BIJVOEGSEL Ter Neuzensche Courant Zaterdag 16 December 1899. No. 3856. Gemengde berichten. Een bakkersknecht heeft bij de politie te Kotter- dam aangegeven dat hij 11a het verlaten van een bierhuis in de Bagijnenhofstraat door een man en een vrouw, die vandaar met hem medeliepen, in de straat is beroofd van zijn zilveren horloge met ketting. De vrouw is door de politie opgespoord en op het bureau in de Lange Torenstraat in verhoor genomen, waardoor ook de man bekend is geworden. Berichtte men eerst, dat uit een gezin te Zwammerdam in 8 dagen tijds 4 kinderen aan diphtheris zijn overleden, thans meldt men dat Zaterdagmiddag ook het 5a* kind aan die ziekte bezweek. Door dit droeve geval werden de ouders in 12 gen tijds geheel kinderloos. Een lOjarig meisje te Tilburg geraakte al spelende onder een met petroleumvaten zwaar beladen wagen, waarvan vaten gelost waren door haar vader. Het rad ging de arme kleine over 't hoofd, zoodat het kind bijna onmiddellijk dood was. Te Sleen, gemeente Steenbergen, is dezer dagen een landbouwersknecht bij het koken van veevoeder uitgegleden, en in den ketel gevallen. Met zware brandwonden bedekt, werd hij in hopeloozen toestand er uitgehaald. In de Dokkumer Nieuwezijlen is het schip, bevaren door B. de Haan en zijn gezin, aange- varen, zoodat het direct zonk. Met moeite konden de opvarenden zich redden. Daar aan opzet ge- dacht wordt, is de zaak in handen der politie. De arbeider V. uit het Oosten van Drenthe moest wegens mishandeling, veertien dagen ge- vangenisstraf te Assen ondergaan. Zijn hondje was hem tot het huis van bewaring gevolgd. Toen de deur achter zijn baas dichtviel, stond het beestje alleen in een vreemde plaats. Veer tien lange dagen wachtte het, tot eindelijk de straftijd was verstreken. V. droeg 't geheel ver- magerde beestje mee naar huis, waar het na zorgvuldige verpleging spoedig weer op de been was. Terwijl't te Zutphen Zondag zwaar sneeuwde, is te Deventer bijna geen sneeuw gevallen en te Amhem iu 't geheel niets. Te Brussel en omstreken is zooveel sneeuw gevallen, dat het verkeer er zeer door belemmerd wordt. Ook te Weenen is veel sneeuw gevallen bij een vorst van 16 tot 20° Celsius. Ook te Berlijn is 't geducht koud. Op het Alexanderplein zijn zoogenaande verwarmings- hallen geopend, waar duizenden armen even op hun verhaal komen. Voor 1 tot 5 cent kunnen zij er bovendien flinke porties koffie, soep en tulband krijgen, terwijl kleine herstellingen aan de schoenen kosteloos worden verricht. Als uit den dood herrezen Het was op geen los gerucht, dat de bladen inder- tijd hadden meegedeeld, dat Theodorus Kruisenberg, een Tilburgenaar, die vele jaren in den Transvaal woont en vrijwillig zich in het Boerenleger had laten inlijven, was gesneuveld bij den slag bij Elands- laagte. Hij behoorde toch onder de vermisten. Maar onze Dorus was slechts met nog 5 kameraden, van wie twee gekwetst, door de Engelschen krijgs- gevangen gemaakt. Er was dus nog hoop, dat hij en zijn vrienden ooit weder boven water zouden komen, hoop, dat de Engelschen hun prooi vroeg of laat zouden loslaten. Doch de Tilburgenaar en zijn kennissen schenen liever het zekere voor het onzekere te verkiezen en besloten een waag- stuk te ouderstaan. Op een mooien dag lieten zij hun Engelsche bewakers meedrinken van de Hollaudsche jenever, die zij in hun veldflesschen bij zich hadden, en zij waren zoo gul met hun Schiedammer, dat de Engelschen van huis uit niet vies van een gbrom in" de kans waar- namen deze opperbeste //gin" naar binnen te gieten als water. Gevolgde Engelschen kregen zulk een stuk iu hun laars, dat zij de krijgsgevangenen voor doedelzakken aanzagen, om spoedig de londzware oogen geheel te