Telegrafische berichtan. Gemengde berichten. TER NEUZEN, 27 December 1899. In de op Donderdag a. des voormiddags te 10 uren, te houden openbare vergadering van den gemeenteraad alhier, komen de volgende punten in behandeling Ingekomen stukkenYrijstellingen brandweer. De tooneelvereeniging ,/Vooruitgang is ons streven" gaf Maandag en Dinsdag ten aanhoore van een voile zaal, de aangekondigde uitvoering op de bovenzaal van het //Hotel de Commerce, nadat reeds den avond te voien de generale repetitie door een talrijk publiek was bijgewoond. De vereeniging had een welverdiend succes met de opvoering van het tooneelspel ,/John, de klok- luider van de St. Pauluskerk," dat iederen avond ten zeerste de aandacht van het publiek boeide. Alles werkte dan ook mede om een geed geheel te verkrijgen. Fraaie costumeering, net decoratief en dilettanten die flink hun best deden om te geven wat ze geven konden. Het valt niet te ontkennen dat de vereeniging voor de opvoering van een dergelijk stnk flinke krachten verloren heeft, maar de nieuwelingen zullen bij een ernstig willen het op dat gebied zeker ook verder brengen. De oude krachten handhaafden hunne reputatie. De vaudeville met zang, //De broek van Ma homet" werd vlug en accuraat afgespeeld, en leverde een flink slot voor het programma; men leefde mee met den opgewekten soldaat, die, in 't geheim bij zijn vrouw op bezoek zoo leelijk in 't nauw werd gebracht, doch zich steeds wist te redden, en zooals altijd//alles in't reinekwam. Het daverend applaus dat den spelers telkens na 't vallen van het gordijn te beurt viel, be wees dat men genoot. Dinsdagavond werd de uitvoering besloten met een bal, dat zeer geanimeerd was. Maandagavond gaf de tooneelvereeniging j/Wil- helmina" een uitvoering op de bovenzaal van het estamiuet La belle vue, die, naar we vernamen, goed bezocht was. Opgevoerd werden //Een oud soldaat, tooneel- in 3 bedrijven en het blijspel in een bedrijf//V eg met de emancipatie of zonder vrouwen is t geen leven." Ook daar was een prettig bal 't slot van den avond. Naar 'tschijnt zullen zii die zich hebben bezig gehouden met het bergen van goederen van de voor den Othenepolder gezonken Eng. stoomboot Maggie Macnair, niet die voordeelen behalen die men er van verwachte, daar de kwestie is opge- worpen of de goederen wel als strandgoed moeten beschouwd worden. Met de assurantiemaatschappij, die de goederen opeischte, kon men nog niet tot een vergelijk komen, doch is haar onder borg- tocht een en ander overgegeven. Vrijdag is door de rijkspolitie proces-verbaal opgemaakt tegen twee personen die aangespoelde dekluiken naar huis hadden gebracht en de luiken in beslag genomen. Heden namiddag werd alhier door Burg, en Weth. aanbesteed het schoonhouden, verwarmen en verlichten der openbare scholen in de kom en te Sluiskil. Ingeschreven werd Vooi school A door Joz. Verheijke voor schoon houden 125, verwarmen 4,75 en verlichten f 2,en door M. C. Leunis voor schoonhouden 85, verwarmen 3,10 en verlichten 1,50. Voor school B door de wed. Willemse voor schoonhouden 110, verwarmen 3,50 en ver lichten 2, Voor school C door A. Leijs voor schoonhouden 1,50, verwarmen 6,— en verlichten 2,50 (dit biljet was niet door de borgen geteekend). Voor school D te Sluiskil door A. Brakman voor schoonhouden /110, verwarmen 2,75 en verlichten 1,70 M. C. Adriaansen voor schoon houden 99,voor verwarmen 3,en van ver lichten 2,en doorM.Scheele voor schoonhouden Gaf Gaygold hem wat? vroeg de detective nieuwsgierig. Ja honderd pond, met den wensch, dat hij mocht heengaau en zich dood drinken. Ik heb zijn naam en adres, en ook dien van den tering- lijderhij placht vroeger veel aau 't kantoor te komen. Bliss