inaken, want hij borg zijn pistool weer weg en reed langzaam verder. Evans besloot tusschen de boomen door tedringen eu van daar uit de terugkomst van Ward af te wachten. Hij steeg daarom vlug af, bond zijn paard aan een boom vast en bleef op een plek staan, waar hij niet kon worden opgemerkt en vanwaar hij Ward wel kon zien. Een paar minuten liter reed Ward hem voorbij; hij zag er bedroefd, maar vast beraden uit. Hij reed langzaam naar het groote gebouw toe en klopte er met zijn rijzweep tegen aan zonder af te stijgen. Toen er geen antwoord kwam, trachtte hii de deur te opeuendoch zij was gesloten daarop reed hij out het huis heen, klopte nog eens op de voordeur, eu het nuttelooze zijner pogin- gen inzieiide, trok hij zich eiudelijk terug en aan- vaarde tot groote verbazing van de detective weer de reis naar Melville. Dat verlaten logement was dus het doel geweest van de lauge eu moeilijke reis van George Ward 1 Timothy begreep er niets van hij verliet haastig zijn schuilhoek en deed nu ook de ronde om het huis, in de hoop iets te zullen ontdekken, dat aan de aandacht van Ward was ontsnapt. Doch te vergeefs hij was dan ook op het punt om het voorbeeld van Ward te volgen en weg te gaan, toen een troepje kinderen met schoolboeken in de hand den krubweg afkwameu. Hij ging naar de kinderen toe en vroeg hun aan wien dat verlaten huis toebehoorde. „Och, weet u dat niet?" riep een jongen luid uit, ,/hier hebben die twee slechte mannen gewoond, die het geld gestolen hebben uit de Rutland-bank men heeft ze gevangeu genomen, maar ze zijn weer ontvlucht, en Een klein meisje trok den jongen op dat oogen blik zoo hard aan zijn arm, dat hij verschrikt opkeek, Evans een oogenblik met open mond aanzag en het toen met het meisje op een loopen zette. De andere kinderen volgden hen. Evans was een en al verbazing. Dat verlaten huis was dus het eigendom van de beruchte Gardner's, die door het geheele rijk gezocht werden Hij durfde zijne ooren haast niet te vertrouwen. Hij bekeek het huis nog eens. Wat kwam het hem nu geheel anders voor! Wat zag het er akelig en onheilspellend uit en wat een geheim- De verschillende modellen II tot en met X voor de aangiften zijn GRATIS verkrijgbaar ter gemeente-secretarie. gemeente Zaamslag", kunnen ingeleverd worden tot op het oogenblik der besteding. Zaamslag, 2 Februari 1900. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. BARENDREGT Az., Voorzitter. P. J. WORTMAN, Secretaris. Burgemeester en Wethouders van ZAAMSLAG zullen op Dinsdag, 20 Februari 1900, voormiddag 10 uur, in het gemeentehuis, in het openbaar en bij enkele inschrijving De levering, vrij op den wal aan de haven aan den Kleine Huissenspolder en op keur, van 740 Ms- Prixisische (iTMX I metende 16 c. M. Levering voor 1 Juli 1900. Haven- of kaai- geld is niet verschuldigd. Biljetten in gesloten couvert, waarop „Grind mmmarnmsBsmi-J.sbbww1 zinnig waas hing er over die gesloten vensters en deuren Op een van de deuren was met rood krijt een kruis geteekend, dat den vreemdeling onheilspellend aanstaarde. Zelfs de oude pijn- boom, die voor bet huis stond eu in den scher- pen Oostenwind geheimzinnig zuchtte en steunde scbeen bekend te zijn met al die vreeselijke ge- heimen. Afschuwelijke misdaden schenen overal hunne sporen achtergelaten te hebbenop den uitge- holden drempel was een groote donkere vlek. Zou dat misschien bloed geweest zijn Plotseling schoot Evans de gedachte door het hoofd, wat toch George Ward, de vertegenwoor- diger van eene der oudste families uit het land, in dat moordenaarshol zou gezocht hebben. Voor welk duister geheim stond hij hier Hij begreep evenwel, dat hier niemand was, die hem antwoord kon geven op die vraag, en dat hij voor het oogenblik niets beters kon doen dan zich op de eene of andere wijze toegang te verschaffen tot het huis. Want nu hij wist, wie daar gewoond hadden, moest hij trachten het van binnen te zien te krijgen. De schoolkinderen waren verdwenen en op de verschillende wegen was geen sterveling te zien er was dus niemand in de nabijheid, die getuige kon zijn van zijn waagstuk of die hem daarin storen kon. Zijn plan was spoedig vastgesteldhij wilde in den ouden boom