sluiten en te snorken en niet te zien, dat de vier gezonde kameraden, onder welke Dorus Kruisenberg, hun twee gekwelste makkers in een ammunitiewagen der Engelschen tilden, en deze wagen, voortgetrokken door de eigen ossen der Britten en beladen met Britsche kogels, de zes krijgsgevangenen met stille trorn weg- voerde naarPretoria. Een Tilburgsche vrouw, bij wie Kruisenberg te Pretoria wel eens koffie dronk heeft de moeder te Tilburg toen dadelijk hiervan bericht gezon- den en Dorus zelf heeft op dien brief ook nog eenige regels geschreven, ten bewijze dat hij nog in het land der levenden en op vrije voeten is. Het is een aardige krijgslist, die behalve deze avontuurlijke redding ook nog tengevolge kan hebben, dat vroeg of laat eenige Engelschen naar de andere wereld worden gezonden door hun eigen kogels uit den ammunitiewagen van den wakke- ren Tilburgenaar Theodorus Kruisenberg Co. Gemeenteraad van Ter Neuzen. Z K E T IJ 1) I !N E N. Van 11 tot en met 12 Dec. a a Van 13 tot en met 14 Dec. werden laugs de Oostsluizen alhier 11 binnenvaartuigen op- en 7 afgeschut; door de Wests]. 7 op- en 6 afgeschut. ook op schrift hebben. De voorstellen zijn wel gedaan, maar daar het Dag. Best, deze niet schriftelijk heeft ontvangen, kon het deze niet behandelen en dus er thans ook geen advies over geven. Het was juist om de zaak te kunnen overwegen, dat de heer Moes de vorige vergadering aanhouding voor- stelde; er zijn evenwel geen voorstellen ontvangen. De heer Moes vindt het daarom nog niet goed om thans de zaak af te handelen hij heeft wel 't een en ander nagegaan, maar het toch niet volledig kunnen overzien. De heer De Feijter zou de zaak nu maar willen afdoen. De volgende vergadering kunnen er wecr voorstellen zijn en daar de heer Moes nu toch reed9 in zijn eigen voorstel eene wijziging heeft aangebracht, zou de heer Van der Moer zich misschien daarmede wel kunnen vereemgen. De Voorzitter: De voorstellen waren wel is waar bekend, VAN DE VAN Vergadering van Donderdag 14 December 1899. Voorzitter de heer J. A, P. Geill, burgemeester. Aanwezig de heeren Moes, De Feijter, Harte, Wieland. Visser, Van der Hooft, De Koeijer, Van der Moer, Grenu, en Van de Velde. Afwezig de heeren Van den Hoek, Van IJsselsteijn en Dees. De Voorzitter opent de vergadering en zegt dat door drukke bezigheden de secretaris de nolulen der voorgaande zitting nog niet heeft kunnen opmaken, waarom het lezen daarvan Zal moeten worden verdaagd. Daarna komt aan de orde 1. Ingekomen stukken. Een schrijven van den heer A. van den Oever, waarbij deze uit hoofde van andere werkzaamheden met ingang van 31 Dec. verzoek ontslagen te worden als secretaris der brandweer. De Voorzitter deelt mede dat dit schrijven gcsteld is in handen van het bestuur der brandweer, welk college ad- viseert het gevraagde ontslag eervol te verleeneti, met 81 Dec. Ter vervnlling van de vacature worden aanbevolen de heeren D. van den Berge, brandmeester, en M. Verbrugge. Z. h. s. wordt besloten het ontslag aan den heer Van den Oever eervol te verleenen. De VoorzitterHet Dag Best geeft near aanleiding der aanbeveling, waaraan de Raad niet gehonden is, in overweging de keuze niet te laten vallen op no. 1 der voordracht, aan- gezien deze brandmeester is en dan ook weer in zijne plaats zou moeten worden voorzien. Er is dus voor Verbrugge geen tegen candidaat, tenzij een der Raadsleden iemand anders mocht weten. De heer Visser: Zou het nu niet kunnen zijn dat Van den Berge aan deze betrekking juist de voorkeur gaf omdat er eenig salaris aan verbonden is De Voorzitter Het is ook de vraag ot hij er de geschik- heid voor bezit. De heer VisserIk veronderstel dat het Bestuur der Brandweer de aanbeveling