Algemeen Nieuws- en Advertentieblad voor Zeeuwscfa-Ylaanderea. m 0 No. 3868. Dinsdag 16 Januari 1900. 40e Jaargana-. IM111 E S E H. Engeland en de Z.-A. Republiek. aanbesteden: Openbare Vergadering ABONNEMENT: Voor Per drie maanden binnen Ter Neuzen 1,—. Franco per post Nederland 1,10. Voor Belgie 1,40. Voor Amerika 1,82*. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaars, Postdirecteuren en Brieven- bushouders. ADVERTENTlEN: Van 1 tot 4 regels 0,40. Voor elken regel meer 0,10. Bij directe opgaaf van driemaal plaatsing derzelfde advertentie wordt de prjjs slechts tweemaal berekend. Grootere letters worden naar plaatsruimte berekend. Inzending van advertentien v6or 3 u.ren op den dag der uitgave. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN zullen op Woensdag, 31 dezer, des namiddags 3 uren, in het openbaar bij enkele inschrijving in 6 perceelen het de van en herstellingen aan Het onderhouden doen vj gebouwen en andere gemeente- eigendommen gedurende 1900. Het bestek ligt van af heden ter lezing op de gemeente-secretarie en is aldaar in afdruk ver- krijgbaar, tegen betaling van 25 cents. Inlichtingen zijn te bekomen bij den gemeente- bouwmeester, door wien plaatselijke aanwijzing zal geschieden in de kom der gemeente op Woens dag 24 dezer, des voormiddags negen uren, te beginnen aan het Raadhuis en te bluiskil op Dinsdag 23 dezer, des voormiddags elf uren. Ter Neuzen, 15 Januari 1900. Burgemeester en Wetnouders voornoemd, J. A. P. GEILL, Burgemeester. J. WISKERKE, Secretaris. FBOILLETON. door J. T. 6) »Gij hoordet mannen in hare kamer sprekeu viel hij haar in de rede. Wanneer w dat „0, het moet wel na middernacht, zoowat om half een geweest zijnik was juist ingeslapen, toen ik door hunne stemmen wakker werd." Maar zeg mij nu eerst eens, waar uw kamer en die van het meisje gelegen zijn." „Zij had eene achterkamer op de derde ver- dieping," zei ze, //mijn kamer ligt aan de straat op dezelfde verdieping." ,/Wie zijt gij eigenlijk vroeg Evans een oogen- blik later. //Welke betrekking bekleedt gij in het huis van den heer Ward ,/Ik ben de huishoudster. Gij weet zeker wel dat mijn mijnheer nog niet getrouwd is „En gij werdt den vorigen nacht wakker door stemmen die uit de kamer van het meisje schenen te komen vroeg hij verder. „Ja eerst dacht ik dat ze uit het huis naast ons kwamen, omdat ik daar dikwijls zoo'n leven hoor, maar spoedig was ik overtuigd dat het ge- sprek in de kamer van het meisje gevoerd werd, wat mij erg verwonderde. Zij is een goed meisje," ging zij met eenen uitdagenden blik voort, //er is geen beter in de geheele stad te vinden. Geen verdenkingen, wat ik u bidden mag „Nu, nu," vergoeilijkte Timothy," ik heb im- Kamer van Koophandel en Fabrieken te Ter Neuzen. raers zij een 16 Januari I960, des namiddags om Dinsdag 7 uur. De Voorzitter, H. C. E. VAN IJSSELSTEIJN. De Secretaris, H. J. VOOREN. De buitengewoon hooge cijfers van de verliezen door de Engelschen bij Ladysmith geleden, die door de //Daily Mail" werden opgegeven, zijn door een officieele lijst van het Britsche departement van oorlog belangrijk gedaald. Het departement geeft op 14 gesneuvelde en 27 gewonde ofiicieren en 135 gesneuvelde en 244 gewonde manschappen. Tot de gesneuvelde officieren behoort luitenant, kolonel Dick Cunyham, van de Gordon Hooglanders, die met Roberts in Afganistan had gevochten de majoors Bowen, van de King's Rifles, Mackworth, van de West Surreys, en Milner Walnutt, van de Gordon Hooglandersen kapitein Lafone, van de Devons. Intusschen bedenke men, dat de eerste opgaven gewoonlijk te laag zijn, gelijk trouwens blijkt uit het cijfer der gewonden, dat in verhouding tot dat der gesneuvelden betrekkelijk gering is. Over de verliezen der Boeren, die de //Daily Mail" man gemakshalve op 2000 schatte een rond cijfer is gemakkelijker te onthouden spreekt het officieele bericht niet. Toch moeten we vreezen, dat ook de verliezen der Boeren ernstig zijn ge weest, omdat zij de