klimmeu en zich toegang verschaffen door een geopend dakvenster, dat hij achter de dennenaalden zag. Hij deed zijn rok uit, en kort daarna was hij bij het dakvenster nadat hij een oogenblik boven in den booom ge- Als het waar is, wat de //Petit Temps" meldt, dat lord Roberts 90,000 man militie eu reserve heeft aangevraagd, dan zullen we de eerste weken wel geen oorlogsnieuws uit Zuid-Afrika vernemen, want dan gevoell hij zich blijkbaar te zwak om iets van beteekenis te doen. In Engeland is men onverwijld aan't mobiliseeren gegaan de 8e divisie, die eerst voor de veiligheid in't land zou blijven, zal er misschien aan moeten gelooven, maar waar het restje vandaan moet komen, is niet duidelijk. Egypte is reeds bijua geheel vau Europeesihe troepen ontbloot en de inlandsche militairen zijn opgestookt en beginnen te muiten, nu de sterke vuist van Kitchener het land niet meer dreigt. Troepen uit Indie mogen niet gebruikt worden. Balfour heeft in het Britsche Lagerhuis nog eens uitdrukkelijk verkiaard, dat de regeering geen Indische troepen in Zuid-Afrika zou gebruiken, hetgeen echter niet zeggen wilde, dat die troepen ongebruikt zouden blijven, als een Europeesche mogendheid Indie aanviel. Waar zal Engeland dus nog 90,000 man, laat staan dan soldaten, vandaan halen Toch schijnen de generaals in Zuid-Afrika be- hoefte aan meer troepen te hebben. Methuen heeft een brief aan Horace Cook geschreven, waarin hij schrijft, enkel nog maar op versterkingen te wachten, om Kimberley te ontzetten. De bedoeling zal zijn, //om nogmaals een poging daartoe te wagen". Volgens een telegram uit Kaapstad zou Rhode's I secretaris beproefd hebben, uit Kimberley te ont- suappen, maar is hij door de Boeren gepakt. Uit Mafeking is het laatste nieuws van 27 Januari. De burgemeester seinde toen aan koningin Victoria//Op den honderdsten dag van zijn beleg zendt Mafeking aan Uwe Majesteit de be- tuiging van zijn trouwe aanhankelijkheid en de verzekering, dat het vast besloten blijft, Uwer Majesteits oppermacht over, deze stad te hand- haven." Kolonel Plumer hehoeft zich dus niet te haasten i en dat schijnt hij ook niet van plan. Hij is, rust had, kwam hij met een sprong op den zol- der. Een huivering beving den jongen man. Hoewel hij volstrekt niet angstig was, was er in den hollen echo dien zijn voetstappen aan de vier muren ontlokten, iets, dat zijn bloed in de aderen deed verstijven. Hij was een oogenblik besluiteloos en overwoog of hij zijn onderzoek verder voort zou zetten of dat hij terug zou keeren. Zijne besluiteloosheid duurde evenwel niet lang hij vermande zich en begon rnoedig de taak te volvoeren, die hij zichzelf had opgelegd. Met een enkelen blik had hij het vertrek over- zien, waarin hij zich bevond. Twee of drie stoelen, een verroeste kachel, een hoop gescheurde en be- modderde kleedereu, dat was alles. Hij ging daarom onmiddelijk naar de ladder toe, die hem den eenigen weg aanbood om op een lagere ver- dieping te komen. Hij kwam uit op een overloop, die aan den eenen kant uitliep op eene deur en aan den an- deren kant op een trap. Hij deed de deur open, en bevond zich in een groot, vierkant vertrek, waarvan de groote ledikauten zonder beddegoed, zijne aandacht trokken. Er waren nog meer voorwerpen in het vertrek, als een oud bureau, een schommelstoel en eene tafel. Timothy onderzocht eenige kasten, die in den muur gemaakt warenmaar hij vond niets van eenige beteekenis, en daar hij niets vuriger wenschte dan dit huis zoo spoedig mogelijk te verlaten, ging hij de trap af die hem in het voorgedeelte van het huis bracht. Daar vond hij verscheidene kamers, die hoewel niet geheel onge- j. VAN OK liHDK te Ter Weazen. De Burgemeester der gemeente TER NEUZEN maakt bek.end, datOpenbare Vergadering van den Gemeenteraad is belegd tegen B»oniler«laif den H c- iirnarl 10OIB, des voormiddags ten 10 uren. Ter Neuzen, den 5 Februari 1900. De Burgemeester voornoemd, J. A. P. GEILL. De Burgemeester van TER NEUZEN noodigt de mannelijke inwoners der gemeente uit, die voor of op den 15 Mei 1900 den leeftijd van 25 jaar hebben be- reikt die niet in die gemeente over het voile dienstjaar 1899 zijn 'aangeslagen in de grondbelasting