toch niet zal hebben gedaan, zonder een en ander te overwegen, De heer WielandIk sprak nog met iemand van de brandweer en die stelde het ook zoo voor dat het de be- doeling was om Van den Berge benoemd te krijgen hij zeide ook dat voor een en ander, zooals het opmaken der notulen, wat men het vooinaamste werk scheen te achten, al eens hulp te krijgen is. De Voorzitter: Het kan tnij ook niet schelen, voorkeur hebben wij niet, maar als Van den Berge benoemd wordt, moet hij als brandmeester ontslag nemen, daar de functie van secretaris daar niet mee vereenigbaar is. De heer WielandBehoorde de heer Van den Oever toen hij werd benoemd ook niet tot de brandweer? Was hij ook geen onderbrandmeester De Secretaris zegt dat de heer Van den Oever bij de brandweer behoorde als lantaarndrager. Bij de stemming voor secretaris worden ingeleverd 10 brieves. Benoemd wordt de heer D. van den Berge met 6 stemmem. de heer M. Verbrugge verkreeg 3 stemmeneen briefje was bianco. De heer Dees komt ter vergadering. S. Vaststelling lijst vrijstellingen dienst brandweer. De heer Van der Moer verklaart bezwaar te hebben om aan dit punt der agenda mee te werken en zal zich daarom zoolang verwijderen. De heer Van der Moer verlaat de vergadering. De Voorzitter deelt mede dat 407 personen hebben voldaan aan de verplichting opgelegd bij art. 2 en dat 409 zijn achtergeleven, welke laatste overeenkomstig art. 4 moeten worden ingelijfd. Art. 10. paragraaf 1, letter c bepaalt echter dat van het dienen bij de brandweer worden vrij- gesteld, zij, wier dienen voor het belang van de brandweer schadelijk wardt geacht, waarom door het Dag. Best, wordt voorgesteld alle buiten de kom van de gemeente wonende personen niet in te lijven, uit overweging dat hun dienen tegen het belang der brandweer is. Wanneer die menschen de brandklok niet hooren kunnen zij niet komen en ook zou het door den verren afstand lang kunnen duren eer zij aanwezig zijn, wat eene groote stagnatie in den dienst zou veroorzaken. Daarom meent het Dag. Best, te moeten voorstellen art. 10, 1, lett. c, op hen toe te passen. De heer Grenu stemt toe dat die menschen moeten vrij- gesteld worden, maar volgens hem zouden ook anderen vrij- gesteld behooren te worden. Hij heeft er reeds vroeger over gesproken, nadat art. 1 gewijzigd is, dat het niet aanging om hen, die vroeger tegen betaling van een jaarlijksch bedrag zich hebben afgekocht, thans weer op te roepen. Die menschen hebben van den Raad het recht tot afkoop verkregen en staan nu op hun recht, 't is trouwens een van zelfheid, dat ze vrij moeten zijn. De Voorzitter Wat wilt u dan Dat we geen brandweer zullen hebben De heer Grenu Voorzeker hebben wij eene brandweer noodig, maar ik meen dat het niet aangaat om hen, die zich afgekocht hebben en van jaar tot jaar konden betalen, nu weer te willen indeelenik acht dat vrij bespottelijk. De Voorzitter Ik laat staan ot het waar is wat n daar zegt, maar wanneer de door u bedoelde personen van meening zijn dat ze niet behooren te worden ingelijfd, kunnen ze ook altijd het verzoek tot vrijstelling nog doen, wanneer ze worden opgeroepen. Wij weten nu niet wie dat alien zijn, wij moeten hen toch niet achterna loopen. Als die heeren worden op geroepen en zij een verzoek om vrijstelling doen, dan zal de Raad daarvan voorzeker de billijkheid inzien en hen alsnog vrijstellen. De heer Grenn Ik ben het daarmee niet eens. Zij die zich hebben afgekocht en de bewijzen in handen hebben dat hun dit is toegestaan, hebben aan hunne verplichtingen voldaan en behoeven niet meer naar hier te komen. Ik zou dat ook niet doen. Voor f 5 was hun toegestaan zich af te koopen. Het gaat toch niet aan omtezeggen nu moetje 20 