overhandigde Jden sergeant een stukje papier. Hebben ze Gaygold nu vroeg de jongen. Ja, nu hebben we hem, zei de sergeant, en Darvell ook. Hij ging naar zijn chef terug, en een onmiddelijk onderzoek werd gelast, dat de mededeelingen van Bliss bevestigde De woekeraar werd in zijn hnis gearresteerd hij verschrikte zoo, dat hij flauw viel eu bijna naar het rijtuig, waarmee de politie was gekomen, moest worden gedragen. Toen hij uit het kantoor werd geleid, verscheen Bliss op den dretrprl. Je hebt miju vader geruineerd, en ik nam mij voor, je daarvoor eens te straffen. Dat heb ik nu gedaan. Gaygold zag Bliss aan, of hij een spook zag. En ik dacht, dat het zoo'n goede jongen wasriep hij, zenuwachtig. Ik zal nooit weer gelooven aan een onschuldig gezicht Toen Verity bij Darvell kwam, werd hij in de tetkamer gelaten, waar hij meneer Joyce vond, die yich zeer verrast toonde, den detective te zien. Zoo 89,verwarmen 2,49 en verlichten f 1,25. Het schoonhouden berekend per jaar, verwarmen en verlichten per 100 uren. Verder werd aanbesteed de levering van school- behoeffen voor de openbare scholen. Voor levering van schoolboeken, enz. was alleen ingeschreven door M. de Jonge voor school A 154,19, school B 345,03, school C 110,75 en school D 124,19, totaal 734,16. Voor het leveren van voorwerpen voor het onderwijs in de handwerken werd ingeschreven door mej. A. E. van der Heijden, voor school A 20,90, school B 16,95 en school C 21,80. Voor het leveren van bureaubehoeften ten dienste der gemeente-secretarie iD 1900 waren prijsopgaven ingekomen van P. J. van de Sande voor 89,77 en M. de Jonge voor 88,15. Heden werd alhier door het beatuur der vereeniging //Door eendracht sterk" aanbesteed het leveren van 440,000 Kg. superphosphaat van 14 phos- phorzuur oplosbaar in water. Hiervoor werd ingeschreven door: de firms Neerlandia te Hansweert voor 2,73"/100, A. T. Rottier te St. Jansteen voor 2,72, P. J. Scheele te Ter Neuzen voor 2,711/2, P. Hoste te St. Laureins (Belgie) voor 2,67, A. Hamelink te Ter Neuzen voor 2,66'/3 en P. J. Versluijs te Ter Neuzen voor 2,6649/100. Gegund aan laatst- genoemde. 2900 Kg. grondnotenkoek. Hiervoor werd alleen ingeschreven door den heer P. J. Versluijs te Ter Neuzen voor/10,63, gehalte 48 eiwit en 7 vet. Gegund aan den eenigen inschrijver. 1700 Kg. lijnkoeken. Hiervoor werd ingeschreven door de heeren P. de Regt Lz. te Axel voor 11,50, gehalte 33% eiwit en 10 vet en door J. A. Donze te Ter Neuzen voor 11,48, gehalte 33 eiwit en 11V9 vet. Gegund aan laatstgenoemde. Alles berekend per 100 Kg. Met ingang van 1 Febr. is I. Lagasse, bestellende postbode te Schoundijke, benoemd tot postbode voor den dienst van Oostburg over Zuidzande naar Cadzaud. Louden, 26 Dec. Een complot is ontdekt onder de aanhaugers der Boeren te Kaapstad om de forten te bemachtigen en de tuighuizen in de lucht te laten vliegen tijdeus de kerstfeest- viering, alsmede om zich van Milner en andere autoriteiten meester te maken. Arrestatien zijn gelast. Kantongerecht te Hulst. bij toeval liet hij zich uit, dat zijn schoonzoon plan had, dien avond naar Amerika te trekken, en in de vreugde zijns barten vertelde hij, dat mevrouw Dar vell een prachtig engagement had voor een tournee, en dat huis en meubilair zouden verkocht worden. Darvell kwam binnen. Een blik was voldoende hij kende den sergeant. Meneer Darvell, sprak de ander, ik heb een bevel tot inhechtenisneming tegen u. Op welke beschuldiging vroeg de ander, moeite doende om kalm te blijven. Wegens samenzwering met Sampson Gaygold, om een verzekering te krijgen op het leven van William Jarrett, door valsehheid in geschrifte. Joyce hief de handen ten hemel. Mijn schoonzoon