voor een bedrag van minstens 1,—, of naar een of meer der vijt eerste grond- slagen van de personeele belasting, of niet in die gemeente over het voile dienstjaar 1898/99 zijn aangeslagen in de vermogensbelasting of belasting op bedrijfs- en andere m- komsten, en aanspraak widen inaken om geplaatst te worden op de LUST, aanwijzende hen, die tot het kiezen van leden van de Tweede Kamer, van de Provinciate Staten en van den Gemeenteraad bevoegd zijn, v6«r den 15 Februari 1SOO. A. zoo zij in eene andere gemeente zijn aanslagen over het voile dienstjaar 1899 in de grondbelasting (in eene andere gemeente of in meer gemeenten te zanien tot een bedrag in hoofdsom en Rijksopcenten van ten minste /I), of over het voile dienstjaar 1899 naar een of meer der vijf eerste grond- slagen van de personeele belasting of over het voile dienst jaar 1898/99 in de vermogensbelasting, of over het voile dienstjaar 1898/99 in de belasting op bedrijfs- en andere inkomsten, daarvan door overlegging der behoorlijk voor geheel voldaan geteekonde aanslagbiljettcn te doen blijkenj H. overeenkomstig vastgesteld Model no. II en onder overlegging von het aandagbiljet of door den outvanger ge- waarmerkt duplicaat daarvan, eene opgaaf van het bedrag van het aandeel in den aanslag en de noodige bescheiden ten bewijze van' het gemeenschappelijk bezit, aangifte te doen zoo zij als mede-eigenaar over 1899 zijn aangeslagen in de orondbelasting, wegens onroerende goederen eener onverdeelde nalaienschap, mits het aandeel in dien aanslag (hoofdsom en Rijksopcenten) minstens 1 bedraagt en de aanslag ten voile zijn betaald C. overeenkomstig Model III, A aangifte te doen, zoo zij als hoofden van gezinnen of als alleenwonende personen op den 31 Januari 1'900 sedert den 1 Augustus 1899 hebben bewoond krachtens hunr, achtereenvotgens EEN huis, oj ge- deelte van een huis, waarvoor met of zonder bijbehoorenden grond of lokalen en bijgebouwen, niet ter bewoning bestemd, de werkelijke huurprijs per week berekend ten minste heeft bedragen de som voor de gemeente of het gedeelte der ge meente, waar het huis ge egen is, vermeld in de bij de kies- wet gevoegde tabel voor deze gemeente in de kom 1,en het overig deel f 0,80 s weeks) Bij, die verkeerende in gelijk geval als hiervoren sub C is bedoeld reeds op de kiezorslijst van 1899 voor- komt en op 31 Januari 1900 nog hetzelfde huis of gedeelte van een huis bewoont, wordt zonder nadere aangifte op de kiezerslijst voor 1900 geplaatst, tenzij bij eene der voor de kiesbevocgdheid gestelde eischen heett verloren of opgehouden heeft inwoner van deze gemeente te zijn. 11. overeenkomstig Model III, P aangifte te doen, zoo zij als hoofden van gezinnen of als alleenwonende personen, op den 31 Januari 1900 sedert den 1 Augustus 1899 hebben bewoond krachtens huur achtereenvotgens in dezeljde gemeente niet meer dan TWEE huizen of gedeelten van huizm voor elke waarvan met of zonder bijbehoorenden grond of lokalen en bijgebouwen, niet ter bewoning bestemd, de werkelijke huurprijs per week berekend ten minste heeft bedragen de som voor de gemeente of het gedeelte der gemeente, waar het huis is gelegen, vermelu in de bij de kieswet gevoegde tabel {voor deze gemeente in de kom f 1, en het overig e f 0,80 's weeks) E. overeenkomstig Model IV aangifte te doen, zoojij als hoofden van gezinnen of als alleenwonende personen op den 31 Januari 1900 sedert den 1 Augustus 1899 hebben bewoond krachtens eigendom, vruchtgebruik of huur een zelfde vaartuig vein ten minste 24 lcubieke meter Hij, die verkeerende in gelijk geval als hiervoren sub E is bedoeld reeds op de kiezerslijst van 1899 voorkomt en op 31 Januari 1900 nog hetzelfde vaartuig bewoont, wordt zonder nadere aangifte op de kiezerslijst voor 1900 geplaatst, tenzij hij eene der voor de kies- bevoegdheid gestelde eischen heeft verloren of opgehouden heeft inwoner van deze gemeente te zijn. E. overeenkomstig Model V aangifte te doen, zoo zij op den 31 Januari 1900 sedert den 1 Januari 1899 bijden- zelfden persoon, onderneming, openbare of bij zonder e ^e'lmg en dienstbetrekking en als zoodanig over het jaar 1899 een inkomen hebben genoten als voor de gemeente