betalen. De Voorzitter is wel degelijk van meening dat de Raad zulks kan bepalen. Men koopt zich niet voor de eeuwigheid vrij, maar telkens voor edn jaar tegelijk. De regeliug van de afkoop was vroeger door den Raad aan Burg, en Weht. overgelaten. De heer Grenu noemt het een moeielijke zaakvan hen die zich afgekocht hebben is het 't best, dat dit zoo blijft en hij raadt aan om in deze voorzichtig te wezen. De Voorzitter vraagt of de heer Grenn het niet onbillijk vindt om die personen alleen vrij te stellen. De heer Grenu ziet daarin geen onbillijkheid, daar alien de gelegenheid hebben gehad om zich af te koopeD. De Voorzitter herhaalt in overweging te moeten geven de lijsten vast te stellen, zooals die door Burg, en Wetli. worden voorgesteld. Zijn er dan personen die meenen ten onrechte te zijn ingelijfd, dan kunnen ze bij den Raad hunne bezwaren indienen, dat is eene kleine moeite. De heer GrenuAls ik me eenmaal had afgekocht zou ik me ook nergens meer iets van aantrekken, 't zou ook een abuis van het gemeentebestnur kunnen zijn, dat men werd opgeroepen. Als men eenmaal aan zijne verplichtingen voldaan heeft, is men er van af. De Voorzitter Het is nu de vraag of de Raad een brandweerpersoneel wenscht of niet Het voorstel van het Dag. Best, wordt gedaan met het doel om in de goede richting te komen. Wordt het idee van den heer Grenu gevolgd, dan moet thans de ljjst weer geheel anders ingericht worden en zouden we dan den Rasd wel willen verzoeken den heer Grenu af te vaardigen om die lijsten in orde te brengen. De heer Grenu De vroegere wet zat goed in elkaarde regeling heeft nimmer moeite veroorzaakt, waarom moet dat veranderd worden. In andere gemeenten streeft men naar inkrimping van het personeel der brandweer en hier gaat men nu een vier- h vijfhonderd man oproepen. De Voorzitter: Maar je hebt voor de brandweer togh het noodige personeel noodig Buitendiener worden niet 500, doch slechts 250 a 260 man opgeroepen. Ik stel voor om nu goed te keuren de lijst van vrijstelling der buiten de kom wonenden, wier dienen schadelijk voor het belang der brandweer is. De heer Visser verklaart in het algemeen met de woorden van den heer Grenu te kunnen meegaan. Het spijt hem, dat de heer Van der Moer is weggegaan, daar deze, als ontwerper der verordening, het best kon verkiaren welke bedoelingen aan verschillende bepalingen hebben ten grondslag gelegen. De heer WielandWij hebben van begin af aan eene regeling gewild, waarbij eene regelmatige opschuiving van het personeel plaats had, maar niet zooals het thans wordt uit- gelegd. Ik ben het volkomen eens met den heer Grenu. Als ik mijn schuld had afgedaan zou ik ook niet komen als ik geen schuld meer heb, wil ik geen schuld bekennen. De heer Grenu Nimmer is het onze bedoeling geweest, en dat is ook hezegd, om op de oude vrijstellingen terug te komen, en nu weer alien op te roepen. De Voorzitter: Vinden de heeren het noodig dat de spuiten bediend worden Zoo ja, dan moeten ze aannemen de voor stellen die thans door het Dag. Best, worden gedaan. Dan hebben ze echter het recht van het Dag. Best, te eischen, dat zoo spoedig mogelijk eene andere verordening ter be- handeling wordt aangeboden, eene verordening, die ademen zal de bedoeling als zooeven door den heer Wieland is uit- drukt, waarbij er telken jare een aantal zonden bijkomen en anderen afvallen. Maar op dit oogenblik kan dat niet. We moeten nu de zaak aan kant zetten zooals dit thans kan geschieden, anders zouden we met het volgende jaar geen personeel hebben. Nu zou er in geval van nood wel voldoende vrijwillige hulp gevonden worden, maar daar mag men niet op rekenen, terwijl men buitendien met een ongeoefende troep niet zoo goed