gearresteerd wegens valseh heid riep hij uit. Wat een ongeluk voor mijne familie in de gang ontmoette Molly haar echtgenoot. Zonder een spoor van aandoening in zijn stem vertelde hij haar, dat hij gearresteerd was. Het arme vrouwtje sloeg hare armen om zijn hals en barstte in tranen uit. Al was hij een schurk, zij had hem lief, en haar hart klopte voor hem ook in het uur der vernedering. (Wordt vervolgd.) Men schrijft uit Haarlem De Nederlandsche student M. van B. te Hei delberg, is wegens duelleeren veroordeeld tot drie maanden vestingstraf. Hij is van Heidelberg gevlucht en hier aangekomen. Te Colijnsplaat had men bij een huurkoetsier eene met met water gevulde stoof, dienende tot verwarming in de gerijen, op de kachel gezet. Het gevolg was, dat het deksel er af vloog het op den schoorsteen staande huisraad gedeeltelijk vernield werd en de heete damp de dienstbode vrij ernstige bratidwonden aan aangezicht en hals veroorzaakle, zoodat geueeskundige hulp moest worden ingeroepen. Naar te Rotterdam uit goede bron wordt medegedeeld, heeft de nachtwaker S. S., die ver- dacht wordt op 1 Dec. j.l. brand te hebben ge- sticht in het magazijn van de firma Ab. Coster, aan de Korte Hoogstraat, nader verklaard, dat hij de brand heeft veroorzaakt, door een lucifer, waarmede hij een lamp in de kelderverdiepiug had aangestoken, uit onachtzaamheid te werpen in eenig zich aldaar bevindend hooi. Hij ontkent, dat een der firmanten hem ooit zou hebben aan- gespoord, dezen te stichten, en zegt dat alle dienaangaande geuite beweringen uit de lucht zijn gegrepen. Hij weet zich niet meer te herinneren, dat hij zelf zich tot zijne verontschuldiging op eene der- gelijke aansporing heeft beroepec. De man, die blijkbaar een zenuwlijder en in ieder geval, zeer zwak is, zegt, den nacht en dag volgende op den brand, geheel versuft te zijn geweest en toen niet te hebben geweten wat hij zeide. Wellicht zullen deskundigen zich over zijn geestestoestand nader moeten uitspreken. Te Uitgeest is Woensdagavoud door een trein der Hollandsche spoor van Alkmaar naar Amsterdam een 23jarige brievenbesteller, die den post zou afhalen, voor den trein heen geloopen, juist toen deze vertrok. Hij werd door de ma chine gegrepen en over hoofd en lichaam gereden De ongelukkige, die sedert 6 weken was gehuwd, was terstond dood. Te Amsterdam is het eerste nummer ver- schenen van het weekblad //Opvoor Transvaal verschijnende tijdens den onafhankelijkheidsoorlog der oud-Hollandsche republieken in Zuid-Afrika. Het heeft ten doel om tijdens den duur van den veroveringsoorlog die door Engeland tegen de oud- Hollandsche republieken in Zuid-Afrika wordt ge- voerd, een overzicht te geven van de berichten, die den oorlog zelf betreffen en die daarmede in verband staan. De redactie verleent belangeloos hare medewerking. De netto-opbrengst komt ten bate van het te stichten Fonds tot daadwerkelijken steun. Bij het onderzoek in verband met den onder Beunebroek gevonden bewusteloozen, later overleden persoon, is duidelijk gebleken dat hij zelfmoord heeft gepleegd. Men ontdekte, dat hij tweemaal vergeefs heeft getracht zich op te hangen en toen dat mislukte zich met een snijdend voorwerp de polsen heeft opengehaald. Zoo verwond moet hij nog eenigen tijd in het bosch hebben geloopen, telkens vallende, voor zijn krachten hem geheel begaven. Uit de papieren bleek zijn naam. Hij heeft gediend bij het Nederlandsch-Indische leger van 1884 tot 1890. Sedert heeft hij als muzikant gezworven door Engeland, Duitschland en door ons land. Men vond bij hem nog 16. Het verkoop-kantoor voor Nederland van het Rheinisch-Westfiilische Kohlen-Syndicaat be- richt, in dato 22 dezer, dat sedert ruim 8 