of het gedeelte der gemeente, waar zij wonen is vermeld in debUde kieswet gevoegde tabel {voor deze gemeente J 32o of 275, me i verstande dat bij de berekening van dit inkomen ad 325 of 275 vrije woning oj inwoning als 50 of 25 inkorn geldt, dat vrije kost en inwoning als 225 of J 175 inkoni geldt, en dat enkel vrije kost als 175 of 150 inkomen geldt) Aan hem, die verkeerende in gelijk geval als hierv°™" sub F is bedoeld reeds op de kiezerslijst van 159 J voorkomt, wordt, zoo hij noch in deze gemeente woont door den Burgemeester voor 8 Februari een aangiftebiljet ter invulling toegezonden. overeenkomstig Model PI aangifte te doen zoo zij op den 31 Januari 1900 sedert den 1 Januari 1899 als inwonende zoon in het bedrijf of beroep der ouders wcrkzaum ziin en als zoodanig over het jaar 1899 een inkomen hebben eenoten als voor de gemeente of het gedeelte der gemeente, waar zij wonen, is vermeld in de bij de kieswet gevoegde label {voor deze gemeente als tusschen haakjes bij t is ver meld) Aan hom, die verkeerende in gelijk geval als hier voren sub G is bedoeld reeds op de kiezerslijst van 1890 voorkomt, wordt, zoo hij nog in deze gemeeme woont, door den Burgemeester voor 8 Februari een aangifte biljet ter invulling toegezonden. H. overeenkomstig Model VII aangifte te doen, zoo zij op den 1 Februari 1900 in bet genot zijn van urn door eene OPENBARE instelling verleend pensiom van gelijk bedrag als het inkomen hiervoren onder F en G bedoeld {voor deze gemeente zooals bij F tusschen haakjes is vermeld) Hii, die verkeerende in gelijk geval is hiervoren sub H is bedoeld reeds op de kiezerslijst van 1899 voorkomt, wordt zonder nadere aangifte op de kiezerslijst voor 1900 geplaatst, tenzij hij eene der voor de kiesbeyoegdneid gestelde eischen heeft verloren of opgehouden heeft inwoner van deze gemeente te zijn. I. overeenkomstig Model VIII aangifte te doen, zoo zij zoowel in het geval onder F als onder dat van H verkeeren of zoo zij zoowel in het geval onder G als onder dat van 1 verkeeren, en het noodig is dat ter bereiking van het ver- ci- lie inkomen, het inkomen en pensioen worden samengeteld Aan hem, die verkeerende in gelijk geval als hiervoren sub I is bedoeld reeds op de kiezerslijst van 1899 voor komt wordt, zoo hij nog in deze gemeente woont, door den Burgemeester voor 8 Februari een aangiftebiljet ter invulling toegezonden. J. overeenkomstig Model IX, A aangifte te doen, zoo zij op den 1 Februari 1900 sedert den 1 Februari 1899 den eigendom met recht van vrije besehikking hebben van ten minste f 100 (nomiaal) ingeschreven in de Grootboeken der Nationals Schuld Hij, die verkeerende in gelijk geval als hiervoren sub J is bedoeld reeds op de kiezerslijst van 1899 voorkomt, wordt zonder nadere aangifte op de kiezerslijst voor 1900 geplaatst, tenzij hij eene der voor de kiesbevoegdheid gestelde eischen heeft verloren of opgehouden heeft inwoner van deze gemeente te zijn. 14.. overeenkomstig Model IX, B aangifte te doen, zoo zij op den 1 Februari 1900 sedert den 1 Februari 1899 den eigendom met recht van vrije besehikking hebben van ten minste f 50, ingelegd in de Rijks-postspaarbank Hij, die verkeerende in gelijk geval als hiervoren sub K bedoeld reeds op de kiezerslijst voor 1899 voorkomt, wordt zonder nadere aangifte op de kiezerslijst voor 1800 geplaatst, tenzij hij eene der voor de kiesbevoegdheid gestelde eischen heeft verloren of opgehouden heeft in- woner van deze gemeente te zijn. Ii. overeenkomstig Model X aangifte te doen, zoo zij hebben voldaan aan de eischen van bekwaamheiddoor of krachtens de wet gesteld voor de benoembaarheid tot eemg ambt. voor de vervulling van eenige betrekking of voor de uitoefening van eenig bedrijf of beroep. Hij, die verkeerende in gelijk geval als hiervoren sub L bedoeld reeds op de kiezerslijst van 1899 voorkomt, wordt zonder nadere aangifte op de kiezerslijst voor 1900 geplaatst, tenzij hij eene der voor de kiesbevoegdhrid gestelde eischen heeft verloren of opgehouden heeft inwoner van deze gemeente te zijn. Ter Neuzen, den 31 Januari 1900. De Burgemeester voornoemd, J. A. P. GEILL.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1900 | | pagina 1