aanvallende partij waren en omdat zij geen wapens bezitten voor een gevecht van man tegen man niets gezegd. Ik wil gaarne gelooven dat best meisje is Ga verder De oude vrouw veegde met sidderende hand het zweet van haar voorhoofd. ,/Waar ben ik gebleven? O, ja, ik stond op om eens te kijken wat het was. Ik denk dat het openen van de deur mij verraden heeft, want toen ik haar kamer bereikte was alles doodstil. Ik wachtte een oogenblik en riep haar daarna bij haar nanrnzij antwodrdde mij niet, waarop ik haar nogmaals riep. Nu hoorde ik haar naar de deur toe komen, die ze echter niet ontsloot. ,/Wat is er?" vroeg ze. //O," zei ik, ,/ik dacht dat ik vreemde stemmen op uw kamer hoorde en dat maakle mij ongerust." z/Het zal zeker hij de buren geweest zijn. antwoordde zij. Ik verontschuldigde mij keerde weer naar mijn kamer terug, en hoorde den ganschen nacht niets meer. Toen wij den volgenden morgen te vergeefs op haar wachtten en eindelijk de deur van haar kamer openbraken, vonden wij haar leeg, de vensters stonden open en overal zag men de sporen van eene worst eling. Nu wist ik dat ik mij niet vergist had, dat er mannen in hare kamer geweest waren, toen ik er voorstond en dat zij door hen ontvoerd was** Evans kon zich niet langer bedwingen. z/Denkt gij dan dat de mannen haar uit het venster hebben geworpen riep hij uit. //Gij behoeft mij niet voor krankzinnig aan te zien antwoordde de juffrouw geraakt. jlk weet best wat ik zeg. Er wordt iets aan het achter- huis veranderd zoodat er een ladder tegen het huis staat, die tot de derde verdieping reikt, en door middel van deze ladder moet zij ontvoerd zijn. Zoo en niet anders moet het zich toege- dragen hebben." z/Hm, zij schijnt me tenminste gewillig genoeg geweest te zijn," spotte de nog altijd ongeloovige Timothy. De juffrouw greep nogmaals haar geleider kramp- achtig bij den arm. ,/Geloof dat niethijgde zij, plotseling staan blijvend. //Ik zeg u, wanneer mijn vermoeden juist is en de inbrekers of wie zij zijn mogen haar werkelijk ontvoerden, dan moet zij zooveel doorstaan hebben dat de dood niet lang zal uit- blijven, wanneer zij ten minste nog niet dooc Gij weet niet wat gij zegt. Gij hebt haar nooit gezien. //Was zij mooi vroeg Evans haar tot voort gaan dringend, daar verscheidene voorbijgangers nieuwsgierig naar hen stonden te kijken. Deze vraag scheen haar in verlegenheid te brengen. z/Dat zou ik niet kunnen zeggen," mompelde zij. //Misschien vinden vele menschen haar niet mooi, maar ik vind het wel. Gij weet, smaken verschillen z/Hoe komt het, dat juist gij ons van het ver- dwijnen van het meisje op de hoogte hebt ge bracht Weet Mr. Ward er niets van vorschte Evans uit. »0, zekerhernam zij. //Ik vertelde hem alles bij het ontbijt, maar Mr. Ward interesseerl zich niet bijzonder voor zijn dienstpersoueelal deze zaken laat hij aan mij over." Hij weet dus niet dat gij naar het hoofdbureau van de politie geweest zijt z/Neen, en ik verzoek u ook dringend hem niets Buller heeft, zooals wij zagen, uit Springfield geseind, dat hij den zuidelijkeu oever van de Toegela oezet had. Daaruit maken de Engelsche bladen, waarschijnlijk niet ten oprechte, op, dat lij voorwaarts rukt tegen de rechterflank der Boeren. Daaruit zou dan echter met eenige waar schijnlijk hei d kunnen worden afgeleid, dat het vermelde vermoeden van den Pruisischen oud- officier, als zou Buller een omtrekkende beweging over Weenen maken, onjuist is. We verkeeren echter zeer in't onzekere over Buller's bewegingen, omdat niemand weet, waar Potgietersdrift ligt, dat door Buller bezet is. Vermoedelijk ligt het aan de Toegela, ten westen van Colenso, maar waar precies Het is dus mogelijk, dat Buller daar de rivier over wil steken en het Boerenkamp ten noorden er van wil aanvallen. 