dagen wederom groot wagengebrek heerscht aan de mij nen en in de laatste' dagen telkens tusschen 3500 en 4500 op 21 dezer zelfs 4651 wagens gemankeerd hebben. Bovendien worden de dis- ponibele wagens zo6 ongeregeld en vertraagd door dc, spoorwegen aangevoerd, dat vele mij nen dik- wijls genoodzaakt zijn het bedrijf voor halve of geheele dagen volkomen te staken. Prompte en voldoende levering van kolen, cokes enz. wordt hierdoor volstrekt onmogelijk gemaaktook zal het verkoopkantoor niet in staat zijn, de gedu rende dezen tijd achterblijvende hoeveelheden na te leveren. Men schrijft uit Dodewaard. Verleden week Dinsdag, na afloop van den ijswedstrijd, bevonde'n zich eenige jongelui, waar- onder ook uit 't naburige Andelst, in 't cafe den Engel alhier. Een dezer laatsten, eene zekere L., zocht, waarschijnlijk onder den invloed van sterkedrank, twist en daagde ieder uit, ,,'t eens met hem te probeeren". Onmiddellijk werd die uitdaging aangenomen door C. A. van hier. Nauwelijks buiten gekomen, trok L. zijn revolver en wilke h bout portant op zijn tegenpartij losbranden, wat gelukkig verhin- derd werd. Toen nu de rijksveldwachter, die inmiddels gewaarsehawd was, zich in den twist wilde mengen, loste L. een schot op dezen^Bffder henrte raken, waarna hij 't op een loopen zette. Van een en ander is proces-verbaal opgemaakt. INGEZONDEN STUKKEN. Zitting van 21 December 1899. Veroorcleelcl zijn Wegenj overtreding der jachtwetC. v. D. te Stekene, P. F. "de M. te Clinge, ieder tot f 5 boete, subsidiair 2 dagen hechtenU; J. N. te Hontenisse, tot 2 X 2 boete, subs. 2 X 1 dag hecht., met verbeurdverklaring van het getveer; S P. en B. de B. te Stekene, ieder tot 2 X boete, subs. 2 x 4 dagen hecht., met verbeurdverklaring der ge- weren, gctaxeerd resp. op f 15, subs. 15 dagen en f 7, subs. 7 dagen hecht. J. F. V. te Koewacht, tot 2 X 4 boete. subs. 2X2 dagen hecht., met verbeurdverklaring van het geweer ad f 5, subs. 5 dagen hecht. Wegens overtreding der ijkwetA. H. C. v. E. te Graauw, tot 2 X 2 boete, subs. 2 X 1 dag hecht.; P. de B. te Graauw, tot 2 X I boete, subs. 2 X dag hecht.M. W. M. te Hulst, tot 1 boete, subs. 1 dag hecht.; J. A. B. te Graauw tot 1 boete, subs. 1 dag hecht.B. N. te Stekene, tot 2 X 2 boete, subs. 2 X 1 dag hecht.; H H. M. W. te Hulst, tot 10 X /3, subs. 10 X 1 dag hecht. P. de K. te Sint Jansteen, tot 8 X 3 boete, subs. 8 X 1 dag hecht A. de W. te Sint Jansteen, tot 5 X /0.5O boete, subs. 5 X 1 dag hecht.J. V. te Koewacht, tot 1 boete, subs. 1 dag hecht. Allen met verbeurdverklaring der in beslag genomen gewichten. Wegens het verwekken van rumoer, waardoor de nachtrust kan worden verstoord J. J. B. te Clinge, E. L. te Graauw, C. J. J. en A. C., beiden te Hulst, ieder tot f 1 boete, subs. 1 dag hecht. Wegens het zich in kennelijken staat van dronkenschap op den openbaren weg bevinden P. v. R. te Axel, tot f 2 boete, subs. 1 dag hecht.P. M. en J. C., beiden te Hontenisse, ieder tot 1 boete, subs. 1 dag hecht. Wegens het te samen en in vereeniging in staat van dronken schap <le orde verstoren A. de B te Graauw en A. C. te Hulst, ieder tot 2 boete, subs. 1 dag hecht. Wegens met aangespannen honden bij hettegenkomen van paarden niet doen stilstaan L P., M. de V., A H., alien te Clinge, D. L. te Meerdonck, ieder tot 1 boete, subs, 1 dag hecht. Wegens overtreding der verordening op de herbergen enz. A. v. D. te Ossenisse, tot f 2 boete, subs. 1 dag hecht. J. de B. te Ossenisse. tot f 1 boete, subs. 1 dag hecht. A. J. de C. te Sint Jansteen, tot f 2 boete, subs. I dag hecht. E. de K., J. J. v. D., beiden te Clinge en A. de R. te Stekene, ieder tot f 1 boete, subs. I dag hecht.; K. L F F. de C., A. F. v. H., ieder