kan werken. De heer WielandEr was een geoefend personeel. De Voorzitter: Ja, 't is altijd jammer dat jullie deze ver ordening hebben aangenomenwanneer men de twee datums der oude verordening had laten vervallen en deze op edn datum vastgesteld, was het voldoende geweest. Maar nu heeft men eene nieuwe verordening gemaakt en daaruit vloeien de tegenwoordige omstandigheden voort. En al is het nu waar, dat men niet bedoeld heeft weer alien op te roependaar staat niets van geschreven en wat niet geschreven staat en niet door Ged. Staten is goedgekeurd, kan niet in aanmerking komen. De heer Grenu Het is beslist waar dat het vroeger ge- zegd is en ik stel daarom voor om de vroegere vrijstellingen en hen die afkochten te bestendigen. Dit voorstel wordt met algemeene stemmen aangenomen. De lijst van vrijstellingen op grond van art. 10 lc, be- vattende personen die buiten de kom der gemeente wonen, wordt z. h. s. goedgekeurd. Daarna geeft de Voorzitter lezing van een lijst van per sonen die om andere redenen ter vrijstelling worden voorge- dragen. Van enkelen wordt dit voorgesteld op grond van lichaamsgebreken verder komen op de lijst voor een stoker bij de spoorwegmaatschappij (de Voorzitter geeft daarbij als toelichting dat deze, als bij zijne machine moetende dienst doen, die niet kan verlaten), post- en telegraafambtenaren en beambten, agent en besteller van den prov. stoombootdienst, loodsen en sloeproeiers van het Holl. en Belgisch loodswezen, schipper bij de visscherijpolttie, een noteerder bij de spoorweg maatschappij, een geneesheer, eommiezen, leden der Vrijwillige brandweer en van het brandpiqnet. De Voorzitter: Van hen die geloot hebben zijn dienst- plichtig de nommers tot 88, maar daar zullen naar aanleiding van de aanneming van het voorstel van den heer Grenu nn nog eenige bijkomen, ook misschien nog door later op reclame door den Raad te verleenen vrijstellingen. De heer Visser Waar wordt voorgesteld de rijksambte- naren vrij te stellen, wilde ik ook wel de aandacht vestigen op het sluispersoneel, die moeten in vele gevallen op de sluis aanwezig zijn. De Voorzitter meent ook dat het aanbeveling verdient om alien vrij te stellen die in eene rijksbetrekking werkzaam zijn, daar ze aan de bevelen hunner chefs moeten voldoen. Maar hij weet niet of er van het personeel der sluizen zijn die in de termen vallen is dat evenwel zoo en kunnen ze uiet weg, dan kunnen ze nog reclameeren. De heer GrenuDe sluiskncchten kunnen niet weg. De VoorzitterAlle ambtenaren die aan een chef moeten gehoorzamen, kunnen niet komen, wanneer hun iets anders gelast wordt, maar dan draagt ook de chef de verantwoorde- lijkheid. Buitendien wanneer b. v. de sluisknechten wegbleven en zij bewijzen konden op dat tijdstip bij de sluizen te moeten zijn, zouden ze toch niet beboet worden daar het dan over- macht is. Ik geloof dat het maar 't best is af te wachten wat daaromtrent door de personen gedaan zal worden. Ze kunnen tegen de inlijving opkomen en laten we daarom deze lijst voorloopig als goedgekeurd aannemen. Z. h. s. aldus besloten. De heer Van der Moer komt ter vergadering. 3. Benoewn leden der plaatselijke commissie van toezicht op het lager ondertcijs. Met 1 Jan. zijn aan de beurt van aftreding de heeren J. Nelemans en D. Buijze, met wie door het college worden aanbevolen de heeren A. T. de Groot en J. A. J. Sibmacher Zijnen. De aftredenden worden met alg. stemmen benoemd. De heer Van IJsselsteijn komt ter vergadering. 