't Is ook mogelijk, dat dit slechts een schijnbeweging is, om een omtrekkende beweging te verbergen en die omtrekkende be weging zou dan toch nog tegen de linkerflank van de Boeren, dat is over Weenen, plaats kunnen hebben. De Boeren zijn hierop al lang verdacht. Volgens de ,/Frankf. Ztg." ligt Potgietersdrift aan de kleine Toegela, die zich 13 KM. ten OQsten van Springfield (en dit ligt 29 KM. noord- westelijk van het Engelsche leger bij Frere) met de eigenlijke Toegela vereenigt. De beslissende slag wordt dus verwacht aan de Boven-Toegela, 26 KM. noordwestelijk van Colenso en eveuver zuidwestelijk van Ladysmith. Binnen een paar dagen weten we het natuurlijk, zonder dat we daarom het zonderlinge bericht van de //Morning Leader" behoeven te gelooven, nl. dat lord Roberts>Vn plan van Buller zou goed- gekeurd hebben, om op aanstaanden Maandag een gelijktijdige aanval te doen door Buller, Gaticre en French. Dit zou veel weg hebben van den man, die drie lootjes nam, in de hoop, dat ten minste op een er van een prijsje zou vallen. De troepen van de genoemde generaals hebben hoegenaamd geen gemeenschap met elkaar en er is dus geen enkele reden te bedenken, dat zij iets tegelijk zouden moeten doen. White meldt, dat op 6 en 7 Januari weer acht man zijn overleden aan darmtyphus en dysenterie. De kolonne van kolonel Plumer, bekend door zijn heldhaftige bezetting van Douglas, heeft enkele gewonden gekregen. Wanneer, staat er niet bij in het bericht. Overigens is de toestand niet veranderd. Lord Methuen is volgens het eene blad erg ziek en heeft een kapotte ruggegraat, een ander blad be- daarvan te zeggenhij behoeft er niets van te wetenik zal u de achterdeur binnenlaten," zei de oude vrouw. //Mr. Ward is een man die zich niet met dat soort van dingen bemoeit, en z/Wat zei Mr. Ward vanmorgen, toen gij hem mededeeldet dat het meisje apropos, hoe heet ze toch //LouiseIk noemde haar Lou." ffDat Louise in dezen nacht verdwenen is?" eindigde Timothy zijn zin. z/Niet veel," antwoordde de huishoudster. //Hij zat aan het ontbijt en las de courant. Toen ik het hem vertelde, keek hij even van het blad op, fronste zijn wenkbrauwen en zei dat ik het alleen maar klaar moest spelen, en ik hem er niet mee lastig moest vallen." ,/En toen zweegt gij //Natuurlijk! Mr Ward is er de man niet naar om tweemaal naar dezelfde zaak te luistereu." Evans had geen reden om deze woorden in twijfel te trekkenhij had den heer Ward dik wijls in het openbaar gezien en telkens was hem het ongenaakbare en barsche uiterlijk opgevallen. Wanneer hij in huis ook zoo was, moest het zeker niet gemakkelijk zijn bij hem met zulke herichten aan te komen. Geruimen tijd sprak geen van beiden, daar het levendige straatverkeer het hun bijna onmo- gelijk maakte. Zij naderden intusschen het doel van hun tocht, het stalige gebouw, waarin deze New-Yorker geldaristocraat verblijf hield. De detective wenkte nu den heer Kelly, wien hij verzocht bij de naastbijzijnde deur te wachten teneinde klaar te staan om den heer Clifton te gaan roepen wanneer Evans diens hulp mocht zeMche Dit blmd verschIJiK iinnnilWoenadag- en t riJ.UKav«n.l, ui«Se»onderd op Feea«.l»gen, l.ij <len ■Hgevev J. 19* »«^8» te Ter Iruzen. De Buriremeester der gemeente TER NEUZEN maakt bekend, dat Open bare V e r g a d e r i n g van den Gemeenteraad is belegd tegen I»o«nter«l»s den I* Ja- niiari 1!K»0, des voormiddags ten 10 uren. Ter Neuzen, den 15 Januari 1900. De Burgemeester voornoemd, J. A. P. GEILL. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN maken bekend, dat bij besluit van heeren Gedeputeerde Staten van Zeeland van 6 Januari 1900, N°. 