tot j 1 boete, subs. 1 dag hecht. Wegens het zonder daartoe gerechtigd te zijn laten loopen van vee op eens anders grondF. A. J. de B, C. N., beiden te Zuiddorpe, A. S. te Clinge, A. v. M. te Bosch- kapelle, ieder tot f 0.50 boete, subs. 1 dag hecht. Ter Neuzen, 26 December 1899. Geachte Redactie! Veroorloof mij thans het een en ander uit de geschiedenia der brandweerquestie mede te deelen. Ik neem daarbij de verslager. van verschillende raad svergadcrin gen tot leiddraad. Ik moet dan teruggaan tot de raadsvergadering van 2 April INfMS. In die vergadering werd een voorstel tot wijziging der brandweerverordening ter tafel gebracht afkomstig van het Bestuur der Brandweer Dat Bestuur stelde toen voor: 1°. te laten vervallen de vrijstellingen gegeven aan de ambtenaren en beambten bij het Rijk en de Provincie, de geneeskundigen in dienst der gemeente, de bedienaars van den Godsdienst, de onderwijzers der jeugd, de krijgslieden in werkelijken dienst, de loodsen en de spoorwegbeambten. 2°. de afkoopsom te verhoogen tot f 2I». Het Dagelijksch Bestuur was tegen verhooging der afkoopsom. In overeenstemming met het sub 10 vermelde deden B. en W een voorstel tot wijziging van art. 13 der (oude) brandweer verordening, welk artikel vrijstelling en ontslag regelde. Die wijziging komt overeen met de bepaling van art. 10 der verordening, zooals die ten vorigen jare is aangenomen, met dit verschil dat volgens het laatste artikel de Raad zou beslissen, terwijl volgens het voorstel van B. en W. als vail ouds alles bij B. en W. bleef en dat in art. 10c wordt ge- sproken van schade voor het openbaar belang, terwijl in art. 13 oud sprake is van nadeel voor den dienst. Door wijlen onzen bekwamen Burgemeester Van Boven werd het voorstel toegclicht. Het motief der voorgestelde wijziging was hoofdzakelijk gelegen in de meening der regeering dat eene brandweer verordening niet bepaalde personen of bepaalde categorien van personen mag vrijstellen. Immers de vrijstelling (ik spreek nn gemakshalve alleen over de gewone vrijstellingen) hangt af van de onmogelijkheid, waarin een persoon verkeert om dienst te doen, terwijl die onmogelijkheid (althans volgens de regeering) alleen mag worden aangenomen indien de persoon andere diensten in het openbaar belang te vervullen heeft, welke hem verhinderen tevens dienst te doen bij de brandweer. In de verordening mag alleen de grond voor vrijstelling worden opgenomen. Zoo werden bij Koninklijk Besluit van 5 September 1889 Stsbl. 121 eenige bepalingen uit de brandweerverordening van Papendrecht vemietigd Het komt mij dienstig voor de motieven van dat Besluit overtenemen. •Overwegende dat in al. 2, 3 en 4 van art. 7 dier verordening van den dienst bij de brandweer worden vrijgesteldwetiig erkende leeraren der onderscheidene godsdiensien, de geneeskundigen en de onderwijzers der jeugd, overeenkomstig de wet in de gemeente aangesteld dat art. 192 der gemeentewet aan den Raad de be- voegdheid gcvende om van de ingezetenen in het open baar belang persoonlijke diensten te vorderen, bedoelt dat alleen zij van de verplichting zullen worden ont- heven, die in de onmogelijkheid zijn de door den Raad gevorderden dienst in persoon te verrichten dat de wet derhalve wel aanleiding geett om van die diensten vrij te stellen al de ingezetenen die andere plichten in het openbaar belang hebben te vervullen, welke hen verhinderen zich van de gevorderde diensten persoonlijk te kwijten, doch daarentegen de vrijstellingen in al. 2, 3 en 4 van art. 7, bovenvermeld verder gaan dan de wet toelaat dat dus het bepaalde in al. 2, 3 en 4 van art. 7, strijdt met de wet." Heb ik het wfel voor ik heb geen tijd om dit nu nategaan dan