4. Benoemen van leden der Commissie van Fabricage. Deze commissie treedt in haar geheel af. De heeren Van der Hooft en Van de Velde worden her- benoemd met 11, de heer Visser met 10 en de heer Van der Moer die verklaard had geene lierbenoeming te zullen aannemen met 9 stemmen, de heer Grenu verkreeg 3 stemmen, 1 briefje was bianco. De heeren Van der Hooft, Visser en Van de Velde ver kiaren de herbenoeming aan te nemen. De heer Van der Moer vindt het zeer vereerend dat men hem ondanks zijn bedanken toch benoemt. maar het is eene commissie waarin hij niets kan nitvoeren, daar hij van bestekken en 't keuren van materialen geen verstand heeft. De heer Moes: Dat leer je wel. De heer Van der Moer: Neen, om te leeren moet ik niet in eene commissie zitten, dan zou ik naar school A of B gaan. Bij eene vrije stemming voor een vierde lid, tengevolge van het niet aannemen der benoeming door den heer Van der Moer, wordt met 9 stemmen benoemd de heer Grenu de heer Wieland verkrijgt 1 stem, 2 briefjes waren bianco. i>. Voorstel wijziging verordening op de honden. Over het voorstel van den heer Van der Moer, om aan genoemde verordening een art, 5 toe te voegen, waarbij wordt bepaald dat eigenaars van honden moeten zorgen dat deze 's nachts door gehuil als anderszins geen overlast veroorzaken, staakten de vorige vergadering de stemmen. Opnieuw in stemming gebracht stemmen voor de heeren Van IJsselsteijn, De Feijter, Wieland, Visser, Van der Moer en Grenutegen de heeren Van de Velde, Dees, Moes, Harte, Van der Hooft en De Koeijer, zoodat de stemmen wederom staken met 6 tegen 6 en het voorstel dus geacht wordt te zijn vet worpen. 6. Verordening op de heffing van schoolgelden. In de vorige vergadering staakten de stemmen over een voorstel van den heer Moes om de behandeling nit te stellen. Opnieuw in stemming gebracht wordt het voorstel met 8 tegen 4 stommen, die van de heeren Van de Velde, Harte, Visser en Grenu verworpen. De VoorzitterZoodat nu het voorstel in behandeling kan komen en verzoek ik de heeren die een nader voorstel hadden mede te deelen of ze hun voorstel met de gevolgen maar konden toch niet in het Dag. Best, behandeld worden, waarom dit niet van advies kan dienen. De heer Van der Moer achtte het onnoodig zijn voorstel schriftelijk in te dienen; 'twas eenvoudig een arnendement om de twee laagste klassen te laten vervallen en er twee hoogere bij te voegen. Spreker heeft geen lust om de be- rekeningen omtrent de gevolgen van zijn voorstel te gaan maken, trouwens de opbrengst van het schoolgeld is bij hem niet de hoofdzaak. De heer Visser had alleen voorgesteld de 3 laagste klassen te laten vervallen en dan bij 600 te beginnen met eene heffing van 30 cent. Hij wil zijn voorstel wel schriftelijk indienen en dan ook de berekeningen maken. De Voorzitter merkt op dat nader gebleken is, dat de schoolgeldheffing niet behoort tot de belastingverordeningen die met 1 Jan. 1900 moeten worden vernieuwd en de be handeling dus nog kan verdaagd worden. Als de heeren dus enkel hun voorstel indienen, zal het Dag Best, de berekeningen wel maken en kunnen de verschillende uitkomsten nagegaan worden. De heer Van der Moer wil wel voldoen aau het verzoek om schriftelijk zijn voorstel in te dienen. De Voorzitter stelt voor de zaak der schoolgelden terug te zenden naar het Dag. Best, voor nadere behandeling. Dit voorstel wordt aangenomen met 7 tegen 5 stemmen, die der heeren De Feijter, Wieland, Van der Hooft, De Koeijer en Van der Moer. 7. Verordening heffing en invordering keurloonen. De Voorzitter brengt deze verordening. waarin eenige wij- zigingen worden voorgesteld, artikelsgewijze in behandeling. Art. 1. Vee of vleeseh dat in de gemeente Ter Neuzen tot voedingsmiddel bestemd in den handel gebracht wordt, moet voor dat dit geschiedt gekeurd worden De heer De Koeijer vraagt of vleeseh dat men weggeeft ook gekeurd moet wordendit is hem wel eens gebeurd, als hij