9, 2« Afdeeling aan den heer F. C. O. M. HOMBVCH te Huist vergunning is ver- leend tot het berijden der ten dienste van het algemeen bestemde wegen in Zeeland, niet in onderhoud bij het Rijk, met een motorrijtuig. Daar deze vergunning de eerste van dien aard is, welke wordt verleend. komt hot aan genoemd college van Gedepu teerde Staten wenschelijk voor, om aan de aan die vergun ning verbonden voorwaarden algemeene bekendheid te geven en mitsdien de bovenbedoelde beschikking ter kennis van belanghebbenden te brengen. Die beschikking luidt als volgt Gedeputeerde Staten van Zeeland, beschikkende op hot verzoek van FERNAND CORNEILLE OCTAVE MARY HOMBACH, grondeigenaar en lid der Staten van Zeeland, wonende te Hulst, om vergunning tot het berijden van wegen met een motorrijtuig; gehoord Burgemeester en Wethouders der gemeenten in Zeeland en de onderhoudsplichtigen van de kunstwegen; besluitem krachtens 2 van art. SI bis van het Reglement op de wegen en voetpaden in Zeeland aan den adressant tot weder- opzegging ontheffing te verleenen van hot in 1 van dat artikel bedoelde verbod, en derhalve aan den adressant ver gunning te verleenen tot het berijden der ten dienste van het algemeen bestemde wegen in Zeeland, niet in onderhoud bij het Rijk, met een motorrijtuig, waarvan de grootste lengte 2 Meter en de grootste breedte 1,25 Meter bedraagt en welks motor gedreven wordt met gazoline, onder de volgende voorwaarden witte zwarten 1°. Aan het rijtuig moet m #wapte cyfers op witten grond het volgnummer K A aan de voor- en aan de achterzijde duidelijk zichtbaar zijn aangebracht. De letter cn het cijfer moeten lang en breed zijn respectievelijk 12 en 6 c. M. Tusschen zons-ondergang en zons-opgang moeten letter en cijfer aan de voorzijde holder verlicht zijn. Wederzijds het rijtuig moet tusschen zons-ondergang en zons-opgang een helder licht gevende lantaarn zijn aan gebracht, waarvan het licht vooruit en 2ijwaarts goed zicht baar is. 3°. Het rijtnig moet voorzien zijn van eene inrictiting, waardoor het zoo noodig elk oogenblik van voile vaart binnen een afstand van 10 M. tot stilstand kan worden gebracht. 4°. Het rijtuig moet voorzien zijn van een bel of hoorn waarmede een tot op een afstand van 100 M. goed hoorbaar geluidsignaal kan worden gegeven. 5°. De snelheid mag nimmer meer bedragen dan 20 K. M. in het uur, behoudens het navolgende Bij het afgaan van hellingen, nabij of in bochten van wegen, nabij of in bebouwde kommen, bij het kruisen of oversteken van wegen, over bruggen of langs gebouwen, welke onmid- delijk aan den weg staan, mag met geen grootere snelheid worden gereden dan 8 K. M. in hei uur. Bij mist mag laatstgenoemde snelheid op geen wegvak overschreden worden. Overigens moet, naar mate van de omstandigheden, de snelheid worden verminderd telkens als de veiligheid van het verkeer zulks vordert. 6°. Bij het ontmoeten of inhalen van paarden of langs den weg gedreven of geleid vee, moet de bestuurder van het rijtuig de snelheid verminderen of stoppen, zoodra hij bemerkt, dat de dieren onrustig worden of de geleider of bestuurder der dieren een waarschuwend teeken geeft. Voorts behoort alles te worden vermeden, wat het schrikken der dieren tot gevolg zou kunnen hebben. 7°. De bestuurder van het rijtuig is verplicht, tijdig met de bel of den hoorn een duidelijk signaal te geven bij het achteroprijden van rijtuigen of personen, van losse. aangespannen of bereden paarden of van vee bij het naderen van kruis overwegen, u:i bruggen in het algemeen telkens wanneer dit in het belang der veiligheid van het verkeer langs een weg gevorderd wordt. 8°. Voor het overige moeten bij het rijden de voor het gewone verkeer bestaande bepalingen of geldende gebruiken worden gevolgd. 9°. Het rijtuig mag niet gebezigd worden tot het trekken van andere rij- of voertuigen. 10°. De voorwaarden van deze beschikking, welke steeds in het rijtuig aanwezig moet zijn, kunnen te alien tijde worden gewijzigd of aangevuld. Wanneer de vergunning moet worden ingetrokken, gewijzigd of aangevuld, is de houder daarvan verplicht, deze beschikking op eerste aanschrijving binnen vier dagen aan Gedeputeerde Staten terug te zenden. Middelburg, 6 Januari 1900. Gedeputeerde Staten voornoemd, ROEST, Voorzitter. W. POLMAN KRUSEMAN, Griffier. Ter Neuzen, 15 Januari 1900. Burgemeester en Wethouders van Ter Neuzen, J. A. P. GEILL, Burgemeester. J. WISKERKE, Secretaris. bij bochten of bij 9"

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1900 | | pagina 1