heeft de regeering later de in gemeld besluit verkondigde leer gehandhaafd. Het beginsel is zonder twijfel juist. Van iemand die in de onmogelijkheid is om iets te doen, moet men dat iets niet vorderen. Maar dan moet die onmogelijkheid 1°. duidelijk zijn en bepaald vaststaan, en 2°. moet zij niet slechts een enkele maal voorkomen, doch moet zij vrij wel doorloopend zijn. Die onmogelijkheid is toch eigenlijk het punt waarop het aankomt. Men moet dit niet uit het oog verliezen. En al heeft men nu plichten in het openbaar belang te vervullen, dan is daarmede nog volstrekt niet uiigemaakt dat men bepaald verhinderd is bij de brandweer te dienen. Ieder geval dient op zich zelf te worden beschouwd. Van daar dat het vrijstellen van rijks en provinciale ambte naren, zoo zonder eenige beperking, m. i. niet te pas komt. Uit het aangehaalde besluit moet men afleiden dat, naar het oordeel der regeering, alleen zij, die door diensten in het openbaar belang verhinderd zijn als brandweerman optetreden mogen worden vrijgesteld. Maar dan rijst van zelf de vraag, waarop ik reeds in 1896 wees, kan men dan niet om audere redenen in de onmoge lijkheid zijn Ik erken gaarne dat de questie niet gemakkelijk is, omdat de gemeentewet over vrijstellingen het stilzwijgen bewaart. We hebben ons dan ook te onder werpen, al zij het mDschien onder protest, aan de uitspraak van het administratief gezag. Dat het evenwel zaak is met de vrijstellingen niet roekeloos en willekeurig om te springen ligt voor de hand. In de eerste plaats omdat ieder kan afkoopen of een plaatsvervanger stellen en in de tweede plaats omdat voor een vrijgestelde een ander moet opkomen. Dit laatste kan veel ontevredenheid verwekken. Door bijvoorbeeld alle mogelijke ambtenaren vrijtestellen veelal personen voor xoie afkoop of het stellen van een plaats- vervanger geen of geen groot bezwaar kan zijn brengt men den last nog meer dan anders op den werkman. Het gemelde voorstel van B. eu W. werd in de vergadering van 2 April 1896 aangehouden. In de vergadering van JIO April IHfMt kwam het op nieuw ter tafel. Het voorstel werd aangenomen. Met 7 tegen 5 stem men werd verder aangenomen het voorstel van den heer Donze om de afkoopsom te bepalen op f 10,Voor stemden Moes, Tazelaar, Visser, Donze, Van der Moer, Grenu en Van den Hoek tegen Van IJssel- steijn, Wielatid, Van der Hooft, De Koeijer en Harte. Na de opmerking dat ieder toch steeds een plaatsvervanger I kan stellen als hem dat voordeeliger is, zegt de beer Wieland dat hij zou voor gestemd hebben als hij daaraan had gedacht. In de raadsvergadering van 4 J mi I IN OB werd een schrijven van B*'deputeerde Sf»teu betreffende de verordening in bespreking gebrachc. Ged. Staten wezen er op het was tijddat de verordening een dubbele dagteekening had en dat zij dus, volgens het arrest van den H. R. van 29 Jmii INNS niet rechtsgeldig was. Verder hadden G. S. nog eenige aanmerkingen welke wijziging noodig maakten. Zij gaven in overweging de ver ordening, na wijziging, op nieuw vast te stellen. Ged. Staten kwamen verder op tegen art. 13c, zooala dat in de vergadering van 30 April 1896, op voorstel van B. en W. was vastgesteld. Het luidde: van den dienst bij de brandweer worden vrijgesteld of daaruit, wanneer zij reeds zijn ingelijfd, ontslagen. c. zij, wier dienen bij de brandweer door Burg, en Weth.. in overeenstemming met het Bestuur der brand weer, tegen het belang van den dienst wordt geacht. G. S vonden hieriq geen criterium en wezen er verder op dat hier iets aan B. en W. wordt overgelaten wat bij den Raad behoort, ook volgens K. B. van 11 Mei 1862 Stbl. 47-

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1899 | | pagina 2