een uit nood geslacht beest weggaf. De Voorzitter antwoordt dat zulk vee ingevolgede rijkswet moet gekeurd worden. Hier geldt het eengemeenteverordening en dan moeten de menschen die het vleeseh van u krijgen het laten keuren wanneer ze het willen verkoopen. Art. 2. Het keuren geschiedt voor rekening van den eigenaar of rechthebbende. door een of meer der in de ge meente beeedigde keurmeesters. Naar aanleiding ecner opmerking van den heer Van der Moer wordt aan dit art. toegevoegd»of door een Neder- landsch veearts." Art. 3. Voor het keuren van vee door de beeediade keurmeesters moet het hierna genoemde keurloon betaald worden a. Voor een levend of geslacht niet afgehakt stuk rundvee, boven de 2 jaar oud f 0,50 b. Voor idem, 2 jaar oud of daar beneden 0,25 c. Voor een levend of geslacht niet afgehakt schaap. of geit 0,15 d. Voor een idem gemest varken 0,25 e. Voor een idem mager varken 0,10 Art. 4. Voor het keuren van versch, gerookt, gezouten of toebereid vleeseh, onverschillig van welke der in art. 3 ge noemde dieren afkomstig, wordt voor 10 Kg. of minder be taald 10 cent. Voor iedere 10 Kg. of minder daar boven 2f cent. Art. 5. Het in art. 4 genoemde keurloon zal ook betaald moeten woaden voor het kenren van vleeseh van andere dieren dan de hiervoren genoemde. Art. 6. Ten bewijze dat vee of vleeseh gekeurd is zullen de keurmeesters met een door Burg, en Weth voorgeschreven stempel op dat vee of vleeseh een kenringsmerk aanbrengen, dat ten alien tijde op aanvraag vertoond moet worden. De Voorzitter meent dat deze bepaling misschien eenige moeilijkheden zal opleveren, doch de leden achten het algemeen eene goede bepaling. De heer Van der Moer vraagt of het merken wel voldoende waarborgen biedt, want het vleeseh kan vandaag goed zijn maar over eenige dagen niet meer. Eenige leden geven aan om dan een datumstempel te ge- bruiken, waarmede de Voorzitter instemt, onder opmerking dat de keurmeesters ook later de winkels en slagers kunnen be- zoeken en ook de politie kan dat doem om na te gaan of hetgeen voorhanden is niet bedorven is, als wanneer het onder de bepaling valt van Yernietigd te worden als schadelijk voor de consumptie. Art. 7. Het keurloon van in de gemeente geslacht vleeseh behoeft slechts eenmaal betaald te worden. De Voorzitter licht deze bepaling toe. als dienende voor gevallen dat meerdere slagers een beest slachten Deze verordening alsmede die op de invordering van het keurloon, wordt met alg. stemmen aangenomen. Daar hierna niemand meer het woord verlanet, sluit de Voorzitter de openbare vergadering, om in goheime zitting te beliandelen het suppletoir kohier van den hoofdelijken omslag. ct a VLAG. NAAM. M*. Van en naar. Lading 1 oar Ter Seuzen 13 Noor. s.3. Lodsen 3463 Greaker hout 14 Eng. s.s. Astrologer 2580 Leith stukg. Ian Ter leuzen 13 Eng. s.s. Antiquari 2915 Middlesbro ledig Eng barge Southern B lie 243 Londen macadam Eng. sch. Ameranth 395 idem phosph. 14 Eng. s.s. Hailing 2199 idem stukg. Eng. barge Bona 290 Antwerpen ledig idem Genaral Steward 254 idem idem Duits. s.s. Ida 5693 Blyth ledig Eng. s.s. Robin 1034 Londen idem Voor Gent i 13 Eng. s.s. Sea Belle 2152 Londen stukg. idem Ibis 3378 Manchester idem 14 Duits. s.s. Borussia 4629 Riga hout idem Hebdomos 3562 idem idem Eng. s.s. E. M. Dulgas 4166 idem stukg. idem Derwent 2349 Goole idem Zweed. s.s. Gevalia 1438 Gefle hout I an (ient I 13 Eng. s.s. Faraday 2525 New-Castle stukg. idem Altona 1901 Goole idem idem Sea Gull 2762 Londen idem idem Ouse 2158 Goole idem idem Sea Serpent 2553 Londen idem 14 Duits. s.s. Wega 2375 Grangemouth ledig idem Lars Kruse 4132 Swansea idem

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1899 | | pagina 5